Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy ezek csúcskategóriás gépek, az Acer pedig aligha. Mint ahogy most egy új EliteBook 500k, úgy régen ezek a használt gépek is annyiba kerültek. Szóval használt Ferrari-t hasonlítasz egy újabb VW-hez kb. :)

Egyébként egyetértek, bármikor inkább egy használt HP, mint újonnan egy más márka.

[ Szerkesztve ]

(#2) Kolondrum válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igaz! Az acer felhúzva sem éri utol sem minőségben sem sebességben ezeket.

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Személy szerint elitebook ot soha, nem szidom a bejegyzésben lévőket, de én csak szívtam velük. Most egy 8560w géppel bukok hatalmas összeget.

(#4) Kolondrum válasza kmisi99 (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért?

(#5) nemlehet


nemlehet
őstag

Azért az Acernek is vannak kifejezetten jó gépei és mint előttem leírták azért az elitebook újonnan nem olcsó. Szóval ha nem használtan vennéd gombokért lehet nem lennél ennyire lelkes. Ez kicsit olyan mint amikor az exem nyert egy iPhone 4S-t és egy Galaxy Gio-ról váltott át. FOlyton azon pörgött, hogy mennyivel jobb az iphone, csak azt nem bírta felfogni, hogy van egy durván 5x szorzó az árban.... Annyiért legyen is jobb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) Kolondrum válasza nemlehet (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lehet, de most megtapasztaltam milyen az amikor valami tényleg jó. Erre hajtok majd később is. Újan soha nem vennék ilyen notit, mert csöppet drága.

(#7) MineFox54 válasza nemlehet (#5) üzenetére


MineFox54
őstag

nem bírta felfogni
meg van miért csak az exed :P

(#8) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nálam is figyel két 2560p meg egy 8540p. :) :B

[ Szerkesztve ]

(#9) Kolondrum válasza Peter Kiss (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Utóbbit nagynak találtam. :))
Aztán bevált a 2650-es? Van valami nyűgöd vele? MEkkora akkud van és milyen CPU?

(#10) The DJ


The DJ
addikt

Én már régen megfogadtam, hogy itthon csak HP Elitebook vagy Dell Latitude lesz. Nem tudom hány száz laptop típus fordult már meg a kezeim közt, de eddig ezekben kellett csalódnom a legkevesebbet. A legrosszabb tapasztalatom az Acer/Asus gépekkel van (főleg az X széria), ezen felül a HP Pavilion széria is szinte mindig feldobja a talpát. A régi FuSI modellek is elég gázosak, mióta csak Fujitsu van azóta nincs akkora vész. Általánosságban elmondható, hogy amiben izmos VGA van az szinte mindig BGA hibás lesz vagy megfőzi magát, ezért ezeket messziről elkerülöm. Játszani amúgy sem a laptopon kell.

Páromnak jelenleg egy Elitebook 2540p-t raktam össze miután tönkrement az Asus Xvalahány laptopja, azóta le se tudja tenni. Persze SSD-vel száguld is rendesen. Már nem is tudom hogy 4 vagy 8GB ram van-e benne.

Az én melós gépem pedig egy Dell Latitude E5520, kimaxoltam szinte teljesen. HDD helyén Samsung 830 SSD, ODD helyén optibay, benne egy 700 GB-os HDD, 8GB DDR3 ram. Már csak a kijelzőt kellene cserélni egy nagyobb felbontásúra és teljes lenne a boldogság. Nemrég vettem bele új világítós billt, mert a régit már teljesen elkoptattam.

A bosszankodásom oka csak annyi, hogy frissítettem legális Win 10-re, de nincsenek rendes driverek, ezért tele van anomáliával a rendszer :((( Kezdek agyalni azon, hogy milyen notira váltsak év elején, mert hiába szeretem a Win 7-et, eljárt már felette az idő.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11) kmisi99 válasza Kolondrum (#4) üzenetére


kmisi99
addikt

Egy kis lista az elitebook problémaimból.
8540w, a gép elején lévő fémről a festék gyakorlatilag minden behatástól lepattogott, körömmel rendesen lehetett leszedni. Szét kellett robbantanom a gépet, hogy 1000ft os festékszóróval lefessem jobb minőségben. Ez nem egyedi hiba.
A gyári hűtés gyakorlatilga éppen, hogy kikapcsolási szint alatt tartotta a gépet, több ezer ft ot vertem el pasztákra, hővezető lapokra, hogy ne visítson a gép alapjáraton se. De egyszerűen ismét csak a spóroláson szenvedtem.

Az egyik hangszóró megdöglött.

8560w, végre egy jó gép gondoltam én, jó hűtés, jó anyaghasználat. Lehet egyedi eset, de az alaplapi ventilátor vezérlés meghalt, alaplap csere, vagy megtákolás a két megoldás.

Ugyan nem elitebook hanem probook 6540, nagyjából 0,1$ spórolás miatt a videokártyát egy hővezető szilikon próbálta hűteni, persze eredménytelenül. Lecsiszoltam egy 5ft ost berakatam a helyére, instant -20 fok lehűlés, persze későn jött mert már megfőtt a gép.

Persze ezek nem súlyos okok, de nekem elvette tőlük a kedvem, de a 8560w meghibásodása miatt hosszú időre rám maradt, mert nem vagyok hajlandó 50 000ft buktával eladni a fél éves gépet, inkább használom amíg megy. Egyik gép se volt még 1 évet se nálam, mikor megjelentek a hibák.

[ Szerkesztve ]

(#12) Retro11 válasza kmisi99 (#11) üzenetére


Retro11
senior tag

"Lecsiszoltam egy 5ft ost berakatam a helyére, instant -20 fok lehűlés"

És ezt mennyi, de mennyi drága gépnél eljátszottam én is már... Szánalmas.

(#13) Kolondrum válasza The DJ (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

I7-es a 2540?
Enyém sem tudja letenni: [link]

Win 10 nekem is vicces, de legalább felismert kb mindent, amit meg nem azzal vannak gondok. Pl a mekari olvasó nem eszi meg csak a 128megás (!!) mSD-t. E felett látja, de nem jelenik meg a meghajtó és fura az eszköz neve.

kmisi99! Szomorúan hallom. Érdekes, remélem nem esünk bele. A 2530 nem volt dárga, sőt, de a 2560 azért nem 2ft most sem, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#14) The DJ válasza Kolondrum (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, I7-es :K Amire ő használja arra tökéletes, sőt. Kicsit irigykedem is, mert sokkal szebben és jobban fut nála a Windows 10 is, pedig Win 7-ről lett frissítve és utána nem is húztam újra tiszta telepítéssel, mégse találkoztam semmi furcsasággal és ő se panaszkodott.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15) Lacess


Lacess
tag

Nekem is 2560p-m van, jóban vagyunk.
Már lassan 3éve vettem használtan itt az aprón. Akkor még volt értéke.
Az akksi már nincs fénykorában de ennyi idősen ez nem meglepő. Ami kicsit érdekes az a fedél nyitógombja. Ilyen minőségi gépnél hogy lehet egy krómozott műanyagdarabot beépíteni gyárilag :F
Már fogy róla a "chrome" , nem vészesen de megindult, használt hírdetéseket nézve nem egyedi eset. Alatta sima fekete műanyag.

Az enyém gyárilag 2giga rammal volt de itt az apról találtam gyári, új, hp cimkés ramokat így beugrott 2x4giga. Bár még a sajátja is megvan. Jah meg elvileg német volt eredetileg de akitől vettem az kicseréltette a bill.-t gyári magyarra. Még a németet is odaadta bár sokat nem tudok kezdeni vele...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#16) Kolondrum válasza The DJ (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is olyat néztem meg. SL9400 után hasított.

Lacess! Itt is ez a helyzet, de nem vészes. Arra mondtam, hogy a szép nekem máshol kezdődik.

A CPU megfőzéshez meg annyit, hogy nem jelentkezik, VGA meg kis gagyi HD3000-es. 47-53 fok, esetleg ha nyúzom 70 fok, majd a sony vegas fogja nyúzni. Az a T9500-at is fűtötte akár 80-ig is.

(#17) kmisi99 válasza Kolondrum (#13) üzenetére


kmisi99
addikt

Alapból jó gépek, de a hp még itt se fél olcsósítani. Ha jót fogsz ki tényleg jó társ lehet, csak mindnek van itt ott gyenge pontja. Legelső laptopom egy leharcolt thinkpad t500, annak egyetlen hibája, hogy az egyik hűtőcső felvált, de hamar megbarkácsoltam. Illetve egy műanyag elemből lepattant egy darab, amit ebayról 200ft ért pótoltam. Lehet balszerencse de a hpkra jóval több pénzeket költöttem, és ekkor se feltétlen lettek hibátlanok.
Jelenleg úgy vagyok visszatérek pc vonalra, a 8560w meg van annyira izmos gép, hogy pár évig teljesítménye elég legyen.

(#18) Kolondrum válasza kmisi99 (#17) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R Én a tplinkkel meg az asussal mint márkával vagyok így. Sorozatban voltak szrok. Egymás után több, VGA, alaplap wifi kari stb. Egy forintot nem adnék értük.

(#19) Peter Kiss válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Tényleg nagy, én is többnyire a kicsiket használom.

2560p, 2570p egyetlen problémája, amit eddig tapasztaltam, hogy hangos a hűtése, de annyi baj legyen. 2560p-ből az egyik i5-ös a másik i7-es, akkumulátor a gyári 6 cellás (hátul kilógó).

(#20) Lacess válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Lacess
tag

Az enyém sem vészes és ezen kívül hibátlan. És persze ez is magától alakult. Sehol máshol semmi, kirakatba is mehetne.

Miután megvettem nem sokkal később jelent meg a 2170p. Na arra csorgott a nyál rendesen. 11,6"-ban rendes Ivy meg rendes bill. világítás. Az még egy komoly cucc akkora méretben.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#21) Chaser válasza kmisi99 (#17) üzenetére


Chaser
titán

Sztem elég rendesen üldöz téged a szerencse:D Elég szép adag T500-ast vizsgáltam már be, egy darabban se vált le hőcső. 8540-ekkel sem volt semmi gond, hűtésük is frankó. w szériát nem teszteltem/használtam, belenyúltál egy gyárilag defektes szériába, megesik az más gyártónál is.

The DJ Mit tud a 10 amit a 7 nem? Frissíthetnék én is, de minek? Majd fél év múlva már talán hibamentes lesz a w10, Egyelőre kipróbáltam egy talon gépen, nem estem hanyatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) kmisi99 válasza Chaser (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

A hőcső úgy értve vált fel, hogy a vga csöve nem ért hozzá a cpu blokk nagy rézfelületéhez, egy fémlemezzel odarögzítettem, pár hét után magától ottmaradt. A 8540p vel nincs is baj, de nekem a 8540w az elérhető legerősebb i7 volt benne, képtelen volt hűteni.

(#23) Kolondrum válasza Lacess (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Borzasztó a bill világítás.. nem látni semmit. 2530-nek ellenben jó.

Athlon64! Érzed az I5-7 különbséget?

Kilótó akkuval az lesz a baj, hogy én gyakran emeltem meg elől a régit is a jobb láthatóság miatt, inkább mint kinyissam jobban, kényelmes volt. A lábamon volt a széle. Na ennél ekkor az akkun fog támaszkodni ami nem túl jó.

(#24) Chaser válasza kmisi99 (#22) üzenetére


Chaser
titán

Akkor azt pottyanthatták, semmi ilyen jellegű hibát nem láttam. Olyan gépnél ami repült csúnyábbat is.
i7-tel már lehet határeset, w-ben vga is erősebb, nekem se tetszene az biztos.

szerk: SymbianOS 40-es szériának is jó. 60/70-est elqrták, kár is volt rátenni:)

i5 i7 különbség nincs, uo. mint az i5, 2mag-2HT, kicsivel nagyobb órajel, cache több de kb lényegtelen. Viszont nagy felárral el tudja adni az intel, merhátihét:D Egy desktop magasabb órajelű i3 agyonveri...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Peter Kiss válasza Kolondrum (#23) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ja, hát a világítás csak a bogaraknak van. Kész szerencse, hogy az egyik billentyűzetem francia a másik meg spanyol vagy milyen. :DDD

Nem lehet érezni a különbséget akkor sem, ha VM fut. Igazából az i7-esben van 2x annyi memóriám, az fontosabb. 8 van a 8540p-ben is, illetve mindegyikben SSD.

(#26) The DJ válasza Chaser (#21) üzenetére


The DJ
addikt

Őszintén? Nem sok előnyt tapasztaltam a Win 7-hez képest, kivéve azt, hogy nagyon gyorsan indul/áll le. Sok még a bug, érződik, hogy kiforratlan. Viszont kíváncsi voltam, hogy hogy szuperál a laptopomon, mert ha már most gondok vannak driver téren, akkor ez később se lesz jobb. És sajnos így is lett. A Win 10 a jövő, de ehhez már új lapos fog kelleni...sajnos. Pedig üzleti széria, nem is régi modell, mégse fognak kiadni már hozzá drivereket. Az meg szerintem vicc, hogy egy HD3000-es IGP-hez sem lesz hivatalos Windows 10 driver (ez viszont az Intel sara). Tervezett elavulás :U

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#27) Kolondrum válasza The DJ (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tesz fel hozzá drivert ami megy is. Amire kell arra jó ezzel is. Gta5-höz nem jó úgy sem.

(#28) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kivitatkoztátok magatokat? Más vélemény?

(#29) Chaser válasza The DJ (#26) üzenetére


Chaser
titán

Én is kíváncsi voltam. Úgy 10. bekapcs után úgy döntött többet nem ad képet:) az UI sem tetszik, gamereknek jó lesz dx12 miatt, egyébként bőven jó nekem a 7.

SymbianOS Nem volt itt vita.
Egyébként meg, konzumer acert kár elitebookhoz hasonlítani, más kategória. De legalább te is tudod inkább használt üzleti, mint új konzumer vacak. Ezek is meghalhatnak de kisebb eséllyel és addig is jó őket használni, a konzumerek annak valók akik életükben nem láttak még mást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Blindmouse válasza Kolondrum (#28) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Főnökömnek van Elitebookja. Villog a kijelzője, kontaktos vagy törött a kábele. És csak úgy eszi az akksikat, már harmadszor cseréli. Ráadásul a trackpoint-ot is sikerült elszúrni.
Nekem probook-om van a munkahelyen. Nem jó, na.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) Chaser válasza Blindmouse (#30) üzenetére


Chaser
titán

Trackpoint csak TP-nél jó:) Dell és HP lemásolta, hw elvileg ua., sw-rel lehet gond.
Ha eszi az akkukat indok nélkül vagy akku gond vagy pedig valami elektronika húzza, meg kellene nézetni.
Kábel minden gépben el tud törni. De ha mondjuk üzleti 10%-ban, akkor konzumernél 40-ben, ez a nem mindegy. Elpusztíthatatlan gép nincs/nem volt/nem lesz soha.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hát nem túl jókat írtok.

(#33) raczger


raczger
őstag

Jó választás! Nekem 1.5 éve 8540p van, eddig még nem jött elő semmi hiba, egyszer újrapasztáztam, illetve vettem új akkut hozzá. Persze csak másodlagos gépként van az asztali mellett.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#34) Kolondrum válasza raczger (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem meg az kezd kialakulni, hogy elsődleges és a 3770K vízzel a másodlagos. Nem játszok, nem is tudom minek van asztali.

(#35) kmisi99 válasza Chaser (#31) üzenetére


kmisi99
addikt

A régi thinkpadek azért súrolják az elpusztíthatatlanság fogalmát, persze ott se volt minden rendben, de pl én a t500 ra rá mertem volna állni, az elitebookokra semmiképp nem.

(#36) Peter Kiss válasza Kolondrum (#34) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jarvis, Alfred és TARS mellett nekem is csak azért van asztalim, hogy játsszak az ESXi-vel. :)

(#37) kmisi99 válasza Kolondrum (#34) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezzel én is így vagyok, egyszer eszembe jutott, hogy láttam egy tök jó laptopról tesztet, megkerestem és annyira tetszett, hogy másnap meg is vettem, az asztali gép el is lett adva pár hét után Mennyivel jobb már ágyból gépezni

(#38) Chaser válasza kmisi99 (#35) üzenetére


Chaser
titán

T500 már pont nem régi:) Ráállni azért nem kell. Abból is volt pár kg a kezemben. Rollcage nagyon korrekt dolog és belsőséget legtöbb esetben meg is védi. 500-as hűtésben volt kiemelkedő. Amit ott elqrtak az a zsanér. Intenzív használat után max 1 év és kilazul. Viszont működést nem befolyásol. 510-ben már nincs rollcage ha jól rémlik, 520-ban már biztos nincs fedlapnál. Az utolsó igazi gép a T60-as volt, átmenet IBM és Lenovo közt. De az igazi IBM-hez már az sem ér fel.
Tökéletes gép meg nincs. Közelíteni lehet hozzá de általában mindben eltolnak valamit. 60/70-es HP szériába pl nehéz belekötni laikusként/hozzáértőként is. De az a billzet pilács?:) Azt aki tervezte és áldását adta rá havonta kellene eltöretni a kezeit élete végéig, az is kevés bünti lenne:D Meg a dedikált gombok. Van böngésző, hangnémító, meg tán számológép? De hangerőt azt fn-ezzed..lol:D 8540-en pl még van dedikált hangszabályzás és a pilács is perfekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Lacess válasza Chaser (#38) üzenetére


Lacess
tag

Az tény hogy 60/70 szériánál kevés a dedikált gomb, de azért annál az érintős karácsonyfánál még mindig jobb mint ami a 2530/40, 6930, 8530/40 és társaikon vannak.

Amúgy 60/70-nél Hálózati kapcsolatok tiltása/Web (amivel kikapcsolt állapotban a QuickWeb-et indítod/ Némítás gomb van. Szvsz már ez sem rossz, ha még hangerő is lenne akkor már elég is.

Amúgy ti használjátok a QuickWeb-et?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#40) totron válasza kmisi99 (#17) üzenetére


totron
addikt

Miért váltottál HP vonalra?

(#41) kmisi99 válasza Chaser (#38) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen a régi Ibm ek valóban párátlanok. Na ja a t500 zsanérja budiajtóként lötyögött.

Nekem elitebook 40 és 60 széria után az a véleményem, hogy sokkal jobb a 40 es "karácsonyfa" gombja, mindig látszik, és nem ronda szerintem. A 60 as szériát tervezőknek valóban keze törne szilánkosra, mire az ember kitapogatja a rohadt f6 f7 gombot, hogy hangerőt váltson, egy kis ragasztót kellett odaraknom, hogy érezzem melyik az f6.

totron
Azért váltottam hp ra mert mind a precision, mind a thinkpad gépek azonos szériái jóval drágábbak, és hardverileg egyeznek. Pl 8560w gépet 130 000 ért vettem, egy vele egyező w520 thinkpad, még súrolja a 200 000ft ot.

[ Szerkesztve ]

(#42) Chaser válasza Lacess (#39) üzenetére


Chaser
titán

1karácsonyfa nekem sem jön be, de funkcionalitásban sokkal jobb. Még gyors tapipad tiltó is van.
60/70-nél nálam számológép/némítás/böngésző van, sorrend nem feltétlen ez.

kmisi99 Egyetértünk. Inkább legyen karácsonyfa mint legyen 3 gomb de kb minek :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kollégám egy lenovo T41-et nyúz, de úgy, hogy WOT és társai igaz laggolva, visít még paddal is, de azt mondja ez a gép egyonverhetetlen.

(#44) Chaser válasza Kolondrum (#43) üzenetére


Chaser
titán

Agyon lehet verni de én is láttam nemrég tökéletesen működőt. Más idők voltak, ennyi. Ma már tömeggyártás van. Egy régi HP-Compaq cucc is más világ, ahogy a Dellek is. Mindenesetre manapság újból nálam csak HP vagy Dell jöhetne szóba, TP-ket elcseszték nem kicsit. Másik kettőt kevésbé.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Kolondrum válasza Chaser (#44) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sőt márkát nem tudok, de láttam a gépet, 89K volt újan, valami celeron alapú és nem megy fel rá a win 7, leáll a telepítő inkopatibilis HW miatt. Létezik, hogy ennyire be vannak ma határolva a notik manapság?
Linuxos lett netre.

(#46) Chaser válasza Kolondrum (#45) üzenetére


Chaser
titán

Persze, legtöbb gép már nem támogat W7-et, csak 8/8,1-et. De ez le is van írva adott gépnél. Ha jól rémlik Dell az aki még ad 7-es támogatást konzumer gépre is. Üzletiknél meg általában minden megy. 500-asra raktam a 10-est. Ahhoz képest hogy 6 éves modell nem sok gixer volt nálam, csak hogy elfelejtett képet adni pár bekapcs után:) Fél év múlva talán menni fog, van aki 8,1-gyel használja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Kolondrum válasza Chaser (#46) üzenetére


Kolondrum
félisten

Annak is meg van az oka miért kerülik az emberek a 8.1-et meg a 10-et. Nem csak mert kiforratlan az utóbbi. De erre is megoldást nyújt az idő.

(#48) Chaser válasza Kolondrum (#47) üzenetére


Chaser
titán

Nálam egyszerű az oka. 8-astól kb hánytam, 8,1-et meg se néztem, w7 nálam tökéletes mindenre amire kell. Igazából csak gamereknek kell a 10-es majd dx12 miatt. Legyen esetleg kicsit gyorsabb mint a w7, ennyiben ki is merült az előnye. Az UI és a dolgok megkavarása nekem továbbra sem jön be. Lehet régimódi a w7 de sokunknak tökéletes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) totron válasza kmisi99 (#37) üzenetére


totron
addikt

Ágyból gépezésre nem tableteket használnak ma már? Megkérdezhetem milyen kerülnek felhasználásra a topijaid, hogy ragaszkodtál a workstation szinthez?

(#50) Kolondrum válasza totron (#49) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem tudod annyira kihasználni mint egy notebookot vagy asztalit. Bnőm is eleinte tabletezett, de nem tudott mindent megoldani vele.

(#51) kmisi99 válasza totron (#49) üzenetére


kmisi99
addikt

Nos mivel a csodás elitebook szervizre kényszerült ezért ezt most kiválóan megválaszolhatom mert ezt egy win 10 es tabletről írom, és már egy hete ez az én pc-m. Közel sincs olyan jó, fél óra után lezsibbad a kezem a fogástól, böngészni jó, de gépelni rossz. Épphogy, a használhatóság határán van, de az is csak a windows miatt, bár a korábban emlegetett win 10, dolgokkal egyet értek, ez még erősen alfa verzió millió hibával.

Meg lehet kövezni, de én ezeket a Workstationokat, játékra is használom, persze csak alkalom adtán mert nem vagyok gamer. Nem vagyok hajlandó gagyi konzumert venni, se gamer gépet mert azok meg konzum gépek erős hardverrel. Ezért maradt a workstation ami jó minőség, és erős hardver.

(#52) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi az ismertetőt, jó lett, grats a géphez! :C (Csak most fedeztem fel... :B )

Notiban én is már csak használt üzletit vennék, azon belül is Latitude-öt: a dizájnja talán ezeknek a legkecsesebb, és a Dell-eknek jön be leginkább a billentyűzete.
Persze az Elitebook-ok háza is nyáladzásra késztet: a volt 8470p-met mintha egy tömbből faragták volna ki.

(#10) The DJ
A bosszankodásom oka csak annyi, hogy frissítettem legális Win 10-re, de nincsenek rendes driverek, ezért tele van anomáliával a rendszer :((( Kezdek agyalni azon, hogy milyen notira váltsak év elején, mert hiába szeretem a Win 7-et, eljárt már felette az idő.
Mármint a Latitude-hoz, vagy az Elitebook-hoz nincsenek megfelelő driver-ek? :F

(#11) kmisi99
Ugyan nem elitebook hanem probook 6540, nagyjából 0,1$ spórolás miatt a videokártyát egy hővezető szilikon próbálta hűteni, persze eredménytelenül. Lecsiszoltam egy 5ft ost berakatam a helyére, instant -20 fok lehűlés, persze későn jött mert már megfőtt a gép.
Durva. :Y Ezt a módszert megjegyzem magamnak, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53) kmisi99 válasza AxBattler (#52) üzenetére


kmisi99
addikt

Sajnos nagyon sok elmebeteg gyártó csinál ilyet, tippem szerint azért mert így sikerül megölniük a videokártyát maximum 2 év alatt. Érzékeltetés képen ezeknek a szilikon gap padoknak amit sok gyártó odarak 2-4w/mk a hővezetési képessége. Az alumíniumnak 200w/mk a réznek 400w/mk. És elvárják hogy az a szar lehűtsön 20-30w nyi hőt a videokártyától.

(#54) AxBattler válasza kmisi99 (#53) üzenetére


AxBattler
félisten

Frankó. Welkám fogyasztói társadalom. :(((

Tervezem a közeljövőben használt noti vásárlását, szóval a csiszolós tipp pont jókor jött, bár én 5 Forintos helyett rögtön 20-assal kezdenék.
Mivel / hogyan / mennyire csiszoltad le?
És hogyan rögzítetted a chip, és a hővezető lap, vagy cső közé?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55) Retro11 válasza AxBattler (#54) üzenetére


Retro11
senior tag

Csiszolást megoldhatod akár smirgli-vel is. Először durvábbal nagyjából síkba csiszolod, utána finommal fejezed be. Low budget megoldásnak jó, csak kínlódni kell vele. A rögzítés pedig dettó ugyanaz, mintha a thermal pad-et tennéd vissza, nem kell semmi különös, nyilván paszta szükséges. Illetve nem árt, ha a pad vastagságával azonos vagy közel azonos vastagságú fémdarabot teszel be.

[ Szerkesztve ]

(#56) kmisi99 válasza AxBattler (#54) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem muszáj 20ft ost, hisz csak a gpu ra kell rakni az meg nem nagyobb az 5ft osnál. Ha olyan gépet veszel ahol értelmes a hűtés ott gyárilag "így" van megoldva. Azaz ott rendesen a hűtő ér hozzá a gpu hoz. Szóval ott nincs gond.
Csiszolás csiszolópapírral is mehet. Először durva majd a végén sima. 10-15 perc alatt megvan. A Lényeg, hogy a minták eltűnjenek, aztán finom szemcséssel meg legyen sima felület. Sima egyszerű hűtőpaszta kell mind a két oldalra.

De ha használt gépet veszel akkor üzletit. Mint akár a bejegyzésben lévő elitebook is. Ezeknél azért hellyel közzel jó vagy ahhoz közeli hűtés van. HP nál és régi asusnál láttam csak ilyen szánalmas hűtést, mostanság annyira nem találkoztam vele.

Egyébként ha érdekel a pénzes téma, volt aki még tuningolta is a gépet annyira jól hűtötte a magyar valuta a gépet. [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#57) AxBattler válasza Retro11 (#55) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor egy kis AC-MX2-n kívül ezek szerint más nem is kell. Jó.
Lehet, hogy a fúróra veszek dörzsifejet... :)

(#56) kmisi99
Használtan csakis üzletit. Latitude E6330, E6430, E6440, Probook 640 G1... :K

Mit is vártam? Naná, hogy bacsis...
Sajnos egy pénz érme nem bizonyult elég magasnak, ezért kellett mind a kettő. szóval lecsiszolás után a két ex pénzérmét egymásra raktam, közéjük raktam némi feketeszeder lekvárt, a jobb hőátadás érdekébe, majd ment rá a GPU-ra. :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58) kmisi99 válasza AxBattler (#57) üzenetére


kmisi99
addikt

Ha üzleti gépet veszel akkor szerintem első körön nem fog kelleni semmi modding. :K

(#59) AxBattler válasza kmisi99 (#58) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért egy újrapasztázás sosem árt, aztán ki tudja, mit talál az ember... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.