Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Jó olvasgatást, a kérdésekre szívesen válaszolok, ha hibát találtok jelezzétek nyugodtan!

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Melyik a legjobb? :DDD Summa summarum?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) szente válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


szente
addikt

Ja még egy oldal a konklúzióval jól jönne.

(#6) Fecogame válasza szente (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, írhatnál egyet, vagy legalább az fülesekhez külön rövid összefoglalót ( vagy emeld ki a lényeget ).

Egyébként jó cikk :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) Bici válasza Dave™ (#1) üzenetére


Bici
félisten

Szuper cikk, párat lehet, hogy én is kipróbálok közülük.

Ami érdekelne, hogy zavaró (pl. tüske szerű) közép, vagy magas kiemelése van-e valamelyiknek. Sajna emiatt sok 10-20 k közötti fülest el kellett annak idején adnom (pl. ECCI PR401), mert itt is előfordultak ilyen dolgok.
Gondolom a legalsó kategóriáben méginkább előjöhetnek ilyenek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Jhonny06 válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is vártam valami összefoglalót a végén, ez olyan volt, mint ami félig készen van beküldve.

(#9) Dominó85 válasza Dave™ (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Ma szerettem volna publikálni én is a tesztemet. De mint mindig annyit melóztam, hogy beelőzött valaki. Így az enyém a kukában landolt és a feledésbe merült... Ha szeretnéd tudok adni neked kölcsönbe egy VJJB-V1, 1More, Maya S8, Edifier H190 és Piston 2-3 füles csomagot.

Senki ne kérje a tesztemet, mert töröltem a francba. Lemondok mások javára, mert kb 2 hete befejezhettem volna a saját cikkemet, ha nem melóztatnak xarrá.

Ettől függetlenül a cikked tetszik, bár az enyém teljesen más felépítésű volt. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#10) FoxiestFox válasza Dominó85 (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

LOL

(#11) Dave™ válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha végigolvasod, akkor rájöhetsz, hogy nincs legjobb :) Sőt, igazából az első oldalon ott van, hogy nincs rangsor, mert mindenkinek más az ízlése. Az én kedvencem a listából az ANV, de ez sokaknak kapásból kiesne, illetve nagyon szeretem a két faházasat is. Tudom, hogy egyszerűbb lenne kihirdetni egyet, aki mindent visz, de igazából nincs ilyen, és ez így normális.

szente: gondolkodtam rajta, de ugyanazt tudnám ismételni mint az első oldalon, illetve mint ami előkerül a füleseknél is. Lehet kiegészítem valamivel, de ha eredményhirdetésre vársz te is, akkor el kell hogy szomorítsalak, az nem lesz :)

Fecogame: Pedig még rövidnek is éreztem az egyes fülesek leírását, igazából az szűken a lényeg kb.

Dominó85: Majdnem két hét után jelent meg miután beküldtem... :)

Látom nagyon hiányzik nektek egy összefoglaló, így írok egyet akkor. Hátha az segít tisztába tenni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#12) Plazmacucci válasza Dave™ (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igaz, akkor pontosítok. Olyan összefoglalóra lennék kíváncsi, hogy mondjuk a hallgatni kívánt zenéhez melyek passzolnak, és azok között melyik lehet a legjobb. Pl én rock/metál zenét hallgatok, azok a fülesek ahol a közepek ki vannak vágva, alapból kiesnek. Átfutom még egyszer az írást :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet! A végéről is én is hiányoltam egy kis összefoglalót, hogy mi az, amit nem ajánlanál, mit igen (és milyen zenéhez mit javasolsz).

Én nemrég rendeltem egy Xiaomi Piston 3-at, az ősöreg szénné hajtott Sennheiser CX300 -at váltaná, majd meglátjuk, mit produkál az öreg mellett.

Az írásodból nekem a Rock Zircon és a KZ-ED9 volt a legszimpibb. Én főleg összetettebb rockzenéket hallgatok (pl. Dream Theater), ehhez kéne megtalálnom a legjobb fülest. Egy iAudio U3-al hajtanám meg.

(#14) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tetszett a teszt, de nem vagyok nagy füles szakértő. Esetleg el tudnád helyezni ezeket a füleseket a Piston 3 mellett? Ahhoz képest, vagy ahhoz hasonlítva milyenek? (Persze ha már próbáltad a Piston3-at.)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Bici válasza Dave™ (#11) üzenetére


Bici
félisten

Még anniyt beleírhatsz szerintem, hogy a sokak által ismert Piston 2/3 füleshez képest hova kell tenni ezeket.
A leírás alapján pl. nem tudnám én eldönteni, hogy csak az árukhoz képest ilyen jók, vagy a sokkal drágábbakhoz képest is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Engem is érdekelne, hogy hol helyezkednek el a Piston 3-hoz, illetve egy SE215-höz képest :)

Inkább fejesen hallgatok zenét, ezért nagyon nem költenék már ilyesmire, de gondolkodóba estem látván az árakat.

Két fülest néztem ki, így:

Elektronikus zenék(Dubstep,DnB, stb.): Rock Zircon
Akusztikus, rock,női vokál: KZ-ANV

Vélemény? :)

(#17) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A téma szuper. Nem volt időm elolvasni, egy gyors összefoglalót én is hiányoltam.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Dave™ válasza Plazmacucci (#12) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kiegészítettem egy összefoglalóval a cikket, remélem ilyesmire gondoltatok :)

.LnB, Bici: Nem ismerem a Piston 2/3-at. Korábban volt több Xears fülesem (Xtreme, TD II, XR120Pro), ezek mind más karakterűek, de eléggé megállták a helyüket, már ami a hangjukat illeti. Ezen kívül van egy Beyerdynamic DTX80-asom is, fejhallgatóból pedig egy AKG K550 és egy ATH-AD2000, hogy legyen valami komolyabb is :D A Xearseknél szerintem jobbak a KZ fülesei, meg a lista többi versenyzője is. Ha utánaolvastok, elég komoly rajongótáboruk van a Head-fi-n is. Tehát nem csak az árukhoz képest, hanem objektíven is jók. A KZ esetében ráadásul a házat lemásolják, és elég jó drivereket pakolnak bele, tehát karakterben általában nem állnak messze attól a modelltől, ami az "ihletet" adta. Amit még fontosnak tartok megjegyezni, hogy a fém KZ modellek magasan verik minőségben a Xearseket, sokkal minőségibb érzést keltenek, jobb kábellel, törésgátlókkal, megmunkálással.

[ Szerkesztve ]

(#19) nuri


nuri
aktív tag

Esetleg még 1 táblázat is mehetne bele, mert így nehéz kibogarászni árakat.

(#20) Dave™ válasza -FreaK- (#16) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Rock Zirconnál fontosnak tartom megjegyezni, hogy lágy magasai vannak, ha ezt láttad és nem kell az eletronikushoz az agresszívebb karakter akkor ok, mélyben nem lesz hiány :D

Az ANV pedig telitalálat női vokálra és akusztikusra, rockra viszont nem tudom elég lesz-e a mélye, mert ugyan nincs neki kevés (lineárisnak mondanám), de a közép előrébb van, így a mély hátrább kerül. Ha ez így ok akkor áldásom rá, akusztikusra és női vokálra pedig a lehető legjobb választás a listából.

nuri: ennek sok értelmát nem látom, mert 6-14 dollár között van az összes (kivéve a 3 dolláros Awei-t és a két basshead versenyzőt), és eléggé szórnak is az árak, az nem sokat jelent hogy én mennyiért vettem, csak referenciának írtam oda, ugyanazt meg tudod venni 10 meg 30 dollárért is (ANV), de a Zircon is van 14-ért meg 20-ért is. Szóval erősen változnak, az Aliexpress eléggé dinamikus piac :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Plazmacucci válasza Dave™ (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Nekem CX-400 II van, azt nagyon szeretem. Viszont viseletes már nagyon, ahhoz hasonlót keresek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Bici válasza Dave™ (#18) üzenetére


Bici
félisten

Szuper. Nekem ennyi elég is. :K Régen volt pár Xears fülesem.
Akkor ha nem is feltétlenül verik a Piston-okat, de simán összehasonlíthatóak velük az alacsonyabb áruk ellenére is.
Kössz az infót!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Dave™ válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


Dave™
nagyúr

Volt nekem is régen CX300 meg CX400 is, azoknál ezek sokkal magasabb szintet képviselnek. Tippre egy ED10-et mondanék, ami szerintem bejönne, az eléggé populáris hangú. Annyira nem emel, hogy V karakter legyen, de nem fogod sem vékonynak, sem fárasztónak találni, emlékeim szerint a CX400 is ilyesmi karakter.

(#24) scope2007


scope2007
addikt

nem semmi... köszi szépen a leírásokat

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25) Plazmacucci válasza Dave™ (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R Rendelem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) BigBlackDog válasza Dominó85 (#9) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tudom, csak a szokásossal jövök, de kár volt. :) Ez a füleses (meg fejeses, meg hifis) téma pont, hogy kevésbé objektív, sokat nyom a latba az egyes egyének saját ízlése, az általuk megszokott, preferált hangvilág. Emiatt nagyobb különbségek is kialakulhatnak többek által írt értékelések között, néha egész érdekes eredményeket produkálva. Persze a fizikai jellemzők (pl. mély-közép-magas mennyiség egymáshoz viszonyítva, tisztaság, izoláció) értékelése mindenhol ugyanaz -elvileg-, de a tesztelő véleménye, értékelése tud rejtegetni meglepetéseket.

Az Dave™ cikkével kapcsolatban pedig; van olvasnivalóm estére. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Dave™ válasza Plazmacucci (#25) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egyébként az a head-fi-n a közönségkedvenc, a legtöbb listán az van legfelül tehát nagyon nem foghatsz mellé :) Ha ehhez hozzácsapjuk, hogy már 8 dollár körül elérhető, akkor igazán remek vétel.

BigBlackDog: abszolút egyetértek, többször vissza kellett térnem bizonyos leírásokhoz, hogy ne legyen nagyon szubjektív. Ennek ellenére is sikerült az ANV-ről eléggé magasztaló leírást produkálnom, de mentségemre szóljon, hogy leírtam a hátrányait is, így remélhetőleg mindenkit elriasztok tőle, akinek ez nem világa. A több szempont, több teszt pedig mindenképpen jó, én is sajnálom, hogy kitörölte a kolléga, annyi remek kínai füles van, jó ezekről átfogó képet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Plazmacucci válasza Dave™ (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, rendeltem egyet 5 ruppó alatt. Az nekem már láthatatlanban is elég, hogy komolyabb mint a 400 II amit 8e-ért szereztem be vagy 3-4 éve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) Dave™


Dave™
nagyúr

Még egy dolog, ami kimaradt: mivel nem szándékozom megtartani a fülesek nagy részét, így a megmaradt daraboktól megválok. Nem célom a haszonszerzés, de többet bukni sem szeretnék rajtuk, mint amit eddig sikerült (több darab a kukában végezte, de a JMF és a Turbo is annyira rosszak, hogy azokat kerüljétek el), így annyiért válnék meg tőlük szívem szerint, amennyiért vettem őket (a legolcsóbb ajánlatokat választottam), de mivel én is inkább vennék vadi újat Aliexpressről, tartsuk meg ezt a lehetőséget azoknak, akik nem tudnak/akarnak rendelni Aliról. Nem teszem fel apróra őket, akit érdekel valamelyik keressen meg privátban. Az Awei-t és az ANV-t megtartom (szívem szerint a Xears is maradna, de nekem nagy, arra csak olyan jelentkezzen, aki nagy bogyókat használ, a saját érdekében), az EDR1-et már elvitték tőlem, az ED10-et elajándékoztam családon belül, a többi viszont megvan (bár néhány darabot kölcsönadtam, azokat jövő héten kapom vissza).

(#30) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Ha már nagy olcsó füles teszt, akkor a méltán híres Xiaomi Piston sorozatot én is hiányoltam :(
Amúgy szép munka!

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#31) Aucor


Aucor
senior tag

Egy linket az oem xears fülesről tudsz dobni? :)

(#32) SmikOne válasza Dave™ (#1) üzenetére


SmikOne
tag

Az Aweinél találtam egy kis hibát: "simán boldog tudnék lennék ezzel is. "

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#33) krisztianAMG válasza Dave™ (#23) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

És mondjuk a Soundmagic E10-hez hogy viszonyulnak? ( TD II utódot keresek Fiio X3-hoz AKG K551 és K181DJ UE mellé.)

(#34) Dave™ válasza gubisadam (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt nem ismerem sajnos. De az úgyis egy felkapott darab, engem most az "ismeretlen" motivált. Ha valaki szeretne egy jó fülest, ezek azért nem nagy összegek, a bemutató pedig szerintem hozzá tud segíteni, hogy neked tetszőt válassz.

xAlten:

link, de most rákeresve van ~7 dodóért is

És kiderült a típusa: Kinden KD-100 :) (a valóságban a házon nincs Xears felirat, de egyébként így néz ki).

SmikOne: köszi, javítva. Egyébként tényleg boldog lennék vele, szerintem mindenkinek kellene egy ilyen otthonra, nincs ezer Ft sem és eszméletlenül jó :)

krisztianAMG: nem tudom, Soundmagicem nem volt. A TD II helyett pl. az EDR1 remek választás, hasonló a kettő emlékeim szerint, csak a KZ-nek kevésbé dübörgős a mélye, inkább lágyabb, testesebb. Sokkal kellemesebb darab szerintem, mint a TD volt, de ugyanúgy meleg hangú és van mélye bőven. Vagy ha inkább több mélyet szeretnél, akkor a Rock Zircon, az technikailag is nagyon erős, remek térrel, de az már drágább darab, majdnem 3db EDR1 kijön az árából :)

(#35) krisztianAMG válasza Dave™ (#34) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nem ragaszkodom a TD II hangzásvilágához, szívesen próbálok ki új dolgokat. Átrágom majd még párszor a cikket, aztán rendelek majd párat.
Btw a fülhallgatós topicban mennyire tűrik meg ezeket a kínai füleseket?

(#36) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A teszt nagyon jó, és ha már szóba került az illeszték, szívesen olvasnék egy olyan tesztet, ahol egy adott fülesen különböző illesztékeket cserélnek, és az hogyan befolyásolja a hangzást. Nagyon durván el lehet hangolni egy fülest egy másik gumidugóval.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dave™ válasza krisztianAMG (#35) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom, régóta nem követem a fülhallgatós topikot. A Piston 2/3 is kínai, meg volt számos egyéb modell is, ami ajánlott volt és kínai. Kínaiból is van gyengébb minőség (amiket kidobáltam pl, de a klasszikus Xearseket is simán ide sorolnám), van erős középkategória mint a KZ (minőségre értem), meg ott van a Rock mint gyártó, aki lehetne high-end is, annyira hibátlan a Zircon anyaghasználata, kivitelezése.

Hauptmann: köszi, és igen, annak is lenne értelme, mert szerintem ez sokaknak nincs meg, hogy a fülhallgatójuk lazán tud legaálább 4-5 eléggé különböző karaktert, attól függően hogy milyen illesztékkel használja :) A tesztben azért tértem ki rá, mert engem is meglepett mennyire sokat lehet vele hangolni, sokszor ezen múlt hogy szeretem vagy nem szeretem a hangját egy adott fülhallgatónak.

[ Szerkesztve ]

(#38) krisztianAMG válasza Dave™ (#37) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Köszi, ráéreztél arra, amit tudni szerettem volna. :) Valószínűleg bepróbálok egy Zircont és egy ED10-et.

(#39) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

A két KZ Audio cucc az első szettből nekem is megvolt. Az elsőnek zsebben hordástól 3-4 hónap alatt megdöglött a kábele a csatlakozónál, a másikat most nyúzom újra. Én is tudom őket ajánlani :)

Remek ötlet volt ez a teszt, köszönöm szépen! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#40) Dave™ válasza mrgergoke (#39) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem semmi sem bírja hosszabb távon a nadrágzsebben hordást, én biztosan kerülném :)

(#41) Hauptmann válasza Dave™ (#37) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát ja, most csináltam egy gyorstesztet. Van itthon egy Awei ES-Q3, feltettem rá a megboldogult Creative gumiharangját, és teljesen dobozos lett, a mélyek megszűntek. A Creative harang picit kisebb,méretű, lágyabb anyagból van, a csatorna átmérője kb. ugyanakkora, viszont rövidebb, mint az Awei harangjáé. Visszatéve a gyárit ismét előjött az enyhén basszus felé eltolt, laposabb magasokkal rendelkező karakterisztika. Döbbenetes a változás.

[ Szerkesztve ]

(#42) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

szuper köszi a cikket!

(#43) Dave™


Dave™
nagyúr

Köszönöm a sok pozitív visszajelzést, jól esik, örülök hogy hasznosnak találjátok.

Ami a megmaradt füleskészletet érinti egyelőre ha jól rémlik mindenre bejelentkezett valaki, úgyhogy ezt függesszük fel, amint visszakapom az ATE, ED9, Zircon, Xears darabokat jelezni fogom az érdeklődőknek, a többit meg lebeszéltem már az illetékesekkel azt hiszem.

Köszi!

(#44) csibor


csibor
őstag

Más oldalról közelítem meg a dolgot :) Nekem a Rock Zircon tetszik, de engem az érdekelne igazán. Melyik bírja az aktív használatot kábel törés nélkül? Minden egyszerű fűhallgatóm átlag 3 hónapot bír.

(#45) Aucor válasza Dave™ (#34) üzenetére


Aucor
senior tag

Köszi szépen a linket, rendeltem is egyet belőle próbára.

Egyébként nagyon jó lett az írás, szép munka, még sok ilyet! :)

Szerk: De azt hiszem a KZ-ANV iránt is elcsábulok nemsokára :))

[ Szerkesztve ]

(#46) Dave™ válasza csibor (#44) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom mit értesz aktív használat alatt, én évekig használtam aktívan Sennheiser CX-eket, utána Xears füleseket, és a gyári hibás TD-n kívül (amit mellesleg alig használtam) egyikkel sem volt gondom, még most is van egy tökéletesen működő XR120Pro-m, ami elég ritka :D Persze max. kabátzsebben hordtam őket, mert a nadrágzseb szerintem mindegyiket kicsinálja idővel, nem olyan dörzsölésre tervezik őket. Ha vigyázol rá, tök mindegy mennyire aktívan használod őket, szerintem bírni fogják. Nem kell őket feltekerni, én sem tettem sosem, de ne nyújtsd, ne törd meg, ne tedd nadrágzsebbe és nem lesz velük gondod.

Rock Zircon: a teljes listából a legminőségibb darab, a KZ ANV az ami még közel áll hozzá, de - bár a többi fém KZ is elég minőségi darab - a Zircon egy magasabb szint. Kerámiaszerű (?) háza van, ilyet konkrétan még nem is láttam korábban sehol, tökéletes illesztés mindenhol, a kábel nagy része textillel borított, és nem tekeredő fajta mint az Awei, hanem sűrű szövésű, minőségi. Ha ráírnám, hogy audio-technica vagy Sony, és mellé tennék mondjuk egy 30-40 ezres árcédulát, simán elhinnéd élőben. Ennek volt egyedül rendes "retail" papírdoboza, aminek a kinyitható ajtaja mágnesesen záródik.

xAlten: remélem olvastad a többször ismételt kényelmi aggályaimat, és nagy szilikont szoktál használni egyébként :) Ha igen, akkor szerintem nem lesz vele gondod, 7 dodóért meg nem nagy kockázat. Az ANV-vel nagyon körültekintően kell eljárni, mert borzasztóan szór az ára, 10 dollár körül meg lehet csípni. Az ANV-nél hatványozottan számít az illeszték jellege, de igazából a Xears-nél is, meg úgy általában mindegyiknél. Ja és az ANV-t azért járatni kell egy darabig, hogy megmutassa mit tud. De ha már így belejöttél, dobj mellé egy Aweit is, karakterben hasonló a Xears-hez, annál sokkal kényelmesebb, és nevetséges 3 dollár az ára :) Most is az van a fülemben, szinte hihetetlen hogy szól ennyiért, a legjobban elköltött 900 Ft :D

[ Szerkesztve ]

(#47) csibor válasza Dave™ (#46) üzenetére


csibor
őstag

Munkába használom, a hátsó nadrágzseb aktívan játszik :U Akkor választok valami olcsóbb felvevőgombosat.

(#48) Dave™ válasza csibor (#47) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valami kis 1-2 dolláros zipzáros tartódoboz nem lenne megoldás? Az EDR1-ből is van felvevőgombos egyébként, 5,5 dollár körül ha jól rémlik. De mindegy mit veszel, a zsebedet egyik sem fogja hosszabb távon tolerálni. Fontold meg a tartót :)

(#49) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Rock Zircon-t hol vetted, melyik webshopban? banggood-on elfogyott....

(#50) Dave™ válasza ^Clown (#49) üzenetére


Dave™
nagyúr

Itt. Most akciós is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.