Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) raskolnikoff válasza katt777 (#250) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Értem én, de a szavazatok teljesen szubjektívek (pl. tudom, hogy RPG-fanatikusok rajonganak azokért az irreális hardcore elemekért, amelyek láttán én már törlöm is a játékot, vagy rossz térérzékelésű usereknek tetszik pl. olyan autós játék, amelynek nincs belső nézete, ami nálam megint csak kizáró ok), a játékokat viszont meg lehet ítélni objektív szempontok alapján.

Ez is szubjektív^^

De mit vártál egy felmérés alapján? Mindenki azt jelöli be ami a szíve csücske. Ha valakinek izgalmas perceket okoz egy kifejlesztett script a GRIDben (én is tudom miről beszélsz, mert végigjátszottam nemegyszer) akkor azt fogja megjelölni. Megint ott kötöttünk ki h szerinted globálisan vannak jók meg szarok. De mivel ezeket a kijelentéseket is emberek hozzák létre, akár többen, akár 1 db - ezért ezek is szubjektívek lesznek. Egy felmérést nem értem miért kell kritizálni, ez maximum azt mutatja meg hogy vannak emberek kiknek más az ízlésük. De ezt mondjuk anélkül is tudjuk. Ha nem lennének a GRID szeretők, nem lennének az utálók sem. Ez a természet rendje minden téren. Ebbe nem tudom miért kell beavatkozni.

Nah csak ennyi :)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#252) proci985 válasza Viktor77 (#248) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

volt pár pálya, ahol az ellenfélnek gyorsabb, de kevésbé fordulékony autója volt, ami miatt a kanyar után jobban gyorsult, majd az egyenesben elhúzott. pl a Golfos ellenfél volt ilyen, azt hiszem a 4edik szint bossa. meg volt még pár később (Tier 7-8 körül), itt gyakorlatilag végig blokkolni kellett az ellenfelet fenékkel, ha nyerni akart az ember.

nem az volt a baj, hogy nem volt adrenalin, az volt a baj, hogy idegesítő és baromira frusztráló volt.

ugyanígy, az Underground1 8körös pályáján ha az ember ügyes volt az utolsó körben vétett egyetlen hiba elég volt, hogy utolsóként érjen célba.

a cikázást meg egyébként is tudták volna, a Porschének se volt rágógumija, mégis nagyon intenzívek voltak az utolsó versenyek (folyamatosan lett keményebb az AI, a veteránversenyek egyenesen brutálisak voltak). persze ha hibázott az ember, akkor az AI nem várt be... az NFS3-4nél is ugyanígy volt.

jól beállított nehézségi szintekkel se fogja az ember háromszor körbeautózni az ellenfeleket.

katt777: olyan nagy stratégiák közül én csak az IGvel játszottam, azzal se sokat. fiatalabb koromban tankozni akartam, nem gazdasággal szöszmötölni :B , meg az időigényük is túlontúl nagy volt, legalábbis számomra. egyébként a taktikai RTSek közül a Battle for Middle Earth 2nek (C&C: Generals engine kicsit turbózva középföldés egységekkel) is volt teljes középföldés módja, vihető egységekkel és területbónuszokkal. az AIja is korrekt volt.
az álláspont jó dolog, ha pedig fenntartot mégjobb. :R sokfélék vagyunk és pont ez a jó benne.
az első 5 NFS közül a 2SE nem tetszett (túl arcade meg a többihez képest ronda volt... többi mind a korszak legszebb játékai között volt jelen), a többit imádtam és darabonként végigvittem vagy háromszor (a Porschét és 1et többször is). ezért is fájt annyira carbon-pro street-undercover hármas (már az első kettőnél is megfogadtam, hogy a következőnek a demoját se szedem le... persze megszegtem).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#253) katt777 válasza raskolnikoff (#251) üzenetére


katt777
félisten

Hol is kritizáltam én magát a felmérést? :F Max. annyi a véleményem, amely nem fog megváltozni, hogy ez egy népszerűségi lista, nem más, ha magyarul, ráadásul helyesen akarunk fogalmazni.
Egyébként objektivitásról beszéltem, nem globalitásról. De írok 3 egyszerű példát - stílusoktól függően -, hátha megérted:

Az autók (és egyebek) a valóságban a fizikai törvényeknek megfelelően viselkednek. Ha ezt valaki nem tudja leprogramozni, akkor az ő játéka objektíve rossz, hiába tetszik x M felhasználónak.

A valóságban, ha valakit közvetlen közelről fejbe lősz, annak szétloccsan a koponyája. Ha egy játékban vkit 50X kell fejbelőni ugyanehhez (pl. Borderlands, de még FO3-ban is legalább fél tucat lövés kell csupasz fejre), akkor az a játék megint csak objektíve rossz.

A valóságban egy adott pontról minden fejlődik. folyamatosan, ill. reagál az őt érő akciókra. Ha ezt valaki megint csak nem képes leprogramozni, azaz különböző pályákon mindig elveszted a dolgaidat, az ellenség meg hirtelen soxorosára szaporodik, akkor az a játék megint csak objektíve rossz.

proci985: NFS2-t biztosan nem toltad Voodoo FX-en! :DDD Hát az a grafika, az Ausztráliában a szélvédőn szétkenődő sáskarajjal, és társai, sztem szuper volt, azóta is hiányzik. De még ma is felüdülés egy High Stakes futam, hiába a szögletes 3D grafika. :DDD Havernak megvan az új (Shift), ebbe valahogy megint került belső nézet, majd megnézem. De az előzőt az idióta rendőrös üldözéseknél hagytam a francba. Nekem a régi NFS-ek játékmenete hiányzik.

Egy igazi strat. játékban éppen az a jó, hogy újra és újra, ráadásul játékonként is sokáig játszhatod őket, mindig másképp. Ez egy RTT (nem pedig taktikai RTS ;) ) esetében nem mondható el, ott mindig ua. pályákat kapod. Na, ez az, amit max. az Age sorozatban viseltem el, mert az legalább szórakoztató volt. 1X. Haverom strat. mániás, az még a csaló nehéz szinten is min. 30-adszor nyomja le éppen a gépet IG2-ben, a Rebelliont min. 100X tolta végig, a MoO3-nál meg csak azért van két tucaton belül, mert elég bonyolult és hosszú játék. RPG-t sem nyom végig ennyiszer az ember. Szegény srác, ahányszor kipróbál egy strat-nak reklámozott, újabb game-et, annyiszor öngyilkos akar lenni. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#254) Viktor77 válasza katt777 (#253) üzenetére


Viktor77
titán

Köszönöm ezt a hsz-t, világosan megmutattad, hol van veled a gond, és miért nincs értelme vitázni veled bármiről is (bár ezt már elég rég tudom).

"Az autók (és egyebek) a valóságban a fizikai törvényeknek megfelelően viselkednek. Ha ezt valaki nem tudja leprogramozni, akkor az ő játéka objektíve rossz, hiába tetszik x M felhasználónak."

Nem vagy képes felfogni, hogy játékról beszélünk. Szerintem filmet ne is nézz, Bruce Willisnek már legalább 26x meg kellett volna halnia.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#255) InVino86 válasza Viktor77 (#254) üzenetére


InVino86
aktív tag

Pontosan, a programozás nehéz dolog, egy játék csak egy absztrakció, a valós világ egy részének modellezése. Van ahol rosszul van modellezve van ahol jobban. De valóságos sose lesz csak esetleg valóságközeli.

(#256) raskolnikoff válasza katt777 (#253) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Kiegészítve Viktort: igen, te nem is a felmérést kritizálod, hanem mások ízlését. Ehhez külön grat :)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#257) InVino86


InVino86
aktív tag

Hna így az Új Év elején, túlvagyunk egy k |_| rv@sz@r éven, legyen-é még vmilyen formában szavazás valamiről ?
Szavazzuk meg, hogy legyen-e szavazás vmilyen. :)

Persze az előzőektől eltérőre gondolok, megnézni, hogy esetleg annak milyen fogadtatása lenne.

[ Szerkesztve ]

(#258) - = Zk = - válasza InVino86 (#257) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szavazok IGENNEL, hoyg legyen még szavazás a későbbbiekben is :R
a témát rátok bízom :R

256:
nemszóltam :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#259) raskolnikoff válasza - = Zk = - (#258) üzenetére


raskolnikoff
őstag

+1 :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#260) InVino86


InVino86
aktív tag

De akkor, aki azt mondja igen, csináljunk egy olyat is hogy mindenki ír egy "szerinte milyen legyen" a szavazást. ( Milyen menetben legyen, milyen kategóriák )

Nem baj ha nem jó csak legyen mindenkinek véleménye előtte, ne csak utána :)

[ Szerkesztve ]

(#261) katt777 válasza Viktor77 (#254) üzenetére


katt777
félisten

Miért kellene változtatnom az elvárásaimon pusztán azért, mert az emberek többsége beéri kevesebbel? :F Nem a vita a baj, hanem hogy meg akartok győzni arról, hogy tekintsek jónak valamit, ami objektív szempontok alapján nem minősíthető annak. :(((
Ki mondta, hogy tetszenek az irreális filmek? :F (Műfajtól függetlenül, mert a maga valójában egy sci-fi is lehet reális.) A halálom, amikor olyan idiotizmusokat látok, mint a világszerte népszerű Kill Bill, ahol izom nélküli, nagy seggű csaj a mesterharcos, és kötélen rángatják a szereplőket gyorsított felvételeken (a lá Matrix). Az új Star Wars filmekben poénkodó "harci" robotokról nem is szólva. :O És azok is milyen népszerűek.

raskolnikoff: Nem kritizáltam senki ízlését. Aki kevesebbel beéri, mint az elvárható maximmum, az igénytelen, ahogy ti megbélyegezni próbáltok engem, amiért túl igényes vagyok a ti szempontotokból. Maximalista vagyok, és ennek mibenlétét egyetlen opportunista sem fogja felfogni soha, mert beállítódásától fogva képtelen rá.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#262) InVino86 válasza katt777 (#261) üzenetére


InVino86
aktív tag

Köszönjük Emese. :)
Gondolom szerinted ne legyen folytatás, mer' minek. :D

[ Szerkesztve ]

(#263) Viktor77 válasza katt777 (#261) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, ne tekints jónak valamit azért mert mások azt mondják, hogy jó. De azért lehúzni egy játékot (bármilyet), mert köze nincs a valósághoz (ez lenne a lényeg, ha autót akarok élethűen vezetni, autóba ülök), enyhén szólva is baromság (már bocsánat).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#264) Sirandrish válasza katt777 (#261) üzenetére


Sirandrish
legenda

Senki sem akarja hogy jónak titulálj valamit ami amúgy nem tetszik de azt elvárná az ember hogy ne szarozd le azt ami neked nem tetszik...
Valósághű játék? melyik az? melyiket tartod annyira valóságodnak hogy játszál is vele?
És abban ha ütközöl akkor vérzel? neeem? de egy ratyi szar lehet az te...
ha 200al a falba mész akkor meghalsz? neeeem? és neked az a szimulátor? hagyjuk már...

Ha élethűen akarok kocsikázni kocsiba ülök (ahogy Viktor is mondja) ha élethűen lövöldözni támad kedvem akkor Airsoftozok...ha játszani akarok akkor játszom..nem a játékokban kell kiélni magad ha te annyira élethűségre meg valóságra vágysz..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#265) - = Zk = - válasza InVino86 (#260) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a jelenlegi rendszer is megfelelt :R
csak lecsúsztam róla:W :O

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#266) katt777 válasza Viktor77 (#263) üzenetére


katt777
félisten

Na, amit páran nehezen fogtok fel: nem én titulálok jónak valamit (pl. itt a MoO3, ami nekem rohadtul nem tetszik, mégis az egyik legjobb igazi stratégiai játék), azaz nem is én húzom le, hanem a minősítési rendszer; hanem azt írtam, hogy vannak objektív szempontok, amelyek alapján el lehet dönteni. Ti indultok ki mindig a saját, szubjektív szempontjaitokból, mintha más nem is létezne. :(

Már megbocsássatok, de mivel pl. a legtöbb szupersportkocsit nem vezethetem, én azt várom el a játéktól, hogy valósághű élményt nyújtson, a csalásokat meg az életben sem sűrűn tolerálom.

Sirandrish: Én nem szaroztam le semmit (lásd még: objektív szempontok); ez megint egy primitív dolog, hogy olyasmit adsz más szájába, amit nem mondott.

De legyetek boldogok a valóságot még csak nem is idéző játékokkal, aztán buzgón örüljetek, ha a NFS-ekkel v. Grid-del és társaival "autóvezetést" tanuló gyereketek az első alkalommal fára csavarodik, amikor majd odaadjátok neki a kocsitokat (vagy mert belső nézetből a valóság 1/4-ét sem érzékeli a külsőhöz képest, vagy mert szimplán azt hiszi, hogy X sebességgel be lehet venni egy kanyart vizes úton a kis guruló koporsótokkal), vagy dicsérjétek buzgón a gyereket, amikor megöli valamelyik játszópajtását, aztán azzal védekezik, mint a faszi, aki lefejezte az anyósát: "Nem gondoltam, hogy meghal..." :P :K :C Na, akkor talán majd felfogjátok, miről beszéltem. :)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#267) HaaS válasza katt777 (#266) üzenetére


HaaS
addikt

Definiálnád, hogy mi a számítógépes játék, és hogy mi a célja? Objektíven persze... és ha van időd.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#268) Sirandrish válasza katt777 (#266) üzenetére


Sirandrish
legenda

"(lásd még: objektív szempontok)"

Nah ez a másik nagyon mókás dolog...Ami neked tetszik az világszinvonalu!
"Természetesen szavaztam, és olyan játékokra, amelyek objektív szempontok alapján is jónak minősíthetőek" (eldöntöd ezt te) ami másnak tetszik az meg sehol sincs "Pl. ha van egy rakás igénytelen ember, akkor az azoknak megfelelő játékok nyilvánvalóan sokkal népszerűbbek lesznek"(és ezt szintén te döntöd el)..az még véletlenül sem jut eszedbe hogy esetleg másnak másféle az ízlése..és nem feltétlenül rosszabb a tiednél..
Az hogy igénytelennek nevezel valakit azért mert nem ugyanolyan az ízlése mint neked...inkább nem mondok rá semmit..

Mellesleg aki egy játék miatt cselekszik úgy ahogy, pl 200al próbál bevenni egy kanyart vagy poénszinten lábon lövi a haverját egy sörétessel az beteg ember..az idővel játék nélkül is megtenné ugyanezt..egy értelmes ember különbséget tud tenni játék és valóság között...és egy értelmes ember nem a játékban kívánja megélni a valóságot..én úgy gondolom legalábbis..

Aki játszik az szórakozni akar...aki versenyezni akar az elmegy gokartozni..aki lövöldözni az Airsoftozni és hála istennek még millió lehetőség van szinte mindenre hogy kiélje magát az ember a valóságban is...

Szerintem a gond veled van ha te minden valóságban ezerszer élvezhetőbb dolgot egy játékban kívánsz megélni.

Ez az én véleményem!

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#269) Sirandrish válasza katt777 (#266) üzenetére


Sirandrish
legenda

dupla

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#270) ollie válasza Sirandrish (#268) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mellesleg aki egy játék miatt cselekszik úgy ahogy, pl 200al próbál bevenni egy kanyart vagy poénszinten lábon lövi a haverját egy sörétessel az beteg ember..az idővel játék nélkül is megtenné ugyanezt..egy értelmes ember különbséget tud tenni játék és valóság között...és egy értelmes ember nem a játékban kívánja megélni a valóságot..én úgy gondolom legalábbis..

Alapvetően igazad van a mondandóddal, de a fenti megállapítás nem biztos, ugyanis lehet, hogy pont a játék hozza ki belőle a betegségét. Persze ez nyilván ritka, de előfordulhat.

De igen, különbséget kell tenni játék és valóság között, és nem feltétlen kell egy játéknak szimulálnia a valóságot.

***

(#271) Viktor77 válasza katt777 (#266) üzenetére


Viktor77
titán

Milyen minősítési rendszer? Amit te állítottál fel? Komolyan mondom, ez már valami hihetetlen ... (már nem is tudom mit írjak ide).

MOD: Ja, te akkor ezekszerint valami rFactor szintű játékkal (hogy valami szimulátorosabb példát mondjak) fogod megtanítani a gyereked vezetni? Ahhoz is csak gratulálni tudok.
Én arra fogom tanítani, hogy itt egy játék, szórakozzon, játsszon vele, de ne keressen párhuzamot a valósággal, mert nincs. A valóságra meg megtanítom az életben. És ami nagyon fontos, tudjon különbséget tenni játék és valóság közt.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#272) Sirandrish válasza ollie (#270) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet hogy az adja meg az utolsó kis lökést neki..de ennyi erővel megadhatja egy akciófilm is..vagy a sok idióta vígjáték pl ahol túlél mindenki mindent csak hogy kacagni lehessen, és még rengeteg minden a filmeken kívül is..

Egy a lényeg..egy film az csak film..egy játék az csak egy játék..a valóság meg a valóság..aki nem tud különbséget tenni az beteg :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#273) katt777


katt777
félisten

Nem erőlködöm tovább, a hsz-okból nyilvánvaló, hogy nem fogjátok fel, miről beszélek, és azt is unom, hogy a saját hülyeségeiteket igazolandó olyasmiket adtok a számba, amiket sosem mondtam, v. hogy az objektivitásról hírből sem hallottatok, esetleg nem is ismeritek a fogalom jelentését. A legszánalmasabb az, hogy mást pellengéreztek ki amiatt, mert nem követi a csorda szokásait (ez amúgy teljesen emberi reakció, ezért nem haragszom :P ).

Viktor77: Ha azt hiszed, hogy az elmondásod alapján a gyereked majd érteni fogja a különbséget, még azt is alulmúlod, amit eddig mutattál. Sirandrish-nak is írom, amit most neked: Hiába magyarázol bármit a gyereknek, az ember ösztönös reakciója megelőzi a tudatost (még ha lenne is neki :P ), azaz vészhelyzetben úgy fog reagálni, ahogy a játékban begyakorolta, nem úgy, ahogy te esetleg elmesélted. Megsúgom: az útról akárcsak 50-nel is lesodródva eszébe sem fog jutni, hogy van papája, nemhogy az, amit esetleg az mondott neki. :)

ollie: Az a baj, hogy még a felnőttek egy jó része sem nevezhető értelmesnek, nemhogy a gyerekek. :DDD

Sirandrish: Akkor a szavaid szerint ti betegek vagytok, én ugyanis képes vagyok különbséget tenni a játék és a valóság között, a jelek szerint éppen ez a bajotok velem. :P (Mellesleg egy gyerek éppen a játékok alapján tanulja meg a valóságot, tehát ha azt látja, hogy az ellenfelét 5X hasba lövi, az mégis vígan ugrál, akkor nyugodtan meg fogja tenni ezt a barátjával is, ahogy azt nem egy iskolai "baleset" tanúsítja.) De tutira nem az a beteg, aki a jó játéktól (és egyáltalán nem mindegyiktől) azt várja el, hogy valamilyen szinten modellezze a valóságot, no és hogy más értelemben se csaljon.
Engem a valósághűség szórakoztat, ami pedig egyenesen az ellenkezője a realitásnak (és a játékok beépített cheat-jeiről még nem is szóltam), az kifejezetten bosszant, és ez akkor is így marad, ha néhány, csak a saját kis mikrovilágában létező egyén ezt nem képes elfogadni, ellentétben azzal, hogy nekem semmi bajom a ti szemléletetekkel, és csak a játékok objektív (na, ok, ezt a fogalmat nem ismeritek, bocsesz :R ) "jó"-ságáról írtam eddig is.
Azon, hogy megint mást mondasz rám hivatkozva, mint amit én mondtam (ill. most már figyelmen kívül is hagyod annak egy jó részét), már nem is csodálkozom. :(((

A továbbiakban kellemes önigazolási gyakorlatot mindenkinek (ergo szükségtelen bármit válaszolnotok, mert úgysem olvasom már), és legyetek boldogok, hogy elértétek: akinek a véleménye nem egyezik a tiétekkel, az már mind be sem néz ide. Szánalmas dolog úgy "menő"-nek lenni (és azt hinni, hogy valami hű de értelmes munkát végeztetek), hogy nincs, aki kétségbe vonja. :DDD
És a lista továbbra is csak nem reprezentatív, népszerűségi :P :D

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#274) HaaS válasza katt777 (#273) üzenetére


HaaS
addikt

Most, hogy ismét lehülyéztél mindenkit, kérlek válaszolj nekem is, én kimaradtam:)! Te hogyan definiálod a számítógépes játék fogalmát, és ezek célját? Objektíven... akár...

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#275) Szten Márs válasza katt777 (#273) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezért tanulnak az emberek vezetni, mielőtt jogsit kapnak. És hidd el, minden szinten, még ösztön szinten is el tudja különíteni az ember a játékot a valóságtól - azt, hogy játékkormánnyal külső, jobb esetben belső nézetből egy monitort bámulva "vezet" egy fotelből/székből, mindenféle tehetetlenségi erő fellépése nélkül, vagy, hogy egy kocsi ülésén a szélvédőn kibámulva vezet, úgy, hogy érzi maga alatt az autót. Aki erre - már a kettő elkülönítésére - nem képes tudatos és reflexi szinten egyaránt, az ne vezessen.

NEm mellesleg kisgyerekkoromban néztem Tom & Jerry-t, igen bőven óvodás koromban is, mégis, egy pillanatra sem gondoltam, hogy ha az ott látottakhoz hasonló külső behatásoknak kiteszünk egy élő szervezetet, akkor az nemhogy nem fogja megsínyleni, de leporolja magát és folytatódik minden, mintha mi sem történt volna. És valahogy az óvodás társaim sem kísérleteztek ilyesmivel. Tehát nagyon úgy néz ki, hogy bizony a nem teljesen visszamaradott gyerekek már akkor bőven el tudják különíteni a valóságot és a képernyőn látottakat (a képernyő lehet akár egy monitor is).

Szerintem te valahol eltévedtél. Hidd el, ha mindenki veled szembe jön az autópályán, akkor igen valószínű, hogy te mész rossz irányba - és valahogy most ez történik itt.

(#276) HaaS válasza katt777 (#273) üzenetére


HaaS
addikt

"szükségtelen bármit válaszolnotok, mert úgysem olvasom már"

Ez talán a legnagyobb poén, amit valaha a péhán olvastam:DDD! Köszönöm:D!

Van a csorda... van benne naagy, kicsi, okos, buta, kék, zöld, erős, gyenge... legelnek a mezőn. Az egyik is mond valamit, a másik is... lökdösik kicsit egymást, beszélgetnek. Úgy összességében mégis jó nézni őket, mert egy közösséget alkotnak. Ekkoraztán, eccercsak... előáll az egyik példány, és elkurjantja magát, hogy "mind elmentek ti az akárhova! nem tudtok ti semmit, amit csináltok hülyeség, ahogy gondolkoztok az röhej!
Evvel sarkon fordul, és bemegy az erdőbe... :D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#277) Sirandrish válasza katt777 (#273) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mindenki különbséget tud tenni a játékok és a valóság között...
Ezelőtti hsz-emben téged idéztelek..te írtad hogy igénytelen emberek szavaznak a játékokra és hogy te márpedig istencsászár játékokra szavaztál (holott egyáltalán nem szavaztál).

Szánalmasnak meg én azt nevezném hogy folyamatosan próbálod magadnak bebeszélni hogy itt mindenkivel baj van és nem ezek a játékok a jók, sőt szarok csak sok az igénytelen aki mégis arra szavaz..

Csak nem tudom miért igénytelen az aki NFS-t játszik..ha ő arcade/esztelen száguldásra vágyik akkor már igénytelen? akkor már boritékolható hogy 10éves?
Ugyan már...

"legszánalmasabb az, hogy mást pellengéreztek ki amiatt, mert nem követi a csorda szokásait"

Tökéletesen igazad van..azért mert te egyedül (meg talán 2-3 társaddal) nem osztod több száz ember véleményét ezért a több 100 ember a hülye és az igénytelen..
ez teljesen korrekt szerintem is..

Mert vagy te aki játszik XY játékkal..és ha 10M ember játszik a KS játékkal akkor is az XY lesz a jobb...mert a másikat amugy csak igénytelen 12évesek játszák...mi ennek az alapja? háát olyan nincs neki csak te ezt mondod...gratulálok.

Remélem többet tényleg nem írsz ide...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#278) Sirandrish válasza HaaS (#276) üzenetére


Sirandrish
legenda

ez marha jó ez a "mese"..egy "probléma" van vele...ha sajnos tényleg így van..
De figyejjémáá..amelyik bemegy az erdőbe arra legalább rászakad egy tengeralattjáró vagy valami?:DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#279) HaaS válasza Sirandrish (#278) üzenetére


HaaS
addikt

Sokkal prózaibb, öregem:)!

A csorda kint legel tovább a mezőn, lökdösik kicsit egymást, beszélgetnek. Az a példány, amelyik otthagyta a csordát, sosem megy mélyen az erdőbe, mert hát egyedül van, mit csináljon? Magában mit kezdjen az eltérő gondolataival?
Az erdő széléről nézi tovább a csordát, hűű... de sokan vannak... bár néha lökdösik egymást, beszélgetnek. Úgy összességében mégis jó nézni őket, mert egy közösséget alkotnak.

:D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#280) Sirandrish válasza HaaS (#279) üzenetére


Sirandrish
legenda

ez így szaaar :DDD
Kicsit pörgősebb verzió nincs? ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#281) Szten Márs válasza Sirandrish (#280) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elmegy a csordától, feldúlva ballag, de feldúltságában óvatlanná válik és aláaknázott területre téved. Rálép egy aknára, és a szétrepülő húscafatjai beterítik a csordát, és a csorda tagjai, éhesek lévén, jóízűen belakmároznak az égi áldásból. :K

(#282) Sirandrish válasza Szten Márs (#281) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah..ez már valami... :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#283) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

bolond banda :)) :DDD ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#284) InVino86 válasza Sirandrish (#282) üzenetére


InVino86
aktív tag

Nézd má jó a gépe, mer megcsináltam és már itt függ :D

Esetleg aki irosgat tenne javaslatot arra amit fentebb irtam? :) 257

[ Szerkesztve ]

(#285) Sirandrish válasza InVino86 (#284) üzenetére


Sirandrish
legenda

méghogy a router szar...:D
Amugy kell a notid egy napra..mikor érsz rá? :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#286) InVino86 válasza Sirandrish (#285) üzenetére


InVino86
aktív tag

hat jobban jarsz ha lecsereled :\

(#287) Sirandrish válasza InVino86 (#286) üzenetére


Sirandrish
legenda

demé? tökéletesen müködött eddig is és tökéletesen müködik most is fw refresh óta..akkor mégis miért cserélném le?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#288) InVino86 válasza Sirandrish (#287) üzenetére


InVino86
aktív tag

na majd kivancsi leszek mikor szarik be :)

(#289) Sirandrish válasza InVino86 (#288) üzenetére


Sirandrish
legenda

jahj haggyuk má..mikor megvettem akkor meg csorgattad a nyálad mostmeg szarozod állandóan..
jah tudom má..azt akarod hogy lecseréljem és akkor te "átvedd ezt a szart" :DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#290) InVino86 válasza Sirandrish (#289) üzenetére


InVino86
aktív tag

B+ leesett? :D

[ Szerkesztve ]

(#291) InVino86


InVino86
aktív tag

Úgy látom senki sem ír javaslatot, kivéve 1 ember, a többiek nem szólnak hozzá semmit?

(#292) raskolnikoff válasza InVino86 (#291) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Volt régebb egy írás a legjobb fegyverről. Kéne egy best of belőlük :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#293) GypsFulvus2 válasza InVino86 (#284) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nos. Sztem jó lenne egy folytatás. De más módon kivitelezve. Ha újra meghirdetitek akkor legfeljebb lesz egy újabb lista, amit jó esetben nem 250, hanem mondjuk 650 ember szavazata alapján készítetek el. Aztán jönnének újra a trollkodók.
E helyett egy állandó link kellene, akár itt a PH-n, akár a Gamepod-on, de mindenképpen főoldalra téve, ahol bárki bármikor szavazhat.
Technikailag ez attól tartok csak úgy lenne megvalósítható, ha előre elkésztett lista lenne, kategóriák szerint, és egy skálán (1-5 vagy 1-10) lehetne a játékokat értékelni. Aztán lehetne ebből havi, évi és örökranglistákatt csinálni, kategóriák szerint és ömlesztve is. Így bizonyos idő után a felhypolt divatjátékok talán viszábbszorulnának, és egy ilyen lista talán némi útmutatót adhatna arról hogy mi jó valójában és mi nem, mibe érdemes beruházni és mibe nem. Ha pl. egy 5-10 éves játék jó helyen szerepelne egy ilyenen, az azért már sokat elmondhatna a minőségéről.
Elvi szinten az lenne ideális, ha nem listáról kellene választani, hanem minden létező játékot lehetne értékelni, de a gyakorlatban attól tartok ez megvalósíthatatlan, hiszen így sok ezres listát kellene böngészni. Így viszont a lista megalkotását (előszavazás?) biztosan jelentős mértékű sirám és fogaknak csikorgatása kísérné, és problémás lenne, hogy mikor és milyen feltételek mellett kerülhessen fel egy új kiadású játék a listára. Erre hirtelenjében nincs ötletem. Ha egyszerűen egy előszavazáson leadott szavazatok száma alapján készülne el, akkor értékes, minőségi rétegjátékok, vagy "nagy öregek" maradhatnának le.
Szintén problémás lenne a kategóriák kijelölése. A mostaninál differenciáltabb rendszer kellene (pl. RPG, H&S, MMO elkülönítés, szimulátor vs. arcade problémák stb). Nyilván ez sem menne zökkenmentesen, de azért meg lehetne csinálni.
További probléma ennél a rendszernél, hogy egy-egy játékra az szavaz nagyobb eséllyel, aki rajongója, így a játékok valószínűleg, fölülértékeltek lennének. Az is hasznos információ lenne ezért, hogy egy-egy játékra összesen hányan szavaztak.

Mindehez persze kellene a PH/Gamepod szerkesztők támogatása és áldása, valamint pár informatikai/programozási ismeretekkel rendelkező ember, aki hajalandó az idejéből ennek elkészítésére és üzembentartására áldozni. De ha megvlósulna, akkor olyan lehetne, mint egy kis lokális IMDb. Ha túlságosan elszállt a fantáziám, bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#294) raskolnikoff válasza GypsFulvus2 (#293) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szerintem nem szállt el, csak ehhez valószínűleg szükség lenne kisebb fejlesztésekre, amik időbe telnének. Vagyis egy folyamatos havi- és évi ranglistát vezetni. De az ötlet amúgy nem rossz. Gamepodra.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#295) Sirandrish válasza GypsFulvus2 (#293) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Így bizonyos idő után a felhypolt divatjátékok talán viszábbszorulnának"

Ez visszafele is elsülhet..mert rengetegen az 5-10éves játékoknál csak az emlékeikre hagyatkoznak..."hudejóó volt az"..persze azóta elő se vette mondjuk és azóta játszott 1000 jobb játékkal de az emlékeiben ugy él hogy hihetetlen jó volt..holott lehet ma már pénzért sem játszana vele...

Szerintem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#296) GypsFulvus2 válasza Sirandrish (#295) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ha így lenne, akkor legalább kiegyensúlyozza egymást a két hatás valamennyire. Ami jó, azt meg időről időre előveszi az ember. Évente-kétévente végigtolom még a Panzer General kampányait. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#297) Sirandrish válasza GypsFulvus2 (#296) üzenetére


Sirandrish
legenda

ez is egy álláspont :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#298) GypsFulvus2 válasza Sirandrish (#297) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Na most meg már InVino86 is eltűnt. Úgy látszik az ötlet már csak ötlet marad. :(

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.