Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elemental


Elemental
addikt

"...egy 128 GB-os SSD és egy 1 vagy 3 TB-os HDD párosból áll össze, szoftveresen viszont a felhasználó egyetlen egységnek látja őket. Lényegében ez egy Apple-féle SSD gyorsítótárazási megoldás."

Mintha olvastam volna már olyan tesztet, talán itt a ph-n is, amiből az derült ki, hogy ez nem a legjobb megoldás.
Szerintem is jobb volna, ha ssd rendszernek és mellé a hdd.

(#2) #56573440 válasza Elemental (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapvetően nem úgy működik mint a legtöbb pc-s megoldás. ha jól értettem ennek pont az a lényege, hogy a gyakran használt programokat, dokumentumokat fizikailag helyezi át az ssd-re és amit nem igazán indítasz el, azt a hdd-re pakolja. gyak ő dönti el hogy mi honnan induljon, ami az egységsugarú usereknek egy jó döntés lehet.

egyébként sajtófotókból ez megint csillagos 5 ös. tegnap is le mertem volna fogadni, hogy a hivatalos képeken sehol se lesz olyan, ahol látszik a kijelző mögötti dudor, pedig ott van. ezeke a képek azt sugallják hogy pár milis a cucc, pedig azért van az a szög...

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

Bitang jól néznek ki, de ennyi, kíváncsi leszek a térfogat csökkenésből eredő melegedésre.
Egy 27"-t elfogadnék azért:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Design-ból csillagos ötös, egyértelmű. :D

(#5) arn


arn
félisten

gyonyoru masina! gyorsan el is kezdtem szamolgatni, de inkabb veszek egy 27es monitort meg epitek egy premium pct. sajna meg mindig vagy 2x ar :(

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) banhammer válasza hemaka (#4) üzenetére


banhammer
veterán

Jah...

A 2009-es kinézetet vékonyították el.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) ngabor2 válasza #56573440 (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az apple termékei az egység sugarú júzert célozzák meg. ezt most pejoratív felhang nélkül értem, olyan embereknek készül, aki inkább kifizet többet, de olyan gépet kapjon, amit bedug a konnektorba, és már dolgozhat is rajta. nem lehet, vagy legalábbis kifejezetten nem ajánlatos turkálni benne. de felesleges is, elég erős a hardver, és ahogy hallottam, elég felhasználóbarát a szoftver is ahhoz, hogy dolgozni lehessen rajta.

személyes tapasztalatom nincs a gyártó termékeivel, de valószínűleg nem utasítanám vissza, ha meg akarnának szórni vele :D

(#8) banhammer válasza ngabor2 (#7) üzenetére


banhammer
veterán

Ezt a bedugodés működik elvet tanusíthatom.
Anno (nagyon régen) volt a nyomdában nálunk Mac gép.
Kivettük a dobozból, bedugtuk a konnektorba és ment.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) 8th


8th
addikt

A 27”-es iMac 2,9 GHz-es, négymagos Core i5 processzorral, 8 GB rendszermemóriával, 1 TB kapacitású merevlemezzel és GTX 660M videokártyával 1799 dollár lesz.

A kérdés az, hogy átszámolva ~384ezer forintért akad-e ember aki ezt magyarországon megveszi. Mert oké, hogy szép a dizájn meg az is tényleg klassz dolog, hogy nem kell kerülgetni egy bazi nagy gépházat de akkor is... 380+ ezer? Ne vicceljünk már :P

(#10) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nagyon életszerű, hogy az SD kártyát hátulról lehet beledugni a készülékbe. Miért nem már egyből a talpba alulról?

Nem lehetett volna az élére kihozni?

(#11) #56573440 válasza ngabor2 (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha jól tudom ezzel nem is vitatkoztam a hsz-emben, tudom hogy pont ez a célcsoport, plusz otthon én is inkább az akarok lenni, semmi kedvem még trükközni meg szívni amikor a fél napom egyébként is ezzel megy el bent helyenként. a célcsoportnak teljesen megfelel a technológia, és én nem vagyok teljesen biztos hogy pont ezt már megcsinálták mások, amennyire láttam a legtöbb esetben csak gyorsítótárként funkcionál az ssd, de mondjuk nem másztam bele annyira a témába mint mondtam

(#12) kekegsm válasza Elemental (#1) üzenetére


kekegsm
őstag

Semmi gond ezzel a megoldással, észre sem venni a különbséget egy átlagfelhasználó szemszögéből, és jócskán kíméli az SSD-t. Én egy Seagate Momentus XT-t használok, ami 500GB HDD+4GB SSD hybrid, és alig marad el a céges SSD-only változattól sebességben. (érzetre nem érzek különbséget, csak a tesztprogramok írják, hogy lassabb). A céges gép indul 15 másodperc alatt, a saját indul 16-17 alatt. A régi winyós változat indult 2-3 perc alatt...

Akkor lassabb csak ha valami olyat indítok, amit régóta nem használtam. De ez nem szokásos.

Ja és a filmeket is lassabban tölti a winyó, a Schindler listája winyóról 3.5 óra, SSD-vel csak fél óra....
:-)

(ez utóbbi csak vicc volt, mielött indulna a flame...)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#13) kekegsm válasza 8th (#9) üzenetére


kekegsm
őstag

Sokan megveszik, hidd el, az árához képest. Előző munkahelyemen kereskedtünk Apple cuccokkal is, 3 év alatt eladtam kb 13-15 iMac-ot. Persze elenyésző a PC-k mennyiségéhez képest, de azért ez is mennyiség. Ja, mindegyik a nagyobb változatokból került ki, nem az alap verziók sosem.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#14) Treb válasza 8th (#9) üzenetére


Treb
tag

Ne gondold hogy annyiért megkapod inkabb 500 körül kb

(#15) <Adamsky> válasza 8th (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Itt azért a 27"-os IPS-es kijelző eléggé emeli az árat. Egy hasonló felbontású (2560x1440 pixel) jó minőségű monitor (pl. DEL U2713) 150e+. És, igen. Itt meg kell fizetni a design-t, és a megrágott almát. Ja, és ebbe benne van az oprendszer ára is, vagy tévedek?

(#16) szilagyiv válasza 8th (#9) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Nem csak a nyers vasat kell figyelembe venni, hanem azt is, hogy mennyi szoftvert pakolnak mellé ezért a pénzért. Természetesen így is túl van árazva, viszont kiveszedadobozbólésműködik (ahogy már többen írták előttem is). Ez sok pénzt megér sok embernek.
Egyszer én is "bedőltem" a marketingnek és vettem egy iMac-et (2006 late, 20") olyan 400k pénzért. Sajnos csalódnom kellett, mert sem sebességben, sem megbízhatóságban nem vette fel a versenyt Windows-os társaival, ennek ellenére Windows-zal nagyon sokáig használtam munkára (CAD/CAM).

Ha lehetőségem lenne, erre az új modellre beneveznék. Mert gyönyörű, modern, kompakt. ...és persze Win 8-cal használnám :)

(#17) Mr President válasza #56573440 (#2) üzenetére


Mr President
senior tag

Lehet perelni őket mert megtévesztőek a képek. ;] Amúgy nagyon szép, én elfogadnék egyet.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#18) Ijk


Ijk
nagyúr

Biztos sokaknak tetszik ez a vékonyítás, de én baromságnak tartom. Ez nem egy mobil eszköz, hanem egy asztali gép, amit egyszer elhelyezel és legfeljebb nagyon ritkán mozgatsz. Így semmit nem számítana az a pár centis többlet, viszont az alkatrészek és a fülünk meghálálnák a komolyabb hűtést.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Prof


Prof
addikt

Gondolom még mindig kiválló szobatükörként funkcionálnak, vagy kérhető matt monitorral is?

(#20) arn válasza Treb (#14) üzenetére


arn
félisten

ha euros arbol indulok ki, akkor 500+, ha az ipad arkepzesebol (500 dollar 150e huf), akkor 600+ :) en is itt dobbentem le. ha veszek egy 27es monitort, hasonlo teljesitmenyu gepnel fele lenne kb az ar. persze nem igy nez ki, de azert ez ennyit nem er meg (nekem).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) azbest válasza arn (#20) üzenetére


azbest
félisten

találgatás helyett elég megnézni a hivatalos magyar árakat: [link]. A 27-es 600-ról indul.

(#22) szilagyiv válasza azbest (#21) üzenetére


szilagyiv
senior tag

:O

Ezek nagyon nagyon nagyon.... nagyon drágák!!
Borzasztóan.

(#23) munnergep válasza szilagyiv (#16) üzenetére


munnergep
senior tag

Amióta iMac-et használok nekem meg pont az a tapasztalat, hogy sem sebességben sem megbízhatóságban a Windows7 sehol sincs. Melónak legalább 1,5x gyorsabban jutok a végére Mountain Lion-on.
1 dologra használom a windowst: World of Tanks :)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#24) szilagyiv válasza munnergep (#23) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Nagyon erős a gyanúm, hogy egy hibás darabot fogtam ki annó (bár ennek ellentmondana, hogy Win alatt kifogástalan volt a működése). iMovie lassú volt és fagyott, FC is lassú volt, de szintén fagyott is - és általában vitte az egész rendszert. Pedig direkt videóvágáshoz vettem. Ezzel ellentétben a Windows-os szoftverek tökéletesen és gyorsan futottak. Így jártam na.

(#25) tailor válasza 8th (#9) üzenetére


tailor
őstag

Elkéstem az árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#26) kekegsm válasza szilagyiv (#22) üzenetére


kekegsm
őstag

Mégis megveszik sokan, merthogy Apple.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#27) kiiso


kiiso
tag

Az erősebbik 27-esbe konfigurálható GTX680MX is!

(#28) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon klassz gépek, emelem kalapom! :R

(#29) kleinguru válasza kekegsm (#26) üzenetére


kleinguru
addikt

Benne van az is tuti, de nem csak azért veszik, mert alma.

Abszolult alma ellenes vagyok árazást és cégpolitikát tekintve, de van 2 db alma cuccom (i5, iPad3)
Úgy voltam vele, ha valamiért sok pénzt adok, akkor már legyen rendes ( van más is rendes, ne tessék félre érteni ). Használtam munkára egy 20" iMacet most nyáron ~3 hónapig (igaz windows 7-el, egyszerűen nem bírom megszokni az OSX-et) és azon túl, hogy mindenki csorgatta a nyálát ( volt, aki azt mondta, hogy ő biztos benne, hogy hamisítvány a win miatt:D) mindenkinek tetszett a kinézete ( bizonyos helyeken fontos és nem sznobizmus ) egy hang nem jött a gépből és elég volt a connectorba bedugni, normális esetben semmilyen másik kábel nem kellett volna hozzá. Nagyon megszerettem, van létjogosultsága, persze nem olcsó (nem mondanám drágának, mert ha minden igaz, a régiekben u2711-es dell panelja volt, ami LG ugye - ~200K, +oprendszer, +prograomok, +design)

Nem mindenkinek a legjobb választás, de van akinek igen, s nem feltétlen azért, mert Apple:R!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#30) kekegsm válasza kleinguru (#29) üzenetére


kekegsm
őstag

A vásárlók kb 5-10%-a ilyen csak, a többinek designcikk, mert Apple.

Nap mint nap találkozom azzal, hogy az átlagvásárló olyan notebookot akar, ami fehér (ez valamiért megmaradt a köztudatban) és világít a logó a hátulján.

A másik variáció, hogy Asus kell vagy Acer, de Mekbúk. Amikor elkezdem magyarázni, hogy a Macbook az Apple egyik márkaneve, csak néznek rám furcsán, aztán kinyögik, hogy olyan kell, ami olyan jól néz ki.

A harmadik az, akinek olyan kell, aminek alma van a hátulján.

Amint látod, egyik célcsoport sem kérdez rá a processzorra, a videókártyára, hogy a burkolat Alu-Mg vagy csak műanyag, hogy milyen fordulatú benne a winyó, stb.

Félre ne érts, nagyon jó kis gépek, elismerem hogy nagyszerűek, de az a 600e Ft mondjuk ér 400eFt-ot...

(Nem az MNB elnöke vagyok, nem azért irtam az utolsó mondatot, hogy a magyar gazdaság növekedését demonstráljam... :-) )

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#31) thatsofemre válasza kekegsm (#30) üzenetére


thatsofemre
tag

Hasonló véleményen vagyok én is. Ami azt illeti, kicsit alma ellenes vagyok, de az iMac az egyetlen olyan termékük, amire fáj a fogam. Mindig nagy masinám volt, de most már egyre jobban tetszenek a letisztult, "egyszerű" egybe gépek. Grafikázni, dolgozni rajta tökéletes. Egy barátom is cégnél dolgozik egy ilyen imac-el (tv-nél), de csak dicsérni tudja munka szempontból (videóvágás stb stb). Viszont az ár az nevetséges véleményem szerint, nem magyar pénztárcának lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#32) #10691584 válasza Prof (#19) üzenetére


#10691584
törölt tag

"Gondolom még mindig kiválló szobatükörként funkcionálnak, vagy kérhető matt monitorral is?"

Úgy tudom, kivették előle az üveglapot.

Más dolog: Ahogy néztem, annál az Apple féle hybrid drive- szerű HDD-nél maga az OS fogja felügyelni, hogy rajta kívül csak az appok/programok kerüljenek az SSD részre, meg pár dolog, amikről úgy érzi, hogy gyakran használ az ember és a dokumentumokat, zenéket, videókat, letöltéseket stb. a tányéros winyóra pakolja automatikusan, ahogy azok mappáit is. Valami ilyesmit magyaráztak keynote-on :)

thatsofemre: "egyre jobban tetszenek a letisztult, "egyszerű" egybe gépek" Nekem ugyanezért tetszik a macmini :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Szafter


Szafter
tag

Jól néz ki, meg minden, de az árához képest csak M vidikarikat lehet bele választani és a PC gizdaságosabb :P

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#34) weiss


weiss
addikt

Ebbe most nem lett volna jobb egy Trinity? AMD hülyére keresné magát.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35) Dassler


Dassler
őstag

Szépek. Sanszos, hogy én pl veszek valami hasonló gépet, lehet, hogy Apple-t. Csak max nem itthon. A dollár árakat összevetve hasonló asztali PC-vel (monitort, beviteli eszközöket, sw-eket is bele értve) annyira azért szerintem nem veszélyes a felár. (Nem azt mondom, hogy olcsó, félere ne értse valaki)

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#36) 8th válasza azbest (#21) üzenetére


8th
addikt

Jézus ereje! Hatszázezer forint!? :Y Ebből sem sokat fognak itthon eladni.

(#15) <Adamsky>: Képzeletben gyorsan összedobtam ipon-ról egy gépet:

Dell U2713: 157.778
Bill. + egér: Logitech Wireless Combo MK520: 11.148
CM Elite 430 + 2x SWiF2 120p (pwm): 20.104
FSP350-60APN 85+ 350W: 8.369
ASUS F2A85-M: 25.311
AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 dobozos: 31.496
SCYTHE Ninja 3 Rev. B: 12.306
4x 4096MB/1866MHz Kingston HyperX: 29.364
SAMSUNG 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW: 46.930
2x WD 1.0TB Raid Edition4 7200rpm 64MB SATA2 WD1003FBYX: 56.262
Windows 7 Prof. 64bit SP1 HUN OEM: 36.132

Bruttó 435.200 forint + a futár. Még házhoz szállítással együtt is 440k alatt van az embernek egy csendes időtálló villámgyors munkagépe. Ezzel szemben ez a 600k-s iMac ... :( Inkább nem is mondok semmit mert csak flame lenne belőle.

(#37) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Hú de ízléses ez is, azt a kutya mindenit! :R Egybegépek paicán a konkurencia megint lemaradt 3 évet. Ez sajnos nekünk vásárlóknak nem feltétlenül jó. Abban egyetértek az előbb szólókkal, hogy asztali gépen én sem látom annyira fontosnak a vékonyítást, de amikor egy ilyen odakerül az asztalra...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#38) Enxtheone


Enxtheone
tag

Imac az egy all in one. Szoval ne az asztali összeválogatott gépekhez mérjétek az ár-érték arányát, hanem a többi AIO-hoz képest. A konkurensek között szinte az összes undorito (talán 1-2 láttam ami tetszett, de az is elmarad)
Illetve teljesitmény/pénzmag arányban is rosszabak mint az imac.

(#39) edward2


edward2
addikt

Erre a kamu 5mm vékonyságra az első pillanattól felhívom mindenki figyelmét.

Amúgy kérdés, hogy megérte vékonyra csinálni a szélét, ha:

-optikai meghajtó eltűnt és innentől egy kiegészítőként kell megvenni? (nekem mondjuk nem hiányzik évek óta)

-minden USB port a gép hátulján foglal helyet eszméletlen kényelmes lehet egy pendriveot bedugni..

-füles dugó dettó nagyon kényelmesen hátul található.

Továbbá költői kérdés, de egy asztali gép esetében hol és kit érdekel ha a gép foglal-e még további 5mm-t.

(#40) edward2 válasza 8th (#36) üzenetére


edward2
addikt

Érdekes opcióid vannak!?

16giga ram egy fm2 proci mellé? 2x 1tb RE4 vinyó? Továbbá 256 giga ssd? Pazarlás szagú.

(#41) #56573440 válasza 8th (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

és mond te egy all in one ws gépet miért hasonlítgatsz egy legózott asztalihoz? ez pont akkora mellélövés mint a "jaj a mac pro árából kétszer jobbat rakok össze" izzadás. legalább mondanád azt hogy hp z1 ws vagy hasonló. mert az is aio, és egyből 500 k fölé csúszik alsóhangon, ezért cserébe van egy i3 benne, intel hd 2000 igpvel...

amit te írsz nem egy kategória, nem egy vásárlói csoport, más igények.

(#42) pronyo válasza arn (#5) üzenetére


pronyo
tag

Nehogy azt hidd, egy ilyen kategóriás 27"-os monitor (IPS, ilyen felbontással) legalább 200 eFt és teljesen mindegy lehet Dell, Apple, stb... mind ilyen árban van.
Ha így nézed nem olyan drága a gép, csak ez a minőség szerintem főleg munkához kell.

Szerk.: Ha megnézed ilyen kategóriás egybegépnél a többi gyártó is ilyen árban van, ráadásul hardveresen még gyengébbek is.

[ Szerkesztve ]

Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

(#43) #56573440 válasza pronyo (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez viszont nem igaz. itt egy féláron azonos felbontással, jó panellel. itt igazából a jó panel, formatervezés, all in one workstation kategória amit megfizetsz. asztali gépbe bármelyik gyártó összedob egy ws modellt nem para, olcsóbb. viszont egy monitor mögé felpakolni mindezt, nah az megdrágítja, és kategórián belül (all in one) hasonló paraméterekkel közel azonos áron versenyeznek a többiek is...

(#44) #56573440 válasza pronyo (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez viszont nem igaz. itt egy féláron azonos felbontással, jó panellel. itt igazából a jó panel, formatervezés, all in one workstation kategória amit megfizetsz. asztali gépbe bármelyik gyártó összedob egy ws modellt nem para, olcsóbb. viszont egy monitor mögé felpakolni mindezt, nah az megdrágítja, és kategórián belül (all in one) hasonló paraméterekkel közel azonos áron versenyeznek a többiek is...

(#45) pronyo válasza 8th (#36) üzenetére


pronyo
tag

Azért a GT640M erősebb graf. kártya mint az AMD integrált megoldása, nem is beszélve a GT660M-ről.

Ráadásul az általad vázolt processzor is elmarad az intel i7-es sorozattól teljesítménybe.

Ha i7 procival és az ahhoz való deszkával, illetve azonos teljesítményű graf. kártyát veszel akkor az árkülönbség tovább csökkenne.

[ Szerkesztve ]

Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

(#46) arn válasza #56573440 (#41) üzenetére


arn
félisten

attol fugg mi a celod... ha egy ekkora monitoros es ilyen teljesitmenyu gepre van szukseged egy adott feladat megoldasahoz, akkor igen, a felarat azert fizeted, mert igy nez ki es mert ekkora. de ez igaz a minire is, etc. hogy ok "alaphangon" adjak ezt az "eleterzest", es stilust az mas kerdes, de ennek ara van.

mas gyarto meg tudna ugyanezt csinalni, de valszeg nincs hozza affinitasuk, masreszt mas cegnek nem fizetnek meg ezt a plusz osszeget, amibol rentabilis lenne ilyesmikkel foglalkozni, arban versenyeznek. hwileg az apple pck, ugyanolyanok, mint a tobbi, "csak" mas a csomagolas. nekem nagyon bejonnek, de nem engedhetem meg magamnak, hogy a "stilus" miatt ennyivel tobbet fizessek erte. ez azt hiszem eleg altalanos az olyan arerzekeny piacon, mint a magyar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) arn válasza pronyo (#42) üzenetére


arn
félisten

500 eur kornyeken van 27es, 700 kornyeken 30as dell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) pronyo válasza arn (#47) üzenetére


pronyo
tag

500€, de arra nem jön még kishazánkban a csekély 27%-os ÁFA?

Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

(#49) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hát lehet csilivili a dizájn, de ha használói szemmel nézzük, akkor mi a rákért kellett az IMAC -nek a hátoldalára tenni a kártya olcsó és az USB csatlakozókat.

Pont úgy mint a pc ken..... Nem mitha Apple rajongó lennék.

Legalább erre ilett volna odafigyelni bőven van ott hely a kijelző alatt !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#50) arn válasza pronyo (#48) üzenetére


arn
félisten

brutto ennyi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51) Core2duo6600 válasza arn (#46) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pontosan így van.
És még az a felháborító, hogy egy szarosm Nvidia 7300 as vga majd 100 000 HUF a rohadz gépükbe, aminek nevetséges a teljesítménye

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52) arn válasza Core2duo6600 (#51) üzenetére


arn
félisten

nem felhaborito ez, csak nem mi vagyunk a celcsoport :) masnak sokkal fontosabb a csomagolas, mint hogy mi van alatta. es azert valljuk be, egy mai atlagos pc szinte mindenre eleg, igy annyira nem is szamit, hogy mi van alatta.

(vagyis en szivesen hasznalnam, mert kb ennyire van igenyem, de ilyen aron belerakom a cuccokat egy masik dobozba)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53) tvse1995


tvse1995
senior tag

Nagyon komoly gépek lettek, egy 27-esnek tudnék helyet szorítani az asztalomon. :DDD

(#54) 8th válasza edward2 (#40) üzenetére


8th
addikt

Szándékosan lett ilyen pazarlás szagú. Szemléltettem, hogy mit ki lehet hozni egy iMac árán. Magam sem raknék össze ilyen gépet soha. A 16gb ram és a 256gb ssd sem feltétlen pazarlás. Van ismerősöm akinek a gépében 16gb ram van mert ha párhuzamosan futtatott több általa használt grafikai programot kevés volt a 8gb. 256gb ssd szerintem a mai világban abszolút nem luxus egy munkára használt gépben.

(#41) blackrulz: nem mellélövés és főleg nem izzadás. Azért nem mert pont az alma hívők azok akik ha szóba kerül az teljesen irreális árazás rögtön rávágják, hogy oké de ez azért ilyen drága mert munkára való és nem arra, hogy otthon megnézzük az időjárás jelentést meg a tv műsort a neten. Ergo szerintük ez egy munkagép. Ezért írtam össze egy legózott gépet amiben gyakorlatilag bármilyen feladat elvégzésére elegendő kraft van. Az iMac-nál fejlesztési/bővítési lehetőség szinte nulla annyi a pozitívuma, hogy átkozottul jól néz ki és nem kell egy számítógépházat kerülgetni.

(#45) pronyo: Így van. Tovább csökkenne sőt lehet, hogy ki is egyenlítődne. Csak éppen a legózott gépben i7-3770 dolgozna 16gb rammal egy nVidia Quadro 2000 társaságában megtámogatva egy 256-os ssd-vel és egy pár 1terás raid vinyóval. Az iMac meg továbbra is "csak" egy i5-i7, 8gb, gt640m-gt660m, 1TB hdd felállás maradna atom drágán. Ez a nem mindegy.

(#55) Z10N


Z10N
veterán

Az optikai meghajto felaldozasa a vekonyabb design miatt szvsz badarsag volt. Mi van akkor ha az illeto zenelesre hasznalja a mac-et es van neki tobbfele eredeti hangminta konyvtara dvd-n. Pl: superior drummer, NI komplete es meg sorolhatnam.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#56) M@trixfan válasza 8th (#54) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az ilyen összehasonlításoknak sosem volt értelme, mert összemos több síkot és öncélú: brand-no name, Mac OS X - Windows, Egybe gép - épített gép, design - összepakolt gép, stb...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#57) #56573440 válasza 8th (#54) üzenetére


#56573440
törölt tag

el vagy tévedve nagyon. aki asztali gépet akar venni asztalit vesz. aki ws-t az azt. aki aio ws-t az meg azt. ha hasonlítgatsz egy aio ws-t akkor azt aio ws-hez hasonlítsd. ne máshoz. a 27-es egyértelműen ws kategória,ez nem elvi kérdés, ez tény.

és megsúgom hogy ahol ezeket ténylegesen munkára használják ott nem a vas a drága. egy final cut pro önmagában 1000 dolláros tétel, és hol van még a vége a számlának...

ez a gép azokat célozza meg, akiknek nagyobb teljesítmény kell mint amit a mac mini tud adni, de a mac pro-ra nincs szükségük. pont középre van belőve, és hiába legózik össze egy gépet, ha osx-re vett meg mindent eddig, vagy azt akar használni a munkájához (ami lehet racionális és irracionális döntés is hiszen már elég kevés az osx only program...) annak teljesen használhatatlan...

de továbbra is téves úton jársz ha azt hiszed hogy egy legózott vasat egy készre szerelttel össze lehet vagy kell hasonlítani. teljesen más piaci szegmens, teljesen eltérő vásárlókkal. nincs átfedés vagy csak minimális. egy brand asztalinál is olcsóbbat szedsz össze és erősebbet ponból vagy akárhonnan. viszont a cégek meg előszeretettel rendelik a brand gépeket mert kevesebb a szívás, nem kell szerelni, a gari mindenre szól egy helyre, stb. ha kevés akkor nem bővítgetik mert addigra kitermelte bőven az árát ezerszer. vesznek újat, újabb garral, és kész. itthon a kis/középvállalkozások nyomora nem mérvadó világviszonylatban, ott nem tákolnak már p3-as gépeket meg szedik elő az edo ramokat a szekrényből...

aio ws vonalon viszont teljesen megállja a helyét a cucc, sőt hasonló árfekvésben vannak még gyengébbek is pl az említett hp botrányosan gyenge az árához képest, azt tokkal vonóval 250 ért kiskerből legózom össze. és? nem ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#58) ROBOTER válasza Z10N (#55) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ebben azért van valami...

(lehet úgy gondolják, vedd fel SD kártyára, ha azt egyáltalán elfogadja a program)

[ Szerkesztve ]

(#59) M@trixfan válasza #56573440 (#57) üzenetére


M@trixfan
addikt

"és megsúgom hogy ahol ezeket ténylegesen munkára használják ott nem a vas a drága. egy final cut pro önmagában 1000 dolláros tétel, és hol van még a vége a számlának..."

Én azt vettem észre, hogy az Apple sokszor nyomottabb áron adja a hasonló funkcionalitású szoftvereket a konkurenciánál. Itt elég nagy hozzáadott értéket kaphat az ember, csak ezt már nehezebb valahogy észrevenni ;]

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#60) Elemental


Elemental
addikt

Egyre unalmasabbá válik az áron való lovaglás. Sokan írják, hogy ennyi pénzből mit kapnék, nem éri meg, stb. Ezeket az embereket nem értem. Van akinek ez a cucc nem drága. És ha van rá pénze és megveszi, akkor ne ő legyen már a hülye. Szeretne egy kompakt gépet kapni, jól mutasson, ne kelljen otthon szarakodnia, ilyesmi. És halkan jegyzem meg, hogy akik itt fikázzák ennek a gépnek a teljesítményét, állítom, hogy legalább 90%-a celeront, vagy athlont hajt a gépben.

Van egy cimborám, aki windows rendszergazda, ha jól írom a titulusát. Rendszeresen jár továbbképzésre, több millát fizetett a képzésért, nagyobb hálózatokat tart kézben. És otthon macje van. Mondta, hogy olyan jól esik, hogy csak bekapcsolja, és használja a gépet, nem kell problémákat megoldania otthon.

És nem vagyok apple fan, sőt még tulaj sem, semmi almásom nincs.

(#61) ROBOTER válasza Elemental (#60) üzenetére


ROBOTER
addikt

Már nem azért, de egy WIN7 konfigon milyen problémákat kell megoldani azon kívül, hogy bekapcsolod?

(#62) Elemental válasza ROBOTER (#61) üzenetére


Elemental
addikt

Azt hiszem a rendszeres frissítéseket említette, ami jó, de plz ne kössetek belém, mert harapok. :)

Azokat a képeket te készítetted? Nagyon szépek.

[ Szerkesztve ]

(#63) ROBOTER válasza Elemental (#62) üzenetére


ROBOTER
addikt

MacBook Pro-m van, ugyanúgy időnként felajánlja a frissítéseket. Nem tudom, mi a probléma bármelyik rendszerrel. Szerintem ezek már egyformán jól használhatóak. Az viszont nem csoda, ha az ismerősöd napi 8-10 óra után másra vágyik. :)

szerk: Aha, én vagyok az elkövető. Kösz. :)

[ Szerkesztve ]

(#64) arn válasza #56573440 (#57) üzenetére


arn
félisten

mi lehet ezeken a gepeken megcsinalni, amit mason nem?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) #56573440 válasza arn (#64) üzenetére


#56573440
törölt tag

"(ami lehet racionális és irracionális döntés is hiszen már elég kevés az osx only program...)"

vagy csak belém akartál kötni? nem igazán van olyan amit ne lehetne megcsinálni winen vagy osx-en. bár ha jól tudom a dj-knek még mindig fájdalmuk hogy csak az osx-en egészen pontos a beállított bpm, bár szerintem ez is inkább mérhető mint érezhető különbség. ettől még nem mindig volt ez így, és aki sw fronton bevásárolt, az adott programokat megtanulta kezelni, az nem fog odaállni alternatívát keresni. meg van még egészen biztos racionális vagy irracionális ok amiért maradnak egyes vágó, zene, 3d modellező, stb studiók osx vonalon és mondjuk az adott munkaállomásnak nem kell mac pro. pl exfőnököméknél azért maradt a mac vonal mert a vágáshoz, világosításhoz használt spéci pult nem megy win alatt. so what? sehol nem írtam hogy nem lehet bármit megoldani bárhol. mert az maximum nagyon peciális rétegek számára lenne igaz. azt írtam, hogy aki ws aio-t akar venni bármilyen indokkal, az nem fog asztali gépet legózni, mert neki ws aio kell. pont.

(#66) arn válasza #56573440 (#65) üzenetére


arn
félisten

az idezethez nem sok kozom van, a kerdest pedig nem kotozkodesnek szantam, racionalis ervekre vagyok kivancsi.

munkaeszkozrol beszelunk, ahol remelhetoleg az alapjan dontenek, hogy elvegezheto e vele a munka, ha igen, hogyan, mennyire hatekonyan es milyen aron. ez adja meg egy munkaeszkoz erteket, es nem az, hogy a monitorral egybe van e szerelve, es milyen kis helyen fer el.

reszemrol vonzo, mert jo ranezni, izleses, birtoklasi vagyat kelt az emberben. de ezek nem olyan ervek, ami alapjan egy munkaeszkozt kivalasztok. ha pl egy cegigazgato lennek, es kellene 20 gepet venni, oszinten szolva nagyon nem erdekelne, hogy jozsipistinek milyen gep tetszik. azt kapja, ami a legmegfelelobb, olcsobb, hatekonyabb, etc. kicsi az esely, hogy ez egy exkluziv termek lenne. olyat otthonra vennek magamnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67) brumi1024 válasza 8th (#54) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért 290e Ft-ból(440-150k-s monitor) bőven ki lehet hozni egy i7-3770+16gb ram+gtx670+128 ssd+ 2tb nem raid vinyó kombót. Nagyon irreális alkatrészeket dobáltál össze a példakonfigban, és annak az amd procinak a teljesítménye elég harmatos.

(#68) #56573440 válasza arn (#66) üzenetére


#56573440
törölt tag

te most miről beszélsz?

"hogy a monitorral egybe van e szerelve, es milyen kis helyen fer el."

linket hol említettem ilyet.

"munkaeszkozrol beszelunk, ahol remelhetoleg az alapjan dontenek, hogy elvegezheto e vele a munka, ha igen, hogyan, mennyire hatekonyan es milyen aron. "

előző hsz-ben mondjuk még példát is írtam. de gonolom ha a dj 120bpm-et állít be és csak 119 lesz a vége a részeg banda ugyanúgy ugrál rá, csak lehet hogy stúdiókörülmények között ezt nem akarja megengedni magának. a múltban pl elindult egy cég aminek a területén pl akkor az osx jobb volt valamivel a vetélytársaknál. tehát ésszerűen arra ruházott be. most van pár százezer dollár értékű program és kiegészítő ami osx-re szóló licenszel társul, és osx-re szoktatott rabszolgák dolgoznak vele. itthon ilyet ha 2őt látsz ez is tény. amerikában sok grafikus, videó, zenei stúdió ezer éve mac only. és akkor ott a dilemma hogy mit vegyenek. mac mini? kevés a kraft. mac pro? drágább, nincs szükség rá, a kettő között desktop vonalon mi van? ennyi.

azért az is egy szint hogy azt hiszed hogy munkára azért veszik mert szép. mint mondtam pl volt főnököméknél az utómunkára használták a mac pro-t, és olyan eclipse cuccok voltak hozzá, hogy bszarás. jah és pl ez mac only pl. soha nem hergeled fel legjobb tudomásom szerint egy vegas alá pc-n. nomeg az hogy egy ilyen mennyibe kerül, sw nélkül 7k+ hozzá a fcp az még egy ropi, és akkor még csak színkorrekcióról beszéltünk...

ez egy dolog amibe beleláttam. és teljesen érthető okok miatt volt mac a választás. bocsi hogy nem értek annyira a zenéhez, vagy a képfeldolgozáshoz, hogy miért tud többet vagy kevesebbet ott a mac, és miért veszi aki veszi... ezt tőlük... mint mondtam pár dolgon kívül el lehet mindent végezni végülis egy windowsos asztali gépen is. ha nem kell migráljál egy tonna programot amit megvettél osx alá pl de nem tudod winen futtatni licensz vagy más gondok miatt. vagy egyszerűen ehhez szokott a gárda aki használja, és röhögve kitermeli a költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#69) arn válasza #56573440 (#68) üzenetére


arn
félisten

erre voltam kivancsi, van e olyan terulet, amire a masik nem alkalmas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70) M@trixfan válasza arn (#69) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érdekes, hogy kreativarc.hu aláírással ilyen gépiesen vagy kiváncsi arra, hogy mit nem lehet egyikkel vagy másikkal megcsinálni. Semmi nem ilyen fekete-fehér az életben. Pl. most ki szeretném probalni az új Calman 5 kalibraciós programot, ami csak Windows-ra van, már rögtön lehetne mondani, hogy na ugye. De mégsem, mert van boot camp, illetve én Vmware alól használok virtuális gépet. A rohadt .net meg egyéb baromságok miatt kb. fél óráig frissített a gép mielőtt a szoftver telepítője elindulhatna. Ezzel máris fél órát elvesztettem a Calmanra szánt időmből. Ezek a megoldások mac-ről nézve borzalmasak és nagyon nem intuitívek. Most ez csak egy valós use case volt...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#71) #56573440 válasza arn (#69) üzenetére


#56573440
törölt tag

65 ös komment eleje

"nem igazán van olyan amit ne lehetne megcsinálni winen vagy osx-en" az egész céges környezetben való használás a megszokás, a megvásárolt programok és esetleges kezelőszervek, alkalmazottak képzettsége (fcp-s arc azért bele kell szokjon a vegasba profi szinten, és az is idő, és közben csökken a termelése). olyan nincs amit egy aio-n meg lehet csinálni és win desktopon nem... de itt maga az oprendszer miatt dönt esetleg egy cég e mellett egy brand asztali vagy legózott vas mellett. aki meg otthonra megveszi netezni meg filmezni... nos lelke meg pénze rajta. annyian annyi számomra pl idióta hobbiba ölnek milliókat, ez miért lenne más vagy elítélendőbb mint egy 1 misis dh váz, vagy egy profin megcsinált kispolák, amiben egy új audi árának a fele dübörög hangtechnikában. ;)

(#72) Kashim


Kashim
őstag

Nekem nagyon nem tetszik ez a hólyag-forma. Az még irritálóbb, hogy a bemutató alatt is percenként elmondták milyen vékony, közben meg ott az a ronda mugli a hátulján. Sokkal jobban tetszik, ha valami egyenlegesen vékony és nem ilyen olcsó trükkel hitetik el az emberrel. Szerintem a korábbi forma olyan komoly, letisztult külsőt adott az egésznek, ellentétben ezzel a mostani gyerekes gumó designnal. De ez hangsúlyozottan magánvélemény.

(#73) so_ha


so_ha
senior tag

Ha már kemény, de design-os AIO, akkor Lenovo IdeaCentre A720: 2.348$
Intel i7-3820QM, 16GB (2×8GB) 1600MHz DDR3, 256GB mSATA SSD + 1TB 5400rpm HDD, nVidia GT 630M / 1GB, Blu-Ray RW SuperMulti 8X DVD+/-R/RW Dual Layer

(#74) kleinguru válasza so_ha (#73) üzenetére


kleinguru
addikt

Oké, hogy design-osabb, de azért nem egy lapon van a kettő képek alapján:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#75) arn válasza M@trixfan (#70) üzenetére


arn
félisten

attol meg lehetek kreativ, mert nem ismerem a villag osszes specialis alkalmazasat, hogy melyik oprendszerhez kotodik... az elterjedsege miatt valszeg tobb olyan dolog van, amit wines pcn lehet megtenni, es osxen nem. de ez a fentiek alapjan nem zarja ki egyik rendszer kizarolagossagat sem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#76) szilagyiv válasza so_ha (#73) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Ha meg nagyon kemény (és munkára alkalmas) AIO, akkor HP Z1 - csak az egy kicsit drágább :)

(#77) #56573440 válasza szilagyiv (#76) üzenetére


#56573440
törölt tag

csak ugye az a baj, hogy win vonalon nem igazán érzem, hogy hol lenne szükség aio kiépítésre ha meló a cél, merthogy ugye annak elég komoly felára van, ahogy a z1 is igencsak húzós tud lenni ha megpakolod. formatervre mondjuk a z1 nem egy kifejezetten dekoratív vonalvezetésű masina, tehát design céllal aio felárat kiadni értelmetlen ezzel. más okot meg nem igazán látok amiért érdemes lenne megvenni. biztos van másképp nem gyártanák ez tény, de ahogy az ára is mutatja elég pici és specifikus a piaci szegmens ahol érdekelheti a vásárlókat, így minden csak nem olcsó...

(#78) szilagyiv válasza #56573440 (#77) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Az iMac-et tudom alapul venni, ahol működési zaj gyakorlatilag nincsen. Egy irodában, ahol 10+ gép van összezárva relatíve kis helyen, a hagyományos asztali gépek zajszintje már komoly terhelést okoz. Nem beszélve arról a tényről, hogy az AIO gépeket olyan alkatrészekkel szerelik, amik kevesebbet fogyasztanak (ezért kevesebbet kell hűteni őket ugye) - a kisebb fogyasztás előny egy vállalkozás részére, és azért a felszabaduló hellyel is lehet mit kezdeni egy zsúfolt irodában. A megjelenés ez esetben minimum másodlagos.

(#79) arn válasza szilagyiv (#78) üzenetére


arn
félisten

azert par szaze ftbol eleg sok villanyra futja :D a csomagolastol eltekintve ugyanazt a hwt hasznaljak, mint mas gyarto, epithetsz hasonlo zajszinttel es fogyasztassal barmit. max nem lesz ilyen kompakt. vagyis mar ez sem igaz annyira, mert az mitx lapokkal es hazakkal lehet igazan apro eromuveket csinalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80) Totheground


Totheground
addikt

Gyönyörű lett. Bárcsak már itt lenne December.

Mellesleg egy londoni utazással egybekötve is olcsóbban kijön, mint ha itthon veszi az ember.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.