Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fuzik válasza Mz/ts250@300 (#197) üzenetére


fuzik
aktív tag

Azt ugye tudod / tudjátok, hogy a hagyományokat egy kicsit is őrző roma nő a "havi probléma" elmaradása előtt még csak dohányozni sem dohányozhat....... A rokoni kapcsolatos dolog nem minden ágban szokás, ahol mégis, ott az unokatestvér a legközelebbi rokon, aki egyáltalán szóba jöhet....

De inkább nem is mondok semmit már....... tájékozatlanok vagytok, előítéletekkel terhesek, stb... stb... stb...

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#202) dragonfx


dragonfx
veterán

szia!

Első körben azt ajánlom járj küzdősportra és ha kell fizikálisna építs le ilyne fazonokat.
Ez teljesne egyértelmű le akartak huzni a bátyjainak telefonált valszeg.

Lehet túl fajgyülőlőn állók hozzá mikor tőlem megkérdezte volna azt mondtam volna, >>"öszintén?..nem ülj le oda szembe"
Emgfogod ráüvöltesz azt kész, nehogymár ilyneért rendőrség fordulj mert kinevetnek, védd meg magad ennyi.Ez nem az ország ahol ilyennek van jövője....ha nem megy megfogod a gigáját :DDD .vagy a kezét és lerángatód a metróról és megmondod nem avgy hajlandó tovább halgatni,és a tünjön a jóé***s sz*******t a*****a haza, aki ilyennek nevelte..milyne szurkálás?..én azt nem várnám meg míg bármit elővegyen.....Jó az életrkorodat tekintve megértelek, azidőtáj én is lehet rendőrhöz mentme volna.Én a jövőt próbáltmaelőtted vázolni ;) :K .mit tegyél....nem azért hogy elmenjen a kedved de én már következő lépcsőbe is voltam, de semmit enm vettek el tőlem...amugy a megoldást mindnki tudja már leírtam go to india/szibéria vagy shotgunmod activated

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#203) Mz/ts250@300 válasza fuzik (#201) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

"tájékozatlanok vagytok, előítéletekkel terhesek"
Inkább tapasztaltnak nevezném magam mint tájékozatlannak

Én elég sok hagyományokat nem örző roma nöt láttam már.

"rokoni kapcsolatos dolog nem minden ágban szokás, ahol mégis, ott az unokatestvér a legközelebbi rokon, aki egyáltalán szóba jöhet"

Meg sokszor a 11éves kislányok!

Amugy meg szerinted mit irjak ,róluk ezekett hallom ,látom,tapasztalom.
Leirtam én azt is,hogy van egy roma 28éves haverom dolgozik,értelmes,segitőkész gyerek a kis pénzétt a lakása felujitására költi ,van egy gyereke (azért csak egy mert az anyagiak végett egyett tudnak válalni. ezt ö mondta)
Majd ha ezt vagy hasonlót látok ,hallok ,tapasztalok mindenhol akkor majd olyanokat irok.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#204) fuzik válasza Mz/ts250@300 (#203) üzenetére


fuzik
aktív tag

Te a csoport relatív kicsi szelete alapján általánosítasz..... sajnos ez van, amikor "buta" emberek alkotnak véleményt, mondanak egetrengető igazságokat.

DE a topik még mindíg nem erről szól!!!!!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#205) Racecam válasza péter007 (#190) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Sajnálom, de nem láttam eddig ezt a hozzászólásodat.
Az elfogadhatatlan rasszista részt moderáltam és mivel a többszöri figyelmeztetésemet figyelmen kívül hagytad, 3 napra kitiltalak a fórumról.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#206) Mz/ts250@300 válasza fuzik (#204) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

Nem értesz, én megtörtént sokasodó esetekről beszélek, én nem itélem el az olyan embert akit nem ismerek,de éjjel hazafelé egy részeg ordibáló ,dühöngö csoport láttán nem az emberszeretettem bulyik elő belölem.

Na ekkor elmondom én,hogy szoktam kezelni a hasonló ügyekett.
-Önvédelmi fegyver a zsebe(ez lehett bármi)
-A kutyás dolog is tetszik ,ha egy jól betanitott kutyád van vidd okvetlen magaddal.
-Nem szabad megilyedni mert akkor mégjobban rád szálnak,határozotnak kell lenni.
-A járokelök nagy része szarik rád nem törödik veled ,örülnek,hogy nem ök az áldozatok
-Ha kevesen vannak és oda fajul a dolog akor ütni kell öket mielött ök tennék
-De ha nekiálsz verekedni akkor nincs visszaut ,meg ne hátrálj mert végedd.
-Ha sokan vannak késsel jönnek(vagy mással),nagyon agresszivak akkor marad a futás(bár én még nem futottam de igy még mindig jobb mint egy késsel a hátadban)

Sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy sok olyan hely van ahol éjjel vagy hajnalban nem érdemes egyedül sétálni ,de ha mégis akkor szolid öltözködés,ékszerek ,ora,le .

[ Szerkesztve ]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#207) finest válasza Mz/ts250@300 (#184) üzenetére


finest
őstag

:R

Más: Előítéletesnek nevezitek egymást, de ki nem gondolkodik legalábbis részben előítéletek, klisék mentén? Ha valaki még kicsit sem elfogult a romákkal, ebben a kérdésben én is azt mondom, tapasztalatlan. Felesleges fényeznia helyzetet.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#208) Yutani válasza finest (#207) üzenetére


Yutani
nagyúr

Előítélet: "Nem veszek Inno3D VGA kártyát, mert az sz@r, úgyis bedöglik". Hányszor hallottam már ezt, és érdekes, sosem döglött be nálam Inno3D kártya, pedig volt jó néhány belőle...

#tarcsad

(#209) Pala válasza Yutani (#208) üzenetére


Pala
veterán

No de mi van akkor, ha valaki ezt úgy mondja, hogy túl van 10 bedöglött Inno kártyán!? :)

(#210) finest válasza Yutani (#208) üzenetére


finest
őstag

Egyszer vettem Innot, szar is volt. Igaz ebből felesleges lenne messzemenő következtetést levonni,d e mégsem próbálkozom Innoval azóta. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#211) doc válasza finest (#210) üzenetére


doc
nagyúr

nekem a harmadik inno kártyám van, ezekből csak egy volt szar, de az is gariidőn belül, úgyhogy cserélték (a másodikra :D) :)

[ Szerkesztve ]

(#212) Yutani válasza Pala (#209) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az a tapasztalaton alapuló, megalapozott előítélet... :DDD

#tarcsad

(#213) Brutforsz válasza Yutani (#208) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Előítélet másként: „Vásárlás előtt mérlegelem, hogy az azonos paraméterekkel bíró más termékekéhez képest alacsonyabb árért megéri-e Inno3D terméket vásárolnom, amikor sokan úgy vélik, gyakran meghibásodnak. Ha úgy döntök, igen, és tényleg bedöglik, nem kezdek el anyázni, hiszen bevállaltam az átlagosnál magasabbnak feltételezhető kockázatot.”

Előítélet megint másként: „Nem teszek a félmillás konfigomba Codegen tápot, mert csak.”

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#214) Eastman


Eastman
őstag

Nincs jó megoldás. :(

Ami nekem (167 cm / 72 kg) idáig bejött:
- Higgadtság (lehetőség szerint)
- Kulturált, egyenes beszéd
- Kedvesség (ha képes rá az ember egy kritikus helyzetben).

Ha félsz, lenéznek! Ha "felemeled" őket a Te szintedre, nem értik, de tisztelnek.
Aki beléd köt, az a félelmedre épít. Ha nem azzal szembesül amit várt, ő fog elbizonytalanodni, Te vagy nyerőben. Mindenki tud 3-4 olyan szót egymás után mondani amit egy aluliskolázott nem ért. (A tippeket pls most mindenki mellőzze! :) ) Ha a végére beszúrod még, hogy:
"Figyeljbarátomhóvégevanésmostjöttbekétcsekknemtudoksegíteni!" és otthagyod, általában hülyén néznek utánad.

Ezek a receptek max. 2 "támadónál" jönnek be! Ha hárman elvernek a buszon, arra nincs tippem.

Amit egy 14 éves srácnak tanácsolni tudok:
1. Ne hordjon magánál 50-100 k értékű műszaki cikket !!!
2. Ne szégyelje magát, hanem menjen oda akár egy vadidegen kétméteres kulturált emberhez, maradjon a közelében és nyugodtan mondja el, hogy fél, mert belékötöttek. ...persze anélkül, hogy visszatekintgetne és a "támadókra" mutogatna!
3. Köszönjön ismerősként hangosan és határozottan egy hasonló nagydarabra, vagy egy nagyobb társaságra és menjen velük tovább otthagyva a "támadókat". Nem baj, ha hülyének néznek, késöbb, ha eltávolodtatok, még ráérsz magyarázkodni!
4. Egyedülálló nőtől soha ne kérj segítséget! Őt is bajba sodorhatod!
5. Ha egyik sem jön be, futás minél világosabb / forgalmasabb helyre! ...és ne nézz vissza!
6. Gyúrás, önvédelmi sportok.

Egy hasonló korú lánynak nem tudok mit tanácsolni. Én fix, hogy Pesten az utcára nem engedném ki!

Az önvédelmi eszközökről annyit, hogy ha nem jönnek be egy adott szituban, csak felhergelik a támadót! De ha már használod, utána futás. Csak arra jók, hogy időt nyerj velük!

Végezetül Apám mondata:
"Akinek kalapács van a kezében mindent szögnek lát!"

Peace! Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#215) BlacKSouL válasza Eastman (#214) üzenetére


BlacKSouL
addikt

"..Mindenki tud 3-4 olyan szót egymás után mondani amit egy aluliskolázott nem ért...
Figyeljbarátomhóvégevanésmostjöttbekétcsekknemtudoksegíteni.."

Amit ebből nem értenek: figyel, barát, vége van, két, csekk, tud, segít

:DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#216) dragonfx válasza Eastman (#214) üzenetére


dragonfx
veterán

ez amondat odaver :C
Amugy a megoldást leírtam...shot......

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#217) doc


doc
nagyúr

idézet egy másik oldalról, egy tanárembertől:
2, Arra, amit nem értettél csak elmondanék egy, múlt heti történetet. Rendőrségi jegyzőkönyv is van az esetről, szóval(sajnos) nem kamu, pláne mivel az történések jelentős része az orrom előtt történt.
A sztori a következő: néhány C-s cukkolt már jó ideje egy magyar kölköt. Poénból, mert egyik sem olyan vérszomjas miegymás, de nem is az eszükből fognak megélni. A magyar kölök sem agysebész lesz, de tűrte a dolgot, mert azért tudjuk hogy aki barna, azt nem ütjük le. Na de amikor hazafelé már sétált, mellément a C, és elkezdte kocogtatni a homlokát, hogy van otthon valaki? stb. Nah itt eldurrant a srác agya. Egyet ütött, C elterült, rángatózott a földön, srác tovább, mi mást csinálhatna, belerúgni már csak nem kéne. Ez ennyiben maradt. Másnap már megjelent az iskolában a C galeri, felnőttek is, természetesen lincselni indultak. Nah ez elmaradt, egy kisebb bunyó azért lett a dologból, no meg autós üldözés, a magyar srácot próbálták elütni stb.
Eddig ugye mondhatnánk, 1-1.
És pénteken reggel megyek a tanári felé, és érzem valami nem stimmel, mert majd elhánytam magam... az ok is mindjárt láthatóvá vált: tippre legalább 6 cigány ácsorog az igazgatói előtt, hozták a kisebbségi képviselőt is, no meg kihívták a rendőröket is. Megtörténtek a kihallgatások, ahol természetesen a cigány csak MAXIMUM csúnyán nézett a másik srácra, aki erre azonnal ütött. A magyar kölköt autóval üldözöm és megpróbálom el is ütni ha sikerül dolog a jegyzőkönyvbe úgy került be, hogy ők csak azért mentek utána, hogy megkérdezzék miért bántotta az ismerősüket.
A rendőrök feljelentést tettek a MAGYAR SRÁC ELLEN.

szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? hagyja szerencsétlen srác hogy megállás nélkül baszogassák? aztán majd egyszer tényleg bekattan, és kiírt egy egész utcát...

(#218) Vandit. válasza doc (#217) üzenetére


Vandit.
addikt

Ezért tartunk itt ahol tartunk,de ez már egy nem meglévő topik témája,sajna. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#219) juliabrilke válasza doc (#217) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jelen eset szerint bántalmazta a C-t, aki nem csinált vele semmi komolyabb dolgot. Ha visszaüt, akkor más a helyzet. Így meg be lehet magyarázni, hogy megütötte szegényt.
Azt is mondhatná egyébként, hgoy megverte, meg ilyenek... Ez van....

(#220) doc válasza juliabrilke (#219) üzenetére


doc
nagyúr

lényegében igazad van, valóban megütötte
de szerinted mit lehet csinálni ilyen helyzetben? én tutira nem lennék képes birkatürelemmel visszamosolyogni arra aki már ki tudja mióta cseszeget folyamatosan
megütötte, aztán továbbment, szerintem a helyzethez képest normálisan kezelte le a srác a dolgot (nem ütötte a földön fekvőt, stb)
erre válaszul autóval kergetik (nem vagyok jogász, de szerintem ez már erősen a gyilkossági kísérlet, vagy legalábbis súlyos testi sértés kísérlete felé tart)
itt is az aránytalanság az amire érdemes figyelni (nameg arra, hogy a végén nyomorult srácon jelentik fel egy jobbegyenes (vagy más "rokon értelmű" tett) miatt)
ha nekem húzna be valaki az utcán, miután baszogatom, nyilván nem az lenne az első lépésem hogy na most akkor kinyírjuk, feljelentjük, várfokára feltűzzük, hanem behúzott farokkal eloldalgok és onnantól békén hagyom

[ Szerkesztve ]

(#221) juliabrilke válasza doc (#220) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha elütik, akkor lett volna valami. Mondjuk nem rajtuk múlt a dolog szerintem.. :U
Ha meg elkezdi pöcögtetni a fejüket, akkor azért kiváncsi lettem volna a reakciójukra. Gondolom akkor megütötték volna (mondjuk mint tapasztalhatjuk abból nem lehetett volna semmi következmény)

ha nekem húzna be valaki az utcán, miután baszogatom Akkor mondhatnád TE is hogy megtámadott, pedig te nem csináltál semmit. Hidd el, hogy sok ember a bosszú miatt ezt teszi.
Max. valami zaklatás címszó alatt jelenthett volna fel, aminek tudjuk gyakorlatban mennyi értelme van.. :U

(#222) juliabrilke válasza doc (#220) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként lassan nekünk is kellene majd ilyen "kisebbségi képviselőt". Lassan olyan érzésem van, hogy ezek csak erre várnak és szinte bíztatják a C-ket, hogy jöjjenek mindig hozzájuk. Azt nem hiszem el, hgoy ilyen jogi dolgokkal tiszában lennének MAGUKTÓL. :U

[ Szerkesztve ]

(#223) juliabrilke válasza doc (#220) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bocs, de 3x ment el az üzenetem. :B

[ Szerkesztve ]

(#224) Collector19


Collector19
csendes tag

Ebben a témában tényleg eléggé nehéz tanácsot adni, mert a "támadó" egyéntől függ, hogy melyik jön be, melyik lesz hatékony. Nekem eddig bevált az a módszer, hogy nem veszem figyelembe azokat akik próbbálnak kérni tőlem cigit/tüzet/"egy kávéra valót"/vagy csak "beszélgetni" akarnak.
Mintha ott sem lenne, és nem is hallanám hogy mit beszél. Persze az ilyen megoldás csak a metrón illetve az olyan helyeken hatásos ahol kényszerből össze vagy zárva emberekkel pl. tömegközlekedés, PU vagy ilyenek. Az már más ha elédállnak 2-en 3-an és kérik hogy "mid van?"
Ilyenkor szerintem is az egyik legfontosabb, hogy határozottak legyünk - ne durvák - és közben lesni kell a lehetőségeidet. Az is tény, hogy a rendőr vagy hasonló biztonsági szerv nem mindig megfelelő megoldás, bár elrettentő hatása az van. Szerintem a provokáció semmiképpen nem oldja meg a problémát, pont az ellenkezőjét lehet vele elérni. Minenképp forgalmas helyre kell kerülni, és az emberek társaságát keresni. A harcművészetek meg a hasonlók nem érnek semmit sem ha többen másznak vkire, hiába kezdek el "ájkídózni" 3 támadóval szemben, csak kiröhögnek és még a gatyát is leveszik rólam még ha nem akarták akkor is, bár az erősebb testfelépítés már az elején elgondolkodtatja őket hogy elédálljanak vagy sem.
Azt pedig én is állítom, hogy nem lehet általánosságban beszélni arról hogy a kissebség támad-e meg gyakrabban vagy nem. Aki ilyesmivel szórakozik, vagy megél belőle az egy szar alak, még ha ausztrál bennszülött vagy bármilyen nemzetiségű akkor is.

Egy kis off is a végére. A minap metrón utaztam, és egy magyar ember (feltehetőleg könyveket árult) a vele szembenülő romáknak akart eladni egy Mein Kampf című könyvet, valamint plusz ezresért a mai aktiv gárdistákról szóló könyvet is. Meglátta a horogkeresztes borítót egy eddig szunyokáló magyar ember, és egy kézmozdulattal kifejezést tett arra, hogy Hitler mekkora egy xar ember volt. Erre a a könyvárus emberke és a roma család éltetni kezdte Hitlert, mint a "szabadságharcost" és a "népe felszabadítóját" a mostani emberek állítólagos "példaképét". Gondoltam mennyire tudatlanok az emberek és milyen vita alakulna ki a kocsiban ha mondjuk egy skinhead és egy zsidó ember is beszállna a kocsiba, de le kellett szállnom, mikor megakadt a szemem az ép beszállni akaró fiatal acélbetétes cipőjén, ami fehér fűzővel volt bekötve...
Na bocsi az offért csak elgondolkodtam a dolgon.. :)

(#225) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

Csak annyit hogy ez ellen csak a küzdő sportok segítenek, velem is megtörtént már csak 6vagy7 emberke volt... szerencsére egy pár felnőt azért elkergette öket.

(#226) CSorBA


CSorBA
őstag

Ezt láttátok skacok? Nem vagyok túl előitéletes, de ez azért... áhhh [link]

Miért csak 14évtol lehet buntetni? :(((

(#227) philoxenia válasza CSorBA (#226) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vihar a biliben. Simán lecsapod oszt kész. Nehogy már megijedjek egy ilyen kis fostól. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#228) peterszky


peterszky
őstag

Amióta egy FTC-s sálban közlekedem, azt veszem észre, hogy az ilyen alakok inkább kikerülnek, minthogy megszólítsanak :) Pedig nincsen elrettentő kinézetem.

What else you gonna do on a Saturday?

(#229) BobChemistry


BobChemistry
őstag

van egy nagyon jó barátom: Spyderco Native 3

én ezt javaslom védelemre, meg határozott fellépést

A harcművészetek meg a hasonlók nem érnek semmit sem ha többen másznak vkire, hiába kezdek el "ájkídózni" 3 támadóval szemben
fene tudja, ha az egyiknek eltöröd a karját, utána a mási kettő lehet elgondolkodik, hogy megéri e a kockázatot a dolog, nem?

[ Szerkesztve ]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#230) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ezért kell lehúzós szövegeknél rögtön az elején herén térdelni az ilyen kis köcsögöket.

sajnálom h nem volt ott senki aki segíteni hajlandó lett volna :(

(#231) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ja és ha egy rosszarc odajön hozzád, időt kérdezni, cigit kérni és barátai:

-nincs rajtad óra, sjanálod de nem tudod a pontos időt
-telefonon se tudod megnézni az időt mert nincs nálad
-nem dohányzol, se tüzed, se cigid
-pénz nincs nálad, mond meg nem tartok magamnál ,direkt az ILYEN lehúzós xarházik miatt mint TE!
-ha nagyon látod h nem szabadulsz tőle, tereld a dolgokat olyan helyre ahol van térmegfigyelő kamera.
-ha tudod hergeld fel még a metróban\plázában, lehetőleg olyan helyen ahol van biztonsági őr karnyújtásnyira. ha sikerül, ott fog megtámadni, ahol le is szerelik helyből. ha nem sikerül, akkor követni fog mint egy pióca, és akor fog megszivatni amikor senki se fog tudni megvédeni.
-a gázpisztolyodat viszont mutasd meg neki, kb 20 centiről. ;]

bors spray 1500 HuF vadászboltban, stb

ha újpest végállomásig metróznék rendszeresen esténként, lenne nálam, pedig 185 magas 90 kg, relatíve izmos, anno igazolt rugby játékos vagyok.

Készülj háborúra ha békében akarsz élni! A lehető legjobban legyél felkészülve az ilyen esetekre.
pl.: ha egy rosszarc jön veled szemben, és nem tetszik az aurája már messziről, vedd ki a kezed a sebedből, h azonnal tudj ütni, félig szorítsd ökölbe a kezed h azzal se menjen idő.

Ha jól tudom (ha nem kijavjtanak majd) lehet nálad olyan eszköz ami nem engedélyköteles és önvédelemre alkalmas: bors spray, kiskés, stb.

Tudd, hogy hol vannak azok a fontos pontok amiket megszúrva hamar elvérzik a támadód, ez nyílván abban is segít hogy saját lehetőségeidet is fel tudd mérni, ha téged szúrnak meg.

ha teheted olyan környékekre ahol az ilyesmi mindennapos, bizonyos demográfiai okok miatt oda ne is költözz! :))

[ Szerkesztve ]

(#232) mephi666 válasza hejesírásó (#231) üzenetére


mephi666
nagyúr

majdnem 2év után fel lesz támasztva a topik? :)

én valahogy megúsztam az ilyeneket mindig... igaz, hetente kb. 2szer borotválkozok és nem a legmenőbb ruhákban járok, hanem egyszerűen öltözök és a kényelmet preferálom... ránézésre szerintem nem is néznék ki belőlem, hogy sok pénzzel/menő kütyükkel szaladgálok... (igaz, nem is ;] ) jah, mellesleg pesten sem nagyon járok... amikor még gyakran ott jártam, akkor még masszívan bagóztam és általában jöttek is a hajléktalanok lejmolni pl. villamosra/hév-re várva... néha adtam is nekik, de ők nem felejtették el soha megköszönni... olyan is volt, hogy alig pár szál volt csak nálam és pénzem sem volt, jött kérni... mondtam a helyzetet és odébb állt... aztán 1-2slukk múlva jött a villamos... akkor odaadtam neki a majdnem teljes szálat, mert nem akartam kipöckölni a parazsat belőle és zsebre tenni a cigit, hogy büdösödjön... :) ...na, ő is nagyon megköszönte és nem győzött hálálkodni... a hasonló beállítottságú romák/nemromák szerencsére mindig elkerültek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#233) Dany007 válasza hejesírásó (#231) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez kemény volt :) Szép kis útmutató.
A gond ilyen esetekben sokszor az, hogy kevés az idő. Kevés gondolkodni, hogy mit kéne tenni, mi a helyes, miből lehet mégnagyobb bajod, és mikortól olyan a szitu, hogy már nem számítanak a későbbi események.

(#234) hejesírásó válasza mephi666 (#232) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Fehérvár, vasúti aluljáró, én biciklin:

-Szia, ne haraguggyá nem tod megmondani a zidőt?
-Nem, de kb fél négy lehet.
-Óóóó eszem a májad, de pontosan dem tudod megmondani, nem néznéd meg az órádat?
-Nem nincs órám, de mondom kb fél négy lehet.
-Hát ez nem jó, jó lenne tudnom ám a pontos időt, "gondolkodik" telefonon se tudod megnézni? Na azon van is óra!
-Nem, sajnálom nincs telefonom.
-Akkor ott dögölj meg a Q.. a....-ba! és otthagyott

Azóta, ha látom h egy rosszarc annak ellenére h jól lát, mégsem megy félre az utamból, begyorsítok és egyenest középen célzom meg a biciklivel, és felkészülők az esésre. Azóta félre tudnak menni az útból, mert a nyamvadt életét félti az ilyen féreg.

de komolyan, mi a francért állltam meg neki....én hülye. :W

(#235) mephi666 válasza hejesírásó (#234) üzenetére


mephi666
nagyúr

jobban belegondolva volt szitu itt is... haverommal leültünk itt a vasútállomás mellett a parkban bagózni, mert nyár volt... dögmeleg és volt még vagy 20perc a buszig... aztán odajött 3-4 ilyen 15körüli barnabőrű hülyegyerek... haverom akkor 19 volt, én meg 1-2évvel idősebb... leültek és elkezdtek először cigit kunyerálni... mondtuk, hogy az nincs... "akkor rágyújtanak a sajátjukból" ehhez gyújtót kértek... azt azért odaadtam, mert ilyen kimerülés határán lévő kb 20ft-os gyújtó volt... azt azért megpróbálták lenyúlni, de szóltam nekik, hogy azért nem kellene... :) vissza is adták... meg kérdezgették, hogy milyen idősek vagyunk... mondtuk... ők meg elkezdtek arcoskodni, hogy 17-18-19évesek... jól kiröhögtük őket, hogy: "persze" :) az egyikük elkezdett a pillangókésével produkciózni, hogy lássuk: "milyen kemény" (én speciel vártam, mikor vágja le a saját ujjait, olyan esetlenül próbálkozott vele) el akarták nekünk adni öccázé', de "megköszöntük, mert nincs rá szükségünk" :) ezeken komolyan elszórakoztunk, aztán otthagytuk őket a fenébe... (amikor ott voltak, azért körbenéztünk, nem-e van erősítés, de senki nem volt, aki velük lehetett volna... és kitárgyaltuk, hogy simán összecsomagoltuk volna 3ukat...)

másik esetben másik ismerősöm járt hasonlóképp a másik szomszéd városban: buszra várva leült a sulija melletti parkban cigizni és odament hozzá egy 15körüli gyerek pillangókéssel, hogy adja oda a pénztárcáját meg telefonját... ő mondta, hogy "oké", benyúlt a táskájába és előhúzta a vadásztőrét (gyakran jártak vadászni, meg az alkata miatt sem volt soha puhány a gyerek...) :) a fenyegető gyerek 1pillanat alatt eltűnt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#236) hejesírásó válasza mephi666 (#235) üzenetére


hejesírásó
senior tag

vadásztőr :)

Eszembe jutottak azok a geg-ek amikor vki elővesz egy fegyvert és a másik elővesz egy nagyobbat és így tovább. :C

(#237) Huma


Huma
addikt

Nekem is már volt dolgom velük.
A lényeg hogy határozott legyél. Ha észreveszik hogy elbizonytalanodsz akkor véged. Ha 2-nél többen vannak akkor meg alapból véged. :D
Ja és nem szabad nekik adni SEMMIT. Attól csak vérszemet kapnak és elkezdenek mást is követelni. Előjön a kisujjam effektus.
Bors ill paprika spray ajánlott. Könnyen kezelhető legális cucc. És legfőképp, hatásos.

Valamint ha összeütközésbe keveredsz valakivel és lecsapod akkor ha tudod hogy a rendőrség eltalálna hozzád, te hívd ki őket és jelentsd fel az illetőt hogy megtámadott. A bíróság legtöbbször a feljelentőnek ad igazat. Ha megvárod hogy ő jelentsen fel téged akkor véged. Minimum felfüggesztettet fogsz kapni az tuti.

Lehet hogy ez egyeseknek hihetetlenül hangzik, de ez a magyar bíróság. Nem az ártatlannak van igaza hanem a feljelentőnek. (Mielőtt valaki belekötne. Tudom hogy túloztam, de az általam hallott történetek igazolják az elméletem helyességét valamilyen szinten. Azaz nem mindig a feljelentőnek van igaza, de aminek 50%:50% százaléknak kéne lennie az inkább 70%:30% a feljelentő javára.)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#238) hommeros


hommeros
őstag

Szomorúak ezek a történetek. Már abból kifolyólag, hogy egy ilyen országban, ahol demokrácia van, az embernek különböző támadási szituációkra kell felkészülnie bizonyos emberektől, mert nagy az esélye, hogy bekövetkezik. Persze, nem lehet beszélni adott csoport bűnözéséről, mert nincs róla statisztika. Strucc politika.

A saját statisztikám akkor: közel 30 év alatt kétszer volt problémám Magyarokkal, és tucatnál többször Magyar romákkal. (bár ezek csak Magyar cigányok, a roma becsületes dolgozót takar)

Két egyforma eset nincs, így védekezés se rá. Hol ez hol az jön be. Lehet ő a legjobb utcai harcos is, ha 3-4 törzsi tag veszi körül. Lehet az 12-14 éves támadó is, de neki a májunk, vagy a comb artériánk van kézmagasságban.... Nincs lebecsülendő ellenfél, csak ellenfél van. Kortól függetlenül.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#239) doc válasza fuzik (#201) üzenetére


doc
nagyúr

azt ugye tudod, hogy amit leirtal, mar csak elmeletben letezik?
kicsit nezz korul, bujj ki a rozsaszin kodbol, es rajossz hogy mi folyik az orszagban
csak egy eset a sok kozul, de talan emlekszel meg arra az allatra, aki az ertelmi fogyatekos lanyat (!!) ejtette teherbe

hopsz, most nezem rossz sorrendben voltak a hsz-ek... mindegy, ki mar nem torlom

amugy a birosaggal kapcsolatban: igen, valoban ez kell. nemreg volt egy balhe, ahol a jomadarak fejenkent 5 honap bortonbuntetest kaptak felfuggesztve - az egyiket egy hettel kesobb mar megint vittek be a rendorok, gratulalok az ilyen baromnak :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.