Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) oba válasza MaCS_70 (#12450) üzenetére


oba
addikt

Nem a beépített torrentezőre gondolok hanem pc -n, normális klienssel, vezetékes kapcsolat esetében. Nehogy már egy 5000 Ft -os tplink jobban teljesítsen ilyen téren mint ez az Asus... :(

(#12452) Peter Kiss válasza oba (#12451) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Fw verziója?
Ha gyári FW, nem tudom, mit lehet vele játszani, de vinnie kell a neted torrent forgalommal IS.

WiFi kapcsán nagyobb antenna kellhet, aztán a szokásos csatornás játék, illetve ajánlom a kanadai beállítás használatát. Emellett a klienseken is reszelni kellhet.

(#12453) tjsz válasza oba (#12451) üzenetére


tjsz
senior tag

Megfelelő torrent port-ot kinyitottad?

(#12454) oba válasza Peter Kiss (#12452) üzenetére


oba
addikt

Beüzemeléskor frissítettem, 3.0.0.4.382_50624 -et rakott fel. De úgy néz most ki, hogy nem csak a torrent a rossz, hanem általánosságban lassú a net. Nem értem, mert speedtest szerint meg jó... de fsn testfile letöltés meg lassú. Pont ugyanannyira lassú mint a torrent. Linkelem a hsz -em, másik topikban is próbálnak segíteni: [link]

(#12453) tjsz

Nem nyitottam semmilyen portot. Igazából nem is tudom hogy kell, másrészt úgy néz ki hogy nem csak a torrent a szar :(

[ Szerkesztve ]

(#12455) Peter Kiss válasza oba (#12454) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Annyit tehetsz, hogy meglesed router nélkül is. Ha úgy is rossz, más a gond, esetleg Volkswagen-szindróma. Nem hiszem, hogy gondja lenne a routernek.

Olyan viszont lehet, hogy a szolgáltató eszközével van gondja, ilyet már láttam, viszont nem tudom hirtelen, hogy egy custom fw segítene rajta vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#12456) oba válasza Peter Kiss (#12455) üzenetére


oba
addikt

Valamit nagyon nem értek... Innen töltve az 1 gb -os file -t viszont nagyon szépen jön, 20-22 mb/s -el...
Most már tényleg össze vagyok zavarodva... :)

Megnéznéd/néznétek, hogy fsn -ről nálatok a testfile -t mennyivel tölti? Azt lenne jó megtudni, hogy ott nincs e bekorlátozva erre a 3 mb/s körüli sebességre a letöltés.

(#12457) El-Telya válasza oba (#12456) üzenetére


El-Telya
csendes tag

Valami korlátozás biztos van ezen az oldalon,nekem ugyan azok az eszközeim vannak annál a szolgáltatónál vagyok mint Te,csak nekem 120-as netem van.Semmi bajom nincs a torrentezéssel. Az 1GB nagyon változó sebességgel jött le, jól indult de be lassult( 14mb/s -3mb/s).

(#12458) MaCS_70 válasza oba (#12456) üzenetére


MaCS_70
félisten

A német oldalról az 1 GB-os fájl 20 s (410 Mbps), az fsn-ről a 4 GB-os 295 s (111 Mbps) alatt jött le.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12459) oba válasza MaCS_70 (#12458) üzenetére


oba
addikt

Köszi! Akkor valószínűleg tényleg nem a router vagy a modem a hibás nálam... hanem szolgáltató alakít valamit a torrenttel...

(#12457) El-Telya

Milyen torrent klienst használsz és milyen beállításokkal?

(#12460) cyber86 válasza oba (#12459) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. FW frissítés után volt nvram törlés? Én minden fw frissítés után csinálok nehogy valami galibát okozzon és így ki lehet zárni a router hibát.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12461) oba válasza cyber86 (#12460) üzenetére


oba
addikt

Nem volt nvram törlés, de azóta megoldódott a dolog. Nem a router és nem a is a modem volt rossz, hanem az fsn szarakodott amiért azt hittem lassú a net, illetve a torrent kliens beállításaiban is volt valami. A beállított feltöltési korlát miatt lecsökkent a letöltési sebesség.

(#12462) gabro0


gabro0
őstag

Sikerült telefonnal 400Mb linksebesség mellett 255/153 sebességet mérnem 40MHz-en :D Mennyi a rekord?

Mondjuk ezt speedtesten, iperf volna az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#12463) CheGhost válasza gabro0 (#12462) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Amire emlékszem, cyber86 264/224 Mbps-t ért el speedtest-en HTC U11 telefonnal: [link]

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#12464) agressor12 válasza CheGhost (#12463) üzenetére


agressor12
senior tag

Oneplus 5T-vel 40-50Mbitnél többet nem tudok elérni....
(500-as Telekom)

(#12465) oba válasza agressor12 (#12464) üzenetére


oba
addikt

Oneplus 6, 100-110 mbit, 200as net

(#12466) woodworm válasza agressor12 (#12464) üzenetére


woodworm
veterán

Abban nincs korlátozva a csatornaszélesség 20MHz-re?

(#12467) CheGhost válasza agressor12 (#12464) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Ez "ki tud nagyobb számot mondani" verseny, így veszítettél. :D

A wifi mindennek és annak ellentétének függvénye, hogy mennyire jól működik az adott környezetben. Ahhoz hogy nagy(obb) sebességet tudjál elérni több antenna(?), nagyobb csatornaszélesség, zavarásmentes környezet, jó szoftver, és még ki tudja micsoda szükséges. Én ehhez nem értek.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#12468) MaCS_70 válasza CheGhost (#12467) üzenetére


MaCS_70
félisten

A több antenna sebességben akkor számít, ha az ellenoldalon is több antenna van.

De egyébként teljesen igazad van: a wifi egy sztochasztikus rendszer.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12469) nimmrody válasza agressor12 (#12464) üzenetére


nimmrody
tag

Évek óta Oneplust használok 1,3,6, és ugyanez volt a gondom sokáig a sávszélt nem használta ki 2.4 Ghz en.

Ajánlom ezt a cikket, [link] ott leirja tokeletesen mi a teendo. Az osszes Oneplus tipusnal mukodik.

Ha pedig fent van a magisk akkor modulkent leszedheto benne (wifi bound) es fel pillanat alatt installalja amit kell majd ujraindit es mukodik ugy ahogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#12470) gabro0 válasza CheGhost (#12463) üzenetére


gabro0
őstag

Túl jó az a HTC :)

nimmrody: Pontosan. A Magisk repoban található egy WiFi bonding nevű modul [github], ami engedélyezi a 40MHz használatát.

(#12471) nimmrody válasza gabro0 (#12470) üzenetére


nimmrody
tag

2.4 Ghz illetve 5 Ghz en. (OP 6 telefonnal)

Igy mar ok.

(#12472) nimmrody


nimmrody
tag

Hozzáteszem bocsi lemaradt, hogy a jó öreg N18U val mértem ilyen értéket 2.4 Ghz en.

Az 5 Ghz már egy olcsó Tp-Link C1200 és csak azért vettem, hogy a wifis sávszélt tudjam duplázni otthon. Tévék, laptopok, mobil stb kiszolgálására..

(#12473) eJeti


eJeti
csendes tag

Segítsetek, beszorultam..

Napokban vettem a routert.
FW frissítés ahogy ő akarta automatikusan.

Külső disk-en szépen megy MediaServer és Samba.

Download Manager is ment szépen, amíg az első letöltést el nem indítottam, Win7 "Asus Download Master Utility"-vel.

Ezután megállt a DownloadManager, az oldala csak egy üres csík az oldala tetején..

Letíltottam / engedélyeztem => semmi változás
UnInstall / Újra indítás / Install => semmi változás
UnInstall / Downloads2 mappa tartalmának törlése/ Újra indítás / Install => semmi változás

Mit tehetnék még?

rendszer naplóban ezt találtam:
transmission-daemon[9135]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:380)
transmission-daemon[9135]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 245760 (tr-udp.c:84)
transmission-daemon[9135]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 245760 (tr-udp.c:95)

eJeti

(#12474) ArthurShelby válasza eJeti (#12473) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az Asus Download Master Utility egy .... app, használj helyette transmission remote gui-t.
Az asus-os letöltő szoftver egy transmission fork (lényegében más a skin). Az 51413 az alap kimenő portja a transmissionnak.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12475) eJeti válasza ArthurShelby (#12474) üzenetére


eJeti
csendes tag

Meg próbálom majd azt is.
A Transmission torrent klienst próbáltam, az amíg az első letöltést el nem indítottam kapcsolódott is szépen.

Azóta a router-en lévől szolgáltatás döglött meg..

Nem tudom hol találhatnám meg a beragadt "Couldn't bind port 51413 " hibáz okozó alkalmazást hogy leállítsam ...

[ Szerkesztve ]

eJeti

(#12476) Intruder2k5 válasza eJeti (#12475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha belépsz terminálba PuTTY-al, működik a netstat -l parancs? Ott esetleg láthatod, hogy mi használja az adott portot.

(#12477) ArthurShelby válasza eJeti (#12475) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Fenn volt a transmisson? Szerintem akkor ott van a gubanc, a kettő összeakadt.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12478) eJeti válasza ArthurShelby (#12477) üzenetére


eJeti
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :C

Nem mondom h értem mi történt, de elindult.

Kínomban visszaállítottam a gyári alapra a routert, de csak az segített hogy PC-ről töröltem Transmisson-t.
Utána az ajánlott GUI-val sikerült kapcsolodni DM-hez, az itt a fórumon olvasott 9091-es porton.

Vicces, de Router Rendszer Naplójában továbbra is ott vannak az üzenetek DM indításakor:

transmission-daemon[13801]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:380)
transmission-daemon[13801]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 245760 (tr-udp.c:84)
transmission-daemon[13801]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 245760 (tr-udp.c:95)

Ismerkedünk tovább.

eJeti

(#12479) efi99 válasza efi99 (#12441) üzenetére


efi99
senior tag

Vért izzadva sikerült valami eredményt elérnem. Készítettem egy ExFAT-ra formázott pendrive-ot - ezt az ASUS support javasolta - azt tettem az elülső portba és ekkor egyszer csak méltóztatott scannelni és meglett a hátsó porton a HDD (NTFS) médiaszerverként a TV-n is. (Más kérdés, hogy a pendrive-on magán nem tudtam semmit kijelölni, pedig azon is volt). Ezután kb 20 perc múlva visszament idle-be, akkor megint eltűnt a médiaszerver a TV-ről. Aztán leválasztottam a pendrive-ot - tehát kvázi visszaállt az eredeti állapot, ahol se kép, se hang nem volt - mégis megy most, úgy tűnik, pedig idle-ben van a státusz. (Mondjuk nem tudom, meddig, mert órákat nem járattam). A fene se érti :F

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12480) eJeti válasza efi99 (#12479) üzenetére


eJeti
csendes tag

Nálam az első USB-n (3.0) van az NFTS-re formázott disk...

eJeti

(#12481) ArthurShelby válasza eJeti (#12478) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Transmissiont használtál laptopon pl utorrent/qbittorrent helyett?
Amit javasoltam, az csak egy távirányító, a letöltő szerver a routeren fut.
Az is furcsa, hogy a 9091-es porton érted el, mert a gyári a 8081. A kimenő port nyitva van (port check)? (ott csak a transmissiont tudom, az 51413)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12482) woodworm válasza ArthurShelby (#12481) üzenetére


woodworm
veterán

Mire fel a megrökönyödés, ugyanolyan kliens, mint a többi. Sőt, a guiból több klienst is kezelek, egy a routeren, egy goflexen, és egy pedig pc-n fut.

Kicsit visszább valaki a Download Master helyett ajánlotta a gui-t és a transmission oldalát linkelte.

(#12483) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
UNIX parancsok, ill. jogosultságok kiosztása terén kellene egy kis segítség!

Tegnap telepítettem a HGG-t a routerre Transmission-nel együtt.
Ma utólag variálni akartam kicsit a Transmission mappáin - konkrétan egy almappát akartam csinálni Transmission mappából - konkrétan így:
"tmp/mnt/sda2/Data/Transmission/"

Tehát a "Data" mappa alá akarnám berakni a "Transmission" mappát - ezt meg is csináltam manuálisan PuTTy-n keresztül, plusz a "settings.json"-ben is beállítottam ez - de ez a hálózaton keresztül nem látszódik! (Konkrétan, hozzáférési jogosultság nincs hozzá perpill...)

Hogyan, milyen parancsokkal tudnám beállítani, hogy a "Data" mappa és annak tartalma is látható legyen?
Gondolom azt kellene beállítani, hogy hozzáférhető, olvasható, írhat legyen a mappa és annak tartalma a Transmisson-nek és egy júzernek is, aki én lennék. :)

Bocsi, ha pongyola a megfogalmazás! Hétvégi hobbista szintjén mozgok! :) :R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12484) MarQs válasza MarQs (#12483) üzenetére


MarQs
senior tag

Kicsit egyszerűsíteném az előzőeket! :)

Szóval az új mappastruktúrám végig drwxrwxrwx jogosultságú és a Transmission is működik rendesen, ahogy szeretném.

A lényeg hogy a kiemelt "tmp/mnt/sda2/Data/Transmission/" mappákat a hálózaton keresztül is szeretném látni... ennek a megoldásához kérnék egy kis támogatást! :)
Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12485) eJeti válasza ArthurShelby (#12481) üzenetére


eJeti
csendes tag

Igen, PC-n Transmition volt a torrent kliensem amit lecseréltem az általad javasolt "távirányítóra".

Ezt az új programot állítottam be, hogy a router DM-jét a 8081 es porton elérje el, de "Temporary Redirect" hibaüzenetet kapok, 9091-en felveszi a kapcsolatot, indítható letöltés. Működik.

A 51413 port hiba üzenete továbbra is ott van a rendszer naplóban.
:-(
bár működik, valami nem kerek...

eJeti

(#12486) MarQs válasza MarQs (#12484) üzenetére


MarQs
senior tag

"magad uram, ha szolgád nincs" alapon... :D

Leírom, hátha valakinek lesz még hasonló problémája mappa hálózati megosztásával kapcsolatban...
Szóval a /tmp/etc/smb.conf fájlt kellett még szerkesztenem!
Ergo, a Samba megosztás konfigurációs fájljában a megosztani kívánt mappát be kell jegyezni, vagy módosítani kell az elérési útját, ha nem lenne helyesen megadva.

PuTTy-n keresztül nano szerkesztővel a parancs:

nano /tmp/etc/smb.conf

Ezzel megnyitod az smb.conf fájlt és a szövegrész alját böngészve megtalálható a hálón megosztott mappák és tulajdonságaik. Itt kell változtatni, feljegyezni az új mappákat, amiket látni akarunk a hálón keresztül - hasonló sorokkal, ahogy eredetileg is látjuk a szövegben! Több, egymás alatt lévő mappák esetén értelemszerűen elég csak a legmagasabb szinten lévő mappát feljegyezni!

Mindig tanul az ember valami újat!
:)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12487) Intruder2k5 válasza MarQs (#12486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én nem használok Merlin / HGG fw-t, sem gyárit, de ha jól gondolom ezt meg tudod oldani a webes admin felületen az USB Application -> Network Place (Samba) Share / Cloud Disk menüben is. Itt tudod az oldal alján felvenni a megosztásokat.

[ Szerkesztve ]

(#12488) MarQs válasza Intruder2k5 (#12487) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi a tippet! :)
Holnap megvizsgálgatom amit linkeltél!
Szerencsére a megoldás már zsebben van!

:R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12489) Intruder2k5 válasza MarQs (#12488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, azt láttam, és hát nvram módosítással meg konfigfile-ok szerkesztésével végül is fel lehet konfigurálni az egész routert nulláról, csak hát na... Ha egyszer valamire van gyárilag grafikus beállítófelület, akkor miért "szenvednénk" vele parancssorban? :)

Mellesleg a /tmp mappa és annak almappái tmpfs-en vannak, ami magyarul egy ramdrive, tehát amit csináltál csak az első újraindításig fog megmaradni. Az eredeti beállítások az NVRAM-ban tárolódnak, és induláskor azokból generálódnak a konfigfile-ok.

[ Szerkesztve ]

(#12490) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Gubek-Einste ide irányított.
A nagyon nagy kérdés az, hogy volt most már 4 ilyen Asus RT-N18U routerünk. Egyik munkahelyen, egyik itthon. 2 -t vissza küldtünk az emagnak, mindig küldtek egy fóliás újat, hogy javíthatatlan volt a router, kicserélték. De a harmadik is szar, és ami nálam van itthon, az is.
Kábelen hibátlanul működik, de a wifin véletlenszerűen eltűnik az internet. Felkiáltó jeles lesz a windows ban a kapcsolat, és kiírja hogy nincs internetkapcsolat. Ha megszakítom a wifi-t és újra csatlakozom akkor jó egy darabig. De van hogy 5 percet nem bír ki.
Minimum 5 féle laptoppal volt próbálva, mindegyikkel csinálja.
Firmware frissítések voltak, semmit nem ért.
Árgépen belelapoztam az értékelésekbe, és a harmadik oldalig már 2 en írják ugyan ezeket a hiba jelenségeket, volt aki 3 at üzemelt be és mind szar.
Most mi van ilyenkor? Küldjem vissza az összeset? Kicsit belefáradtam ebbe a dologba..

[ Szerkesztve ]

(#12491) Madoc válasza ---Lasali--- (#12490) üzenetére


Madoc
veterán

3db-ot tartok karban a haveri körben és egyiknek sem volt hasonló problémája sem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12492) cyber86 válasza ---Lasali--- (#12490) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. Nekem 2 van otthon és van 1 a bátyámnál is és nincs probléma velük. Igaz ezek kb 4 évesek már szóval lehet, hogy az új szériába van valami hiba.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12493) tjsz válasza ---Lasali--- (#12490) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Gyári firmware van rajtuk?

Én csak tomato-val használom, ismerősöknél ill. ügyfeleknél eddig kb. 15 helyen cseréltem erre, eddig SENKI nem panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

(#12494) cyber86 válasza ---Lasali--- (#12490) üzenetére


cyber86
őstag

Még annyi lemaradt, hogy fw frissítés után nvram törlés volt? Meg az előző beállításokat nem szabad vissza tölteni. Más ötletem nincs.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12495) efi99 válasza ---Lasali--- (#12490) üzenetére


efi99
senior tag

Windows 10 ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12496) MarQs válasza Intruder2k5 (#12489) üzenetére


MarQs
senior tag

És szerinted hozzá tudok férni valahogy az NVRAM tartalmához?

A kérdés komoly, nem költői! :)

Vagy ha írok egy szkriptet, ami minden (újra)indulásnál konfigurálná az smb.conf fájlt?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12497) Intruder2k5 válasza MarQs (#12496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, később leírom, most telefonról vagyok.

(#12498) MarQs válasza Intruder2k5 (#12497) üzenetére


MarQs
senior tag

Hálás köszönet!
:R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12499) Intruder2k5 válasza MarQs (#12496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát... Az NVRAM teljes tartalmának listázása:

nvram show

Ha egy konkrét dolgot keresel, akkor szűrheted is, pl.:

nvram show | grep http_passwd

NVRAM változó értékének módosítása:

nvram set http_passwd=new_password

Módosítások mentése:

nvram commit

De ha file-okat szeretnél eltárolni, akkor arra szerintem célszerűbb a JFFS-t használni, mert az NVRAM mérete meglehetősen kicsi, összesen 64KB, aminek többnyire alig a fele szabad. Ezzel szemben a JFFS-ben (ami a flash memória firmware mellett szabad maradó része) van akár 64MB is, és annak tartalmát az init scriptből router induláskor visszamásolhatod a router filerendszerébe.

(#12500) ---Lasali--- válasza cyber86 (#12494) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem volt, de vissza töltve sem volt semmi, magától lefutott, aztán ennyi.

(#12493) tjsz
Igen gyári. Nem most lettek véve, úgyhogy azóta már 2 szer biztos frissült, és minddel rossz volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.