Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) efi99 válasza MaCS_70 (#12350) üzenetére


efi99
senior tag

Rendeljek hozzá fix IP címet? Máshogy nem megy? A MAC cím egyedi, minek ez a túlbiztosítás, a mobil app is ez alapján azonosítja nyilván, sőt a szülői felügyelet felületen is van lehetőség az offline eszközök polírozására, csak éppen nem ki/be módszerrel, ami most kéne nekem. Meg amúgy is milyen már, hogy webes felületen csak online állapotában kapcsolgathatom, a manuálja is csak azon a helyen ajánlgatja, amit írtam és egy szót sem szól róla, hogy offline kliens nem blokkolható előzetesen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12352) Madoc válasza efi99 (#12351) üzenetére


Madoc
veterán

Blokkold mobilról. Én a fiam hülye haverjait úgy szoktam. Először megadja a wifi jelszót, az androidos appban látom hogy mi az eszköz és letiltom.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12353) MaCS_70 válasza efi99 (#12351) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt még nem próbáltam, hogy feltétlenül kell-e fix IP-t tartani fenn a letiltáshoz, de egyébként mi a gondod a fix IP-címmel? Számomra az a természetes, hogy minden eszközhöz stabil IP-címet foglalok, hogy áttekinthető legyen a hálózatom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12354) efi99 válasza Madoc (#12352) üzenetére


efi99
senior tag

Logikus. A baj csak az, hogy néha előfordul, hogy valahogy összeakad vagy nem tudom mi van: amikor belépek mobilról az appba, ott esetleg használat után a memóriában marad (?) és úgy érzékeli hogy már be vagyok jelentkezve 1x és megsértődik, ha másik mobilról esetleg belép a feleségem, vagy én a PC-ről. Szóval fene tudja milyen konstellációkban, de ilyenkor aztán van úgy, hogy elmegy net, csak LAN-kábel huzigálás oldja meg (illetve egy 10-15 perc után magától is újra kapcsolódik, de erre nem akarok várni). Szóval emiatt az appot nem nagyon preferálom, csak ha muszáj.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12355) efi99 válasza MaCS_70 (#12353) üzenetére


efi99
senior tag

Valószínűleg ez lesz, a nyomtató is így van. De azért elég amatőr módon oldották meg.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12356) htc07 válasza Madoc (#12352) üzenetére


htc07
addikt

Nem lenne egyszerűbb egy guest network a fiad hülye haverjainak? :D

(#12357) Madoc válasza htc07 (#12356) üzenetére


Madoc
veterán

Nem mert random jönnek, a guestet meg nem hagyom bekapcsolva mert védtelen. :) (közbe néztem hogy nem is)

Így szépen lassan le lesz tiltva az összes. Ne netezni jöjjenek 10 évesen. Azt mutatja hogy kapcsolódik a wifire de sebesség az nuku. 😀

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12358) MaCS_70 válasza Madoc (#12357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen szempontból védtelen a guest?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12359) Madoc válasza MaCS_70 (#12358) üzenetére


Madoc
veterán

Egyszer csináltam és jelszó nélküli volt. Vagy lehet jelszavazni? Mert akkor majd kipróbálom.

Á látom már mobil appban! De a webes felületen kapcsoltam anno akkor tuti hogy nem volt jelszavas.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#12360) MaCS_70 válasza Madoc (#12359) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet jelszavazni.
Ettől függetlenül rendszeresen olvasom, hogy helyette rendes VLAN-t kellene csinálni, mert a Guest network nem jelent valódi szeparációt a belső hálózattól -- az én ismereteim szerint viszont a Guest network gyakorlatilag egy gyárilag definiált VLAN.

Ezért érdekelne a dolog.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12361) #19482368 válasza MaCS_70 (#12358) üzenetére


#19482368
törölt tag

Hát ha nincs megfelelően beállítva akkor igen. De lehetőség van a annak is jelszót megadni. Előnye, az hogy nem lehet elérni rajta az eszközt, (Router) adminisztrációs felületét. Ami a mobil appot illeti, igen az le casheli. az információkat. Egyébként onnan is simán lehet blokkolni a nemkívánatos csatlakozott eszközöket. Elméletileg mac address alapján. Ahhoz hogy ne tudjanak semmiféle képen csatlakozni, fel kell vinni egyenként milyen eszközök csatlakozhatnak. Ez mac address alapján simán működik. Ebben az esetben csak azok az eszközök tudnak csatlakozni, amik szerepelnek.

[kép]
[kép]

Ha nem is külön VLAN, de mindenesetre az RFC1918 úgy tűnik teszi a dolgát. Mindenesetre a vendég hálózatról nem lehet elérni a router web qui felületét. Azért vendég. Mert el van szeparálva, a " Belső Hálózatról" Hogy pontosan hogyan is valósítja meg, ahhoz be kellene telnetelni, és megnézni a busybox mit ír.

[ Szerkesztve ]

(#12362) tjsz válasza #19482368 (#12361) üzenetére


tjsz
senior tag

Szerintem egyszerű megnézni, hogy valóban elszeparált VLAN vagy sem: meg kell nézni, hogy a "sima" wifi-n és a "guest" wifin milyen IP-t kap egy-egy eszköz (mask-al együtt). Az alapján már könnyen meg lehet mondani.

(#12363) #19482368 válasza tjsz (#12362) üzenetére


#19482368
törölt tag

Vagy nem, Természetesen más IP-t kapnak a csatlakozott eszközök. De az már közel se biztos, VLAN-rol van szó, vagy más megoldásról. PL lehet erre van egy külön interface benne. Nem tudom, meg nem is nagyon érdekel. hogy őszinte legyek.

(#12364) efi99 válasza MaCS_70 (#12353) üzenetére


efi99
senior tag

Nem kerültem beljebb.
Hiába van fix IP-je a másik PC-nek, mivel vezetékesen van, nem találok rá sehol olyan lehetőséget, ahol szimplán csak letilthatom a hozzáférést, akár az IP cím, akár MAC, akár a LAN port alapján. Csak vezeték nélkülire van MAC adress szűrés. (A nyomtatóra is azért megy csak, mert wifin van).
Ráadásul mindenképp olyan ki/bekapcs kéne, ami kompatibilis a mobilos app-pal, tehát ha webes felületen ki, akkor ott (is) lehessen be és viszont.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12365) MaCS_70 válasza efi99 (#12364) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nincs ötletem, vezetékes kapcsolatra nem ismerek ilyen menedzselési lehetőséget.
Tartok tőle, hogy ez a professzionálisabb eszközök kiváltsága.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12366) htc07 válasza MaCS_70 (#12365) üzenetére


htc07
addikt

A tűzfalon a network services filternél tudsz beállítani olyat, ha fix IP címet kapott már az eszköz, hogy forrás cím alapján blokkolj mindent.

Elvileg így mennie kéne:

És ugyanez UDP-re.

Nem biztos hogy jó lesz így a destination subnet, de majd valaki kijavít, ha rossz.
Talán 0.0.0.0/0

[ Szerkesztve ]

(#12367) ArthurShelby válasza efi99 (#12364) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Így nálad nem lehet?

Kipróbáltam, nálam mükszik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12368) efi99 válasza ArthurShelby (#12367) üzenetére


efi99
senior tag

De lehet. Csakhogy itt az offline kliensek nem látszanak (a mobilos appban igen). Tehát nem lehet előre letiltani vagy engedélyezni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#12369) esox2


esox2
tag

Sziasztok! Több android boxról, szeretném Samba megosztással elérni a routerre csatolt külső HDD-t vagy pendrive-ot,de sem LE, sem CE alatt nem érem el a drive tartalmát (a megosztást a roteren engedélyeztem). A PC (Win7) rendben látja a hálózatot, és UPNP-n keresztül is működik. A gond HGG alatt van, az előző Tomato rendszerben tökéletesen ment a Samba alatt is. Találkozott esetleg valaki hasonló problémával?

(#12370) mr_palko


mr_palko
csendes tag

Sziasztok!

Erről: 2018.5 lehet valami tudni?
Esetleg valaki felrakta már?

Palkó

(#12371) Intruder2k5 válasza mr_palko (#12370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Érdekes lenne ha felrakta volna, ugyanis december 21.-én lesz kiadva. :)

Kivéve persze ha valami teszter.

[ Szerkesztve ]

(#12372) mr_palko válasza Intruder2k5 (#12371) üzenetére


mr_palko
csendes tag

Jaja a nevében is ott van (mármint a weboldalán), a Bétára gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#12373) Intruder2k5 válasza mr_palko (#12372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt én is használom, semmi gond vele, de szerintem már nem érdemes felrakni erre a két napra.

(#12374) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Napok óta küszködik nálam a Spotify Connect, egyszerűen a telefon nem látja a PC-t, a PC nem látja az AVR, se a teló az AVR-t, szóval semmi semmit. Elgondolkoztam, hogy mi változott a hálózaton, hogy nem megy, és akkor jutott eszembe, hogy kb azóta nem megy, mióta a FreshTomato 2018.5.083 -beta-t felraktam...
Tapasztalt valaki ilyen hibát véletlenül?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12375) LógaGéza válasza LógaGéza (#12374) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most meg megjelentek... Úgy, hogy semmit nem csináltam... Ki érti ezt :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12377) Siriusb válasza Intruder2k5 (#12376) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi! :)

Elképzelem, ahogy reggel, óracsörgés után félkómásan rohansz a gépedhez, hogy ellenőrizd az új verziót. :DD

(#12378) Intruder2k5 válasza Siriusb (#12377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem nyert, ez kivételesen úgy történt, hogy volt ma egy kis dolgom kora reggel, minek után maradt még bő másfél órám munkakezdésig, de hazaautózni nem akartam már oda-vissza 25km-t, így jó korán beültem melóhelyre, és jobb híján neteztem. Azt meg már lehetett tudni jó előre, hogy ma fog megjelenni. :)

(#12379) Siriusb válasza Intruder2k5 (#12378) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor legalább túlórának számold el, mi igazoljuk. :))

(#12380) MaCS_70


MaCS_70
félisten

4G stickekkel próbálkozunk Tomato alatt, de csak a 3G-ig jutunk el...

D-Link DWM222, Huawei e3276 és e3372s.

A gond tehát az, hogy 3G beállítással kapcsolódik a router a stickekhez, de csak 3G sebességgel.

Ha viszont 4G-t állítok be a listából, nem csatlakozik,csak próbálkozik a végtelenbe és azon is túl...

Van erre megoldás, vagy itt vannak a rendszer határai?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12381) Intruder2k5 válasza Siriusb (#12379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A túlórát hagyjuk, mostanság kényes a téma, és a végén még ki kéne raknom magunkat karácsonyra politizálás miatt. :)

Az új fw-t szerintem este feltolom, majd attól függ a család mikor megy aludni, de bízom benne, hogy éjfélre már nyugi lesz és neki tudok állni.

(#12382) Siriusb válasza MaCS_70 (#12380) üzenetére


Siriusb
veterán

Log-ban van valami info? Közvetlenül számítógépre dugva van 4G?

(#12381) Intruder2k5
Politikai aktualitás eszembe sem jutott, igaz leginkább arra koncentrálok, hogy ne szakadjon ki a tüdőm a helyéről. Már felraktam az újat, jó, hogy nem arra vársz odahaza, hogy én aludjak, mert elmúlt éjszaka is akkor sikerült hunyni egy órát, amikor Te büszke élmunkásként a melóhelyedre beestél. :D

(#12383) Intruder2k5 válasza Siriusb (#12382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik verzióról váltottál?

(#12384) Siriusb válasza Intruder2k5 (#12383) üzenetére


Siriusb
veterán

2018.4

(#12385) MaCS_70 válasza Siriusb (#12382) üzenetére


MaCS_70
félisten

Számítógépbe dugva hasít a 4G mint állat, a router viszont a Tomato 4G állásában nem csatlakoztatja.

Gyanúm, hogy HGG alatt sem, csak ott nem tudom külön megmondani, hogy 3G vagy 4G legyen, így aztán 3G-n csatlakozik.

A logban mit nézzek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12386) Siriusb válasza MaCS_70 (#12385) üzenetére


Siriusb
veterán

Sosem használtam még ilyen usb-és vackot, de esetleg nincs olyasmi, hogy hiányol egy csomagot? Illetve a dmesg kimenetele mondhat még valamit. Sajnos én csak asztali gépen linuxozom, s nem vagyok tisztában azzal, egy ilyen rendszerem mivel lehet jobban belemenni a lelkivilágába, de a sima log-nak is mutatnia kellene valamit a kapcsolódás sikertelenségéről/sikeréről.
Saját példámból kiindulva, amikor nem rakja fel a laptopra az ember az rp-pppoe csomagot, mert minek, és 10 évben egyszer a laptopról kéne betárcsázni, s pislogok, hogy mi a fene van. :D

(#12387) Siriusb válasza Siriusb (#12386) üzenetére


Siriusb
veterán

A 3G akkor (is) működik, ha típushoz 4G/LTE van beállítva, s csak a hálózat típusnál korlátozod 3G-re?

(#12388) akom válasza MaCS_70 (#12385) üzenetére


akom
senior tag

Próbáljátok meg az új firmwaret hátha.

Changelog-ban van változás:
- switch4g: fix variable initialization in modemReset() function
- switch3g/switch4g: add info to log about successful PIN verification

(#12389) Siriusb


Siriusb
veterán

Úgy érzem az új verzióval gyorsabban töltődnek be az oldalak, pedig most újra bekapcsoltam a DNSSEC-t és a dnscrypt-proxy-t. Arra nem emlékszem, hogy az internal DNS végül engedélyezve volt-e ezelőtt, de most biztosan ki van kapcsolva.

(#12390) gabro0 válasza Intruder2k5 (#12376) üzenetére


gabro0
őstag

Lehet lassan én is ránézek erre a Tomatora. Nincs problémám a gyárival, hiba nélkül működik, csak június 12. óta nincs rá frissítés, ami nem túl jó.

Ja és egyébként lehet lassan sikerül életet lehelni a közösségnek az advancedtomato-ba. Github repojába linkelt valaki egy bitbucket repot, ahol elérhető egy FreshTomato alapú verzió.

[ Szerkesztve ]

(#12391) Intruder2k5 válasza gabro0 (#12390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már felraktam én is a friss, mai verziót.

Az AdvancedTomato nekem nem jött be, akárhányszor belebotlottam, ezt mindig csak megerősítettem magamban. Számomra sokkal átláthatóbb, kezelhetőbb az eredeti GUI-val.

(#12392) MaCS_70 válasza Siriusb (#12386) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos ezt találtam:

Nekem egy Hi-linkes Huawei fenetudjamim van, azzal és egy v132-es Tomatoval összehoztam annó a dolgot. Bár a sebessége nálam is megált 40 megánál, így inkább csináltam egy saját, linux kernelű OS-t, amivel megvan a 80/40 sebesség! :Y Csak még mindig nincs megosztható állapotban...

Egyébként magától nem fog felcsatolódni rendesen egy 4G stick, ahhoz először be kell tölteni a modult (ha nem lenne), létre kell hozni egy interface-t. Aztán fogja felismerni a Tomato.

Egyébként a legjobb lenne, ha a Tomatora lenne udev. De mivel az mostmár rég a systemd része, így régi kernelekre, mint a Tomatojé, nem lehet feltenni. Max az eudev-et lehetne lefordítani, de ahhoz meg sokat kéne szenvedni...

Viszont (amint amott is felmerült) az én Stickem sem hi-linkes...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12393) Siriusb válasza MaCS_70 (#12392) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez szomorú. Van egy extra nevű állomány a szerveren, abban van sok modul, jó lenne tudni, melyik kell, de ha a hi-link a probléma... :( Ha jól emlékszem, régebben Somatom kínlódott ilyen hi-link / nem hi-link problémával az androidos fórumon.

(#12394) MaCS_70 válasza Siriusb (#12393) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a Hi-Link routerbe dugva komoly szívás tud lenni, a Huawei meg valamiért nagyon komolyan megnehezítette a hi-linktelenítést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12395) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok.

Van egy ilyen routerem és már régóa van vele egy kis problémám.

Van egy DIGI-s fő routerem onnan jön a net ebbe és ez AP modban műkődik. Ha a fő DIGI-s routerre kapcsolódik bármelyik eszköz akkor nincs probléma (wifi + kábel), de ha erre (csak wifi) akkor bizonyos időközönként megszakad a kapcsolat. Tölteném be a weblapot és a töltő csík megakad 1/4-nél aztán jön a várakozás. 10mp - 40 mp változó, aztán hirtelen betölt. Bármelyik tabletet vagy telefont probáltam ez történik. Az Asus kizárólag a wifi-s eszközöket szolgálja ki a ház egyik felében, a ház másik részében a DIGI-s alap router.

Tud valaki segíteni? Ötletem sincs, annyira nem értek a hálózati eszközökhöz.

Választ előre is köszönöm.

(#12396) Gubek-Einste válasza Nova91 (#12395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van AP módba rakva? Menüből (Adminisztráció/Üzemmód) vagy LAN-LAN portos megoldással, esetleg router-ként?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12397) Nova91 válasza Gubek-Einste (#12396) üzenetére


Nova91
tag

Hát egy lan kábellel összekötöttem a fő digi-s routerrel aztán az Asus felületen beállítottam, hogy Ap mode. Nem tudom valaszoltam-e.

(#12398) ArthurShelby válasza Nova91 (#12397) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem lehet, hogy a lan kábel a rossz?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12399) Nova91 válasza ArthurShelby (#12398) üzenetére


Nova91
tag

Nem hiszem. Rosszul írtam. A digi router össze van kötve az asussal ami szórja a wifi-t és az asusbol lejön egy lan kábel is az én lenti gépembe. Azon mindig van net és az is az asussal van osszekotve. Lehet ez a baj? Nonszensznek tűnik.

(#12400) ArthurShelby válasza Nova91 (#12399) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kábelen sosincs gond?
Sok a zavaró wifi a környéken?[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.