Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14430) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki visszatérek a 775-ök földjére. Végre találtam, így holnap veszek egy Dell USFF gépet, egész pontosan egy 755 USFF-et. Korábban el voltam ájulva egy 760 USFF-től a melóban, annyira tetszett a kis kompaktsága, de sajnos nem lehet elhozni, nagyritkán be van kapcsolva egyetlen célszoftver miatt.
A két gép közt annyi a különbség (elvileg, ha jól értelmezem), hogy a 755 Q35 chipsetes míg a 760 már Q45-ös. Nem gondoltam, hogy nagy különbség lenne köztük, de úgy tűnik procikban (E6xxx/E4xxx/E2xxx vs E8xxx/E7xxx/E5xxx/E2xxx) és integrált grafikus vezérlőben (gma 3100 vs gma 4500, utóbbi már 1080@60p támogatással bír) elég jelentős az eltérés. Elsősorban a tévé mellé szeretném berakni filmet nézni, gyárilag van rajta dvi amiől könnyű hdmi-t csinálni, ez tök jó lenne.
Mindkét gép bővithetősége a nullával egyenértékű. Sem PCI-E sem PCI csatlakozó, egyetlen sata, slim dvd ami viszont ide-s, nem tudom optibay-be lehetne-e ssd-t tenni. Mindkét gép ddr2 (pedig a Q45 tudná a ddr3-mat) és max 4 giga. Nem tudom, a régebbi tudhatja-e bios frissítés után az újabb procikat kezelni?
Érdemes lehet becsempészni, vinyót kiscerélni, gyorsan megnézni megy-e rajta minden, átmatricázni, aztán hazahozni a 760-asat? Igény lenne az 1080p-re, de ha prociból is kihajtja ha kicsit lecsupaszítom a windows-t és megfelelő lejátszót használok, akkor nem rizikóznék.

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.