Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4751) mpierre válasza Fr3eWar (#4750) üzenetére


mpierre
veterán

A ref hűtő nem hangos terheletlenül, ha gyári beállításokat használsz. Terhelve, már hallani, de nem vészes.
Ugyanez ventivezérléssel módosul, de csak a terhelt állapotban, mert ott hallani a brummogást, de cserébe hűvösebb is. (62-68°C fölé még nem ment)

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4752) radi8tor válasza MastR (#4746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6970-em szintén ciripel de csak benchmarkok alatt, ahol többszáz FPS van valami shader tesztnél.
Ja és Crysis elindításánál is ciripelt, ott Fraps 3200 FPS-t írt :D

Játékok alatt nem ciripel(het), a ventiktől amúgy sem hallom ;]

⭐ Stella

(#4753) Departed válasza radi8tor (#4752) üzenetére


Departed
őstag

Az én Asus-om első időkben kb. 2 napig csinálta, azóta megszünt, semmi ciccegés. :K

A refhűtő tényleg jó halk terheletlenül (az extra alacsony 2D-s MHz-szám miatt persze), ha világítana a led, azt hinném be sincs kapcsolva a gép. :D
Terhelve meg 90 fokig hagyja az alapbeállítás, és kicsit surrog, szélzaja van, de nem vészes.
Hűsebbre meg eszem ágában sincs beállítani, jól van ezen a hőmérsékleten is, az AMD állította be a ventiprofilt elvégre.

Szóval jó a refhűtő és a refventiprofil is. :R
Jelenleg 6970 sebességen megy a kártya egyébként tökéletesen.

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4754) kasa85


kasa85
őstag

Most próbáltam ki a kártyán a Grand Theft Auto IV - Episodes From Liberty City
motoros részét.
A játék sokkal stabilabb mikró akadások nincsenek,és az fps is folyamatos.
Egy amit észre vettem,mikor az első pályán esőbe kell motorozni a bandával az esőnek elég érdekes textúrája van.
Folyamatosan felvillannak benne a zöld színek mintha a forgalmi lámpa zöldjébe néznék.
A 11.3 drivert használom esetleg nem kell ki kapcsolni benne valamit,vagy maga a kata a hibás.
Ha valakinek megvan a game akkor léci tesztelje ezt a rész mert a felvillanó zöld effektek az esőben marha idegesítő.
Remélem nem egy vram hibásat fogtam ki.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4755) Departed válasza kasa85 (#4754) üzenetére


Departed
őstag

Szerintem 99%, hogy játékhiba. :K

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4756) Antarctica


Antarctica
tag

Nekem Crysis 2 alatt 57 fokos a kártyám, nem tudom hogy tudtok ti elérni 90 fokokat:D 1440x900-as felbontás, extreme beállítások mellett. Egy reccenés sem volt, pedig épp tegnap játszottam végig. A kártya nagyon jól bizonyított:) Halk, erős, nem melegszik, szerintem ettől több nem kell.

(#4757) radi8tor válasza Antarctica (#4756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pl úgy, hogy nekünk 2 GB-os kártya van. Nem írtad a ventilátor fordulatot sem. Nálam 24% körül szokott menni, hogy 80 fokon tartsa őket.

⭐ Stella

(#4758) Antarctica válasza radi8tor (#4757) üzenetére


Antarctica
tag

Ezt kifejtenéd? Persze nyilván arra apellálsz, hogy 2 gigás kártyával már full hd-ban kell játszani és jobban terhelődik a kártya. 1 gigással is lehetne full hdban, de értelmét nem látom, ebbe ne menjünk bele:D Venti olyan 40 % körül megy, a ccc szerint. Semmit nem állítottam, minden gyári:) Az a 80 fok már becsülettel fűti a gép többi komponensét is, az fix.

(#4759) radi8tor válasza Antarctica (#4758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha felrakom 40%-ra akkor nekem sem megy 80 fokig viszont sokkal hangosabb lesz a gép.
Afterburner gyári profiljára bízom ezeket.

Arra gondoltam 2 gigás alatt, hogy több RAM többet fogyaszt, vagyis jobban fűt. Fizika.
Ja és igen a felbontás. FullHD-ban járatom, valószínű ez is jobban fűti a VGA-kat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4760) Antarctica válasza radi8tor (#4759) üzenetére


Antarctica
tag

Referencia kártyád van? Alapból 23%-on teker(idle-ben), ez ~1000 körüli fordulatszámot jelent nálam.

(#4761) kasa85 válasza Departed (#4755) üzenetére


kasa85
őstag

De utálom ezt a játékot :((( Állandóan valami miatt nem tudok vele élvezhetően játszani.
HD5970 alatt mikró szaggatás hegyek,ezzel meg zöld villogós esők. :(
Pedig gondoltam most ki tolom magyarítva a játékot végre élvezhető sebességgel,mivel a játék hibái nélkül nem lenne rossz :o :(( :((( :O :W

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4762) Departed válasza kasa85 (#4761) üzenetére


Departed
őstag

Egyetértek, amit azzal a játékkal művelt a Rockstar, az vérforraló. Szerintem egyáltalán nem szép, nincs AA, tele van grafikai buggal, agyament gépigénye van (ma már ezekkel a procikkal/kártyákkal már nem, dehát mikor jelent már meg... :(( ) Még patch-ek után sem OK. Pedig nem amatőrök csinálták, és a játék amúgy jó lenne, ezért is érthetetlen... GTA Vice City 2-t Crysis 2 grafikával a népnek! :C

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4763) kasa85 válasza Departed (#4762) üzenetére


kasa85
őstag

Egyetértek :R
Sajnos félbe hagyták az egészet mikor át portolták,és azóta sem jött normállis patch.
Most találtam a Youtube-on hasonló hibát,de nem tudok angolul 100% fordítani.
A képen nem zöld színek jelennek meg,de ugyan úgy villog mikor esik,vagy nem .
http://www.youtube.com/watch?v=EYV9sx-qP1o

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4764) Departed válasza kasa85 (#4763) üzenetére


Departed
őstag

Ezért mondtam hogy egy ilyen összecsapott grafikájú játéknál sose a jókis kártyáinkat okold, ők nem tehetnek róla, csak megjelenítik a programozók/dizájnerek által megírt sz@rt :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4765) kasa85 válasza Departed (#4764) üzenetére


kasa85
őstag

Sajnos ezeket a hibákat nehéz ki szűrni,mivel lehet alul feszelés is a gond,és ezért szemetelhet a kép ami megtévesztő lehet ha a videót megnézed.
Láttam még egyet egy 3D Mark06 ot és ott is volt amit visszább írtam,hogy a kép elsötétedett,és pár másodperc múlva ledobta az asztalra kis keretbe ami teli lett bugokkal.
Szerintem a Driver körül sem 100% a dolog,majd kiderül.
http://www.youtube.com/watch?v=5Xro5kOwaes

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4766) ZolikaE46 válasza radi8tor (#4742) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszi. Azért ultra mit tud két kártya, elgondolkodtató a beruházás még1-re!

(#4767) radi8tor válasza ZolikaE46 (#4766) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én már a harmadikon töröm a fejem, csak akkor nem tudnám hova dugni a hangkártyámat. Illetve elvileg. Gyakorlatilag most is egy flexibilis kábellel van az alaplap 4x PCIe foglalatába dugva. 6990 lenne a megoldás, de az meg lassabb picivel a két 6970-nél.
Esetleg, ha az egyik 6970 helyett vennék egy 6990-et....
De attól tartok nincs értelme. A játékok nem lesznek annyival gyorsabbak. Ennyi pénzt meg nem ér meg nekem az a 10-20 FPS

⭐ Stella

(#4768) rankesz válasza radi8tor (#4767) üzenetére


rankesz
veterán

6990 lenne a megoldás, de az meg lassabb picivel a két 6970-nél.

Komolyan irigyellek a problémáidért :DDD

(#4769) Departed válasza rankesz (#4768) üzenetére


Departed
őstag

Dettó :D
FullHD-ban mire jó ennyi vga-power? Nemhogy kettővel, még eggyel is teljesen elfogadható a teljesítmény...na mindegy, kinek mi az elfogadható, valakinek csak a 100+ FPS elég ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4770) SzlobiG válasza radi8tor (#4767) üzenetére


SzlobiG
félisten

6990 semmivel nem lassabb átkapcsolod a bios-t rajta és máris 6970CF-ként működik. ;)

Meg hova nem elég a 6970CF?:D Én a metron kívül nem találtam olyan gémet ahova esetleg kéne még egy kari, de az is játszható volt simán fullon.

(#4771) radi8tor válasza rankesz (#4768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell irigyelni. Nem csak nekem van CF rendszerem itt, sőt van akinek 3 VGA-s rendszere van. (a 6990 CF-ről most nem beszélek).

Csak szeretem a legtöbbet kihozni a gépből, de most úgy látom nem sok nyereségem lenne 6990-ből 6970-ről váltva.

Zolika: ASUS Xonar Xense (Sennheiser PC350) hangkártyáról van szó. Van különbség...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4772) ZolikaE46 válasza radi8tor (#4767) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Egyb. Az biztos jobb megoldás lenne de az is csak úgy, hogy ha kettőt tudnál belőle venni! Mármint a 6990ből. Annak már bizti lenne értelme :) Kivéve a 8gb-nak mert azt semmi nem használná ki még talán a 6 monitor sem, de ha lenne ennyi zsém tuti ezt tenném! :)

A hangkártya meg annyival csak nem rosszabb mint az alaplapi. Szóval az nyugodtan elhanyagolható, szerintem!

(#4773) radi8tor válasza SzlobiG (#4770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan játékokban, amik rosszul vannak megírva és ilyen kártyákkal is csak 40-60 FPS-el mennek.

Szerk: Ezért mondom, hogy semmi értelme 6990-nek sem. Maradok így.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4774) SzlobiG válasza ZolikaE46 (#4772) üzenetére


SzlobiG
félisten

De az alaplapi sokkal rosszabb mint egy x-fi szal ez nálam is tényező. ;)

(#4773) radi8tor1 Azokkal csodát nem művel a 3way/quad gpu se.:(

[ Szerkesztve ]

(#4775) ZolikaE46 válasza SzlobiG (#4774) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nekem olyan képtelenség felfogni, hogy ekkora különbség lenne egy alaplapi és egy x-fi között, de ha ti mondjátok... Igazából még egyet nem hallottam szóval különbséget se tudok tenni, csak rátok tudok hallgatni, de olyan érdekesen hangzik, hogy ekkora különbség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4776) radi8tor válasza ZolikaE46 (#4775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem a monitor csipogóján hallhatod, hanem mondjuk egy félprofi fejhallgatóval, akkor van különbség.
Eleve nem tudja minden hangkártya kihajtani a komolyabb fejhallgatókat.

⭐ Stella

(#4777) ZolikaE46 válasza radi8tor (#4776) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezen szoktam hallgatni: [link] Ezen már lehet nem jön ki annyi hiba... :))

[ Szerkesztve ]

(#4778) radi8tor válasza ZolikaE46 (#4777) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grat a cuccokhoz. :C
De azt tudod, hogy a minőséget nem a hangfal mérete adja meg ;]

⭐ Stella

(#4779) SzlobiG válasza ZolikaE46 (#4777) üzenetére


SzlobiG
félisten

Oda pont hogy ajánlott lenne egy normális hangkártya.:D

(#4780) ZolikaE46 válasza radi8tor (#4778) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nyilván azért is írtam, hogy itt már lehet nem hallod, amit meg egy fejhallgatóba még simán..., de amint látod azért JBL-t vettem álló hangfalnak nem egy macadiot. Annyit kimerek jelenti, hogy amikor valaki össze rak egy hang rendszert, mondjuk bose cuccokból ami nem egy utolsó márka és minőség, de sajnos abból a magason kívül más tiszta hang nem jön ki.

(#4781) radi8tor válasza ZolikaE46 (#4780) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy értettem, hogy nem a hangfal önmagában, hanem az erősítő is fontos alkotóeleme egy HiFi rendszernek.
Apám pl nemrég vett egy Copland csöves erősítőt, aminek van digitális bemenete is. Az már odabax kicsit :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4782) ZolikaE46 válasza radi8tor (#4781) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Igen, az aztán főleg nem elhanyagolható! Én a 4 mélyre Crown használok az állókra pedig Yamahát!

[ Szerkesztve ]

(#4783) Departed


Departed
őstag

Azért beszélgessünk a videókártyákról is ;) :D

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4784) ZolikaE46 válasza Departed (#4783) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem ártana mielőtt szét offoljuk a topikot... :)

Akkor a lényeg, hogy megéri hangkártyát venni, mert azon is sok múlik!

[ Szerkesztve ]

(#4785) zsotesz81 válasza kasa85 (#4754) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hali!

Én most az alap GTA IV-gyel játszok, abban én is észrevettem, hogy az esőnél zöld meg piros fények villannak fel.

(#4786) SzlobiG válasza zsotesz81 (#4785) üzenetére


SzlobiG
félisten

Legújabb patch/driver van fent?

(#4787) struszi válasza kasa85 (#4765) üzenetére


struszi
aktív tag

Most olvastam a problémádról. Lehet, hogy a Catalyst A.I. van a dologban. Próbáld meg kilőni, vagy éppen bekapcsolni hátha segít a problémádon. Shift 2-nél pl. ki kellett kapcsolnom mert villódzás volt. :F
A régebbi 5770-es az meg a HAWX kapcsán szórakozott velem, és az AVP villódzott zölden. :W

Csupa öröm az embernek amikor ilyet tapasztal. :U

"Hűségem a becsületem"

(#4788) Departed válasza ZolikaE46 (#4784) üzenetére


Departed
őstag

Ez így van, bár nekem "csak" egy Audigy 4-em van, de teljes mértékben egyetértek. Külön hangkártya alapvető, játékos gépbe pedig kötelező. :K

Xiaomi Poco F6 12/512GB Black

(#4789) kasa85 válasza struszi (#4787) üzenetére


kasa85
őstag

Gondolom :(((
Érdekes dolgok ezek,hogy ilyeneket produkál egy vga ami marhára idegesítő.
Elképzelem ilyenkor a sok átlag felhasználó aki nem tudja mi lehet a hiba,és a kártyára gyanakszik,mivel az is hasonlóakat produkál mennyien viszik vissza gariztatni.
Arról nem is beszélve,hogy vannak üzletek ahol a vásárlókat jól meg is fejik az ilyenből.
Mindegy nem szeretnék panaszkodni,mivel még ujj driverek vannak és ahogy a készítőket ismerem kell egy kis idő mire össze szedik magukat ezen a kártyán is.
A BFBC 2 tökéletesen megy nincsenek lagok ami miatt már megérte váltani.
Esküszöm jobban élvezem a játékot 1db HD6950 el,mint egy HD5970 el.
Szerintem nagyon sok játték van akkor ezek szerint ami megzabálja a vramot.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4790) kasa85 válasza struszi (#4787) üzenetére


kasa85
őstag

Meglesem majd hátha remélem 11.4 ben ezt már javítják.
Kíváncsi vagyok a cf ben a BFBC 2 nem fog e villogni.
Hétfőn megyek a párjáért,már alig várom.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4791) kasa85 válasza zsotesz81 (#4785) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Megnyugtat a hír hogy nem egyedi eset,de sajnos a játékon ez nem segít.
Eddig mikró szaggatásoké volt a főszerep.
Most a Disco effekteké,és a villogásé :N

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4792) ZolikaE46 válasza kasa85 (#4790) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Itt láthatod a driverek közti különbséget ha érdekel 3d_mark11-be

(#4793) kasa85 válasza ZolikaE46 (#4792) üzenetére


kasa85
őstag

:R Köszi.
Jó teszt kíváncsi vagyok majd a 11.4 végleges mit fog alkotni.
A 11.3 sem rossz,de ezek szerint egy kicsit bugos ha a játékokat nézzük.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4794) ZolikaE46 válasza kasa85 (#4793) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Azért is linkeltem be hátha segít valamit...

(#4795) struszi válasza ZolikaE46 (#4794) üzenetére


struszi
aktív tag

Nem semmi. Én is várom a 11.4-est. :C

"Hűségem a becsületem"

(#4796) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Volt már itt szó a kérdésemről bőven, de most nem találok egyetlen választ sem.
Mivel tudom a FurMark v1.8.2-n kívül úgy megdolgoztatni a kártyát, hogy ha van valami hardver (memória vagy akármilyen elem) hibája az jelentkezzen? Illetve milyen teszt mennyi ideig történő futttatása után legyek nyugodt, hogy minden rendben van?

Másik kérdésem az lenne, a "fizika" miatt valaki próbálta már HD6970-nél az Nvidia "kombót", buherált Nvidia driverrel? Van ennek egyáltalán értelme?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4797) radi8tor válasza VGYke (#4796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van amikor FurMark rendesen megy, de Crysis vagy Vantage teszt kifagy.
A program amit keresel, annak a neve OCCT

⭐ Stella

(#4798) ZolikaE46 válasza SzlobiG (#4743) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Azt akartam kérdezni tőled, hogy lehet az, hogy alapon járatott i7 920 physics score 9276 pontot ér el, mikor nekem az i7 2600k szintén alapon physics score 8334 pont? Ennyit dobna rajta a 2db vga?

(#4799) SzlobiG válasza ZolikaE46 (#4798) üzenetére


SzlobiG
félisten

Physics scorehoz semmmi köze a vga-nak, csak a combinedhez, nálam a proci 4.2GHz-en ment nálad gondolom jóval lassabban.

(#4800) ZolikaE46 válasza SzlobiG (#4799) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

jah. Azt hittem alapon ment, mert ezt írtad:

"Physics score nagyon kevés valami nem jó ott 10k körül kéne kapnod olyan procival. Nálam alapon dob ennyit."

Nálam alapon volt ennyi az-az 3.4GHz-en. Így már akkor érthető. Köszi a választ, már kezdtem megijedni, hogy nem jó valami. :DDD

(#4801) SzlobiG: Így már minden érthető! Köszi. Egyb. néhol sajnos bele szól a vga physics scorba meg a gpu score a phisics scorba is ezt már régebben teszteltük. ffodival meg andrew tdi-vel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.