Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4601) Tökmindegy válasza olanor (#4599) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ha van rajta Bios kapcsoló és ref akkor kb 99% ,hogy moddolható.
De hívd fel w.daywalker-t
ő biztosan tud moddolhatót.
Amit eddig hozott az mind jó volt.
Az 50 esen 2x 6 pin van csak ,ha jól emlékszem tehát azzal nem lesz gondod.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#4602) -Solt- válasza Tökmindegy (#4598) üzenetére


-Solt-
veterán

Megrendeltem... ámen... :D

www.smart-bus.hu

(#4603) shteer válasza olanor (#4599) üzenetére


shteer
titán

a ref hűtés nem biztosíték, hiszen az amd nyilatkozata szerint a későbbi szériában hardveresen tiltják a + shadereket

a kártyának is 2x6 pin kell

..szerintem jónak tűnik

(#4604) olanor válasza Tökmindegy (#4601) üzenetére


olanor
tag

Értem , mindenkinek köszönöm a válaszokat. Mivel mindenképpen moddolnám eleve HD6970 teszteket olvastam és ott bizony van egy 8 pin-es is, de látom az 50-en nincs ilyen. Ez zavart be.

(#4605) TTomax válasza SzlobiG (#4591) üzenetére


TTomax
nagyúr

A MemIO a GPU-ban van...szenzor hiányában nem lehet mérni..sajnos egyre jobban kispóroljak az ilyen dolgokat... a GTX280-on volt vrm szenzor az 580-on meg nincs...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4606) struszi


struszi
aktív tag

Van olyan köztetek aki cserélte a ref. hűtést valami másra? Ha igen mire, és milyen hőértékei vannak?
A választ előre is köszi!

"Hűségem a becsületem"

(#4607) tomic válasza struszi (#4606) üzenetére


tomic
addikt

Igen én is többek közt.
Egy Gelid lett a befutó nálam.
Itt olvashatsz róla. [link]

(#4608) TTomax válasza tomic (#4607) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jó a Gelid,de az első dolgod a gyári venti lepattintása legyen.Az sajnos nem az igazi...nekem porosodik itthon kettő is...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4609) tajati


tajati
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Ez a kari szerintetek modolható-é?

[ Szerkesztve ]

(#4610) radi8tor válasza tajati (#4609) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elméletileg igen. De akkor lesz tuti, ha ellenőrzöd a kártyát vétel előtt.

⭐ Stella

(#4611) SzlobiG válasza TTomax (#4605) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor rosszul gondoltam, 5970-en is volt vrm szenzor, de ezen már nincs.

(#4612) tajati válasza radi8tor (#4610) üzenetére


tajati
aktív tag

Naja de ezt nem tudom megtenni:S

(#4613) struszi válasza tomic (#4607) üzenetére


struszi
aktív tag

Köszönöm a linket! :R
Jónak tűnik ez a gelid.

"Hűségem a becsületem"

(#4614) radi8tor válasza tajati (#4612) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem személyesen veszed át a VGA-t?

⭐ Stella

(#4615) tomic válasza TTomax (#4608) üzenetére


tomic
addikt

Igen feltekerve hangos.
De én leszabályozva használom és így sem melegszik.

struszi: Esetleg még Zalman vf3000, vagy AC Extrem plus. De az utóbbihoz venned kell +-ban süniket.

[ Szerkesztve ]

(#4616) tajati válasza radi8tor (#4614) üzenetére


tajati
aktív tag

Futár szolgálat..(még nincs meg rendelve) tehát semmit se vesztettem....

(#4617) struszi válasza tomic (#4615) üzenetére


struszi
aktív tag

Köszi! :R

Rá kell feküdnöm a témára. Sajna jelenleg a videókari a leghangosabb elem a konfigban nem beszélve arról, hogy melegszik is a drága ha játszom. Igaz, hogy ilyenkor annyira nem zavar, de mostanában kezd elhatalmasodni rajtam a csendmánia. :F
Sajna vízre nincs cash és azért a minőségi léghűtések sem filléres dolgok. :(

A segítséget mégegyszer köszönöm! :) :R

"Hűségem a becsületem"

(#4618) struszi válasza tajati (#4616) üzenetére


struszi
aktív tag

A fenti hozzászólásodban nem tudtam megnézni a linket. Milyen kari ez?

"Hűségem a becsületem"

(#4619) tajati válasza struszi (#4618) üzenetére


tajati
aktív tag

[link]
EAH6950/2DI2S/2GD5

(#4620) tomic válasza tajati (#4619) üzenetére


tomic
addikt

Lehet nálam van a baj de a link nem működik.

(#4621) SzlobiG válasza tomic (#4620) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam se.

(#4622) tajati válasza tomic (#4620) üzenetére


tajati
aktív tag

Akkor így hátha http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=332888

[ Szerkesztve ]

(#4623) struszi válasza tajati (#4619) üzenetére


struszi
aktív tag

Ez a kari tudomásom szerint abban különbözik a totál referenciától, hogy fém a háza és így talán egy kicsit alacsonyabb a hőmérséklete, illetve egy picivel magasabb a GPU órajel. +10 Mhz.
Szerintem megy a moddolhatóság.

Itt van egy link. Én nála vásároltam. Megbízható, korrekt eladó. A kártya pedig referencia. :)

"Hűségem a becsületem"

(#4624) Pero


Pero
senior tag

ha van valakinek 6950@70 CFe vizezve? ha igen akkor mekkora radival tudja szépen kordában tartani őket?

(#4625) SzlobiG válasza Pero (#4624) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem egy ilyen legalább kell ha a proci is vizezve van, de ha biztosra akarsz menni, akkor ez.:D Nekem az 5970-et szépen vitte húzva egy tripla+single radi procival együtt úgy hogy még hangosak se voltak a ventik a radikon.

[ Szerkesztve ]

(#4626) tajati válasza struszi (#4623) üzenetére


tajati
aktív tag

Ok köszi

(#4627) tomic válasza SzlobiG (#4625) üzenetére


tomic
addikt

Bocs az off ért de a második linben szereplőt, a ház oldalára rakják vagy állhat saját lábán is? (ha van hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#4628) radi8tor válasza struszi (#4623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem fém a háza. Ugyanúgy műanyag, csak rá van ragasztva egy fél mm-es aluminium lap (amin az ASUS felirat is van).
Van két ilyenem, nem vaktába beszélek :)

⭐ Stella

(#4629) Pug


Pug
veterán

Na a kis 6950-esem megadta magát, vagyis a kártya maga még él, igaz Heavenben és Crysis 2-ben szemetel, de a venti az ma beadta a kulcsot :(
Csak abban reménykedek, hogy garból ref modellt kapok :U

[ Szerkesztve ]

(#4630) tomic válasza Pug (#4629) üzenetére


tomic
addikt

Moddoltad?

(#4631) SzlobiG válasza tomic (#4627) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen szerintem a ház oldalára célszerű mivel nincsenek lábai. Nálam pl minden a házba van.:)

(#4629) Pug Akkor te vagy az első úgy látszik akinél elhalálozott.:( Tényleg csak abban bízhatsz hogy refet kapsz...

(#4632) radi8tor válasza SzlobiG (#4631) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Első, aki beírta a fórumba ;)

⭐ Stella

(#4633) Pug válasza tomic (#4630) üzenetére


Pug
veterán

Moddoltam, de nem a modd volt a probléma, szerintem, vile a hibajelenség alap állapotában is jelentkezett, gondolom a venti halálhoz meg nem sok köze van a moddnak :U

(#4634) struszi válasza radi8tor (#4628) üzenetére


struszi
aktív tag

Rendben. Elhiszem. :K

"Hűségem a becsületem"

(#4635) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Lehet én is belépek 2dbHD6950 karival amit az ipon ról rendelek.
Típusa.
GIGABYTE GV-R695D5-2GD-B HD6950 2GB GDDR5 PCIE
Rendelés helye.
http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r695d5_2gd_b_hd6950_2gb_gddr5_pcie/167730

Elsősorban a módolás érdekel lehetséges e,illetve jobban megéri ez mint egy GTX580 mivel azzal is szemeztem és marha nehéz a döntés :(
A profilomban látható a teljes konfigom amihez tudtok viszonyítani segítségképpen(menni fog e stb).
Érdekelne nincs e mikrolag hegyek mint az 5xxx szériában gondolom a kevés vram miatt,illetve hogy darab HD6950 közelebb van e a GTX480 hoz teljesítményben mint a jó öreg HD5870 hez :F
Egy darabot rendeltem is kapásból a másik jövő hónapban fog érkezni ha minden jól megy.
A gtx580 fiziksz terén csábított,de sok értelme nincsen már mivel alig jönnek ki játékok ennek a támogatásával,persze a driver kavalkád mentes dolgok megszüntetése is csábított az Nvidia felé.Illetve relatív teljesítményben 1db GTX 580 kevésbé profil függő,de minden Atifanság nélkül ide húz a szívem,és látom ha menne a cf rendesen minden játékban akkor csúnyán alá füstölne ugyanazon árban kijövő 1gpu GTX580 ellenfelének.
Segítségeteket és tapasztalatitokat előre is köszönöm mindenkitől :R
Elméletileg holnap után jönne a kártya mindenféleképpen kéne egy kiadós tanács mert akkor maradok 1gpu karinál,és vissza mondom a rendelést.Full HD ben tolok mindent teljes beállításokon amit még közölni szeretnék,hogy a proci is kapjon levegőt :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4636) Sondi1986 válasza kasa85 (#4635) üzenetére


Sondi1986
addikt

Jó választás a HD6950! Legalább megtudod az AMD igazi erejét! :K

(#4637) Sondi1986 válasza kasa85 (#4635) üzenetére


Sondi1986
addikt

Jó választás a HD6950! Legalább megtudod az AMD igazi erejét! :K

(#4638) tomic válasza Sondi1986 (#4637) üzenetére


tomic
addikt

Ez egy kicsit marhaság így nem gondolod? :F( erőre gondoltam)
6950 szerintem modolva a best-buy. 580 meg egy remekül sikerült kártya.

[ Szerkesztve ]

(#4639) Dreamie válasza tomic (#4638) üzenetére


Dreamie
őstag

:R Ez így van, bármit választasz nem tudsz mellé lőni! Amit leírtál az mind igaz, Neked kell eldöntened, hogy 1 Gpu-s, vagy 2 Gpu-s rendszert választasz. Árban és teljesítményben mindenképpen a modolható 6950 CF-el jössz ki a legjobban, 1 Gpus rendszerben viszont az 580 gtx is nagyon jó választás. Itt a hardveraprón már lehet találni nagyon jó áron azt is. Bármit is választasz, használd egészséggel! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4640) SzlobiG válasza kasa85 (#4635) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyikkel se jársz rosszul, de az 580 alapból nem lenne gyorsabb az 5970-től, de tény hogy a nagyobb vram+kiegyensúlyozottabb teljesítmény miatt jobb, viszont a 6950CF még jobb főleg ha moddolható+2giga ram iponos árak szerint kb 10k-val drágább ami simán megéri mert jóval gyorsabb.

(#4641) amper zoli válasza kasa85 (#4635) üzenetére


amper zoli
tag

Hali!
Te aztán nem a cangádra költesz, pedig egyszer szétesett :)) !

[ Szerkesztve ]

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#4642) Pero válasza SzlobiG (#4625) üzenetére


Pero
senior tag

jelenleg nekem is mora2-m van de az nem fog beférni a házban így filózom egy quadon ill egy triplán mert azokat el tudom majd "dugni" morát meg lehet megtartom kis extrának, de még nem tudom.

(#4643) struszi válasza kasa85 (#4635) üzenetére


struszi
aktív tag

A kettő 6950-ben nem fogsz csalódni. Én kipróbáltam mert kaptam egyet kölcsönbe. A teljesítmény brutális, ráadásul mindkettő moddolva volt. Szerintem mindenben az ár/érték arányt kell nézni. A két 6950 szerintem ebben verhetetlen. :K
Nálam a próba idején egy x4 955 hajtotta a rendszert és gyönyörű volt a teljesítmény. Egyébként nem vagyok ATI, vagy NVIDIA fun. Mindig olyan kártyát vásárolok ami a fenti szempontoknak megfelel. :K

"Hűségem a becsületem"

(#4644) BotaN


BotaN
senior tag

Megrendeltem az új gépem egy ilyen került bele: VTX3D VX6950 2GBD5-M2DH PCIE
Megnéztem a weboldalukon 2 féle 2 gigás 6950 van.

M2DH = Refhűtéses
2DH = új hűtéses

Tehát azért vettem ezt mert bízok benne hogy a féltéglát kapom, de. Kérdem én, a moddolással nem jár garanciavesztés?

Plusz mi a véleményetek erről a gyártóról? Én még nem hallottam róluk, csak remélni tudom nem nyúltam bele vmi gagyiba.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4645) SzlobiG válasza BotaN (#4644) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanolyan gyártó mint a többi mivel referencia terméket árul. Garancia elvileg nem ugrik...de pug kolléga majd tud erről vélekedni.

(#4646) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, most megint van 65 alatt DirectCu2 Iponban, úgyhogy rendeltem is egyet. Moddolás nem érdekel, tudom, hogy valószínűleg nem is lehet. Ami érdekes számomra, az a remélhető csendessége.

I am having fun staying poor.

(#4647) ittakary válasza Drizzt (#4646) üzenetére


ittakary
nagyúr

Moddolás nélkül is bődületesen erős, semmiképpen sem jártál rosszul :)

(#4648) kasa85 válasza amper zoli (#4641) üzenetére


kasa85
őstag

:DDD
Szia Zotya régen láttalak merre voltál eddig :F
A canga ráér a sarokban rozsdásodni,bkv kilőve egyenlőre marad a céges busz :)
Majd talán megcsinálom,hogy legalább guruljon :DDD Előtte vga,ujj Core i rendszer 4ghz en + 6gb rammal,és két ilyen csodakártya.
Utána ráérek nosztalgiánzi :))

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4649) kasa85 válasza SzlobiG (#4640) üzenetére


kasa85
őstag

:R
Most rendeltem meg a fent linkelt karit ami Csütörtökre meglesz.
Utána jöhet a második 1hónap múlva.
Sajnos a HD5970 el nagyon mellé lőttek azzal az 1x1GB Vrammal,mert már elég sok játékban megrecen 1920x1200 felbontásban minden szűrővel :(((
Gondolom a mikrolagok is emiatt jöttek elő amit meglehetősen javítottak a driverekben mostanság,de a vram fogyásokat nem lehetett kikerülni ezekkel.
Félek a CPU tól nehogy megfogja a karit,de mivel 3.8ghz dübörög a gazdaság talán elég lesz még a 4 magos Quad.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#4650) kasa85 válasza struszi (#4643) üzenetére


kasa85
őstag

:R
Én is a személyes beszámolók alapján döntöttem így mivel megfogadtam a sok driver marhaság miatt soha Ati.Mikor láttam ugyan annyiért mint egy GTX580 ki lehet hozni egy HD6990 kártyát le esett az állam,és erősen elkezdtem gondolkodni a kártyán.
Remélem lesz minden játékhoz megfelelő profil.
Ez a kari már mentes a BFBC 2 ben látott cf marhaság miatt amitől párszor neki mentem tárgyaknak a helivel az elsötétülős gondok miatt,mert néha be ficcent és elég szar lett a az arányom. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.