Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Race Driver: GRID

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:58:13

LOGOUT.hu

''Akik szeretik a minőségi versenyjátékokat, azok jegyezzék meg a Race Driver One-t. A jelenleg még munkacímen futó autós őrület a Dirt-ből már jól ismert Neon-motorra épül, de a fejlesztők a törésmodellre további hónapokat szánnak, hogy a monitorunkon valóban élethűen törjenek a gépek. A Race Driver One-ban a Földet bejárva különféle versenyeken veszünk részt, tovább növelve ismertségünket, duzzasztva pénztárcánkat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) kpal válasza zodo (#19339) üzenetére


kpal
veterán

az is egy megoldás ha nyerek akkor mindig csucs gépem lesz és 4m-es vászonon játszok :)

(#19352) kpal válasza zodo (#19349) üzenetére


kpal
veterán

én is gondolkodok a Win7-en de egyenlőre marad a bevált Xp .ha azt irod elég 2Gb ram akkor majd idővel váltok.

(#19353) N€T0X|N válasza kpal (#19352) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A rendszernek, és nem túl brutál játékoknak (mint pl. a GRID) simán elég - aktuálisan nekem is annyi van - én a 64 bites verziót nyúzom. Kétségkívül jobb volt 4-gyel, de muszáj volt "kidobnom" kettőt a gépből egy időre.

Sent from my keyBoard

(#19354) Syrius XIX válasza N€T0X|N (#19348) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Nem írtam ki ide 1* sem, ha valaki kérte, privibe elküldtem neki! Értelek én értelek! :K

Én viszont csak arról írtam, hogy nélküle nem megy. ;)

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19355) Syrius XIX válasza kpal (#19352) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Nem elég, szakírások szerint (ahhoz hogy normálisan fusson) min. 3 GB az ajánlott! Mielőtt belémkötnek hozzáteszem természetesen elmegy 2 GB-vel is, csak én meg nem szeretek kínlódni! Vagy menjen normálisan, vagy hagyjuk.

Mellesleg a rendszerem már képes lenne a Win7 64 bites fogadására, egyedül a memória az akadálya!
Azon a két lehetőségen gondolkodok (nem tudom melyik lenne a jobb, vagyis olcsóbb), hogy:

1. 2*2 Gb memóriát vegyek párba, vagy
2. 1* 4-et!

Alaplap 16 GB fogadására képes (DDR3 max. 2200 MHz). :R

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19356) Syrius XIX válasza zodo (#19349) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Sry, de ezt nem olvastam, amikor megírtam a #19348-as HSZ-t! Igazad van, de erre gondoltam, hogy belém köttök! :K

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19357) N€T0X|N válasza Syrius XIX (#19355) üzenetére


N€T0X|N
őstag

2*2-t vegyél, és akkor hajthatod dual channelbe.

"szakírások szerint (ahhoz hogy normálisan fusson) min. 3 GB az ajánlott!"

Az a kérdés, hogy mire használod a rendszert, mert ezt így kategorikusan kijelenteni nem lehet, azaz konkrétan hülyeség. A win 7 semmivel nem lassabb már 2 giga memóriával sem, mint az XP (sőt - egyébként van bőven tapasztalatom, mert rendszergazda vagyok :P ). Egyedül a futtatni kívánt szoftverek határozzák meg, hogy ennyi elég-e neked, ha váltani akarsz. GRID-hez pl. elég, GTA IV-hez pl. nem elég, és lehetne sorolni.

Szerintem nyugodtan válthatsz, aztán bővíted a ramot, de már addig is lesz egy korszerű rendszered.

Mondjuk én nem akarok rád erőltetni semmit (főleg ha egyébként nem akarsz váltani), mert mindenki azt használ, amit akar, csak kijelenteni valamit, amiről nincs tapasztalatod, csak annyi, hogy "azt mondta a szaklap/írás", az kicsit merész.

"Mielőtt belémkötnek"

Nem tudom miért veszel mindent kötekedésnek (a játékban is), ha valaki mást ír. Én pl. csak segíteni akarok. Vagy figyelembe veszed amit írok, vagy nem, az már a te dolgod.

#354: na csak megértettük egymást. :)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#19358) kpal válasza Syrius XIX (#19355) üzenetére


kpal
veterán

Én lehet beldobok még min. 1Gb-ot vagy talán kettőt és akkor egyidőben Win7-re váltok csak félek az újdonságtól :B Igaz akkor veszetek a 3x1Gb -al kb 3-5% a dul kit-hez képest de nem nagy érvágás .

(#19359) x63 válasza Syrius XIX (#19355) üzenetére


x63
aktív tag

Ahol az XP -megy, ott a Win7 is és lényegesen stabilabb ráadásul 4 hónap múltán már gyorsabb is jóval mint az XP, mert ugye az az idő múlásával csak lassul és lassul.... aztán meghal és reinstall és még el sem telt egy fél év. :U

[ Szerkesztve ]

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#19360) zodo válasza Syrius XIX (#19356) üzenetére


zodo
nagyúr

Semmi gond, álltalában nem szokásom bele kötni másokba, ok nélkül!
Viszont a videó kártya is cserére szorul, ha vágysz a dx11 nyújtotta megjelenítésre. ;)

(#19361) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

24h Le Mans-hoz egy kis segítség azoknak, akiknek nem megy karrier módban: [link] Allan McNish-től :)

A "The Truth in 24" filmből - benzinvérűeknek kötelező darab!

Sent from my keyBoard

(#19362) ficsor001


ficsor001
tag

Valaki csinál serót?

(#19363) Syrius XIX válasza ficsor001 (#19362) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Készítttem szerót, akinek van kedve, jöjjön :))ni! :R

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19364) Rony94HUN válasza N€T0X|N (#19361) üzenetére


Rony94HUN
csendes tag

Basszus. Azt hittem hogy igazából is ilyen széles az út a Le Mans-on. :D Jól átalakították.

"Könnyű dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki."

(#19365) dzsavermadar


dzsavermadar
senior tag

Kedves Versenyzők, Társaim, Barátaim! :R :R :R

Úgy vettem észre, hogy az utóbbi (mondjuk) hónapban nagyon elharapóztak a privát szerón a balesetek, és az ebből adódó cívódások. Nyomatékosan kérek mindenkit, beleértve magamat is, hogy próbáljuk meg izgalmassá, de ezen belül békéssé tenni küzdelmeinket. :C

Nyilván nem kell senkinek magára venni, akinek nem inge,
de akinek inge, - Hofi Géza szavaival élve - „őtödzködjön föl, de nagyon gyorsan”.

Azt mindenki tudja, és elfogadja, hogy szándékos ütközés nincs itt nálunk.

Néhány tanácsom lenne. Persze sokaknak nem mondok újat, de az is lehet, hogy senkinek sem. Ebben az esetben, viszont nem értem az egészet.

Kiinduló pont szerintem az, hogy mindenki döntse el magában, hogy miért jár privát szeróra.
Ha az az elsődleges célja, hogy minél több versenyt megnyerjen,
vagy amit csak ér megkaparintson, akkor inkább ne jöjjön, mert valószínű, hogy több ember szórakozását teszi majd tönkre. :K :K :K
Hiába próbálja még magát is meggyőzni, hogy vigyázni fog másokra, és nagyon figyel majd.
Mindannyian tudjuk, hogy ez nem lehetséges.
Kritikus helyzetben ugyanis az elsődleges érzés lép életbe, mégpedig a „nyerni akarok”. Ez megmutatkozik például már ott, hogy amikor megjelennek az autók, rendszeresen azonnal shiftet nyom.
Jogában áll, de itt is a belső érzés vezérli, hogy még ezzel is picinyke előnyhöz jusson. Különböző szinten tudjuk játszani a Gridet. Vannak jobbak, és vannak kevésbé jobbak. Ezt is figyelembe kell venni, ugyanis MINDENKI szórakozni szeretne.

Ha valakinél sokkal jobbak vagyunk, akkor úgyis le tudjuk előzni a verseny folyamán, és ha mégsem akkor sem történt szörnyű dolog. Ha meg csak éppen vagyunk jobbak, vagy egyáltalán, akkor meg minek menjünk bele csínybe, amiből 50-50%, hogy kijövünk, persze a másik fél sem kap több esélyt. Ez csak egy játék. :K :K
Tipikus esetek: „betolom az orrát” a kanyarodásnál belülről, vagy sikerül, vagy nem. Az ütközés tuti. :F
Másik: előzök bárhol, de csak éppen előrébb vagyok, már húzom is a másik elé, akár egyenesben, akár mert kanyarodni kell, nehogy visszavegye a kínkeservesen megszerzett fél métert. Jó esetben fékez a másik, de ha váratlanul éri, az ütközés megint tuti. :F
Másik: kicsúszok, elakadok a falban, tömegkarambol, egyéb.
Nem kellene ész nélkül a mögöttem levők elé csapódnom, kiugranom, hiszen ők sokkal gyorsabban jönnek, és kész a karambol. :F
Nem szabad a vétleneket sújtani. Meg kellene várni, míg elmennek, és utána indulni.
Ha egy előzést úgy kell kierőszakolni, az azt jelenti, hogy semmivel sem vagyunk jobbak a másiknál, hiába vagyunk/leszünk előrébb. :K :K :K

Ha viszont az elsődleges cél a jó társaság, jó hangulat, és a jó szórakozás, akkor abszolút nem számít, hogy hányadik helyen végzünk. Ebben az esetben úgyis azt a helyezést kapjuk általában, amit „megérdemeltünk” ( jó értelemben).
De nem is ez az érdekes, hanem az, hogy nagyon jó érzéssel búcsúzunk majd el egymástól. :DD
Mondhatnátok, hogy a VERSENYZÉS arról szól, hogy ki hányadik helyen végez, és ki a győztes.
Én azt mondom: „ a versenyzés nem csak a győzelemről szól.” :C

Bocs, hogyha untattam bárkit is! :R :R :R

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#19366) Rony94HUN válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


Rony94HUN
csendes tag

Ez egy rohadt jó post volt. :D :C

Bevallom én úgy állok hozzá a privát versenyekhez hogy 80%-ra szórakozom, 20%-ra pedig nyerni akarok. De ha úgy látom hogy mondjuk egy kanyart csak úgy tudnám bevenni rendesen hogy a másik versenytársamnak megyek neki, akkor inkább fékezek egy kicsit (ezzel előttem lesz a versenytársam) és úgy veszem be a kanyart és semmi karambol azaz, mindenki boldog! :D Nagyjából én így szoktam nyomni. :D

"Könnyű dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki."

(#19367) zodo válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát ez nem a TDU az össznépi szigeti kocsikázással, de igyekezni fogok! :D :C :R

(#19368) Jim74 válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


Jim74
nagyúr

A tipikus eseteket tényleg jól megfogalmaztad :R :C

(#19369) GNKING válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


GNKING
tag

Jól beszélsz dzsaver! De a kisördög mindenkiben ott bújik. Saját magamból kiindulva.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#19370) N€T0X|N válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én azért annyit hozzátennék, hogy nagyon sok esetben nem ugyanaz történik két gépen. Számtalanszor látható, hogy valaki kiakad, mert a másik beleszállt, holott az meg nem is érzékelt az egészből konkrétan semmit (nekem is volt már több ilyen, mindkét variációban). Ez most vagy az internet miatt van, vagy kicsit érdekesen működik a játék netkódja bizonyos helyzetekben.
Ezt kikerülni nem lehet, vannak ilyenek. És persze van, amikor tényleg hibázunk, vagy nem számítunk a másik reakciójára, vagy ő is hibázik. Ez benne van a pakliban (amúgy érdemes ránézni youtube-on WTCC videókra, hát még ami rankeden megy, az is semmi ahhoz képest :D ).

Ahogy te is írtad
"Ha viszont az elsődleges cél a jó társaság, jó hangulat, és a jó szórakozás"
akkor azt is el kell fogadni, hogy a verseny balesetekkel jár, és meg kell bízni a másikban, hogy az adott helyzetben nem azért döntött úgy, hogy velünk kiszúrjon. :R

Sent from my keyBoard

(#19371) N€T0X|N válasza Rony94HUN (#19364) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A játékban igazából kb. semmi nem ugyanaz. Egyedül a pálya vonalvezetése egyezik az igaziéval. :)

Sent from my keyBoard

(#19372) motormouse válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


motormouse
aktív tag

...ha nem haragszol pár szösszenettel szúrkálódnék

...már bocsesz, én nem tehetek róla , de biztos az én gépemmel van a baj, de vhogy az én shift-em hamarabb beüzemelődik mint a többieké, nemtom van-e köze ahhoz h csak 20-30karakter után nyomják le a többiek, de többször is előfordul h én perceket várok arra h játszunk :F
...továbbá, még szép ha már versenyről van szó, h amennyire lehet az élmezőnyhöz közeli állapot a cél, megint nem értem mi a baj vele :F ...mindezek mellett bocs ha több ember ez által rosszul érzi magát, de valószínűleg nem így van ...nem győzöm meg magam ez ügyben, m tudom h lehetséges :U
...másik, még jó h ha előztem már húzok is be az ideális ívre, nagy valószínűséggel nem pont ott volt lehetőség előzni, onnantól amúgy is a mögöttem érkezőnek a felelőssége a kocc, neki nem kell figyelni? :F

...na mindegy, nem rossz indulatból mondom, de nem általánosítanék ilyen nagy könnyelműen :R

amúgy tiszteletem a fáradozásaidért :R

(#19373) Jim74 válasza N€T0X|N (#19370) üzenetére


Jim74
nagyúr

Dzsaver által leírt tipikus eseteknél azért érzékelni lehet, hogy valami történt:

1. kanyarba beleszállós. Aki hátulról érkezik számítania kell rá, hogy az előtte lévő ideális íven fog kanyarodni. Az első van jobb pozícióban egyértelmű, hogy nem illik a hátsónak betolnai az orrát és kipörgetni az előtte lévőt. Természetesen előfordul, hogy a verseny hevében elfékezi az ember magát, de akkor úgy járja, hogy aki hibázott adja vissza pozíciót.

2. Fél autó előnnyel ráhúzás. Azért vannak a különböző nézetek, meg jobbra/balra/hátranézési lehetőség, hogy az ilyen helyzetben használja is a versenyző annak érdekében, hogy tiszta előzést tudjon végrehajtani. Mondjuk, ha engem ilyen szituációban előznek, akkor inkább elengedem egy pillanatra a gázt, hogy biztosan ne legyen ütközés belőle. Főleg, ha ismerem a másik versenyzőt és tudom, hogy általában gyorsabb nálam.

3. Csattanás után pályára visszatérés. Nincs mese, el kell engedni az utánunk jövő forgalmat és csak tiszta pályára szabad visszamenni.

A fenti esetek általában mindegyik gépen ugyanúgy szoktak kinézni/megtörténni.

Mondjuk a lagg az egy más eset....

(#19374) JoolsNOS válasza Jim74 (#19373) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én azóta nem grid multizok magyarokkal, mióta fél év kihagyás véletlenül beleszálltam valakibe és mielőtt bocsánatot kértem volna jött a k***aanyázás, meg, hogy mekkora paraszt vagyok és hogy ilyen véletlenül nincs.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19375) Jim74


Jim74
nagyúr

Egyébként meg utálok mindenkit, aki ráér minden nap GRID-ezni. :DDD :DDD :DDD Persze most ráérnék, csak vasam nincs hozzá :O :O :O

(#19376) Jim74 válasza JoolsNOS (#19374) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én nem szoktam anyázni, ha belém szállnak (nem is vettem magamra a postot ;) ). Ha elnézést kérnek utána, akkor rendben van, ha nem, akkor is csak mosolygok rajta egyet. Én szórakozásból szoktam tolni a játékot és ha utolsó vagyok, akkor is majdnem ugyanolyan játékélményt nyújt, mintha elsőként érek célba.

Ideges általában magamra szoktam lenni, mikor egy jó pozíciót elszúrok valami figyelmetlenség miatt. :W

[ Szerkesztve ]

(#19377) Baluuuka


Baluuuka
tag

Látom zajlik az élet.:D
Amúgy mi a tököm van a szerón?Bajnokság?

Mindkét szerón?

[ Szerkesztve ]

(#19378) JJános válasza Baluuuka (#19377) üzenetére


JJános
addikt

Bajnokság hát. :(((

2007-05-06 óta itt!

(#19379) N€T0X|N válasza Jim74 (#19373) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Pontosan az első két esetben fordulhat elő lag, vagy akármi miatt, hogy hiába néz az ember bárhova, csak azt látja, hogy már sehol senki, mehet az ideális ívre. Lehúz és paff, valahogy mégis odakerült a megelőzött. Na erre mit lehet mondani? Semmit, ÍJ, a verseny megy tovább.

Az egyes esethez pedig még annyit, hogy én pl. sokszor elfékezem magam, nekem még nem mennek az ideális ívek, féktávok, stb. Aki mögöttem jön, és nem hibázik, sok esetben ilyenkor belém száll, mert én nagyobbat lassulok, vagy kicsit elvesztem az uralmam a gép felett, de nem csúszok ki, csak meglóbálom a gép seggét. Mit tudsz ez ellen tenni? Megintcsak, semmit...

A csattanásos dologgal egyet értek, most már én is mindig figyelek, hogy jön-e még valaki, vagy szabad az út. Amíg ez nincs így, addig inkább állok, vagy csak abba az irányba kormányzok, ami az íven kívül van.
Az tényleg túl sokszor fordul elő, hogy valaki betolat közvetlenül a 200-zal érkező elé... aztán már nem sokat segít a "bocs" ha totálkárra töri.

A SHIFT nyomogatós dologgal tényleg inkább az baj, hogy néha végig kell várni a teljes egy percet, és közben még se szövegelés nem megy, se semmi. Szóval ez megint véglet.

De szerintem egyszerűen csak együtt kell élni ezekkel, mert nem lehet beskatulyázni minden eseményt. És senki se tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#19380) Baluuuka válasza JJános (#19378) üzenetére


Baluuuka
tag

Neked nem ott kéne lenned?:)

(#19381) JJános válasza Baluuuka (#19380) üzenetére


JJános
addikt

Balú hiányzol ám nekem. Neked is ott volna a helyed! :D

2007-05-06 óta itt!

(#19382) Jim74 válasza N€T0X|N (#19379) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na pont ezért nem szoktam idegesíteni magam semmilyen koccon. Nem éri meg :N

(#19383) Syrius XIX válasza motormouse (#19372) üzenetére


Syrius XIX
addikt

...másik, még jó h ha előztem már húzok is be az ideális ívre, nagy valószínűséggel nem pont ott volt lehetőség előzni, onnantól amúgy is a mögöttem érkezőnek a felelőssége a kocc, neki nem kell figyelni?

Ez igaz, de nem 11111111, hogy a másikat tényleg +előzted, vagy csak úgy gondolod, hogy+előzted és ráhúzod. A kettő között óriási különbség van!

Dehogynem kell figyelnie a mögötted érkezőnek, de ha ráhúztad, mit csináljon szerencsétlen, amikor kifordítod azzal, h valójában az autód még nem hagyta el az övét???

Sajnos annak idején, amikor motoroztam, megtapasztaltam milyen az amikor az autósok nem nézik járműnek a motort! Ugyanígy rámhúzták! Többek között ezért kellett áttérnem a szabályos jobb oldalon haladásról arra, hogy a sáv közepén megyek, így esélye sincs az előzésre! :(((

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19384) vviktor1 válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


vviktor1
aktív tag

:C :C :C

Ne dudálj, küzdj !

(#19385) JoolsNOS válasza Syrius XIX (#19383) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát a motor-autó témába felesleges belemenni...Van autós aki nem veszi észre a motorost, viszont a motoros meg leszarja az autóst.(tisztelet a kivételnek) pl ők előzhetnek úgy, hogy két autó közt úgyis elférnek, de ha autós előz autóst és eccercsak ott a motoros szembe, mert ugye "80al" pikk pakk ott van akkor meg az autós a balfasz. Én pl előre lehúzódok a motoros elől mikor látom, hogy le fog előzni. Hadd ne mondjam 10ből 2 int. (lábbal is beleértve)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19386) JJános válasza Syrius XIX (#19383) üzenetére


JJános
addikt

Ezért jó a Coll Off. Mindenki megy, amit bír.
Nincs löködés. Nincs helyezkedés. Nincs kirakás. Nincs törés. Nincs türelmetlen seggbebökés. Nincs "piszkálgatás"

Nem fogy el az út, nem szorítanak ki, mert arra mégy amerre akarsz. Ha kell egyszerre sokan is elférnek.

Nehezen viselem, amikor olyanok játszanak, akiknek csak a nyerés a cél. Szeretek versenyezni, de nem minden áron. Inkább valakit követni körökön keresztül, és pár méteren belül lenni. Ha van lehetőség én is szeretek előzni, de jobb szeretem a párharcokat.

Na nem a legjobbakkal. :) Nem. Billentyűvel minden kicsi sikernek örülök. Az is siker nálam, ha utsó leszek, és tudom két emberkét elengedtem, és nem vívtam, hanem félreálltam az adandó alkalommal. Had menjen, ha gyorsabb.

2007-05-06 óta itt!

(#19387) motormouse válasza Syrius XIX (#19383) üzenetére


motormouse
aktív tag

...ha ilyet teszek, tényleg megelőztem, és annak is oka volt ha odakerült a sor h előznöm kellett, tehát a minimum h számolnia kell ezzel, most mindegy h önhibájából v más hibájából került elém azt előidézve h előzök, de tény ha nem sikerült akkor visszafékezem magam és a legkisebb ívben veszem a kanyart, v épp nagyobb ívben attól függ melyik oldalon voltam
...az h ezzel tudatosan is lehet játszani, az meg taktika, nem büntetendő, egyszerűen agyban kicsinálni a másikat h hibázzon, és ráijeszteni h azt gondolja én most szemét leszek, de nem, közel sem, ...egy a vártnál direkt nagyobb fék a mögötted lévőnek kanyar előtt és huss már nyúlsz is el, v párhuzamosan testközelbe hozni a verdákat amitől azt gondolja én elkezdtem letolni, pedig hidegvérrel ott marad, akkor nem történik semmi, nem fogom letolni, az meg már igen ritka ha a ráérkezéstől kanyar előtt lemenekülne előlem, hisz a többség egyáltalán nem figyel hátra

...a motoros dolgot meg átérzem, szoktam közútra tévedni bringával, vannak szituk, de ez itt most verseny, taktika, leleményesség, reflex, tapasztalat...

(#19388) john_trapéz


john_trapéz
tag

szerintem meg első a shift (hogy előlről induljak) aztán meg mindenkit ki kell lökni a picsába és kész. :)

hiába papoltok róla naphosszat...
vannak balesetek amik egyetlen dologgal kerülhetők el a coll off-al.
ennyi.

(#19389) kpal válasza Rony94HUN (#19366) üzenetére


kpal
veterán

Én 99%-ba szórakozom 1% csak a nyerés vágy. :K

(#19390) Doomgiver válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


Doomgiver
aktív tag

:C :C :C

john: Amiről te beszélsz az ranked style.... nem kell ide coll off csak egyszerüen vigyázni kell a másikra ennyi! :R

[ Szerkesztve ]

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#19391) Baluuuka


Baluuuka
tag

Gyerekek köszi az éjszakába nyúló gurulást!Jó volt!:)(Vakonds,Dozracer,Milan,M-Motor)

(#19392) drr válasza dzsavermadar (#19365) üzenetére


drr
őstag

És mi van az olyan emberekkel, mint én?
Én szeretek játszani, de - mit szépítsem a dolgot - nem igazán megy. Különösen azóta érzem ezt a tényt, amióta felmentem párszor hozzátok. Sőt, ahogy feltűntem 2-3 alkalommal, úgy tűntem el, mert rájöttem, semmi keresni valóm köztetek. Sok balesetet okoztam a rutintalanságom miatt. De hol szerezzek rutint? 5-6 alkalommal már végigtoltam a játékot, nyertem. És? A multi teljesen más, ott az egyedüli versenyeken megszerzett tapasztalat semmit sem ér! A rankeden meg ami van, az embertelen! Letolják az embert az útról az első 50 méteren.
Mi akkor a teendő, kérdem én? Hol szerezzünk tapasztalatot, ha az egyik helyen versenyezni nem lehet, a másikon meg vérprofik vannak, akik a kocsi minden egyes rezzenését ismerik és minden helyzetben 101%-ban tudják, mi a teendő.
Mi legyen magamfajta játékosokkal?
Ti is elkezdtétek egyszer, legyetek szívesek, adjatok tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#19393) zodo válasza drr (#19392) üzenetére


zodo
nagyúr

Arról van szó, ha valaki szándékosan "béna" avagy direkt tör-zúz!
Feljössz / gyakorolsz / ha eltolod akkor írsz egy "bocs"-t (esetleg névvel) és majd belejösz.
Itt sincsenek vérprofik csak már unatkoznak azt kitalálnak ilyeneket! :))

Tipp:

Hátulról indulva, jó pár versenyen még ki nem ismered a pálya titkait körözgetsz.
Ha meg van a kell stabilitás és gyorsaság akkor kezd el célba venni az előtted lévő(ke)t.
Figyeld meg a vezetési szokásaikat és ha eljön a pillanat előzd meg. (ha tudod)
Előbb vagy utóbb fent leszel a virtuális dobogón.

Amúgy a balesetekből is sokat lehet tanulni! pl. "ranked style"

[ Szerkesztve ]

(#19394) Jim74 válasza drr (#19392) üzenetére


Jim74
nagyúr

Senki nem vérprofi hidd el :K Vannak kiemelkedően jó versenyzők, de azok zöme az F1 megjelenése óta "eltűnt" ;] :P
Komolyra fordítva a szót. Én is hasonlóan csöppentem ide, mint Te. Felmentem privát szeróra és általában hátulról figyeltem az eseményeket. Érdemes feljönni akár megfigyelőként is és végignézni egy-egy párharcot, hogy hogyan folyik, illetve megnézni, hogy melyik pályán, milyen íveket használ a többség.

Igaz, hogy hónapokba telt nekem is, de most már úgy érzem, hogy talán a középmezőnybe beleférek :DDD (Mondjuk az is igaz, hogy én elég keveset tudok jönni játszani).

Na Zodo kb, ugyanazt írta, mint én csak kicsit korábban :DDD

A Coll Off-ot meg két okból nem szeretem:

1. belső nézetből szoktam menni és ott rohadt zavaró, mikor "bennem van" egy másik autó...
2. Kevésbé életszerű, mint egy Coll On. Gyakorlatilag mindenki mehetne offline külön-külön, és feltölthetné a köridejét valahova, ami alapján kihirdetnék a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#19395) zodo válasza zodo (#19393) üzenetére


zodo
nagyúr

Nyilván "kellő stabilitás"-t akartam írni.

Más:

Nem értem én ezt a GT5 megjelenési mizériát.
Aki nem tudná, egy-két hete ismét eltolták a megjelenését.
Na, de már :F
Itt a Grid, mint legszebb megjelenésű ilyen típusú játék, ehhez már alig kellett volna írniuk vagy átmenteniük a saját szoftverükhöz.
Annyival nem lesz jobb és szebb, pláne játszható hogy 6 és fél év kelljen az újabb rész kiadásához. :Y Ami a legszebb, már gondolkodnak a 6. részen! wtf :W :o

Megyek megnézem az NFS híreket is, hátha nem kell még egy kávét innom. :DDD

(#19396) dzsavermadar


dzsavermadar
senior tag

Megjelent a

Krónika 2010.10.30.
:))

És egy kis ráadás, azoknak, akik szeretik az idősebb verdákat. :R

Old Timer
:))

Köszönöm a sok hozzászólást, majd később még írok/válaszolok is.
Előlegbe annyit, hogy a "Krónika" bármelyik kiadását kicsit "elemző" szemmel nézitek, sokat elárulnak az általam említett témákról.Én sem csak a "live"-ból vettem a megfigyeléseimet.
Kedves M-Motor
Nem általánosítottam. "Nyilván nem kell senkinek magára venni, akinek nem inge"
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>>>>" A versenyzés nem csak a győzelemről szól."<<<<<<<<<< http://www.youtube.com/user/dzsavermadar

(#19397) Syrius XIX válasza motormouse (#19387) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Ha neked taktikailag belefér az, hogy úgy állsz be a másik elé "az ideális ívre", mikor a másikat még el sem hagytad (és ezt komolyan gondolod), akkor tényleg szomorú vagyok! :(((

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19398) Syrius XIX válasza john_trapéz (#19388) üzenetére


Syrius XIX
addikt

szerintem meg első a shift (hogy előlről induljak) aztán meg mindenkit ki kell lökni a picsába és kész.

Legyen! De ha így gondolod, ne nagyon gyere privátra! Pont ettől a mentalitástól (stílustól) lett szar a privát szeró! Erre ott a ranked!

A privát szerón nem vesztesz (vagy nyersz) semmit, akár első lettél, akár utolsó! :R

Inenntől nm értem ezt a hozzáállást! :F

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

(#19399) x63


x63
aktív tag

Olan szépeket írkáltok, hogy már - már könnybe lábad a szemem az elérzékenyüléstől, de írjátok már ide azt is ki, mikor, kit engedett vissza mostanába maga elé ha véletlenül kilökte.
Mert ugye Én nem nagyon emlékszem ilyenre az utóbbi időben - kiemelt tisztelet az igen kevés kivételnek - régebben azért görcsöltünk egymással, " hogy mennyé má tudom, hogy véletlen volt ", most meg a végén egy "bocs" - ha van egyáltalán - és el van intézve, a fórumban meg aranyosan helyeslitek, hogy a "versenyzés nem csak a győzelemről szól".

Szóval kezdjétek előröl a fair play -t és ha úgy érzitek a végén kell írni egy sry -t akkor álljatok meg és engedjétek magatok elé akit kilöktetek, meglátjuk kinek mit számít a győzelem. :DDD
Ez így csak szájtépés, sry. :B

A "shift" lenyomást amúgy olyan szintre fejlesztetem, hogy ritkán indulok 2. helyről rankeden, de priváton nem erőltetem, csak ha nyerni akarok vagy nagyon darálós a középmezőny. :U

#drr A rankednél jobb iskola nincs, ha találsz egy viszonylag fair szerót, maradj ott egész éjjel és reggelre pont olyan "vérprofi" leszel mint a többiek. :D

[ Szerkesztve ]

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#19400) Syrius XIX válasza drr (#19392) üzenetére


Syrius XIX
addikt

Hozzám jöhetsz nyugodtan! Valahol mi is elkezdtük és be KELL!!! vallani, nekünk sem ment jobban!

Max. ha nagyon nem megy, akkor csinálok külön szerót, hogy a társaság zöme nyugodtan versenyezhessen, mi meg gyakorolunk! Csak szólj!

Steam név: Syrius XIX. NVIDIA forever! A cél nem az, hogy kilökjél, hanem az, hogy megelőzzél! Nyerhetsz úgy is, ha kilöksz, attól nem vagy jobb (és nem is leszel legfeljebb "csak" előrébb végeztél)! :) Code: Grid1971

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Race Driver: GRID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.