Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) szacsee válasza Peaceliker (#3400) üzenetére


szacsee
nagyúr

Van 1-2 kamera, ami 5V-os.
Nálam ez nem játszik, mert 24V-ig etethető az enyém is.
FVT LB 20A esc viszont szeret szemetelni és jobb a békesség. :)
Lehet emiatt bekondizom a PDB-t, hogy ne kapjon túlfeszt a Tramp.

(#3402) Zoty4


Zoty4
őstag

Sracok, segitseget kernek, esc-motor osszekotesnel melyik a cw? Amikor a kabelek sorrendje 1-1 2-2 3-3 vagy amikor fel van cserelve 2 kabel?
Es a bal elso motor melyik? Koszi

Szaceee: ez a littlebee esc amit linkeltel, most akcios bgn ha erdekel valakit

[ Szerkesztve ]

(#3403) Geller72 válasza Zoty4 (#3402) üzenetére


Geller72
veterán

Ha "fentről" nézzük, akkor a hármas.Bekötni úgy kell, hogy a bal oldali vezetéked marad és a középsőt, valamint a jobb szélsőt megcseréled.

(#3404) Zoty4 válasza Geller72 (#3403) üzenetére


Zoty4
őstag

Abra jo?[link]
Egyszerusitem a kerdest, amit irtal, hogy megcsereljuk a kabeleket, az a cw vagy a ccw?

[ Szerkesztve ]

(#3405) Geller72 válasza Zoty4 (#3404) üzenetére


Geller72
veterán

A te ábrád szerint az 1-4-es mocikon van felcserélve. Bocsi.

(#3406) Balázs1986 válasza Zoty4 (#3404) üzenetére


Balázs1986
addikt

A (C)CW a (counter)clockwise szóból jön, azaz órajárás irányában (CW), vagy azzal ellentétesen (CCW).
Nem tudom milyen vezérlőd van, de 99% hogy van ábra a leírásban, ill. jobb esetben a konfig felületen is arra, hogy melyik irányt melyik motorra kéri.
A motor forgásirányt én úgy szoktam tesztelni, hogy először sorkapoccsal kötöm össze a motort az ESC-vel (természetesen propeller nélkül). Abból megvan az egyik irány, ezt a megfelelő motoroknál fixre forrasztva alkalmazom a teszt után. A másik iránynál igazából szerintem teljesen mindegy hogy melyik szárakat cseréled meg, csak egy párt cserélj az eredeti sorrendhez képest, és kész is. Vagy ha biztosra akarsz menni, sorkapcsozd végig az összes motor-ESC párost.

(#3407) Geller72 válasza Zoty4 (#3404) üzenetére


Geller72
veterán

És a CW-n cseréltem meg.Ha megnézed a képet, látszik is, hogy az 1-4.nél van felcserélve.

(#3408) kimista


kimista
aktív tag

DE ha tiszta buildet akarsz, akkor nem cseréled a kábeleket, mindet egyenesen bekötöd, és bheli suite alól 1 mp megfordítani az irányt :)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3409) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Ícsín 130 racer ről vkinek vmi kézzel fogható infója van? :D

falcon 180 megjött, de annyira nem fogott meg, ezt meg kp t cserélnék haverral ilyen mégkisebb izére :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#3410) NightLord válasza Peaceliker (#3409) üzenetére


NightLord
tag

Itt.

[ Szerkesztve ]

(#3411) Peaceliker válasza NightLord (#3410) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ezt olvastam, köszi. Mindenhol elég jókat írtak, szal bele mentem a deal be, pedig falcon 180 ban is láttam a kihívást, hogy építsek belőle vmi normális 180as gépet, de ez a kis vacak most jobban érdekel :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#3412) NightLord válasza Peaceliker (#3411) üzenetére


NightLord
tag

Én nagyon rá voltam erre izgulva, csak több hónap késéssel jelent meg, és egy idő után meguntam a várakozást, és inkább nekiláttam megépíteni a saját 130asomat : )

Amugy range problémákról írnak, szóval lehet érdemes lesz cserélni a gyári receivert.

[ Szerkesztve ]

(#3413) Peaceliker válasza NightLord (#3412) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, az volt nekem is a terv, csak elég húzós lett vna, meg nem tudtam eldönteni, hogy extra kis súly 11 es mocik vagy legyen nehezebb de erősebb, 13 as motor...
ez a gép végül 500as akkuval repül, asszem 126g felszálló súly meg akció kamera ami tán 11g. cserébe nem túl acélos motorok, de mégis írnak 7p repidőt ami igen jó sztem.

Igen lattam, de nekem devo távval repül, szal dsm sat lesz benne, nem rtf vettem. Ha jól sejtem (szerk.: úgy fest rosszul :D ) egyik kommentelő aki írt rcgroups on az magyar, megkeresem fórumon okosságért :)

Szabi érdekelne mi van pontosan benne meg mivel lehet programozni, emrt arról senki nem írt...

te gépedről még mindig nincs vidi mit mutat? :)

esetleg tapasztalat melyik 3as propot érdemes venni? bár neked nem ez a dupla csavaros fajta kell rá...

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#3414) Geller72


Geller72
veterán

Az a kamera egy rakás.... Mármint a 720p-s. Szerintem iszonyat túl van árazva. Ráadásul ARF-ben ennyi. Jézus. És még egy töltőt sem adnak hozzá :/.

[ Szerkesztve ]

(#3415) Peaceliker válasza Geller72 (#3414) üzenetére


Peaceliker
őstag

a 130 racer-é? jah az elég kaki, külön meg 7e be adják ami elég gyenge ajánlat :)
35be összesen sztem nem rossz üzlet, darabokban is elég húzós egy ekkora gép.

kíváncsiságból utána számoltam, 35 kijön kamera nélkül darabokban ha mindenből legolcsóbbat nézem, szal akkor az ingyen van :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#3416) Geller72 válasza Peaceliker (#3415) üzenetére


Geller72
veterán

..és a falcont összeadtad már???.. :U

(#3417) Peaceliker válasza Geller72 (#3416) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem jó összeshasonlítás mert egyik egy igen könnyű 130as a másik meg egy extra túlsúlyos 180 as és utóbbi vad akcióban van :D
nyilván, 17be az megéri, de amikor nem volt akciós nem volt akkora deal :) főleg rtf ben vt marha jó kör, de abból nem volt szerintem sok, mire megláttam, már nem is lehetett kapni...anno eredeti áron az sem vt nagy eresztés. ezeket sztem kiárulták, úgy sejtem már nem is lesz majd, biztos jön vmi új helyette. falcon 180 al az a baj, hogy nem rtf nem is arr a másik pakk mert kell vele melózni...ok, ha nincs agy igénye az embernek csak fc t fordítja el 90 fokkal, de amúgy sztem vagy 80g ot le kell pakolni róla, hogy jó legyen, mert nevetségesen nehéz. afr 330g, nemár...360 a nem könnyű 210es gépem 1.2 es fpv vel. Szal 4es prophoz ilyen arf állapotban max 250g lehet jó...de piszkált is mit lehetne belőle kihozni, de micro kefés témát én fel is adtam így frissiben (lassan ki is árulom a cuccokat) aztán vmi apróság csak kéne :D

"Oh my Goa'uld!"

(#3418) shaddam


shaddam
aktív tag

Erre valakinek ötlete?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#3419) foka válasza shaddam (#3418) üzenetére


foka
aktív tag

Ez a lényeg, a racerekre kötött gps-ekből csak a gps rész kell, a compass nem.

Üdv: Fóka

(#3420) Teréz Atya válasza shaddam (#3418) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A KGB prjectnél írtam, hogy hiába lenne rajta iránytű, nem tudnád rákötni a 10DOF FCB-re, csak akkor, ha nekiesnél egy sniccerrel. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3421) Teréz Atya válasza fape (#3317) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hitler így reagált a DSHOT-ra. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3422) kimista


kimista
aktív tag

nos, a közelgő 250 grammos dróntörvény miatt (és mert főleg nincs alkalmam a 'nagy' géppel repülni) úgy döntöttem, építek egy 3 colos brushless gépet, ami 250g alatti. Meguntam a brushed motorok cseréjét, úgyhogy van két eladó x100am :D
szóval, eddig ezt néztem ki:

Aksi Dinogy-1000mAh-11_1V-3S-65C 84g
Motor 4x Emax-RS1306-3300KV4000KV-RaceSpec 48g
Prop 4x Kingkong-3030 9g
ESC 4x LittleBee-20A 24g
Cam+VTX TX02 5g
Frame Realacc-Y130 50g
FC Diatone-D-Link-F3-Mini 5g
rx x4r 5g
ez kb 230 gram, még tudok 20-aal játszani. És ez nem egy kis pöcsömöccse gép lesz, repeszteni fog mint a nagyok :) lassan elkezdem berendelni aztan kiderül mi lesz belőle.

btw, folyamatban van a babytricopteres projektem is, már csak pénz kéne :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3423) Teréz Atya válasza kimista (#3422) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Lehet a 20A-os ESC overkill, igy talan egy 12A-al is lehetne sulyt csökkenteni, de ez csak megerzes.
A Diatone FCB helyett Emax Femto esetleg? Bar ez utobbi nemtom hogy all PDB ugyben. Hoppa, itt a doku, ez szerint van "Integrated 5V/3A BEC"

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3424) szacsee válasza kimista (#3422) üzenetére


szacsee
nagyúr

X4r csupaszítva lesz, vagy van otthon?
Ha most vennék xsr-t vennék.

(#3425) kimista válasza szacsee (#3424) üzenetére


kimista
aktív tag

Van otthon, de a telemetria kell, az meg nincs xrs-ben.
A 20a bőven overkill, de olyan van otthon és 1-2 grammot nyernek csak kisebbel.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3426) szacsee válasza kimista (#3425) üzenetére


szacsee
nagyúr

Miért ne lenne telemetria?

(#3427) Geller72 válasza kimista (#3422) üzenetére


Geller72
veterán

Az 50g a vazra kurva sok. Mocik vannak kissebbek is, sokkal gyengebb etvaggyal, bar a 180x (5,6?) 7000kv egymaga 220 grammot emel, igaz szivja is paksot. :D Viszont ugyanez a moci (csak nem gagyi) gyengebb verzioban nagysagrendekkel kevesebbet kajal. Vazbol eleg a 100-112-es is, propokvannak 3020-ban, akkubol ha a mocik nem annyira allatok, akkor a 750-es is siman jo. De ha te eppen azt akarod tudni, hogy 250g-ig milyen allatot lehet epiteni, akkor teljesen mindegy. :DDD

(#3428) NightLord válasza kimista (#3422) üzenetére


NightLord
tag

Én 12A ESC-eket használok, darabja 3,9g, szal ezzel vagy 8g-t lehet spórolni. A 20A amugy is overkill, sztm csak 4s-en, 4000KV motorral, magas állásszögű proppal fordulhat csak elő, hogy a 12A nem elég.

Váznál nemtom komoly -e ez az 50g, mindenesetre az én 130GT vázam 27g elvileg (az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mértem le csupaszon, de a banggood-os csávó azt állította).

Az FC érdekes választás, arra figyelj, hogy nem a szokásos 30.5x30.5 -ös a lyukosztása, úgyhogy ezekre a standard keretekre nem fogod tudni csak úgy felcsavarozni. Én inkább normál méretűt választanék, és ha most vennék, akkor integrált betaflight OSD-st. Ilyesmit , vagy inkább ilyet. Ezekben nincs integrált PDB, de a framekhez úgyis adnak, és az FC alatt elfér, súlya minimális.

És ha már OSD, a TX02-re is rá lehet heggeszteni elvileg, ha elválasztod az TX-et a kamerától, és videójelre rákötöd, de ha kevésbé gány megálodást, meg jobb képminőséget akarsz, akkor az MC02-t ajánlom, persze ez jóval drágább is, es a súlya is 10g, de talán megéri.

[ Szerkesztve ]

(#3429) kriszbon válasza NightLord (#3428) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!

Erről a TX02 OSD rákötésről, szétválasztásról tudnál esetleg linket, rajzot vagy több infót adni? :F
Csak mert ez nekem is jól jönne ha rá tudnám kötni a MinimOSD-re, mert az MC02 az utóbbi időben menet közben átugrál/t más csatornára frekvenciára, de ilyen random módon, nem állandóan azonosra. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3430) Peaceliker válasza kriszbon (#3429) üzenetére


Peaceliker
őstag

havernak ilyesmitől halt meg, pedig elvileg nem sütötte meg :D

"Oh my Goa'uld!"

(#3431) duc válasza NightLord (#3428) üzenetére


duc
aktív tag

Na, ez az osd dolog a TX02-vel engem is érdekel, annál is inkább mivel pont ezt tervezem meglépni a jövő hét folyamán. Tehát elvileg nem lehetetlen hogy legyen egy pillekönnyű osd-s fpv setup.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#3432) Geller72 válasza duc (#3431) üzenetére


Geller72
veterán

Írtam már párszor.. A Q105 BAT alapból tudja.

(#3433) duc válasza Geller72 (#3432) üzenetére


duc
aktív tag

Az jó, de nekem egy jelenleg 220gr-os 170-es 3S quadra kell még cam+osd+vtx. Nem sok a mozgástér ha 250gr alatt akarok maradni. Tx02 van, minimosd lesz össze kell hekkelni.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#3434) Teréz Atya válasza duc (#3433) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Erre a kingkong q25 alkalmasabb. Ott a kamera 3 vezeteken csatlakozik a vtx-hez. Ha ragaszkodsz a tx-02-hoz akkor forraszd szet vagy valahogy vagd el a a video jelet a ket pabel kozt es kosd be az osd-t. Az Osd viszont relative sokat zabal (100-500mA gyartotol fuggoen) es nagyon melegszik, erre keszulj fel. Ja es micro minimosd ala mar nem mennek. Van a regi fajta, az meg attol is megzavarodik ha csunyan nezel ra.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3435) NightLord válasza kriszbon (#3429) üzenetére


NightLord
tag

Ha ez az ábra korrekt, akkor az alsó három tű közül a (hátulról nézve) jobb oldalit kell átvágni, majd a kamera felől az OSD jelbemenetére, a VTX felől a jelkimenetére kötni. Ennyi.

(#3436) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. Kérnék egy kis segítséget: CC3D Revo F4-et flash-eltem sikeresen REVO3.1.3-ra, de Connectelni nem akar. 1.9.1-es BF, hiába írom át a com-ot másra, akkor sem. :F

(#3437) NightLord válasza KaiotEch (#3436) üzenetére


NightLord
tag

Bootpin, újraflash?

(#3438) KaiotEch válasza NightLord (#3437) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez és egy másik gép megoldotta a problémát.

(#3439) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Skacok súgjatok :)
Eachine 130ra tervezek nagyobb mocit, mert ez így nekem kevés (bár 3 ágú proppal még ki kéne próbálni, de olyat nem találok :( ). A lejövő 1106 4000kv mocikkal mit tudok kezdeni, ebben kéne segítség! Össze lehetne alá dobni vmi 2 colos konfigot? 3s el hajtanám, de ahogy nézem súlyokat bgn, olyan 100g ra jönne ki, mostani 130 helyett ami annyira nem nagy szám, főleg hogy prop is kisebb lenne...ötelt? :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3440) NightLord válasza Peaceliker (#3439) üzenetére


NightLord
tag

sztm kb. semmit, a 4000kv motorok 3" alatti propokkal nem sok mindenre lesznek jók. Inkább próbálj combosabb propokat találni a jelenlegi konfighoz, mondjuk 3025-nél én sem látok jobbat..

(#3441) foka válasza Peaceliker (#3439) üzenetére


foka
aktív tag

Pont most nézegetem az ilyen kicsi gépeket.
4000KV motorokhoz 3" kell, ott meg tényleg a 3025 a "legerősebb".
A 2"-os propokhoz 6500-7000-7500-7800KV (van 10000KV-s is :Y ) motorok kellenének, ezzel már nincs mit kezdeni :(

Ezekhez az őrületekhez ráadásul erő is kellene.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3442) Jagi


Jagi
tag

Vannak jó áron dronos cuccok is, érdemes körbenézni mert kb olyan áron vannak mint ha kintről rendelnék, csak innen hamarabb megjönn.
Amin nincs leértékelés ár arra kár ránézni mert azok rendesen fel vannak árazva.
MOBILX

(#3443) Geller72 válasza Jagi (#3442) üzenetére


Geller72
veterán

13 euroert egy 3 euros antenna minden csak nem olcso. ;] Es ez allitolag 71%_os engedmennyel ennyi. Lol.

(#3444) kimista válasza Jagi (#3442) üzenetére


kimista
aktív tag

1 pár xt60 1600 ftért. hagyjuk már. abból 10 párat rendelek

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3445) Jagi válasza Jagi (#3442) üzenetére


Jagi
tag

Én berendeltem egy DJI E300 szettet, GPS tartót, LIPO fesz mérőt, olcsóbb kábeleket(JST), vázakat (f450), X4 motorokat, leszálló talpakat(F450/550), ezek jó árban vannak/voltak nekem.

(#3446) duc válasza Jagi (#3442) üzenetére


duc
aktív tag

Köszii a tippet, én is eleresztettem egy rendelést lipo mérőkre, video vevőkre, és egy marék brushed motorra.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#3447) Peaceliker válasza NightLord (#3440) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na hát ez az :( esetleg prop adapter de az meg plusz súly...
de most jönnek rcx1306 ok bár csak 3100kv, de rendelek rá 3 ágú prop ot, abból van 45 ös is :D persze 10a a limit, de tán belefér :)

(#3441) foka

sajna ez a bajom... bár magasabb KV mocik jellemzően 2s el mennek, ez meg 3al, szal akkor 6000kv 2s el pariban van azért...

Hmm az azért vad prop, úgy még lehet értelme a mocinak :D lehet veszek 1 szettet majd próbára, el is raktam wishlist re :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3448) foka válasza Peaceliker (#3447) üzenetére


foka
aktív tag

A prop jó, csak mit kér a motortól, és a motor mit kér az esc-től. Valaminek lehet engednie kell, és ha a füst az...

Üdv: Fóka

(#3449) Peaceliker válasza foka (#3448) üzenetére


Peaceliker
őstag

persze, vágom, majd kiderül. 3030x3 l 1306 3100kv 7A alatt van....meglássuk :) nyilván hőt figyelem, ha kijött füst akkor nem bírja, ennyi :D
1700ft os szabi szal annyira nem remeg a lábam miatta :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3450) NightLord válasza Peaceliker (#3447) üzenetére


NightLord
tag

Én nem hiszem, 2in vs. 3in óriási méretkülönbség, 50%.. nincs az az isten, hogy a 2in prop többet húzzon, akárhány tollas, és akármekkora pitch van rajta, még akkor sem, ha a felületkülönbséget csökkenti a BN kialakítás. De legalább a motort leégethetik..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.