Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Geller72 válasza Teréz Atya (#3939) üzenetére


Geller72
veterán

Én is az általad is használt grafénes 70C-s infinityket használom, de van ebből csúnyább is. ;]

(#3952) Teréz Atya válasza Geller72 (#3951) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, en mar azon gondolkozom, h parhuzamba koton a ket Dinogy-t aztan hadd szoljon. :D

Vagy hagyom s fenebe a sebesseghajhaszast kopterral. A wing wing z-84 3s akkuval erolkodes nelkul kiviszi a 120 km/h-t. Meg van masik wing wing is, ami sugarhajtasu ropcsire hajaz, az siman eleri a 180-at is. Egy darab 30A ESC es kesz. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3953) Geller72 válasza Teréz Atya (#3952) üzenetére


Geller72
veterán

A z-84-el nyomattál már autonóm repkedést? A 180-al az a baj, hogy ha sima FPV-t nyomatsz, mire észbe kapsz, hatókör problémába ütközöl. A Grasshopperrel nekem is néha gond, hogy nyomok egy kövéret, - balkanyar, nyomok még egyet, dobok egy jobbost és már cirip van. Dobok majd fel vidit egy puncs outról, meg pici mocorgásról délután. De óvatosan, mert három csavart cserélnem kell, és a tépőzár tartja egyben a gépet. :D.

[ Szerkesztve ]

(#3954) Teréz Atya válasza Geller72 (#3953) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Arra nem volt idom. Meg meg mindig tanulom a ropcsizest. Vegre le tudok szallni es nem foldhoz b*om az F939-et. :D
Ha az mar jol fog menni, johet a Z-84 meg a sky shadow. De azt meg vissza kell hajtogatni, mert botranyos allapotban, osszetorve jott meg a doboz. Megyek reklamalni.

Az f939 alkatreszeit meg osszetortek, az EPS nem birta ki a szallitast.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3955) foka válasza Teréz Atya (#3952) üzenetére


foka
aktív tag

Miért nem próbálkozol 2800-as akksival, a Walkera Furious 320-ban is az van, igaz nekem csak 30C-s, de ugyanannyiért van a 60C-s is. Súlyra gramra pontosan két Dinogy 1300-as, így megspórolod az Y kábel súlyát.

Egyébként kopterral egy nagysebességű trip teljesen más hang, mint egy csendes wing-gel

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3956) Teréz Atya válasza foka (#3955) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ne viccelj mar, zop powernek annyi koze van a 60C-hez, h ra van nyomva a cimkere. Meg paralell bekotesrol beszelunk. Az igy kapott akku sokkal tobb aram leadasara kepes. Csak el ne fustoljon szegeny ESC.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3957) Geller72 válasza Teréz Atya (#3956) üzenetére


Geller72
veterán

Óhátén láttam már chandiajongcsingcsang 240C-as akkukat is. ;]

(#3958) kriszbon válasza Teréz Atya (#3949) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm.. rendben köszönöm, akkor ha lesz kedvem majd Flash lesz ebből megint csak. :R

Bár a mai nap után egyszer sem biztos mert én mindennel csak ráfaragok.
Kimentem hogy próbálok 1-2 Flipet persze csak Horizon módban, volt pár átfordulás 3S aksival.
Jó mondom, akkor kipróbálom azt az 1db nyomoronc (mert az) Infinity 4S 1500-as aksit, sikerült is repülni vele, meg csináltam Flipet, meg megpróbáltam kicsit meghúzatni a gépet.
Egyáltalán nem voltam megelégedve vele, mondom ennyit tud csak egy 4S a 3S-hez képest?
Aztán egyszer csak elment minden kép, a gép meg leesett az égről a szántásra, és nem most nem aksi kábel csúszott ki, hanem se perc alatt túlmerült az aksi annyira, hogy rámérve 8,4V-ot kaptam csak, most 1 órával később meg 10,8V-ot.
Vagy 15-20 percig olyan langymeleg volt az akku mint amikor kiveszem a gépből.
Sajnos régen vettem így nem tudok reklamálni, és tárolva is rendesen volt.
Kidobtam vagy 7 ezret az ablakon megint. :(

Itt az a 2 perc amiben 3S aksival átfordultam párszor, bevallom amit utoljára a Syma géppel csináltam, ami ugye automatikus(de ez is hasonlít rá szerintem).
Persze nektek nem újdonság az ilyesmi. :B
[link]

Bocs a videót összenyomtam hogy hamar feltölthető legyen, így a minőség ramaty, de a nagyfelbontású meg 350MB körül lett volna, pedig az sem igazán jó DVR felvétel.
A feszültség jelzés 1V-ot csal lefelé, így figyelmen kívül hagyható hogy jelez, a GPS meg nem áll a helyzet magaslatán sebesség mérésben.
A Magneto meg kb. fordítva jelzi az irányt, igaz is a rajta levő nyílnak előre vagy hátra kell néznie? :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3959) Geller72 válasza kriszbon (#3958) üzenetére


Geller72
veterán

Ha a csipogót előre rakod rá, és utána az akkut, nem fog jelezni. :D. Nagy cumi. Ha először konnektálsz és utána raksz csipogót, akkor szólni fog.

(#3960) kriszbon válasza Geller72 (#3959) üzenetére


kriszbon
őstag

Bocs de rosszul írhattam, nekem nincs csipogóm, csak látom a fesz kijelzést, amit ha észre is veszem hogy visszább ment, akkor sem biztos hogy leteszem a gépet.
Egyszerűen eszembe sem jutott hogy ilyen hirtelen megzuhan az aksi ami megtörtént 1:20 és 1:30 s idő között, az utolsó 5s alatt bezuhant 7V-ra.
Ezt utólag néztem vissza, egyébként gépre kötve teljesen kuka volt, semmit nem csinált a gép.
Először azt hittem az makkant meg, de 3S aksival jó volt. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3961) Geller72 válasza kriszbon (#3960) üzenetére


Geller72
veterán

Nem tudom. Nekem is van Infinity Graphene 70C-s 1500-as akkum, nem egy darab, de az égvilágon semmi gondom vele. A tiéd hány C-s?

(#3962) kriszbon válasza Geller72 (#3961) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem [Ez] van, még múlt nyáron vettem mikor kiderítettem hogy a Runner tudja a 4S-t és azt akartam kipróbálni, de a mai napig nem jutottam el addig.
Vagy 7 ezer körül volt akkor, még jó hogy nem azzal próbáltam, mert egyrészt nem lett volna jó megtörni, meg lehet ráfogtam volna a gépre is hogy az végett volt.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3963) vegyszer válasza foka (#3944) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia! Az a hát állású kapcsoló milyen abban a távirányítóban? Esetleg konkrét típus linket tudsz dobni? (elvileg bármely 2/3 állású kapcsoló lecserelhető erre? L

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3964) Peaceliker válasza foka (#3944) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha jól sejtem, a haverom pályázik erre a gépre, autó csere fejében :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#3965) foka válasza vegyszer (#3963) üzenetére


foka
aktív tag

Csak az egyik potit lehet lecserléni erre (akárcsak a Taranisnál, ahhoz is megvettem már), a kapcsolók helyei nincsenek felkészítve ennyi érték kezelésére.
Először ezt építettem meg, de a hatból egyszerre csak 5 állást tudtam használni (akármilyen görbét adtam meg egy állás elveszett), ezután az ellenállásokat lecseréltem trim potikra, így pontos pwm értéket tudok megadni egy-egy álláshoz (a Programming résznek megfelelően). Mellé még kapott egy smd ledsort (akkor még tizedannyiba került), így minden állás külön színnel jelölt. Először volt ugye az LCD háttérvilágítás, majd a flash port kiépítése, jött az ER9X firmware, a hatállású kapcsoló és az FrSky DJT modul (azt megtartom).

Peaceliker: Igen, de végül is nem kocsira cserélünk.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3966) maximilian4 válasza maximilian4 (#3941) üzenetére


maximilian4
addikt

Na mindegy, nem fontos. Csak facebook kép alapján elég nagynak tűnt. Gondolom 1800-as..

Maxi

(#3967) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Aki ért black box-hoz, lessen rá erre a logra, kérem, és mondja meg, mennyi is a max A, amit felvesz a gép. Olyan nincs, hogy motoronként 260A-t kérne....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3968) fape válasza Plasticbomb (#3950) üzenetére


fape
senior tag

Pont ezen gondolkodtam, hogy nyárra lehet össze kéne dobni egy napelemet aksi töltésre a mezőn. Fillérekért vannak cellák ali-ról. Autó aksi drága és nehéz. Egyelőre még infógyűjtés folyik ezerrel. De úgy a villamos

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3969) Geller72 válasza fape (#3968) üzenetére


Geller72
veterán

Azaz inverter nélkül pakolnál össze valamit? :U

(#3970) kriszbon válasza kriszbon (#3958) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm... balancoltam a 4S 1500-as 50C aksit, megpróbáltam ismét, most meg nem volt semmi gond vele. :F
Kicsit azért többet lehet vele a levegőben lenni hasonló repkedéssel mint egy 3S 1850 35C akkuval, úgy 1,5-2 percet jelentett +ba.

Na ezt a Horizon módot is szoknom kell nagyon, mi lesz ha átváltok még Acro-ra.
Nagyon furcsa hogy meredeken bedönthető a gép kanyarodáskor is, és ha figyelmetlen valaki akár a földbe is állhat vele.

Egyébként most a 3 állású kapcsolóra az Angle és Horizon van kitéve(2 állásu Buzzer), hogy a bánatba kell beállítani az Acrot? :F :R

Ja igen, 94 volt csak a Max sebességem mikor néha kicsit próbáltam húzatni(ezt is szokni kell) persze a GPS sokszor késve tér csak észhez, meg gyakran veszíti el a műholdakat.
A motorok hangja is teljesen más mint amit megszoktam a Walkera-nál, vinnyogósabbak még 3S aksival is. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3971) Teréz Atya válasza maximilian4 (#3966) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

1500mAh 4S 65C Dinogy

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3972) Peaceliker válasza kriszbon (#3970) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amikor semelyik módban nincs az az acro ;)
amúgy horizon sztem veszélyesebb, mint acro :) ma haveromra is erőszakosan akartam rátolni, hogy acrozzon, aztán már hazajöttem amikor kipróbálta és írta, hogy faja vt, talán ratet is emel nemsoká (mondjuk korábban cc3d vel már tolta de most váltott fc t)... próbálgasd, ahogy mondtuk, marha gyorsan rááll az ember agya, én sem vok pró, csak kezdő, de 2 finom start után, már csak úgy tolom. :) gépek elég jól kibírnak midnent, nem kell fosni :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3973) molnigee válasza kriszbon (#3970) üzenetére


molnigee
aktív tag

Szerintem hagyd a horizon módot, semmi értelme. Sőtt veszélyes. Kezd el az acrot, ezerszer jobban jársz. 3 állású kapcsoló úgy érdemes szerintem, felül angle, közép acro, alul buzzer. Acroban akkor van, ha nincs más oda rakva.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#3974) Geller72 válasza molnigee (#3973) üzenetére


Geller72
veterán

..és nálad ez hogy néz ki CF/BF-ben a módoknál? Szkrínshot? :D.

(#3975) fape válasza Geller72 (#3969) üzenetére


fape
senior tag

Igen, a töltőket úgy is viszonylag széles tartományban lehet táplálni: imax 11-18V, icharger 10-18V, isdt 9-32V. Alapjában véve a nap elemről kapná direktbe az egyen áramot. Lehet kell még egy vezérlő is, mert a töltők nem ilyen használtra vannak szánva. Jobban kéne figyelni a bemenetet és mindig hozzá igazítani az töltő áramot.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3976) Geller72 válasza fape (#3975) üzenetére


Geller72
veterán

Ahogy láttam, már kettő ezertől vannak modulok. (10A-20A-30A-12V-24V-Solar-Panel-Charger-Controller-Battery-Regulator-USB-LCD) Ehhez lehet már pakolni nagy akkukat is. :U

Persze, ettől ez még nem lenne kész, de sok mindenre lehetne használni. 250W-os elemtábla-szett (5x50W) már 49 k huf-tól van. Szóval lehetne valamit kezdeni a dologgal. :U Nem csak drón akku töltés terén persze. :D.

(#3977) Teréz Atya válasza fape (#3968) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat autoakksi helyett napelemet + invertert hordozni nem biztos h praktikusabb. De projektnek jo otlet, meg az ember tanul is belole.
Vagy biciklire rakotni egy generatort. Telre minden modellezonek olyan vadlija lenne, hogy Ronaldo sirva fakadna. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3978) molnigee válasza Geller72 (#3974) üzenetére


molnigee
aktív tag

Az milyen már hogy 4 usb kábleből, egyel csatlakozik a betaflight? És ezzel szívtam egy órát...
Létezik hogy van különbség usb és usb kábel között?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#3979) Geller72 válasza molnigee (#3978) üzenetére


Geller72
veterán

Siman. Nekem is van olyan, ami csak tolt, de adat nuku.

(#3980) vegyszer válasza foka (#3965) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszi!

A kapcsoló még csak nem is lenne drága, de az a led hogy lett 78$? :W

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3981) Plasticbomb válasza vegyszer (#3980) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kereslet-kínálat.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3982) foka válasza vegyszer (#3980) üzenetére


foka
aktív tag

Hát ez az, amikor vettem még egyel előrébb volt a tizedesvessző :F
Egyébként megmaradt az a kapcsoló, amin az ellenállások vannak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3983) fape válasza Geller72 (#3976) üzenetére


fape
senior tag

Azon a képen battery az átmenteni tároló (12v zselés vagy autó aksi), ami kisimítja az napsütés ingadozását+ sötétben is működjön világítson a lámpa (bónusz kérdés: nappal minek? :P)
Nekünk a lámpa/terhelés helyére kell rakni a töltőt.

Ilyesmire gondoltam én is: Homemade 240W folding solar panels with 300W Turnigy Reaktor

(#3977) Teréz Atya: Inverter nem kell, fölösleges a DC->AC->DC konverzió.
Ha más nem könnyebb lesz mint az autó aksi, cserébe nagyobb ;)
Általában gyalog megyek repülni, ott inkább számít a súly.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3984) vegyszer válasza foka (#3982) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem teljesen tiszta. Az a kapcsoló, ami csak 5 állást kapcsol, az maradt meg? Mert akkor arra aludjunk meg. ;)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3985) vegyszer válasza fape (#3983) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy jól megváltozott riasztó akku nem lenne jó, pl egy iSDT 608, vagy hasonló töltővel a mezőn?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3986) foka válasza vegyszer (#3984) üzenetére


foka
aktív tag

A kapcsoló hat állású, csak én nem tudtam beállítani mind a hat állását a távon. Az egyik ellenállást kellene cserélni/kiegészíteni más értékre, és akkor rendben működne.
Jelenleg a probléma: a kapcsolási görbét (Curve) állítva a távon, akárhogy mojoltam valahol kettőt állást ugrott egy kattintásra a érték, de ez csak Mission Planner / QGroun Control esetén van. Cleanflightnál nem gond, mert ott a vezérlőn állítod be a kapcsoló állásához az értékeket a csúszkával (Modes fülön). Igazándiból az Adrucoptert használó vezérlőknél fordul elő (APM, Pixhawk, Pixracer, PX4).

Üdv: Fóka

(#3987) Zoty4


Zoty4
őstag


meg tudja nekem valaki mondani ez milyen csati?
az az 5 pines

Lejött a vtx-ről és kellene rendelnem belőle

[ Szerkesztve ]

(#3988) fape válasza Zoty4 (#3987) üzenetére


fape
senior tag

Nekem jst-gh-nak tűnik.De tuti valamelyik JST lesz.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3989) Teréz Atya válasza fape (#3988) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az a gyarto, amelyik ujabb JST mikrodugasszal maszik elo, az szarjon sunt!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3990) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ismét!
Lenne egy ilyen FC-ém / XJB V1 6DOF Micro F3 EVO Flight Control/ és nem tudom, hogy a képen bal oldalon látható fehér csatlakozóra mit lehet csatlakoztatni?

Mert ezen képen nagyon nem mutatja, azt a részt csak a másik oldalát!

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#3991) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Készítettem magamnak kicsi összehasonlítást propeller ügyben, de csak 1 fajta motorral.
Tehát ha más a motor akkor gondolom más lesz/lenne az eredmény is.

A teszt szerűségnél a következők lettek használva.

Motor: Eachine MT2204 2300KV
Akkuk: Infinity 3S 35C 1850mA
Infinity 4S 50C 1500mA
ESC : FVT Littlebee 20A

Mérésre meg egy Multiméter lett használva, amivel 20A-ig lehet mérni, pontossága nem ismert.
Van ahol nem írtam pontosan ki a tized A-t, mert néha megváltozott kicsit, de szerintem ilyen apróságon már úgy sem múlik az ESC élete ha arról van szó.

Csak egy felsorolás lesz, messzemenő következtetést nem igen lehet levonni belőle, de talán valakinek hasznos lehet.

Ahogy a képen láthatóak balról jobbra indulva, alatta levő sorok szintén.

Kingkong 3545 BN 3S 4,4A---4S 6,2 A

Kingkong 3x3x4 3S 3,8A---4S 5,4 A

Dalprop T3045x3 3S 4,2A---4S 6,2 A

GF?????? 4045 3S 7 A---4S 9,8 A

GF?????? 4045x3L 3S 8,8A---4S 12 A

Kingkong 4x4,5x3 3S 8,6A---4S 11,8A

Gemfan 4645 3S 9,3A---4S 12,8A

Szabványos 5045 3S 7,5A---4S 10,6A

Gemfan 5046 BN 3S 9,8A---4S 13,8A

Dalprop 5045 V2 3S 8,4A---4S 11,8A

HQprop 5545 3S 10,5A---4S 14,2A

Gemfan 5550 BN 3S 12,1A---4S 16,8A

Kingkong 50x40x3 3S 8,8A---4S 12,5A (nagyon hajlékonynak találom)

DYS 5042x3 3S 9,2A---4S 13,1A

Gemfan 5045x3 BN 3S 10,6A---4S 14,2A

RacerStar 5051x3 3S 10,5A---4S 15,1A (mint a RaceKraft prop, vastag a közepe)

Gemfan 5050x3 BN 3S 11,5A---4S 15,3A

Ez alapján azt látom, hogy 4S 50C akkkuval egy 20A-os ESC elég sok mindenre elég lehet, ha ilyen motor van hozzá. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3992) Peaceliker válasza kriszbon (#3991) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ezek elég alacsony értékek. Illetve az lenne még izgalmas hogy melyikkel mennyit is húz. Nekem readytosky 2204 2300kv moci (sunnysky klón) 700g ot húz 25.7 A mellett 4s en 50x45x3 al

"Oh my Goa'uld!"

(#3993) kriszbon válasza Peaceliker (#3992) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha valaki kíváncsi rá hogy melyikkel mennyit is húz, az épít egy mérőberendezést hogy megtudja. :D
Engem sokkal inkább az érdekelt, hogy a meglévő ESC-t amik vannak nekem, milyen proppal terhelhetem, hogy ne füstöljenek el.
Majd még a Runner motorját akarom megnézni mennyit kér pár proppal amit rá szeretnék rakni, csak ahhoz le kell szednem valamikor.
Egyébként amit néztem tesztvideót pl. a RaceKraft propokról ott a srác repülés közben tesztelte, és valami 60-70A körül volt amit mért. :F
Az meg hogy mennyit emel majd kiderül hogyha ráteszem és repülök vele, ha nem repül elég jól egyszerűen nem használom azokat.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3994) Zoty4 válasza kriszbon (#3991) üzenetére


Zoty4
őstag

tribladeknél lehagytad a T előtagot, pl T5045

köszi Fape, igen az lesz az :R

[ Szerkesztve ]

(#3995) fape válasza WARZ (#3990) üzenetére


fape
senior tag

Jó kérdés, max tippelni tudnék. Az alsó egy PDB-nek tűnik, a felső meg a FC-nek. A felíratok alapján, sztem ugyan az lesz mint a tüske sor. Az S4-S1-ig az ESC-k jele, a maradék kettő meg talán a pozitív(+) ( ami 2S-6S lipo-ról etethető) és föld (-). De ez nagyon nagyon csak tipp. Multiméterrel meg tudod csipogtatni, hogy tényleg ugyan oda vannak-e kötve?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3996) kriszbon válasza Zoty4 (#3994) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt írtam le legtöbbször ami a propra van írva, ami Triblade ott meg oda vagyon írva hogy x3.
Egyetlen 1 propnál volt ráírva a T előtag ott ki is írtam, de szerintem eléggé következtethető a x3-ból is hogy miről van szó. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3997) Plasticbomb válasza kriszbon (#3993) üzenetére


Plasticbomb
addikt

http://www.miniquadtestbench.com/

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3998) kriszbon válasza Plasticbomb (#3997) üzenetére


kriszbon
őstag

Jóó.. értem én hogy vannak ilyen tesztek, de én mire megyek vele ha nem olyan motort+aksit+ESC-t használok?
Úgy kb. semmilyen következtetést nem tudok levonni belőle, hogy most én saját részre használhatok vagy sem valamit. :F
Na és ezt saját magamnak készítettem, csak gondoltam esetleg másnak is jól jöhet ha pont ilyen összetevőket használ.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3999) Teréz Atya válasza kriszbon (#3998) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En azert koszonom. ;)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4000) Plasticbomb válasza kriszbon (#3998) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azt tudod meglesni, hogy ők rendes teszt eszközökkel mit mértek adott motor+prop kombóval. Lehet számolni vele. Az esc nem feltétlenül növeli az áram felvételt, de megfelelően méretezni kell, hogy a drága magic smoke benne maradjon... Valamint tudsz számolni, mégis mit kér, és vajon az akksid-pdb tud-e annyit. Pl nekem elvileg 140A körül van a négy motor, darabonként 35+1-2A, szóval rá tudtam kérdezni a brainfpv re rcgroups topikjában, hogy mégis mennyit bir az mpb, és megkaptam a választ, hogy az adatlapon szereplő 130A az az, amíg a current szenzor érzékel, de tud annál többet is, valahol 150+160 között tuti. Szal ehhez tudtam méretezni az akksit. Bevált? Be. Tesztelgettem, 108A-t nyakalt eddig be max, és az akksi sem volt meleg, csak kicsit langyos. Csak meglepett, hogy mennyire be tudja rántani attól még az akksi feszt....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.