Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) foka válasza Teréz Atya (#3650) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor milyen esc-k maradtak (teoretikus kérdés)?

Üdv: Fóka

(#3652) wazo


wazo
aktív tag

Ezt építem, összeraktam tesztre erre esik az eső. (Első építés 3honap alatt, család mellett nehéz)
https://goo.gl/photos/mQj8o1Q7riVeD2ep8
https://goo.gl/photos/5dkM15q7ihm2F4837
https://goo.gl/photos/1wVpeQYCXvc3gqwo8
https://goo.gl/photos/iimkgiLmPRLvpkgd9
Bocsi a nem linkekert telóról vagyok.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#3653) Teréz Atya válasza foka (#3651) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Oneshot125 es 42, Multishot es DSHOT. Ez utobbit nem minden FCB es ESC tamogajta, mig a oneshot-ot a tobbseg igen. De ropcsiknel igen sok ESC sima PWM, igy mostmar vegkepp felejtos rajuk a BF. Oda marad az iNAV, de a fejlesztonek meg sajat bevallasa szerint csak repulo szarnyakkal van tapasztalata. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3654) fape válasza Teréz Atya (#3645) üzenetére


fape
senior tag

Aszem FrSky X4R-SB.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3655) Peaceliker válasza Teréz Atya (#3650) üzenetére


Peaceliker
őstag

tegnap felrakhatóban még volt :D legalábbis naze.hex ben.

"Oh my Goa'uld!"

(#3656) foka válasza Teréz Atya (#3653) üzenetére


foka
aktív tag

Az az igazság, még mindig csak a CF és MP(és QGC) párost használom :F
A Scarab V3-on még SimonK-s ESC-k vannak :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3657) Peaceliker


Peaceliker
őstag

olcsó, jó 210 es (vagy bmi 5col) vázat tudtok? bg rőla kár? van annyi mint égen a csillag, nemtom melyiket szeressem :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3658) foka válasza Peaceliker (#3657) üzenetére


foka
aktív tag

Klasszikust akarsz, vagy X-et, karbon legyen jó vastag, azután már csak tetsszen és az ára is jó legyen.
A ZMR 250 jól szerelhető volt, bírta a strapát, és olcsó, de lecseréltem.
A Robocat 280 rohadtul tetszik, de nem olyan jó mint a ZMR.
A GEPRC ZX6 mocskosul tetszik, jó minőségű, de okosan kell az alkatrészek helyét kimatekozni, és drága (mondjuk a szeptemberi akcióban vettem, kupon és pont is ment rá de még így se volt potom pénzen olcsó).

wazo: azok a lábak törnek mint a ropi.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3659) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Basszus ezek a lökött kínyaiak még egy buzzer csatlakozást sem képesek az FC-re rakni polaritásnak megfelelően. :W
Nem volt itthon buzzer feleslegbe, így a kicsi gépvázról átraktam [ezt] rákötöttem, és csak halkan kattant néha.
Na gondoltam ez megmakkant valami végett, de gyanús volt a dolog, így felcseréltem a polaritást(a másikon működött rendben polaritás szerint).
És lőn világosság, működött. :U

Nem, nem én kötöttem rosszul a boardra, mert külön csatlakozó van neki ráforrasztva, és csak be kell dugni a kábelt, de fordítottan jön a ménkű belőle. :W

Ja, jut eszembe, nem olyan extra hangos az a buzzer mint ahogy írják, nem sokkal hangosabb egy jobb PC csipogónál.
Persze nekem így nem jó, és megint csak alakítgatni kellett, hogy hangos legyen.
Én soha nem úszok meg semmit csak úgy simán, hogy beépítem és rendben működik. :O
Kapott nagyobb nyílást, és egy olyan kupakot csináltam rá mint ami a feszültség jelzőkön van.
Már csak be kellene állítani mikor is hőbörögjön. :D

Ezzel az 2.0-ás CF-el meg nincs alapból Led vezérlésem, nincs egy alapkonfig sem benne, valahogy össze kellene hoznom de nem igazán akar összejönni. :U

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3660) KaiotEch válasza Teréz Atya (#3645) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

X4R-SB. Az a baj, hogy már be van forrasztva minden és már annyit forrasztgattam ezeket a részeket, hogy mégegy forrasztást már nem bír el az FC. Nemtudom hol kezdjem a hiba feltárását. BLHeliSuite-ban az összes ESC rendben van, illetve 49%-ig ha feltolom a throttle-t, akkor semmi baj, simán visszaveszi, ha lehúzom a gimbalt.

(#3661) Peaceliker válasza foka (#3658) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt elfelejtettem, hogy súly fontos, így dög nehéz zmr nem játszik :) robocat sem könnyebb asszem, de pofás az tény...akkor már tarot könnyebb.

Jöhet x is, de klasszikus formával is elvagyok, abba kicsit könnyebb pakolni :)
ezek az új "torony" vázak tetszenek, amiken felül van kamera (nem a pod os x re gondolok)...jah most nézem amit írsz ilyesmi...de ezekbe nem nagyon szar bepakolni?

ilyen 7e ft körüli vázakkal érdemes foglalkozni vagy nagyon gagyik lehetnek?

"Oh my Goa'uld!"

(#3662) foka válasza Peaceliker (#3661) üzenetére


foka
aktív tag

A GEPRC és hasonló "ágyútalpakat" sokan úgy építik meg, hogy a vevő, vagy az fpv rész már a tetejére kerül. Oda amúgy egy GoPro vagy hasonló kamerát lehetne rakni, a két fülecske arra van, hogy megtámassza azt, de beáldozzák a helyhiány miatt. Okosan tervezve, a kábeleket teljesen visszavágva befér belülre a cucc, de nagyon észnél kell lenni.
Nem mindig az ár határozza meg a minőséget, nekem pl a ZMR kibírt egy 5 m-es bukfencsorozatot (kb 45 fokban zuhant bele a földbe), az aksi meg 90 fokban oldalra gurult 3 m-t (az megdöglött, mivel a prop belecsapott félgáznál).
Inkább az anyagvastagságot, és a kidolgozás minőségét kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3663) kriszbon válasza foka (#3662) üzenetére


kriszbon
őstag

"ZMR kibírt egy 5 m-es bukfencsorozatot (kb 45 fokban zuhant bele a földbe), az aksi meg 90 fokban oldalra gurult 3 m-t (az megdöglött, mivel a prop belecsapott félgáznál)."

Hmm... annyit talán még a Walkera Runner 250 Advance is kibírt, mert vagy [55-el mentem 6m magasan] , és [belecsapódott] a beton keménységűre száradt szántásba. :D

Na jó, azért bevallom duplázva van a váz, meg van oldalmerevítése is, de akkor sem egy igazi Racer-nek mondják. :P :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3664) Peaceliker válasza foka (#3662) üzenetére


Peaceliker
őstag

akció kamera nekem sincs, illetve ami van nem nagy vmi sincs fent sosem :)
amúgy is most ezeket a kicsi kocka dsm vevőket vettem, azokat rövid antenna miatt "tetőre" kell tenni :)

Hát azért az nem hangzik extrém és ritka esésnek :D nekem jellemző, hogy túlvállalom a gyorsan és alacsonyan menést, mert pro nem vagyok csak bátor :D szal legutóbb kis szaros 130as gépem semmire való proppel vágott el olyan dolgokat ami nemtom hogy került oda :D eddig lisam is bírta a cigánykerekeket, amikor hanyatt, akkura esett szabad esésben olyan 20m ről akkor reccsent ez a felső vá egy távtartó melett (még 2 távtartó kéne fc mögé is mint előtte van).

de igazából akkor majd körbe nézek elég sok váz van már 4mm es lappal, nem horror áron, csak súly lehet limitáló, bár ma már semmi nem 150g :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3665) foka válasza Peaceliker (#3664) üzenetére


foka
aktív tag

Nekem van két kamerám (Hero 4 black, SJ5000X Elite), de azt nem a racerre fogom rakni (bár ki tudja).
Az én esésem meg éjszakai repülés miatt volt (full sötétben, csak a közvilágítás a terület szélén, házak között).
Most DSLR reptetésén ügyködöm, már minden megvan hozzá, csak be kéne fejezni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3666) fape


fape
senior tag

Napi színes mwosd, mostanában sokan szívunk vele ;)
Végre átálltam betaflight + multishot (épp ideje volt már lassan, a dshot is őskövület lesz)
Első repülés minden oké, de az osd még a régi és CF-re van állítva.Szal ha lúd legyen kövér, gondoltam a mwosd-t is frissítem. Szépen beállítottam minden, azt is hogy BF-tal használom, frankon megy a canvas mód is. Repülés közben derült ki, hogy most már nem veszi át a BF/CF-ben beállított alacsony aksi feszültség jelzést. Szerencsésen a buzzer is letört a 3. aksinál ;)
Irány haza, átnézek mindent, mit szúrtam a config.h-ban, találtam egy-két opciót, de egyik se segített.
Mint később kiderült mint irrelevánst.
Kínomban átfutottam a kódot és már a kommenteket is a config.h-ban. Ekkor tűnt fel, hogy csak BASEflight és cleanflight esetén támogatott ez az opció a mwosd-ben. Viszont korábban amikor CF-re volt állítva osd megent BF-fel is.Miután összevettem a 3 szoftver érintett msp implementáció részét: nincs eltérés. király.
Írtam mwosd fejlesztőnek, hogy ő tud-e valami miért nincs a betaflight is listában.
Annyi választ kaptam, hogy: ez a rész még a BF népszerűé válása előtt készült.
Átírtam a megfelelő helyen és most megy rendesen a FC-től veszi a configot. (Igazából a serial pass through mellett már kisebb jelentősége van, na de akkor is jobb csak egy helyen állítani)
Remélem következő release-be bele is kerül.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3667) foka


foka
aktív tag

Na sok MWOSd hozzáértő!
További ötleteket kérek, miért nem megy fel a fonkészlet a firmware frissítés után ,az eredeti miniosd karakterkészlet marad, ami krikszkrakszokat eredményez (eredeti firmware nem megy a racerekkel hehe).
Volt több usb ttl, külső megtáplálás is. Mindig azt mutatja, hogy a feltöltés done, de a valóságban ló...sz és estifény....

Üdv: Fóka

(#3668) fape válasza foka (#3667) üzenetére


fape
senior tag

Tudsz küldeni/felrakni valahova, egy config.h-t és hogy melyik verzióval próbáltad?
Meg esetleg egy FC config dumpot.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3669) kimista válasza Peaceliker (#3657) üzenetére


kimista
aktív tag

Nem sok váz van egyébként, amiből lehet választani.

Ha X váz kell, akkor vagy a martian 3, vagy a realacc x210.
Ezek kicsik, alig fér el bennük a cucc.

Ha lehet nagyobb, akkor martian 2.

Kb ennyiből lehet választani, a többin nem is gondolkoznék.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#3670) fape válasza kimista (#3669) üzenetére


fape
senior tag

Ha már Martian 2 még a QAV-R is szóba jöhet. Bg-n van klón, én is azt használom.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3671) Teréz Atya válasza fape (#3670) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ennek a copyja az Eachine Wizard, ha jol latom.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3672) foka válasza fape (#3668) üzenetére


foka
aktív tag

A font feltöltéséhez az sem mindegy milyen? Én csak fontot szeretnék feltölteni, az nem megy, ráadásul kinti fórumokban olvastam róla, ott a bec-el való tápolás segített a probléma megoldásán. Ami nekem szintén nem működött.
Akkor este újra megpróbálom nulláról (már nem is emlékszem mikor mit próbáltam mire feltölteni), és az alapján értekezünk.

Üdv: Fóka

(#3673) kriszbon válasza foka (#3672) üzenetére


kriszbon
őstag

Nálam az Oze32 vezérlőhöz az Arduino 1,6-ot használva az MWOSD 1,6 feltöltése hozott eredményt.
Előtte volt jó pár próbálkozásom másikakkal ennél a vezérlőnél is, de ha mással próbáltam, csak krixkrax lett belőle(pl Arduino 1,65/1,8 és MWOSD 1,5/1,6 stb).
Persze előtte töröltem az egészet ahogy fape fórumtárs írta nekem valahol visszább, és utána elindultam a fent leírtakkal, de elsőre például még így sem jött össze, mert csak kiírta hogy No Data, de másodjára jó lett. :F

Arra figyelj hogy ahol oda van írva hogy csak 1 funkciót lehet használni, azt tartsd be.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3674) foka válasza kriszbon (#3673) üzenetére


foka
aktív tag

Hét épp ez az, a menü működik, az adatok átmennek, meg is akarja jeleníteni őket, a számszerű értékek mind rendben vannak, a piktogramok a rosszak, mindenféle értelmezhetetlen jel (fél +, kapcsos és görbe zárójelek, pöttyök, pontok, és ebihal alakú pacák) jelennek meg az értékek előtt, valamint a műhorizont se egyenes vonalakból (vízszintes, függőleges és ferde) van kirakva, hanem ákombákomok egymás melletti sorozatából. Mint egy ideggyogyósoknak készült sorminta.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3675) Peaceliker válasza kimista (#3669) üzenetére


Peaceliker
őstag

realacc szimpi, jó könnyű is...martian vázak elég nehezek :S

(#3670) fape

qav-r eléggé olyan mint nekem most lisam, amin hamar kiderült, hogy kevés benne a távtartó, mert felváz eltört egy haynatt esésben :( persze nem nagy meló megoldani, de általában szerelni mostanság kevés időm van. Súlyra jónak tűnik vagyis elmegy, de bgn pl nem találom már.

"Oh my Goa'uld!"

(#3676) Peaceliker


Peaceliker
őstag

http://www.banggood.com/Eachine-Falcon-210-Pro-CC3D-Naze32-F3-FPV-Racer-RTF-with-OSD-700TVL-CAM-5_8G-40CH-VTX-i6-Transmitter-p-1112637.html?rmmds=collection

ez most kb 32be jön rtf, nemtom mennyire jó/rossz gép, de ennyibe elég bigdeal. maga gép így egy 20as ami bhogy nézve is korrekt...agyalok is rajta... ;]

szerk 324 g, az nem rossz

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#3677) Teréz Atya válasza Peaceliker (#3676) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem ez az a szerencsetlenseg, amire nem lehet felimadkozni az 5 colos propokat?
Akkor mar inkabb valami KingKong.
Szerk: ja nem, az a sima 210. De eachine, legy resen.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3678) Peaceliker válasza Teréz Atya (#3677) üzenetére


Peaceliker
őstag

dede, annak a rokona, tippre tök ugyan az alacsonyabb felvázzal :)
max alsó akkus lenne vagy 4 colos, vagy nemtom, tök fölös 4. nek de na xD
olyan érzésem van hogy venni kell még egy gépet :D

180 tiltrotorra pályázom amúgy nagyon, jöhetne vmi értelmes akció rá :D

"Oh my Goa'uld!"

(#3679) fape válasza foka (#3674) üzenetére


fape
senior tag

Ez azért érdekes, mert a számok is a font részei, nincsenek külön kezelve.
Az összes font-tal ezt csinálja? Próbáltad a csak a fontokat újra letölteni github-ról?

(#3675) Peaceliker : Nekem ilyen vázam van, ami egy qavr klón: TC-R260
"A súly a megbízhatóság jele. ha elromlik, ütni is lehet vele."- Penge Borisz

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3680) kriszbon válasza Teréz Atya (#3677) üzenetére


kriszbon
őstag

Ránézésre nem olyan, vagy is laposnak lapos, tehát szerintem ebbe is csak azok a cuccok mennek bele kényelmesen, amit hozzá gyártottak.
De a váz elrendezése teljesen más, még ha a mérete azonos is.
Egyrészt a karok X alakban vannak nem hagyományos, és ami szerintem fontos, hogy hiába van az akku felül akkor is elférnek az 5-ös propok, mert ami az alsó rész szokott lenni, itt pont az van felül [link], a többi alá van építve. :F

Tehát mintha én fejtetőre fordítanám az én 210-es gépem, és úgy raknám rá a motorokat és középre az aksit.

De hogyan kerül az 20-ba, vagy mi is van [Itt]?

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3681) kriszbon válasza foka (#3674) üzenetére


kriszbon
őstag

Nálam is kb. hasonló jelek jelentek csak meg, de nagytakarítás után, és újból letöltött programokkal már jó lett.

Még valami, ahogy visszagondolok hogy hogyan is volt, lehet az Ard.1,6-al lett beleírva az 1,5-ös MWOsd, de persze ez sem biztos, mert én egyikkel rengeteget küzdöttem, a másikkal kevesebbet, és nagyok sok volt a próbálkozásom, mivel még egy 3. modulon is próbálgattam. :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3682) kriszbon


kriszbon
őstag

Azt hiszem én meg megoldom az 5-ös propokat [Racerstar 5051x3] verzióval.
Na mert ezeknek a vége jóval magasabban van, meg csak 4,6-os propnak megfelelő körívet írnak le.
Tehát simán elférnek nekem is, csak lehet nem szabad fullgázt adni a 20A-os ESC-k miatt.
Lehet kibírnák, mert nézegettem videókat, és 210 körüli vázzal 60-70A között kértek a motorok, átlagban 58-at [link].
Na de úton a 30A-os csomag amit akciósan vettem, és akkor esetleg felcserélem őket, a 20-as meg jó lesz tartaléknak a Walkerara. :U :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3683) Peaceliker válasza kriszbon (#3680) üzenetére


Peaceliker
őstag

jah én mr fejben eladtam a távot, úgy 20 xD
mert 28 rtf, de 20% kupon

"Oh my Goa'uld!"

(#3684) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Akit érdekel a Bluetooth telemetria, ide lessen, mert írtam róla.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3685) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Ma meghozta a posta az akciósan vett 30A-os ESC pakkot, de azt hiszem egyelőre hagyom a 20A-os készletet a gépen.
Elég nehéz így kábelekkel, de kopasztás után majd sokat javul a helyzet. :D

Jut eszembe, milyen előny vagy éppenséggel hátrány származik abból ha teszek rá szűrőkondit, mondjuk 470uF 25V-t? :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3686) foka válasza kriszbon (#3685) üzenetére


foka
aktív tag

A betáp kondi az aku bemenetre nem elvetendő ötlet.

Üdv: Fóka

(#3687) kriszbon válasza foka (#3686) üzenetére


kriszbon
őstag

Oda gondoltam, na meg raktam is ami a gépen van 20A-os [Littlebee] mert valahol RCG oldalon olvastam hogy ajánlották valakinek hogy tegyen rá(képen látszik is).
De azért rákérdeztem itt is hogy jót tettem-e vele, mert nem voltam biztos abban amit kibogarásztam az ottani írásból. :B :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3688) fape válasza kriszbon (#3687) üzenetére


fape
senior tag

Ha betápra rakod akkor oda inkább 1000uF low esr-t rakjál. Nekem is az van a littlebee mellé, kell is ;)

Az egyes ESC-kre jó lehet a 470uF, de én inkább 330-t raknék (de az kb már mindegy).
Recursion Labs - Little Bee ESC Extreme Motor Noise Generation and Filtration Testing for FPV

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3689) foka válasza fape (#3688) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor a gyárilag böszme (esetleg dupla) kondis ESC-k a legjobbak ilyen szempontból?

Üdv: Fóka

(#3690) Peaceliker válasza kriszbon (#3680) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na, már kosárban vt a gép, 32 lett volna postával, de mégsem veszem meg. Erre sem megy fel 5 ös prop, ilyen motor volt falcon 180 on is, amit nem hajtottam meg, tapogatásra elég gagyinak tűnt...bár még így sem hangzik rosszul az ára, osd meg minden, de nehéz is eléggé...340g 4es prophoz szörnyen hangzik :(

"Oh my Goa'uld!"

(#3691) kriszbon válasza fape (#3688) üzenetére


kriszbon
őstag

Na basszus még kiderül hogy kicsit is raktam, holott én nagynak tartottam rá, mert amik vannak nekem azokon 270-es van csak. :D :R

(#3690) Peaceliker:
Visszább írtam hogy én hogyan gondolom megoldani az 50-es propeller kérdést, hasonló profilúból van 5042x3 és 5048x3 is, csak azok kicsit különböznek. :F
Igaz nekem nem kell hozzá vennem gépet, a propok meg már úton vannak. :D

Vannak nekem másik motorok is, igaz ránézésre azok sem sokkal combosabbak mint ami a Falcon 180-on van, sőt.....

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3692) Peaceliker válasza kriszbon (#3691) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem a combosság a kérdéses, hanem anyag, csapágy minőség...nekem is alja (readytosky) 2204 van, de az még agyonütve is precízebbnek tűnt mint ami falcon on volt...persze lehet én mérem fel rosszul és nem rossz mocik, csak fogdosásra nem győzött meg :)

"Oh my Goa'uld!"

(#3693) Teréz Atya válasza Peaceliker (#3692) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van eleg Falcon es Emax mocim. Az teny h az Eachine csapagyak relative koran halnak, viszont vettem vagy 20 Fusi csapagyat Aliexpressrol. Ezeket eloszeretettel hasznaljak RS2205 mocikhoz, szal olyan szarok nem lehetnek. Csak az tart vissza ha atcsapagyazzak mindent, hogy elfelejtettem tartalek seger gyurut venni. :(

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3694) Peaceliker válasza Teréz Atya (#3693) üzenetére


Peaceliker
őstag

linket tudsz dobni csapágyakról? a mostani motorjaim már kezdik feladni,akkor ha elérhető áron összerakható újra leveszem és felrakom pótokat, nem hulláig hajtsam ezeket :)

na ez okos ötlet, azt is venni kell :D

"Oh my Goa'uld!"

(#3695) Teréz Atya válasza Peaceliker (#3694) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Persze - Fushi 693ZZ - 3x8x4 mm csapagy
En meg nem teszteltem, de azt mondjak h jo. 7 dolcsi 10 darab, szoval nem egy hatalmas riziko. En vettem 2 szettet.
Amugy a keramiacsapagyak meg jobbak, csak nem birjak a becsapodast. :(

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3696) fape válasza foka (#3689) üzenetére


fape
senior tag

Igen, nagy kapacitás kell. De a low esr is fontos, mert nagy frekvencián jön a zaj. Amúgy elvileg a több kicsi még jobb is mint egy nagy, (azonos kapacitás mellett) mert kevésbé melegszik és hosszú távon a hő miatt megy tönkre a kondi.

Edit: most látom csak az esc-ről kérdeztél. Ott a zaj generálás számít. Vannak főleg "régebbi" fajták, amik nagy zajosak. Pl little bee az egyik legzajosabb. Az újaknál már jobban figyelnek, plusz a többi alkatrészt is úgy tervezik h ne legyen gond a zaj. Pl kamera és vtx is van ami 5-25V-n üzemel és nem csak fix/stabil 5V-n

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3697) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek nem tudom Ti hogy kezelitek, de én már nagyon ott állok, hogy ripityára fogom törni ezt a rakás szart. Se nem lehet átflashelni ezt a szart, visít mint az állat. Olyan jó anyagból csinálták a boot buttont is, hogy teteje már leesett, így már azt sem lehet lenyomni... Hihetetlen! Már az egész reptetéstől elment a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#3698) Teréz Atya válasza KaiotEch (#3697) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, igen, jo iranyba haladsz. Nekem mindig, amikor mar indulneka kuka fele jon egy jo gondolat es menti meg az egesz projektet. Milyen FCB? A boot button SMD? Nem lehet leforrasztani? Vagy valahogy osszekotni a vezetekeket?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3699) KaiotEch válasza Teréz Atya (#3698) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

CC3D F4, de ahogy látom másnak is lejött az a film szerűség. Az alatt van egy valami gomb szerűség, ami összeérinti a padokat gondolom.

Azt írják a REVO BF nem jó rá(ezt tapasztaltam, mert mindenre sikít mint állat), az Airbot kell. Próbálnám felrakni de DFU módban is csak letölti a FW-t a BF aztán fel nem flash-eli már. :W Mostmegmár a gombot sem tudom megnyomni, hogy bootba tegyem.

(#3700) Teréz Atya: A két szélsőt és a középsőt is össze kell érinteni? Ha ezt mégis sikerült megoldani, akkor sem akarja valamiért flash-elni, zadiggal jó driver van. Semmit nem csinál a BF, csak kiírja, hogy betöltötte az fw-t. No Boot Sequence és a Full Chip Erase van bekapcsolva csak.

[ Szerkesztve ]

(#3700) Teréz Atya válasza KaiotEch (#3699) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jaja, ilyen domboru parabola van ott, amit ha megnyomsz, akkor behorpad es osszeerinti a padokat.
No, vagy leszeded vagy egy fem bigyoval osszeirneted a belsejet mig bootba nem megy. Macera, de megoldhato.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.