Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) cigam válasza stefi1969 (#9550) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Talán az "Erőforrás figyelő" áll hozzá a legközelebb. Ahogy az asztali gépek esetén is, folyamatos az írás olvasás. Hiszen ha nem fut plusz program, a rendszer akkor is írja/olvassa a merevlemezt. Írja az eseménynaplót, olvassa (pl. indexeli) a fájlrendszeren tárolt fájlokat, vírust keres amikor beolvas egy fájlt,... Ez a NAS-on sincs másként, csak itt alapon kívűl fut egy csomó hálózati szolgáltatás (WEBszerver, fájlszerver,..), biztonsági másolatot készít (snapshot) Különféle időpontokban ellenőrzi a frissítéseket (beállítástól függően telepíti is azokat), vagy éppen a beállításokat ellenőrzi hogy biztonsági szempontból rendben vannak-e. Aztán ott a tűzfal ami folyamatosan szűri a csomagokat amiket vagy beenged vagy nem, és mindezen szolgáltatások működését több kevesebb részletességgel naplózza is a rendszer.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9552) HGTimber


HGTimber
tag

Sziasztok!
Van egy 2 lemezes TS-251D-m, amiben jelenleg az 1. helyen egy 4TB-s lemez (Vol.1) van. Arra gondoltam, hogy beleteszek a 4TB helyére egy 1TB-os lemezt (ez lenne a Vol.1) és a 4TB-os lemezt átteszem a 2. helyre (legyen Vol.2).
A kérdésem, hogy mi fog történni? Elkezdi mind a 2 lemezt formázni? Nem akarom az egészet (QTS) újrarakni, mert frankón megy a rendszer, csak szeretnék egy Vol.1-et az 1TB-os lemezből és egy Vol.2-t a 4TB lemezből. A biztonság kedvéért készítsek biztonsági mentést a 4TB lemez tartalmáról? Kb. 2TB az anyag. Jelenleg a 4TB lemez statikus kötetként van. Ha újraformázza a lemezeket, akkor érdemesebb statikus helyett vékony vagy vastag kötetet választani?

(#9553) Csorbi válasza HGTimber (#9552) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi az oka annak hogy át akarod variálni a lemez sorrendet, és nem egyszerűen csak betenni az új lemezt az üres helyre?

(#9554) HGTimber válasza Csorbi (#9553) üzenetére


HGTimber
tag

Igazából csak annyi, hogy valahol olvastam, hogy bizonyos zsarolóvírus támadás "csak" a Volume1-et érintette, ezért arra gondoltam, hogy a nem fontos dolgokat tartalmazó 1TB-os lemez legyen a Volume1 az 1. helyen, ill. ez a lemez tekerjen álandóan (pl. torrent miatt), a fontos képeket, családi videókat, dokumentumokat tartalmazó jelenlegi 4TB-os lemez legyen a Volume 2 a 2. helyen. :DD

(#9555) Csorbi válasza HGTimber (#9554) üzenetére


Csorbi
addikt

Nyugtass meg, hogy a 4TB-os diszkről van rendszeres mentés, külön eszközre, és mondjuk földrajzilag is elkülönülő helyen. :)

(#9556) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,
TS228A-hoz csatlakoztattam egy külső 3TB-os lemezt mentési célból.
Egy WD Mybook USB házba raktam, amelyben korábban 1TB-os volt ( WD1000).
A Windows látja a 3TB-ot, de a NAS csak 760GB-ot és csak erre hajlandó megformázni.
Nincs másik USB/Sata adapterem kipróbálni.
Van tippetek, hogy mi lehet a gond?
Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#9557) stefi1969


stefi1969
tag

Sziasztok,
köszönöm az eddigi hasznos információkat. Lenne még egy kérdésem.
Szeretném ha az egyik mappában lévő videók csak az én tévémen legyenek elérhetőek. Nem szeretném ha a gyerekeim bármilyen NAS-on tárolt háborús vagy horror filmet el tudjanak érni. Meg lehet ezt oldani és ha igen hogyan?

(#9558) Jockero


Jockero
csendes tag

Sziasztok.
Megjött a TS253B nas-om. Valaki tudna segíteni, hol találok deluge csomagot? Ha nem muszáj, nem szeretnék ssh-n keresztül manuálisan telepítgetni. Egyáltalán létezik? A Qnap Club csomagnál 404-es oldal van. Szóval meg van esetleg valakinek?

Ember az embertelenségben

(#9559) Addel válasza Jockero (#9558) üzenetére


Addel
senior tag

Tedd fel konténerbe, gyorsan kipróbáltam faszán működik.

(#9560) Jockero válasza Addel (#9559) üzenetére


Jockero
csendes tag

Szia. Felraktam entware-t, majd opkg-n keresztül. Hibátlan.
Mivel az első qnap-om, fura meglepetés, hogy torrent letöltéskor rámászik a cpu 40%-ra. Van egy syno DS116-om, az kétmagos marvell cpu-s, ott nincs ilyen gond, alig terheli.
Vagy lehet, hogy kicsit túlspilázom? Ennyit számítana az architektúra?

Ember az embertelenségben

(#9561) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Hozzá tudnék jutni egy QNAP TS-421U rack NAS-hoz. 4*1 TB vagy 4*2TB RAID5-ben lenne az elképzelés, és csak torrent klienst kellene futtatnia. 1 db megosztott mappa semmi több.
Érdemes beruházni erre a NAS-ra, ez igazából egy TS-421 rack házban, ha jól sejtem?!

Semmi extrafunkciót nem várok el tőle, csak el szeretném szeparálni a torrentet az összes többi eszközömtől külön fizikai vasra.

Köszi :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9562) qnadam válasza DJ. Ru$y (#9561) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem ez egy drága, de cserébe rossz megoldás :D
torrentezéshez felesleges a raid, sebességben nincs igazán szükség rá, ha meg az a szempont, hogy egy lemez kiesés nélkül pótolható legyen... ízlés dolga, én ilyen kis tárhelyet nem ilyen sok kis hdd-ből raknél össze. ez a gép ráadásul nem x86... én előbb vennék-építenék egy mini pc-t a feladatra, torrentezésben a gyári nas inkább korlátoz, mint könnyít.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9563) DJ. Ru$y válasza qnadam (#9562) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És, ha nagyon olcsón vennéd a TS-421U-t? Olcsóbban, mint egy bármilyen mini PC-t a lemezek pedig a fiókból jönnek? Speciális eset, pont ezért kérdezem, hogy több szem többet lát alapon foglalkoznátok-e vele.
1 valamiért foglalkoznék vele én, és az az, hogy kész. Nem kell tuningolni jön a frissítés, akkor katt, van a kezem alatt pár Xpenology-s "Synology", szóval elég azokkal foglalkoznom, egy kis "csak úgy működik"-re vágyok. :DDD
Igen a RAID5 pont azért kell, hogy lemez ki, lemez vissza. És pont azért ekkorák a lemezek is, mert most ugyan van 4*1 TB-m fiókban pl, de fillérekért kapok másikat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9564) qnadam válasza DJ. Ru$y (#9563) üzenetére


qnadam
veterán

akkor előre, legrosszabb esetben eladod.
nekem a torrentet egy windowsos minipc intézi, számomra ez az a megoldás, ami csak úgy szimplán működik, de ez nyilván ízlés dolga is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9565) DJ. Ru$y válasza qnadam (#9564) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem van egy DSM-em + lesz még egy. Egyik a fő a másik backup, azon sem volt sosem baj a torrenttel, de le szeretném választani az érzékeny adatokról a torrentet teljesen.
Köszi a véleményed azért! Különbözőek vagyunk, és ez így van jól. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9566) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Qnap TS-231-ben az egyik HDD elérhetetlen volt indítás után (idegességemben nem csináltam képet, csak arra emlékszem, hogy valami hibát írt). Újraindítást követően újra működik ahogy kell. Előfordulhat olyan, hogy ez a NAS hibája (os, program, egyéb szoftveres), vagy kezdjem el rendelni az új lemezt?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9567) cigam válasza morfondőr (#9566) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha legközelebb előfordul, fényképezd le. Értelmezd, és csak ezután idegeskedj.

Teszteld le, futtass egy hosszú SMART tesztet.
Tárhely és pillanatképek -» Áttekintés -» Kattints a problémásnak tűnö lemezre -» Az új ablakban -» Teszt -» Teljes teszt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9568) morfondőr válasza cigam (#9567) üzenetére


morfondőr
őstag

Rövid teszt minden héten ütemezve van, eddig semmi problémát nem talált, lent a smart adatok. Egyelőre mentegetek, mert nem raid-ben vannak a lemezek hanem jbod-ban. Nincs pótolhatatlan dolog rajta, de azért pár hónapig gyűjtögettem a tartalmakat. Utána csinálok teljes tesztet, csak az érdekel, hogy van-e olyan lehetőség, hogy nem a merevlemez a hibás, hanem valami más miatt lett elérhetetlen?
HGST Ultrastar 7K4000 hdd-ről van szó elvileg kevés üzemidővel, azt a vásárlás után tudtam meg, hogy ezt azért át lehet írni, ha valaki nagyon akarja. :F

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9569) cigam válasza morfondőr (#9568) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Természetesen maga a NAS is lehet problémás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9570) morfondőr válasza cigam (#9569) üzenetére


morfondőr
őstag

Teljes teszt hiba nélkül lement, azóta sincs baj a NAS-al és a lemezzel.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9571) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Van két Qnap NAS-om (TS 228 és 233). Össze lehet őket kötni USB-n keresztül file másolás céljából?
Előlapi USB-kre gondoltam, ahova külső vinyót már csatlakoztattam.

kösz!

(#9572) Biga123 válasza Throme (#9571) üzenetére


Biga123
addikt

usb vel nem, de utp vel igen
ergo mind2 t feldugod hálózatra és azon keresztül másolsz , pont úgy mint amire ki van találva a NAS :B

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#9573) Throme válasza Biga123 (#9572) üzenetére


Throme
veterán

Hálózaton keresztül való másolást akartam volna megkerülni, mert az úgy lassabb (tudom egész éjszaka másolhat, míg én alszok, de akkor is...).

Wifi sebesség szerintem elmarad az USB 3.2-vel szemben.

(#9574) DJ. Ru$y válasza Throme (#9573) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért kellene wifin másolni 2 NAS között? UTP-vel összekötöd őket a routerrel, switch-csel aztán hadd szóljon gigabiten. Ha gigabites mind a 2 NAS, akkor 125 MB/s lesz az elméleti sebesség, és az is lehet, hogy nem a hálózati sebesség, hanem a lemezek írási sebessége lesz a korlát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9575) Biga123 válasza Throme (#9573) üzenetére


Biga123
addikt

Teljesen mind1 mennyi az usb 3.2 nek a sebessége mert nem lehet őket így összekötni. :DDD
A wifit meg tényleg felejtsd el.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#9576) Throme válasza DJ. Ru$y (#9574) üzenetére


Throme
veterán

Mindkét NAS gigabites és mindkettő utp kábellel van csatlakoztatva ugyanarra a routerre (a router AP-ként működik, de ez gondolom nem befolyásoló tényező, vagy mégis?). Router támogatja a 802.11ac szabványt
Számítógépen - ami nincs kábelesen csatlakoztatva a routerhez - elindítok a két NAS között egy file másolást - 16GB - és több mint 1 órát ír rá (olyan 4xxx kbyte/sec).

Ha 125MB/sec a max írási sebesség, akkor ha jól számolok a 16GB másolásához (16000MB/125MB) minimum 128 másodperc kell, ami valamivel több, mint 2 perc, de nem 1-1,5 óra. Szóval valami nem gömbölyű.

(#9577) Biga123 válasza Throme (#9576) üzenetére


Biga123
addikt

Ha közbeiktatsz gondolom egy win pct a másolásba akkor ne csodálkozz. A pc lehúzza magához wifin az adatot utána áttolja a másik nas ra szintén wifin.

HybridMount

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#9578) qnadam válasza DJ. Ru$y (#9565) üzenetére


qnadam
veterán

qnap nason vannak a cuccaim, de a torrentet, tévét, pár apróságot másik gép intéz máshol.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9579) DJ. Ru$y válasza Throme (#9576) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pontosan ahogy Biga írta...
Ha egy Win PC-n indítod a másolást két NAS között az úgy néz ki, hogy A-ról letöltöd a PC-re majd a PC feltölti B-re. És ott már a wifi lesz a szűk keresztmetszet.

Fel kell csatolni a megosztást egyikről a másikra és akkor lesz közvetlen kommunikáció.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9580) Throme válasza Biga123 (#9577) üzenetére


Throme
veterán

Ezaz!
Kösz szépen!
Szerencsére a TS233 app center-ében elérhető ez az applikáció (TS-228 úgy látszik nagyon régi...). Telepítettem, mount-oltam és működik!

Enélkül nem tudtam közvetlenül másolni, kénytelen voltam PC-t használni a művelethez.

(#9581) qnadam válasza DJ. Ru$y (#9579) üzenetére


qnadam
veterán

ráadásul a wifi nem is duplex, ami még tovább lassít.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9582) Throme válasza DJ. Ru$y (#9579) üzenetére


Throme
veterán

Hát án ezt nem tudtam. Elég hülyeség, de biztos megvan az oka.

Szerencsére sikerült, de nme jöttem volna rá. Nekem kézenfekvő lett volna, ha USB-vel össze lehetne kötni, mintha egy külső vinyót csatlakoztatnék egy NAS-hoz...
(persze miért is lenne ilyen egyszerű :N ).

Ennek viszont most örülök, hogy van rá megoldás :K

(#9583) qnadam válasza Throme (#9582) üzenetére


qnadam
veterán

nem hülyeség. a géped nem fogja tudni megmondani két, számára ismeretlen oprendszerű gépnek, hogy intézzék el egymás között, ha te azt mondod neki, hogy a két hálózati meghajtó között csinálja meg a másolást.

van eszköz, ami usb-n szépen megmutatja a tartalmát minden jogosultságkezelés meg ilyesmi nélkül, csak azt nem nasnak hívják.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9584) Hebehebe


Hebehebe
tag

Sziasztok,

QuMagie- kérdésem lenne.
Synologynál van hasonló A moments, Qnapnál ez a Magie van, viszont a Qnap demo felületen azt látom hogy ez fizetős havi/éves díjas app a store-ban.
Synonál ez "ingyenes" benne van a gép árában gondolom, qnapnál ez tényleg fizetős, vagy csak a qnap honlapon a demo alatt van valami elszúrva?
Váltanék syno-ról qnapra de ha azért hogy a képeimet használjam a hogy eddig fizetni kell érte havi 10 USD vagy évi 99 az azért karcos.

(#9585) KovA válasza Hebehebe (#9584) üzenetére


KovA
tag

Én használok QuMagie -t .. nem kell érte semmit fizetni :) ..

https://kova.hu/konfig

(#9586) sanyijedi válasza Hebehebe (#9584) üzenetére


sanyijedi
őstag

ha veszel egy NAS-t ahhoz járni fog a QuMagie, nem kell érte fizetni, ingyenes.

ha nem vennél NAS-t, hanem a QuTScloud-ot vennéd igénybe, akkor fizetős a QuMAgie, szerintem azt láthattad: QuMagie for QuTScloud

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#9587) 4Grider válasza Hebehebe (#9584) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván ebben a fórumban nem lesz népszerű amit írok, de én nem váltanék qnapra. Írom ezt úgy, hogy 6 db qnap-ot és 3 db synot használok. Itthonra pl. nem véletlenül tettem synot. Az elmúlt 5-6 évben nagyságrenddel több problémám volt qnap-al, mint syno-val.

(#9588) Hebehebe válasza 4Grider (#9587) üzenetére


Hebehebe
tag

Syno-ból a 8 lemezes majd jön valamikor de az extra drága lesz DS1823xs+ a 2 éves 1821+-t már nem venném meg (tudván hogy kb 1 év és jön a nextgen), qnap meg asustorban van 2,5lan jobb hw, az oké h sw-ben a syno átláthatóbb meg user friendlybb, de árban / hw-ben sajnos nem.
Syno megmaradna mellette de kinőttem a 2db 920+-t és kell egy 8lemezes raid6-ra.
ZFS meg jó dolog lehet, raid rebuild gyorsabb, dedup stb csak a demoban megakadt a szemem ezen hogy fizessek olyanért ami a másiknál alap :)

[ Szerkesztve ]

(#9589) Hebehebe válasza sanyijedi (#9586) üzenetére


Hebehebe
tag

Ez zavart meg a qnap online demonál:

(#9590) aleister válasza 4Grider (#9587) üzenetére


aleister
veterán

Mi a cégnél (IT support) csak Synology-kat ajánlunk, de kizárólag IT sznobságból, és mert nem mi fizetjük meg az árát, hanem az ügyfél. :)
Mivel a QNAP kb háromnegyed áron adja ugyanazt a teljesítményt, otthoni felhasználásra én azt szoktam javasolni. A leggyakrabban előforduló igényeket bőven kiszolgálja. Nekem is az van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9591) Faby válasza 4Grider (#9587) üzenetére


Faby
senior tag

Friss tapasztalat, nyilván nem mérvadó, de gyorsan egymás után raktam össze egy barátomnak Synology 214+ NAS-t, és tettem be backupnak magamnál egy Qnap 231+ -t. (mindkettő használtan érkezett innen a Hardverapróról). Alapból egy HP microserver gen8-at használok OMV-vel.

És itt jött a "keserű" tapasztalat:
Míg a Synonál csont nélkül beüzemeltem az MC-t, HDSentinelt, ütemezett feladatokat az ingyenesen elérhető SW megoldásokkal (MC-t repoból telepítve, ütemezésre a Syno saját feladatütemezőjét használva), addig a Qnapra a mai napig nem tudom az MC-t felvarázsolni, ütemezőt csak olyat találtam, aminek függősége egy fizetős csomag (ok, crontab -bal megoldottam), és egyáltalán, a felhasználói felülete számomra idegenebb.

Ettől függetlenül jó kis gép a 231+, használom, arra a backup feladatra, amire szántam, tökéletes, de akkor is...
Ha most, a tapasztalatokkal felvértezve kellene nekiállnom NAS-t keresni, biztos nem vennék Qnap-ot.

Ja, a reklámok, ajánlások a saját webes felületén sem valami szimpik...

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#9592) 4Grider válasza aleister (#9590) üzenetére


4Grider
nagyúr

Majd két hónapig nem támogatta a qnap AD a Win11 22H2 funkciófrissítését, így azok a felhasználók, akik frissítették a gépeiket, nem tudtak bejelentkezni a tartományba, ha látták a tartományvezérlőjüket.
Aktuálisan a backup-os kollégám van kiakadva, hogy Synology-n működik a felhős backup, itt csak belső hálózaton. És azon is van, amikor lefut, van amikor nem. És hogy qfirewall-t kell állítgatni saját szoftver agent kijutásához. És még sorolhatnám...

(#9593) aleister válasza 4Grider (#9592) üzenetére


aleister
veterán

Mint írtam: otthoni felhasználás. Ott nemigen lesz domaines beléptetés. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9594) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Kívülről egy ASUS routeren futó OpenVPN szerveren keresztül érem el a NAS-t, működik szépen kivéve a wake-on-lan-t. Sajnos a router egy alhálózatot csinál a VPN kapcsolatoknak (elvileg ha TAP típusra váltanék, akkor jó lenne, de azt meg az androidos kliens nem támogatja). Tudnátok tippet adni, hogy tudnám ébreszteni távolról a NAS-t? Gondolom DMZ-vel működne, de úgy tudom az nem túl szerencsés biztonsági okokból.
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9595) 4Grider válasza morfondőr (#9594) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért a nas-t altatod és nem csak a benne lévő energiazabáló HDD-ket?

(#9596) morfondőr válasza 4Grider (#9595) üzenetére


morfondőr
őstag

Mert szinte sosem alszik el a HDD pedig semmi feladat nem fut rajta alaphelyzetben. Utána olvastam és másnál, más típusokon is ugyanúgy nem akar aludni. 4-5 hónap alatt talán 2-3 alkalommal vettem észre, hogy alszanak a HDD-k, 30 perc van beállítva, de volt már 15 perc is.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9597) AiRLAC válasza morfondőr (#9594) üzenetére


AiRLAC
addikt

VPN a routerre, majd ssh a routerre és onnan wake on lan?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9598) morfondőr válasza AiRLAC (#9597) üzenetére


morfondőr
őstag

Sajnos én meglehetősen tudatlan vagyok ilyen téren, ha jól látom ez az SSH parancssoros móka, ami nekem már magas! :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9599) AiRLAC válasza morfondőr (#9598) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Every day you learn something new." :DDD

Nem tudom mi fut azon az Asus routeren, van-e rá pl. entware vagy hasonló (topicjában esetleg kérdezd meg), ezek közül egyik kell neked vagy bármi ami tud wol-t küldeni parancssorban:
wol
wakeonlan
etherwake

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9600) morfondőr válasza AiRLAC (#9599) üzenetére


morfondőr
őstag

ezek közül egyik kell neked vagy bármi ami tud wol-t küldeni
Kiderült, hogy tud ez gyárilag is ilyet mac cím alapján: [link] (Ez a csoda router egyébként: Blue Cave :B )
Köszi a segítséget! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.