Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) tacsk0 válasza sanyijedi (#9100) üzenetére


tacsk0
aktív tag

A weboldal beszedesebb mint az appba epitett "upgrade to premium" alatt leirtak... koszi igy mar megfelelo.

(#9102) sanyijedi válasza tacsk0 (#9101) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, az nem sokat mondd.
én használom, eddig visszaállítani nem kellett, de úgy tűnik menne ha kellene

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#9103) Navonmizu2


Navonmizu2
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő NAS-ozó vagyok, hétfőn vettem egy Qnap TS-233-at. Kérdésem, hogy a gyökérmappában (? így hívják) lévő "2022" nevű könyvtárat, - amit amúgy véletlenül hoztam létre - hogyan lehetne törölni?
További kérdésem, hogy mire szolgál a pillanatkép funkció? Ez számomra nem világos. Ha a 2 winchester amúgy is raidben van benne, akkor nemigazán érzem a fontosságát és túlzott helyfoglalását.
Bocs, ha bénák a kérdések, kívülálló vagyok...
Köszönöm! :R

(#9104) Biga123 válasza Navonmizu2 (#9103) üzenetére


Biga123
addikt

control panel - shared folders
Ott tudod törölni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#9105) Navonmizu2 válasza Biga123 (#9104) üzenetére


Navonmizu2
csendes tag

Köszönöm! Siker. :)

(#9106) cigam válasza Navonmizu2 (#9103) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A pillanatképek egyfajta mentés. A segítségével visszamehetsz az időben.

Pl. Hétfőn rájössz, hogy a múlt heti "rendrakás" közben törölted az aktuális munkát/sorozatot, bármit, de mentést csak havonta 1 alkalommal készítesz. Ilyenkor nem tudod pótolni az elveszett adatokat a mentésből. Ilyenkor csak megnyitod a pillanatkép kezelőt, visszamész arra az időpontra amikor még megvolt, majd kijelölöd a helyreállítandó törölt mappát, fájlokat. Pár kattintással visszaállíthatod a véletlenül/szándékosan törölt fájlokat.
Olyasmi mint a macOS rendszer TimeShift funkciója.

Természetesen ez sem helyettesíti, csak kiegészíti a rendszeres mentést. Ahogy a RAID1 sem pótolja, váltja ki a mentés szükségességét.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9107) morfondőr válasza cigam (#9106) üzenetére


morfondőr
őstag

Ezzel a funkcióval tárolja valahol az adatot vagyis foglalja a helyet, mint pl. egy lomtár, vagy törli, de amíg nem írja felül a lemezen azokat a szektorokat más adattal, addig lehet csak vissza hozni?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9108) cigam válasza morfondőr (#9107) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Természetesen plusz tárhelyet igényel. De nem úgy mint egy lomtár. Nem fájlrendszer szintjén működik, nem készít a fájlokról teljes másolatot. Pl ha módosítasz egy 1GB méretű fájlt, de valójában csak 1kB-nyi adat módosul benne, akkor csak arról az 1kb-nyi területről(blokkról) készít másolatot. [link] Ezért nagyon helytakarékos tud maradni.

Már a kötet létrehozáskor döntesz róla, amikor vékony, vagy vastag kötetet hozol létre.
Vastag kötet esetén egy fix méretet (20%-t) lefoglal magának, míg a vékony kötet csak a pillanatképek valódi helyfoglalásának megfelelő mértékben, dinamikusan növekszik.
Statikus kötet készítésekor kikapcsolod ezt a funkciót, ott a lemez teljes tár területét kihasználhatod.

Ugyanakkor ezeket a pillanatképeket képes egy másik (Qnap)NAS-ra is elmenteni, de otthon általában csak egy ilyen eszköz van, szóval ez nem jellemző felhasználás.
Neked kell eldöntened, hogy megér-e 20% kapacitásveszteséget egy ilyen funkció. Természetesen utólag is finomhangolható, a pillanatképek készítésének gyakorisága, az általa elfoglalt tárhely mérete, stb... De ki is kapcsolhatod, ha mégsem kellene.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9109) morfondőr válasza cigam (#9108) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm a részletes leírást, megnézem otthon én is, és így szerintem be is kapcsolom majd! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9110) tacsk0


tacsk0
aktív tag

TS-128A legacy státuszban van azaz már nem értékesítik de frissítéseket még kap. Mikorra várható az EOL (nincs OS update) státusz ?

(#9111) cigam válasza tacsk0 (#9110) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Az elődje alapján 4-5 évig frissítik, és 9-10 évig kap biztonsági frissítéseket.
Szóval ha arra kérdezel rá hogy "élete végéig" kap-e biztonsági frissítéseket akkor a válasz igen. Ma már nem sokan használnak 1 CPU magos NAS-t 512MB RAM-al, aminek a max HDD kapacitása 4TB. Ha arra kérdezel, hogy érdemes-e megvenni, akkor az erősen függ az árától, és hogy mit vársz tőle.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9112) kirkri válasza cigam (#9111) üzenetére


kirkri
addikt

1GB RAM van a TS-128A NAS-ban, ahogy az utódjában is a TS-130-ban. (Ami ugyanaz a hardver).

Torrentre és hálózati filmmegosztásra nekem tökéletesen megfelelt, én most azért váltottam nagyobbra, mert ki akartam váltani az NVR-t és a biztonsági kamerák felvételét is erre rögzíteni. Némi kompromisszummal működik a dolog, 6 kamera felvételét folyamatosan rögzíti a TS-251D-4G, de így már a torrent letöltési sebességet limitálnom kellett olyan 8MB/s sebesség körülre, hogy ne legyen 80%-ra terhelve a CPU.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#9113) cigam válasza kirkri (#9112) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Én az elődje paramétereire gondoltam. Hogy egy 10 évvel ezelőtt kiadott NAS-t, ma már nem sokan akarnak üzemben tartani/használni, mert erősen korlátozott a tudása, teljesítménye. Vagyis amíg "kompromisszum mentesen" használható, addig van rá (biztonsági) frissítés.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9114) kirkri válasza cigam (#9113) üzenetére


kirkri
addikt

:R Félreértettem. Azt hittem ez a mondat már általánosságban az egy tárhelyes kamerákra vonatkozik. A TS-133 is egy tárhelyes, de már 2GB RAM-al van, bár ez az árán is meglátszik már.

21 éve a Prohardveren! ™

(#9115) mike784


mike784
tag

Sziasztok!

Kb 3 éve van egy Qnap TS-228A nasom. Qbittorrentet használok a letöltéshez. Amikor beüzemeltem teljesen jól működött.
Mostanában viszont ha elindítok egy letöltést, nem tudom elérni a nast. Nem látom, hogy hol tart a letöltés, nem érem el a kezelőfelületet, de még filmet se tudok nézni addig amíg be nem fejeződik a letöltés (kifagy a kép). Egyébként nekem úgy is tűnik, hogy lassabban is jönnek le a dolgok (mert ugye nem látom :) )
Volt egy pár frissítés a Qbittorrentre és a nasra is az évek alatt.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

(#9116) cigam válasza mike784 (#9115) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

N+1 oka lehet, pl. van beállítva valami korlát?(Sebesség, kapcsolatok számossága,...)

"Mostanában". Ennél azért konkrétabb dátum kellene. Mert akkor be lehetne azonosítani, hogy az adott verzió/beállítás hibája.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9117) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok, több médialejátszóm sem tudja tallózni a SMB szervereimet. Van olyan, amelyik tudja (az újabbak). A Dune topicban azt írták, hogy a Samba verziót kellene átállítanom. A súgóban látszik, hogy hol kellene, de a menüben nincs ilyen menüpont. A legújabb firmware van rajta, alacsonyabb verziót már nem találtam a QNAP supportnál. Van vmi ötlet h mit tegyek? Frissítettem 3 hete, ezért a tippem h vmi ilyen lehet csak.

[ Szerkesztve ]

(#9118) cigam válasza sirfer (#9117) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem a sebezhető 1.0-ás SMB visszaállítása lenne a fontos, hanem kideríteni, hogy milyen protokollokat ismer a lejátszód.
Pl. az NFS és DLNA megosztásokat is szokták ismerni/szeretni a médialejátszók.

Amúgy meg a Vezérlőpult -» Hálózati és fájlszolgáltatások -» Win/Mac/NFS/WEBDAV -» Microsoft Network használata fülön kell megnyitni a Speciális Beállításokat.

Itt módosíthatod az SMB verziójának minimális verzióját.

Ugyanakkor még1x hangsúlyozom, hogy jobban jársz egy másik protokoll használatával, minthogy visszaállítod az SMB-t, egy nem biztonságos verzióra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9119) sirfer válasza cigam (#9118) üzenetére


sirfer
aktív tag

Köszönöm h leírtad , nekem a speciális fülön nincsenek ilyen menüpontok. Csak a Wins beállítások vannak ott, ilyen részletes menüpontok nem.

(#9120) cigam válasza sirfer (#9119) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk jó lett volna, ha leírod, pontosan milyen NAS-od, van, és azon melyik verziójú op.rendszer fut.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9121) sirfer válasza cigam (#9120) üzenetére


sirfer
aktív tag

Bocs, TS 439 Pro II+ , 4.2.6, 2022.06.23, downgrade-ltem, de nem javult a helyzet.

(#9122) sirfer


sirfer
aktív tag

(#9123) mike784 válasza cigam (#9116) üzenetére


mike784
tag

A gyári beállítások vannak, a feltöltési korlátot szoktam csak beállítani.
Van valami lényeges beállítás a korlátokra?

A "mostanában" -t azért írtam mert sokszor csak bedobom a torrentet és ott hagyom, tehát nem tudom, hogy melyik Nas vagy Qbittorrent verziótól vacakol.
Azt tudom, hogy 2019-ben amikor megvettem 62Mb/s el töltötte a torrenteket és 50%-on ment a proci és memória is kb 60%-on volt. Simán kezeltem mindent rajta. Most 30 Mb/s-nél (ez az utolsó adat amit látok) már nem érem el.

[ Szerkesztve ]

(#9124) cigam válasza sirfer (#9121) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, mert a tud még a 4-esen ragadt, az 5-ös verzóban van ennyi lehetőség. Hidd el jobban jársz, ha nem a SAMBA-t próbálod lebutítani, hanem átnézed a médialejátszó lehetőségeit, hogy még milyen protokollokat ismer.
A Dune pl. az NFS megosztást is ismeri. Állítsd be az NFS megosztást is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9125) sirfer válasza cigam (#9124) üzenetére


sirfer
aktív tag

A régebbi 3 lejátszó, ahol ez a probléma, előfizetést kér. Ha máshogy nem megy, UPnP-vel tudom használni. Köszi a segítséget.

(#9126) aleister


aleister
veterán

Xeams mail szervert használt már valaki?
Esetleg bármilyen működő smtp/imap szerver van QNAP-ra?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9127) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintetek, miért nem érem el weben keresztül kívülről a NAS-t? 253D a nas.
Mobil appokról elérek mindent. Nem jövök rá, pedig a port beállítások is rendben vannak.

(#9128) Haas01 válasza Pyttawrx (#9127) üzenetére


Haas01
tag

A NAS belső IP-jénél ki kell engedni a 8080-as port-ot Router-en.
Vagy myQnapcloud-dal megy anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#9129) Pyttawrx válasza Haas01 (#9128) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ki van engedve, azt néztem (mikrotik router, ha ez számít) Az előző NAS is ment, csak nas csere volt. :)
Qfile is megy

(#9130) Haas01 válasza Pyttawrx (#9129) üzenetére


Haas01
tag

Ha böngészőben bejelentkezel myqnapcloud fiókba és onnan próbálod a SmartURL-lel?

(#9131) aleister válasza Pyttawrx (#9127) üzenetére


aleister
veterán

Külső IP-vel próbálod elérni vagy myqnapcloud-os DDNS-sel?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9132) Pyttawrx válasza aleister (#9131) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Külső IP

(#9133) aleister válasza Pyttawrx (#9132) üzenetére


aleister
veterán

Hmm. Akkor passsz! A smart URL meg a DDNS-es elérésnél a szolgáltatások publikálásával lehetett volna gond, de ha közvetlenül ip-vel éred el, akkor szerintem nem.

A helyedben azért tesztelném a port forwardot, hogy ténylegesen működik-e.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9134) Pyttawrx válasza aleister (#9133) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Közben sikerült, vmiért a port átfordítás nem ment ahogy én gondoltam, h mennie kell. Külső port volt x belső y, most mindkettő x így megy, egyenlőőre folytatom mással, majd küszkösöm még vele, köszi a segítséget. :D

(#9135) aleister válasza Pyttawrx (#9134) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!
Ezért írtam, hogy teszteld a port forwardot, mert simán beragadhat a routernél is dolog. Én már az első hibajelenségnél zsigerből csekkolom ezt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9136) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Ügyfélnél adva van egy TS-879U-RP (firmware: 4.3.6.2050), amióta beállítottam rajta az e-mail küldési lehetőséget ill. bekapcsoltam rajta az "event notifications"-t és az "alert notifications"-t, azóta rendszeresen ilyeneket küldözget:

1. e-mail:

QNAP NAS
NAS Name: QNAP
Severity: Warning
Date/Time: 2022/12/02 08:27:03
App Name: Network & Virtual Switch
Category: Infrastructure
Message: [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet. System default gateway "Adapter 1" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.
©2022 QNAP Systems, Inc.

------------------------------------------------------

2. e-mail (2 másodperccel később):

QNAP NAS
NAS Name: QNAP
Severity: Warning
Date/Time: 2022/12/02 08:27:05
App Name: Network & Virtual Switch
Category: Infrastructure
Message: [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet. System default gateway "Adapter 1" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.

©2022 QNAP Systems, Inc.

------------------------------------------------------

3. e-mail (20 másodperccel az 1. e-mail után):

QNAP NAS
NAS Name: QNAP
Severity: Info
Date/Time: 2022/12/02 08:27:23
App Name: Network & Virtual Switch
Category: Infrastructure
Message: [Network & Virtual Switch] Set "Adapter 1" as system default gateway. "Adapter 1" connected to the internet after checking NCSI.
©2022 QNAP Systems, Inc.

------------------------------------------------------

4. e-mail (21 másodperccel az 1. e-mail után):

QNAP NAS
NAS Name: QNAP
Severity: Info
Date/Time: 2022/12/02 08:27:24
App Name: Network & Virtual Switch
Category: Infrastructure
Message: [Network & Virtual Switch] Set "Adapter 1" as system default gateway. "Adapter 1" connected to the internet after checking NCSI.

©2022 QNAP Systems, Inc.

------------------------------------------------------

Tehát mintha megszakadna az internet kapcsolata a NAS-nak, pedig az kizárt, mert folyamatosan megy egyéb forgalom, ami alig terheli ki a teljes sávszélességet.

Köszönöm!

(#9137) Pille99 válasza tjsz (#9136) üzenetére


Pille99
tag

Ezek nekem is jöttek 3-4 óránként.
Kikapcsoltam a QuFirewllt, azóta csak kettő jön naponta.

(#9138) Biga123 válasza tjsz (#9136) üzenetére


Biga123
addikt


;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#9139) Pille99 válasza Biga123 (#9138) üzenetére


Pille99
tag

Köszi

(#9140) bomizo


bomizo
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy 251D, beletettem egy 3TB -os WD lemezt. Minden rendben ment, majd egyik napról a másikra elkezdett hangosan pörögni a lemez, és elérhetetlenné vált a nas. Ezt már többször eljátszotta, addig csinálja, míg nem resetelem (a nyomógombbal) Legutóbb 11.21 -én volt elérhető, ekkor még a korábbi újraindítás utáni
filerendszer ellenőrzést megcsinálta (kb 1 óra alatt), majd eltelt kb. 2 óra, és azóta elérhetetlen a nas, a vinyó pedig folyamatosan zakatol. Gondoltam, most hagyom, hagy dolgozzon, hátha tényleg a filerendszert teszi helyre, de mára már nem bírtam tovább, és reseteltem.
3Tb -ból kb a fele van használva, a DS -ben 5 torrent futott.
1 statikus kötet van
Nem merem elindítani a filerendszer ellenőrzését....
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#9141) tjsz válasza Biga123 (#9138) üzenetére


tjsz
senior tag

Köszönöm!

(#9142) qnadam válasza bomizo (#9140) üzenetére


qnadam
veterán

nálam ilyet a hybridmount csinált, de nálad az nincs fent.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9143) bomizo válasza qnadam (#9142) üzenetére


bomizo
csendes tag

Miután elkészítettem a bejgyzésben talált képernyőképeket, majd aDS -ből töröltem mindent rá kb. fél órára újra kezdődött minden:
a NAS elérhetetlen (web, VPN, mobil, Qfinder)
a merevlemez hangosan teker (lassan csapágyas lesz...), mintha nagyon dolgozna valamin.

(#9144) AiRLAC válasza bomizo (#9143) üzenetére


AiRLAC
addikt

Víruskeresés vagy média indexelés csinálhat ilyent.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9145) cigam válasza bomizo (#9140) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

- Ments minden fontos adatot!
- Vedd ki a lemezt, és teszteld le PC-n, pl. a HDSentinellel. (Első körben csak egy hosszú SMART tesztet)
- Esetleg lépj be SSH-n, és dmesg paranccsal nézd meg, hátha panaszkodik valamire, vagy kiderül éppen mit csinál.
- Jelentsd be hibára, hátha a szupportnak van ötlete, vagy távolról meg tudják nézni mi baja lehet.

Miért Raid1-be szervezted, mikor csak egy lemezed van?
Milyen plusz programokat telepítettél?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9146) Addel válasza cigam (#9145) üzenetére


Addel
senior tag

NAS is tud SMART tesztet, érdemes ütemezve rendszeresen futtatni, mert akkor időben kiderülhet, ha HDD-vel gond van esetleg.

(#9147) cigam válasza Addel (#9146) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez így van, viszont a PC-ben részletesebb pl. felület tesztet is futtathat.
Viszont erre rá is nézhetne a kolléga, hogy neki be van-e kapcsolva.

bomizo
Az lemaradt a listáról, hogy a fájlrendszer javítását ellenőrzését mindenképpen végezd el. Hiszen egy sérült fájlrendszer Damoklész kardjaként lóg az adataid felett. Bármikor összeomolhat, és adatvesztéssel járhat. Adott esetben az operációs rendszer fájlrendszere is sérülhet, így az is előfordulhat, hogy nulláról újra kell húznod a rendszert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9148) gabesz839


gabesz839
senior tag

Üdv. Van itt valakinek huawei HG8143A5 tipusú routere . Most kaptam meg a digitől ,ugyanis kicserélték a régit, ami egy fibernet volt.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#9149) AiRLAC válasza gabesz839 (#9148) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez egy QNAP router?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9150) gabesz839 válasza AiRLAC (#9149) üzenetére


gabesz839
senior tag

Egy huawei HG8143A5 tipusú router. Az előző fibernetnél pár perc alatt megcsináltam a fix ip-t és a hozzá tartozó port nyitást, de itt nem bírok vele. PL: a transmission port próbánál hibát ír ki. Igazából azt sem tudom hogy a portokat hova írjam, több sort is meg lehet nyitni.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.