Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Ma gondoltam kipróbálom Proxmox 7.1-et. USB-re megcsináltam a telepítőt majd be a gépbe... HDMI-n rákötöttem a monitorom.
Amíg a console töltődött nem volt gond...majd látom, hogy a GT710-es VGA-hoz drivert tölt és amint beadta a fehér hátteres GUI-t őrület vibrálásba kezdett a monitorom. Stroboszkóp az sehol nincs ehhez... Végigvittem a folyamatot majd visszakötöttem a laptopra. És megmaradt a vibrálás... Ekkor azt hittem meghalt a monitor de egy kb 45-60 perc múlva magától megszűnt a jelenség.
Közben azért váltogattam a Proxmox gép és a laptop között és tényleg elmúlt, de gondoltam kipróbálom újra... ÉS a telepítő indulásával ismét reprodukálta. Úgy megvibráltatja a monitort, hogy utána hiába kötöm rá másik gépre...egyszerűen nem múlik el azonnal és kell egy kis idő amíg kiheveri...
Láthatóan az nvidia driver betöltése körül keletkezik valami...viszont ez így elég durva... Kissé aggódom is a monitor miatt.
Nem vagyok r=1 user, és már mindenre is mindenféle módon rákötöttem a monitorom de csak ebben az esetben produkálta ezt az anomáliát.

Járt valaki hasonlóan?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.