- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Gurulunk, WAZE?!
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- GoodSpeed: AMD Ryzen 9 9900X (100-100000662WOF)+ Samsung 990 PRO 2TB MZ-V9P2T0BW
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Klaus Duran: Youtube AI szinkron
Hirdetés
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
axioma
veterán
válasz
kovisoft #11373 üzenetére
Ez a valasz szerintem pont azt mondja, hogy csak az scanf fuggveny egyik parameterekent, ugymond forditoi jofejsegbol legtobbszor ez mukodik, de ugy altalaban az &input mar a chartomb kezdocimet tarolo memoria cime kene legyen (azt kell jelentse). En rossz otletnek talalnam azert ebben a formaban hasznalni, mert igy is mukodik (smoke test pipa), kulonoskeppen ha raadasul pont a tanulas lenne a lenyeg. Akkor mar me'g mindig inkabb &input[0], ha ez jobban onmagyarazo (bar sztem csak arrol van szo, hogy "reflexbol" minden ele odakerul az & jel, ha mar cim szerinti parameter akkor az "kell" - es ezekkel az okolszabalyokkal pont el lehet kovetni a legnagyobb marhasagokat, ha valaki nem atgondolva alkalmazza, hanem esz nelkul koveti).
Akkor mar inkabb hagyja le az &-et mindenhol, es hibauzenetre javitson. Szerintem jobban megmarad a miert es a mikor. -
válasz
kovisoft #11368 üzenetére
"A string változó neve egyben a stringre mutató pointer is, tehát string bekérésekor nem kell & a változó neve elé (de persze lehet elé tenni &-t, ugyanaz lesz az eredmény)."
Már hogy lenne ugyanaz? Ha tesz elé egy &-et, akkor a mutató címét kapja vissza és ha annak a helyére áll neki berakni egy char tömböt, annak csúnya vége lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- HP ZBook 15 G6 i7-9850H 16GB RAM 512GB SSD NVIDIA Quadro T2000 15.6 FHD 1 év garancia
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2680v4 (28c/ 56t, 2.4/3.3GHz), 128GB RAM, 10G, áfás szla
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A13/Samsung Galaxy A33/Samsung Galaxy A53
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 8 256GB / 12 hó jótállással
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" FHD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest