Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#265) Szirty válasza horvathcsaba (#264) üzenetére


Szirty
őstag

Helló horvathcsaba!

Nos az általad idézett PID controler hívás szerintem a következők miatt nem úgy működik mint ahogy várod:

1.
I_ITL_ON:=TRUE
Ez az integráló tag inicializálását kapcsolja be, és mivel TRUE értéket adtál neki, nálad ez aktív. Az inicializálás azt csinálja, hogy ha az I_ITL_ON:=TRUE, akkor az integráló tagbe beírja az I_ITL_VAL értékét, ami a te hívásodnál 0. Ezzel gyakorlatilag hatástalanítod az integráló tagot, mivel az nem lesz képes kimozdulni 0 értékről (amennyire tudom az I_ITL_ON nem élvezérelt).

2.
CYCLE :=T#10S
A nagyobb gond szerintem ezzel lesz. A PID controller hívásának van egy olyan szabálya, hogy konstans időközönként kell meghívni! Tehát nem tehetd bele simán a programban, ahol minden PLC ciklusban lefut, mivel a PLC ciklusok hossza nem konstans. Két kézenfekvő hívási mód kínálkozik:
- Egy élvezérelt cycle memory bittel hívod.
- Cyclic interruptból hívod (pl. OB35)
Mindkét megoldás biztosítja a fenti feltételt. A PID CYCLE paraméterében pedig pontosan ugyanezt az időt kell megadnod amennyi időnként hívod (ms pontossággal). Ebből tudja a PID "belül", hogyan telik az idő, ennek alpján számolja az integrálási és diff időket stb. Ezért ha ez a paraméter nem jól van megadva, akkor a PID rendszerint kiakad vagy nem megfelelően működik.
A dolog folyománya hogy a PID legkisebb reakcióideje a hívási ciklusidőnél semmiképp nem lehet kisebb.
A fenti 10s tehát valószínűleg nem jó, hacsak nem 10 másodpercenként hívod a PID-et.

3.
PVPER_ON:=TRUE
Ha a PVPER_ON be van kapcsolva, akkor a PID-nek a mért értéket (process variable) perifériaszó formában adod meg és a PID-re bízod az érték normalizálását (0-100% tartományra konvertálását), amit a PV_FAC mint szorzó és PV_OFF mint eltolás értéke alapján számol ki. Ezek nálad 1 és 0. Tehát ettől működhet ugyan, de a PIW 256-ban 0-100 tartományban kell tartani az értéket. A Step7 alapból feltelepít egy doksit ami angolul ugyan, de elég jól leírja mi merre meddig. Ebben van is egy blokk diagram a PID-ről, ami segít áttekinteni a paramétereket:

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.