Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modder

    aktív tag

    válasz PazsitZ #8996 üzenetére

    PHP-ban valszeg nem olyan költséges, mint pl. c++-ban.

    Ne értsetek félre, jó dolog az exception olyan hibák kezelésében, amik tényleg az elvárt futástól különböző esetekre vannak.

    Ezen kívül azonban, amikor a program funkcionalitásába belekalkulált dolgokról van szó, mint például: S8erPeter-nek volt egy form validálós, feldolgozós példája, ahol hiba esetén kivételt dob, illetve a fentebb tárgyalt esetben, hogy nem talál egy oldalt, akkor exception-t dobjon, amikor az egy belekalkulált működés, szerintem; az exception számomra egy kerülő megoldás, ahol ide-oda ugrálunk a kódban.
    Itt tulajdonképpen arról van szó, hogy milyen 'hiba' vagy kivételes eset fordulhat elő többször, amire számítani kell, és mi a valódi hiba (ez utóbbi esetben érdemes kivételt használni). Nem láttam még olyan keretrendszert, ami kivételdobásokra alapozta volna a működését.

    Nekem ez az álláspontom. Nem éles a határ, hogy mikor érdemes kivételeket használni, nem egyértelmű eldönteni, de én ott például, ahol user input validálást csinálok, számítok rá, hogy rossz lesz az input, és nem fogok kivételeket dobálni rossz inputra.

    Egyébként meg mindenki úgy programoz, ahogy akar.

    ...A dokumentálás meg egyáltalán nem alap, gyors fejlesztési ütemben pedig mindig elmarad, de aki megtanul tiszta kódot írni, az a többi fejlesztő munkáját megkönnyíti.

Új hozzászólás Aktív témák