- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Szólánc.
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- hcl: MS Office365 Linuxon
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
Sk8erPeter #3980 üzenetére
Most mit kötekszel? Nem arról volt szó, hogy fingom sincs, mi az a gráf vagy fa, hanem arról, hogy jelen esetben Te hogy oldottad meg a gyakorlatban.
Nem kötekedésként írtam. A fa tárolási eljárásom amúgy teljesen szokványos megoldás, nincs benne semmi hókuszpókusz. Azért kérdeztem, hogy tanították-e, mert általában egyetemeken ilyesmiket meg szoktak mutatni gyakorlati órákon, tehát nem kell mindent az alapoktól magyaráznom.
A kérdés oka az volt, hogy először úgy képzeltem, hogy a language táblát is azért kell joinolni, mert mondjuk úgy kérdezel le, hogy "... WHERE language.name='en';", és akkor tényleg kellett volna joinolni, mivel akkor különben honnan szeded a nevet?
Egy lekérdezésnél akkor kell bejoin-olni egy táblát, ha szükséged van valamilyen mezőre belőle. A nyelvek kezelését egy nyelvkezelő osztállyal oldom meg, amely a konstruktorában betölti a rendszerben található összes nyelvet. Ha szükségem van arra, hogy a "hu" nyelvnek mi az azonosítója, akkor megkérdezem a nyelvkezelő objektumtól (és nyilván fordítva is, ha mondjuk a 2-es nyelv szöveges nevére van szükség). Így megspórolom, hogy minden egyes, többnyelvű adatot érintő lekérdezésbe bele kelljen join-olni a nyelv táblát is.Igen, viszont így megnő az esélye annak, hogy elcseszi a fájlt, és ha nem ért a HTML-hez, akkor néz, hogy miért nem működik.
Félreértetted. A felhasználó által szerkesztett menü egy xml-ben van, a felhasználó által szerkesztett szöveges tartalom pedig file-okban. Magát a honlap sablonját nem piszkálhatja, egyszerűen csak kap egy fckEditor-t, ahova beírhatja a szöveges tartalmakat. Így nem tud elrontani semmit.Akkor meg már mondjuk az a kérdés is felmerül, hogy miért is ne használjunk adatbázist a saját életünk megkönnyítésére, és alakítunk ki egy jó admin felületet a megrendelőnek, ahol sokkal szebb felületen tudja szerkesztgetni a menüpontokat és a belső tartalmat.
A most említett file-os megoldásom pontosan ugyanazt tudja, mint ha adatbázisból működne a dolog. A korábban említett, oop-s fa reprezentációm pont ezért hatékony, mert a hozzá tartozó alkalmazáslogika, adminisztrációs felület vagy megjelenítés szempontjából érdektelen, hogy adatbázisban vagy xml-ben tárolod a fát/menüt.A file-ban tárolós megoldás azért hatékony, mert sok ügyfél csak egy pár menüpontból álló szöveges honlapot kér. Ezt megfelelő keretrendszerrel ezt 1-2 nap alatt meg lehet csinálni és csak egy php-s tárhelyre van szükség hozzá. Gyakorlatilag csak a html/css részét kell elkészíteni, a többi már kész van, ezért fontos követelmény a programkódnál az újrafelhasználhatóság.
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 4/5 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- PlayStation 5/4 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX ONE/Series kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX Series S 512GB, 6 hó garanciával Bp-i üzletből eladó!
- Dell Latitude 5400 / i5-8365u / 8Gb DDR4 / 256Gb SSD / FHD IPS / Excellent akku
- Lejárt a gyártói garancia? Mi tovább támogatjuk az IT infrádat!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 XC 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged