Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) emre33 válasza Protezis (#1250) üzenetére


emre33
addikt

mod_rewrite-ról tudnál kicsit bővebben irni?

http://prohardver.hu/tema/php_kerdesek_2/hsz_1249-1249.html pl nem is létezik, csak át van irányitva?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1252) VladimirR válasza emre33 (#1251) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pontosan, a file nem letezik, hanem at van iranyitva mondjuk a

http://prohardver.hu/index.php?mod=temak&tema=php_kerdesek_2&start=1249&end=1249

url-re, azert, mert ahogy elottem is irtak, a google jobban szereti, megpedig az url-ben levo kulcsszavak miatt

aztan ezen az url-en levo index.php majd jol feldolgozza, hogy neki mit is kell mutatni, ugyanugy, mint a korabbi rendszerben (csak kifele mas latszik)

a fenti atiranyitas pl igy tortenik (asszem, most nem tesztelem le):

rewriteengine on
rewriterule ^/(.*)/(.*)/hsz_(\d*)-(\d*).html /index.php?mod=$1&tema=$2&start=$3&end=$4

(#1253) Protezis válasza emre33 (#1251) üzenetére


Protezis
őstag

Egy korrekt cikk a temarol: [link]

"http://prohardver.hu/tema/php_kerdesek_2/hsz_1249-1249.html pl nem is létezik, csak át van irányitva?" - pontosan (bar nem lattam a PH! motorjat, tobb, mint valoszinu :)

(#1254) retes válasza tkazmer (#1240) üzenetére


retes
aktív tag

Szia!

Bocsi, hogy csak most írok, de nagyon nem voltam gép közelben... Szóval elég csak a php-t feltennem? Nekem alapból fennt van az iis, de valahogy nem megy, Igaz feltettem egy apachot is, de akkor azt leszedem, nekem csak az a lényeg, hogy a életrekeltsem a gépen a php-s dolgokat. Honnan érdemes leszeni a php-t és mit kell tennem, hogy a célom alehető leggyorsabban elérjem?

Elnézéseteket kérem, ha nagyon kezdő lennék, de az igazat megvallva nem nagyon tudok kiigazodni a leírásokon...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#1255) vakondka válasza retes (#1254) üzenetére


vakondka
őstag

A legjobb, ha egy komplett csomagot használsz, ami tartalmazza az Apache, PHP, MySQL -t is egyben, előbb utóbb úgyis szükséged lesz rá és ezeket könnyebb beállítani is :)

pl: WAMP, EASYPHP, stb

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1256) retes válasza vakondka (#1255) üzenetére


retes
aktív tag

Köszönöm a segítséged! Mindenképp utánanézek, de képes ez együtt dolgozni az iis-el vagy azt inkább ne eröltessem?

A tudás mindenkié!!!

(#1257) fordfairlane válasza retes (#1256) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez egy komplett csomag, van benne webszerver is (Apache). Kezdőként ez a legegyszerűbb megoldás. Persze megvan a lehetőség, hogy külön telepítsd fel az IIS-t, és a PHP-t, de ahhoz ismerni kell jobban a konfigurálását. A PHP installere már sok konfigurációs dolgot meg tud oldani, de ha mégsm működik jól, akkor muszáj jobban elmélyedni a konfigurációs fájlokban.

x gon' give it to ya

(#1258) huskybusky válasza vakondka (#1245) üzenetére


huskybusky
csendes tag

Kipróbáltam amit fentebb javasoltál, és ha külön fájlban teszem fel a formot akkor szépen ki is ír mindent. Ha a 1246-os beírásomban szereplő linken található lapról akarom elküldeni a formot, akkor ezt írja ki a képernyőre: Array( )
Ezután újra felraktam a tőled eredetileg kapott mail.php-t:
<?php
$targy = "Levelem tárgya";
$szoveg = "A levél feladója: " . $_POST['name']."\n";
$szoveg .= "A küldő email címe: " . $_POST['email']. "\n";
$szoveg .= "Üzenet: " . $_POST['message'];
mail("email@címem.hu",$targy,$szoveg);
?>

Ha a különálló lappról küldöm el az űrlapot, akkor jön szépen az email (ezer köszönet érte)
és benne van minden ami kell. Az egyedüli zavaró dolog csak a már fentebb is írt ékezetes és pontos betűk kuszasága. (Magában az üzenetben helyesen hozza a betűket.) Csak ez nem jó:

A levĂŠl feladĂłja:
A küldő email címe:
Üzenet:

Eredetileg úgy szerettem volna elhelyezni az űrlapot, ahogy a linken látszik, de valamit eléggé elszúrhatok a beillesztésénél, vagy nem is tudom...
Köszönök minden segítséget. Már csak egy utolsó kérdésem lenne.Ha csinálok egy html lapot, (pl.sikeresuzenet.html) amiben tudatom a küldővel, hogy az üzenet elküldése sikeres volt, akkor azt hogyan tudom betenni a függvénybe?

(#1259) Panther válasza huskybusky (#1258) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Valószínűleg UTF8-ként mentetted el ezt az egy fájlt, pedig amúgy nem ezzel a kódolással dolgozol. (Nem követem az elejétől a problémát, csak benéztem, szóval lehet hogy hülyeséget írok...)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1260) vakondka válasza huskybusky (#1258) üzenetére


vakondka
őstag

Ha valóban utf-8 ként mentetted el, akkor ez segíthet, ha ez az első sor a fájlban:
<?php header("Content-type: text/html; charset=utf-8"); ?>

nem lehet előtte egy üres szóköz, vagy sortörés sem !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1261) vakondka válasza huskybusky (#1258) üzenetére


vakondka
őstag

Ha valóban UTF-8 ként mentetted el akkor ez jó lesz...benne van minden, remélem :)

<?php header("Content-type: text/html; charset=utf-8"); ?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title> mail küldés </title>

</head>

<body>
<?php

if (count($_POST)==0) {

echo '<form action="mail.php" method="post">
<p>Név</p>
<p>
<input name="name" type="text" value="" maxlength="30">
</p>
<p> E-mail cím</p>
<p>
<input name="email" type="text" value="" maxlength="40">
</p>
<p> Üzenet</p>
<p>
<textarea name="message" cols="40" rows="8"></textarea>
</p>
<p>
<input name="submit" type="submit" value="Küldés">
</p>
</form>';

}

else {

$targy = "Levelem tárgya";
$szoveg = "A levél feladója: " . $_POST['name']."\n";
$szoveg .= "A küldő email címe: " . $_POST['email']. "\n";
$szoveg .= "Üzenet: " . $_POST['message'];
if (mail("email@címem.hu",$targy,$szoveg)) { echo 'SIKERESEN ELKÜLDTÜK AZ ÜZENETET';}
else {echo 'HŰHA ! EZ AZ ÜZENET MOST NEM LETT ELKÜLDVE...';}
}
?>

</body>
</html>

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1262) Panther válasza vakondka (#1260) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ha jól értem akkor az a baj hogy az elküldött levélben nem jelennek meg jól a fájlba "hard-kódolt" szövegrészek; ezen pedig nem segít, ha a HTML oldalhoz headert rak. Ezen vagy az segít hogy ezt a fájt is olyan kódolásban menti, mint amit mindenhol használ, vagy átáll full UTF8-ra, és az mb_send_mail fügvénnyel dolgozik.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1263) huskybusky válasza vakondka (#1261) üzenetére


huskybusky
csendes tag

Valóban véletlenül utf-8-ban mentettem a formot. Visszaállítottam, és így az eredeti mail.php-val már helyesen írta a kapott email-ben a betűket. Kösz.
Viszont most kicsit összezavarodtam, hogy akkor ha ki akarom íratni a sikeres, vagy sikertelen küldést, pontosan mi is legyen a mail.php tartalma.
Igérem, hogy ha összejön abbahagyom a fárasztásotokat és veszek egy php-könyvet.

(#1264) VladimirR válasza huskybusky (#1263) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt lathato:

if (mail("email@címem.hu",$targy,$szoveg)) { echo 'SIKERESEN ELKÜLDTÜK AZ ÜZENETET';}
else {echo 'HŰHA ! EZ AZ ÜZENET MOST NEM LETT ELKÜLDVE...';}
}

a mail fuggveny viszzateresi ertekebol megmondhato, hogy sikerult-e elkuldeni a levelet (siker eseten true, egyebkent false), s ennek megfeleloen irtahatsz ki uzenetet

(#1265) tkazmer válasza emre33 (#1249) üzenetére


tkazmer
addikt

hopsz, elkéstem :B

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1266) futár


futár
aktív tag

Üdv a mestereknek!
Olyan PHP scriptet keresek, amelyik egy beviteli mezőbe
beírt karaktersorozatot vonalkóddá alakít át!
Mivel vannak szabványok a vonalkódoknál, olyan kellene, amelyik a leggyakoribb kódra tud generálni.
A segítségeteket előre is köszönöm!
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1267) Rolly válasza VladimirR (#1264) üzenetére


Rolly
veterán

hy vlad, te még élsz :D régen hallottam felőled :)

(#1268) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A Kirowski 2008 év eleji felmérése a böngészőkről, operációs rendszerek részesedéséről:

[link]

x gon' give it to ya

(#1269) futár


futár
aktív tag

Senki nem tud segíteni?
:F

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1270) tkazmer válasza futár (#1269) üzenetére


tkazmer
addikt

esetleg írj egyet magad. ha többórás google keresés után sem jutottál semmire, akkor ez lehet a megoldás. esetleg jópénzért valaki ír neked.
a problémád azt gondolom, nem annyira általános, hogy tömegével szülessenek rá megoldások.
ha te magad írsz, a hu.php.net-en érdemes lehet körülnézni, a vonalkód rajzolásához ajánlom a gd könyvtárat és függvényeit. Az átalakítás nem tudom, hogyan zajlik, nem ismerem a vonalkódrendszert, de gondolom te igen. Ezzel kapcs. nézz körül esetleg a stringkezelő függvények között szintén az előbbi helyen.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1271) RedAnt válasza futár (#1266) üzenetére


RedAnt
aktív tag

itt találsz párat

╚╦╦╦

(#1272) futár válasza tkazmer (#1270) üzenetére


futár
aktív tag

Azt hittem itt segítséget kapok, de kicsit inkább kioktatásnak tünt!
De azért köszönöm.
:((

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1273) futár válasza RedAnt (#1271) üzenetére


futár
aktív tag

IGEN, ez az! Valami ilyesmire gondoltam, amikor mások segítségét kértem.
Köszönöm!
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1274) VladimirR válasza futár (#1272) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tkazmer post-ja inkabb segitokesz volt, mintk kioktato
kioktato pl az lenne, ha azt irna, hogy a kerdest sem tudod tisztessegesen feltenni, mert kapasbol vissza kell kerdezni legalabb harmat:
-milyen karaktersorozatot?
-milyen vonalkodda?
-milyen algoritmus szerint?

(#1275) futár válasza VladimirR (#1274) üzenetére


futár
aktív tag

Legalább írtok!
Köszönet érte!
Nem igazán gondolom, hogy ezt a topicot arra kellene használni, hogy másokat ilyen hangnemben kioktassatok.
Feltettem egy kérdést, amire vártam egy választ, ha nem egyértelmű a kérdés, és segítő szándékod van, akkor azt fel lehet tenni, meg lehet beszélni.
Viszont ez egy nyilvános topic, amit mások is olvasnak, és ha azt látják, hogy az okosok így lehurrogják a segítséget kérőket, akkor sok értelme nincs a topicnak.
Biztos vagyok abban, hogy nektek is van olyan terület, ahol nem vagytok nagy ászok.
Ti hogyan éreznétek magatokat az ilyen hozzáállás miatt?
:U

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1276) VladimirR válasza futár (#1275) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, van rengeteg olyan terulet, ahol nem vagyunk aszok, de en szemely szerint nem azzal szoktam nyitni, hogy kerdezek, elobb olvasok, keresek, s ha ezek nem jarnak eredmennyel, csak utana fordulok masokhoz
tobbnyire, mielott kerdezek, guglizok par orat, majd megfogal;mazom a kerdesem, hogy ha akad segitokesz ember, tudjon vele mit kezdeni, ne kelljen harapofogoval kihuznia belolem, hogy mit akarok
lathatoan te mindkettot elmulasztottad, igy a "hogyan ereznem magam" kerdesre annyit tudok csak mondani, szegyellnem magam

(#1277) futár válasza VladimirR (#1276) üzenetére


futár
aktív tag

Inkább hagyjuk!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1278) VladimirR válasza futár (#1277) üzenetére


VladimirR
nagyúr

inkabb valaszolj a 3 fenti kerdesemre, akkor tobben tudunk erdemben foglalkozni a problemaddal

(#1279) tkazmer válasza futár (#1272) üzenetére


tkazmer
addikt

nézd, közel 2 nap telt el a kérdező, és az uppoló hsz-ed között. az a helyzet, hogy az én gondolkodásmódom szerint egy átlagosan gondolkodó embertől is elvárható, hogy 2 nap alatt rájöjjön arra, hogyha vonalkódot keres, akkor lehet, hogy amennyiben beírja a keresőbe, hogy vonalkód, és mivel php scriptet keres ezért még azt is mellé biggyeszti hogy php, akkor azzal igen hatékonyan tud számára szükséges információkhoz jutni. Elnézést, hogy erre alapoztam a szerintem segítőkész hozzászólásomat. Sajnálom, hogy kioktatásnak veszed, ha leírom egy weboldal címét, ahol utánajárhatsz valaminek.

Ettől függetlenül tényleg örülök, hogy úriember vagy annyira, hogy sértődöttséged ellenére mégis megköszönöd, amit leírtam.

és igen, ezt viszont veheted un. kioktató hsz-nek az utolsó mondatot kivéve

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1280) futár válasza VladimirR (#1278) üzenetére


futár
aktív tag

Na ez a beszéd!

Ilyet szeretnék!
Egy beviteli mezőbe beírt szám-betű kombinációt vonalkóddá alakítson.
Ennyi!
Nagyon nem vagyok szakértő!
De úgy látom, hogy itt a megoldás: [link]
Azért köszönöm, hogy segíteni is próbálsz!
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1281) futár válasza tkazmer (#1279) üzenetére


futár
aktív tag

Az igazság az, hogy a kollégám kért meg rá!
Tudom én is, hogy a "GUGLI" az ember legjobb barátja, mivel azt mondta, nem talált megoldást, én pedig nem is kerestem, ezért írtam ide.
Ezért elnézést is kérek, de valamennyi igazam legyen már nekem is!
Még egyszer köszönöm!
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1282) tkazmer válasza futár (#1281) üzenetére


tkazmer
addikt

ok, akkor amit leírtam, jórészt neki szólt:) add át üdvözletemet:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1283) futár válasza tkazmer (#1282) üzenetére


futár
aktív tag

Köszi!
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#1284) Rolly


Rolly
veterán

akarok csinálni, egy database layert ami tud mysql és postgress adatbázist is kezelni.

Fontos a layerrel kapcsolatban, hogy egy kód esetén is kell mind a két kapcsolat, jelenleg olyan van hogy A vagy B osztályból származtatom a C azaz a database layert, s attól függően lesz mysql vagy postgress ...

Illetve még amit tudnia kéne, hogy több féle (mysql, postgress) kapcsolatból egyszerre több is lehessen élő ...

Esetleg egy két ötletet szívesen fogadnék ... :)

(#1285) vakondka válasza Rolly (#1284) üzenetére


vakondka
őstag

Ez tetszeni fog: [link]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1286) Rolly válasza vakondka (#1285) üzenetére


Rolly
veterán

tetszik, de azért asszem ezalapján megírom a sajátomat :)

(#1287) Rolly válasza Rolly (#1286) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy nézem pöttyet túl van bonyolítva :)

(#1288) vakondka válasza Rolly (#1286) üzenetére


vakondka
őstag

Akkor legalább jó kiindulási alapnak... :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1289) Rolly válasza vakondka (#1288) üzenetére


Rolly
veterán

azért pöttyet túl van komplikálva :), ahogy belenéztem ... meg nekem egyenlőre a mysql és postgress kell, s esetleg később lehet ezt bővíteni, bár nem hiszem, hogy nagyon szükség lenne rá ...

(#1290) Rolly


Rolly
veterán

ha egy objectum egyik változója objektum akkor arra hogyan tudok hivatkozni az osztályon belül? :B

$this->objekt_valtozo_nev->elem ? ? ?

még annyi:
- van 3 osztály (A, B, C)
- a C osztály konstruktorát attól függően, hogy milyen paraméterrel hívjuk meg úgy példányosítjuk az A vagy a B osztályt. És ez az objektum lesz a C osztály egyik változójának az értéke :D

[ Szerkesztve ]

(#1291) Rolly válasza Rolly (#1290) üzenetére


Rolly
veterán

ezt a részét sikerült megoldanom :B

(#1292) Rolly válasza Rolly (#1291) üzenetére


Rolly
veterán

újabb problémával találtam szembe magam :).

A kérdésem az lenne, hogy ugyanahoz a mysql szerverhez lehet egy php kódból kétszer (különböző connection-nal) kapcsolódni? Csak mert én kétszer kapcsolódok, s a queryk-nél használom az adott kapcsolat kapcsolódásakor kapott $conn értéket, de mégis mindig az utolsó kapcsolattal hajtja vérge a queryket.

Ötlet?

(#1293) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Sziasztok!

PHP-ban van arra lehetőség, hogy egy új fájlt létrehozzon? Arra gondolok, hogy adatbázisból letöltött adatokat egy új fájlba berakva letöltésre felkínálja. Vagy ez már inkább Java?

(#1294) VladimirR válasza KaoszTom (#1293) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyfelol igen, van ra lehetoseg

fopen( <filenev>, "w+" );

ez megnyitja a filenev nevu file-t irasra, s ha nem letezik az, letrehozza

viszont nem is feltetlenul kell letrehoznid a file-t, egybol kikuldheted a juzer-nek, csak a megfelelo header-eket kell hasznalnod, mielott elkezded kiirni az adatokat
legyen mondjuk a $soksokadat string valtozoban, amit lekerdeztel az adatbazisbol es most letoltesre akarsz kinalni

$hossz = strlen( $soksokadat );
$filenev = "letolthetofile.kit";

// itt megmondjuk a bongeszonek, hogy most egy letoltendo file-t fog kapni
header( "Content-Description: File Transfer" );
// itt megmondjuk, hogy milyen tipusu a file
header( "Content-Type: <mime tipus>" );
// itt megmondjuk, hogy mindenkepp letoltse, ne jelenitse meg, akkor sem, ha egyebkent tudna jeleniteni, mint pl kepek, szovegfile-ok eseteben
header( "Content-Type: application/force-download" );
// itt megmondjuk, mekkora az adat, amit kapni fog
header( "Content-Length: {$hossz}" );
// itt pedig megmonjuk, milyen neven kinalja fel a bongeszo az adatot letoltesre
header( "Content-Disposition: attachment; filename={$filenev}" );

// majd elkuldjuk a tenyleges adatot
print $soksokadat;

a mime tipus, ha nem tudod elore mit akarsz kuldeni, akkor lehet letoltendo file eseteben application/octet-stream, de meg is mondhatod, hogy pl image/jpeg, vagy mondjuk text/html

(#1295) KaoszTom válasza VladimirR (#1294) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Köszi a gyors választ. :R

(#1296) biker


biker
nagyúr

lenne egy reddir kérdés :(

miért nem sorrendben olvas???

fileok neve 1001, 1002, 1003, 1004
beolvasott sorrend:
1003, 1004, 1001, 1002 :(:(:(

az ok, hogy eleve nem matematikai hanem abc sorrendben olvas, tehát nem 1 2 3, hanem 1, 10, 11 stb, de ez mindennél furcsább

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1297) VladimirR válasza biker (#1296) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem lehet, hogy a lemezen levo bejegyzesek sorrendje a meghatarozo?

nezd meg, hogy uj konyvtarba hat atmasolod oket valamilyen sorrendben, akkor ugy olvassa-e be a file-okat a readdir (tippem szerint ugy fogja)

(#1298) VladimirR válasza VladimirR (#1297) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kiprobaltam, latszolag ehhez sincs semmi koze

(#1299) DeltaPower válasza biker (#1296) üzenetére


DeltaPower
őstag

aszem létrehozás dátuma alapján, de nem vagyok benne biztos.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1300) hemu válasza biker (#1296) üzenetére


hemu
csendes tag

Szerintem fájlrendszerbeli adatok alapján "sorrendez".
Rakd tömbbe, majd rendezd. Ha a sebesség a lényeg és tudsz shell parancsot futtatni:

$x = `ls | sort -n`;
$x = preg_split("/\n/",$x);

Szerintem gyorsabb, mint a readdir (sok file esetén)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.