Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15652) ComAndor


ComAndor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Philips 40PFL4508H/12 TV-m és szoftvert szeretnék frissíteni rajta. Hivatalos oldalról szedtem le hozzá egy 2015.decemberi frssítést és töbszöri telepítés során sem akar frissülni 2013-as verziót ír. Tudnátok segíteni benne hogy mi lehet a gond? :U

(#15654) HUNited


HUNited
őstag

Mikor jöhet az új verzió? Ahogy olvastam, az engem érdeklő legfontosabb újítás a PIP (kép a képben).

(#15655) allein válasza allein (#15640) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Erre tudtok mondani valamit? Melyiket lenne érdemesebb megvásárolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15656) EasyR válasza allein (#15655) üzenetére


EasyR
tag

Én a 9705-öt venném (bár a 9704 is biztosan jó).
Még megjelenésekor volt nálam pár hétig egy, igaz, csak 40-es kijelzővel.
Brutális volt a képminősége és a fényereje is.
Nem véletlenül lett 2010-2011 legjobb európai TV-je! (Eisa awards)

Bár most nézem, hogy a 9704 is Eisa díjas volt... :-)

[ Szerkesztve ]

;

(#15657) allein válasza EasyR (#15656) üzenetére


allein
addikt

Most akkor melyik :DDD PS4 lesz rákötve, Dune HD Solo Lite néha filmezésre és TV nézésre. Egyik LED másik LCD.

Pincében lévő készülékem egy Philips LCD-TV 32PFL9604H típu és gyönyörű volt rajta minden, HD csatornák, PS4, sőt még a TV hangja is.

Mostani C6-os OLED készülémnek nincs olyan jó hangja mint a régi Philips-nek :N :N :N

A 9705 újabb kiadás :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15658) EasyR válasza allein (#15657) üzenetére


EasyR
tag

Már mindkettő LED-es tv! :)

[ Szerkesztve ]

;

(#15659) allein válasza EasyR (#15658) üzenetére


allein
addikt

Akkor elírás a Philips oldalon :U ezért nem tiszta számomra.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15660) EasyR válasza allein (#15659) üzenetére


EasyR
tag

Nos, akkor tegyük tisztába:
Mindkettő LCD televízió, és mindkettő LED-es.
(Előtte is LCD tv-k voltak, csak nem ledeket használtak a háttérfénynek...)

Nézd meg a specifikációjukat:

- mindkettő szegmentált LED háttérfényt használ a megvilágításra,

- illetve a fogyasztásukon is látszik, hogy LED-esek (a CCFL-es tv-k ebben a méretben kb. a dupláját vették ki a konnektorból)

Szerintem azért van csak LCD-nek elnevezve a régebbi, mert akkor még nem volt olyan kategória a Philipsnél. (De ez csak egy találgatás a részemről.)

;

(#15661) allein válasza EasyR (#15660) üzenetére


allein
addikt

Értem, köszönöm szépen a felvilágosítást :C te melyiket vásárolnád meg?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15662) EasyR válasza allein (#15661) üzenetére


EasyR
tag

A 9705-ös tévét ismerem, mint írtam, pár hetes ismeretséget kötöttünk anno. 9704-et nem láttam még működés közben, de szerintem az is nagyon jó készülék.

Mivel újként nem tudod megvenni már egyiket sem (ha igen, szólj!!!), szerintem kérdezd meg az üzemórájukat (melyik mennyit ment) és az alapján dönts! (Már ha közel egy árban vannak...)

;

(#15663) allein válasza EasyR (#15662) üzenetére


allein
addikt

Mindkét típus a ph-án van meghirdetve :K bárcsak megvehetném újként :C Rákérdeztem mindkét eladónál :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15664) EasyR válasza allein (#15663) üzenetére


EasyR
tag

kérdezzék le a szerviz menüt. ott szépen meg lehet nézni az üzemórákat :)

;

(#15665) allein válasza EasyR (#15664) üzenetére


allein
addikt

:R :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15666) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Esetleg 43PUS6412-vel van valakinek tapasztalata? Hasonló kategóriájú samu, lg, sony viszonylatban hová sorolnátok, minőség, használhatóság, megbízhatóság tekintetében? Gondolok itt fagyásokra, random újraindulásra, a tv média lejátszójára wifi kezelésre stb. Szerintem elárazták a szakértők boltjában, érdemes lehet beruházni rá? Lányomnak hozná Jézuska, nem nagyon akarnék szervizbe rohangálni vele. Köszönöm.

(#15667) #94529552 válasza z123456z (#15666) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a belépőmodell PUS6162 kerül ott 129k-ba, ez kb. ugyanaz, csak más a körítés, tehát jó az árazása. Van ambi, és droid is, bár ez nem biztos hogy előny. Nem kell szervizbe vinni, mert a futár jön érte, és a gyakorlat szerint 3 hét múlva vissza is hozza, vagy tud már valaki róla itt, hogy gyorsabbak lennének?

(#15668) lazatibor10


lazatibor10
csendes tag

Üdv!

PHILIPS 43PUS6162/12 új tv, azért nem találok róla tesztet stb-t?
Telekomnál 113 ezerért lehet kihozni, megéri ez?
Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a termékkel?
Egy xboxot kötnénk rá, filmeznék, teljesen szokványos felhasználásra tervezünk.

(#15669) Ottó58 válasza #94529552 (#15667) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
3 hete 127 volt a 6501-es.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15670) lazatibor10


lazatibor10
csendes tag

Még várok a megvásárlással, de nekem jó vételnek tűnik!

(#15671) hedgehog válasza lazatibor10 (#15668) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, igen ahol a modellszám vége 2, azok a 2017-esek (6162). Az 1-esek a 2016-osak, a 0 pedig a 2015-ös.
Semmi tapasztalatom nincs vele, és azt sem tudom, hogy a konkurens termékek mennyibe kerülnek...
Az adatok alapján én nem venném, mert nincs benne ambilight és nem android (bár ez utóbbi másnak lehet előny is, nekem nagy hátrány lenne :) ). Másrészt 43-asban UHD tényleg fölösleges.
Persze ha sokkal olcsóbb mint a többi márka hasonló cucca, akkor talán megéri.
De szerintem menj el egy mediamarktba, és nézd meg a kategóriájába eső tévéket.
(a műszaki paramétereit ebben a postban lent a táblában megtalálod: Toengel Philips blog

-- aka p3d3str1an

(#15672) hedgehog


hedgehog
senior tag

Egyébként kijött a 7-es android a 2016-os tévékre (legalábbis a 7181-esre biztosan :) ).

Nagy különbséget nem láttam tegnap este, de rendesebben csak ma fogom tesztelni. Az biztos, hogy végre a screen off-ot betették a quicksettingsbe, végre nem kell száz lépcsőt megmászni ha csak rádiót akarok hallgatni.
Viszont a supportfórum szerint elrontották a KODI 5.1 passthroughját, úgyhogy akinek ez fontos, várjon még a frissítéssel. Ezt este letesztelem és megírom a tapasztalatokat.
Lett jó Amazon Prime app a Philips App Store-ben (bár a Hungary store-ben még mindig nincs, csak a Germany-ban, de a kínálat végre rendes, nem az angol mint a korábbi megoldásokkal). (Aki nem ismerné a Prime-t, kb. az mint a Netflix, csak most olcsóbb a havidíja, az év végéig meg lehet úszni havi egy ezresből, kipróbálni teljesen jó... magyar szinkront vagy feliratot viszont egyelőre ne várjatok).

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#15673) Ottó58 válasza hedgehog (#15671) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Másrészt 43-asban UHD tényleg fölösleges."-szerinted miért fölösleges?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15674) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok

Most vettem egy 32PFS4132/12 készüléket, nyugi tudom ez belépő szint, a hálószobába lett véve.
68K-ért inkább ezt vettem mint egy Gaba-t 55K-ért

Eddig Samu TV-im voltak és ott eléggé otthon vagyok, hogy milyen képjavító funkciót érdemes használni és azt hogyan, de itt a Philips-nél meg vagyok lőve ezzel, próbálkoztam pár dologgal de csak rosszabb lett.

A Samu fórumban a funkciók magyarázata mellett benne vannak az összefoglalóban, hogy milyen beállítást érdemes használni, de itt sajnos nincs.

Átbújtam itt a fórumot ilyen bejegyzéseket vadászni, de nam igazán találtam meg amit kerestem.

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy mit érdemes mire belőni, mert bár csodát nem várok a készüléktől (nem fogom kalibráltatni), de szeretném kihozni belőle a maximumot.

Firmware frissítés megvolt, bár nem találtam menüben különbséget a gyári firmware-hez képest.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15675) basaja


basaja
senior tag

Sziasztok!
Tegnaptól egy 49PUS6562 tudja vagyok. A kérdésem az lenne, hogy tegnap este, mikor összeraktam a tv-t,összekötöttem a UPC boxával,nem volt rajta hang. USB-n minden további nélkül hanggal ment a film, de a UPC-vel semmi. Hozzáteszem,nem olvastam még át a kezelésit, de valaki hátha tud segíteni...melóban vagyok és esz a penész...
Előre is köszi a választ, szép napot!

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#15676) Skyhigh válasza basaja (#15675) üzenetére


Skyhigh
senior tag

szia

A UPC box beállításainál nézd meg hogy engedélyezve van-e a digitális hang Hdmi-n, nem tudom milyen box-od van, nekem egy 2 tuneres HD felvevős kb 2 éves és annál az egyik firmware frissítést követően kellett ezt újra belőni.

Lehet hogy a TV-ben is van valami hangbeállítás ahol engedélyezni kell a digitális hangot hdmi-n, bár ebben nem vagyok biztos.

Ami még okozhatja az pedig a hdmi kábel, én már kétszer voltam a UPC-nél cserélni, mert megadták magukat.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15677) hedgehog válasza Ottó58 (#15673) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha másfél méternél messzebbről nézed, nem látod a különbséget a 4K és az FHD között egy 43-as tévén. [link]

-- aka p3d3str1an

(#15678) Ottó58 válasza hedgehog (#15677) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ez egy nagy marhaság, 4méterről nézem, igenis látom a különbséget a felvett Full HD és 4k-s anyag közt.
Tapasztalatból beszéljetek, ne bizonyos ábrákra hivatkozva. Esetleg rövidlátó vagy? Ez nem sértés akart lenni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15679) Ottó58 válasza basaja (#15675) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én is így jártam (6501), átraktam másik HDMI-be és lett hang.
Valahol a beállításoknál láttam, melyik aljzat milyen számú, valószínű, hogy a kábel is meghatározza ezt.
A régi Sonynál bármelyik HDMI-be kötve volt hang, itt a Philipsnél már nem, de még én sem néztem át tüzetesen azt a rengeteg beállítást.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15680) hedgehog válasza Ottó58 (#15678) üzenetére


hedgehog
senior tag

:C :R
Igazából én a 49-es tévémen 3 méterről max a 720p-1080p között látom a különbséget, ott se nagyon :)
De nem vagyok rövidlátó, sőt inkább távolra jobban látok.

-- aka p3d3str1an

(#15681) basaja


basaja
senior tag

Köszi srácok, ha hazaérek megnézem a HDMI-t.Amúgy én is Sony-ról váltottam... :)

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#15682) arecibo válasza allein (#15646) üzenetére


arecibo
tag

Szia. A HDR hogy jön elő? A súgóban megtaláltam, de a menüben nem....

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#15683) sly54 válasza arecibo (#15682) üzenetére


sly54
tag

Szia,bár nem tőlem kérdezted de ha 4k-s tartalmat nézel akkor jön elő a beállításokban a HDR opció

(#15684) Trash


Trash
tag

Üdv!
A philips tv-k jók?
Egy philips 50pus6162/12-el mellé lehet lőni?

(#15685) TIT válasza Trash (#15684) üzenetére


TIT
veterán

Relatív kinek mi a jó,alsó kategóriába egyik se jó,képre biztos.

(#15686) patt321


patt321
csendes tag

Sziasztok!

Philips 40PFH4201/88 TV-t szeretnék beállítani kábeltv-n. A beállításnál 2 opció közül lehet választani: csak digitális, vagy digitális és analóg csatornákat is keressen. Csak analóg nincs, ezért a másodikat választottam. A probléma: megtalálja a UPC (valószínűleg) összes digitális csatornáját és el is menti őket tv-műsorral együtt. Azokat a csatornákat, amire nincs előfizetve nem tudom nézni természetesen (kivétel: TV2 és RTL Klub HD), helyettük azt írja, hogy "Kódolt csatorna". Az elérhető csatornák pedig 1-600-ig elszórva találhatóak. Létezik valami beállítás, amivel csak az elérhető csatornákat keresi meg automatikusan, vagy kézzel kéne mindet beállítani?

(#15687) HUNited


HUNited
őstag

Gyerekek, valaki be tudta állítani 7-es Android alatt a PIP funkciót? Nyilván nem dupla tuneres a készülék, tehát két azonos technológiájú csatornát nem tud behozni, de pl. műholdas adás, Android app, stb alatt kellene hogy működjön nem?

Vagy rosszul tudom, hogy az új 7-es Android TV egyik fő újdonsága a PIP?

(#15688) Ottó58 válasza TIT (#15685) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha már ez a véleményed, megkérhetlek, hogy eláruld milyen TV- nézel?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#15689) TIT válasza Ottó58 (#15688) üzenetére


TIT
veterán

Persze 9603,de van 6509 is.

(#15690) arecibo válasza sly54 (#15683) üzenetére


arecibo
tag

Köszi!

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#15691) sly54


sly54
tag

Sziasztok!Tudja vki,hogy a 2016-os tv-k kezelnek pl.2TB-os vinyót?Köszönöm

(#15693) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Eme tv birtokosa is vagyok [link] Internet elérést wifin keresztül oldottam meg, ami működik, abban az esetben, ha a mac szűrést kikapcsolom. Bekapcsolt állapotban nem hajlandó csatlakozni, abban az esetben sem, amikor a router tudja a tévékészülék mac címét. Szűréssel vagy anélkül a mac szám birtokában gondtalanul kellene működnie, nemde? Kérem akinek hasonló problémája volt tudassa miként sikerült megoldania. Köszönöm.

J.M.

(#15694) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok itt, a TV-választós topikból jövök. 50" méretben keresek mindenféle célre. Cél a gyors kapcsolgatás és a jó színek.
;]

Érdeklődés:
- van Philips tévé VA panellel?
- hol kezdődnek az ambilight modellek, amiknek szép is a színe?

Köszi!!!

(#15695) Skyhigh válasza patt321 (#15686) üzenetére


Skyhigh
senior tag

[link]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15696) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Adott egy Philips 32pfl5604h tv. Hónapok óta mintha sokkal sötétebb lenne a képe, mint anno, új korában.
Mi lehet a gond? Esetleg valami energiatakarékossági beállítás? Vagy a panel haldoklik?

(#15697) TIT válasza mckay (#15694) üzenetére


TIT
veterán

6-tól jó a kép.

(#15698) mckay válasza TIT (#15697) üzenetére


mckay
aktív tag

thx

(#15699) TIT válasza mckay (#15698) üzenetére


TIT
veterán

Nincsmit.

(#15700) Ottó58 válasza #04441088 (#15696) üzenetére


Ottó58
senior tag

Esetleg itt nem állítottál el valamit?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.