Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1181) Multibit válasza halisa (#1179) üzenetére


Multibit
veterán

Mintha meg meg szakadna a kapcsolat
Hogy/hol detektálod a szakadásokat?
OPNsense 23.7.8 van jelenleg a vason. Sem ezen, sem a korábbin nem tapasztaltam Wireguard hibát. Hamar feltűnne, mert a telefonom mobilnet használatakor, a WG szerveremen át éri el az internetet.

(#1182) halisa válasza Multibit (#1181) üzenetére


halisa
tag

A munkahelyen szoktam elérni az otthoni nas meghajtókat. Gép bekapcsolás után rendben élérek mindent, de pár perc után semelyik meghajtót nem tudom elérni. Mintha lepihenne a wireguard. Az otthoni opn felületet sem érem el. Eltelik pár másodperc és megint minden elérhető. Internet van, tudok böngészni. Zavaró mert vannak dokumentumok amiket a nasról szoktam elérni, megnyitni majd vissza menteni. Előző verziókkal nem volt semmi gond. Most próbáltam elérni a munkahelyi opnsense felületét és nehezen töltöttbe. Ha behozza akkor már minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#1183) Multibit válasza halisa (#1182) üzenetére


Multibit
veterán

Mintha lepihenne a wireguard
Mintha... Azért érzed, hogy ez nem igazán korrekt hibameghatározás! Ilyenkor ránéztél egyszer is a router felületén a VPN/Wireguard/Log File menüpontra?

(#1184) halisa válasza Multibit (#1183) üzenetére


halisa
tag

Igen!

Ez van a találtam a log fájlban:

2023-11-13T07:59:04 Notice wireguard /usr/local/opnsense/scripts/Wireguard/wg-service-control.php: ROUTING: entering configure using 'opt2'
2023-11-13T07:59:04 Notice wireguard wireguard instance Opnsense_bolt (wg1) started
2023-11-13T07:59:04 Error wireguard /usr/local/opnsense/scripts/Wireguard/wg-service-control.php: The command '/sbin/route -q -n add -'inet' '192.168.254.1/32' -interface 'wg1'' returned exit code '1', the output was ''
2023-11-13T07:58:54 Notice wireguard wireguard instance Opnsense_bolt (wg1) stopped
2023-11-12T09:32:28 Notice wireguard /usr/local/opnsense/scripts/Wireguard/wg-service-control.php: ROUTING: entering configure using 'opt2'
2023-11-12T09:32:28 Notice wireguard wireguard instance Opnsense_bolt (wg1) started
2023-11-12T09:32:28 Error wireguard /usr/local/opnsense/scripts/Wireguard/wg-service-control.php: The command '/sbin/route -q -n add -'inet' '192.168.254.1/32' -interface 'wg1'' returned exit code '1', the output was ''
2023-11-12T09:32:18 Notice wireguard wireguard instance Opnsense_bolt (wg1) stopped
2023-11-12T09:32:18 Notice wireguard wireguard instance Opnsense_bolt (wg1) can not reconfigure without stopping it first.

(#1185) Multibit válasza halisa (#1184) üzenetére


Multibit
veterán

Valami hiba lehet nálad a wg konfigurációban.
Nálam augusztus 30 óta vannak bejegyzések a logban, de kizárólag notice szintűek. Még warning sincs, nem hogy error.

(#1186) halisa válasza Multibit (#1185) üzenetére


halisa
tag

Meg lett a megoldás! Most már működik. Rendben megy.
A 192.168.254.1/32 IP kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#1187) scream válasza Multibit (#1183) üzenetére


scream
veterán

Azért az szomorú valahol, hogy pfSense-ben (pfSense +) nincsen külön log fül a Wireguard-nak, hanem lehet a teljes sys log-ot filterezni, aztán vagy megtalálja az ember amit keresne vagy nem.

Már nagyon érik a váltás OPNsense-re (bár nyilván nem emiatt, hanem a Netgate hozzáállása miatt).

(#1188) Multibit válasza scream (#1187) üzenetére


Multibit
veterán

Kezdettől fogva OPNsense-t használok, nálam így alakult. Nem is gondolkoztam az öregebb tesóra váltáson.
Egyszer-egyszer rövid időre kipróbáltam az Untangle-t és a Sophos XG-t, de mindig volt valami, ami miatt visszatértem az OPNsense-hez.

(#1189) ViZion válasza scream (#1187) üzenetére


ViZion
félisten

opnsense sem tökéletes, vannak zavaró apróságok...
pl. a felesleges dolgokat nem lehet kigyomlálni, időzítések és aliasok kezelése macerás, csak a logban látni, h melyik kapcsolat aktív, user sávszél beállítás macera (IP range hiba, egyenként kell felvinni), stb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1190) scream válasza ViZion (#1189) üzenetére


scream
veterán

Még a végén inkább elmegyek OpenWRT irányba, ezek után. :DDD

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nincsen tökéletes rendszer, és mint írtam is, a fő motivációm inkább csak "elvi kérdés" a Netgate üzletpolitikája miatt - nyilván nem miattam mennek majd csődbe, de legalább a lelkem nyugodtabb lesz.

(#1191) ViZion válasza scream (#1190) üzenetére


ViZion
félisten

Nem azt mondom, h égbekiáltó bajok vannak. Akkor én sem használnám.
Ami engem zavar (tehát szigorúan szubjektív, user oldali vélemény):
- a nekem felesleges, nem használt modulok eltávolítása: captive portal, DNS masq, openDNS, webproxy, VPN, IPSec, stb. Fórumokban felmerült, nem ajánlott birizgálni...
- alap block logok katasztrófa kategória. Nekem is AGH van, unbound upstream-el
- alias-ban IP range nem műXik (előzőekben sem), minden IP-t be kell pötyögni. Kopi/pészt lehetőség van, de a paste-olt cuccokra hibát ír.
- Shaper-ben nem használható alias: megint pötyögés... :W
- az egész UI-ra ráférne egy "rácfelvarrás": a shaper+alias cuccal kezdve. De nem ártana pár extra gomb, h egy kattra az ARP-ból vagy a leases-ből aliashoz/grouphoz lehessen adni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1192) Multibit válasza ViZion (#1191) üzenetére


Multibit
veterán

szigorúan szubjektív
Így van ;)

alias-ban IP range nem műXik
Kipróbáltam, nekem úgy tűnik, hogy műxik. Type: Host(s). Beírtam kötőjellel a tartományt, elfogadta. A Firewall/Diagnostics/Aliases menüpontban ellenőrizhető.

(#1193) ViZion válasza Multibit (#1192) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ellenőrzésnél az x.15-x.60 range szerinte 6 db host volt...
Egyesével beírva OK, ellenőrzéskor is.
Szerk.: esetleg az lehet a baja, h nincs mindenhol kliens? Mondjuk nem csak az első 6-ot listázta, hanem vegyesen. Ezek az IoT bigyók, nincs minden online folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1194) Multibit válasza ViZion (#1193) üzenetére


Multibit
veterán

Az általam beírt tartomány: 192.168.10.15-192.168.10.25
A diagnosztika ezt mutatja: [kép]
Hol itt a gond?

(#1195) Multibit válasza ViZion (#1193) üzenetére


Multibit
veterán

ellenőrzésnél az x.15-x.60 range szerinte 6 db host volt..
Csakhogy az nem 6 host! Szerinted mit jelentenek az IP címek után / jellel írt értékek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1196) ViZion válasza Multibit (#1195) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... azt nem is néztem... :B meglesem újra majd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1197) Raijin


Raijin
tag

Hozzáértő szakit keresek aki némi pénzmagért beállítja a pfsense routerem-en a nordvpn hozzáférést.
Két bejövő net van.
Árajánlatokat privátban várok.

Live long and prosper.

(#1198) scream


scream
veterán

Hali!

Tegnap Telekom berakott NAT mögé, ami kicsit kellemetlenül érintett, de telefonos üfsz keresztül sikerült kivetetni magam + távolról modem reboot-ot is kérni, így már elértem az otthoni hálómat.

Viszont, valahogy elébe mennék a dolognak, így előjött az IPv6 témaköre. Magyar Telekom specifikus dolgok beállításában kellene kis infó, hogy mit/hogy merre - még elég ismeretlen számomra az ipv6 - van-e esetleg erről valakinek infója/tanácsa/egyebe?

(#1199) Patice válasza scream (#1198) üzenetére


Patice
nagyúr

IPv6 esetén már van annyi publikus IP cím, hogy nem kell privát IP tartományokkal bajlódni.
A szolgáltatód nem egy IP címet ad/szolgáltat, hanem egy tartományt, így minden netes eszközödnek lesz külön publikus IP címe.
DHCP nem kell, lehet, de csak lehetőség.
Cserébe kell minden elé egy jó tűzfal.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1200) scream válasza Patice (#1199) üzenetére


scream
veterán

Az oké, viszont PPPoE passthrough-ra rakva a Telekomos modemet, pfSense-en beállítgatva a dolgokat sehogy nem tudok életet lehelni az IPv6-os részébe - hiába van DHCP6-os gateway WAN oldalról (kap ipv6 címet), hiába megy a DHCP6 server és a Router Advertisement (Stateless DHCP) és hiába kapnak a lokális eszközeim IPv6-os címet, amikor checkolom netes IPv6 checkerrel, akkor csak a DNS6 + IPv4 és IPv4-es tesztek futnak le, ami IPv6 az nem.

Direktbe kötve a gépet a passthrough-ra rakott modemre, kap IPv4 és IPv6 címet és a fenti teszt szépen lefut -> vagy a pfSense beállításokban valami nem kerek vagy a modem-en kéne valamit állítani -> modem tűzfalát nem lehet ki/bekapcsolni, csak a ping választ lehet kifelé engedni/tiltani benne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.