Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Multibit


Multibit
veterán

Használja valaki a FireHOL blokklistákat? A FireHOL level3-ba bekerült a 8.8.8.8 :U

(#902) bumi válasza Multibit (#901) üzenetére


bumi
tag

Írhatnál valamit az Untangle-ről, akár privátban is. :R
Úgy látom az debián, simán elmenne a kisgépen.

[ Szerkesztve ]

(#903) Multibit válasza bumi (#902) üzenetére


Multibit
veterán

Nem sokáig játszottam vele. Alapból layer 7-es tűzfal. Layer 3-as tudás tekintetében kevésbé szofisztikált pl. a pfSense-hez viszonyítva. Sajnos csak az alapállapot ingyenes, ha okosságot akarsz (pl. WireGuard), már fizetni kell.

(#904) bumi válasza Multibit (#903) üzenetére


bumi
tag

Köszi, igen nézegettem én is.

[ Szerkesztve ]

(#905) bumi


bumi
tag

Amúgy mennyit fogyaszt Nektek a router nagyobb intel processzorral? Gondolom nem sokat, elég alapjáraton megy. Vagy tévedek? :F

(#906) Multibit válasza bumi (#905) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem Max Power: 24W - az adatlap szerint.

(#907) bumi válasza Multibit (#906) üzenetére


bumi
tag

Egy 50-60w-os proc. sem fogyaszthat sokat, gondolom. Elég sok 4. generációs brand gép van eladó, azokat nézegetem. Meg a 6. generációsakat, azok még jobbak.

(#908) Multibit válasza bumi (#907) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdezz rá erre! Több mint két hete jegelt.

(#909) bumi válasza Multibit (#908) üzenetére


bumi
tag

Megpróbálom, kösz!

(#910) qqcqqc válasza bumi (#909) üzenetére


qqcqqc
őstag

Már archivált, pedig jó cucc a célra gigabitet viszi, tapasztalat... :)
Nálam ilyen van egy 4 portos intel kártyával.

(#911) bumi válasza qqcqqc (#910) üzenetére


bumi
tag

Írtam neki, utána archiválta. Még meg van, ha esetleg megint aktuális lesz, akkor jelzi a tulaj.

(#912) bumi


bumi
tag

Sziasztok!
A Lawrence Tamás :) videója alapján beállítottam a pfBlockerNG-t (pl. GeoIp). A problémám az, hogy amit csináltam torrent szabályt, hiába teszem legfelűlre a Rules/Wan résznél, elmentem, mégis pár perc múvla felugrik egy másik szabály, ez pedig legalulra kerül! Már csináltam separator-t is, hiába.

(#913) scream


scream
veterán

Más is tapasztalt esetleg olyat, hogy állítgatás nélkül (tehát több hete nem is nyúltam a pfSense-hez) a Bufferbloat tesztje belassul? Más speedtestek (fast.com, speedtest-cli) hozzák a 300mbps/80mbps sebességet, Bufferbloat alatt 2.9mbps/12.8mbps a max :F

Amúgy a result az A+, de a sebesség kriminális.

(#914) Multibit válasza scream (#913) üzenetére


Multibit
veterán

Idén áprilisban Melorin kolléga dobta fel a témát. Akkor én is kísérleteztem vele egy rövid ideig, de hektikus eredmények születtek nálam (is). Azóta nem foglalkoztam vele. A mindennapokban nem tapasztalok hibát (igaz nem játszok online).

(#915) Melorin válasza scream (#913) üzenetére


Melorin
addikt

Azóta egyszer volt olyan, hogy gyanúsan lassan töltöttek be az oldalak. Ránéztem a speedtest-en és nekem is ilyen 5-10mbps-re csökkent a sebességem. Azóta inkább nem használom a traffic shaper-t.

(#916) scream válasza scream (#913) üzenetére


scream
veterán

Multibit, Melorin

Köszi a válaszokat!

Én nem nyúltam a Traffic shaper-hez, így nincs is bekapcsolva/engedélyezve. Viszont én is azt tapasztaltam, hogy lassan töltenek be a weboldalak (ua. a gép, ua. a böngésző), ezért néztem rá a net sebességre - ami Speedtest.net és Fast.com-on megfelelő értékeket hozott, csak a Bufferbloat test-nél volt ilyen csiga az eredmény.

Tegnapi futtatás - test_1
Mai futtatás - test_2

Mindeközben a pfSense alatt 5-8%-os a CPU terheltség, rengeteg szabad memóriával.

(#917) noorbertt válasza scream (#916) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Csak ott dob rossz eredményt? Használatnál érződik valami?

Masik:
Kiprobalnád a 1.1.1.1 Warp-ot a tesztelt gépen?

Elkezdtem komolyabban használni Cloudflare zero Trust platformon és imádom. OPNSense router is oda van kötve és a mobil eszközök is. Cf felületen tudok külön tuzfal szabályokat is létrehozni.

(#918) scream válasza noorbertt (#917) üzenetére


scream
veterán

Mint írtam is, onnan indult az egész, hogy lassúnak éreztem az oldalbetöltéseket, utána meg csináltam a speedtest-et (cli), fast-ot (FFox) és mivel ott hozta a csomagba tartozó sebességeket tovább mentem a Bufferbloat-ra, ahol meg csak a töredékét hozta sebességben. Amúgy Cloudflare DNS-t használok (1.1.1.2, 1.0.0.2).

Tegnap este kikapcsoltam a pfBlocker-t és azóta normálisnak érzem a sebességeket, ami kicsit fura számomra, mert amúgy a default dolgokkal használtam a pfBlocker-t.

Így, hogy nem jelentkezik a probléma, a Warp kipróbálását nem gondolnám már releváns tesztnek.

[ Szerkesztve ]

(#919) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Egyelőre VM-be fut nálam opnsense teszt jelleggel, de mindenképp szeretnék dedikált hardvert alá. Otthoni használatra kellene, ez már nagyon overkill lenne a feladatra? 4GB ram, 32GB SSD verzióra gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#920) scream válasza szjoci (#919) üzenetére


scream
veterán

Hát te érzed, hogy mi az ami sok a pénztárcádnak. :)

Én amúgy hasonlót vettem magamnak (igaz, pfSense-et futtatok) itthonra és a hw-vel elégedett vagyok (pár egy serial port elfért volna rá), az sw-t meg tanulom. Én nem bántam meg, igaz még nem túl rég óta gyűröm.

(#921) Multibit válasza szjoci (#919) üzenetére


Multibit
veterán

Látom, 2.5 Gbps-re gyúrsz. Inkább keress egy olyan vasat, amiben i226 NIC van.

(#922) szjoci válasza scream (#920) üzenetére


szjoci
őstag

Rendeltem egyet, és még az árát is sikerült ~65eFt-ra lekuponozni. 2,5Gb lan portok végett nem rossz ár szerintem, ennyiért ilyen paraméterekkel rendelkező "konyhakész" routert nem igazán kapni.

szerk.: #921Multibit: igen, akkor már haladnék a korral. Már megrendeltem, de megnézem azok milyen árban vannak, hátha le tudom még mondani.

[ Szerkesztve ]

(#923) szjoci válasza Multibit (#921) üzenetére


szjoci
őstag

Sikerült lemondani. Olcsóbban vettem mint a másik lett volna, ráadásul ez 4GB RAM-al és 128GB ssd-vel lesz. Igaz hogy csak 2 portos, de nem is kell több nekem mert switch van/lesz utána. Ilyen lett

(#924) scream válasza Multibit (#921) üzenetére


scream
veterán

Viszont az i226 támogatottsága ha jól tudom még csak OPNsense alatt megoldott (és szjoci-nál erre lenne céleszköz, szóval nincs gond) - legalábbis pár hónapja, amikor vettem, akkor még erről olvastam.

Én i225-V R3-at vettem, egyelőre kifejezetten olyan hibát nem tapasztaltam (vagy csak nem tudom, hogy ez okozza), ami a NIC "rosszasáságára" lenne visszavezethető és pfSense simán felismerte.

[ Szerkesztve ]

(#925) Multibit válasza scream (#924) üzenetére


Multibit
veterán

Az i225 - finoman szólva - nem sikertörténet az Intelnél. A net tele van a problémákkal, egyre másra jöttek az újabb revíziók.
[link]
"Intel I225v Nightmare"
"i226 is a new name for a fourth Revision of the i225"

Igaz, az i226 még nagyon új, de a megszületése azt igazolja, hogy az i225 rev3 sem volt az igazi. Ha neked bevált, szerencsésnek mondhatod magad.

(#926) Multibit válasza szjoci (#923) üzenetére


Multibit
veterán

Ez tetszik. Remélem, beválik!
Én még nem érzem szükségét a több gigabites net előfizetésnek. A jövőben - talán - a multigigabites LAN kiépítése lesz nálam műsoron.
Bár... a Firewalla nagyon tetszik. Ha megint beindulok, ez lehet a következő agymenésem. Szegény családom... :B

(#927) scream válasza Multibit (#925) üzenetére


scream
veterán

Egyelőre nekem csak LAN irányban (és egyelőre ott is csak WiFi-n) megy 2.5G, illetve amikor rendeltem még nem volt kint az i226, pedig direkt vártam, hogy jön-e újabb rev.

De a linkelthez hasonló hibákat még nem tapasztaltam - remélem így is marad.

(#928) noorbertt


noorbertt
őstag

OpenWRT VM, *sense utan butasag lenne?

(#929) noorbertt válasza noorbertt (#928) üzenetére


noorbertt
őstag

Kirpobaltam, beallitani sem birnam :D

(#930) bumi


bumi
tag

A héten összerakok egy gépet a pfsense-nek. A PCIe x1 csatolófelületű hálókártya bírja az 1gigás netet?

(#931) Melorin válasza bumi (#930) üzenetére


Melorin
addikt

Persze.

(#932) bumi válasza Melorin (#931) üzenetére


bumi
tag

Köszi. Annyira nem értek ezekhez az adatokhoz, azt olvasom, hogy a PCIe x1 sebessége 500MB/s. Ehhez képest "1 gigával" tud letölteni?

(#933) Multibit válasza bumi (#932) üzenetére


Multibit
veterán

500MB/s ;)

Amúgy 400 MB/s [link]

[ Szerkesztve ]

(#934) bumi válasza Multibit (#933) üzenetére


bumi
tag

Ok. Akkor a lényeg, hogy vehetek olyat. Köszi.

(#935) inf3rno válasza bumi (#932) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt tudsz tájékozódni: [link]
Attól függ melyik PCIE generáció, hogy mennyit bír. A Gen3 x1 8Gbps, a gyakorlatban valszeg 6Gbps körül van, legalábbis annyit mértem a Gen2 x2-vel. Fontos még, hogy elvileg ezt oda-vissza tudja, tehát egyszerre mehet 6Gbps letöltés és feltöltés a hálókártyával, ha csak ez limitálja.

Amúgy nem tudom, hogy miért kellett annak idején ezt a bit-bájt hülyeséget kitalálni. Simán bitben kellene mérni mindent, és akkor nem zavarná össze az embereket. A gyakorlati alkalmazások szempontjából teljesen mindegy, hogy azt mondom 120GB-os SSD vagy 1 terabites SSD.

Buliban hasznos! =]

(#936) bumi válasza inf3rno (#935) üzenetére


bumi
tag

Köszönöm.

(#937) Multibit


Multibit
veterán

Korábban jeleztem, hogy a FireHOL level3 IP blokklistába bekerült a Google DNS IP címe. Más érdekességet is találtam benne. Az OpenWRT fóruma is feketelistára került és a github is. A FireHOL level4-ről köztudott, hogy sok fals pozitív találata van, de a level3-mal korábban nem voltak ilyen gondjaim. Érik a gondolat, hogy felejtem a FireHOL listák használatát, elég lesz a CrowdSec.

(#938) noorbertt válasza Multibit (#937) üzenetére


noorbertt
őstag

szvsz Crowdsec és egy CloudFlare védelem kb mindenre elég.

(#939) Multibit válasza noorbertt (#938) üzenetére


Multibit
veterán

CrowdSec van telepítve nálam. Azt nem tudom, hogy milyen a CloudFlare védelem. Van viszont Zenarmor, teszi a dolgát.

(#940) noorbertt válasza Multibit (#939) üzenetére


noorbertt
őstag

Nálam így mennek a dolgok:
Mindenhol erős és generált jelszó, megfelelően beállított vlan jogosultságok -> Crowdsec agent a kintről elérhető VM és konténereknek -> Crowdsec bouncer az OPNSense-n és és egy Cloudflare bouncer is.

Semmilyen port nincs nyitva, helyette Cloudflared tunnel, ami ad egy újabb szintű védelmet +VPN-t is.

(#941) Melorin válasza Melorin (#895) üzenetére


Melorin
addikt

Továbbra sem tudom működésre bírni a reklámblokkolást VPN-en keresztül. Full tunnel van beállítva O-VPN-ben, pfblockerNG-ben is ki van választva a LAN emllett a VPN kapcsolat, a DNS resolverben ALL-ra van állítva a network.
Van akinek ez sikerült?

(#942) freddirty válasza Melorin (#941) üzenetére


freddirty
senior tag

teház azt szeretnéd elérni hogy az openvpn klliensek minden forgalmukat átküldjék a pfsense-en? Tehát mondjuk egy mobil openvpn klienssel a nem privát hálózat specifikus forgalmát is irányítsa openvpn felé. Mert erre van a redirect gateway. Ez kliens és server oldalon is konfigurálható. Attól függ hogy minden kliensedre rá akarod erőltetni ezt a funkciót vagy szelektíven.
Kliens oldalon ez a sor kell a konfigba:
redirect-gateway def1

ha szerver oldalon oldanád meg akkor be kell pipálni a redirect gateway-t. (pfsense-en nem 100% hogy így hívják de opnsense-en ez van)

fred

(#943) scream


scream
veterán

Esetleg más is használja a pfSense felületét Firefox alól? Nem tudok rájönni, hogy milyen beállítás hiányzik/kellene kikapcsolni, hogy ha benyitok mondjuk egy static DHCP IP hozzárendelést, akkor kitöltse az adott elem értékeivel - mert jelenleg, ha szerkeszteni szeretnék bármilyen meglévő adatot, amit betöltene a felület az inputboxokba, akkor Firefox alól nem tudom megtenni - ekkor átmegyek Edge-re és ott meg simán megy.

(#944) szjoci válasza szjoci (#923) üzenetére


szjoci
őstag

Sziasztok!

Megjött a hardver. Érdekes, mert elő van telepítve a Netgate Pfsense+ 22.05 release, gondolom -ha már rárakták- hogy ez kezeli már az i226 NIC-t.

(#945) freddirty válasza szjoci (#944) üzenetére


freddirty
senior tag

Ez érdekes, nekem a i226-v-t nem látta a pfsense 22, csak a development verzió a 14-es freebsd kernellel. Ezért került rá inkább opnsense, mert annak az aktuális stabil verziója már újabb freebsd-n van amiben van már support.

fred

(#946) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Sziasztok,

Állított be már valaki OPNSense-ben USB-s mobil sticket WAN-nak.
Jelenleg áthelyezés alatt van a vezetékes net, és kéne valami minimál NET elérés, ami megmaradna később backupnak.
A stick már megvan, DIGI Aktív 50-hez adott ZTE.

(#947) asdexed válasza Melorin (#898) üzenetére


asdexed
tag

Ezt én sem tudom megválaszolni neked, de nekem is ugyan ez volt a bajom több pfsense releasen keresztül. Primary DNS-nek megadtam egy saját szervert, secondarynak a pfsense ip-t és így jobb volt a helyzet, egyértelműen DNS probléma. Sok kedvem nem volt debugolni, szóval így hagytam, de mivel kellett hozzá másik HW-n futtatni DNS-t, nem volt a ideális "megoldás".

Idő közben OpenWRT-re váltottam elsőnek VM-ben, majd dedikált hardveren. Egyiken sem jött elő ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#948) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Openvpn-t használok pfsense alatt. Távolról csak úgy tudok csatlakozni, hogy a portot (1194) kinyitom a routeren. Port nyitás nélkül egyáltalán nem lehet csatlakozni távolról?

(#949) Multibit válasza csinturi (#948) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nálad fut a VPN szerver, akkor nem.

(#950) tobi'' válasza csinturi (#948) üzenetére


tobi''
tag

Nyitva kell lenni, viszont ha rules-wan alatt engedve van adott porton a forgalom, azt egy aliasba szedett networks gyűjteménnyel lehet szűkíteni (source alá aliasod), pl. hogy csak magyar IP címről lehessen elérni [link] , OPNsense alatt olyan 200-al adagoltam be copy-paste. Talán pfSense pfBlockerNG-vel is lehet szűrni, aki azt használja az majd megmondja, esetleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.