Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) FOX888 válasza Multibit (#700) üzenetére


FOX888
tag

Igazad van. A kérdésre nem válaszoltam.
- Intel Celeron J1900
- 2GB 1333MHz, DDR3L, 1.35V, SO-DIMM RAM
- 16GB mSATA SSD
- Integrált videókártya
- Ethernet port: 4x1000Mbps Intel ethernet lan

(#702) qqcqqc válasza FOX888 (#697) üzenetére


qqcqqc
őstag

Alap beállítás.

(#703) paizinho válasza FOX888 (#692) üzenetére


paizinho
tag

Nálam 900+/300+, amikor mértem, most épp 881/325. (inferno által hivatkozott még nincs beállíva.
Méréshez a szelessav.net-t használom, mert a Digis szerelők javasolták.
Még 2.4.5 korban cli-ből felraktam a speedtest.net csomagot és onnan méregettem, azzal is 800-900+/180-300+ volt általában.
De, ahogy a többiek is írták a vonalon kívül számít a vas és a futtatott szolgáltatások is.

(#704) FOX888 válasza paizinho (#703) üzenetére


FOX888
tag

A modemre közvetlenül csatlakozva sem érhető el nagyobb letöltési sebesség.
Ezek szerint nem a router-ben keresendő a hiba, hanem a szolgáltatóban!

(#705) Multibit válasza FOX888 (#704) üzenetére


Multibit
veterán

A modemre közvetlenül csatlakozva sem érhető el nagyobb letöltési sebesség.
A lényeget a végére hagytad :U

(#706) FOX888 válasza Multibit (#705) üzenetére


FOX888
tag

Rossz volt a hibakeresési sorrendem! :)

(#707) LZs?! válasza FOX888 (#692) üzenetére


LZs?!
aktív tag

pfSense VM @ Hyper-V

1GB RAM

1 Core @i5-4570S

10GB VHD

1x NIC WAN -> Digi ONT bridge w/ pppoe

1x NIC LAN -> TP Link Gb Switch -> clients

800-900 / 200-300 bármikor megvan, ha futtatom a speedtest cli-t.

Valószínűleg első körben szolgáltató, utána beállítások, utána CPU sorrendben boncolgatnám a helyedben.

EDIT: Közben látom, meglett.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#708) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Lenne itt olyan aki használja a pfBlockerNG IP Reputation opciót?

El Psy Kongroo

(#709) Patice válasza Véreshurka (#708) üzenetére


Patice
nagyúr

Az mit csinál? PfBlockerNG-t használom, de ezt nem ismerem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#710) Véreshurka válasza Patice (#709) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Reklámszűrés mellett lehet a pfBlockerNG-vel IP blokklistákat is használni, azaz tudod szűrni a rosszindulatú hálózatokat, illetve lokáció alapján is tudsz blokkolni akár, ez olyan mint a synology nas-okon a geoip szűrés. Ezt tavaly ugyan már beállítottam, de az IP reputation részt már akkor sem értettem, hogy mi az (pfblockerNG >> IP >> IP reputation fül) és ezt szeretném most megérteni, főleg a Country Code Settings IPv4 Country Exclusion részét. Egy kis beállítási segédlet: [link]

El Psy Kongroo

(#711) supercharley


supercharley
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Bizonyos okokból nagyon valószínű hogy pfsense-t, vagy opnsense-t kellene otthoni routerként használnom. Azonban nagyon felületesek az ismereteim ezekről (pfsense-t már láttam valamikor működni). Van egy fontos szempont, és mielőtt belekezdenék szeretném tisztázni hogy van-e erre lehetőség ezekben a rendszerekben! Annyiról van szó hogy feltétlenül szükségem van arra hogy a routerben meg tudjak adni a belső IP címekhez lokális host neveket (pl. 192.168.0.103 = mqtt.loacl, nr.local). Ez megy?

[ Szerkesztve ]

(#712) Véreshurka válasza supercharley (#711) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Megy.

El Psy Kongroo

(#713) Véreshurka válasza supercharley (#711) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Velős hozzászólásomat még annyiva egészíteném ki, hogy ahogy nekem a különböző beállításokról szóló videókat és blogbejegyzéseket böngészve az jött le, hogy nem TLD-t (Top Level Domain) kell beáálítanod (mint a példádban a .local), hanem FQDN-t (Fully Qualified Domain Name), ami vagy valami olyan amit soha senki nem fog használni, mint pl. local.lan, vagy olyat amit a neveden regisztráltál.

El Psy Kongroo

(#714) Dißnäëß válasza Véreshurka (#713) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez engem is érdekel.. ha a router-emet mondjuk dyndns-nél beregizem egy kutyafule.dyndns.org-al, lehetnek ettől még a lan-on ülő hostjaim

host1.kutyafule.dyndns.org
host2.kutyafule.dyndns.org
.
.
?

És ezzel egy időben akár
host1.local.lan
host2.local.lan
.
.
?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#715) Multibit válasza Dißnäëß (#714) üzenetére


Multibit
veterán

Az első kérdésedre a válasz igen, ha a engedélyezted a routerben a DDNS beállításnál a wildcards opciót (és a DDNS szolgáltatód is támogatja):

(#716) Dißnäëß válasza Multibit (#715) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagyon köszi. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#717) asdexed


asdexed
tag

Aki pfSense 2.5.1-en állított be sikeresen IPv6-ot DIGI FTTH szolgáltatóval, milyen beállításokkal sikerült?

Amiket találtam eddig ezzel kapcsolatban, abból az jön le, hogy /64-es prefix kell és IPv4-es kapcsolaton kell DHCP6-tal kérni címet. Ez eddig meg is van, a WAN interfész kap IPv6-os címet. A LAN interfészt beállítottam "Track interface"-re és megadtam a WAN-t, viszont a LAN nem kap v6-os címet és itt a gond.
Magáról a pfsense gépről sem lehet sehová v6-on kapcsolódni.

Így néz ki jelenleg: [kép] , [kép]

[ Szerkesztve ]

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#718) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!
Intel 3337U + integrált Intel NIC, rajta proxmox, azon egyelőre csak pfSense, "Host" típusú CPU-ként kapja az összes magot, WAN oldal digi PPPoE, még smi más nincs a routeren, csak tesztgetem mit tud. OpenVPN állítgatok "road warrioroknak", és nagyon primitíven speedtest-tel (win app) mérek, úgy h a VPN a default gateway. Ugyanezzel mérve a router mögött fizikailag van átlag 700/200, ahol a kliens ül, ott 300/300 a helyi routeren át, de VPN-en 100Mbps-nél elfogy kb. a szufla.
Ennyit tud a CPU? Kéne még valamit tweakelgetni? Vagy a proxmox okozhat szignifikáns csökkentést ebbe a felállásban?

(#719) Patice válasza kisskd (#718) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ennyit tud a CPU. RAM nem fogy el VPN használatakor?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#720) Melorin válasza kisskd (#718) üzenetére


Melorin
addikt

AES-NI aktív nálad?

(#721) kisskd válasza Melorin (#720) üzenetére


kisskd
tag

Igen, ez így néz ki nekem is, asszem a proxmoxban is be van rá nyomva vmi CPU flag.

Patice: jó kérdés, este tesztelem, eddig nem figyeltem a RAM-ot, bár, hogy őszinte legyek a pfSense CPU terheltség visszajelzését sem teljesen értem.

(#722) Multibit válasza kisskd (#718) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen beállításokkal (cipher, auth) ennyi?

(#723) kisskd


kisskd
tag

No szóval sorban: AES-NI: Yes (active), proxmoxban is hozzáadva az AES flag.
RAM: ha jól értem, bőven nem fogy el a 4GB, lsd. alább:


Multibit: ezekre gondolsz a configból?
data-ciphers AES-128-GCM:CHACHA20-POLY1305:AES-256-CBC
data-ciphers-fallback AES-256-CBC
auth SHA256

(#724) Multibit válasza kisskd (#723) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ezekre. Ahogy látom, a szokásos. Úgy tűnik ennyit bír a CPU. Az OpenVPN erőforrás igényes játék. Meg aztán, hiába a 4 thread, az OpenVPN csak egyet használ.

(#725) kisskd válasza Multibit (#724) üzenetére


kisskd
tag

Igen, az alapokkal tisztában voltam, csak reméltem, azért szignifikánsan többet remélhetek tőle, mint vmi ARM/thin client cucctól. :( Ha ketten kapcsolódnak párhuzamosan ugyanahhoz a szerverhez, az is mind 1 magon menne?

(#726) Multibit válasza kisskd (#725) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor is egy magon menne (ugyanaz a szerver processz).

(#727) kisskd válasza Multibit (#726) üzenetére


kisskd
tag

:( ennek annyira nem örülök, ez így nem rosszabb, mint a mostani felállás, de nem is sokkal jobb, át kell gondolnom, megéri-e erre a hardverre átvariálni a routert. Többet reméltem a CPU-tól, mert itt az i7-4500U-ra openVPN-en GCM-mel 800Mbps-1Gbps-et írtak, és elvileg csak cca. 20% a teljesítményelőnye.

(#728) Multibit válasza kisskd (#727) üzenetére


Multibit
veterán

Én is olvastam ezt az oldalt, meg hasonlókat is, csodás OpenVPN sebességekkel. Részleteket viszont sehol sem közöltek. Engedd meg, hogy kétkedéssel fogadjam ezeket a 800-1000 Mbps eredményeket. Ennyihez sokkal erősebb CPU kell.

(#729) tradeelek11 válasza kisskd (#727) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ragaszkodsz az OpenVPN-hez? Az idézett cikkednek a legvégén ott volt Wireguard,
akkor még nem volt megoldható, azóta már van rá megoldás kb. 4 szer gyorsabb.

(#730) kisskd válasza Multibit (#728) üzenetére


kisskd
tag

Készséggel elhiszem neked, épp ezért érdeklődtem, mert vagy ott hazudnak, vagy én szúrok el valamit a logikám szerint.

tradeelek11: hát szeretnék annál maradni, de lehet ezek után körülnézek. Nem feltétlen akarnék vízhűtéses routert, ami kifűti a házat :D (de nem úgy volt, hogy 2.5 óta megint nincs Wireguard?)

(#731) Véreshurka válasza kisskd (#730) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Asszem külön csomagként telepíthető, vagy telepíthető lesz, nem tudom most pontosan, hogy bennt van-e már a csomagok között, de ha bennt is van / lesz azért várnék még a használatával amíg sokan nem fognak visszajelezni, hogy minden okés vele.

El Psy Kongroo

(#732) Multibit válasza kisskd (#730) üzenetére


Multibit
veterán

Az a helyzet, hogy nem csak a vason múlik a sebesség (igaz, leginkább ez a meghatározó).
Különböző honlapokon lehet olvasni OpenVPN tweaking ötleteket, sokszor egymásnak ellentmondó tartalommal. Ezek legtöbbször szerver (és kliens) paraméterek cseszegetését jelentik. Nem szakértem a dolgot, csak próbálgatok közülük néhányat. Nekem eddig nem járt eget rengető sebesség különbséggel ezek változtatása:
tls-version-min 1.2
tun-mtu 48000
fragment 0
mssfix 0
sndbuf 524288
rcvbuf 524288.
Ahogy írtam egy-egy paraméter esetén ellentmondásos véleményeket lehet olvasni a javasolt értékek tekintetében. A fenti "tuninggal" és ezekkel a szerver beállításokkal jelenleg ez a helyzet nálam (hw: i5-8250U, 16 GB RAM). Mint láthatod, nagyon messze van a 800-1000 Mbps-től.

szerk:
Ami még kimaradt: a kliens vas teljesítménye is számít. A fenti sebesség egy Pentium J5005 + 8 GB klienssel jött össze. Van még egy - kísérletezés szempontjából - szóba jöhető laptopom (i5-3340M, 16 GB), azt is fogom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#733) Multibit válasza Multibit (#732) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem változtatok semmit a szerver/kliens paramétereken és hagyom, hogy a rendszer intézzen mindent, akkor ilyen eredmény születik.

(#734) Patice válasza Multibit (#732) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi az infókat! :R
Mostanában akarom én is kipróbálni a VPN-t és ezek nagyon hasznosak lesznek kezdéshez.
Meg akarom majd nézni a WireGuard-ot is, hogy mi a helyzet vele, telepíthető-e, stb.
Nekem az lenne egyik felhasználása a VPN-nek, hogy mobilról, mobilneten is legyen reklámblokkolás, meg esetleg tartalomszűrés a későbbiekben (legnagyobb fiam lassan kapja első saját mobilját). Ehhez szerintem már ezek a sebességek is jók.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#735) Multibit válasza Patice (#734) üzenetére


Multibit
veterán

Amúgy a 150-200 Mbps sebesség nekem is megfelelő arra, hogy időnként "hazanézzek", ha szükséges. Inkább a kíváncsiság vezérelt, hogy miből adódnak a neten olvasható nagy sebességkülönbségek.

(#736) tradeelek11 válasza Patice (#734) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Wireguard témához:
[link]
érdemes végig nézni a yt csatornáját illetve githubját is.

illetve egy kérdés mindenkihez. Ez [link] a tipusú kártya ugye jó a sensekhez?

Tisztelettel :R

(#737) Multibit válasza tradeelek11 (#736) üzenetére


Multibit
veterán

Intel alapú kártya, az ilyeneket általában ajánlják :K

(#738) Patice válasza tradeelek11 (#736) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#739) tradeelek11 válasza Multibit (#737) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm Uram :R

Még egy gyors kérdés ha jól emlékszem te opnsense-t használsz?
Azt meg tudom oldani, hogy van egy domain nevem, nevezzük valaki.com-nak.
A nexcloudot kívülről (Wan) úgy érem el hogy, cloud.valaki.com
a nast pl. nas.valaki.com. Ez LAN-ból 192.168.1.85:444 vagy nas.local:444 illetve
192.168.1.85:90 vagy nas.local:90.

A kérdésem az hogyan, hol tudom beállítani azt ,hogy mondjuk mobilról wifin LANon
keresztül ha beírom cloud.valaki.com ne menjen ki és jöjjön vissza hanem a belső IP címre és portra menjen egyből?

Tisztelettel :R

(#740) tradeelek11 válasza Patice (#738) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Igazán nincs mit :R
Ha jól emlékszem neked van OMV+Docker párosod?
Ott konténerben kibírod próbálni ,hogy tetszik e Wireguard.
Én most úgy használom.

(#741) Multibit válasza tradeelek11 (#739) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt sajnos nem tudom, soha nem volt szükségem ilyesmire. Bentről mindig IP-vel érek el mindent.

(#742) kisskd válasza tradeelek11 (#739) üzenetére


kisskd
tag

pfSenseben a DNS Resolver domain override-ot keresnéd, hátha segít opnSenseben is.

(openVPN témával még játszok kicsit, az iroda kiszolgálására nem ártana némileg több)

(#743) tradeelek11 válasza kisskd (#742) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Ahogy lesz időm megnézem :R

(#744) FOX888


FOX888
tag

Sávszélesség korlátozásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Megnéztem már egy pár oktató videót és leírást, de nekem nem akar működik.
Annyi a különbség, hogy nálam Bridge-ben van 3db Lan csatlakozó és ezt is választom ki Interface-nek. Le-feltöltési limit beállítva.
Mit ronthatok el? pfSense 2.5.0

(#745) Multibit válasza FOX888 (#744) üzenetére


Multibit
veterán

A kérdésedre nem tudom a választ, de azért érdeklődnék... Mekkora sávszélességű neted van? Mert - mondjuk - 1000-es net előfizetéssel nem érdemes sávszélesség szabályozással görcsölni. Persze, ha valami szerény ADSL-ed van, nem szóltam.

(#746) FOX888 válasza Multibit (#745) üzenetére


FOX888
tag

1000-es. Inkább csak a tesztelés miatt lettem volna rá kíváncsi. Nem életbe vágó, hogy megoldódjon.

(#747) tradeelek11 válasza Multibit (#745) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Te most mit használsz pfBlocker helyett?
Illetve más opnsense-s véleménye is érdekelne.

Tisztelettel :R

(#748) Multibit válasza tradeelek11 (#747) üzenetére


Multibit
veterán

IP blocklista aliasok + Ubound + Sensei

(#749) tradeelek11 válasza Multibit (#748) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm, még annyit megkérdezhetek ha nem titok,
hogy a Sensei free vagy fizetős verzióját használod?
Illetve nem terheli nagyon a géped?(tudom azért a tied combos vas)

Tisztelettel :R

(#750) Multibit válasza tradeelek11 (#749) üzenetére


Multibit
veterán

Egyelőre az ingyenes Senseit használom. A CPU-t nem izzasztja igazán, de a 16 GB RAM kell neki.
Szerk:

Háttértár is szükséges rendesen. Persze attól is függ, hogy hány nap adatait akarod tárolni. Nekem 7 nap van most belőve a Senseiben, így kb. 60-70 GB-ot foglal a 250 GB-os SSD-ből.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.