Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Melorin válasza qqcqqc (#800) üzenetére


Melorin
addikt

YT reklámokat nem lehet szűrni tűzfallal.

(#802) qqcqqc válasza Melorin (#801) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azért gondoltam, mert a böngészős reklámblokkolók mellett nincs reklám.
A kölkök viszont sokszor androidos tabletről nézik.
Mondjuk valami általános reklámblokk lehetőség még így is érdekelne.

(#803) KaqXar19 válasza qqcqqc (#800) üzenetére


KaqXar19
tag

droidon PureTuber appal nezze a videokat.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#804) aerol válasza qqcqqc (#800) üzenetére


aerol
tag

youtube vanced :K

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#805) ozveo válasza FOX888 (#798) üzenetére


ozveo
tag

Részleteket lehet tudni? paraméterek ár stb.

(#806) Multibit válasza ozveo (#805) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem ezt rendezzétek le HA-n :K

(#807) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

Nagyurak kellene egy kis segítség.
Opnsensen fut Wireguard server tökéletesen(kintről befele ugye :) )
Nem is ez a kérdés.

Hanem [link] ez alapján beállítottam egy WG klienst is,
tehát az összes kimenő forgalmam a NETfele ezen megy.
Ez is működik tökéletesen, viszont azt szeretném megoldani
hogy ha valami történne ezzel az iránnyal akkor indítsa újara kapcsolatot.
Tehát pingeljen valamit és ha x ideig nem kap választ akkor indítsa újra,
akár pl. failovernél. Még nem fagyott ki de kicsi is a minta, csak próbálok előre gondolkodni
Erre gondolom valami script kellene de abban (BSD alatt) nem érzem komfortosan
magam, minden segítséget. esetleg más ötletet előre köszönök :R

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#808) inf3rno válasza tradeelek11 (#807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ugyanúgy unix a BSD is, nincs nagy különbség a scriptek között. A dokumentáció meg szerintem elég jó.

Buliban hasznos! =]

(#809) tradeelek11 válasza inf3rno (#808) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm!

Akkor abban erősíts meg légy szí , hogy scriptel lehetne a legegyszerűbben megvalósítani?

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#810) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!

HAProxy-val küzdök jelenleg, hogy elérjek saját domainnel pár dolgot itthon (valami1.domain.com, valami2.domain.com stb.). Cloudflare-nél vettem most meg, szerintem minden jól be van állítva elvileg (OVH.com-nál vett domainnel és beállításokkal jó volt).
Nekem gyanús, hogy a Telekom részéről van a hiba, de addig nem akarok betelefonálni, amíg nem biztos. Onnan gondolom, hogy a pfSense WAN címként 192.168.0.2-t ír, a külső IP-t csak a modemben látom. A DDNS cloudflare-re viszont működik, egyből frissíti oda, szóval ezért vagyok ebben bizonytalan.
Régebben működött a dolog, de valamiért kaptam új modemet (KAON 3002, egy hulladék szerintem is meg mások szerint is).
Ötlet, hogy hol és mit kellene még keresgélnem ezzel kapcsolatban? Egyszer már telefonáltam, hogy szar a modem, valamit csináltak neki távolról, mert most már a beállításokba be tudok lépni és este újra is volt indítva.
Bridge-ben van elvileg a modem az alapján, amit ír, de már ebben se vagyok teljesen biztos, hogy az jó...

[ Szerkesztve ]

(#811) kisskd válasza CanibelZ (#810) üzenetére


kisskd
tag

Mégsincs bridgeben a modem ... belső IP-t kap a pfSense WAN ága. A DDNS ettől működhet, mert ott elég megnéznie a kliensnek, minek tűnik a külső IP, és azt "jelenteni". Viszont ha kintről akarsz "benézni", akkor megakad a projekt, mert a modem nem tudja, hova menjen a kérés. Két dolgot tehetsz: vagy átrakod/rakatod tényleg bridge módba a modemet (nem tudom, meg tudod-e tenni magadnak, lassabb/bonyolultabb lehet, ha nem, viszont ez az ideális megoldás), vagy DMZ-be teszed/minden portot forwardolsz rajta a pfSense WAN oldali IP-címére (amit előbb fixre állítasz).

(#812) CanibelZ válasza kisskd (#811) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Igen, én is erre jutottam végül. Már kértem kétszer is, egyszer mikor beüzemeltem, de valami beakadt rajta, majd megint, mert egyik este valami levágta az áramot és amikor bekapcsoltam, elfelejtette, hogy hogyan is kellene lennie... Szerintem ez a szutyok nem marad bridge üzemmódban, ha újraindul. Ma telefonálok megint, hogy adjanak valami mást, mert ez nagyon gáz...
A DDNS részét nem tudtam, hogy ennyi elég neki, most már ezt is tudom, köszi!

(#813) kisskd válasza CanibelZ (#812) üzenetére


kisskd
tag

Megesik :( velünk egyszer eljátszotta másik szolgáltató, céges, fix IP-s előfizetésnél (nem tudom, mit gondoltak, ugyan miért fizetünk fix IP-t), hogy csomagváltásnál átrúgták központilag router módba, se szó, se beszéd. :(((

(#814) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nagyjából elképzeléseimnek megfelelően beüzemeltem OPNSense alapú rendszeremet.
Egy érdekesség van, amivel nem tudok mit csinálni, az a lemezhasználat. A beállítások után a T620 plus 16 GB SSD-jén 1/3 helyfoglalással indultam, de ez szépen elkezdett hízni és pár nap alatt 50% felé emelkedett. Próbáltam keresni valami megoldást erre, mert eléggé zavaró, de semmi indokot nem találtam rá. A log állományok töltik?
Attól félek, hogy ha ez így folytatódik a hét végére elfogy a hely (Szombat óta megy élesben).
Tudok valamit csinálni, vagy túl kicsi az SSD?

[ Szerkesztve ]

(#815) inf3rno válasza qqcqqc (#814) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is a hálózati naplók lehetnek felelősek érte. Próbáld megkeresni őket, és bizonyos időközönként archiválni. Tömörítve biztosan nem foglalnak ennyi helyet. Mondjuk ha nem elemzed őket időről időre, akkor ennyi erővel ki is lehet kapcsolni a naplózást.

Ami még eszembe jutott, hogy fájlrendszer függő, de azt hiszem ZFS-nél van ilyen feature, hogy eleve tömörítve tárolja, csak eléggé CPU és memória igényes. Most nem jut eszembe a neve.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#816) Multibit válasza qqcqqc (#814) üzenetére


Multibit
veterán

Hááát... Szerintem 16 GB háttértár kevés. Legalább 64 GB-t alkalmaztam volna. A nagyobb kapacitású SSD általában gyorsabb is.
A rendszerbeállítások között tudod szabályozni a logolást: [kép]
Nálam most így néz ki a lemezhasználat. Igaz, csak azért ennyi, mert a Zenarmorban 14 napban szabtam meg a riportok tárolását.

(#817) qqcqqc válasza Multibit (#816) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszi, átállítottam, nyomtam egy reset log files-t és 14 % lett.
Lehet, hogy nézek másik ssd-t, csak kicsit már nem nagyon kapok.
120 GB alatt ne nagyon láttam, az meg már szerintem sok.

(#818) jameshun02


jameshun02
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van otthon egy szerverem, amin vagy egy pfsense és azt eltudom érni OpenVPN-en keresztül, munkában vagy bárhonnan. De viszont amikor fent vagyok Pesten albérletben az ottani hálózatról nem bírom elérni sehogy. Annyi, hogy a pesti net digi és NAT mögött van, de szerintem ennek nem kéne befolyásolni azt, hogy az otthoni szervert elérjem, mert a mobil hálózaton is elérem simán. A pesti router egy Asus AC66u b1.
Előre is köszönöm a választ!

(#819) tobi'' válasza jameshun02 (#818) üzenetére


tobi''
tag

Szia!
Nálam opnsense van, de belefutottam én is, hogy telekom mobilnetről elértem, digis mobilról nem. Vedd ki a pipát Interface WAN alatt a 'Block private networks' mellől, majd ha úgy adja, csinálj rá egy floating szabályt.
[link]

(#820) jameshun02 válasza tobi'' (#819) üzenetére


jameshun02
csendes tag

Köszönöm a segítséget sikerült, ezzel a megoldással!

(#821) qqcqqc válasza qqcqqc (#817) üzenetére


qqcqqc
őstag

A napokban jön egy 120 GB ssd az OPNSenese T620 plusba a 16 GB helyére.
Az lenne a kérdésem, hogy ha klónozom és kiterjesztem az új lemezen a rendszert, akkor az működik?
Vagy mentsem le a beállításaim és telepítsem újra?
Én az első verziónak örülnék...
Ki mit mond?

(#822) Véreshurka válasza qqcqqc (#821) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálam (pfSense) a beállítások mentése már párszor segített és elég egyszerű volt, úgyhogy tőlem a mentés - visszaállítás kap egy szavazatot.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#823) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek egy ilyen elég gigabites routernek nekem 8GB memóriával? [link] Nyilván a routing részére egyértelmű, hogy elég, viszont szeretném vizsgálni a hálózati forgalmat, kibontani a titkosított csomagokat, szűrni IP és domain lista alapján, vírust keresni, ilyesmik.

Buliban hasznos! =]

(#824) Multibit válasza inf3rno (#823) üzenetére


Multibit
veterán

kibontani a titkosított csomagokat
Egy AES-NI támogatást nélkülöző CPU-val? Én nem választanám ezt a vasat.

(#825) inf3rno válasza Multibit (#824) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszönöm! Teljesen kiment a fejemből, hogy erre is figyelni kell. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#826) Multibit


Multibit
veterán

Elmondom, hogy jártam a NUT-tal OPNsense alatt.
Nálam a router NUT serverként van konfigurálva (egy Syno és egy OMV NAS a NUT kliens). Ez rendben működött korábban. Szívesen használok a tűzfalban aliasokat, eddig elégedett voltam velük. Nem csak IP listákat, hostokat, portokat is felvettem aliasként a tűzfalban. Többek között a routerre definiáltam aliast és azt használtam a 127.0.0.1 helyett. A NUT portra, torrent portra is aliasokkal hivatkoztam a tűzfal szabályokban. Ezzel régebben semmi gond nem volt.
Nem rég azonban (emlékeim szerint a 22.1 indulása óta) furcsa problémák jelentkeztek. A NUT service diagnosztika menüpontjában az UPS Status képernyő üres maradt! Ekkor a GUI is "fagyott", érdekes módon csak a menük végpontjaiban. A rendszer log ilyen üzenetekkel volt tele:
2022-03-11T23:30:57    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:29:37    Notice    upsmon    UPS ups is unavailable    
2022-03-11T23:29:37    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:28:17    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:26:57    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:25:36    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:24:16    Notice    upsmon    UPS ups is unavailable    
2022-03-11T23:24:16    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:22:56    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:21:36    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:20:16    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:18:56    Notice    upsmon    UPS ups is unavailable    
2022-03-11T23:18:56    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:17:36    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out    
2022-03-11T23:16:16    Error    upsmon    UPS [ups]: connect failed: Connection failure: Operation timed out

Az derült ki, hogy az OPNsense nem szereti, ha a NUT redirect NAT szabályban a router local hostra és a NUT portra aliassal hivatkozom! Amint lecseréltem ezeket konkrét portszámra és IP címre, helyreállt a rend. Ez reprodukálható! Ami viszont furcsa, hogy más szabályokban nem okoz problémát az alias használat :Y Pl. a torrent forgalom szabály kifogástalanul működik: [kép]
Nem csak a NUT-tal szívtam, hanem a Zenarmorral is! Egy napon, nem jöttek a riportok és a support azt javasolta, hogy telepítsem újra az Elasticsearch-öt. Mikor az ES települt, a Zenarmor nem tudta elérni a router local hostot, így nem lehetett végrehajtani az indexeléseket. Miután eltüntettem az erre hivatkozó aliast, ez a probléma is megszűnt :K
Ha valaki hasonló dologgal szív, nézzen utána ennek! De ha jól működik, nehogy hozzá nyúljatok! :N

[ Szerkesztve ]

(#827) inf3rno válasza Multibit (#826) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lelke van.

Buliban hasznos! =]

(#828) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
1 hete van gigabites netem és szembesültem egy olyan problémával, hogy a szolgáltató modemére dugott géppel megvan le és fel is közel a gigabit, viszont pfsense mögött már csak 800Mbit le, 150-300Mbit fel. Közben nézem a pfsense CPU kihasználtságot és ilyen 5% között pörög a proci. Mi foghatja vissza a sebességet ha nem a proci?

(#829) Melorin válasza Melorin (#828) üzenetére


Melorin
addikt

Pontosítok, 100 fölé már nem megy a feltöltés, nem tudom mi lehet a baj, pedig visszaállítottam már mindent amit elállíthattam a pfsense-ben.

(#830) qqcqqc válasza Melorin (#829) üzenetére


qqcqqc
őstag

A vezetékeket ellenőrizted?

(#831) Melorin válasza qqcqqc (#830) üzenetére


Melorin
addikt

Újrahúztam a pfsense-t, így helyreállt a sebesség. Fogalmam sincs mi volt a baj.

Viszont most abban kérnék segítséget, hogy tudnám a bufferbloat-ot kiküszöbölni normálisan.
Ezt a guide-ot követtem beállításnál.
Ezen az oldalon tesztelem.

Feltöltésnél jól működik a dolog, 1ms-al lesz nagyobb csak a latency.
Viszont a letöltési teszt közben 25-35ms-al nő meg.
Van akinél ez jól működik?

(#832) Multibit válasza Melorin (#831) üzenetére


Multibit
veterán

Telefonnal teszteltem. Ez jónak számít?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#833) Melorin válasza Multibit (#832) üzenetére


Melorin
addikt

Ez már elég jó, igen. Bár miután sebesség problémáim voltak múltkor, feltettem próbaképp az OpenWRT-t pfsense helyett, és azzal ilyen 2-3ms és A+ eredmény született.

(#834) Multibit válasza Melorin (#833) üzenetére


Multibit
veterán

Ne feledd, hogy az OpenWRT Linux alapú! Azaz, több szálon képes megküzdeni a PPPoE-vel, ellentétben a BSD alapú rendszerekkel.

(#835) Melorin válasza Multibit (#834) üzenetére


Melorin
addikt

Értem én, de itt nem a túl alacsony sebességgel van a baj, abban az esetben egyetértenék.

(#836) Multibit válasza Melorin (#835) üzenetére


Multibit
veterán

Belőttem én is a tűzfalamat az ajánlás szerint. Az eredmény: [kép]

(#837) Melorin válasza Multibit (#836) üzenetére


Melorin
addikt

Hmm. Na igen, ilyennek kéne lennie :)
Mindent úgy csináltál ahogy írta? Az értékeket átírtad vagy defaulton hagytad?

(#838) Multibit válasza Melorin (#837) üzenetére


Multibit
veterán

Mindent úgy állítottam be, ahogy az ajánlásban állt. OPNsense + Digi FTTH 1000 (1000/300).

(#839) Multibit válasza Melorin (#837) üzenetére


Multibit
veterán

Kicsit kísérletezem. Kikötöttem a jelenleg használt Protectli VP2410 vasat OPNsense-zel. Beizzítottam a Protectli-vé flashelt Yanling eszközömet (Protectli FW6D, Coreboot) Untangle szofttal. Ennél is belőttem a QoS-t. Eredmény: [link] ;)

(#840) Melorin válasza Multibit (#839) üzenetére


Melorin
addikt

Azt mondjuk nem értem, hogy 1000-es nettel hogy mérsz ilyen 2800Mbit körüli sebességeket.
Nálam egyébként lehet, hogy a PppoE kavar be?

(#841) Multibit válasza Melorin (#840) üzenetére


Multibit
veterán

Passz :F OPNsense és Untangle alatt is ez van.

szerk:
A PPPoE nem kavarhat be, nálam is az van. Digi PPPoE.

[ Szerkesztve ]

(#842) Melorin válasza Multibit (#841) üzenetére


Melorin
addikt

Nálam sajna ezt dobja a gép:
[kép]

(#843) Multibit válasza Melorin (#842) üzenetére


Multibit
veterán

Te pfSense-t használsz. Nekem OPNsense-zel van tapasztalatom. Untangle-vel most ismerkedem.

(#844) Multibit válasza Melorin (#842) üzenetére


Multibit
veterán

Visszatettem az OPNsense routeremet a helyére. Többször futtattam az általad linkelt oldal tesztjét:
[link]
[link]
[link]
Amint látszik, igencsak változó a helyzet. Mindez úgy, hogy közben semmit nem változtattam a router beállításain.

Ez másik tesztoldalon mért eredmények:
[kép]
Itt sem fedezhető fel állandóság az eredményekben.
Innentől kezdve én nem aggódom a routerem "bufferbloat-képessége" miatt ;)

(#845) Melorin válasza Multibit (#844) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, én is azt vettem észre, hogy változik az eredmény. Habár OWRT-vel mindig alacsony volt a ping.

Más: milyen szabályt kell beállítanom és hol, hogy a pfsense WAN portjára kötött Telekomos modemem IP címét elérjem a pfsense LAN hálózatán is?

(#846) tovades


tovades
csendes újonc

Sziasztok!

Van-e olyan a pfSense-ben olyan plugin, amivel látom hogy a fix IP-re rakott hálózati PC-k közül melyik épp online? IP cím, MAC cím, Gép név, esetleg még fel/le töltési sebesség és adatmennyiség érdekelne. Az, hogy milyen forgalom megy keresztül az már nem lényeges.

(#847) Multibit


Multibit
veterán

Aki nem tud létezni multigigabit nélkül, annak itt a lehetőség a pénzköltésre: [link]
Kicsi, csendes, cuki ;] ... és drága ;)

(#848) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Tailscale addon mukodik, viszont a rules resznel kb semmit nem er barmit is tiltok lanon belul.
Probaltatok mar?

(#849) Raijin válasza Multibit (#847) üzenetére


Raijin
tag

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#850) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Saját privát DNS szervert csinál valaki közületek?

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.