Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Véreshurka válasza Patice (#250) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha a zabbix-nak kellene még + swap akkor nem a Zabbix Server-nél kellene lennie egy ilyen hibának: "Lack of free swap space on Zabbix Server"? Mert valóban én is legfőképpen ezt a hibát találtam a google segítségével. De még ha ez is lenne a helyzet, ahogy olvasom a raspberry-n ha sd kártyáról megy a rendszer nem célszerű swap-et növelni, mert a kártya nem bírná.

Amit elfelejtettem megemlíteni, hogy zfs-re particionáltam a lemezeket raid1-be. Egyébként most megnéztem pár youtube videót pfSense telepítéséről, és ahol zfs-t használtak, ott az alapérték mindenhol 2g volt beállítva swap-nek (gondolom 2 GB), így mivel azonkívül, hogy raid1-be tettem a lemezeket, mást nem állítottam, valószínűleg nálam is 2 GB a swap.

El Psy Kongroo

(#252) eladohardver válasza haddent (#246) üzenetére


eladohardver
őstag

:R Köszönöm!

Így csak azon a vason van IPV6 címem amelyiken fut a pfsense... A többi hálózatnál mit kell állítani? DHCP6 ba vannak állítva.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#253) Patice válasza Véreshurka (#251) üzenetére


Patice
nagyúr

"...valószínűleg nálam is 2 GB a swap."
Ezt jó lenne tudni biztosan. Nem tudom hogyan lehetne megnézni, csak elmélkedem. pfSense még csak tervben nálam. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#254) eladohardver


eladohardver
őstag

+ van :D Megvilágosodtam :C csak a wan-t és a LAN-t(virtuális amit Hyper-gay hozott létre) adtam pfsense-nek a többi kártyából és a LAN-ból csináltam egy Bridge-et és így összes eszköz/hálózat kap ipv6-ot :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#255) Multibit válasza Patice (#253) üzenetére


Multibit
veterán

Meg lehet nézni. Nekem OPNsense van, de majdnem mindegy:

(#256) Véreshurka válasza Multibit (#255) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bár látom, hogy több mindenkinél (youtube-ot böngészve, google képtalálatokat nézve) valóban lehet látni a swap használatot a dashboard-on, de nálam (és még talátam egy ilyen dashboard-ot a neten) nincs ilyen pont. Viszont belépve a shell-be a gpart show ada0 parancs mutat 2 GB swap-et :F . Még majd futok ezzel egy kört a netgate fórumon is, hátha... Mondjuk az is érdekes, hogy a swapinfo parancsra meg nem hoz semmi érdemi info-t...

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#257) Multibit válasza Véreshurka (#256) üzenetére


Multibit
veterán

CLI-ben a swapinfo parancsot is használhatod.

szerk:
Mondjuk az is érdekes, hogy a swapinfo parancsra meg nem hoz semmi érdemi info-t...
Akkor neked nincs swapfs létrehozva.
Nálam ez az outputja:

[ Szerkesztve ]

(#258) Véreshurka válasza Multibit (#257) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha nem nagy kérés még a gpart show 'lemeznév' parancsot meg tudnád nekem nézni? :R

Én is arra hajlok, hogy nincs létrehozva, pedig telepítéskor particionálásnál az "Auto (ZFS) - Guided root-on-zfs" opciót választottam és nem babráltam az értékekkel, utána pedig rögtön nyomtam az install-ra.

El Psy Kongroo

(#259) Multibit válasza Véreshurka (#258) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam ezt mutatja a gpart show:

(#260) Véreshurka válasza Multibit (#259) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hálás köszönet! :R Akkor ennek még utána járok...

El Psy Kongroo

(#261) haddent válasza Véreshurka (#260) üzenetére


haddent
addikt

Kétlem, hogy a pfSense -nek kéne swap 2020 -ban ilyen hardverekkel.. Nekem 2GB ramnál 0% a swap usage. A ram olyan 35% -on áll masszív le/feltöltögetés mellett is

(#262) eladohardver válasza haddent (#261) üzenetére


eladohardver
őstag

osztom a véleményt! Menjen a memóriában azt csókolom! :D
Diagnostics/Edit File/Browse
/etc/sysctl.conf
vm.swappiness=10
vm.vfs_cache_pressure=50
Ha nem nagyon akarod hogy swappoljon... Ha meg telljesen offolni akarod : vm.swappiness=0
restart
Alap értékek 60/100

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#263) eladohardver válasza eladohardver (#262) üzenetére


eladohardver
őstag

:B
Ez nem működik... 2gb memóriával pfblocker mikor chron job fut el kezd swappolni...
Diagnostics/Edit File/Browse
/etc/fstab

fájlban a lenti sor elé be kell rakni egy hashtag-et.... :DD

/dev/label/swap0 none swap sw 0 0

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#264) haddent válasza eladohardver (#263) üzenetére


haddent
addikt

Ezt a megoldást jól kezeli? Volt már olyan, hogy linux esetén csak "jajj véletlen kivettem alólad a swap mountot" megoldást nem kedvelte :DDD

(#265) eladohardver válasza haddent (#264) üzenetére


eladohardver
őstag

Swappol így is... egyéb ötlet/megoldás?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#266) Multibit válasza eladohardver (#265) üzenetére


Multibit
veterán

Swapoff parancs?

(#267) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Végül arra jutottam, hogy egyelőre kikapcsolom a zabbix-ban a triggert ami problémának jelöli a swap-ot. Most nincs sok kedvem újra beállítani mindent, még akkor sem ha ugyan van config mentésem, mert nem tudom, hogy minden ugyanúgy viselkedne-e mint előtte és túl lusta is vagyok hozzá :U . Problémát nem láttam, egyedül a zabbix-os figyelmeztetés miatt jött képbe egyébként is. Osztom egyébként haddent véleményét, pláne 16 GB memória mellett, nálam is olyan 5-6 %-on van a memória használat, de akkor sem ment 20 % fölé amikor be volt kapcsolva a snort + pfblockerNG.

Köszönöm mindenki hozzászólását a témában! :R

El Psy Kongroo

(#268) haddent válasza eladohardver (#265) üzenetére


haddent
addikt

Hát így hirtelen passz.. nem igazán foglalkozom vele, nekem nem kezdi el illetve hát nem is bánt az ott senkit. FreeBSD fórumok esetleg, kétlem, hogy pfSense specifikus megoldást találsz könnyebben

(#269) eladohardver válasza Multibit (#266) üzenetére


eladohardver
őstag

swapoff műxik! :) Plusz a 2gb helyett 2.5gb-ot kap. :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#270) eladohardver


eladohardver
őstag

Nem tudom hogy szabad e ilyet... De van köztünk etikus hacker... ?
Mondjuk aki meg tudná mondani, hogy sebezhető e a weboldal/wordpress... ami pfSense-mögött fut...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#271) Mr Bond 007 válasza eladohardver (#270) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem vagyok az, de a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Akármi mögé rakhatod az oldalad ha a webszerver vagy a site hibáját használják ki.

(#272) eladohardver válasza Mr Bond 007 (#271) üzenetére


eladohardver
őstag

ja... tuti feleslegesek a szabályok amik pl suricataban vannak... :DDD :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#273) Mr Bond 007 válasza eladohardver (#272) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nagyon kevered a szezont a fazonnal...

(#274) haddent válasza eladohardver (#270) üzenetére


haddent
addikt

Hacktheboxoztam elég sokat régebben, meg tervben van ill. security analystként dolgozom, de ennek ellenére azért nem hívnám magam (még?) etikus hackernek. Az IPS a betonbiztostól azért messze van, inkább a mennyiségre megy rá (szerintem), mint a kis finomságokra. A Wordpresset nagyon elterjedt, így ha követed a CVE -ket és azonnal frissítesz, amint van hozzá fix, akkor nagy gond nem lehet, szerintem :R

(#275) meszimark


meszimark
tag

Sziasztok.
Nekem olyan problémám lenne a pfSense routerrel, hogy itthon szépen be van állítva, elérem mobilnetről más szolgáltatóról a hálózatomat, de a saját szolgáltatóm internetéről (Tarr) már nem tudom pingelni se a routert. Tudtok valami ötletet mondani erre?

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#276) Dißnäëß válasza meszimark (#275) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Digi ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#277) meszimark válasza Dißnäëß (#276) üzenetére


meszimark
tag

Tarr

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#278) Egon válasza haddent (#245) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi a fenének egyszerre használni suricata és snort szabályrendszert is? :F Állítom, hogy 80%-ban közös a szabálykészlet... Az "et" gondolom emerging threat akar lenni, ugye?
Összesen hány szabályt jelent ez a 3 szabálykészlet, és mennyi vasat eszik (cpu, ram)? Melyik szoftver alá töltötted be a szabálykészletet?
Köszi előre is a választ! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#279) haddent válasza Egon (#278) üzenetére


haddent
addikt

Igen, emerging threat. Lustaságból, nincs kedvem szemezgetni, elbírja így is :DDD
Egy i7 3770 + 12GB ram "szervergépem" van, ezen fut KVM virtualizálva a pfsense és egy docker hoszt "gép". Előbbi 4 virtuálcpu magot kap 2GB rammal és nagyon ritkán, minimálisan korlátozza a digi gigabitet :R

(#280) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Kb. 2 hete megjött a PfSense alá szánt Qotom gép, nagyon pöpec kis gép. Sikerült is feltenni meg beállítani a dolgokat viszont a VPN-nel van egy kis problémám.
Kintről szeretnék VPN-en keresztül csatlakozni az otthoni hálózathoz, hogy elérjem a szerveren található dolgokat. Ez megy is, bírok csatlakozni, mindent elérek. Viszont szeretném úgy beállítani, hogyha mondjuk laptopon csatlakozom a VPN-en, akkor csak az otthoni hálózat legyen átküldve rajta, minden más a VPN-en kívül menjen (mintha nem is lenne bekapcsolva). Ezt hogyan tudom megoldani?
Próbáltam neten utánajárni, de vagy nem találtam meg erre a megoldást, vagy én nem értem ezt a tunneling dolgot teljesen.

(#281) Egon válasza CanibelZ (#280) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali!

Elvileg a szerver oldali konfigon kell kikommentezni (;) az alábbi sort:
push "redirect-gateway def1 bypass-dhcp"

De talán a kliensen is megoldható: [link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#282) kisskd


kisskd
tag

Hello!
Kis iroda (4-8 fő), benne egy saját szerver (mail, fájl, samba), digi gigabit. "Elvből" bridge módban a szolgáltatói eszköz, a rackszekrény már így is nagy, hangos, stb., szóval a routert megtartanánk kicsinek, és passzívnak, de bottlenecket nem akarok belerakni.

Alaphangon kéne intézni a pppoe-t, NAT-ot, egyszerű tűzfalat (mint egy SOHO router),ha 2-3 külsősnek átvenné az openVPN szerver szerepét, az még "második vonalas" elvárás lenne. Ezen túli funkciók érdekelnek, örülök, ha bírná a vas, de nem elvárás.

Mennyire kompromisszumos (és melyik ponton) egy i5 3337U+ 4GB DDR3 + 120GB SSD + Intel 82579LM + Intel i210 + (esetleg később Intel mPCI-E alapokon wifi)?

(Azt már meg sem merem kérdezni, jut-e arra szufla, h vmi hypervisor alatt fusson, és legyen még mellette 1-2 pianoban ketyegő belső használatra célzott szolgáltatás.)

(#283) kisskd válasza kisskd (#282) üzenetére


kisskd
tag

Wifi elvetve, látom, ez nem freeBSD erősség.

(#284) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

ESXi alá raknám fel a PFsense-t és szeretném az internet forgalmat kezelni (gyerekek miatt), DHCP szervert is csinálnék belőle meg egy normális tűzfalat szeretnék. A host szerveren 4 GBit lan port van, amiből csak 2-őt használok azaz csak 1-et mert az van bekonfigolva az ESXi-nek. VM megvan, hogyan tovább? Köszi!

(#285) haddent válasza GoZoL (#284) üzenetére


haddent
addikt

Szia

a másik két portot - ha van rá lehetőség - hw passthrough -ban (ha esxi tud ilyet..) add át, ha nem, hozz létre "rá" két virtuális adaptert és azokat add oda a sense -nek, majd innentől igazából elég egyértelmű konfiguráció a webes felületen

(#286) GoZoL


GoZoL
senior tag

Szia!

Hw passthrough beállítottam a két lan kártyára. Mit kellene látnom? Switchel nincs összekötve ez a két port.

(#287) Tibro5


Tibro5
senior tag

Sziasztok, szeretnék pfsense-t használni vm-ként. Most van egy amd (a320+athlon 200ge+16gb ram) szerverkém amin freenas fut. Szerintetek működne ha pfsense-t a freenas-ra telepíteném vmben? Vennék egy 2-4 portos gigabites kártyát és pfsensenek adnám (wan-nak 1, lan switch 1+ap), tudna a freenas a pfsense lanjára csatlakozni? Köszi

(#288) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Nemrég olvastam az android és ios telefonok kapcsán a random mac address-ről. Ezt ki hogyan oldja meg, ha statikus IP kellene egy ilyen eszközre? Simán az eszközön megadva az IP címet? Egyáltalán ios-en lehet ilyet? Még itthon nem érint a dolog, de okulás végett kíváncsi lennék a későbbiekre nézve. Illetve aki esetleg olyan helyen kezel AP-t vagy routert ahol mac címek alapján engedik fel a klienseket az hogyan oldja meg?

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#289) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Gondoltam belekérdezek itt is, csak hogy biztos legyen. Szeretnék egy új routert és a pfsense és valami custom firmwares router (pl AsusWRT-Merlin) között vacillálok. A keret nem túl magas, 50k-nál többet nem szívesen költenék most erre jó indok nélkül. Nézegetem, hogy a legtöbb kütyü ennél drágább, talán van néhány qotom, ami esetleg beleférne a keretbe, ha kitolom 60k-ig. Na most több dolog is aggaszt. Egyrészt a garancia hiánya, vagy külföldi garancia. Másrészt a wifi hatósugár, mert most nincs pénzem még hozzá külön AP-re, harmadrészt meg, hogy van e egyáltalán értelme szórakozni ezzel. Mivel nyújtana többet, mint mondjuk egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#290) Multibit válasza Véreshurka (#288) üzenetére


Multibit
veterán

Azt olvastam erről, hogy a mobil eszközön beállítható, hogy privát MAC címet szórjon az eszköz, vagy sem. Engem nem érint, mert nem osztok statikus IP címet mobil kütyüknek, de megnézem otthon az iPademet, azon már 14.1-es oprendszer van.

(#291) Multibit válasza inf3rno (#289) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy most még jobban járnál egy OpenWRT kompatibilis home routerrel (akár használtan). Az OpenWRT is sokkal nagyobb rugalmasságot, paraméterezhetőséget biztosít, mint bármelyik Asus szoft. Pfsense-re/opnsens-re is ezért vált az ember. Majd ha összejön a szükséges mennyiségű pénz, akkor belevághatsz a "sense"-zésbe.
Szerintem pont a szabad hw/sw (el)választás, a funkciők független kezelhetősége az ami a legszebb a sense-ekben. Nem mondj le a külön AP-ról! Remek dolog, hogy a router az router, a switch az switch, az AP meg AP, fizikailag is külön-külön, kezelés tekintetében is elszeparálva :K

(#292) inf3rno válasza Multibit (#291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is erre jutottam, hogy egy 300-at el kéne költeni rá, hogy jó legyen. Igazából most leginkább a tanulás miatt költenék rá, egyébként 30-ért elég lenne bármelyik soho router. Van egy olyan órám a továbbképzésen, hogy információs rendszerek és hálózatok biztonsága, aztán ott valami top hacker az előadó, és ő javasolta, hogy vegyünk otthonra saját routert, és mindent amit mond állítsunk be rajta gyakorlásképp. Sajnos ennél konkrétabbat nem tudok, úgyhogy azt sem, hogy mennyire kell paraméterezhetőnek lennie a kütyünek. :S

Buliban hasznos! =]

(#293) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja azt kifelejtettem, hogy a FreeBSD-vel már ismerkedek egy ideje, és elvileg akár arra alapozva is meg lehet csinálni ugyanazt a pfsense helyett. A különbség annyi, hogy úgy a FreeBSD fórumon is lehetne segítséget kérni, ahol általában egy napon belül válaszolni szokott legalább egy valaki, aki mélyebben ért a témához.

Buliban hasznos! =]

(#294) Egon válasza inf3rno (#292) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért nem feltétlenül kell 300K-t egy jó otthoni hálózatra költeni. Leginkább a switch tud drága lenni, és persze ha sok AP kell, az is meg tudja dobni a költségeket.
A képzésen meg aligha fognak veletek szofisztikált dolgokat beállíttatni: mivel a népek 90%-ának valami kész megoldása van (már akinek van egyáltalán saját routere), így jó eséllyel maradni fogtok a wifi turkálásánál: WPA2/AES/MAC szűrés/rejtett SSID stb., amit kb. minden routeren meg lehet csinálni (mondom ezt olyan emberként, aki már kb. féltucat IT biztonsági képzésen van túl).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#295) inf3rno válasza Egon (#294) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, eddig ezekről a technikai dolgokról volt szó, de az óra nagy része az alapokkal telt:
- semmi sem biztonságos, amit rá kell dugni a gépre, pl pendrive, mert a driverbe tehetnek személyre szóló vírust, pl urán dúsítót is így állították le az amcsik Iránban. ezen felül valszeg minden hardverben valamilyen sebezhetőség, lehallgató chip, amit a gyártó ország tetet bele (pl Huawei), ugyanez igaz a titkosításokra (pl 3DES)
- a legtöbb protokoll, amit használunk mint IP, DNS, ethernet, stb. egy rakás szemét biztonsági szempontból
- ICMP-t is védeni kell, nem csak TCP-t és UDP-t
- TCP-re be kell kapcsolni a titkosítást az oprendszerben, mert alapból nincs
- kell saját DNS szerver proxy módban, mert amik a neten vannak bármikor elszállhatnak hetekre

Nagyjából ez a szint, igaz mi csak belekóstolunk, másoknak ugyanezt jóval mélyebben oktatják és nem csak a védekezés részét.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#296) Egon válasza inf3rno (#295) üzenetére


Egon
nagyúr

Nos, az első pont triviális, a másodikkal és harmadikkal is egyet tudok érteni, a negyedik és az ötödik nem tiszta hogy mire gondolt - viszont ami közös bennük, hogy nagyjából nulla közük van routerekhez, illetve routerek konfigurálásához.
Egyébként a helyedben megnézegetném az Ubiquiti eszközöket is: én abból tervezek hálózatot összerakni majd jövőre. Nálam lehet hogy lesz 300K, de abban lesz 24 portos switch, és 2-3 AP is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#297) inf3rno válasza Egon (#296) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az elsőnél elírtam, gondolom firmware-ről volt szó, mert a driver a host gépen van. A negyedikről és ötödikről én se tudtam, de mindjárt előkeresem. A negyediknél elvileg van valami "TCP secure" checkbox a Windows-ban valami nagyon eldugott helyen, amit be kéne pipálni, de én nem találom, majd rákérdek. A lényege úgy emlékszem az, hogy a helyi hálón a TCP titkosítva megy, de nem ment bele részletekbe, hogy milyen titkosításról van szó. Az ötödiknél valami ilyesmire gondolt: [link] [link] Azt mondta az oroszok már felkészültek erre is, és az egész országot le tudják választani az internet többi részéről, ha olyanjuk van. Volt már rá gyakorlatuk is. [link]

Ja hát nekem most max az jönne szóba, hogy kezdésnek veszek valami pfsense-es dobozt, aztán később bővítem switch-el, ap-kkel, de alapból tudnia kéne legalább az n-es wifit úgy, mint egy hasonló áru Asus router, meg kéne rá 2 gigabites port.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#298) Tibro5


Tibro5
senior tag

Bár nem válaszoltatok a kérdésemre, de belevágtam a pfsense-be. A meglévő freenas szerverkémbe vásároltam egy használt inteles dual port hálókártyát (4500 Ft volt) és VM-be feltelepítettem a pfsenset. Szuper jól működik, pfblockerng-t is belőttem így a pihole is feleslegessé vált.
Szóval akinek van egy régi pc-je vagy egyébként is fut egy pc nasként annak elég olcsón be lehet ugrani pfsense használatába. Régi linksys routerem meg bridge módban üzemel switch és ap-ként.

(#299) Tibro5 válasza inf3rno (#293) üzenetére


Tibro5
senior tag

Pfsense is freebsdn fut, ráadásul azt a rengeteg funkciót belekalapálni marha melós lesz.

(#300) Tibro5 válasza Véreshurka (#288) üzenetére


Tibro5
senior tag

Androidon ez úgy néz ki hogy wifi hálózatonként ki tudod választani hogy random mac legyen vagy a saját fix. Szóval én a saját hálózaton az eszköz saját mac-jét használom és fix ip-t oszt neki a dhcp, más ismeretlen wifi hálózatokon meg random mac.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.