Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Pc autocad-hez (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) blendy


blendy
csendes tag

Szeretnék egy PC-t vásárolni amin az AutoCAD 2005-öt syeretném használni. Megnéztem a gyártó honlapját, amin a következő HW teljesitményt kéri a programhoz:
''Ajánlott rendszerkövetelmények

Intel® Pentium® III vagy újabb processzor 800 MHz órajellel
Microsoft® Windows® XP (Professional, Home Edition vagy Tablet PC Edition) vagy Windows 2000 Professional
256 MB RAM
300 MB szabad lemezterület a telepítéshez
1024x768 VGA True Color színmélységgel
Egér, hanyattegér vagy más kompatibilis mutatóeszköz
Microsoft Internet Explorer 6.0
CD-ROM meghajtó''

Öszintén szólva ezt tervezéshez gyengének találom, viszont nem vagyok otthon a jelenlegi trendekben. Nem szeretnék integrált alaplapot, egy középkategóriás videókártya legyen benne, meg kb 512 RAM és ha lehet akkor intel platform.
Szóval ti mit ajánlotok? (monitor nem kell)
Köszi Tamas

(#2) ByB


ByB
addikt

A leggyengébb ma kapható PIV-es konfiggal is vígan elfut, az AutoCad... Az nem egy túl gépigényes progi. Tehát ne ez legyen a mérvadó. Ha már 3D-zel is, akkor már érdekesebb a szitu. Legyen sok ram, meg a lehető legmagasabb órajelű proci, ami a pénzedből telik és kész... + egy 9800pro...

(#3) zsiga667 válasza blendy (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Mennyi a keret? (Nem mind1 hogy 100 vagy 300ezred van rá..)

Szerk.: Egyébként VGA-nak egy Matroxot ajánlanék, egy G400/450/550-et (esetleg Parheliát ha nagyon burzsoá vagy).

[Szerkesztve]

(#4) blendy


blendy
csendes tag

Kb. 100e-150e Ft. körül jó lenne ha kijönne. Ajánljatok egy jó alaplapot!

[Szerkesztve]

(#5) iC válasza blendy (#1) üzenetére


iC
tag

Tervező vagyok, de már nem tudok mást leírni, mint ByB.

AutoCad-hez, bármi elég.

Esetleg még annyi, hogy ne használj autocadet, mire megrajzolsz vmit bőven megcsinálod a 3d modellt is, akkor meg már csak pár katt egy rajz. A modellezés sokkal nagyobb lehetőségeket rejt magában.

Solid Edge v15-öt tudom ajánlati kezdésnek a jó help és a magyar nyelv miatt. Illetve a Mechanical Desktopot az autocad rokonsága miatt.

3D-hez semmi sem elég. Főleg ram kell sok.
Gyak: 1G ram, 3.0P4, FX5900 (ezzel már nem sok probléma akad)

Nem fog a monitorra a tollam

(#6) iC


iC
tag

IC7-G :P

[Szerkesztve]

Nem fog a monitorra a tollam

(#7) amdk7


amdk7
aktív tag

Üdv!

A Solid Edge-t én is csak ajánlani tudom.
Én ezt használom, 512MB ram, 2,26PIV, és egy intel VGA. (Melóhelyen)
Elszaladgál rajta a progi, viszon a VGA az nagyon kevés. -hozzáteszem a gép nem kifejezetten rajzolásra / tervezésre lett összeállítva. :(

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#8) tkesy válasza blendy (#1) üzenetére


tkesy
őstag

Monitorod mekkora?
Szvsz min 19'' kellene... csak hát az sok pénz, de megéri...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9) blendy válasza tkesy (#8) üzenetére


blendy
csendes tag

19''-es, es mar nem is kerül olyan sokba ...

(#10) @aMoRF


@aMoRF
tag

Alaplapba csak valami márkás (Abit felejtős) nem rossz de egy ''komoly munkagépet'' nem biznék rá.... Főleg ha pénzt is keresel a géppel....
Epox, Gigabyte, MSI, ASUS.... AutoCAD-hez P4 szinte kizárolag és semmi Celeron lehetőleg bár a keret ismeretébe szerintem kénytelen leszel belenyugodni
2.4 Cerkába (kicsit gyorsabba :) ) ebben viszont csak D-set vegyél!
512 DDR kell.... :D
VGA-ban a Matrox.... eseteleg ATI.... Nvidia kártyák felejtősek.... 2D-ben nem valami pengék a többiekhez képest....
A maradék meg szabadon választott.... :DD

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#11) @aMoRF


@aMoRF
tag

Mondgyuk a tápon se akarj sokat sporolni.... valami jobbat.... Coolink, Chieftech(HighPower), Enermax, AeroCool.... :)

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#12) tkesy válasza blendy (#9) üzenetére


tkesy
őstag

Hát leestek az árai az biztos, de így is kb 50E HUF...
És ha 150E-d van a teljes gépre akkor annak az 1/3 viszi a monitor...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#13) tkesy válasza @aMoRF (#10) üzenetére


tkesy
őstag

Én nme mondanám, hogy az ''Abit felejtős'', de ez a TE véleményed, és tiszteletben tartjuk...
Max mne értünk vele egyet.... :) :P

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#14) yerico válasza tkesy (#13) üzenetére


yerico
senior tag

Ilyenkor mindig olyan kis hülyének érzem magam, mikor egy Abit alaplapos gépem van céges gépként, ráadásul még egy AutoCad is van rá telepítve (na jó, nem is egy, hanem mindjárt 2 különböző verzió). Ennyi idő után kell rájönnöm, hogy az adataimat eddig csak a szerencsének köszönhetően nem vesztettem el????? :)

Saját tapasztalat, hogy az Autocad alá a hardware teljesen mindegy, bármint elfut, nem igényes semmire, szóval egy teljesen átlagos mezei konfiguráció kell, és kész. Persze az 512 ram az a nagyon minimum, de hát 512-vel még a WinXP is sűrűn swappel. 1 GB szerintem elfér bele.

(#15) karib


karib
addikt

Szerintem ami kell:

- nagy monitor, lehetőleg TFT, ha sokat fogsz előtte ülni, mondjuk 17'', DVI csatis
- sok RAM, mondjuk 1 GB
- jó ház, táp, hűtés, hogy csendben legyen a gép és megbízhatóan fusson
- jó billentyűzet és egér, hogy kényelmes legyen
- valami tisztességes sebességű HDD (7200 rpm, 8 MB cache)
- archiválási eszköz (!!!), optikai egység vagy másik HDD, hogy az adataidat biztonságba helyezhesd néha (!)
- valami VGA kártya, alap AutoCAD-hez úgy tudom, nem kell semmi extra 3D cucc, tehát a legalapabb is megteszi, mondjuk Radeon 9200 vagy GeForce FX5200 - ha célszerűen DVI csatis TFT-t vettél, akkor a képminőséggel sem lesz gondod
- aztán kell valami alaplap meg proci, ami még a keretbe belefér, nem kell neki annyira bika proci, akár valami Athlon XP vagy Celeron D is megteszi, esetleg meg lehet nézegetni az olcsóbb Athlon 64-eket vagy Sempronokat, ha elbírja a keret - de inkább az alaplap legyen bombabiztos, mint a proci erősebb

Department of Redundancy Department

(#16) bimbiri válasza blendy (#1) üzenetére


bimbiri
tag

Szia!

A rendelkezésre álló keretet ismerve leírom, hogy a milyen kofigot állítottunk össze a sulinak Autocad oktatásra. Igaz csak 2004, mert azt tartalmazza az Autodesk Inventor Series 6.

Alaplap: AsRock P4i45E (integrált VGA miatt)
Processzor: Celeron 2,4 GHz 400Mhz FSB
Memória: 2x256MB 333MHz ram
Merevlemez: Maxtor 40GB 7200rpm
egyebek: bill, egér, szgház, CD-ROM, floppy drive.
Monitor: LG 710B
A számla vége 118000 Ft.

Ezen már szépen elketyeg, bár saját részre végeznék némi változtatást.
Nforce2 alaplap, AthlonXP 2500+(Barton mag miatt), Matrox G550 (A DVI dualhead miatt), 2x512MB 400MHz ram, és mégyeg LG 710B (Vagy egyéb monitor, de párban)
Az álmom egy Matrox P650 két Eizo 885 :) (Esetleg egy Pharelia 256MB és három Eizo)

(#17) bimbiri válasza iC (#5) üzenetére


bimbiri
tag

Már elnézést a közbevetésért, de miért kell egyből eltéríteni a topiknyitót?
Ő ACAD2005-öt szeretne használni, ő tudja miért. Talán, mert azt tanítják neki.
A Mechanical Desktop nem csak rokonságban áll a Autocaddel. :)

És az FX5900 ritka nagy tévedés lenne. Az árából már kaphat egy PNY Quadro 4 380 XGL kártyát is. A kettőt pedig nem hasonlítanám össze ha lehet.

(#18) bimbiri válasza tkesy (#8) üzenetére


bimbiri
tag

Ha két VGA kimetes videokártya kerül a gépbe akkor nyugodtan lehet két 17 colos is. Az egyiken az eszköztárak a másikon a rajzfelület. Kb egy árban van egy 19 colossal és nagyobb a rajzfelület a két megjelenítőn.

(#19) bimbiri válasza blendy (#1) üzenetére


bimbiri
tag

Ja és mégvalami! Az alaplapon legyen paralell port, mert a hardverkulcsot arra kell rádugni. :))

(#20) Latissimus Dorsi válasza bimbiri (#18) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Az ötlet nagyon jó, de felesleges 2 17-es az eszköztáraknak bőven elég egy régi kis 14-15 colos ami megy mondjuk 800x600@85 Hz-en

Először 92-ben láttam az egyik mérnök tanáromat így tervezni,, persze akkor még 2 videókari volt a gépben, és a ''tulajdonságos'' egy kis monokróm ega moncsi volt:)

Egyébiránt ahogy sokan leírták 2d-re bármi elég, 3d-re meg semmi sem...
Na jó ellentmondok magamnak: tavaly nyáron izzadt rendesen a masina néhány épületgépész rajzon, nem volt nagy az épület, valami 300 nm per szint, és volt belőle vagy 5:) Ja és egy orvosegyetem oktatóépületéről volt sz, szal nem csak viz gáz elektromosság volt rajta hanem némi technológia is...

Bár gondolom ha a topiknyitó 3d-ben akarna melózni nem acadot használna:DDD

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#21) Brae válasza blendy (#4) üzenetére


Brae
őstag

Intel 865GLCL: ez qrva jó lap, pedig én AMD-s vok:)

(#22) bimbiri válasza Latissimus Dorsi (#20) üzenetére


bimbiri
tag

De filmet nézni netezés közben már kicsi. :DD
És nincs akkor a különbség az árban, mint a méretben.

A CAD 3D más mint a game 3D. Általában van spéci kártyáknak külön drivere a tervezőprogikhoz, legyen az fireGL, Quatro vagy matrox P sorozat. És hiába akad rajta a CoD vagy a NFSU, de a tervezőprogiban megforgatja akadás nélkül egy V8-as lépcsős metszetét.

(#23) bimbiri válasza Brae (#21) üzenetére


bimbiri
tag

Az lehet, de olvastad a prohardver cikkét az integrált grafikikus chippekről? Az ATI lemosta az intelt.
Ha más erénye miatt dicsérnéd akkor nem nem is szóltam.

(#24) Brae válasza bimbiri (#23) üzenetére


Brae
őstag

Bizony más erénye miatt dícsérem: az állat stabilitás
De említhetnénk ezeket a lapokat is Intel D865PERL, Intel D865PERLX
Intel D865PERLL, Intel D865PERLK, Intel D865GBF, Intel D865GBFLK
Ezek mind qrva jó lapok. Ha egyszer Intel procit vennék biztos h csak Intel lapok pakolnék alá.

(#25) blendy


blendy
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segitséget, sikerült nagyjából egy képet kialakitani a konfigról!

Üdv:
Tamas

(#26) yerico válasza bimbiri (#19) üzenetére


yerico
senior tag

Utoljára az R14-hez volt hardverkulcsom. A újabbakhoz (2002) pl. már nagyon macerás netes regisztráláson keresztül lehet csak használni.

(#27) bimbiri válasza yerico (#26) üzenetére


bimbiri
tag

Ez így ebben a formában nem fedi a valóságot. A suli 2x20 AIS6 Edu verizióval rendelkezik, hálózatos licenszeléssel és hozzá 2 tanári példánnyal mindkettőhöz paralell portos HW kulcsal.

(#28) pabadam


pabadam
aktív tag

Én AutoCAD-ra inkább CRT-t ajánlanék az általában kisebb képponttávolság miatt. Engem zavarnának a ''kockák'' a TFT-ken.

"...I'll never stop looking..."

(#29) karib válasza pabadam (#28) üzenetére


karib
addikt

Én meg TFT-t javasolok, mert szemkímélőbb és nem torzít a geometriája. A kockásodást meg lehet szokni, vagy kellően nagyfelbontású kijelzőt kell venni, ahol kisebbek a pixelek.

Department of Redundancy Department

(#30) pabadam válasza karib (#29) üzenetére


pabadam
aktív tag

Egy fasza CRT már nem torzít és a szemet sem fárasztja, és így kockák nélkül az ára kb. éppen annyi, mint az egy léptekkel kisebb képátmérőjű TFT-nek. (19 col CRT ~ 17'col TFT).

"...I'll never stop looking..."

(#31) karib válasza pabadam (#30) üzenetére


karib
addikt

Valóban, ez így van. Viszont amióta TFT-t használok, azóta már nem nagyon tudnék visszaállni CRT-re. Én továbbra is a TFT-t ajánlom, pláne DVI csatisat, mert sokkal immunisabb a videojel minőségére.

Department of Redundancy Department

(#32) Latissimus Dorsi válasza karib (#31) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

És milyen felbontásban használod?

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#33) karib válasza Latissimus Dorsi (#32) üzenetére


karib
addikt

Hogyhogy milyen felbontásban? Natív. Eddigi 3 notebookom mind 13,3'' 1024x768 kijelzős volt, az asztali gépen pedig egy 15'' 1024x768 van.

Most talán a 17'' 1280x1024-esek vannak a legjobb árban, meg hát a 19''-on sincs nagyobb felbontás, a nagyobbak pedig erősen drágák, akkor már célszerűbb 2 db. 17''-os, persze az már szintén drága móka :)

Department of Redundancy Department

(#34) bimbiri válasza karib (#33) üzenetére


bimbiri
tag

2???? Ha már lúd legyen kövér! 3!!! :)
Ja és vékony kávával, ahogy szereted, hogy szinte egybefollyon a három képernyő képe!

[Szerkesztve]

(#35) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Az autocadhez nem kell igazán nagy gép, de nem is szabad ''alá-venni''.
Ha 3D-t is használ valaki, akkor célszerű már nagyobb gépet venni (anno nagyon sokat szívtunk a 2000-el 3D alatt).


Nem értek azzal egyet, hogy autocad-et 3D-het nem célszerű használni, igaz kérdés, hogy mihez kell... Egy jó géppel, egérrel és bill.-el valamint monitorral kb. 10-15 perc alatt meg lehet csinálni egy közepesen bonyolult rajzot (nyumtatásra vagy gépre elkészítve). Én a 2000-et használom 3D-re (autófelni tervezésére).
Nem kötekedésnek írtam, hiszen mindenki olyan progit használ, amivel gyorsan és jól rajzol.

Read only...

(#36) yerico válasza bimbiri (#27) üzenetére


yerico
senior tag

Aha, az biztos, hogy a 2002-hez már nem használok hardverkulcsot. Bár előfordulhat, hogy ez az ADN (Autodesk Developer Network) tagságból adódik. Ezzel együtt jár a csak fejlesztőknek fenntartott tanácsadás, az összes létező AD termék összes létező nyelvű példányából egy ingyenes példány, stb. Lehe, hogy ezek már nem kulcsosak. Az viszont tény, hogy egy új telepítés esetén néha 1-2 nap az átfutási idő, mire megjön az aktiválási kód.

(#37) Latissimus Dorsi válasza karib (#33) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

ööö...
izé...

fogalmam sem volt róla milyen kijelzőkkel rendelkezel:B

1280*1024-es felbontással 1 nagyon nagy baj van, mégpedig az hogy nem 4:3 arányú. Számomra eléggé zavaró hogy a kör elipszis a négyzet téglalap, stb.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#38) Latissimus Dorsi válasza net84 (#35) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Küldhetnél mailban 1-2 képet, épp most próbálok én is valami ilyesmit összehozni.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#39) ptiboy


ptiboy
senior tag

autocadhez 1 dolog kell !
19-20''

:)

(#40) pabadam válasza karib (#31) üzenetére


pabadam
aktív tag

A TFT-t (DVI-vel) én is ajánlom annak, akinek nincs helye az íróasztalon, de csak annak, akit nem zavar az, hogy CAD-ezés közben nem lehet változtatni a felbontáson, illetve lehet, csak jelentős képminőség romlással. (TFT rögzített natív felbontás=legszebb kép).

"...I'll never stop looking..."

(#41) öreg motoros válasza bimbiri (#19) üzenetére


öreg motoros
csendes tag

Szeretném megjegyezni, hogy AutoCAD 2005-höz nem nagyon kell párhuzamos port, tekintve, hogy sem a 2002-höz, sem a 2004-hez nem kellett már hardverkulcs. Szoftveres védelme van.
Viszont a nagy plotterek szeretik az LPT1-et
:))

öreg motoros

(#42) karib válasza pabadam (#40) üzenetére


karib
addikt

Minek kellene változtatni a felbontáson? Ha nem látsz valamit, akkor a szoftverből kell kinagyítani.

Most tervezési munkáról van szó, az más kérdés, hogy játékok alatt torzulhat a kép vagy netán kisebb felbontásra van szükség meg ilyesmik, de ilyen alapon a széles kijelzők is vacakok. Szerintem normálisan megírt szoftvernél a kör kör marad...

Akik a CRT mellett törnek lándzsát, használtatok már huzamosabb ideig TFT-t?

Department of Redundancy Department

(#43) pabadam válasza karib (#42) üzenetére


pabadam
aktív tag

Széles kijelzőn mit értesz? Plazma+LCD tévéket? Azon tényleg nem szokás cadozni meg játszani.. De egy profi tervezési munkánál az 1600x1200 elég megszokott, nos, ezt egy 19 colos TFT sem igazán tudja nyújtani..Ezért hát a Multiscan fontossága.

"...I'll never stop looking..."

(#44) karib válasza pabadam (#43) üzenetére


karib
addikt

Széles kijelző, mint ami notebookokban már egyre gyakoribb, de lesz majd egyre több asztali is, pl.: 1280x800, 1440x900, 1680x1050, 1920x1200... (ez az 1600x1200 UXGA széles változata, a WUXGA).

Department of Redundancy Department

(#45) pabadam válasza karib (#44) üzenetére


pabadam
aktív tag

Hadd kérdezzem meg, hogy az miért lesz jó? Lehet velük 16:9-et nézni? :)

"...I'll never stop looking..."

(#46) pabadam válasza karib (#44) üzenetére


pabadam
aktív tag

Asszem a Sony plazmáknál már láttam ilyen Wide UXGA-t.

[Szerkesztve]

"...I'll never stop looking..."

(#47) karib válasza pabadam (#45) üzenetére


karib
addikt

Például. Ne mondd, hogy nem láttál még szélesképernyős LCD-t? Legalább notebookon :)

Amúgy különösebb bajt nem látok a nagyobb felbontású kijelzőkkel. Jó lenne már elszakadni a pixelalapú méricskéléstől és inkább a finomságra hajtani, mint a nyomtatóknál, tehát mondjuk DPI-ben mérni a kijelzőket. Ha a papír felbontásának felét elérnénk, már baromi jó lenne...

Department of Redundancy Department

(#48) pabadam válasza karib (#47) üzenetére


pabadam
aktív tag

Jaja, egyébként nem olyan vészes,mert terjednek a nagyobb felbontású cuccok. A képlet egyszerű, de irtó drága: HD DVD lejátszó+HDMI out+ HDMI in+ 1024p-s plazma = boldogság :)

"...I'll never stop looking..."

(#49) pabadam válasza pabadam (#48) üzenetére


pabadam
aktív tag

Jajaj, merőben eltért a téma a topik-tól, megyek máshova offolni :)

"...I'll never stop looking..."

(#50) Addiso válasza iC (#5) üzenetére


Addiso
csendes tag

Kicsit off-topic on

Jól hangzik a Solid Edge de kérdésem az hogy, érdemes e vele építészeti munkáknál számolni. Tudtommal az SE gépészeti melókra van hergelve. De lehet hogy tévedek.A felvilágosítást előre is köszönöm.Ja és archicad sux ha végre csinálnának egy garfikus GDL editort és az interfésznél nem próbálnák feltalálni a spanyol viaszt akkor övék lehetne az egész építész piac.
Kicsit off-topic off

(#51) blond72


blond72
csendes tag

Hello.

Én is használom a Solid Edge V14- et. szerintem tuti program.
Jó erős géped legyen, sok rammal és jó videókártyával.

Nekem 2.5 GHz- es AMD ATHLON XP, ASUS a7v8x alaplapban.
512 DDR Ram, ATI Radeon 9600 XT videókártya.
ezzel jól működik.
Próbáltam a videókártyával változtatni. Egy régebbi gépben 1.3- as Duron, 256 SD Ram, Mercury alaplap és a videókártya ami nem mindennapi csak egy kicsit régi.
Evans & Shutterland AccelGraphics 32 Mb- os profi tervezőkártya.
Na ezzel is ment. A videókártyát ajándékba kaptam.

A Solid Edge- t használni szerintem nagyon egyszerű, magyar nyelvű felületet lehet beállítani a 7-es verziótól kezdve. A tutorialok nagyon jók, ha azokat végig csinálod az alapokat már tudod is. Ugyanezt nem tudom elmondani az AutoCadre.
Azt is próbáltam, de bele izzadtam és inkább hagytam a fenébe. Egyébként nagyon egyszerű a Solid Edge- vel 3D-s modellt generálni, ebből viszont már csak pár mozdulat a rajz elkészítése, bármilyen nézetben, bárhogyan. Egyébként a 7-es verziót kiadták annak idején ingyen is. ebben nem lehetett szereléseket készíteni illetve a rajzokat nem lehetett menteni, de tanulni első osztályú.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Pc autocad-hez (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.