Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Bela56


Bela56
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az alábbi időjárás állomásról van e tapasztalat, esetleg más hasonló ajánlott típus van-e: EMOS Meteorológiai állomás wifivel E0389

(#752) Tiger. válasza Bela56 (#751) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én is wifisbe gondolkodom, ezek a rádió vezéreltek egy nundlik sztem a wifi is bajuk már.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#753) ratkaics válasza Bela56 (#751) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szerintem a kültéri egység ennél is rádiófrekvenciás(433, vagy 8xx MHz környéke). Csak a beltéri wifis. A wifi-s kültérinek sokkal több áram kellene mint, ami 3 ceruzaelemből kinyerhető( hacsak nem cserélgeted hetente). Illetve a hatótávval is lehetnének problémák.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#754) tucsok_13


tucsok_13
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérnék. Van a családban két Sencor SWS 9898 wifi készülék. A mienk kb. fél évvel idősebb, mint anyósoméké, azzal nincs gond.
Anyóséknál (elvben) kifogyott a kültériben az elem. Cserélték, de a beltéri közben elfelejtette a wifit. Lementem, beállítottam, látszólag működött - de a 16 C, amit akkor kiírt, nem változott utána napokig. Ismét lementem (tőlünk 45 percre laknak, szóval annyira nem vidám), előkerült a másik füzetke is, amiben írták, hogy elemcsere után meg kell nyomni a reset gombot, megtörtént. Eszköz szinkronizál, boldogság, kiírja, hogy hány fok kinn-benn, SYNC felirat mutatja, hogy minden ok. Eljövök, majd rá fél órára megszűnik kintről a jel és ER felirat van a hőfok helyet. Mi lehet a gond? Resetelve lett már a kültéri és a beltéri is. Most megint felmásznak holnap, megnyomják a reset gombot kinn, de nem tudok "leugrani", hogy a wifit beállítsam, illetve nem hiszek már abban, hogy ez megoldja. Van valakinek ötlete? Köszönöm!

(#755) dethroner válasza tucsok_13 (#754) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem sencor 260 van, nem egy kategória :)
De nekem amikor nem tudta már a kültéri küldeni a jelet, behoztam a belső mellé, elemet cseréltem és vártam hogy összehangolódjanak és csak utána vittem ki. Így próbáltad?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#756) kovacsmisn


kovacsmisn
újonc

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan időjárásjelző állomást számomra, mely képes a kijelzőn egyszerre 4 helyiség hőmérsékletét és páratartalmát is megjeleníteni? A szenzorok közötti váltogatást szeretném kiváltani. Előre is köszönöm! :R

(#757) sethi válasza tucsok_13 (#754) üzenetére


sethi
senior tag

Nekem akkor volt a 9898-on err felirat amikor a kijelzőben lemerült az elem.

(#758) Tiger. válasza kovacsmisn (#756) üzenetére


Tiger.
nagyúr

[link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#759) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!

Felhasználói tapasztalatok (megbízhatóság, hibák, stb) alapján Sencor SWS 9898 vagy a 12500-at érdemes vásárolni?
Ha jól láttam a nagyobb (12500) fény és UV mérésben tud többet, ha a nagyobb kijelzőtől eltekintünk?
Köszönöm!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#760) ratkaics válasza NavySeal (#759) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szia!

Nekem 9898 van kb 2,5 éve. Én eddig meg vagyok vele elégedve. A kültériben lithium ceruzaelemeket használok, eddig csak egyszer kellett cserélnem. Én inkább a fénymérőset venném most már, mert érdekelne a napelemes termelés a fényerő és UV függvényében.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#761) NavySeal válasza ratkaics (#760) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, ezen gondolkodtam én is, mert nekem is van napelem a kecón.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#762) ystuc


ystuc
tag

Ma áramszünet volt itthon. Mióta visszajött az áram, így néz ki az időjárás jelző készülék. Minden világít egyszerre és nem reagál semmire. Hálózatról üzemel, de tud menni elemről is. Raktam bele elemeket, ugyanezt csinálja úgy is. Ezzel mit lehet kezdeni? Vagy kuka...?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#763) ratkaics válasza ystuc (#762) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szerintem kuka.
De ha van rajta esetleg valahol egy reset gomb, azt megnyomnám azért, hátha...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#764) ystuc


ystuc
tag

Mivel úgy néz ki, hogy megadta magát a készülékem, szeretnék valami komolyabb wifiset venni. De olyat, aminek a kültéri egysége méri a szelet, UV-t, csapadékot is, és lehetőleg napelemes. Nyilván ez nem a 10-20ezer forintos tétel. Nézegettem a készülékeket, de picit el vagyok veszve. Esetleg valakinek bevált és javasolt állomása lenne? :F

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#765) garga01 válasza ystuc (#762) üzenetére


garga01
senior tag

Hagy kikapcsolva pár órára hátha megjön az esze. Ha az sem segít, akkor tényleg kuka lesz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#766) Szirtimorc válasza ystuc (#764) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Úgy kíváncsiságképpen nézegettem őket, eddig az Uzoli-k tetszettek a legjobban.

(#767) ystuc válasza Szirtimorc (#766) üzenetére


ystuc
tag

Pl [ez]? Elég sokat tud és ahhoz képest az ára sem durva.
Van itt valaki esetleg, akinek Uzoli készüléke van?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#768) ystuc


ystuc
tag

Link nem sikerült az előbb
[link]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#769) ystuc válasza garga01 (#765) üzenetére


ystuc
tag

Kb 10 órát volt áram nélkül. Megkapta a tápot, sajnos ugyanúgy minden világít egyszerre.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#770) ratkaics válasza ystuc (#768) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem igazán látszik részletes specifikáció. Mondjuk valamiért cseh nyelven jelenik meg nekem :(( .

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#771) ystuc válasza ratkaics (#770) üzenetére


ystuc
tag

Típusát tekintve Uzoli FT0310 amit néztem.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#772) sethi válasza ystuc (#767) üzenetére


sethi
senior tag

Ha ilyen összegben gondolkodsz a Sencor SW12500-at tudom javasolni. Van magyar szervízháttere, megbízható, pontos cucc

(#773) ystuc válasza sethi (#772) üzenetére


ystuc
tag

Igen, nézegettem a Sencort, az egyetlen problémám vele, hogy nem napelemes a kültéri egysége és nem tudom mennyit bír az elem. Milyen sűrűn kell vajon cserélgetni?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#774) sethi válasza ystuc (#773) üzenetére


sethi
senior tag

Biztos hogy napelemes amit linkeltél vagy csak uv-t mér. Nem nagyon láttam még olyan kültérit ami csak napelemről megy. Az én Sencoromban tavaly áprilisban cseréltem elemet. Jó minőségű Varta van benne

(#775) ystuc válasza sethi (#774) üzenetére


ystuc
tag

Ugyanilyen SWS 12500-ad van? Elégedett vagy vele?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#776) ratkaics válasza ystuc (#775) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem sencor sws9898 van. Kb 1,5 évet megy el egy szett lithiumos elemmel kültéri.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#777) orso0355 válasza ystuc (#773) üzenetére


orso0355
őstag

Én tavaly karácsonyra kaptam, és most cseréltem benne pár napja elemeket :-)

(#778) sethi válasza ystuc (#775) üzenetére


sethi
senior tag

Nekem sw9898 van. Pontos, jól bírják az elemek, több helyre töltök fel adatokat róla

(#779) gidano válasza Nimda (#742) üzenetére


gidano
tag

Szia!
Karácsonyra kaptam egy ilyet (EMOS E6018 Meteorológiai állomás), két napig tartott míg jelet fogott Ajkán É-ÉK-i ablakban, magasföldszinten.
Szilveszter éjszakáján éjfél előtt láttam, pontosan ment.
Ma (01.01) reggel 9 után már 14:21-et mutatott, időzóna valós, dátum 4. hó 6. Az évszám 2090!
Hőmérséklet, páratartalom valós érték lehet, mint eddig.
DCF jel látható. Amint beállítom az órát, dátumot, évszámot, perceken belül ismét a korábban leírt fals értékekre vált és működik tovább. Jelenleg 20:55-öt mutat.
Mi lehet ilyenkor a bánata?! :Y

[ Szerkesztve ]

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#780) Nimda válasza gidano (#779) üzenetére


Nimda
addikt

A DCF jel sajnos nem realtime, vagyis akkor is ott marad, ha legközelebb automatán sikertelen a vétel. Az egyszeri sikeres vételt jelzi a szimbólum. Azt, hogy nálad mi lehet a baj, fogalmam sincs, mert nálam rendesen működik és átváltott 2024 -re. Az is lehet, hogy hibás koordinátákat vesz, mintha más időzónában élnél, vagy hibás a példány. Amikor időátállítás van, nálam 1 napot szokott csúszni a pontosítás, de megvan. Manuálisan én csak a légnyomás értékeket kalibrálom és az angol nyelvet állítom be.

Csináld azt, hogy teljesen lenullázod, elem ki mindenből, tápot is, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#781) gidano válasza Nimda (#780) üzenetére


gidano
tag

Köszönöm!
Türelemmel várok még egy napot. Írtam az EMOS ügyfélszolgálatának is, megvárom a választ.

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#782) Tiger. válasza Nimda (#780) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ahhoz nem kell dfc szinkronizálas, hogy atvaltson 2024-re.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#783) Nimda válasza Tiger. (#782) üzenetére


Nimda
addikt

Azt vágom, de mindennap keresi a jelet, így lehet összefüggés, hogy szarul szinkronizál. Nálam egy Auriol óra csinált hasonló hülyeségeket, a dátum is megbolondult szinkronizálás után.

(#784) gidano


gidano
tag

24ó elteltével beállt a normális idő és dátum, két napja jól működik. Nincs ötletem mi okozta, így csak az aggodalom, hogy megint újra elállítódhat. Hülye helyzet... :Y

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#785) Tiger. válasza Nimda (#783) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálam mostanában egyik óra sem hajlandó szinkronizálni.
Van 2 időjárás alomasom és egy g-shock. Lehet közé van hozzá a okos wifihez nem tudom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#786) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet,hogy a két készülék más páratartalmat mutat?

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#787) erzol válasza Demokatona (#786) üzenetére


erzol
őstag

Nálam 1% az eltérés a xiaomi légtisztító és a időjárás beltéri értéke között. Kb. 1,5 méter magasság különbségben vannak.
Esetleg resetelni mindkettőt?
Amúgy nem iszonyat kevés az a páratartalom?

(#788) Demokatona válasza erzol (#787) üzenetére


Demokatona
tag

Reseteltem,de nem változtak az értékek.Azért tettem a szobába a xiaomit,hogy tényleg ennyire kevés a páratartalom a szobában vagy sem.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#789) garga01 válasza Demokatona (#788) üzenetére


garga01
senior tag

Meg kellene nézni mennyi a 2 műszer hibája, simán lehet +/-5% is. Persze akkor még mindig kicsit távoli a 2 érték.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#790) Demokatona válasza garga01 (#789) üzenetére


Demokatona
tag

Nem találtam sehol egyiknek sem,hogy mennyi lehet a hibája.A xiaomit kitettem az erkélyre a bresser jeladója mellé és ugyanannyi páratartalmat mutatott mind a kettő.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#791) Gyuresz


Gyuresz
tag

Sziasztok ✋
Erről a márkáról/típusról: [link] van valakinek esetleg tapasztalata :F :R ?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#792) dethroner válasza erzol (#787) üzenetére


dethroner
veterán

Sajnos a fűtési szezonban nagyon le tud csökkeni a páratartalom. Most itt szemben a falon 27%-ot mér a masinám, de korábban panelban laktunk, ott gyakran beesett a mérési tartomány alsó szintje alá, kevesebb mint 20% volt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#793) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok! Ezt a típust néztem ki, érdemes megvenni, vagy pár 10e Ft pluszért akad komolyabb is?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#794) garga01 válasza TFSi (#793) üzenetére


garga01
senior tag

Nekem egy egyszerűbb Emos állomásom van, az több mint 10 éve tökéletesen működik. Szerintem ez jó vétel, de konkrétan ezt a típust nem ismerem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#795) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!

Sencor 12500 v 9898-at lehet Home Assistantba integrálni?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#796) ratkaics válasza NavySeal (#795) üzenetére


ratkaics
senior tag

Alap esetben csak felhőn keresztül. Vagy a kültéri egység rádiójeleit kell megfogni és az mehet a HA alá.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#797) NavySeal válasza ratkaics (#796) üzenetére


NavySeal
senior tag

És mi az az időjárás állomás hasonló kategóriában, ami HA kompatibilis és lehet vele publikálni az időképre is?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#798) ratkaics válasza NavySeal (#797) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem tudok ilyet sajnos. :( De ha találsz, akkor írd be ide is légyszi. :K

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#799) NavySeal válasza ratkaics (#798) üzenetére


NavySeal
senior tag

A HA egyik Sencor-os kérdésére ezt a márkát írta valaki: Ecowitt.
Ahogy nézem a német ebay-en lehet kapni.
Az Ecowitt oldalán az egyik terméknél is említik a HA-ot:
https://www.ecowitt.com/shop/goodsDetail/156

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#800) ratkaics válasza NavySeal (#799) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi, megnézem majd. :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.