Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Highground válasza NEMO1968 (#397) üzenetére


Highground
aktív tag

Nem lenne rossz! De sajnos: "Elemről csak belső megvilágítás nélküli módban működik." :(
Meg ha lehet akkor kicsit olcsóbb is jó lenne :DDD Sencor-ból melyik ami elfogadható?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#402) NEMO1968 válasza egykori (#400) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az órajel és a beküldött adatjel két dolog.
Nem számít,hogy közel vannak egymáshoz,sőt, még interferenciát is okozhat.
Ha dobozba teszed,az leglább egy 50x50x50 cm-es valami legyen,és lehetőleg
[link] erre hasonlítson.
Ez a szabvány hőmérőházikó,de otthoni méricskékésre el lehet azért térni tőle.
Az én tányéros árnyékolóm sem szabályos,de házi méricskélésre megfelel.
Pár tized fok az eltérés a hivatalos állomásoktól.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#403) NEMO1968 válasza Highground (#401) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor válassz.
Olcsóbb, monokrom kijelző,nem lesz állandó világításod.
Színes kicsit drágábban,van állandó világítás de csak hálózatról.
Szép is lenne ha elemről is állandóan világítana,3 naponta cserélhetnéd az elemeket.
SENCOR-ban talán ez.
[link]
Ilyenem van egy, nem én használom, de kitűnő.
[link]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#404) egykori válasza NEMO1968 (#402) üzenetére


egykori
őstag

Megpróbálok valamilyen értelmes megoldást találni az érzékelők elhelyezésére, de mivel egy panelházban lakom (kb. 15 m magasságban), így a linkben látott minta, etalon is csak iránymutatás lehet számomra. Télen általában két fokkal több van itt fenn, mint lenn az utcán. Ott bizonyos szigetelésről írnak, ezt hogyan értsem, mire gondoltak, pl. beázás?

Olvastam az egyik hozzászólásodban, hogy vannak olyan mérőműszerek, amelyek közvetlenül, és vannak olyanok, amelyek a külső érzékelőn keresztül fogják a rádiójelet. Az általam használtak között van olyan, amelyikről tudsz ilyen tekintetben konkrét információt?

(#405) NEMO1968 válasza egykori (#404) üzenetére


NEMO1968
őstag

Àltalàban azèrt van Nàlad melegebb tèlen,mert gondolom tùl közel vannak mèg az ablakhoz az èrzèkelök.
Talàn ha egy tànyèros àrnyèkolòt csinàlnàl,ès ablakpàrkànyhoz rögzìtenèd egy kb 20cm-es rùd vègèn,akkor jobb eredmènyt kapnàl.
Abban csak 1 szenzornak van hely,de az pontos lesz.
Panel 7. emeletèn megcsinàltam,tökèletes.
A szigetelès a beàzàsra vonatkozik.
Ha olyanban van a szenzor,vèdve van mindentöl.
Hogy melyik müszer honnan veszi a DCF jelet,azt csak a gyàrtò tudja ès nem kötik az orrunkra.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#406) egykori válasza NEMO1968 (#405) üzenetére


egykori
őstag

Nagyon tudatlan vagyok, láttam ugyan már ilyent, de nem tudtam, mi célt szolgál - ma is tanultam. :B
Ez a tányéros árnyékoló milyen távolságra legyen minimálisan a faltól, paneltól, mondjuk a széle?
Nekem elég lenne, ha a 8400-as kapna jó elhelyezést. (Ezt vettem utoljára, a másik kettő leginkább azért van, mert nem akartam fiókba tenni, és így más-más helyiségekben mutatja az időt meg a hőmérsékleteket, ami éppen nem baj.)

(#407) NEMO1968 válasza egykori (#406) üzenetére


NEMO1968
őstag

Karnyùjtàsnyira màr böven elèg.(30-40cm)
Ùgy,hogy elemcserekor elèrd,csak az àrnyèkolòt kelljen leemelned,ne az egèszet levenned rudastòl.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#408) egykori válasza NEMO1968 (#407) üzenetére


egykori
őstag

Beleástam magam az árnyékolásba, de nem fogok ilyen tányérost készíteni. Próbálok valamilyen egyszerűbb módot keresni arra, hogy közelebb kerüljön a mért hőmérséklet a ténylegeshez.
Nagyon köszönöm a segítséget, infókat. :R

(#409) NEMO1968 válasza egykori (#408) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor egy kisebbfajta fa vagy müanyag doboz,amit ùgy belamellàzol mint a hömèröhàzikòt.
A lènyeg,hogy ne èrje a szenzort mèg szürt napfèny se,de ugyanakkor szellözni is tudjon a doboz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#410) egykori válasza NEMO1968 (#409) üzenetére


egykori
őstag

Igen, köszönöm, éppen hasonló megoldáson jár az agyam, de olyanon, hogy mindhárom érzékelő benne legyen. A fehér szín fontos? Ide nem süt a nap, de amint múltkor említettem, hogy nyáron a panel átmelegedése miatt az érzékelők több fokkal magasabb értéket adtak tovább.

(#411) NEMO1968 válasza egykori (#410) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,fontos!
Kìvül fènyesfehèr,belül mattfekete.
A doboznak mindenfèle,(UV,infra) sugàrzàst el kell nyelnie,vissza kell vernie.
Egy ilyenben màr a panelfal infrasugàrzàsa sem èri a szenzort.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#412) egykori válasza NEMO1968 (#411) üzenetére


egykori
őstag

Oké, már keresgetem a megfelelő méretű, formájú, és ha létezik, kívül fehér (fa vagy műanyag) dobozt. Köszi, nagyon sokat segítettél. :)

(#413) NEMO1968 válasza egykori (#412) üzenetére


NEMO1968
őstag

Festèk is van a vilàgon😀😀.
Annàl is inkàbb,mert a müanyagok elèg vèkonyak,ès nem süthet àt rajta a nap.
Nem àrt pàr rèteg festèk,amit min. 2 èvente megùjìtasz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#414) egykori válasza NEMO1968 (#413) üzenetére


egykori
őstag

Persze, megértettem. :K

Véleményed, tapasztalatod szerint melyik mérhet pontosabban: a TFA Lumax vagy a Sencor SWS 8400? Konstans 0,3-0,5°C különbséggel mérnek egymás mellett.

(#415) NEMO1968 válasza egykori (#414) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ennèl a több 10e-es szerkentyük sem pontosabbak.(söt,nèha mèg rosszabbak is)
Böven belefèr a szenzorok hibahatàràba,ami màr a gyàrtàskor benne van.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#416) egykori válasza NEMO1968 (#415) üzenetére


egykori
őstag

Több hőmérővel összehasonlítva az jött ki, hogy a TFA lehet a legpontosabb, a valósághoz legközelebb. Bár max. fél fok eltérésről van szó.

Egy kérdésem lenne, az órajelek azóta mindig mindhárom műszernél megvannak, amióta leszedtem őket közvetlenül a falról és ebben a kosárkában vannak 10-15 cm-re a faltól. Azelőtt, főleg a két Sencor nem talált, nem fogott rádiójelet rövidebb-hosszabb időn át.
Lehet ez az oka? (Ebből a szempontból is a TFA volt mindig a legérzékenyebb és legstabilabb.)

(#417) NEMO1968 válasza egykori (#416) üzenetére


NEMO1968
őstag

Lehet,a TFA elég jó márka ezek között a kütyük között.
Az órajelet nem tudom hova tenni.
Ahogy írtam, csak megbontás után tudod meg, hol van a DCF vevő.
Lehet egyszerű véletlen is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#418) egykori válasza NEMO1968 (#417) üzenetére


egykori
őstag

Azt hiszem, most az a lényeg, hogy jól működnek. Szétszedni nem szeretném, így marad a rejtély. Viszont most jutott eszembe, hogy a nyári időszámítás után szinte egyáltalán nem fogott jelet a 8400-es. Kikapcsoltam az automatikus beállítást egy napra, azután be, és azóta hibátlanul megy, de akkoriban szereltem fel a kosarat is az erkélyre az érzékelőknek.

(#419) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Őseimnek szeretnék venni ilyen állomást. Elég volna a monokróm kijelző, szerintem olvashatóbb is idősebb embernek. A rádióvezérelt óra is jó lenne, és persze a lehető legjobb áron a legjobb, legmegbízhatóbb kéne, amivel nincs tökölés, csak elem bele és kész. Tudnátok ajánlani valamit?
Nekem Sencor 260-as van, ezt ismerem, de nem ragaszkodom Sencorhoz, ha van jobb, jöhet :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#420) Just486 válasza dethroner (#419) üzenetére


Just486
senior tag

Én nemrég vettem Sencor SWS 5451 / SWS 5551 párost, viszonylag bejöttek. Végül a 85 éves nagypapához is került egy, az álló fajtából.
Jó nagy számokkal operál mindkettő, aránylag kevés "sallanggal". Sok gomb van a típuson, de ha nem nyomkodják el akkor nincs baj vele.
Hőmérsékletet viszonylag pontosan mérhet, mert 3 külső szenzor és a két beltéri eszköz tizedre pontosan mutatta ugyanazt a hőfokot egy adott idő után.

[5451]
[5551]

That unconquered country we call the future.

(#421) dethroner válasza Just486 (#420) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, én is néztem ezeket. És van még egy ilyesmi az [5051]. A képen láható sárga háttér az fix? Ezek csak elemről üzemelnek? És a DCF jelet mennyire könnyen találják meg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#422) Just486 válasza dethroner (#421) üzenetére


Just486
senior tag

Az 5051 is nagyon hasonló, én az arányaiban kisebb képernyő (vastagabb keret) miatt nem választottam. Csak elemről mennek, a háttérvilágítás időkorlátos (~5 sec).

Nálunk sajnos a legtöbb óra (nem csak ez a típus) nehezen talál jelet (pedig kétemeletes családi ház tetőteréről beszélünk), talán az alufólia szigetelés miatt, amihez közel vannak ezek az órák is. Nagyfaternél, földszinten pl nincs ilyen gond. Jel hiányában elég komoly késésbe kezdenek amúgy (néhány hét alatt több mint 30 sec).

That unconquered country we call the future.

(#423) dethroner válasza Just486 (#422) üzenetére


dethroner
veterán

A háttérvilágítás nélkül nem is lehet leolvasni az értékeket?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#424) Just486 válasza dethroner (#423) üzenetére


Just486
senior tag

Dehogynem, egyszerű LCD van benne. [kép]

That unconquered country we call the future.

(#425) dethroner válasza Just486 (#424) üzenetére


dethroner
veterán

Egyre jobban tetszik ;)
Vajon lenne ugyanilyen, adapter+elemes kombóval is?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#426) Just486 válasza dethroner (#425) üzenetére


Just486
senior tag

Ez a széria biztos hogy nincs gyárilag adapterrel.

That unconquered country we call the future.

(#427) dethroner válasza Just486 (#426) üzenetére


dethroner
veterán

Az elemek bírják legalább fél évig szerinted?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#428) Just486 válasza dethroner (#427) üzenetére


Just486
senior tag

Nekem július eleje óta vannak meg, egyelőre szerintem nem sokat fakult a kejelző. Igaz nem világíttatom őket túl sokat.

That unconquered country we call the future.

(#429) dethroner válasza Just486 (#428) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem az ilyen monokróm kijelzőket nem is kell túl gyakran megvilágítani, pont jól olvasható szinte egész nap. Kivéve persze sötétben, de akkor meg egy pillanatra meg lehet nyomni a gombot. Az én SWS260-om színes, de a kijelző minősége szerintem nem a legjobb, csak egy nagyon pontos szögben tökéletes, amúgy torzul.
A kialakításon kívül vajon mi különbség lehet a már említett 3 típus között, 5051, 5451, 5551?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#430) Just486 válasza dethroner (#429) üzenetére


Just486
senior tag

Ezeket a részleteket már a gyártó oldalán megtalálod. Alapvetően az eltérő kialakítások miatt bizonyos funkciókban, apróságokban eltérnek. A szélesben pl van egy légnyomáselőzmény-grafikon, a magasnál csak az egyikben van, a másikban nincsen. A képek és a kezelési útmutatók tudnak segíteni.

That unconquered country we call the future.

(#431) dethroner válasza Just486 (#430) üzenetére


dethroner
veterán

Azokat természetesen átnéztem, összehasonlítottam. De csak annyi különbséget tudtam kihámozni, amit te is felsoroltál. Meglátásom szerint ezért kár 3 különböző modellt gyártani. Meg hogy az 5051-ben 3 napra előre mutatja az időjárást, szemben a szintén álló 5541-el, amiben 1 napos az előrejelzés.
De a fekvő 5551-et fogom javasolni muternak. Talán az hogy ez a legdrágább, még ha csak picivel is, az jelent valami minőségbeli pluszt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#432) Just486 válasza dethroner (#431) üzenetére


Just486
senior tag

5551 és az 5451 teljesen ugyanaz a színvonal (nekem mindkettő van itthon), azt válasszátok amelyik jobban bejön külsőre. Az állónak nagyobb az óra része (illetve szerintem jobban rendszerezett a kijelző), a fekvőn meg van az a légnyomás grafikon, kb ennyi a különbség.
[kép] [kép]

That unconquered country we call the future.

(#433) dethroner válasza Just486 (#432) üzenetére


dethroner
veterán

Tök jó így egymás mellett látni őket :C
Mindkettő tetszik, talán a légnyomás grafikon ami miatt a fekvőt javaslom anyámnak. De a hőmérők között 1 fok különbséget látok. Melyik mér pontosabban? És az idő is különbözik, nem tudnak kapcsolódni a rádiós frekvenciára?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#434) Just486 válasza dethroner (#433) üzenetére


Just486
senior tag

Ezeket már korábban leírtam :U
Egyformán mérnek, de eltérő helyekről raktam őket egymás mellé. Az álló a monitor, gép, egyéb kütyük mellett van, a fekvő a szoba egy hidegebb pontján.
Az álló a héten valamikor talált a helyén rádiójelet, az 3 másodpercet késik, a fekvő árnyékoltabb helyen van, hetek óta nincs jele, ezért a fél perc késés. :R

That unconquered country we call the future.

(#435) dethroner válasza Just486 (#434) üzenetére


dethroner
veterán

A 3 másodperc késés 1 héten belül az jónak mondható?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#436) Just486 válasza dethroner (#435) üzenetére


Just486
senior tag

Szerintem nem, pláne hogy utálom ha egy óra késik :DDD Az ezt megelőző rádiós órám sem volt pontos jel nélkül (TFA Diva Go), de az legalább sietett (akár perceket is).

That unconquered country we call the future.

(#437) huan


huan
őstag

Sziasztok.
Ajánlanátok időjárás állomást, ami vezeték nélkül pontosan méri a külső hőmérsékletet? (más nem elvárás)

(#438) NEMO1968 válasza huan (#437) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
[link]
Bármelyik jó lehet,ha a szenzort rendesen elhelyezed és árnyékolod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#439) huan válasza NEMO1968 (#438) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm. A rendesen elhelyezni mit jelent?

(#440) NEMO1968 válasza huan (#439) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha van lehetösèged,akkor 2m magasan àrnyèkolòban vagy hömèröhàzikòban,legalàbb 2m tàvolsàgra minden fütött faltòl,ablaktòl.
A magassàg hàzi hasznàlatra nem ökölszabàly.
Panel 7. emeletèn is jò lehet.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#441) m6photo


m6photo
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni egy időjárás állomást, de teljesen el vagyok veszve. Azt látom, hogy ez egy ajánlott példány:
TFA 35.1129.
Egyéb alternatíva ebben az árban vagy akár alacsonyabb árfekvésben? Gyakorlatilag semmi különösre nem lenne szükségem: külső-belső hőmérséklet, előrejelzés, pontos idő, fekvő, “vékony keretes”, színes. Illetve ha lehetséges meg lehessen fogni/nézni. Ezért keresek más opciót (is) mint a TFA, sehol nem látható!

Köszönöm, ha segítesz:
m6photo

[ Szerkesztve ]

(#442) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Szeretnénk otthon beruházni egy komolyabb időjárás állomásra.
Első körben ezt néztem ki: GoGEN ME3900

Ami fontos lenne:
- megbízható csapadék, szél, és hőrmérséklet mérés
- lehetőleg oszlopra történő rögzítés
- mobil app előny, ha ott lehet stasztikákat nézegetni

Árban 60-70e max. amit szánunk rá. Mit gondoltok? Jó döntés a kiszemelt példány, vagy van más ajánlottabb típus?

(#443) Galahed válasza koxkids (#442) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Nézegettem én is ezeket, szempont volt, hogy WIFI , azaz ip címmel rendelkezzen, hogy távolról is el lehessen érni őket.

Ez a GoGen amit linkeltél jó is lenne, (Meg találtam ebben az árktegóriában Huygent is).
Sajnos a fórumokon irják, hogy elég gyengék a műanyag alkatrészeik az ebben az árkategóriában lévőknek.
(Bár a mostanim kb 6 éves, - lehet, hogy ez sok vagy kevés?? - és most kezdett döglődni a kinti egysége, megette az időjárás meg az UV...)

Igy inkább beruháztam Netatmo- ra, (tegnap rendeltem) sajnos ennek nincsen LCD kijelzője (van PC, mobil tablet stb hozzáférése) cserébe levegő minőséget, CO2 szintet is tud, hasonló árban.

(#444) ratkaics válasza koxkids (#442) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ez a GoGEN ME3900 engem is érdekelne.
Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata ezzel a cuccal?
Vagy esetleg valahol található róla teszt?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#445) Galahed válasza zharkanyi (#213) üzenetére


Galahed
senior tag

Szia!

Van megoldás (valamilyen gyári/ utángyártott/máshoz készült) a Netatmo külső szenzor ideális elhelyezésére? (gondolok itt egy hőmérő házra) mert látom fémből készült, félek tőle, hogy eléggé felhevülhet a napsütésben...

Esetleg valaki tud segíteni, hogy hol lehet beszerezni (webshop) kültéri hőmérő házat? A gugli nem dobott ki eredményt az időképen kivül...

köszi :R

(#446) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan időjárás állomás amelyiket lehet pchez csatlakoztatni adatok kinyerésére? Csapadék szélirány hőmérséklet légnyomás stb mérővel...
EMOS E6016 is tudhat ilyet? Csak mert leírásokban nem szerepel pc csatlakozás lehetőség.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#447) NEMO1968 válasza Galahed (#445) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Készen nem nagyon kapsz,de egy asztalos akár hulladék anyagból is 1 nap alatt összedobhat egyet.
Ha nem hivatalos mérésekre kell,csak házi használatra,akkor nem is kell agyon cifrázni.
Egy kb. 60x60x60cm-es doboz belamellázva,mint a régi zsalugáterek.
Kívül fehér,belül feketére festve,egy kb. 1x1x1m-es tető,és kész is.
Azt kell csak kitalálnod,hogy ha elemet cserélsz a szenzorban, ne kelljen szétborítani az egész dobozt.
Pl. tetőt nyithatóra csinálod.
Tapasztalat,hogy pl. egy jól elkészített árnyékolóval a szabályos 2m-en és egy panel 7.-ik emeletén is 0.2 fok etérés van csak.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#448) NEMO1968 válasza DAVID0000 (#446) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ez biztos tud ilyet.
[link]
Vannak klónjai is ,olcsóbbak de lehet hogy annyival rosszabbak is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#449) DAVID0000 válasza NEMO1968 (#448) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Jónak tűnik.
Találtam ugyan ezt máshol 28ért :)
230V-os hálózatra is lehet ezt csatlakoztatni? Sajnos azt se találom sehol, hogy lehetne....

[ Szerkesztve ]

(#450) NEMO1968 válasza DAVID0000 (#449) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az elödeit lehetett,szerintem ezt is.
Èrdekes mòdon ezt nem ìrjàk sehol,ès tàpot sem adnak hozzà.
Ha gèpre kötöd,az USB-n is kap tàpot,de egy hàlòzatit sem nagy durranàs szerezni hozzà.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.