Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) erzol válasza NavySeal (#797) üzenetére


erzol
őstag

Kérdésed második részére:
Regisztrálni kell az állomást a Weather Underground oldalán és az ott kapott kódot kell megadni az időképnek és így integrálják a rendszerükbe az időjárási adataidat.

(#802) lipazsolt


lipazsolt
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy csináljátok, nekem Sencor SWS 12500 időjárás állomásom van és november óta a negyedik elemszettet ette meg. Az utolsó már Energizer Lithiumos volt.
Mit csinálok rosszul, hogy másoknál egy évig bírja egy elemmel.

(#803) NavySeal válasza erzol (#801) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszönöm. Olyat keresek, ami mindkét dolgot tudja. Tehát integrálni lehet a HA-ba és megy a publikálás is az időképnek.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#804) orso0355 válasza lipazsolt (#802) üzenetére


orso0355
őstag

Mi semmit nem csinálunk, csak várjuk, hogy lemerüljön 😃
Biztos, hogy lemerültek az elemek benne? Lemerülést, vagy errort jelez?

(#805) erzol válasza NavySeal (#803) üzenetére


erzol
őstag

Ami HA-t tud az biztos, hogy a második kritériumnak is megfelel. :K

(#806) lipazsolt válasza orso0355 (#804) üzenetére


lipazsolt
csendes tag

Neked is ugyanez a típus van? Pontosan milyen elemet használsz?
Err-t mutat a beltéri. Kimentem, kicseréltem megnyomtam a resetet biztos ami biztos és azóta jó.
Most rámértem az elemekre és újkorában 1.80, most amit kivettem belőle az 1.64V mind a háromnál. Aki még mindig több mint az elméleti másfél voltos elem.

(#807) NavySeal válasza erzol (#805) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igaz, valószínű elegendő azt nézni :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#808) orso0355 válasza lipazsolt (#806) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, ilyenem van. Azért kérdeztem, mert én is azt hittem, hogy kifogyott az elem az Err-nél, de csak resetre vágyott, nem látta a kültér a beltért vagy fordítva 😃 valami akadályozza a rádióhullámaidat. Nem merültek le az elemek.
Sima Lidl/Aldi efféle elemeket használok.

[ Szerkesztve ]

(#809) lipazsolt válasza orso0355 (#808) üzenetére


lipazsolt
csendes tag

Köszi erre nem gondoltam! Egy fal van köztük egyébként, kb 5 méter. Visszaraktam az elemeket, megnézzük! :)

(#810) orso0355 válasza lipazsolt (#809) üzenetére


orso0355
őstag

Én meg arra ébredtem, hogy Err :F
Pedig már vagy másfél éve nem volt. Ejnye :B

(#811) Szirtimorc válasza orso0355 (#810) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Átmászott a fórumon keresztül :)

(#812) orso0355 válasza Szirtimorc (#811) üzenetére


orso0355
őstag

A reset azért működött :C

(#813) Atomizer


Atomizer
csendes tag

Sziasztok, elnézést ha már volt: Sencor 12500 esetén egyszer csak abbahagyta a hőmérséklet és páratartalom mérését a külső érzékelőkön. Annyi jelenik meg, hogy "Hi" a hőmérséklet helyett, és "Lo" a páratartalom helyett. Többi adat jön, elem nem régi, és egyszerre hagyta abba mindkét szenzorornál, kicsi esélyét látom elem problémának.

Volt már valakinek ilyen?

(#814) garga01 válasza Atomizer (#813) üzenetére


garga01
senior tag

Nem ázott be esetleg?
A Hi azt jelenti high, túl magas, azaz méréshatár feletti hőmérsékletet mér.
A Lo meg low, túl alacsony, méréshatár alatti.
Ha nincs beázás, esetleg egy kis áramszünet (elem ki) lehet segít rajta.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#815) orso0355 válasza Atomizer (#813) üzenetére


orso0355
őstag

Nem a tűző napon volt, ugye?

(#816) Atomizer válasza orso0355 (#815) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Sziasztok, köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Mivel egy 7 in 1 egységről van szó, esőben, napsütésben kint van, csak jó magasan, így létra kell egy reset-hez is.

Felmásztam, reset nem segített. Teljes factory reset kellett a központi egységen, majd mindkét külső egységen újra... Egy kellemes 30 percig szórakoztatott. Remélem nem gyakori, hogy ezt játsza, karácsony óta van meg.

Köszönöm a tippeket!

(#817) orso0355 válasza Atomizer (#816) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem is ilyenem van, a hőmérsékletet és páratartalmat egy teljesen külön kis érzékelő méri, nem a nagy, ami a szelet és az esőt. A 7in 1 a beltéri egységre vonatkozik, nem a külsőre :-)

A hőmérő érzékelöt 2 m magasban kell elhelyezni, de védett helyre (ideálisan hőmérőházba, de hát mi sem építettünk ilyet, de találtunk neki helyet), semmiképp nem tűző napra. Túlmelegedett. Helyezd át máshova.

(#818) Atomizer válasza orso0355 (#817) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Nekem méri a nagy a hőmérsékletet/párát. Egy ideig a kicsi szenzort nem üzemeltem be, és a nagyból is jött minden. A kicsinek az értékeit nem is ugyanott a bal felsőben jelzi, hanem a jobb felső sarokban, ahol válthatsz hogy a kinti vagy benti hőmérséklet látszódjon. De mindegy is, a kicsi árnyékban ült, és reset után visszatért a rend.

:R

(#819) orso0355 válasza Atomizer (#818) üzenetére


orso0355
őstag

Akkor neked valami nagyon más kiadású modelled van, vagy valami más egység jeleit veszed, mert a hőmérséklet-szenzor az kizárólag a külön levő kicsi. Persze a beltéri is méri a belső hőmérsékletet, ez van a kijelző jobb oldalán. A bal oldalon a kicsi szenzor kinti értékeit mutatja.

Nincs értelme a szélmérős egységbe hőmérőt tenni, hisz mint írtam, a tűző napon mért értékek nem lennének valósak, a hőmérőt külön dedikált helyre, megfelelő magasságba, védettségbe stb. kell elhelyezni, míg a szelesnek pont az a lényege, hogy minél szabadabb, minden objektumtól külön levő helyre tegyük, nem árnyékba, nem védett helyre.

(#820) Atomizer válasza orso0355 (#819) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Nekem a channel gombbal lehet léptetni a jobb oldalon mit mutasson. Van egy "IN" és 6 vagy 7 másik csatorna, melyek közül az egyik a kicsi kültéri. Itt lehet hozzá több kültéri egységet párosítani, ha vesz hozzá az ember.

Valószínűleg más modellünk van.

(#821) orso0355 válasza Atomizer (#820) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, ott lehet hozzá más szenzorokat is csatlakoztatni, nekem is van több (más márkák jelét is simán veszi, tökjó amúgy), de az én Sencor SWS 12500-asomnak konkrétan a szélmérős egységéből egy darab hőmérsékleti érték se jön :-) csakis az erre dedikált szenzorból. Ezért gondolom, hogy más szenzor jelét vetted, pl. valahonnan a szomszédból.
De végülis mindegy, lényeg, hogy megoldódott és működik.

(#822) Atomizer válasza orso0355 (#821) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Tuti ad hőmérséklet jelet, mert télen amikor összeraktam még a szobában volt, és meleget mutatott, kivittem hideget. Hacsak nem a szomszéd is ezt kapta ajándékba aznap. :))

(#823) orso0355 válasza Atomizer (#822) üzenetére


orso0355
őstag

Kíváncsi vagyok erre, megkérdeztem a Sencort, ha válaszolnak, kiderül. :C

(#824) orso0355 válasza Atomizer (#822) üzenetére


orso0355
őstag

Jó arcok, válaszoltak, elküldték a kézikönyvet pdf-ben 😃😃😃😃😃
Nagy segítség ez a magyar... időjárásállomásoknak :DD

(#825) orso0355 válasza orso0355 (#824) üzenetére


orso0355
őstag

Utalást találtam (de találtam 😃) arra, hogy valóban van benne hőmérő, a 97. oldalon: "az aktuális effektív hőmérsékletet a 7 az 1-ben vezeték nélküli érzékelő HŐMÉRSÉKLETI és szélsebesség-adatainak kombinációja határozza meg."

Mondjuk jó lett volna az is, ha annyit írnak, hogy "van benne", de elbogarászgattam legalább.

Update: a specifikációknál is van infó erre, a 105. oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#826) Atomizer válasza orso0355 (#825) üzenetére


Atomizer
csendes tag

:DD :C

(#827) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nem értem én ezt a szinkronizálast. A falra felrakva ahol régebben szinkronizált most már nem de a leveve kB 50cm re és picit elforditva már jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#828) sandró60


sandró60
addikt

Elnézést,hogy ebbe a topikba érdeklődök :B
Kérdésem?
A családban van 3.db asztali internetes rádió ami időjárást is mutat,
Az útóbbi napokban tőbszőr 0.mutat egy napos ikonnal. A képernyő felső sávjába ???????-ilyen jelzéssel.A készülékek belső routeren keresztűl kapcsolódik a netre.Már többszőr újra indítottam a routert
utólagos köszönöm,ha valaki átirányít a megfelelő topikba. :R

[ Szerkesztve ]

(#829) garga01 válasza sandró60 (#828) üzenetére


garga01
senior tag

Akár itt is maradhat, de célszerű lenne ha írnál egy pontos típust.
Gyári beállítás/reset/elem v akku ki-be rakás megvolt? A legtöbb hibát ez meg szokta oldani. Használati utasítás nem írja mi a gondja ilyenkor? Még azt is el tudom képzelni, hogy vmi saját szerverre csatlakozott az időjárás adatokért, amit kilőttek.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#830) sandró60 válasza garga01 (#829) üzenetére


sandró60
addikt

Ezek asztali készülékek-rádió-usb cstlakozás pendrive.Saját ip címük(DHC)A router osztotta ki. Sajnos a gyári visszaállítás nem segítet.
Volt már egyszer hasonló hiba,de ahonnan küldik a netre náluk volt a "gubanc" Valahogy kapcsolatba szeretnék a szolgáltatóval.Volt egy fórum a netten ahol többeknek akkor volt hasonló hiba.Sajnos ezt a fórumot nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#831) garga01 válasza sandró60 (#830) üzenetére


garga01
senior tag

Értettem az előbb is, hogy működik. De ha nem megy a szerver, hiába. A típust továbbra sem írtad meg, abból lehetne vmit kideríteni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#832) sandró60 válasza garga01 (#831) üzenetére


sandró60
addikt

A tipus-AUNA-Német országból rendeltem.
2 éve.
A hiba hektikus.Nem folyamatosan mutatja a 0-hőmérsékletet,
Van,hogy 5-10 percig jól müködik.

[ Szerkesztve ]

(#833) garga01 válasza sandró60 (#832) üzenetére


garga01
senior tag

Ez még csak a márkája. Konkrét típusa nincs, mondjuk matrica rajra vagy felirat? Az is lehet megszakad a wifi egy pillanatra és azért ír 0-át.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#834) sandró60 válasza garga01 (#833) üzenetére


sandró60
addikt

Auna 260 vagy 160.A wifi nem hiszem,hogy megszakadna.akkor a telefonomon is érzékelném

(#835) sandró60 válasza garga01 (#833) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Márra megjavították.Gondolom sokan reklamáltak.
2 éve volt,hogy 1-héten keresztűl rosszúl mutatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.