Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Tiger. válasza garga01 (#700) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt én is tudom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#702) garga01 válasza Tiger. (#701) üzenetére


garga01
senior tag

Akkor sorry, nem értettem a kérdést.

Más, ismeri valaki az Auriol márkát? Lidl-ben lehet kapni mától eősmérővel egybekötött külső hőmérőt, elég baráti áron, lehet veszek egyet. Van egy hő/páratartlom mérőm barométerrel ami 24 órás tendenciát rajzol előrejelzeássl, jó kiegészítés lenne hozzá. Ennyiért önálló (digtális) esőmérő sincs :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#703) Tiger. válasza Orlin (#640) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata erről?
[link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#704) garga01 válasza Tiger. (#703) üzenetére


garga01
senior tag

Nekem EMOS van, hasonló tudással, csak sokkal régebbi modell, nem emékszek már mikor vettem, valamikor 2010 körül. Azóta hibátlanul működik, évi 1x kell elemet cserélni benne. Van 2 kültéri egységem is hozzá, egyik tányéros hőmérőházban, a másik meg egy télikert-szerű helyen mér.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#705) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Úgy látom a tfa spring nem tud légnyomást mérni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#706) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ismeri valaki ezt?
uzoli em3390

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#707) PATASS


PATASS
csendes tag

Üdv. Gt-ws-06s időjárás állomáshoz keresek kültéri egységet. Csak a gyári gt-wt-01 jó hozzá, vagy más típusú, szintén 433 Mhz-en működő is megfelel?

(#708) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A két termék között szerintetek mi a különbség?

(#709) sethi válasza Kezdő vagyok (#708) üzenetére


sethi
senior tag

500Ft. Azon kívül semmi.

(#710) garga01 válasza garga01 (#702) üzenetére


garga01
senior tag

Válaszolok "magamnak", nem jött be a Lidl-ös esőmérő... 1 hét után visszavittem, totál fals értékeket mért. A hagyományos mérő(k) mértek 10-20 mm-t, ez meg a felét vagy annyit is. Elemcsere, vízszint, mint be volt lőve/tesztelve... Visszaadták a pénzem, aztán ennyi. Sejtettem, hogy nem lesz komoly cucc ennyiért.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#711) orso0355 válasza csaba17 (#695) üzenetére


orso0355
őstag

Na, lett vele valami?
Nálam csak azt csinálja, hogy pár havonta elfelejti a wifi jelszót, és újra be kell rajta állítani. Fogalmam nincs, mitől van ez, de utána mindig jó.:F

(#712) orso0355 válasza orso0355 (#711) üzenetére


orso0355
őstag

Amúgy írtam a hivatalos Sencor márkaszerviznek, ők nem ismerik ezt a hibát. :F

(#713) csaba17 válasza orso0355 (#711) üzenetére


csaba17
senior tag

helló! jaja, ki lett cserélve, ez most műkszik ~egy hete, a régi is vissza került hozzám, de akárhogy állítgatom annak az ap módját, nem látja semmi sem.

szerk: illetve mintha úgy vettem volna, hogy ha elmegy a villany akkor (vagy csak türelmetlen vagyok), nemigazán csatlakozik vissza wifire, ilyenkor clock, és beállítom az órát, hogy legyen sync, utána felmegy wifire, de lehet ha hagynám akkor előbb utóbb magától megcsinálná.

[ Szerkesztve ]

(#714) orso0355 válasza csaba17 (#713) üzenetére


orso0355
őstag

Hát érdekes.

Nálam áramszünet után visszamegy :C de teljesen random időpontokban magától elfelejti a wifit továbbra is. :F

(#715) orso0355 válasza orso0355 (#714) üzenetére


orso0355
őstag

Azóta is csinálja :F tegnapig nem volt semmi, tegnap is elfelejtette a wifi jelszót, meg ma is. :W fogalmam sincs, miért.

(#716) csaba17 válasza orso0355 (#715) üzenetére


csaba17
senior tag

lekopogom, az új beltéri azóta is működik, wifin van folyamatosan, viszont a hibás, az is megy éjjel -nappal, az csak villogtatja az óra felett a wifi ikont, de hiába állítom AP módba, semmi nem látja a hálózatát.

szerk: küld vissza gariztatni, hátha a másik jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#717) orso0355 válasza csaba17 (#716) üzenetére


orso0355
őstag

Már végigkérdeztem a szervizt, a Sencor központot, mindenkit, senki nem tud ilyen hibajelenségről, így gondolom javítani se lehet, cseréhez viszont nemigen elég. :Fígy meg minek törjem magam akár hónapokig?
De még bármi lehet, ha bedühödök :U

(#718) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami jó, de viszonylag olcsó időjárás állomást?
Egy ilyet vettünk, de 1-3(!) fokkal többet mutat...
Amikor megvettük, akkor kb 1 fokot csalt, az még ok volt, mert csak a tizedest kellett elhagyni, de most amikor néztük 3 fokot csalt, ami már elég sok.

(#719) Tiger. válasza stuka20 (#718) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem ilyen van jó árban jutottam hozzá, elvileg van még a tagnak ilyen, nekem nagyon bejön. [link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#720) ystuc


ystuc
tag

Vennék egy ilyet.
Ismeritek? Árban jónak tűnik. Tud róla valaki valamit?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#721) erzol válasza ystuc (#720) üzenetére


erzol
őstag

Nekem egy Brandson márkájú van, de szerintem a napelemet leszámítva ugyanaz. Több ilyen márkájú van közel egy áron.
Nálam 3 éve üzemel hibátlanul.
Weather Underground - nak vagy a weather cloud-nak küldi online az adatokat, ami az időképhez is regisztrálható.
link

(#722) ystuc válasza erzol (#721) üzenetére


ystuc
tag

Köszi!
És kizárólag elemmel működik a főegység, vagy vezetéken is kaphat áramot?

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#723) erzol válasza erzol (#721) üzenetére


erzol
őstag

Csak hálózatról megy a főegység és egy 2032-es gombelem van benne áramszünet idejére.

(#724) ystuc válasza erzol (#723) üzenetére


ystuc
tag

Nagyon köszönöm!

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#725) FOX888


FOX888
tag

Az otthoni időjárás állomások között van ajánlott márka?
Olyan érdekelne, ami megbízhatóan teszi a dolgát. Nem veszti el a külső hőmérséklet érzékelővel a kapcsolatot és nem csak két hétig bírja az elem benne. Sokáig egy ilyen volt: https://en.lacrossetechnology.fr/P-6-A1-WS9130.html. Elfáradt szegény és még nem találtam meg az utódját.
Nincs különösebb igény. Külső, belső hőmérséklet, rádióvezérelt óra. Esetleg légnyomás adatok.

(#726) etnies válasza FOX888 (#725) üzenetére


etnies
senior tag

Én Youshiko-t használok sok éve, bevált.

Szenzor háznak van vmi olcsó, otthon is megoldható verziója?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#727) FOX888 válasza etnies (#726) üzenetére


FOX888
tag

Hol lehet ilyen készüléket vásárolni?

(#728) sethi válasza FOX888 (#727) üzenetére


sethi
senior tag

Ugyan ezek futnak Sencor és sok más néven is. Nekem Sencor SWS 9898 van. Alzáról rendeltem évekkel ezelőtt. Stabil, pontos, megbízható.

(#729) ratkaics válasza sethi (#728) üzenetére


ratkaics
senior tag

+1

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#730) FOX888 válasza sethi (#728) üzenetére


FOX888
tag

A kevesebb tudással rendelkező Sencor termékek is hasonló megbízhatósággal rendelkeznek?

(#731) sethi válasza FOX888 (#730) üzenetére


sethi
senior tag

Nem tudom sajnos. Mással nincs tapasztalatom, de van magyarországi képviselete, szervíze. Nem tudom nagyon gagyi termékekhez adnák e a nevüket

(#732) KaMikK


KaMikK
újonc

Sziasztok, adott egy Sencor SWS 12500. Minden jól működik, de a Forecast részben a felhők folyamatosan villognak 2 napja. Kicsit idegesítő, nincs valakinek ötlete hogyan lehet ezt leállítani?

(#733) erzol válasza KaMikK (#732) üzenetére


erzol
őstag

Itt valami szerver gebasz lesz, mert nekem brandson van és két napja ezt csinálja. :F

(#734) KaMikK válasza erzol (#733) üzenetére


KaMikK
újonc

nekem is 2 napja kezdte, eddig bírtam... most már idegesít :((

(#735) ratkaics válasza KaMikK (#732) üzenetére


ratkaics
senior tag

Azért villognak mert erősen csökkenő illetve alacsony a mért légnyomás. Ilyenkor eső várható. Ezért villognak a felhők. Szóval ez nem bug, ez így működik.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#736) KaMikK válasza ratkaics (#735) üzenetére


KaMikK
újonc

Köszi az infót, ez megnyugtató.

(#737) orso0355 válasza KaMikK (#732) üzenetére


orso0355
őstag

Az azt jelenti, hogy zivatarveszély van. Akkor villog, amikor valami NAGYON jön :DD

(#738) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ahogy azt gondoltam egy óra sem állt át, pedig egész nyaron láttam, hogy tudtak szinkronizálni, természetesen most nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#739) ratkaics válasza Tiger. (#738) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem átállt. Sencor SWS9898.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#740) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Sencor SWS 260-as masinám van. Eddig tök jól ment az óra szinkronizálás, de pár hete másik helyre kellett raknom a készüléket, azóta nem találja a DCF jelet. Van valami egyszerű hekkelés, amivel lehet erősíteni a vételt? Nem szeretném másik helyre rakni :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#741) orso0355 válasza Tiger. (#738) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem is átállt a Sencor 12500-as. A házban levő 3 rádiós óra is átállt.

[ Szerkesztve ]

(#742) Nimda


Nimda
addikt

Akit esetleg érdekel [link] ez ennyiért (11590Ft) nagyon jó vétel. Évek óta ilyet használok, megbízhatóan működik. A DCF vevő pedig a külső érzékelőben van, így mindegy hová teszem a beltérit. A jelet ugyan lassan találja meg, de megtalálja. Nálam 1 nap után állt át az aktuális időszámításra.

[ Szerkesztve ]

(#743) dethroner válasza Nimda (#742) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs valami táblázat, összefoglaló, bármi, ami megmutatja melyik készülékeknek van a külső egységben a DCF vevő?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#744) garga01 válasza dethroner (#743) üzenetére


garga01
senior tag

Jó lenne de én nem láttam még ilyet.
Nekem is egy Emos állomás van, ami kb. 10 éves és hibátlanul teszi a dolgát. Óra is átállt frankón.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#745) dethroner válasza garga01 (#744) üzenetére


dethroner
veterán

Az én olcsó Sencor állomásom is átvált és talál jelet, ha kézbe veszem és járkálok kicsit a lakásban :) De azt szeretném hogy azon a ponton találjon jelet, ahová most raktam, de ott nem talál. Ami az ilyen készülékekben van antenna, ezek mennyire jók? Úgy értem, ha kibányásznék valami régi rádióból egy ilyen antennát, azzal lehet előrébb lennék?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#746) garga01 válasza dethroner (#745) üzenetére


garga01
senior tag

Kézben, meg udvarra/ablakba kirakva talál mind jelet általában. Nekem a szobában a falon átállt, nem nyúltam hozzá.
De am antenna csere segíthet, persze ha az is 77 kHz környékére van hangolva.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#747) Nimda válasza dethroner (#743) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos nincs, ezt ki kell tapasztalni. Vagy szétszedni, de akkor már úgyis megvettük.

(#748) Tiger. válasza dethroner (#743) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem ez van és amikor először bekapcsoltam akkor és egyik egységével használtam akkor nem szinkronizált, de miután mind a 3 működött elkezdett szinkronizálni. Valamelyikben lehet a vevő sztem, és az lehet, hogy pont a lakásban van. [link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#749) dethroner válasza Tiger. (#748) üzenetére


dethroner
veterán

A masina egy olyan helyen van, ahol kb 30 cm-re 4 másik eszköznek van az adaptere bedugva. Amint kihúztam őket, egyből volt jel, volt szinkronizálás. Most próbálgatom, van amelyikkel nincs baja, de akad olyan amit ahogy bedugok, eltűnik a DCF jel. Ebből kifolyólag vagy megpróbálom a neki nem tetsző adaptereket máshová elhelyezni (ami nem hiszem hogy menni fog), vagy az állomás kerül vissza az előző, kényelmetlen helyére. Vagy lemondok a folyamatos szinkronizálásról és 1-2 havonta manuálisan frissítem, esetleg rendelek egy ilyet. Ezek erősebb antennák, mint ami a készülékben van?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#750) Tiger. válasza dethroner (#749) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ebben lehet valami, mert próbáltam manuálisan, de nem sikerült neki, aztán behoztam a külső egységet, de úgy sem aztán kihuztam az adaptert és bár 30 centivel távolabb volt , de egyből sikerült neki, az adapter olyan hosszabitóban van ahol elég sok adapter van meg, emlékeim szerint nyáron a legvégén volt és akkor rendesen szinkronizált, most közepén volt, viszont vissza raktam a végére majd meglátom milyen így.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.