Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) TomiTheHero válasza TomiTheHero (#350) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Utódnak őt néztem ki.
Ha esetleg van már valakinek, vagy tudtok valami jobbat, jöhet.
A lényeg:
- Beltéri + 3 érzékelő
- Hőmérséklet
- Páratartalom
- A 3 érzékelő vezeték nélkül menjen.
- Az se baj ha Wifi-s vagy nem 433Mhz-n beszélget.
- Árban 25.000Ft-t szánnék rá maximum.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#352) NEMO1968 válasza TomiTheHero (#351) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jònak tünik.
Elöny hogy nem kell a 3 szenzor adatait keresgèlni,ott van minden.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#353) TomiTheHero válasza NEMO1968 (#352) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Igen, illetve ha jól értem az árban benne van a három kültéri is.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#354) NEMO1968 válasza TomiTheHero (#353) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha jòl olvasom,igen.
Nem rossz vètel,mert sokszor egy pòtszenzor,vagy bövìtès annyiba kerül,hogy inkàbb veszel màsik kütyüt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#355) Zotya0218


Zotya0218
tag

Sziasztok.
Olyan állomást keresek 10 ezer körül, amelynek a kinti adó vevője veszi a pontos idő rádió jelét és sugározza tovább a fő egységnek.
Tudtok ilyet?

(#356) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok időjárás állomást szeretnék vásárolni itt olvasottak alapján a TFA márka a legjobb kettőt néztem ki: TFA Spring (35.1129) [link] és a TFA 35.1140 Spring Breeze [link] . Az utóbbihoz van ilyen szél mérő is de ér az valamit? Az méri a külső hőmérsékletet? Melyiket érdemes megvenni? Illetve van jobb alternativa esetleg? Nincs kőbe vésve a márka melyiket érdemes megvenni? Köszönöm... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#357) NEMO1968 válasza kissdani (#356) üzenetére


NEMO1968
őstag

A BREEZE-t ne vedd.
A szèlmèrö egybe van èpìtve a hömèrsèklet szenzorral.
Valamelyik biztosan hibàsan lesz elhelyezve.(hömèrö 2m,szèlmèrö 10m magassàgban)
A gyàri (gagyi) àrnyèkolàson kìvül nincs lehetösèg màsra,ìgy erösen megkèrdöjelezhetö a pontos hömèrsèklet mèrès.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#358) kissdani válasza NEMO1968 (#357) üzenetére


kissdani
senior tag

Értem köszönöm akkor TFA Spring (35.1129) lehet ez marad. Van más jobb alternativa a meglátásod szerint?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#359) NEMO1968 válasza kissdani (#358) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ebben a kategóriában nincs.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#360) NEMO1968 válasza Zotya0218 (#355) üzenetére


NEMO1968
őstag

szia!
10-20-e között inkább találsz.
Sajnos lutri mindegyik,mert azt csak a gyártó tudja, hogy a beltéribe vagy a külső szenzorba tette a DCF vevőt.
Ezt pedig nem kötik az orunkra,így csak vásárlás és szétszerelés után tudod meg, hol a vevő.
Jelenleg 2 EUROCHON-ról tudom biztosan, hogy kint van a DCF vevőjük.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#361) Zotya0218 válasza NEMO1968 (#360) üzenetére


Zotya0218
tag

Szia.
Meg tudnád írni, hogy melyek ezek?

(#362) NEMO1968 válasza Zotya0218 (#361) üzenetére


NEMO1968
őstag

[link]

[link]
Erről a kettőről biztosan tudom,mert használom(tam) őket.
Vannak mások is,de azok már nem ez az árkategória.
Kb. 40k-nál kezdődnek,szél és csapadékmérősek.
Az elsőt ajánlom, a másodiknak vannak softveres hibái.
A bolt nem szentírás,meg lehet kapni máshol is,esetleg még olcsóbban is. :K

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#363) Zotya0218 válasza NEMO1968 (#362) üzenetére


Zotya0218
tag

Köszi szépen. :)

(#364) kissdani válasza NEMO1968 (#359) üzenetére


kissdani
senior tag

Lassan megérkezik a TFA 35.1129.01 SPRING időjárás állomás.. :)
Sokat gondolkodtam hogy hova kellene elhelyezni a külső vevőt mert szinte kivétel nélkül többet mérnem mint ami valójában van bár ilyen minőségi még nem volt Aldis, Lidl-ben vásároltak voltak. Szóval kis segitséget kérnék mire kell odafigyelni hova érdemes milyen magasságban merre felé nézzen a fal amire felhelyezem. Vagy esetleg valami leirást belinkelni ami leirja hova és hogy. Köszönöm.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#365) NEMO1968 válasza kissdani (#364) üzenetére


NEMO1968
őstag

Családi házban 2m magasan.
Legjobb egy ilyen:
[link]
Balra egy tányéros árnyékoló,jobbra egy hőmérőházikó.
Ismerősnél panelban is ktettem egyet ablakpárkányhoz vagy erkélykorláthoz csavarozva.
A magassággal ott baj van, de nem jelentős az eltérés.
Ha nem akarsz(tudsz) árnyékolót csinálni,akkor a fal észak felé nézzen és legalább egy 20cm-es konzolra tedd,ami távoltartja tőle.
Eső ne érje,mert egyik szenzor sem vízálló.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#366) garga01 válasza NEMO1968 (#365) üzenetére


garga01
senior tag

A képen a saját árnyékolóid, mérőid vannak? Nagyon szép! :)
A zöld "analóg" csapadékmérő helyett [ez] jobb választás, pontosabban mér.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#367) NEMO1968 válasza garga01 (#366) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem az enyèmek,de hasonlòak.
A sajàtjaimon moddingoltam kicsit,hogy ha elemet kell cserèlni a szenzorban,ne kelljen szètborìtani az egèsz àrnyèkolòt,de a mèrèst nem zavarja.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#368) kissdani válasza NEMO1968 (#365) üzenetére


kissdani
senior tag

Értem köszönöm majd hétvégén ha felteszem lövök róla képet mit szóltok hozzá ahova gondoltam. :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#369) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? TFA 30.3060

(#370) NavySeal válasza arkone (#369) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nekem majdnem ilyen van. A beltéri ugyan ez, viszont a kültériből van 3db hőmérséklet és páramérős. Igazából szeretem is meg nem is. Szeretem, m megbízható, de pl útálom, mert nem tud a mérése trendeket megjeleníteni. Ebben nagyon fapad. Sw-re 1 év alatt talán 1 update jött a telefonra (android). Szóval nem nagyon tolják. Azonban nagyon jó és megbízhatóan működik és szintén jó, hogy távolról is elérhetők az aktuális, pillanatnyi mérések.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#371) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

Az ilyen tipusu állomásokról mi a véleményetek ?

[link]

(#372) NEMO1968 válasza Muszakishop (#371) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jók.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#373) arkone válasza arkone (#369) üzenetére


arkone
aktív tag

A szenzort kültérre is ki lehet tenni? Vízállók ezek?

(#374) garga01 válasza arkone (#373) üzenetére


garga01
senior tag

A szenzorok nem vízállóak önmagában (csak ha gyárilag árnyékolóban kapod). Hőmérőházba/árnyékolóba kell tenni. Korábban volt linkelve, házilag is lehet készíteni virágcserép alátétből vagy műanyag tányérból: [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#375) r4pt0r válasza NEMO1968 (#362) üzenetére


r4pt0r
tag

Szia.

Milyen hibái vannak a másodiknak, mert azt találtam szimpatikusnak netes keresés alapján.

(#376) NEMO1968 válasza r4pt0r (#375) üzenetére


NEMO1968
őstag

Alapjaiban jò,a pontossàgàval nincs baj.
Softveresen van elcseszve kicsit.
Pl. ritkàn mutat esöt,ìgy gyakrabban esik,mint ahogy a müszer jeleznè.
A külsö hömèrsèklet trend kijelzèse sem tökèletes,mondjuk ez inkàbb csak esztètikai hiba.
Tèlen csak azèrt jelez havazàst,mert -3fok van.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#377) r4pt0r válasza NEMO1968 (#376) üzenetére


r4pt0r
tag

Köszönöm. Leírás szerint van benne automatikus dimmelés, ez mit jelent pontosan? Este nem égeti ki az ember szemét?

(#378) NEMO1968 válasza r4pt0r (#377) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,sötètben tompìtja a vilàgìtàst.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#379) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Létezik olyan időjárás állomás ,amihez van app (IOS) és van külső szélérzékelője ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#380) addam20 válasza mazsi70 (#379) üzenetére


addam20
csendes tag

(#381) mazsi70 válasza addam20 (#380) üzenetére


mazsi70
senior tag

:R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#382) Just486


Just486
senior tag

Üdv!
Valaki esetleg tud arról infót, hogy ezek az olcsóbb "időjárás állomások" (konkrétan egyébként egy Sencor SWS 5451) tudnak olyat, hogy több belső egység ugyanazon külső hőmérő jelét vegye?

That unconquered country we call the future.

(#383) garga01 válasza Just486 (#382) üzenetére


garga01
senior tag

Ez alapvetően működik azonos típusokkal, pl. nekem van egy nagyobb meg kisebb belső vevőm, ugyanolyan külső vevővel. Mind a 2 belső veszi mind2 külső egység adatait. (Alapvetőn egy irányú a kommunikáció az olcsóbb vevőknél úgy tudom. külső>>belső)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#384) Just486 válasza garga01 (#383) üzenetére


Just486
senior tag

Köszi, akkor egy próbát mindenképp megér hogy úgy rendejem. Az zavart meg, hogy valami párosításról írt a használati. :R

That unconquered country we call the future.

(#385) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, létezik olyan, hogy kb 1 éve gyártott időjárás állomás ( Protmex PT3388 Indoor Outdoor Weather Station) légnyomás értékét nem lehet karibrálni vagyis fixen van ahogy gyárilag beállították? mert jelenleg 1006 hPa értéket mutat de a valós 1020hPa Budapesten. Próbáltam karibrálni de nem lehet a számokat növelni-csökkenteni a készüléken.:((

(#386) garga01 válasza luciferk (#385) üzenetére


garga01
senior tag

Általában elemcserekor engedik beállítani a korrekciót. A sajátomon az elemfedél alatt vannak a gombok is hozzá. Az első beállítás után már csak mértékegységek között lehet váltani vele.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#387) NEMO1968 válasza luciferk (#385) üzenetére


NEMO1968
őstag

Lètezik.
Olyankor neked kell àtszàmolni a rel. lègnyomàst a mutatott èrtèkböl.
Több màrka több tìpusa is ilyen sajnos,csak azt nem tudom mire jò ez,mert mèg csak nem is pontosabb.
Manualban nèzz utàna "barometer settings" cìmen szokott lenni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#388) NEMO1968 válasza garga01 (#386) üzenetére


NEMO1968
őstag

Amelyiken lehet állítani rel. légnyomást,azon mindig lehet,nem csak elemcserekor.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#389) luciferk válasza NEMO1968 (#387) üzenetére


luciferk
senior tag

Az inHg és a hPa értékek közt lehet csak váltani. Írtam az üzletnek a kalibrálás ügyben de az angol nyelvű válaszukat a google fordítóval nem igen tudtam értelmezni........I'm very sorry. We calibrated it we appeared We c'ant calibrate it by ourselves.

(#390) NEMO1968 válasza luciferk (#389) üzenetére


NEMO1968
őstag

Lőj egy jó közeli képet az oldalsó gombokról,és tedd fel.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#391) luciferk válasza NEMO1968 (#390) üzenetére


luciferk
senior tag

(#392) NEMO1968 válasza luciferk (#391) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezen nem tudod a rel. lègnyomàst beàllìtani.
Megpròbàlhatod ùjraindìtani, de szerintem akkor sem fog menni.
Ha lehetne a rel. lègnyomàst àllìtani,akkor olyan menüpontod is lenne,hogy "abs." ès "rel." között is tudni kellene vàltani.
Ha kivàlasztod a rel.-t,akkor tudod beàllìtani,de mivel a baro. nèha csùnyàn elmàszik, tudni kell bàrmikor korrigàlni.
Nàlad nem làtok erre valò gombokat.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#393) lasimon


lasimon
csendes tag

Segítséget kérnék! Sencor sws 270-es készüléket vásároltam. Akármit csinálok, nem tudom a külső érzékelőt összehozni a készülékkel. Mit kellene csinálnom? ( elem csere, reset, ide- oda helyzés...stb.) Más: a külső érzékelő LED lámpájának állandóan villogni kell v. folyamatosan világítani vagy?
Előre is köszönöm!

(#394) NEMO1968 válasza lasimon (#393) üzenetére


NEMO1968
őstag

A külső szenzor ledjènek kb. 40-50 màsodpercenkènt villanni kell.
Pròbàld ùgy,hogy kiszeded az elemet mindenböl.
Elöször az àllomàsba teszed bele,utàna kb. fèl perc mùlva a szenzorba.
Ha ìgy sem talàljàk meg egymàst,akkor gari.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#395) lasimon válasza NEMO1968 (#394) üzenetére


lasimon
csendes tag

Köszönöm!

(#396) Highground


Highground
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék venni egy értelmes időjárás állomást, de nincs tapasztalatom e téren. Eddig egy Hyundai WSP3080RWIND típusú elég drága, szélmérős, hőmérőházas aránylag fullos készülékem volt. De elromlott a külső jeladója/hőmérője...
Most már viszont egy sokkal egyszerűbb (és olcsóbb) kivitelűt szeretnék venni.
Az egyetlen elvárásom az lenne, hogy folyamatos háttérvilágítással rendelkezzen, mert az évek során rájöttem, hogy az nagyon fontos :) Esténként hunyorítani 40 centiről a félsötétben nagyon szar tud lenni :D
Felnéztem én a netre... de tele van Sencor cuccokkal az árukereső. És pont minden értelmesebb típusnál szidják a vásárlók, hogy elég szar a betekintési szögük. Úgyhogy megmondom őszintén nem akartam sehova menni tanácsért, mert úgy gondoltam megoldom én ezt magamnak :DDD Hát most kicsit elbizonytalanodtam... Utánanéztem ennek az Emos-nak meg a Garni-nak is. Mindkettő cseh cég. Mondjuk ha jól tudom akkor a Sencor is (állítólag Japánból indult).
Valaki tud segíteni, mi az amit el kell kerülni és mi az amit nyugodt szívvel lehet venni? :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#397) NEMO1968 válasza Highground (#396) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
EMOS-t kerüld.
SENCOR-ban azért vannak jók,csak elég nehéz megtalálni őket.
Esetleg ez hogy jönne be?
[link]
Alap dolgokat tudja,pontos,megbízható.
Háttérvilágítása 2 fokozatban állítható.
Betekintési szög, kb 45foknál még olvasható.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#398) egykori


egykori
őstag

Üdv!
Három időjárás jelző készülékem van. Egy ideig a falra voltak rögzítve a külső szenzorok a teljesen nyitott erkély felső részére, hogy a nap ne süssön rájuk. De a nyári melegben a panel annyira felmelegszik, hogy teljesen fals értéket jeleztek. Emiatt egy fémrácsos tartóba tettem, amiben már ~15 centire kerültek a faltól, és valósabb értékeket adnak. De még mindig van gyanúm, hogy nem egészen jól mérnek, mert a tartóban egy darabka hungarocellbe illesztettem a szenzorokat. Létezik, hogy azért mutathatnak még mindig 1-2 fokkal magasabb hőmérsékletet, mert bele vannak ágyazva ebbe a kb. 3-4 cm-es szigetelő anyagba? Igazából egy erősebb szél miatt próbáltam így rögzíteni, vagy jobb lenne inkább a szigetelőt kidobni és a tartóhoz kötni valamilyen dróttal?

(#399) NEMO1968 válasza egykori (#398) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A fèmràcsos tartòban csoda hogy egyàltalàn müködnek,nincs àrnyèkolva a beküldött jel.
Igen,pròbàld meg kivenni a hungarocellt,sokat szàmìt a megfelelö lègtèr a szellözès miatt.
Ha csinàlnàl valami hulladèk faanyagbòl egy hömèröhàzikòt,abba beletehetnèd a 3 szenzorod,ès jòl is mèrnènek.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#400) egykori válasza NEMO1968 (#399) üzenetére


egykori
őstag

Köszi az infókat. A fémrácsos tartóról nem gondoltam annak idején, hogy nagy árnyékolást okozna, és ezt igazolja talán, de nem biztos, hogy amióta ezek a szenzorok együtt vannak a kosárban, teljes biztonsággal veszik a jelet, amit, azt hiszem Frankfurtból sugároznak. Létezhet, hogy a közelség miatt egymást segítik a jel vételében és továbbításban?

A hőmérséklet érzékelés szempontjából sejtettem, hogy a hungarocell nem szerencsés anyag, ezért arra gondoltam, hogy a műszerek elején kivágom a hungarocellt, és így talán pontosabb lesz az érzékelésük. Viszont megfogadom a tanácsod és fa vagy esetleg műanyag dobozba (?) fogom betenni.

A három mérőműszer egyébként: Sencor SWS 215, TFA Lumax, Sencor SWS 8400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.