Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) NEMO1968 válasza kacsa985 (#250) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha jól látom,nem ad időjárás előrejelzést,tehát nincs benne barométer, és a DCF órát sem említik sehol.
Ehhez képest az érintőképernyő ellenére is kicsit drágállom.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#252) kacsa985 válasza NEMO1968 (#251) üzenetére


kacsa985
újonc

Szia,
Köszönöm a választ. 10e alatt van olyan készülék, ami megéri az árát? Nekem a lényeg lenne a külső, belső hőmérséklet, a páratartalom es az előre jelzés(nem létszükséglet).

(#253) NEMO1968 válasza kacsa985 (#252) üzenetére


NEMO1968
őstag

[link] Ez kicsit több.
[link]
Ez viszont most nagyon megéri.
Persze nem muszáj itt venned.
Ha megtalálod őket jobb árban,akkor vedd ott. :) :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#254) Zoona válasza NEMO1968 (#253) üzenetére


Zoona
aktív tag

Ezek akkor megérik a pénzüket? Én is tervezek egy Időjárás állomást venni karácsonyra itthonra és eddig a Xiaomi szerkezetét néztem - igaz az csak beltéri adatokat ad ezért nem is időjárás állomás - de ebből gondoltam tovább, hogy ha már beltéri adatokat ad akkor gondolom nem drágább olyan ami ad kültérit is.

Ami lényeg lenne beltéri kültéri hőmérséklet és páratartalom. Ez a kettő amit linkeltél azért megbízható, nem megy tönkre fél év alatt?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#255) NEMO1968 válasza Zoona (#254) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,megéri mindkettő.
Ez viszont még jobban!
[link]
Nem drágább mint az EMOS,de sokkal megbízhatóbb.
Én egy ilyet(hasonlót) használtam vagy 2 évig,mire lecseréltem olyanra,ami a légnyomást is jelzi.
Odaajándékoztam egy ismerősömnek,nála immár 4 éve működik hibátlanul.
Szal . összesen 6 éves a kütyü. :) :) :K :K

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#256) Zoona válasza NEMO1968 (#255) üzenetére


Zoona
aktív tag

Szuper, köszönöm:) akkor lehet rendelek egy ilyet, mintha ilyen lenne ismerősöméknél is.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#257) djzomby


djzomby
csendes tag

Szia! Neked most milyen típusod van? Pontosan mér?

"Gyöngyöt disznók elé?"

(#258) djzomby válasza NEMO1968 (#255) üzenetére


djzomby
csendes tag

Érdekelne, hogy pontosan mire cserélted le. A légnyomásmérés jól működik?

[ Szerkesztve ]

"Gyöngyöt disznók elé?"

(#259) djzomby


djzomby
csendes tag

Na, végül megrendeltem ezt, mert most elég olcsó (postával egy tizes), és sokat tud.. Remélem nem bánom meg. ;)

"Gyöngyöt disznók elé?"

(#260) NEMO1968 válasza djzomby (#258) üzenetére


NEMO1968
őstag

EUROCHRON EFWS 550 a pontos tìpus,ha jòl emlèkszem.
A baromètere pontos.
Egy esztètikai hibàja van.
A külsö hömèrsèklet tendencia kijelzese lassan,több fok utàn reagàl,illetve az esö elörejelzèsèt kicsit durvàra àllìtottàk.
Ez azt jelenti,hogy gyakrabban esik,mint ahogy a müszer jeleznè.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#261) djzomby válasza NEMO1968 (#260) üzenetére


djzomby
csendes tag

Aha. Jól néz ki. Nekem hiányozna a külső érzékelőről a digitális kijelzés. Az udvron is rápillant az ember, jártában- keltében. :) Már nem forgalmazza a Conrad. Az EMOS AOK-5018B -t nem ismered véletlenül? Több napi kutakodás, és olvasgatás után döntöttem mellette...

"Gyöngyöt disznók elé?"

(#262) Karmko


Karmko
tag

Sziasztok!

35 000,- Forintig milyen időjárás állomást ajánlanátok, ami a holdfázist is mutatja?
Idősödő szüleimnek lesz, szóval előny lenne a könnyen értelmezhetőség és nagy méret.
Ilyesmiket néztem ki:
[link]
[link]
[link]
[link]
Ezek közül melyik a leginkább ajánlott?
Illetve van-e jobb/ajánlottabb termékek a fenti összegért?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#263) NEMO1968 válasza Karmko (#262) üzenetére


NEMO1968
őstag

TechnoLine vagy a Garni.
Mivel szüleid idösödnek,gondolom a làtàsuk sem a legjobb màr.
Akkor Garni a folyamatos vilàgìtàs miatt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#264) NEMO1968 válasza djzomby (#261) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nekem nem hiányzik,mert a külső szenzort amúgy is ilyen árnyékolóba kell tenni és úgysem látod. :K :K :) [link]
Ha nem így teszel,beázik aszenzor,mert egyik sem 100%-ig vízálló,illetve csúnya fals adatokat kaphatsz.
Sokan csak kivágják az árnyékba,hogy "jóvanazúgy",aztán szidják a műszert hogy gagyi,nem pontos,küldöm vissza,stb,stb.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#265) djzomby válasza NEMO1968 (#264) üzenetére


djzomby
csendes tag

Értem. Én egyelőre a kerti sörpadunk egyik tartóoszlopára fogom felrakni, eresz alá, vízmentes helyre. Meglátjuk, mi lesz az eredmény. ;)
Nagyon köszönöm a sok hasznos információt, amiket megosztottál ezen a fórumon!

"Gyöngyöt disznók elé?"

(#266) papafater197


papafater197
tag

(#267) Thomekk89


Thomekk89
friss újonc

Sziasztok!
Erről a készülékről mik a vélemények? Pontossága milyen?
EMOS E5005
A külső egységen miért van szonda? Mennyire időjárásálló?

[ Szerkesztve ]

(#268) NEMO1968 válasza papafater197 (#266) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Maradjunk annyiban,hogy én nem vennék ilyesmit ott,ahol a szomszéd polcon almát árulnak.
Volt aki dicsérte az itt kapható ilyen kütyüket,volt aki elátkozta még a gyártóját is ,mikor a harmadiket vitte vissza valami hibával.
Vedd ha kell,de lutri lesz!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#269) NEMO1968 válasza Thomekk89 (#267) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Személy szerint nem találkoztam még ezzel a kütyüvel.
A pontossága szerintem megfelel az ilyen kategóriájú műszerekének és az árának is.
Az ennél jobbak ára 5 számjegyű, és minimun 3-assal kezdődik.
A szonda ha jól tudom egy mini hőmérséklet szenzor.
Ha olyan árnyékolód van,hogy nem fér bele az egész adó,akkor azt beledughatod és nem fals hőmérsékletet mér.
Szerintem átlagosan vízálló,ne tedd ki az esőre.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#270) papafater197 válasza NEMO1968 (#268) üzenetére


papafater197
tag

Köszi szépen!Én is erre saccoltam! :)

(#271) ricsif12


ricsif12
csendes tag

Sziasztok!

Akár kínai beszerzéssel, firmware cserével is:
melyik az a legolcsóbb, de már elfogadható megoldás, amivel az Időkép (vagy esetleg más) felé tudok adatot küldeni? OpenWRT routerre lenne rákötve.

(#272) NEMO1968 válasza ricsif12 (#271) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
[link]
Szerény véleményem szerint jobban jársz egy műszerrel,kiolvasó szoftverrel és egy bármilyen őskövület laptoppal,amiből 5000-ért kettőt adnak,csak vidd el végre. :) :)
Így nem csak az Időképre,hanem máshova (VU,AWEKAS ,AMSZ)is tudnál adatokat küldeni.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#273) ricsif12 válasza NEMO1968 (#272) üzenetére


ricsif12
csendes tag

Köszi szépen!
A linkelt oldalt olvastam is valamikor, de akkor 40K körül van csak olyan műszer, amit rá tudok csatlakoztatni routerre (az megy itthon non-stop, számítógépet már nem járatnék).
Megmondom őszintén 40K-t sajnálok erre kiadni, csak gondoltam hátha van valami elfogadható Gearbest/Banggood/... megoldás.

(#274) VFA


VFA
újonc

Kedves Nemo1968!
Úgy látom, hogy Te tudsz segíteni a lelkes, érdeklődő kezdőknek a témában. Szeretném megkérdezni, hogy melyiket ajánlod: Sencor SWS9700 vagy a Waldbeck Huygens-et? Sajnos sok az igény, színes is legyen, meg szelet is mérjen és persze jó legyen.
Szíves segítségedet előre is nagyon köszönöm!!!! :)

(#275) NEMO1968 válasza VFA (#274) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha normális pontos adatokat is szeretnél látni,akkor egyiket sem.
Mindkettőn megbonthatatlanul egybe van építve az összes szenzor,így ha egyet jó helyre teszel,a másik kettő biztosan nem lesz jó.
Ráadásul a hőmérő árnyékolását sem lehet megoldani,mert az a gyári,az kb. a sz.r kategória.
Amatőrködni,tájékoztató jellegű mérésekre persze súlyos kompromisszumokkal bármelyik jó lehet.
A SENCOR a tetejébe nem is az az echte színes,csak egy monokrom kijelzőt színes LED-ekkel világítottak meg.
Ha esetleg engedsz a színesből,akkor talán ez.
[link]
Ha nem zavar,hogy nem lesznek abszolút pontos adatok,akkor jó lehet a Waldbeck.
Olyan pedig,ami színes kijelzős,szél-csapimérős és megoldható a szenzorok normális elhelyezeése,talán nem is létezik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#276) VFA válasza NEMO1968 (#275) üzenetére


VFA
újonc

Kedves Nemo1968!

Köszönöm a gyors és részletgazdag választ :)
Szeretném megkérdezni a véleményed arról, ha esetleg Netatmo-ban gondolkodnék szél- és csapimérős kiegészítőkkel, az azon kívül hogy drága megéri e egyáltan, illetve mennyi azoknak a készülékeknél az élettartamuk?
Köszi a választ előre is! :)

(#277) NEMO1968 válasza VFA (#276) üzenetére


NEMO1968
őstag

Változó ezeknek a kütyüknek az élettertama,de azért a 6-10 évet mindegyik hozza ha nem történik valami katasztrófa.(villám,szélvihar,stb...)
Annyival nem jobb a NETATMO,amennyivel drágább.
Mit szeretnél vele?
MET oldalra adatot tölteni,vagy látni is szeretnéd a méréseid?
Csak azért,mert akkor jobban jársz egy szélmérős,csapimérős műszerrel és egy 1000Ft/db laptoppal.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#278) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy a Somogyi Elektronic home mérőivel van-e tapasztalat? Netes áruházak oldalain 1-1 vélemény van csak, de azok pozitívak. Konkrétan a home hcw 26-ot néztem ki. [link]

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#279) NEMO1968 válasza Dzsana (#278) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Kevesebbèrt jobbat kaphatsz,vagy ugyanennyièrt 2x jobbat.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#280) Dzsana válasza NEMO1968 (#279) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszi. Ugyan ennyiért mi lenne a 2x jobb?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#281) Degeczi válasza Dzsana (#280) üzenetére


Degeczi
nagyúr

15e tényleg veszett sok egy olyanért, ami csak külső hőmérsékeletet tud mutatni.
Picit drágábban pont most lesz a Lidiben egy olyan állomás, ami szélsebességet/irányt, és esőmennyiséget is tud mutatni.

(#282) Dzsana válasza Degeczi (#281) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na igen, asszem itt lép életbe az igény faktor. Egyrészt nem csak külső hőmérsékletet tud, hanem páratartalmakat és légnyomást is, valamimt előrejelzést is tud. Nekem ezek fontosabb adatok, mint a szélerősség, nem vitorlázom. No meg a Lidlishez csak egy külső hőmérő van, a home-hoz három is csatlakoztatható, és 60m-es, nem 25. Belső két szintes lakásba lenne, s emiatt fontos nekem a hatótávolság, és a tetőtér páratartalma is. Plusz két érzékelővel együtt lenne 15790 Ft inmen: [link]

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#283) Degeczi válasza Dzsana (#282) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát ha nem írod az elképzeléseid és elsőre egy drága forgalmazót linkelsz, akkor ne csodálkozz a reakción... A légnyomás és páratartalom persze alap, éppenséggel az "előrejelzés" is - de attól aztán ne várj semmit, ezek csak a légnyomás változásából saccolnak. A szélsebesség ellenben valóban hasznos infó, mert hidegérzetet nagyban befolyásolja (és ezt az ilyen állomások mint a Lidis, külön "windchill" hőmérsékletként jelzik ki)

(#284) Dzsana válasza Degeczi (#283) üzenetére


Dzsana
senior tag

Értem, ez igaz, a hőérzetet nagyban befilyásolja a szélsebesség. Jó is lenne az a Lidlis, több jeladóval. A home-ot a hasonló tudású Sencirral és társaival vetettem össze, hozzá matekolva a + 2 jeladót, és ez jött ki a legolcsóbban nekem, a nagyobb hatótávolságról nem is beszélve.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#285) NEMO1968 válasza Dzsana (#282) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ott adnak hozzá valami akcióban +2 érzékelőt?
Lehet hogy csak én nem látom,de alapból mindhez csak egy jár.
A másik kettőt külön kell megvenni hozzá,és sokszor egy komplett műszer árának a háromnegyedébe kerülnek.
Ugyanannyiért jobb.
[link]
Vagy itt egy másik.
Erre tutira lehet 3 szenzort kötni,de ehhez is csak egy jár alapból.
Viszont nagyon könnyű beszerezni.
[link]
Persze ezek csak márka és nem bolt ajánlatok.
Lehet hogy máshol jobb árban is be tudod szerezni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#286) NEMO1968 válasza Degeczi (#283) üzenetére


NEMO1968
őstag

Azért az előrejelzés nem egészen így van.
Az olcsóbbak valóban csak a légnyomásváltozásból saccolnak,de még azok is 60-70%-ra eltalálják. :)
A komolyabbak viszont már a külső hőmérsékletet,páratartalmat,a légnyomás változását,a változás sebességét is figyelembe veszik.
Így képesek sokszor zivatart,viharos szelet is előre jelezni meglepően jól,sokszor 80-85%-ban is.
Ha meggondolod,hogy sokszor az OMSZ sem jobb :D :D :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#287) Dzsana válasza NEMO1968 (#285) üzenetére


Dzsana
senior tag

Persze, adnak hozzá, pénzért de csak 1690 Ft/db, a Sencorokhoz pedig 2500-3500 Ft/db. Ezeket számításba vettem, s úgy lenne összesen a home + 2 érzékelő 15970 Ft. Ez így ár/értek arányban verhetetlennek tűnik nekem.
Az Echeron vagy mi egy érzékelővel ennyi, a Sencor meg nem DC77-es, és csak 30 m-es.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#288) Degeczi válasza NEMO1968 (#286) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogy a következő pár órában esni fog, azt valóban jó eséllyel megmondják - de ez sokat nem számít (ha kinézek az ablakon, akkor is látom). Ami inkább lényeges lenne, hogy reggel mehetek-e munkába biciklivel, délután hazafelé se fogok-e megázni, arra továbbra is csak az előrejelző site-ok használhatóak - persze valóban nem túl nagy pontossággal azok sem, de a radarképekkel együtt azért többnyire belőhető az esély. Ilyen kis otthoni állomással viszont semmiképp.

(#289) Dzsana


Dzsana
senior tag

Na akkor összefoglalnám, mire jutottam az eredeti kérdésemmel kapcsolatban. 1. Nincs tapasztalat a Somogyi Elektronic időjárás állomásairól. 2. Az ugyan ilyen paramétereket mérő készülékek versenyében, ár/érték alapján a legjobbnak bizomyúlt. Nagyobb hatótávolság, olcsóbb plusz szenzorok, DCF77. Ha az árkategóriát nézem, akkor sem találtam mást, ami ennél jobb lenne, összesen 3 szenzorral számolva. Igazándiból Ti sem tudtatok jobb alternatívát mutatni, szóval úgy döntöttem, hogy megveszem ezt a Home HCW 26-ost, s majd beszámolok. Lesz végre tapasztalat. :D

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#290) NEMO1968 válasza Dzsana (#289) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja,hogy Te jót szeretnél,olcsót,szépet? :) :)
Ebből kettőt választhatsz. :D :D
Lehet hogy kifogod,és sokáig jó lesz.
Mindenhol vannak gyengébb cuccok,erre való a gari. :) :)
Ha meggondolom,hogy az első SENCOR-om közel 6 éves és még működik egy ismerősömnél.
3 éve ajándékoztam 2db TFA Springet,és az elemcserén kívül nem kellett hozzányúlni,persze ezek már más árkategória.
A saját EUROCHRON-om szintén vagy 3 éves,és csak nézegetni kell. :) :)
Várjuk jó vagy rossz tapasztalataid. :) :) .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#291) NEMO1968 válasza Degeczi (#288) üzenetére


NEMO1968
őstag

Többnyire 12-24 órára jeleznek előre és ez a mindennapokra elég is.
Nem bízom meg benne 100%-ra,de ha nekem este borultat mutogat,akkor másnap du. nem fogok elázni. :) :)
Illetve csak abban az esetben,ha éjjel valamikor kirak egy eső ikont,de reggelre,mire felkelsz visszaveszi.
Simán megtörténhet,és nem a műszer hibája.
Néha szidtam a kütyüt,de párszor sikerült ezt kilesnem.
Mutatta az esőt,csak nem láttam,mert aludtam. :) :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#292) draco31


draco31
veterán

Hello!
Nagyon küzdök a digitális külső hőmérőkkel, nem épp a valós fokot mutatják.
Bejárati ajtó mellett napvédett helyen van egy higanyos, mellette pedig egy Sencor valaminek a rádiós külső mérője. Ez utóbbi rendre kevesebbet mutat, mint a higanyos. Tehát hajnalban volt itt -9 fok, szerinte csak -4.
Faluról van szó, az egyik melléképületen is van egy higanyos, a szerint is -9 volt.
Van továbbá egy digitális még a házban, ennek viszont vezetékes a külsője. Ablakon vezettem ki, nem bántotta a vezetéket. Nyugati fekvésű az ablak, így nyáron úgy ragasztottam fel, hogy csak délután 6 után érhesse el a nap, ami látható is, hogy mikor éri el.
E szerint meg csak -2 fok volt hajnalban.
Mit lehetne velük kezdeni, hogy azt mutassák, ami valóban van?
Vagy engedjem el a dolgot, ezek sosem fogják azt mutatni amit kellene?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#293) NEMO1968 válasza draco31 (#292) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Magasságra ugyanott vannak?
Elemcsere a rádiós szenzorban.
Ha lemerülőfélben vannak,tud érdekes dolgokat produkálni.
A vezetékes szerintem az ablakon kiáramló hő miatt mutatott kevesebbet.
El kéne tenned legalább 20-30 centire valahogyan az ablaktól és a házfaltól.
Amúgy sem aggatunk közvetlenül falra semmiféle hőmérőt,legalább egy 10-15 centire el kellene távolítani tőle.
Legideálisabb az árnyékoló lenne,csak akkor nem látod. :) :) :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#294) draco31 válasza NEMO1968 (#293) üzenetére


draco31
veterán

A rádiósnak mindegy az elem, Energizerekkel használom egyébként. Ha új, ha régi, akkor sem pontos. Megfigyeléseim szerint ( 5 éves már) 15-25 fokos tartományban mutat csak annyit, amennyit a higanyos, azon kívül már csal. Megpróbálom kitalálni, hogy távolodjon el kicsit a faltól. Egyszer annyit csináltam vele, hogy a szenzort kivezettem egy vezetékkel belőle, de csak hogy éppen kilógjon, de az nem oldotta meg.
Magasság ugyan az, illetve 10 centire egymás mellett.

A vezetékes lehetséges, hogy valóban ez a baja. De ha meg kilógatom pl. egy hurkapálcikával a faltól, akkor meg déltől eléri a napfény, akkor meg azért fog más mutatni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#295) NEMO1968 válasza draco31 (#294) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jó lenne tudni melyik SENCOR érzékelője a rádiós.
Egy 5 éves műszernek még nem kéne kukapozitívnak lenni,de volt egy sorozat ami már új korában sem volt a pontosság mintaképe.
Lehet hogy abból van,és akkor 5 évesen már.....
A vezetékes szenzort tedd egy kicsit komolyabb tartóra,és csinálj neki egy ilyet.
Még ha csak egy kisebbfajta cserépalátétből is van,sokat javít a mérésen.
[link]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#296) draco31 válasza NEMO1968 (#295) üzenetére


draco31
veterán

A belső állomás az SWS 21S névre hallgat. Első perctől ilyen volt, gondolom akkor ez pont az a sorozat.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#297) NEMO1968 válasza draco31 (#296) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezt konkrétan nem ismerem,de megérte volna megpróbálni gariztatni.
5 fok eltérés már elég sok azért.
Annyit még megtehetsz,hogy szétkapod a házát,és a szenzor körül fúrsz még pár lukat javítva a szellőzésén.
Sok reményt ne fűzz hozzá,mert ha van egy tartomány,ahol jól mér,akkor.....

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#298) draco31 válasza NEMO1968 (#297) üzenetére


draco31
veterán

3000 volt akkor a mall.hu-n, 1 hónapot vártam rá, mert elvileg volt raktáron, de nem tom mit csináltak. Aztán úgy voltam vele, hogy nem veszekedek velük hetekig.
Viszont akkor mi lenne, ha vennék ebay-en egy szenzort, és kicserélném benne?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#299) NEMO1968 válasza draco31 (#298) üzenetére


NEMO1968
őstag

1.nem biztos hogy a szenzorral van baj,lehet hogy egy ellenàllàssal vagy a kièrtèkelèssel.
2.tudnod kellene a szenzor pontos tìpusàt,mert ahàny gyàrtò,annyifèlèt hasznàl.
Nekem pl. nem sikerült egy hömèrös èbresztöòràban kicserèlni.
3-at pròbàltam,mindhàrom az eredetihez hasonlò gyöngytermisztor volt,ès mègsem lett jò.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#300) draco31 válasza NEMO1968 (#299) üzenetére


draco31
veterán

Holnap szétnézek benne, úgy is rég láttam már a lelki világát :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.