Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) sethi válasza OldAkita (#600) üzenetére


sethi
senior tag

Igen azt jelenti. Ahol feltöltéseket tudod beállítani, ott van egy másik fül, és ott kell az eltolást állítani. Az a baj, hogy a kültéri egy komplett egység. Elvileg hőmérsékletet 2 méteren kéne mérni, szélerősséget 10m-en. Így valamelyik érték nem lesz pontos....Nekem is kb 2,5m-en van a kültéri, de nyílt terepen, bár a Keleti szélirányt egy picit leárnyékolja a szomszéd garázsa, de nem foglalkoztat mert felénk a Nyugat-Dél Nyugati az uralkodó széljárás

(#602) OldAkita válasza sethi (#601) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Még nem nézegettem a doboz tartalmát, de a képen szerepel egy olyan egység amely talán hőmérséklet mérő és különálló. Ha 3.-a után, amikor át lesz adva mint ajándék, találok benne ilyen kis egységet, akkor azt alacsonyabbra teszem, a szélmérőt meg addig, ameddig fel tudok menni létrával a fa villanyoszlopra :-) https://www.sencor.hu/wifi-professzionalis-meteorologiai-allomas/sws-12500

(#603) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Nem akarok semmi extrát, nem ezt fogom bújni. De ha megbízható, jó minőségű és jó ár/érték arányú otthoni időjárás állomást keresek az elhalálozott DG-TH8380 helyett, az Alzában kaphatóak között van-e szerintetek jó? Mondjuk 20 kHUF alatt.
Előre is köszi a tippeket.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#604) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok!
Weather Undergrounddal kompatibilis időjárás állomást keresek, ami jó ár-érték arányú és csapadékot is mér.

Sencor-on kívül van még ajánlott?

Ha tető fölé teszem egy 1.5-2m-es árbócra a kültéri érzékelőket, akkor a forró cserép miatt nem fog fals értéket mutatni a hőmérséklet érzékelő?

(#605) ratkaics válasza mauimagic (#604) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nekem is a tető felett van, de csak kb 1 méterre. Szerintem a tető sugárzó hője már nem befolyásolja. Viszont, mivel süti a nap, ezért sokkal hamarabb mutat meleget, mint az a hőmérő, ami árnyékban van.
De ez engem nem igazán zavar. Viszont az időkép csapata pl azt mondta, hogy ez így nem jó, szóval ők "levették" az adatbázisukból az én hőmérőmet. :F

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#606) draco31 válasza ratkaics (#605) üzenetére


draco31
veterán

Igen, mert a hivatalos akkor jó, ha eléggé szabad területen van a pontos szél adatok miatt, ha olyat is tud mérni, és talajtól számítva max 2 méter magasan, és alatta fű, mert az nem sugároz vissza hőt.
Kb. ilyesmi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#607) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Erről az időjárás állomásról mi a véleményetek? Most akciós.
Megéri az árát? Pontos? Megbízható?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#608) sethi válasza Predator2 (#607) üzenetére


sethi
senior tag

Nekem ilyenem van. Pontos. Havonta ránézek a légnyomásra, azt néha utána kell kalibrálni, de rosszat nem tudok róla mondani

(#609) NavySeal válasza sethi (#608) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ez tud publikálni az idokep.hu-ra?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#610) Predator2 válasza sethi (#608) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a választ.

Pár amatőr kérdés:

1, Mekkora a hatótáv az adó/vevő?
2, Az adót milyen helyre kell elhelyezni? Mik a követelmények? (udvar közepe, magasba stb...)
3, Az adót (kültéri egység) kell neki közvetlen áram, vagy töltögetni kell az akkut?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#611) sethi válasza NavySeal (#609) üzenetére


sethi
senior tag

Igen. Az enyém is tolja fel az adatokat

(#612) sethi válasza Predator2 (#610) üzenetére


sethi
senior tag

Nekem kb 50-60m-re van egymástól a két egység, közöttük két téglafal és tökéletes a jel. A kültériben ceruza elemek vannak (3db). Kb egy évig bírják. Az időképen le van írva hogy kell elhelyezni, de mivel itt az érzékelők egy egységet képeznek ez kivitelezhetetlen. Nekem is udvar közepén van, 2,5 méter magasan, alatta fű, délután 5-6-tól éri a nap.

(#613) NavySeal válasza sethi (#611) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszi! :R

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#614) draco31


draco31
veterán

Van több darab kis Xiaomi hő és páratartalom mérőm. Arra gondoltam az egyiket ki kellene rakni a vadonba, viszont nem vízálló. Egyik télen kint volt egy hetet, bár hivatalosan minuszba nem tud mérni, -20 fokig szinte ugyan azt mutatta mint a higanyos.
A házunk villanydoboza a régi fajta fa megoldás még, viszont déli oldalon van. Ha oda beraknám, mennyire mutatna valótlant?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#615) r4pt0r válasza draco31 (#614) üzenetére


r4pt0r
tag

Én egy [ilyenbe] raktam bele a Xiaomi mérőt, teljesen jó a víz ellen, de hogy pontosabb legyen ezt is érdemes árnyékba tenni. A kis mérete miatt ha süti a nap átmelegszik.

(#616) draco31 válasza r4pt0r (#615) üzenetére


draco31
veterán

Ahogy nézegetem, házi készítéssel sem jönne ki nagyon olcsóbban. Bár ha sikerül valahol olcsón megszerezni a tányérokat, akkor lehet jobb megoldás lehet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#617) Muszakishop válasza draco31 (#616) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Az igazi megoldás a Stevenson screen, nekem évtizedekig az volt.

(#618) r4pt0r válasza draco31 (#616) üzenetére


r4pt0r
tag

Én is házit akartam csinálni, de végül nem úgy sikerült ahogy akartam, így maradt ez a verzió. :D

(#619) draco31 válasza r4pt0r (#618) üzenetére


draco31
veterán

Még a 3D nyomtatósokat megkérdezem, van 1-2 modell.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#620) r4pt0r válasza draco31 (#619) üzenetére


r4pt0r
tag

Nem is rossz így első ránézésre. :D

(#621) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
tudtok ajánlani időjárás állomás ami legalább a következőket tudja:
-külső- belső hőmérsékelt
- belső páratartalom
- Max-min hőmérséklet külső-belső
Lényeges még, hogy elemmel működjön, ahova rakni akarom nem tudom tápegységről az áramellátást megoldani.
- Falra szerelhető, vagy akasztható legyen.
Max 20K-t szánok rá.

(#622) Galahed válasza draco31 (#616) üzenetére


Galahed
senior tag

Sziasztok! Külsö szenzor árnyékolót én egy másik fórumban találtam. Tőle vettem 2 éve akkor 18ezer forintért adta. Egy Netatmo külső szenzort tartok benne, szépen birja az esőt, fagyot, tűző napsütést. Elvileg manapság is gyártja őket. Taki a fórumtárs neve.

(#623) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Beszereztem egy brandson állomást.
Wunderground és weathercloud integráció sikeresen lefutott.
Kérdésem lenne, hogy az időképre be lehet valahogy regisztrálni az eszközt.
A leírásukból nem jöttem rá a hogyanjára.

(#624) ratkaics válasza erzol (#623) üzenetére


ratkaics
senior tag

Ha írsz nekik email-t és megadod a WU-s adataidat, akkor be fogják tenni az ő adatbázisukba is.
Annyi, hogy nem tudom, hogy hová tetted a kültéri egységet, de figyelni fogják az adataidat, és ha nagy az eltérés a környező érzékelőktől, akkor le fogják "törölni' a problémás érzékelőt maguktól.
Az enyém úgy lett elhlyezve, hogy magasan az épület fölé raktam, így éri a napsugárzás, szóval ha kisüt a nap, akkor sokkal hamarabb érzékel meleget, mint a környező érzékelők. Az más kérdés, hogy a csúcshőmérséklet nem magasabb, mint a környező más érzékelőké, de ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#625) sethi válasza erzol (#623) üzenetére


sethi
senior tag

Regisztrálnod kell az időképre, ott egy meteorológiai kérdéssort kitölteni, majd írsz nekik, hogy szeretnéd az adataid feltölteni. A weather undergroundon a saját eszköznél van az ID és a key amit el fognak kérni és csatlakoztatják az automatád.

(#626) steve_p


steve_p
csendes tag

Sziasztok!

Láttem, hogy Home Assistant illesztés régebben volt téma. Esetleg van aki adatokat ad át ilyen rendszernek? Ha igen, milyen eszköz van integrálva?

Köszi,

(#627) ratkaics válasza steve_p (#626) üzenetére


ratkaics
senior tag

A Wundergroundnak van HA integrációja, így az az állomás, ami fel tudja tölteni az adatait a WU-hoz, azt be lehet integrálni. De ugye ez felhő alapú megoldás. Én próbálkozom offline módon is úgy, hogy az állomásim kültéri egységének rádiójeleit "megfogom" egy DVB-T tunerrel és azt továbbítom mqtt-n a HA-nak. Alapvetően működik a dolog, csak egy kisebb "szépségibát" kellene még megoldanom, hogy kész legyen.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#628) steve_p válasza ratkaics (#627) üzenetére


steve_p
csendes tag

Nekik is van már megírt "plugin" is hozzá de ez is a felhőhöz csatlakozik.
https://ambientweather.com/all-weather-stations
Úgy tűnik, hogy akkor ezt az irányt követik (ami nem baj, mert bővül az eszközök köre).

Csak meglepően drágák ezek az eszközök.

(#629) danna27


danna27
csendes újonc

Sziasztok!

Ezzel van valakinek tapasztalata? Vajon megbízható márka?

https://www.bestmarkt.hu/levenhuk-wezzer-plus-lp50-idojaras-allomas-p738309/?gclid=CjwKCAjw4c-ZBhAEEiwAZ105ReQMkxPUYXPDLeghS_lvQesXJIwhbvoIrBunMphoRVri-4aF4uflkBoCAb4QAvD_BwE&utm_source=google&utm_medium=cpc

Olyan időjárás állomást keresek, amihez 3 db érzékelő van és arról is le tudom olvasni az adatokat. Nem túl sok ilyet találtam. Ár-érték arányban ezt találtam a legjobbnak. Megéri az árát?

(#630) erzol


erzol
őstag

Köszönöm a tanácsokat időképpel kapcsolatban. Hétvégén írok nekik.
Milyen kültéri hőmérséklet/pára mérő szenzort keressek, ha a beltéri 868 mhz-en üzemel.
Lehet hozzá csatlakoztatni ilyen egyszerűbb állomásoknak a szenzorát vagy csak márka specifikusan?
Bocsánat, ha sületlemséget kérdezek...

(#631) danna27 válasza danna27 (#629) üzenetére


danna27
csendes újonc

Ezzel a márkával senkinek nincs tapasztalata?

(#632) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok. Másnál sem állt át magától vissza egy órát az állomása, vagy csak az enyém baszakszik?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#633) sethi válasza Tiger. (#632) üzenetére


sethi
senior tag

Nálam a Sencor visszaállt

(#634) erzol válasza Tiger. (#632) üzenetére


erzol
őstag

Nálam is visszaállt.

(#635) Tiger. válasza sethi (#633) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Enyém miért nem állt vissza?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#636) draco31 válasza Tiger. (#632) üzenetére


draco31
veterán

Nekem valami olcsóbb cucc van ami rádió vezérelt, ott az időzónával kell játszanom ilyenkor.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#637) NEMO1968 válasza Tiger. (#632) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szerintem ne piszkáld pár napig.
Ebben a párás,ködös időben nem csoda ha egyik-másik megkergül.
Nálam 5 DCF óra van,ebből 4 beállt,a 2 állomásból az egyik nem.
Sok függ a domborzattól,az adótól való távolságtól is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#638) r4pt0r válasza Tiger. (#632) üzenetére


r4pt0r
tag

Nekem ugyanez a cucc van, és visszaállt. Nem tudom a tiéd miért nem.

(#639) Tiger. válasza r4pt0r (#638) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én sem ,mert hajnal 1kor láttam a szinkronizálását már azóta jó, bár azt én kapcsoltam ki dst-t Elvileg a külső egységnek kellett volna leadni a jelet, ezt manuálisan is megtettem de semmi reakció nem volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#640) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Mostanáig egy TFA 35.1109 Neo Plus egyszerű időjárás állomás üzemelt nálunk.
De sajnos a kültéri része leesett és azóta nem érzékelik egymást a beltérivel...
Szeretnék egy minimum hasonló tudásút venni majd.
Alap dolgok kellenek csak,kinti benti hőmérséklet páratartalom.Ami fontos nekünk a holdfázis mutatása.Valamint ,hogy elemesek legyenek.
Tudnátok ajánlani megbízható típust max 20 000-ig?
Emos E0352 láttam régebbi kommentben hasonló a tudása és még olvasóbb is.
Mennyire ajánlott?
TFA 35.1158. 01
TFA Modus Plus 35.1122
Ezeket néztem még.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#641) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Vásároltam egy Sencor SWS 2850 időjárás állomást, érdekelne hogy esténként a páratartalomra miért írja ki azt hogy HH ? 100% lenne csak nem fér el még egy számjegy?
Egyébként előtte mindít 90%+ értékek vannak.

(#642) sethi válasza pruzsi (#641) üzenetére


sethi
senior tag

A páratartalmat 20-95% között méri. Ha e fölött van, akkor ír HH-t (high humidity)

(#643) pruzsi válasza sethi (#642) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszönöm

(#644) Volvo360


Volvo360
újonc

Sziasztok!
Van egy Ventus W155-öm, ami elvileg három vételi csatornát kezel. És három adó is van: a csapadékmérő, a szélmérő, és a remote szenzor. A kézikönyv szerint a szélmérő fixen az 1-es csatornát használja, a remote szenzoron pedig beállítható hogy a 2-est vagy a 3-ast használja-e. Ez alapján arra tippelek, hogy a csapadékmérő szintén egy fix csatornát használ, ami nincs az 1-2-3 között. Ez vajon azt jelenti, hogy ha szereznék még egy külső szenzort, akkor azt is be tudnám rá állítani? (Egyik a 2-esen, másik a 3-ason.) Csinált már valaki ilyet?
Illetve másik gondom, hogy természetesen ezt a szenzort sehol sem árulják. Viszont kinézetre megtévesztési hasonló más szenzorokkal tele az Amazon. Vajon mennyire kompatibilisek ezek egymással?

(#645) orso0355 válasza sethi (#591) üzenetére


orso0355
őstag

Sziasztok, nekem is ugyanez a bajom, nem tudom csatlakoztatni a Sencor SWS 12500-ast wifin, viszont az általad küldött link már nem él. Tudnál/tudnátok segíteni, hogy hogy oldjam meg? :) köszi! :R

(#646) sethi válasza orso0355 (#645) üzenetére


sethi
senior tag

(#647) orso0355 válasza sethi (#646) üzenetére


orso0355
őstag

Á, értem! Ez megvan nekem papíron. Annál a résznél akadok el, amikor a http://192.168.1.1-et kéne behozni, mert nekem nem jön be semmilyen "állomás webes felülete", hanem a digis saját rúterem belépőoldala jelenik meg, useradmin nevet és jelszót kérve. :F vagy oda kéne belépnem? 😃

[ Szerkesztve ]

(#648) sethi válasza orso0355 (#647) üzenetére


sethi
senior tag

A készüléken tartsd nyomva a wifi gombot amíg meg nem jelenik az ap felirat rajta. Utána a telefonon/tableten a megkeresed az elérhető hálózatok közt és csatlakozol hozzá. Ekkor kell megnyitni a 192.168.1.1 oldalt

(#649) orso0355 válasza sethi (#648) üzenetére


orso0355
őstag

Ó, értem! Próbálom!!!

(#650) orso0355 válasza sethi (#648) üzenetére


orso0355
őstag

Basszus, milyen béna voltam... a leírásban ketten se értettük, mit akar ezzel a wifi dologgal :D
Nagyon hálás vagyok, hogy egyetlen mondatoddal megoldottál egy egész délutános próbálkozást! :R sikerült természetesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.