Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok. Owcloud-al szenvedek felraktam, de mindig valami config.php hiba jön fel nem a bejelentkező ablak, megszerkesztettem amit írt, de akkor is ugyanazt csinálja. Valami ötlet?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19802) szpeti40 válasza Nagymelák (#19801) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi az ami miatt nyavalyog?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19803) Nagymelák válasza szpeti40 (#19802) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A config fájlban, hiába írom be a Ip címet, nem tetszik neki, most így fejből, nem igazán van meg, a lényeg hogy szerinte nem biztonságos a kapcsolat, írjam be hogy localhost, vagy Ip.

(#19804) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Még régebbi OMV-m van, talán 4-es.

A felcsatolt hálózati meghajtót elérem, de már a webes felületre nem tudok belépni.

Azaz belépek, de csak fehér képernyőt kapok.

Kérdésem laikus lesz.

2x1TB van rsync-kel, ha én most úgy döntök, hogy újrarakom az egészet, és teljesen friss rendszert rakok fel a 32GB-os SSD-re, akkor az adataim elérhetőek lesznek, fel tudom csatolni a meghajtókat?

Nincs semmiféle titkosítás beállítva.

Ha jól rémlik egyszer akartam upgradelni a rendszert, de különféle hibákba ütköztem, és mivel maga a cucc működött így nem bántottam, de ez az ideiglenes állapot már így nem maradhat.

Egy régebbi Intel gépen nyugszik az egész. ( G2020 , 4GB RAM, 32GB SSD és 2x1TB, illetve NVMe SSD van a PCIe foglalatban.)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19805) szpeti40 válasza Graphics (#19804) üzenetére


szpeti40
addikt

Böngésző cache törlés?

Igen, fel tudod csatolni egy friss install után a meglévő adat lemezetek, csak a telepítés közben húzd le őket, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19806) Graphics válasza szpeti40 (#19805) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

3 böngészőben próbáltam, szerintem ott az upgrade során valami felrement.

6,5-öst láttam hogy a legfrissebb, akkor nekifogok.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19807) szpeti40 válasza Graphics (#19806) üzenetére


szpeti40
addikt

omv-firstaid parancs se segített?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19808) Graphics válasza szpeti40 (#19807) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnézem majd, de annyira régi az OMV , hogy szerintem nem tudnék rendesen upgradelni onnan már.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19809) szpeti40 válasza Graphics (#19808) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem, innen tényleg jobb a friss install.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19810) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na sikeresen feltelepítettem a 6.5-ös verziót.

A témaösszefoglaló a telepítésig oké volt, utána már kicsit kavarodtak a menüpontok, még próbálom kibogozni.

Igazából HDD-t akarok hálózati meghajtóként megosztani, Windows-zal érném el.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19811) Horvi válasza Graphics (#19810) üzenetére


Horvi
őstag

Igazából ott neked annyi a dolgot hogy felmountolod a meglévő HDD-ket.
Utána meg létrehozol "Megosztott mappákat" és engedélyezed ezekre a mappákra az SMB-t és kb ennyi.

Hello darkness, my old friend...

(#19812) szpeti40 válasza Graphics (#19810) üzenetére


szpeti40
addikt

Rádugod az alaplapra a már meglévő HDD-ket, utána csatolod őket, majd létrehozod a már a HDD-n létező megosztott mappákat a WebUI-n és SMB-vel megosztod.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19813) Graphics válasza Horvi (#19811) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, csak már nagyon rég csináltam, így még a lépések és a jogosultságok kérdéskörébe kavarod bele. :D

De ha egyszer kész lesz csinálok egy teljes mentést egy másik SSD-re...

Még egy miniDLNA fog kelleni, mert a TV-kre így ment a film hálózaton.

Még egy kérdés, hogy ezt meg kell csinálnom?

Ezeknél akadok meg.

Hozzunk létre egy felhasználót
Ő lesz az akivel hozzáférünk a megosztott adatokhoz.
A felhasználók létrehozása előtt célszerű egy mappát kijelölni ahol a rendszer a beállításaikat tárolja. Ezek újratelepítéskor lehetnek hasznosak. A Linux erre a Home mappát használja, amit használhatunk mi is. A rendszermappák eléréséhez telepíteni kell az openmediavalt-sharerootfs bővítményt és utána lesz választható a Home mappa.
De saját adattárolón is ki lehet jelölni erre egy mappát.

A felhasználók könyvtárát a Hozzáférési jogok kezelése / Felhasználó menüben a Beállítások fülön engedélyezzük. ( Ezt nem találom)

Ha még nincs választható mappa a plusz jellel hozzunk létre egy újat pl. Users néven. Majd mentsük el a beállítást.
Fontos! Közvetlen utána a Hozzáférési jogok kezelése / Megosztott mappák menüben az ACL fülön a Users csoport tagjainak adjunk írási engedélyt a mappához.
Majd a Felhasználók fülön a Hozzáadás gombbal hozzuk létre a felhasználót. Adjunk neki nevet és jelszót. Fontos! A kis- és nagybetűk különbözőnek számítanak és ne használjunk ékezetes karaktereket. Végül jelöljük ki az új felhasználót és a Jogosultságok menüben jelöljük be, hogy az egyes megosztott mappákhoz milyen jogosultsággal rendelkezzen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19814) Graphics válasza Graphics (#19813) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na találtam egy remek videót, ami a fájlmegosztást lépésről lépésre végigjárja.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19815) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Elutaztam hosszabb időre, kikapcsoltam az OMV-s nast. Előtte nem sokkal raktam össze, épp csak backupoltam rá a laptopom.
Visszatértem, ma reggel bekapcsoltam az OMV-s gépet, de nem értem el hálózatról.
Reset, semmi. Kikapcs, leszedtem, rádugtam monitort, billentyűzetet, bekapcsolom, kiírja a szokásos szöveget, kéri a felhasználónevet és jelszót, beírom - képernyő eltűnik, megint kiírja az induláskori szöveget és megint kéri a nevet és jelszót. Nem hibás a jelszó: ha mást írok be, akkor marad ugyanazon a képernyőn, kiírja, hogy hibás név vagy jelszó és alatta megint kéri; ha jót, akkor a képernyő eltűnik, és megint kiírja az induláskori szöveget és kéri a nevet, jelszót.
Wtf.
Futott már bele valaki ilyenbe?
Ha nincs tipp, akkor holnap újratelepítem, úgy látom úgyis kijött közben egy újabb verzió; de jobb lenne, ha nem kéne szétszedni, lehúzni az adatwinyókat, újratelepíteni, újra beállítani...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19816) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Egy régebbi SBC-re - Nanopi Neo2 - szeretném az aktuális OMV-t feltenni egy (amúgy jó) microSD kártyára. Eddig kétszer rugaszkodtam neki, a probléma mindig ott van, hogy a sikeres Armbian kiírás és a specifikus OMV telepítő script lefutása, majd újraindulás után a router által az SBC-nek adott IP címen nem lehet elérni sem böngészőből az admin felületet, sem SSH-n a rendszert.

Nem életbe vágó, hogy használatba vegyem újra ezt az SBC-t, így nem fárasztalak titeket azzal, hogy segítsetek a komplett troubleshooting-ban. Egy kérdésem van, amire nem találtam választ: ha már van másik OMV-s NAS ugyanazon a hálózaton, amire ez is csatlakozna, az okozhat-e ilyen problémát - ütköznek-e ezek valamiért? Az IP címek nyilván eltérnek, tehát van-e valami olyan egyéb azonosító, amit az újonnan telepített OMV-s cuccon esetleg át kellene írnom valahol, például valamilyen konfigurációs fájlban, ami megoldaná ezt?

A fentiek azért merültek fel, mert két helyen/egymástól független hálózatban is megpróbáltam az SBC telepítését és beüzemelését, mindkét alkalommal ugyanott akadt el a történet és mindkét hálózatban eleve van már egy OMV-s NAS (az egyik helyen szintén egy SBC - Odroid HC2 -, a másik helyen x86-os alapon (régi mobil Core 2 Duo-alapú Fujitsu minigép)).

Előre is köszönöm a segítséget.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19817) szpeti40 válasza Tim82 (#19816) üzenetére


szpeti40
addikt

"okozhat-e ilyen problémát - ütköznek-e ezek valamiért?"

Nem kéne, sima linux, semmi nagyon egyedi varázslás nincsen mellette.
A telepítés után írja, hogy milyen címen elérhető a gép, nem változott meg restart után valamiért (amúgy elvileg nem kéne neki) az IP címe?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19818) Tim82 válasza szpeti40 (#19817) üzenetére


Tim82
nagyúr

A router admin felületén belépve és ellenőrizve megjelenik a neki kiadott IP cím, azzal próbáltam. Elviekben nem változott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19819) szpeti40 válasza Tim82 (#19818) üzenetére


szpeti40
addikt

Ping-re sem válaszol?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19820) Tim82 válasza szpeti40 (#19819) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem próbáltam, de meg fogom nézni pár napon belül, amikor alkalmam lesz rá. (És köszönöm a tippet.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19821) Black&White


Black&White
addikt

GParted Live-al szeretnék bootolni, hogy létrehozzak az SSD-n egy második, adat partíciót, de folyamatosan ez a hiba fogad.

Van valami tippetek, mit lehet ezzel kezdeni?
OMV Debianra van telepítve.
:R

(#19822) szpeti40 válasza Black&White (#19821) üzenetére


szpeti40
addikt

Próbáld meg Hiren-el a particionálást.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19823) Black&White válasza szpeti40 (#19822) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi a tippet, Hiren's+EaseUS Partition Masterrel sikerült!

(#19824) szasza7103


szasza7103
tag

Sziasztok!

2 omv 6 rendszert kellene szinkronizálnom A gépről töltse át egy mappa teljes tartalmát B gépre. Mivel lehet ezt megoldani? A gépnek van fix ip címe, B gép dinamikus ip címmel rendelkezik.

Köszönöm!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#19825) Horvi válasza szasza7103 (#19824) üzenetére


Horvi
őstag

A rendszert kellene bitről bitre vagy csak a tartalmat ami az OMV-n van a megosztott mappákban?

Hello darkness, my old friend...

(#19826) szasza7103 válasza Horvi (#19825) üzenetére


szasza7103
tag

Csak egy megosztott mappa. A rendszert nem kell.

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#19827) szpeti40 válasza szasza7103 (#19824) üzenetére


szpeti40
addikt

B gép dinamikus ip címmel rendelkezik.”
Ezt javítanám hogy itt is fix IP legyen. “Szerver” gépeknél nem dinamikus címezünk.

Erre én syncthing-et használok, de pl rsync is jó. Van pár alkalmazás erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19828) Horvi válasza szasza7103 (#19826) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor szerintem azt tudod csinálni, hogy van az OMV-ben rsync funkció és azt használod. Célhelynek meg megadod a másik OMV megosztott mappáját. A forrás OMV-n viszont kelleni fog hozzá a remote-mount plugin.
Lehet a többieknek van más/jobb ötletük.

Hello darkness, my old friend...

(#19829) Horvi válasza Horvi (#19828) üzenetére


Horvi
őstag

Amúgy működik a dolog mindkét irányba, hogy elkerüld a dinamikus IP cím problémát.

Hello darkness, my old friend...

(#19830) szasza7103 válasza Horvi (#19828) üzenetére


szasza7103
tag

rsync beépítve van. azzal prúbálkozom.

Az alábbi hiba üzenetet kapom:

Please wait, syncing <szasza@192.168.2.114::munka> to </srv/dev-disk-by-uuid-1e469287-5525-4a4c-819d-25f002fb93a3/munka/> ... @ERROR: auth failed on module munka rsync error: error starting client-server protocol (code 5) at main.c(1817) [Receiver=3.2.3] ERROR: The synchronisation failed.
END OF LINE

Köszönöm a segítséget!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#19831) Horvi válasza szasza7103 (#19830) üzenetére


Horvi
őstag

Van hozzá jogosultsága írni a backup drive-ra?

Hello darkness, my old friend...

(#19832) szasza7103 válasza Horvi (#19831) üzenetére


szasza7103
tag

Köszönöm, megoldva. Egyenlőre csak LAN-on keresztül de fut. Hogyan lehetne ezt internetre felkonfigurálni. fix ip címet megoldottam.

Köszönöm!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#19833) szasza7103 válasza szasza7103 (#19832) üzenetére


szasza7103
tag

Köszönöm a segítséget!

Belső ip helyett megadtam a nyilvános ip-t és a routeren port forwardoltam a 873 portot.

Tökéletesen teszi a dolgát. :)

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#19834) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
A rendszerpartíciómon a tárhely elfogyott. Hogy tudnék utánanézni, hogy mi az, ami foglalja a tárhelyet? Mit célszerű ilyenkor törölni? Ami fura, hogy a belső tárhely 128GB...

(#19835) Horvi válasza Toninho13 (#19834) üzenetére


Horvi
őstag

Belépsz a rendszerre ssh-n és kiadod:
sudo du -h / | sort -h
Aztán böngészed mi és hol foglalja a legtöbb helyet. Utána nézhetjük mit lehet/tudsz törölni.

Hello darkness, my old friend...

(#19836) Toninho13 válasza Toninho13 (#19834) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Közben kiderült. A minidlna log file lett 97 GB. :(((

(#19837) szpeti40 válasza Toninho13 (#19836) üzenetére


szpeti40
addikt

Érdemes logrotate-et állítani rá, ha eddig nem volt.
Megnézted miért nőtt meg ennyire a log?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19838) Toninho13 válasza szpeti40 (#19837) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Csak simán töröltem...Amúgy nem, mert sem a 23GB-os, sem 75GB-os fájlt emberi időn belül nem tudtam megnyitni. :DDD:U Nem volt állítva, tudnál segíteni benne. :F

[ Szerkesztve ]

(#19839) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,

Nemrég kezdtem ismerkedni az OMV-vel, feltettem két régi PC-re nas-nak és médialejátszónak. Beüzemeltem a wireguardot, dockerben a portainert, plexet, duckdnst, qbittorrentet.
Ez utóbbival van olyan probléma, hogy ha törlök egy torrentet letöltés után és a letöltött mappát átmozgatom smb-n a /downloads-ból a /movies-ba akkor egy kis idő múlva újra létrehozódik a /downloads-ban a mappája fájlok nélkül pedig már nincs bent a torrent. SMB-n kitörlöm újra megjelenik, ha ssh-n rootként kitörlöm akkor hagyja abba.
Mit állítsak be, illetve hogyan lehetne automatikusan átmozgatni a mappát?
[kép]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#19840) Multibit válasza B@ldrick (#19839) üzenetére


Multibit
veterán

és médialejátszónak
:F
Ezt elmagyaráznád?

[ Szerkesztve ]

(#19841) szpeti40 válasza B@ldrick (#19839) üzenetére


szpeti40
addikt

Hagyd a francba a /downloads mappát, miért nem töltöd le alapból oda ahova akarod rakni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19842) szpeti40 válasza Toninho13 (#19838) üzenetére


szpeti40
addikt

Logrotate tutorial.
Nem nehéz, csak egy csomagot kell felrakni meg egy conf fájlt létrehozni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19843) B@ldrick válasza szpeti40 (#19841) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Próbáltam megadni a compose/files-ban de akkor meg nem tudtam smb-n írni a /movies-ba, mintha fogta volna.
@Multibit: plexre gondoltam.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#19844) Horvi válasza B@ldrick (#19843) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor ott valami jogosultság probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#19845) Multibit válasza B@ldrick (#19843) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, Plex szerver fut majd rajta? Az nem lejátszó :N

(#19846) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Telepítés után szeretnék segítséget kérni. Mi van akkor, ha nem tudok csatolni és létrehozni sem kötetet? Magát a lemezt azt látja a teljes kapacitással, de a fájlrendszereknél nem lehet kiválasztani sem fájlrendszert, sem eszközt. Vagy az a baj, hogy elvitte mindet a rendszer?

Konzolból a /srv mappába lépve milyen parancsot kell kiadni a lemez ellenőrzéséhez?

Nem a legnagyobb probléma most, de a SMART adatokat sem tudja ellenőrizni (állapot unknown), pedig engedélyezve van.

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#19847) szpeti40 válasza Panthera (#19846) üzenetére


szpeti40
addikt

Hány lemez van összesen a gépben fizikailag?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19848) Panthera válasza szpeti40 (#19847) üzenetére


Panthera
őstag

1 db 1 TB

(#19849) Vektor77 válasza Panthera (#19846) üzenetére


Vektor77
tag

Csinálj egy gyors törlést a lemezeknél az adott meghajtóra.

(#19850) Panthera válasza Vektor77 (#19849) üzenetére


Panthera
őstag

Oké, de ha törlöm, mi lesz a rendszerrel, abba nem ront bele?

(#19851) Multibit válasza Panthera (#19850) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel Te a rendszermeghajtót akarod adatlemeznek is használni (nem ajánlott!), ezért EZ neked is szól.

(#19852) szpeti40 válasza Panthera (#19848) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor utólag kell particionálnod pl Hiren Live CD-vel, hogy tudd adatnak is használni a lemezt, mivel telepítésnél megette mindet.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19853) Vektor77 válasza Panthera (#19850) üzenetére


Vektor77
tag

Jaja, akkor nem tudod törölni. Ha közvetlen OMV-t telepítettél akkor elhasználja az egész meghajtót rendszernek. SSD-re szoktuk rakni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#19854) Panthera


Panthera
őstag

Köszönöm az ötleteket.
Végül újratelepítettem egy SSD-re és külön teszek majd bele HDD-t.

Ez pont nem jó kép (még az előző rendszerből van), de hasonlót írt ki egy időben az új is...hálózati beállításokra kattintva csinálta.
A böngésző cache is okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#19855) kutga válasza Panthera (#19854) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én mindig törlöm, amikor új rendszert teszek fel.

Let the Zone take me if I am.

(#19856) MrZick


MrZick
csendes tag

Sziasztok!

OMV 4-et használtam eddig, de egy ideje nem működött rendesen, így gondoltam áttérek a legújabb verzióra.
Feltelepítettem, alapbeállításokat elvégeztem, de nem tudom felvarázsolni a qbittorrentet, Plex-et. Compose fent, File-ban megcsináltam a qbittorrent-hez szükséges beállításokat, de nem akar bejelentkezni, pedig PUID, PGID rendben van. Mappák megosztva, engedélyezve stb. Az új felületen nem tudok kiigazodni e téren. Kerestem neten 6-os verzióhoz tutorial videókat, de nem találtam. Sajnos nem értek a Linux-hoz így nekem más módszerrel (fórumokon leírásai) alapján nem megy a beállítás.
Ha tudnátok linkelni ilyen videót, vagy esetleg valaki egy TeamViewer segítségével megoldaná nekem, azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#19857) szpeti40 válasza MrZick (#19856) üzenetére


szpeti40
addikt

“de nem akar bejelentkezni”
Itt mire gondolsz?
Mappajogok rendben vannak?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19858) MrZick válasza szpeti40 (#19857) üzenetére


MrZick
csendes tag

Megnyitom a webui felületen de azt írja, hogy nem jó a jelszó vagy fhasználó név.
Mappajogokkal mondjuk nem vagyok teljesen tisztában. Gondoltam, hogy ott nincs valami rendben, de mivel szegényes a tudásom, így nem tudom mit kell ott még engedélyeznem.

(#19859) szpeti40 válasza MrZick (#19858) üzenetére


szpeti40
addikt

qbitnél az első indításnál admin/adminadmin a felh/jelszó, utána kell megváltoztatnod.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19860) MrZick válasza szpeti40 (#19859) üzenetére


MrZick
csendes tag

ok. kipróbálom. most teljesen szűz rendszer van, mert már összekutyultam mindent.
Esetleg egy laikus számára érthető tutorialt tudsz ajánlani? az alap beállítások mennek, de az ilyen fajta csomagok (programok) felvarázslása nem megy. Ide kell a tudás is :)

(#19861) szpeti40 válasza MrZick (#19860) üzenetére


szpeti40
addikt

Legtöbb mindent dockerben feltudsz rakni, itt is a keresővel szerintem sokmindent megtalálsz :K
Én is írtam már pár dolgot ide, de ha konkrét dolog érdekel akkor kérdezz nyugodtan.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19862) MrZick válasza szpeti40 (#19861) üzenetére


MrZick
csendes tag

Rendben. Nagyon szépen köszönöm. Most már újra nekivágtam. 10-20 perc és kiderül.

(#19863) MrZick válasza szpeti40 (#19861) üzenetére


MrZick
csendes tag

Sajnos ismét ugyan az. Szerintem az alapoktól kezdve rosszul csinálok valamit.

(#19864) szpeti40 válasza MrZick (#19863) üzenetére


szpeti40
addikt

A konténer log mit mond?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19865) MrZick válasza szpeti40 (#19864) üzenetére


MrZick
csendes tag

Azt hol tudom megnézni?

(#19866) Panthera válasza Panthera (#19854) üzenetére


Panthera
őstag

A külön hdd-vel sikerült beállítanom egy megosztást (filmek), de rájöttem, hogy ezt így nem tudom elérni úgy a TV-vel, mint az eddig használt HTPC-s Linux esetében (pl. Libreelec vagy Daphile). Azokon szerintem semmit nem állítottam, de ezt már lassan feladom. A sima megosztást is lehetne DNLA-n osztani?

Feltettem a miniDNLA-t, de itt elakadtam.
Ezt írja ki a végén amikor futtatni akarom a szolgáltatást:
root@NAS:~# sudo minidlnad
[2023/11/26 20:46:22] minidlna.c:670: error: Media directory "A,/home/music)" not accessible [No such file or directory]
[2023/11/26 20:46:22] minidlna.c:670: error: Media directory "P,/home/pictures)" not accessible [No such file or directory]
[2023/11/26 20:46:22] minidlna.c:670: error: Media directory "V,/home/videos)" not accessible [No such file or directory]

SSH-n root felhasználóval vagyok belépve. Valahol írták, hogy ezeknek a mappáknak itt kellene lenniük. Mivel SSH-n nem akarózott betallózni a home mappát, így SCP-n léptem rá és létrehoztam őket. Csak alap Linux parancsokat ismerek az igaz, de hogy ezen a disztrón egyik sem jó amit tudok vagy amit a random tutorial hoz, ez már kiidegel...
Szóval ezek a mappák így jók, a jogosultság lehet rossz? :R

A /etc mappában miért van egy minidnla.conf fájl az eredeti tartalommal?

[ Szerkesztve ]

(#19867) Toninho13 válasza Panthera (#19866) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A jogokkal lesz szerintem a baj. Nekem 775-re van állítva úgy, hogy az OMV-s user a birtokos, és a csoport a users. Amúgy nem lenne egyszerűbb az OMV menüben beállítani? Ha a menüből raktad fel a minidlna-t, az automatikusan felül fogja írni, hiába szerkeszted az /etc/mindilna.conf-ot.

[ Szerkesztve ]

(#19868) Panthera válasza Toninho13 (#19867) üzenetére


Panthera
őstag

Mindent konzolból végeztem el, a telepítést is.

(#19869) stigma válasza MrZick (#19856) üzenetére


stigma
addikt

Van egy régi nagy leírásom ha kellene Portainer + docker konténerek telepítéséről, melyet asszem itt elérsz:
OpenMediaVault - PROHARDVER! Hozzászólások

Mindegy hogy 5 vagy 6-od van Portainerben ugyanúgy telepítesz midnent.

Még kómás vagyok reggel, de a //srv helyett /srv-t kellene írni és ha utánna sem megy ahogy szpeti40 írta logot kéne nézni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19870) stigma válasza Panthera (#19866) üzenetére


stigma
addikt

Hi, miniDLNA ezer éve volt hogy telepítettem, de esetleg azt próbáld meg, hogy:

- zárójelek miért vannak a végén mindhárom home mappának? --> /home/pictures)
- Esetleg a /home/video helyett a /srv/...elérési utakat próbáld meg megadni

Más ötletem nincs most reggel.
kb 3 éve ezt linkeltem, neve már megváltozott de a telepítés lépéseit mutatja be minidlna esetén : ReadyMedia - ArchWiki (archlinux.org)

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19871) Panthera válasza stigma (#19870) üzenetére


Panthera
őstag

Szia.

Köszönöm szépen, az a zárójel jó észrevétel. Nem értem, hogy az honnan jött vagy van e párja esetleg a sor elején (a képen nem látok). Este már fáradt voltam hogy ezt észrevegyem.

Egyébként láttam, hogy van grafikus felület is, de azt hittem megoldom így is gyorsan. Tévedtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19872) szpeti40 válasza stigma (#19869) üzenetére


szpeti40
addikt

jogos, a //srv felett elsiklottam, ez is lehet a gond :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19873) MrZick válasza stigma (#19869) üzenetére


MrZick
csendes tag

Megpróbáltam a leírás alapján eljárni, ugyan az a hiba. 5.6.26-1 verzióval is, hátha... de nem működik.

(#19874) szpeti40 válasza MrZick (#19873) üzenetére


szpeti40
addikt

Képet tudsz csatolni a hibáról?
5p-nél nem kéne több idő legyen egy működő qbit konténert összekattogtatni.
Konfig fájlok létrejönnek?
Az 1001-es ID-ú user létezik? Miért azt írtad?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19875) MrZick válasza szpeti40 (#19874) üzenetére


MrZick
csendes tag

Képet igazából nem tudok csatolni, mert egyszerűen nem lehet bejelentkezni qbittorrent-be. admin/adminadmin nem engedi, megpróbáltam másik felhasználóval 1001/100 ahova jogok is adva vannak (elvileg), de úgy sem tudok bejelentkezni. "Invalid Username or Password."

(#19876) kutga válasza MrZick (#19875) üzenetére


kutga
nagyúr

A múltkor én is ezzel szívtam, próbáld meg ez alapján újra beállítani a default jelszót.

Annyi a különbség, hogy a .conf file-ban nekem nem volt WebUI\Password_PBKDF2 kezdetű sor, nekem kellett beírni, és mögé a jelszót.

Let the Zone take me if I am.

(#19877) MrZick válasza kutga (#19876) üzenetére


MrZick
csendes tag

Ott kezdődik a baj, hogy nem tudom hol keressem a config fájlt és hogyan szerkesszem. Sajnos nincs tudásom hozzá. Régi 4-esen is youtube videó alapján csináltam és akkor azért megoldottam. De most még a piócás ember sem segít :D. Ezért lenne jó, ha valaki TeamViewer segítségével megoldaná, max közben el tudom lesni, mit csináltam rosszul :)

[ Szerkesztve ]

(#19878) kutga válasza MrZick (#19877) üzenetére


kutga
nagyúr

Pedig ott van, a ~/.config/qBittorrent/ alatt kell keresni. ~ a home directory.

Let the Zone take me if I am.

(#19879) MrZick válasza kutga (#19878) üzenetére


MrZick
csendes tag

amit találtam config file-t az így néz ki:

(#19880) kutga válasza MrZick (#19879) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez lesz az igen, írd be ezt a végére:

WebUI\Password_PBKDF2="@ByteArray(ARQ77eY1NUZaQsuDHbIMCA==:0WMRkYTUWVT9wVvdDtHAjU9b3b7uB8NR1Gur2hmQCvCDpm39Q+PsJRJPaCU51dEiz+dTzh8qbPsL8WkFljQYFQ==)"

Mentsd el, és indítsd újra a qbittorrentet, ezután admin/adminadmin párossal be kell, hogy engedjen, javasolt ezt követően új jelszót beállítani a webes felületen.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#19881) MrZick válasza kutga (#19880) üzenetére


MrZick
csendes tag

és igen. minden szuper. működik. Hatalmas köszönet!!!!!!! :R
Most jön a Plex :D

(#19882) szpeti40 válasza MrZick (#19881) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem azt egyszerűbb lesz felrakni.
De amúgy én az OMV6-os docker compose kattintgatóját nem ismerem, én Portainerből kezelem a konténereimet, így rendszertől függetlenül ugyan úgy néz ki mindig.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19883) MrZick válasza szpeti40 (#19882) üzenetére


MrZick
csendes tag

Ez most az 5-ös verzión sikeredett. Visszatértem oda.
Most gyakorlatozom még egy két dolgon, aztán megpróbálom a 6-oson is.

(#19884) kutga válasza MrZick (#19881) üzenetére


kutga
nagyúr

DBTech videóit ajánlom figyelmedbe, én ezek alapján csináltam kb mindent omv alatt.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#19885) MrZick válasza kutga (#19884) üzenetére


MrZick
csendes tag

Igen, ismerem a videóit. Régen nézegettem. Nekem nem jön be nagyon. Techno Dad Life alapján csináltam még régen, de mostanában nem nagyon aktív a fickó.

(#19886) kutga válasza MrZick (#19885) üzenetére


kutga
nagyúr

Ő lett volna a másik, akit akartam ajánlani. :)

Let the Zone take me if I am.

(#19887) B@ldrick válasza MrZick (#19883) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Én ez alapján csináltam a Plex-et de a dockert is tőle.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#19888) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Van egy jól működő OMV-s rendszerem telepítve egy 1TB-os HDD-re, amin az adatok is vannak egy másik partíción.
Mivel kezdem kinőni, szeretném az egészet költöztetni egy 2TB-os új HDD-re, újra telepítés nélkül.
Milyen szoftvert javasoltok amivel tudnám a komplett rendszert költöztetni?
Köszönöm!

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#19889) agent11


agent11
tag

Sziasztok! Az OMV esetében van olyan lehetőség, hogy különböző méretű HDD-ket kezeljen RAID-5-ben? Mint pl. Synology esetén SHR, Netgear esetén X-RAID. 2db 3TB és 2 db 4TB HDD van most egy ReadyNAS 314-ben (X-RAID). Szívesen kipróbálnám az OMV-t csak ezt nem sikerült eddig egyértelműen megtalálnom.

(#19890) szpeti40 válasza AlBundy (#19888) üzenetére


szpeti40
addikt

Valamilyen lemez klónozó programmal, pl Hiren live CD-n van ilyen, a nagyobb particiót rögtön hozzá is tudod igazítani a 2TB-os lemezhez.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19891) szpeti40 válasza agent11 (#19889) üzenetére


szpeti40
addikt

Talán a SnapRaid + MergerFS ilyesmi lehet. [link]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#19892) agent11 válasza szpeti40 (#19891) üzenetére


agent11
tag

Köszi, utánanézek!

(#19893) AlBundy válasza szpeti40 (#19890) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Köszönöm!

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#19894) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Rpi4 omv 6 páros, aminél az alábbi fura dolgot tapasztalom:
a csatlakoztatott külső hdd-n van egy downloads mappa, amit létrehozáskor a következő jogokkal van: tulajdonos: root, csoport: users, egyebek: nincs. Ez egészen addig van így, míg a transmission nincs elindítva, de miután elindítom és újraindul a pi, a tulajdonos és a csoport megváltozik a pi admin userére, és hiába állítom vissza, minden újraindítás után ez történik. Azt már debugoltam, hogy ha leállítom a transmissiont és módosítom a jogokat, akkor restart után megmaradnak.
Találkoztatok már ilyennel? Lehet valahol a transmissionban ezt állítani?
Dockerben futtatom.
Köszi!!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#19895) kutga válasza J0shu4M1ll3r (#19894) üzenetére


kutga
nagyúr

A transmissiont milyen PUID/PGID alól futtatod a dockerben, az melyik felhasználóhoz tartozik? A pi user alapból asszem 1000/1000.

Let the Zone take me if I am.

(#19896) J0shu4M1ll3r válasza kutga (#19895) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, mindkettőhoz 1000 van írva.
Akkor emiatt lehet, hogy eltekeri a jogokat? Illetve meg lehet valahogy adni, hogy ne így csinálja? :D Szendvedtem vele egy darabig, de ma reggel jött a szikra, hogy a ts lehet a ludas.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#19897) kutga válasza J0shu4M1ll3r (#19896) üzenetére


kutga
nagyúr

Az omv ACL alatt adj a pi usernek és csoportnak írási/olvasási jogokat a mappához, rekurzívan. Egyébként így működik a transmission?

Let the Zone take me if I am.

(#19898) J0shu4M1ll3r válasza kutga (#19897) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, most volt időm ránézni, sajnos hiába adok jogot ACL alatt, restart után visszaáll a tulajdonosi jog, ráadásul amit eddig megtalált file-ok, azokra "no data found" errort ad most, viszont új letöltések mennek :/

Edit: ACL alatt a rekurzív pipa megoldotta, mostmár mennek a dolgok, akkor vagy a letöltési helyet fogom módosítani, és max onnan pakolom a shared folderbe a file-okat, vagy a transmission userét fogom módosítani.

Azért jól el lehet szöszölni ezekkel, ha az ember nincs benne napi szinten :)

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#19899) Multibit válasza J0shu4M1ll3r (#19894) üzenetére


Multibit
veterán

Dockerben futtatom.
Miért?

Én is Transmissiont használok OMV6 alatt. Natívan telepítve.
Nem vagyok a Docker ellensége, de amit lehet natívan használok. Syno NAS-omon több docker alkalmazás fut.

(#19900) szpeti40 válasza Multibit (#19899) üzenetére


szpeti40
addikt

"de amit lehet natívan használok"
Miért? :D

Én amit lehet dockerben futtatok.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.