Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) szalaiz


szalaiz
csendes tag

Hátha mással is előfordul.

Adott 2 tablet, mindkettő decemberi vásárlás. Az egyik fekete, a másik fehér. Mindkettőn gyári firmware, rajtuk a 2 frissítés. Nincsenek rootolva, eredeti partíciók. (Én már megőrültem volna, de a kölykök állítják, nekik jó így. :K )

Gondoltam csinálok CWM-ben egy bakcup-ot mindkettőről. A feketén gond nélkül lement, a fehéren azonban nem sikerült: Can't mount external_sd. Mivel a launcher ablakban volt egy "Failed: Too many links" hiba, arra koncentráltam. Bár szinte minden azonos a 2 tabon, próbáltam másik USB slot-on, másik kábellel, másik SD kártyával, másik géppel. A hiba ugyanaz.

Már fejben elkezdtem írni ide, hogy mi ilyenkor a teendő, de próbaképpen visszatettem a feketét. Kiderült, hogy a too many links-es hiba ott is volt, csak nem tűnt fel, ennek ellenére az simán be tudta mount-olni az SD kártyát.

És ekkor jött az ördögi terv! ;] Kipróbáltam a fekete SD kártyájával a backup-ot a fehér kütyün. Nyilván sokak számára nem meglepő módon, gond nélkül lefutott a mentés.

Szóval, ha valaki hasonló problémába ütközik, próbáljon másik SD kártyát. (Ami érdekes, hogy még egy ellenőrzött sincerity-s sem működött.) Egyelőre nem vizsgáltam meg, hogy mi a lényeges különbség a kártyák között. Kettő is 16GB Class10.

(#2502) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Karácsonyra vettem a gyerekeknek egy op3n dott (w032i-c3) tabletet.
A gondom az volna vele, hogy kb két perc alatt tele rakták játékkal, és többet nem tudnak felrakni, de viszont törölni sem akarnak. :)
Valamiért az sd kártyára való áthelyezés nem működik, sőt mint opció sem adja fel.
Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy az sd kártyát lássa belsőnek?
Rootolva nincs!
Köszi.

(#2503) RoundRobin válasza Abel (#2453) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

De, fastboot alatt is devices. Próbáld ki

És tényleg! Igazad volt. :)

Ezt olvastad már?

"Gratulace a velký díky kolegům z Maďarska."

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2504) RoundRobin válasza A.M.D. (#2502) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Rootolva nincs!

Akkor sehogy.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2505) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

És ha rootolom?
Bár még azt sem tom hogy kell....

(#2506) sb válasza Mattb (#2496) üzenetére


sb
veterán

Ez sajnos nem jó.
Amit eredeti romként linkeltél be az is ugyanaz a teclast-os rom.

A vicc az, hogy ennek ellenére újraflasheltem és most már wifi-m sincs. Eddig az volt.
Pedig byte-ra megegyezik azzal, amit Ábel egyik hsz-éből töltöttem le és legelőször felflasheltem.
:D :D

[ Szerkesztve ]

(#2507) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Készül az első hsz., ám ezzel kapcsolatban mindenkinek kis türelmét kérem! Bővül is egyben, egy már meglévő minta alapján, illetve természetesen bele lesz építve minden fontos infó, amit a fórumtárs összerakott az "alfa" verzióban!

Közben mondom halkan:

Egy érintetlen tabletről simán lehet olyan romot csinálni, amilyen a flashtool-os Telcast rom, tehát akár azzal is lehet rögtön telepíteni, ami ugye már tudjuk hogy jó,mert az a droidboot hiba esetén is életképes!

(#2508) Mattb válasza sb (#2506) üzenetére


Mattb
senior tag

https://drive.google.com/file/d/0B6tPDjLV205QSkhRWmVnYlloTWs/view?usp=sharing

Ezen a linken levo egy alap, gyari openes rom. Ezt tette fel soma eloszor, pont azert, hogyha ugy alakul vissza lehessen flashelni egy alap allapotot. Eztnezted?

(#2509) lalszi válasza Keeperv85 (#2507) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nekem van egy, mit kellene tennem?

(#2510) RoundRobin válasza sb (#2506) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Szerintem már ne flash-elgesd.
Neked most csak egy backup-ra van szükséged, amit tethered CWM-mel visszateszel SD kártyáról, és utána, de csak utána, visszairod az mmcblkboot0, mmcblkboot1 file-okat.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2511) RoundRobin válasza A.M.D. (#2505) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ha rootolod, akkor van rá elég egyszerű és biztonságos megoldás.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2512) sb válasza Mattb (#2508) üzenetére


sb
veterán

Nem, az összefoglalódban volt egy teclast-os meg egy eredeti rom link. Onnan töltöttem.
De közben ezt is megtaláltam és már leszedtem.

Most újra végignyomom egyébként az egész folyamatot és meglátom mi lesz. Utána meg megpróbálom a soma féle gyárival. Bár ahogy nézem az fastboot-os cucc. Abból nem hiányzik a két boot partíció?

(#2513) Keeperv85 válasza lalszi (#2509) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez koránt sem ilyen egyszerű! :N

Ki kell pótolni a Telcast gyári romot. Kell egy droidboot bináris és a két párja ezekből a tabletekből (Feltételezem ez a két boot blokk, ami itt a wifi és kamera hibákat okozza). A root nem zavar bennünket most, azzal nem kell törődni, gyári partíciós tábla is van, az sem gond. A POS fájl (a droidboot párja) nem tudom minek kell, de szerintem a Telcast sem használja.

Szóval elő kell a hiányzó részeket szedni... Ha szerencsétek van, akkor a droidboot pl. kapott végre külön helyet... Ha nincs akkor fel kell érte darabolni az OSIP-t kimentés után... :Y

(#2514) Lpeet01 válasza Freddycom (#2090) üzenetére


Lpeet01
csendes tag

Hogy a lényeget kiragadja a hozzászólásból, mi a háttérkép címe, honnan lehet beszerezni ? Naon LIKE! :DD

Lpeet01

(#2515) syler123 válasza Keeperv85 (#2507) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy legyen egy Flashtool-os gyári rom, hogy ne kelljen elcseszni a wifit, töltés kijelzést, mint ami történt itt egy emberkével.
Nekem szűz még a tabletem, csak a frissítések vannak rajta.

(#2516) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2513) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem jól mondod. A droidboot akár maradhat is (kvázi ugyanaz mint a dottos), de nem azonos a boot0, boot1 binekkel.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2517) sb


sb
veterán

Újra végignyomtam a folyamatot, beírom ide is hátha látja valaki hol szúrom el:

1. teclast rom flashelése flash toolból. 100%-ig végigment, utána el is indul a rom.
2. újraindítás droidboot módban, cwm indítása launcherrel.
3. cwm-ben format /system
4. adb shell indítása, onnan futtatás:
mount /external_sd
mount /system (ez sztem felesleges ide, mivel system-et nem restore-olok, de azért bent hagytam)
echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot0/force_ro
echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot1/force_ro
dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
dd if=/external_sd/mmcblk0boot1.img of=/dev/block/mmcblk0boot1

eredmény:
***********************************************************************
FASTBOOT TETHERED RECOVERY LAUNCHER 12-14-2014
***********************************************************************
type exit to close the adb shell
=======================================================================
~ # mount /external_sd
mount /external_sd
~ # mount /system
mount /system
~ # echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot0/force_ro
echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot0/force_ro
~ # echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot1/force_ro
echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot1/force_ro
~ # dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
8192+0 records in
8192+0 records out
4194304 bytes (4.0MB) copied, 1.406127 seconds, 2.8MB/s
~ # dd if=/external_sd/mmcblk0boot1.img of=/dev/block/mmcblk0boot1
dd if=/external_sd/mmcblk0boot1.img of=/dev/block/mmcblk0boot1
8192+0 records in
8192+0 records out
4194304 bytes (4.0MB) copied, 1.416729 seconds, 2.8MB/s
~ #

5. cwm-ből factory reset
6. újraindítás droidboot módban, v3 script futtatása

Újra lett wifi-m. Töltés visszajelzés nincs, felkiáltójel, 0%, hang nincs. Előlapi kamera gondolom nincs, nem próbáltam.

szerk: A legrégebbi leírásból egyedül az ADB alóli system restore hiányzik mentés híján, de elvileg ez nem is kellene. Legalábbis eddig ez az infó jött mindenkitől.
Kérdés, hogy:
1. A Soma féle dott-os romot felnyomva fastboot-ból segíthet-e ezeken.
2. Vagy kellene egy flashtool-os dott-os rom, vagy egy CWM-es system backup.
?

[ Szerkesztve ]

(#2518) Freddycom válasza Lpeet01 (#2514) üzenetére


Freddycom
őstag

Tess:
katt

(#2519) Keeperv85 válasza RoundRobin (#2516) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egy apró bibi van: ha ezen megy a másik eszköz droidbootja, úgy, hogy a booloaderhez NEM nyúlsz, akkor bizony ez a bootloader nem zárt és az eszközben nincsen semmiféle vélt aláírásnak megfelelő dologgal ellátva egyik bináris sem...

...ha viszont gyári bootloadert teszel rá és aláírt binárisokat követel, akkor halál biztos, hogy az életben nem indítod el rajta a Telcast droidboot-ot! :N

Tehát most vagy ki tudjuk nyitni a bootloadert is, vagy egyáltalán nem is volt soha zárt...

(#2520) -miura válasza sb (#2512) üzenetére


-miura
csendes tag

Sziasztok. Hali sb.

Én ugyan így jártam mint te, de megoldódott.
A Soma féle gyári scriptel vissza állítottam, és lett töltés kijelzés, wifi stb,
Majd a V3 script minden további nélkül felment,és tökéletes azóta is.

Eredetileg nekem sem volt droidboot, és a frissítések sem mentek fel.

Üdv.

:)

(#2521) sb válasza sb (#2517) üzenetére


sb
veterán

Hopsz:
Az sdmod-os rom (clockworkmod-2-PlayFIX.zip) cwm backup formátumú.
Asszem azzal teszek egy próbát.

@-miura
Tehát a Soma féle fastboot-os script megoldja a hw-s boot partíciók problémáját és marad droidboot-od is utána, hogy utána felmenjen a v3?
Akkor viszont ezzel kezdek.
Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#2522) sb válasza -miura (#2520) üzenetére


sb
veterán

...

[ Szerkesztve ]

(#2523) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2519) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Azért megy rajta, mert ugyanaz az eszköz, csak a perifériák mások.
Volt is csodálkozás, amikor elfogadta a másik rom .bin-jeit.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2524) Keeperv85 válasza RoundRobin (#2523) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nem jelent semmit, hogy ugyan az az eszköz, ha digitális aláírás van a lemezképben! Ugyanis az gyártóspecifikus is. Tehát vagy ugyan azzal írták alá, ugyan ott, vagy semmivel...

(#2525) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Tök jó hogy egy k...va szót sem értek abból amiket itt leírtok. :C

Most akkor mit tudok kezdeni vele, hogy ne fogyjon el a helyem?

(#2526) Keeperv85 válasza RoundRobin (#2523) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez az !O$! header egyébként nagyon ismerős nekem... van egy olyan érzésem, hogy én ezt a lemezképek ki fogom csomagolni és vissza is hamarosan....

(#2527) sb válasza -miura (#2520) üzenetére


sb
veterán

Örök hála. :R :C
Meg persze mindenkinek.

Akkor összegezve a sztorimat okulásképpen (a rész-szívásokkal még kiegészítem majd):
1. Nem volt droidboot a gépen, ezért a Phone Flash Tool-lal a teclast-os romot felflasheltem.
2. Immáron droidboot-tal a launcherrel elindítva a CWM-et:
3. CWM-ből format system.
4. ADB shellből a két boot partíció visszamásolása.
5. CWM-ből factory reset. (wifi működik, előlapi kamera, hang, töltés visszajelzés nem)
6. Droidbootba újraindítva a Soma féle Op3n Dott rom flashelése scriptből. Ezzel megjavult az előlapi kamera, hang, töltés visszajelzés)
7. Droidbootba újraindítva a Ábel v3 újrapartícionálás+rom flashelése scriptből.

És kész. :)

bónusz: Saját partíciós file-lal nyomtam fel a v3-at kicsit nagyobb cache/log partíciókkal. :)

(#2528) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#2526) üzenetére


_Soma77_
tag

kicsomagolni ki tudjuk az img-ket, becsomagolni nem tudjuk őket, mert nem ismert a sha kulcs. - mindegyik img aláírt, ezt magam ellenőriztem korábban. kell egy c forrás a kicsomagoláshoz? (eclipse alatt mingw-vel le tudod fordítani)

[ Szerkesztve ]

(#2529) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2524) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Ugyanaz a gyártó is.
Minden ugyanaz, kivéve a perifériákat és az ifwi bint.

Ugyen a droidboot vagy dottos, vagy teclast?
Az enyémen redhook. Már azt sem tudom honnan horgásztam.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2530) tiki válasza _Soma77_ (#2528) üzenetére


tiki
tag

Szerintem itt a be és ki csomagoláson van a hangsúly .Ha tudnánk mivel ki , és be amivel eredetileg csinálták , akkor ugyan úgy vissza is lehetne csomagolni. Ergo ha a kulcs annyira szerepet játszana benne , akkor ki sem tudnád csomagolni.amíg nem ismert a kulcs.Illetve ha ki is , de hibásan pont azért nem fog egyezni. .

(#2531) _Soma77_ válasza tiki (#2530) üzenetére


_Soma77_
tag

a kicsomagolás nem más, mint az img-file-ok jó helyen törénő vágása, ehhez nem kell kulcs. ha nem módosítasz semmit, ugyan úgy össze is tudod rakni, és az aláírás blokk-hoz nem kell nyúlni. abban a pillanatban, ahogy valamihez hozzányúlsz (pl. ramdisk tartalma, pl. build.prop tartalmának megváltoztatása), alá kell írni az img-t, azaz a kiszedett aláírás érvényét veszti. ennek a legenerálásához nincs kulcsunk.

(#2532) tiki válasza _Soma77_ (#2531) üzenetére


tiki
tag

És mi van akkor , ha netalán van olyan tartalom amibe megegyezne ezen kulcs.Szerintem sok tablet van ami ugyan azt a belsőt takarja , csak a külső dizájn , vagy a név más , viszont ugyan azzal a belsővel van szerelve, stb stb stb.Sok ilyennel találkoztam már.

[ Szerkesztve ]

(#2533) _Soma77_ válasza tiki (#2532) üzenetére


_Soma77_
tag

nem tartom valószínűnek, szerintem minden kulcs egyedi.

(#2534) Abel válasza tiki (#2532) üzenetére


Abel
tag

Ez előfordulhatna, de eddig nem találtunk pont ilyen tabletet.
Az orosz fórumon tizenkét olyan márkát sorolnak fel, ami egy az egyben megegyezik a teclast-tal, így a ROM-jaik is kompatibilisek egymással. A miénk is csak néhány dologban tér el, de ez pont elég is hogy ne menjen a wifi/bt/kamera/akku.

[ Szerkesztve ]

(#2535) _Soma77_ válasza tiki (#2532) üzenetére


_Soma77_
tag

jaa, hogy te a hw kiépítettségre gondoltál. ..Abel-nek igaza van, mindegyik egy kicsit más, és az éppen elég, hogy az image-ben / firmware-ben lévő driverek ne passzoljanak -- ergó nem újrahasznosítható. Egyetlen járható út lenne forrásból újraépíteni mindent, de ez akkora meló, hogy nem éri meg a fáradságot. Egyébként is, hetente/havonta jönnek ki új modellek, majdnemhogy futószalagon, ami a pillanatnyi fogyasztói igényeket pontosan kiszolgálja, akkor meg, minek? (tudom, tudom, hobby, de akkor is...) :D Hamarosan jönnek a lolly-s cuccok, az emberek meg meg lesznek veszve, az fog kelleni...és a régi szépen megy a fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#2536) kenand


kenand
veterán

CWM Launcherrel indítva mindig ez a hibaüzenet: too many links

Mit tudok tenni?

(#2537) Abel válasza kenand (#2536) üzenetére


Abel
tag

Ez nem hiba, így működik és kész. Csak várj egy kicsit, és el kell indulnia a CWM-nek.

(#2538) szalaiz válasza Abel (#2537) üzenetére


szalaiz
csendes tag

Keeperv85: talán ez is mehetne a topicnyitóba. Engem is megzavart. :N

(#2539) tiki válasza _Soma77_ (#2535) üzenetére


tiki
tag

Igen arra gondoltam.A Lollipop meg már most is nagyon jónak vélem később meg még jobb lesz.Nyilván megfogja az emberek szédíteni az új dolgokkal mindig ez történik.

[ Szerkesztve ]

(#2540) stampedli


stampedli
tag

Üdv Urak!
Múlt pénteken a yt-os, Róbert-féle rom-ot húztam fel, de nálam is előjött a play hiba, úgyh felraktam inkább Ábel V3-át (4,9 GB). Eddig szinte tökéletesnek tűnik, de a street view nyavaja ismét jelentkezik. Érdekes módon a másikon szépen működött, de itt hiába frissítettem a maps apk-t (play-ről nem engedte), ugyanúgy szétesett, nagy pixelekből áll a kép.
Nem tragikus ez a probléma, de van esetleg vkinek ötlete, h ez mitől lehet, ill. hogyan orvosolható?
Köszi előre is!
Respekt!

(#2541) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello! Van ra mod valahogy,h tobb szabad memoria legyen a tableten? Tehat nem tarhely,hanem a rendszer kevesebbet zabaljon meg.

Laikus vagyok,nem ertek droidhoz sem linuxhoz. Telefonbol is iost hasznalok. :\

[ Szerkesztve ]

(#2542) Orionhilles válasza #21715712 (#2541) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Olvass egy kicsit az Android RAM kezeléséről :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2543) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#2531) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A kicsomagolás és a visszacsomagolás is megbukik egy sarkalatos ponton. Nem fixek a méretek! A fájlok pedig tartalmazzák ezeket, de hogy hol, azt a kicsomagolónak meg kell adni. Sajnos én nem vagyok c-ben jó, de ha érdekel a tlac által készített ki-vissza csomagolót te szerintem gond nélkül át tudod írni. Ha az "aláírás" az "init" (cmdline eleje) előtti szekció, akkor még akár más funkciója is lehet, az is lehet hogy teljesen felesleges. A visszacsomagolást pedig az eredeti fájlba írással valósítottuk meg, tehát bemásolja és átírja a megfelelő méreteket a kód.

Itt van a GXI-n tökéletesített verzió: [link]

A xolo x800 kernelt kis módosítással oda-vissza csomagolta ez is, persze miután ott páran megszívták a korábbi próbálkozásokkal és hibás flash után az eszközök többé nem keltek fel, ezt már valószínű meg sem próbálta senki...

Majdnem elfelejtettem: gcc > make

Ja és: a ramdisk-et lehetetlen érintetlen módon szétszedni és összerakni, akkor is, ha semmit sem írsz bele, mert cpio-ban van, aminek a tömörítési szintje egyrészt nem fix,másrészt mivel konténer lehet éppen gz vagy tar.gz vagy lzma... szóval még sok minden más is benne...

[ Szerkesztve ]

(#2544) fater01 válasza A.M.D. (#2525) üzenetére


fater01
tag

Ezt: http://itcafe.hu/tema/op3n_dott_tablet_melyviz/hsz_2464-2464.html

Ha sikerült a root, a továbbiakról érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

(#2545) vferi90


vferi90
tag

Csehektől: A v2-es particionálás működik a 16 GB-os verzión...

Köszönik szépen :))

[ Szerkesztve ]

Note9

(#2546) Keeperv85 válasza vferi90 (#2545) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Úgy látom rájöttek, hogy az a 16GB-os modul jó lehet ide... ;]

(#2547) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#2543) üzenetére


_Soma77_
tag

hát igen, az elején még nagyon érdekelt ez a téma, a 4pda-s srácoktól is sokat lehet tanulni (akik az ximgtool-t is írták) mivel az kiderült, hogy itt zárt a BL és minden img aláírt, hagytam is a témát...nekik sem sikerült aláírni, csak ott működik a tool, ahol nincs sha alapú (tipikusan sha256) aláírás ellenőrzés a kernelben. köszi az infót azért.

[ Szerkesztve ]

(#2548) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#2547) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én éppen azért vetettem fel a témát, mert szerintem ez sem zártabb, mint a többi. Ha pedig igen: ugye meg rajta a másik bootolader. Játszunk el gondolatban a lehetőséggel, hogy mi van akkor, ha a GXI bootloader is megy rajta... nyilván a ramdisk módosítása sok mindent nem lendít előre, de kulcs szerepe van bizonyos dolgokban még akkor is, ha kernelforrás nincsen... Pl. lehetne normális CWM is...

(#2549) _Soma77_ válasza Keeperv85 (#2548) üzenetére


_Soma77_
tag

és hogy lehet egy zárt bootloader-t kinyitni? (nem vagyok jártas a témában, de olyat olvastam, hogy van, ahol csak hardveresen nyitható ki - pl. tesztpontok összezárásával, vagy valahogy úgy...tiki lehet jobban tudja :D de az is lehet, h valamit félreértettem... :U )

(#2550) Keeperv85 válasza _Soma77_ (#2549) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:N

Fel szokták törni, de ott sem azért kell a tesztpont, hanem a beírása miatt, mivel azok a cuccok, csak úgy tudják ezt írhatóra csatolni.

...itt viszont lehet hogy van nyitott verzió. Vagy ez sem olyan zárt amilyennek tűnik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.