Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) philips20 válasza gallimi (#2300) üzenetére


philips20
aktív tag

mennyiidő után ? lehet hogy nem vártam eleget

(#2302) gallimi


gallimi
tag

Passz. Talán 4-5 perc de közben nem nyúltam semmihez. Picit izgultam én is.

(#2303) Heimdallr75 válasza philips20 (#2295) üzenetére


Heimdallr75
őstag

[link] nálam így futott le.

الغريبة في هذا الكوكب

(#2304) P.Miki


P.Miki
csendes tag

Köszönöm !!!

Én is feldobtam a konzervatívabb 4,9-t. Korábban volt róla szó, hogy megváltozik a gyári szám vagy nem. Nem változott meg!!

A nagyobb 5,58-al mi a tapasztalat?

(#2305) philips20 válasza Heimdallr75 (#2303) üzenetére


philips20
aktív tag

akkor el ba...tam :) nem vártam meg míg újra indul a tab, csak sötét volt a kijelző és le nyomtam.
ilyenkor mi van ? valaki írjon már nekem egy megoldást.

(#2306) GyureX válasza philips20 (#2301) üzenetére


GyureX
tag

Mivel en is igy jartam elsore, leirom, hogy siekrult rendbe hozni.

Elsore a script szerint hianyzott a particios tabla, utana lett feher usb. Flash tool fel, innen a romot betoltve a flash elment 68%-ig, de lett droidboot. Akkor a scriptet megint lefuttatva vegig ment egy hibaval, de a tablet elindult, viszont nem volt jo az aksikijelzes. Feldobtam ezeket memoriakartyara, kartya a tabban, cwm a launcher-rel betoltve. Ez alapjan formaztam a systemet, meg visszairtam a ket file-t. Majd droidboot-bol harmadjara hiba nelkul vegigment a particionalas, es lett egy szuper tabom. :)

Lehet, a veget egyszerubben is meg lehetett volna oldani, de hiba nelkul akartam, hogy lefusson a script.

[ Szerkesztve ]

(#2307) Mattb válasza P.Miki (#2304) üzenetére


Mattb
senior tag

En a nagyobb , 5,8GiB-est hasznalom, meg csak 1 napja, azota minden rendben fut, de meg korai levonni kovetkezteteseket. Tesztelem, hasznalom, majd irok rola.

(#2308) Mattb válasza Mattb (#2147) üzenetére


Mattb
senior tag

Tovabbra is erdeklodnek ez irant, hogy hogyan lehet lollipop-os navibart valamint ikonokat a gepre ratenni? Keresgeltem neten, xda-n de nemvolt valami vilagos. Aki tud ebben segiteni annak halas lennek :)

(#2309) philips20 válasza GyureX (#2306) üzenetére


philips20
aktív tag

a flash tool, nekem nem indul el, belépési pontot nem találja vagymi, WDU_GETPortNumber nem található a Dll-ben (WDAPI1100.dll)
van ilyen dll ed ?

(#2310) Orionhilles válasza Mattb (#2308) üzenetére


Orionhilles
senior tag

xposed, lollipop status bar :K

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2311) philips20


philips20
aktív tag

elindult, de most 5% nál ki írja hogy IFWI failed nálad volt ilyen ?

(#2312) Mattb válasza Orionhilles (#2310) üzenetére


Mattb
senior tag

Ez valoban olyan lett, rakerestem benne es talaltam is. Mostmar akkor csak kikell szedni a hangero es kepernyokep gombot. Arra csak a systemui masolas mukodik?

(#2313) Orionhilles válasza Mattb (#2312) üzenetére


Orionhilles
senior tag

A modded systemui-t bemásolod, és utána használod az xposed-es módszert, szerintem így jó lesz :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2314) Mattb válasza Orionhilles (#2313) üzenetére


Mattb
senior tag

Okes, megnezem.

Amugy az nemvolt teljesen kozepen, kicsit balra voltak a gombok 1-2 mm-t. Azt hogylehet megoldani? Gomdolom 1280*720-ra volt tervezve, ezert lehetett elcsuszva nem?

[ Szerkesztve ]

(#2315) GyureX válasza philips20 (#2311) üzenetére


GyureX
tag

Driverek fent vannak? Ebbol fent kell lennie mindkettonek.

[ Szerkesztve ]

(#2316) Mattb válasza Orionhilles (#2313) üzenetére


Mattb
senior tag

Sikerult. Csak az elobb emlitett dolog all fent, kicsit balra huz :)
Ikoncseret is talalni xposedban? Most neztem meg..nagyon klassz program amugy!

(#2317) Orionhilles válasza Mattb (#2316) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Szvsz. tuti van :K keress tovább hátha.

Balra húz: nem tudsz mit csinálni, max ha te magad szeded szét és rakod össsze a systemui-t :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2318) sb válasza _Soma77_ (#2281) üzenetére


sb
veterán

ha USB ikon van, akkor nincs más megoldás, mint a flash-tool, mert valszeg nincs droidboot-od, tehát launcherrel ne is kínlódj. Launcher a CWM felhúzásához kell, előfeltétele egy működő droidboot (ami most úgy látszik, nincs), így bármilyen backup felejtős sajnos.

Valami ilyesmit sejtettem én is, de nem tudtam hogy kéne kinéznie a droidboot-nak (fastboot leánykori nevén, ha jól gondolom - legalábbis a héten egy Huawei telefont pont hasonló módon rootoltam:
1. fastboot-ban indítás. adb-ből bootloader unlock.
2. fastboot-ban adb-ből utána cwm flashelése
3. cwm-ből supersu.zip felrakása).

A tabnak semmi baja, megy rendesen amúgy.

Ha jól gondolom és nincs droidboot, vagyis cwm, akkor root sincs ha jól sejtem (legalábbis cwm-ből telepített supersu.zip). Csak ha flashelek egy eleve rootoltat... persze azt is csak flashtool-ból. ? :(

[ Szerkesztve ]

(#2319) sb válasza _Soma77_ (#2283) üzenetére


sb
veterán

A launcher is csak úgy indul el, ha megy a tab, rendesen bekapcsolva. Ilyenkor ír ki ADB kapcsolatot a launcher.

A leírás szerint ha kikapcsolom a tabot (USB-ről lehúzva) és 5mp power+vol_up -ot nyomok akkor bejön a logó, bevillan a nagy fehér USB ikon és azonnal el is tűnik.

Tehát semmi - más eszköznél megszokott - fastboot/download, akárminek hívjuk is felületet nem látok. :(

Garival az a gondom, hogy mivel vigyem vissza? A tab megy. Arra nem hivatkozhatok, hogy droidboot nem indul. :D

[ Szerkesztve ]

(#2320) Mattb válasza Orionhilles (#2317) üzenetére


Mattb
senior tag

Az nagyon nehez? Valaki esetleg jartas ilyenben itt?

(#2321) edeleny válasza Mattb (#2307) üzenetére


edeleny
őstag

Ezt, honnan lehet leszedni?
Mármint az 5.9 Gb-t!
Most tettem fel a 4.9-t a kollégám gépére, tökéletesen felment Ábel Scriptjével!
Minden rendben volt.
DE
Kipróbálnám az 5.9-t is!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2322) philips20 válasza GyureX (#2315) üzenetére


philips20
aktív tag

fent, de pont rájuk hivatkozik, újra rakom őket

(#2323) sb válasza _Soma77_ (#2280) üzenetére


sb
veterán

Vol_DOWN+power-re semmit nem csinál.

Egyébként Vol_up+power-rel az USB ikonig jutva (úgy, hogy az usb kábel már rá volt dugva, ha nincs rádugva akkor csak felvillan és kikapcsol/semmi nem történik, mint írtam) a flashtool connected-et írt ki.

(#2324) philips20 válasza sb (#2323) üzenetére


philips20
aktív tag

nálam is ez van, most újra rakom a 2 drivert, és megpróbálom újra a flashtool-t

(#2325) Mattb válasza edeleny (#2321) üzenetére


Mattb
senior tag

Abel publikalt egy v3as scriptet, abban benne van a az 5,8 as particionakas is. Abban ket cmd fajl van. Par oldallal hatrebb megtalalod.

(#2326) sb válasza philips20 (#2324) üzenetére


sb
veterán

Szólj majd ha jutottál valamire...
Flashtool-lal nem szívesen vacakolnék, főleg ha ahhoz nincs gyári rom, amit fel lehet vele tenni. Már ha ezt jól értettem Somától.

Még laptopon win7 alatt én is talán megpróbálom majd, de nem hinném, hogy a driverekkel van a gond. Már eleve hiányoltam a tabon valami felületet az USB ikonon kívül. :(

Meg ugye időből van a legkevesebb... :(
Pedig már gyártottam az Ábel féle scriptől egy köztes 5.5GB-os partíciós file-t, de úgy néz ki semmi nem lesz belőle. A root meg különösen fáj. :(

(#2327) philips20 válasza sb (#2326) üzenetére


philips20
aktív tag

még mindig nem jó, megint ugyan azt írja ki, 5% nál, megáll, legalább a boot ig el kéne jutnom, hogy fel pakolhassam az egyik particionált rom ot.


[link]
ezt írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#2328) syler123 válasza philips20 (#2327) üzenetére


syler123
veterán

Kösd másik usb portra.

(#2329) philips20 válasza syler123 (#2328) üzenetére


philips20
aktív tag

ugyanaz

(#2330) _Soma77_


_Soma77_
tag

valószínűleg kifogtál egy olyan tabot, amelyben nincs droidboot, azaz eleve hibás, hiába megy normál módban. Ezek a tab-ok a gyári OTA frisstéseknél egyből elhasalnak, és akkor már bekapcsolás sem jön össze. Ezért mondták itt sokan a fórumban, hogy még mielőtt megvennéd, nyittasd ki a dobozt, és nézd meg, hogy van-e droidboot (volumeUP+power amig be nem jön) -- azok a gépek, ahol van droidboot, nagy valószívűséggel a gyári OTA update-eket is gond nélkül viszik (a többiek viszont nem, sajnos) Tehát itt három dogot tehetsz szerintem:

1) Használod, ahogy van addig, amig össze nem omlik. Ebben az esetben sajnos semmilyen mentést nem tudsz csinálni, mert nincs CWM,és nagy valószínűséggel úgyis a szervizben köt ki.

2) beadod szervizbe, mert az nem rendes működés, hogy nincs droidboot.

3) nekiállsz saját felelősségre Intel Flash Tool--ozni, és jó eséllyel 10-20 perc alatt lesz egy működö tabod. (de ehhez idegrendszer kell, mert nem szokott elsőre összejönni, ill. volt itt korábban olyan srác, akinek az Intel Flash tool semmit nem volt hajladó csinálni 5% után, és nem tudtuk kideríteni, miért) -- szóval ez a módszer sem biztos, hogy 100%-ban működni fog nálad.

(#2331) philips20


philips20
aktív tag

a frissitések simán felmentek, működött rendesen, de most ahogy írtad a flashtool 5% után hibát ír ki.

(#2332) _Soma77_ válasza philips20 (#2327) üzenetére


_Soma77_
tag

amit mindenképpen tegyél meg:

File > Options > Auto Updater > Disable
Log ablak felett jobbra "On demand flash"-t pipáld be -- sokszor szokott segíteni, ha sz.rakodik az USB

Nálam nem minden USB port-ról megy a flash -- van, ahonnan soha, a másikról 10x-kell próbálni - szóval kitartás! szerintem össze kell jönnie! :K

szerk: USB kábel csere is szokott segíteni - én pl a gyári USB kábelt használom, másik kábellel nem jött még össze...

ha van a gépben USB hub, az meg tudja nehezíteni a dolgokat, mert a win hajlamos váltogatni a protok között...az ifwi flah-elésnél meg van egy pont, amikor droidba akar váltani (elsötétül a képernyő) és olyankor a win sokor ledobja a kapcsolatot...

egy szó mint száz, az intel flash tool-lal kapcsolatban nehéz 100%-ban megbízható tanácsot adni, mert nagyon függ a géped kiépítésétől és a driver-ektől...

[ Szerkesztve ]

(#2333) philips20 válasza _Soma77_ (#2332) üzenetére


philips20
aktív tag

a rendszer már nem jön be :), csak a fehér usb ikon.

(#2334) gallimi


gallimi
tag

Lenne egy kérdésem. Az xposed-et honnan és hogyan tudnám feltenni? Dobna valaki egy linket. Köszi.

(#2335) _Soma77_ válasza gallimi (#2334) üzenetére


_Soma77_
tag

itt van egy leírás, ahonnan letölthető: [link]

(#2336) syler123 válasza philips20 (#2333) üzenetére


syler123
veterán

Van másik PC-d? Próbáld meg azon, lehet másik alaplappal, usb vezérlővel menne a flash, mindenképpen próbáld meg haver vagy rokon gépén.

poczabence: +1, nem is rossz ötlet, ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#2337) poczabence válasza philips20 (#2333) üzenetére


poczabence
tag

Ahogy látom ékezetes mappában vannak a fájlok. Próbáld meg olyan mappából, ahol nincsenek ékezetek.

Esetleg on-demand on flash-t pipáld be és úgy próbáld!

[ Szerkesztve ]

(#2338) philips20 válasza syler123 (#2336) üzenetére


philips20
aktív tag

van másik. meg nézem azon is

(#2339) philips20 válasza poczabence (#2337) üzenetére


philips20
aktív tag

asztalra kiteszem az lehet hogy segít ?

(#2340) syler123 válasza philips20 (#2339) üzenetére


syler123
veterán

Próbáld meg, simán flash mappa az asztalon, benne minden ami kell.

(#2341) philips20 válasza poczabence (#2337) üzenetére


philips20
aktív tag

király vagy :)))

ékezetes mappa volt a baj :)

(#2342) gallimi válasza _Soma77_ (#2335) üzenetére


gallimi
tag

Köszi

(#2343) philips20


philips20
aktív tag

viszont most 61% nál ált meg
[link]

(#2344) GyureX válasza philips20 (#2343) üzenetére


GyureX
tag

droidboot lett a tabon?

(#2345) philips20 válasza GyureX (#2344) üzenetére


philips20
aktív tag

igen most benne van, tudok lépkedni a menüpontokban, most mit csináljak?
mehet rá az újraparticionált rom ? vagy még nem

(#2346) poczabence válasza philips20 (#2343) üzenetére


poczabence
tag

A flash.xml-ből töröld ezt sort:

<command>
<string>sleep</string>
<timeout>25000</timeout>
<retry>2</retry>
<description>Sleep 25 seconds</description>
<mandatory>1</mandatory>
</command>

Szerintem ez lehet gond. Bár droidboot-od szerintem már így is van.

Szerk.: Látom, hogy tényleg van. :) Innen kövesd GyureX leírását. :)

[ Szerkesztve ]

(#2347) philips20 válasza poczabence (#2346) üzenetére


philips20
aktív tag

van boot, de én most az új rom ot akartam fel rakni, most már hogy van boot om, nyomhatom az újra particionált rom ot ?

(#2348) GyureX válasza philips20 (#2345) üzenetére


GyureX
tag

Nem akarok hulyeseget mondani, valaki nyugodtan javitson ki. Ha most cwm-bol vissza lenne irva a ket mmcblk0boot, es utana particionalni, az nem lenne egyszerubb?

[ Szerkesztve ]

(#2349) Mattb válasza GyureX (#2348) üzenetére


Mattb
senior tag

Nem, ugyanis most csak drodbootnal radugja a gepre es elinditja a cmd-t az pedig seperc alatt atparticionalja..

(#2350) GyureX válasza Mattb (#2349) üzenetére


GyureX
tag

De utana nem lesz jo az aksikijelzes, nalam legalabbis.

Csak azert kerdem, mert lehet eleg lett volna ket kort futnom a script-tel, es nem harmat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.