Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Aryes válasza Simba86 (#2949) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem hülyéztelek le egyáltalán. Csak a leírásod alapján az jött le, hogy ugyan nem tudod, hogy mik a lib fájlok, de úgy gondoltad, minek az oda, biztos csak azért van a csomagban, hogy kilóra meglegyen a súlya. :Y
Saját bevallásod szerint nem értesz hozzá, de azért hiába tudod, hogy recovery alól kell telepíteni, csak nem úgy csinálod. Amúgy meg nem kell utánanéznem ahhoz, hogy tudjam: rootolva kézzel is lehet ezeket telepíteni (kivéve, amit nem). ;)

[ Szerkesztve ]

(#2952) Simba86 válasza balika011 (#2950) üzenetére


Simba86
senior tag

köszönöm, sikerült a lib/arm mappába másolva :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2953) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Baj van. :)
Elfogyott a helyem, és gondoltam, megoldom az SD-re telepítést. Viszont amióta feltelepült a modul, és újraindítást kért, nem kapcsol be, csak a bootanimáció pörög újra és újra. Mit lehetne kezdeni vele?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2954) balika011 válasza pocokxx (#2953) üzenetére


balika011
senior tag

Recoveryben csinálsz egy gyári visszallítást.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#2955) pocokxx válasza balika011 (#2954) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor ugye elveszik minden mentés is, igaz? Egy játékban már nagyon sok időm benne van. nem tudom valahogy menteni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2956) philips20 válasza pocokxx (#2955) üzenetére


philips20
aktív tag

Igen el veszik minden.

(#2957) pocokxx válasza philips20 (#2956) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Sima factory reset kevés volt... A Flash pedig kilép "windriver error 0x20000015"

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2958) pocokxx válasza pocokxx (#2957) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Másik kábellel végigment...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2959) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ismét elakadtam. Flash végigmegy, bejön a strandpapucs, cwmből formázom a /system partíciót, viszont a visszamásolásnál nem hajlandó beolvasni a fájlokat a külső sd-ről, pedig rajta vannak...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2960) pocokxx válasza pocokxx (#2959) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Leformáztam, majd visszamásoltam gépről. Így sikerült. Mentés odalett, de most legalább van helyem... :(

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2961) #21715712


#21715712
törölt tag

Tudtok olyan modott amivel a dark* progival a navibar fenyereje is csokentheto?

(#2962) balika011 válasza Simba86 (#2952) üzenetére


balika011
senior tag

Te melyiket használod? Egy liket tudsz adni?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#2963) NePee válasza #21715712 (#2961) üzenetére


NePee
csendes tag

Én még nem láttam olyat ami ezt megoldaná.

(#2964) Aryes válasza pocokxx (#2960) üzenetére


Aryes
nagyúr

Valamelyik okos igazán szólhatott volna, hogy hogy kell cwm alól számítógépre adatmentést csinálni egy appról, így nem veszett volna el az a játékállás sem, amiben annyi munka volt... Persze csak abban az esetben, ha korábban már engedélyezve volt az usb hibakeresés.

[ Szerkesztve ]

(#2965) pocokxx válasza Aryes (#2964) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, erre vártam volna... De most már mindegy, úgyis sok időmet elvette.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2966) Aryes válasza pocokxx (#2965) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnálom, ha előbb látom, írtam volna...
A jövőre nézve azért nem árt, ha megtanulod, sajnos pontosan nem tudom az adb parancsokat fejből, de ki lehet guglizni.

(#2967) Simba86 válasza balika011 (#2962) üzenetére


Simba86
senior tag

A másik open dott topicban a link :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2968) tupuk válasza Simba86 (#2967) üzenetére


tupuk
aktív tag

Üdv, a mélyvízes profiktól kérdem, hogy milyen mikrofonos fülhallgató passzol ebbe a tabba, amin a füleshang és a mikrofonhang is szépen megy, azaz lehet vele voip-telefonálni?

Nekem van egy sima mikrofonos fejhallgatóm, amivel eddig az asztali számítógépen skype-oltam, de annak ugyebár két vége van, külön-külön a mikrofonnak és a fülnek. Én vettem hozzá az ebay-en egy adaptert, ami a tabon lévő egy jack-csatlakozót kétfelé szedi, ami meg is jött egy hónap alatt Kínából, de sajnos nem jó, mert a mikrofonhang nem megy rajta át. Ha tud valaki jó adaptert, akkor linkkel együtt kérem mutassa meg nekem, hogy meg tudjam rendelni.

Tehát vagy egy jó mikis fejhallgató, vagy egy jó adapter kellene nekem, utóbbit preferálnám, de már mindegy is melyik csak működjön végre. Hihetetlen hogy nem tudom rendesen használni pedig már több mint egy hónapja megvettem és pont a voipolás lenne a fő célom vele.

(#2969) Aryes válasza tupuk (#2968) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kipróbáltad, amit a másik topikban írtam?

(#2970) NePee válasza tupuk (#2968) üzenetére


NePee
csendes tag

Szerintem nincs mikrofonbemenet a jack aljzaton. Az iPhone-os headset-el is csak akkor szól normálisan ha nyomva tartom a headset gombját. Ez 3 pines jack csatlakozóra utal.(Esetleg nokia szbvány ?)

(#2971) Garry84 válasza NePee (#2970) üzenetére


Garry84
tag

Pontosan, régi szabvány. Az Apple headsetek, valamint pl. a Samsungok az S2-től fölfelé az új CTIA szabványú füleseket támogatják. A mi kis csodánk OMTP szabvány. A föld és a mikrofon bekötése van megcserélve (Apple kezdte el, hogy csak a saját fülessel menjenek az iPhone-ok).

Szóval OMTP headset kell (pl. ZTE Blade, Grand X In).

Egyszerű megállapítás: tapasztalatom alapján ha fehérek a gyűrűk, akkor CTIA, ha fekete, akkor OMTP. Nem 100%, de jó kiindulási alap!

(#2972) kenand


kenand
veterán

megcsináltam az átpartícionálást, ment is rendesen, de most hiáa van még 3.5 Gigbyte helyem azt írja nem tud telepíteni semmit, mert nincs hely.....
Ötlet?

(#2973) Orionhilles válasza kenand (#2972) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Factory reset?

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2974) kenand válasza Orionhilles (#2973) üzenetére


kenand
veterán

Úrapartícionáltam...

(#2975) Orionhilles válasza kenand (#2974) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Az tiszta sor. De a mentésedet is visszaállítottad?
Ha igen, factory reset és húzd vissza újra a mentésedet.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2976) Aryes válasza Orionhilles (#2975) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet, hogy a mentéssel van gond, és visszaállítás után mindig ez lesz, hiába csinál factory resetet...

(#2977) Orionhilles válasza Aryes (#2976) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Akkor ne állítsa vissza a mentést :DDD

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2978) tupuk válasza Aryes (#2969) üzenetére


tupuk
aktív tag

Ki, de sokra nem mentem vele. Nem igazán hallottam eltérést, amikor a drótot nagyon húzgáltam a miki csatijában, akkor néha egy egész kicsi zajt (recsegést) sikerült kipréselnem belőle, ennyi.

Érdekesség, hogy egy klippet töltöttem fel a tabra, azt hallgattam a teszt közben, és hát a klip instrumentális zenéje az egész jól átjött, de az énekesek hangja vagy egyáltalán nem hallatszott, vagy valami egészen halkan néha.

Nem tudom milyen szart sikerült beszereznem, de hogy nagyon nem passzol a tabhoz az tuti.

Tényleg senki nem tud belinkelni egy passzoló adaptert? :(

(#2979) tupuk válasza NePee (#2970) üzenetére


tupuk
aktív tag

4 pines, és van rajta mikrofonbemenet is, csak nem ott ahol kéne. Ezt a szart rendeltem, mert odaírták kék betűkkel, hogy nem jó Iphone-hoz, gondoltam akkor Nokiás szabvány, ehhez jó lesz. De frászt jó.

(#2980) Aryes válasza tupuk (#2978) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha ez igaz, és rendesen rövidre zártad a mic részét (akár nokia, akár iphone kompatibilis az elosztó, ettől mindenképp rendesen szólni kéne), akkor nagyobb összegben le merném fogadni, hogy valamiért nincs teljesen bedugva a jack az aljzatba. Talán rövidebb a szára. Hasonlítsd össze egy olyannal, ami rendesen szól.

(#2981) yogee válasza Garry84 (#2971) üzenetére


yogee
tag

Hali.
Neked mukodik is a mikrofon resze? Nalam Nokia headsettel annyi tortenik, hogy a hallgato szol, de a mikrofon nem aktiv, de a tablet mikrofonja tovabbra is mukodik... Egyebknt fekete a muanyag gyuru rajta..

(#2982) Garry84 válasza yogee (#2981) üzenetére


Garry84
tag

Igen, teljesen kezeli. Valószínűleg tényleg az lesz, hogy rövid a jack, nem ér be végig. Nekem egy Samsung EHS48 van, ez megegyezik az EHS44-gyel, de OMTP csatlakozású. Ebayen szilárd-folyékony ürülékért találsz. Ez a kettőt csomagolta egy időben a Samsung mindenhez, szerintem meglepően jó cucc - értelemszerűen az "ingyenes" headsetek között. Az EHS60/62/64 hangra kb. ugyanez, de szerintem kényelmetlenebbek. 64-ből létezik CTIA és OMTP is.

(#2983) yogee válasza Garry84 (#2982) üzenetére


yogee
tag

Az én headsetemen WH-102, HS-125 és made in vietnam :) van...

(#2984) tupuk válasza Aryes (#2980) üzenetére


tupuk
aktív tag

Nem tudom, hogy rendesen rövidre zártam-e, amennyire ez a pici lyuk engedi, próbáltam.

Próbáltam újra beljebb is tolni a jack-et, ha már ezt írtad, de nem ment, koppanásig toltam. A szára szabvány hosszú.
Ellenben ahogy próbálgattam, és ki-be húztam, volt egy pont, ahol jobban szólt a hang, a klipp énekhangját is hallottam. Ez akkor volt, amikor nem teljesen volt bedugva, hanem egy-másfél mm-rel (azaz kb 1 pin-nyi távolsággal) kijjebb volt mintha a maxra bedugtam volna. Na ennek nagyon megörültem, gondoltam akkor talán eddig túlzottan is betoltam ez volt a baj, és mindjárt ki is próbáltam vopira. De ugyanúgy süket volt a mikije mint eddig.
Ez van, ez az adapter egy kalap szamóca, ezzel soha nem fogok telefonálni, vennem kell másikat, csak lövésem sincs mit.

(#2985) Keeperv85 válasza tupuk (#2984) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A kép alapján ez egy fehér gyűrűzött CTIA adapter, neked meg egy fekete gyűrűzött OMTP kéne... A leírása meg nem jó szerintem. Az egész vacakolásban az a röhej amúgy, hogy nekem két olyan eszközöm is van, amihez zöld gyűrűs fülesek vannak, az egyik CTIA, a másik azért is OMTP... :U:W

(#2986) kenand válasza Orionhilles (#2975) üzenetére


kenand
veterán

Google vissztolta a mentéseket, az ID-t meg visszaállítottam geminivel

(#2987) Orionhilles válasza kenand (#2986) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Próbáld meg azt, hogy nem engeded visszaállítani, és csináld manuálisan az appok telepítését. Az ID - t meg egyelőre ne állítsd vissza, csak miután kiszűrtük, hogy mi nem kerek :K.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2988) Aryes válasza Keeperv85 (#2985) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt akartam kideríteni a rövidzárral, de a kísérlet nem sikerült. Ennek ellenére szerintem is az van, hogy a leírás rossz (vagy Jó a leírás, csak mellényúlt a kis kínai a csomagolásnál :) ).
Át kéne forrasztani a vezetékeket sztem és jó lenne. Meg is csinálnám, csak messze van. :)

(#2989) Keeperv85 válasza Aryes (#2988) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lehet hozzá fordítót kapni, de persze ne idehaza... :W

(#2990) kenand válasza Orionhilles (#2987) üzenetére


kenand
veterán

Más is járt már így, hogy nem engedett telepíteni appokat hiába volt 3 GB szabad hely?
ID-t a HBO Go és Tarrr Tv miatt kellett visszaállítanom...

[ Szerkesztve ]

(#2991) tiki válasza tupuk (#2984) üzenetére


tiki
tag

Felesleges ki be húzogatni , és gyilkolni az aljzatot.Ugyanis nincs kiképezve , és egyáltalán nem is olyan az aljzat , hogy az képes lenne/legyen egy fülhallgatós mikrofon kezelésére.A Bluetooth javasolnám erre a célra.Lehet kapni Bluetooth headset et.Azzal működni fog , de a fülhallgató aljzaton soha.

(#2992) Garry84 válasza tiki (#2991) üzenetére


Garry84
tag

De, működik. Dugj be egy OMTP headsetet és tegyél fel egy mikrofontesztert. Ütögesd meg a headsetet bedugva a tab mikrofonját, semmit nem reagál. A headseté igen. Tupuk esetében valószínűleg nem olyan kiosztású a headset, vagy rossz.

(#2993) Garry84 válasza Keeperv85 (#2989) üzenetére


Garry84
tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési időm.

Keeperv85, mint rutinos Inteles, jól tippelek, hogy minden Intel mobilcucc OMTP?

[ Szerkesztve ]

(#2994) Keeperv85 válasza Garry84 (#2993) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem vagyok 100%-ig meggyőződve róla, de van egy olyan érzésem, hogy erős tipp. Szóval: elég valószínű...:K

(#2995) tiki válasza Garry84 (#2992) üzenetére


tiki
tag

Mondom , hogy nem működik , Nekem nem kell tesztelgetni bizonygatni mivel van lehetőségem megvizsgálni a fülhallgató aljzatot .Nekem nem kell semmiféle mikrofonteszter fizikailag nincs lehetőség az aljzaton keresztüli mikrofon jelátvitelre , mert nincs kiépítve.Az amit írsz az pedig azért lehetséges , mert a headsetet ütögetve a hangszóróján keresztül némi jelet érzékel , de ez nem alkalmas egyáltalán beszéd átvitelére.Mint tudjuk hangszóró is alkalmas mikrofonozásra , de ez nem egyen értékű egy erre a célra létező mikrofonokkal.Ezért érzékeli úgy mintha lehetne használni , de a program átver hisz nincs mikrofon jelvezeték a fülhallgató aljzatban .Nincs is annyi érintkező benne , akkor hogy is működne hm ??? :Y

(#2996) yogee válasza tiki (#2995) üzenetére


yogee
tag

Amit írsz és az én példám (mind a kettő szabványú headsettel kipróbáltam) azt feltételezi, hogy több különböző alaplappal szerelt példány lehet. Máskülönben nem működhetne több embernek is a nokiás headset. max arról lehet szó, hogy nekik is a tab saját mikrofonja működik, de azt gondolom észrevették volna már...

(#2997) tiki válasza yogee (#2996) üzenetére


tiki
tag

Nem tudni milyen felépítéssel vannak ezek a tabok.Viszont nem hinném , hogy annyira nagy lenne az eltérés.Főleg a komponenseket illetően.

(#2998) Aryes válasza yogee (#2996) üzenetére


Aryes
nagyúr

És az hogy lehet, hogy volt, akinek bedugott fülessel elnémult a beépített mikrofon? Vki ilyet is írt néhány hete.

(#2999) yogee válasza Aryes (#2998) üzenetére


yogee
tag

Nem tudom, lehet, hogy ő nem 4 hanem 3 pólusú jack-et dugott rá..
Én most nem tudom kipróbálni, de lehetne vele próbálkozni..
Viszont amit ír tiki, hogy 3 pólusú csatlakozó van benne az jelenthet valamit...

(#3000) tiki válasza Aryes (#2998) üzenetére


tiki
tag

Próbáld ki csinálj zárlatot az aljzatban , és akkor is elfog némulni .Egyébként abban az esetben is ezt történhetett .Nagyon nem próbálkoznék ezzel amúgy , mert ha kiüti a hang csipet , akkor aztán sehogy sem fog szólni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.