Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Aryes válasza Keeperv85 (#2740) üzenetére


Aryes
nagyúr

Viszont jó lenne az összefoglalóba beírni, amiről tegnap szó volt, a teclast rom flashelése utána boot partíciók helyreállítását meg a két file-t.

(#2752) Keeperv85 válasza Aryes (#2751) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Türelmed kérem ezzel kapcsolatban! :R

Elküldtem egy szakmailag nálam vélhetőleg jobban felkészült fórumtársunknak is, hogy nézz át ő is! Láthatóan én nem értek hozzá...

Ez lenne a terv:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2753) Aryes válasza Keeperv85 (#2752) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak azért "sürgetlek", mert a másik topikban éppen javasoltam valakinek az összefoglaló alapján történő hibaelhárítást.

De engem légyszi ne vegyél bele, mert én csak bemásoltam, amit nálam okosabbak találtak ki.
Meg ezt a terminál emulátoros dolgot is hanyagolnám, ADB-n keresztül sokkal nehezebb félreütni egy karaktert, illetve könnyebb copy-paste bemásolni a sorokat, gép meg usb úgyis adott a flashelés után.

[ Szerkesztve ]

(#2754) Keeperv85 válasza Aryes (#2753) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pontosan ezért írtalak bele téged, mint alternatívát, ha valakinek nem jönne össze, vagy nehezebbnek tűnne! Ha szeretnéd, azt a részt persze átírom úgy, hogy téged kihagylak és a te leírásod szerint készítek egy másikat a link helyett. Ám megvagy a topicban szóval szerintem felesleges lenne. Ha megtalál valaki a keresővel, úgyis mindegy. :)

Lehet natívban adb-vel is, de ahhoz meg a driverek miatt nem lesz egyszerű senkit "hozzászoktatni"...

(#2755) Aryes válasza Keeperv85 (#2754) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem rejtőzködöm. :) Csak nem akarok idegen tollakkal ékeskedni. Írd oda szerintem az ADB-s megoldást az összefoglalóba. Ja, tényleg, abban igazad van, hogy ráadásul előtte be kell bootolni a teclast romot és aktiválni az usb hibakeresést. Ezeket se árt beírni, mert hasznos dolgok és nem egyszerű összehozni, én is kínlódtam a driverekkel, mire összejött.

(#2756) Keeperv85 válasza Aryes (#2755) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Rendben. Majd átfogalmazom úgy, hogy te foglaltad össze, ezzel nem "ékeskedsz" vele, csak ügyesen összeszedted, rendben? ;)

...viszont az egyszerűbbnek tűnő megoldáshoz meg kell egy CWM telepítés... hajaj... :U

[ Szerkesztve ]

(#2757) Aryes válasza Keeperv85 (#2756) üzenetére


Aryes
nagyúr

Há'mmer éppen én voltam itt akkor. :)

Nem mondtam, hogy egyszerűbb a cwm. :) De ha választhatok, hogy kézzel gépeljek be egy rakás - nekem - értelmetlen karaktert, vagy copypaste-eljem gépről, biztos utóbbit választom. Elég egy szóközt elütni és elakad a dolog, pláne ha vki számára ismeretlen a parancssor.

(#2758) dinin


dinin
tag

Következő a problémám:
Tab kikapcsolt állapotban tölt csak.
Bekapcsolva töltőre dugás után, egy pillanatra felvillan a töltés jelzés, utána nem vesz fel töltést. Több kábelt és töltőt is próbáltam, gépen keresztül is megpróbáltam. Factory reset már volt, a gyári romot is megkíséreltem flashelni de mindig megállt 60%-on a flasher. Feltettem az 5,8 gb-os romot, de még most sem tölt. Ismétlem, kikapcsolva tölt, és bekapcsolva is egy pillanatra kijelzi, majd nem tölti tovább. Mi lehet a gond?

(#2759) Keeperv85 válasza dinin (#2758) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem biztos, hogy bármi köze van hozzá, de az ifwi rendben van, tehát a két bootszekciót visszatöltötted már?

(#2760) balika011 válasza Keeperv85 (#2759) üzenetére


balika011
senior tag

Érdekes, hogy azok alapból a qcom cuccokon rejtett. (Kernelben, driver szintileg.)

A uefi-s tabomon sem látszanak. (Vagy totál nincsekek.)

A VRL-t megnézted már?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#2761) Keeperv85 válasza balika011 (#2760) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nézném én: nincsen ilyen tabletem... Nem tudom megnézni... :B

(#2762) balika011 válasza Keeperv85 (#2761) üzenetére


balika011
senior tag

Laptoppal be kell menni a -ba, és megnézni.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#2763) Aryes válasza balika011 (#2762) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#2764) dinin válasza Keeperv85 (#2759) üzenetére


dinin
tag

Igen, flash után a leírt módon visszaraktam a mmcblk img-ket. Lehet, hogy hardveres hiba, de akkor miért érzékeli egy pillanatra a töltést, és kikapcsolva miért tölt?

(#2765) Keeperv85 válasza dinin (#2764) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A kérdés teljen jó, csak az a baj, hogy fogalmam nincs. Viszont így elviheted garanciális cserére, illetve ha van rá lehetőség, hogy ki tudjuk zárni nem-e a töltő a bűnös: meg kéne nézni lehetőleg másik töltővel is!

(#2766) Garry84 válasza dinin (#2764) üzenetére


Garry84
tag

Bekapcsolva ténylegesen nem tölt, vagy csak nem jelzi? Akkustatot néztél?

(#2767) dinin válasza Keeperv85 (#2765) üzenetére


dinin
tag

Visszavinni nem tudom mert m€g nem sikerült feltenni a gyári romot. Ma veszek egy nagyobb töltőt, és megpróbálom azzal.

(#2768) philips20 válasza dinin (#2767) üzenetére


philips20
aktív tag

Hang van rajta ?
És az előlapi kamera működik ?

(#2769) Jhonny Cage válasza dinin (#2767) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Nálunk is ugyan ez a probléma van, teljesen gyári a tab, rootolva sem volt, egyik napról a másikra hol tölt, hol nem, bár jelzi a töltésr de 1% ot sem megy feljebb, kikapcsolva viszont jól tölt.

(#2770) #33983232 válasza dinin (#2767) üzenetére


#33983232
törölt tag

Akkuvezèrlès csip lehet a gond ,nálam meg nincs sleep mód akkuról, mert csontra fagy 😈. Igy küldték vissza a csodaszervízükből...

[ Szerkesztve ]

(#2771) sinya123


sinya123
csendes tag

Valaki tudja azt, hogy hogyan lehet flash playert működésre bírni a tableten? Próbáltam már a delfines böngészőt is ics flashel, de nem megy.

(#2772) Freddycom válasza sinya123 (#2771) üzenetére


Freddycom
őstag

Puffin web browser.

(#2773) Keeperv85 válasza sinya123 (#2771) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Valószínű nem is fog. Száműzte a Google a támogatást... :U

Oké,lehet mégis... :B

[ Szerkesztve ]

(#2774) philips20 válasza Freddycom (#2772) üzenetére


philips20
aktív tag

Igen, a puffin az jó, nekem is csak azzal müködik.
Illetve dolphin is jó lenne, csak az utolsó frissités óta nem jó.

(#2775) sinya123 válasza Freddycom (#2772) üzenetére


sinya123
csendes tag

Köszi! Még egy kérdésem lenne. Felrsktam a real racing 3 és a hangja a játéknak erősen laggol. Angol oldalak azt írják hogy ez a 4.4.2 robot hibája. Hogy lehet ezt megjavítani?

(#2776) dinin válasza Jhonny Cage (#2769) üzenetére


dinin
tag

Akkor nem egyedi hibáról van szó. Ezek szerint a gyári, érintetlen rendszert futtató gépeknél is előfordul. Egy darabig még használom így, hátha idővel még valami elromlik a budget tabletben, aztán meg megpróbálom megcsináltatni. Köszönöm a segítséget!

(#2777) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Sikeresen átformáztam én is 5,8 GB-osra, de nálam is jelentkeznek a hibák. Letöltöttem a Terminal-t a tabra, a $ su parancsot meg is ette, engedélyeztem a root jogot. Ennél a lépésnél viszont elakadtam:
# dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
Azt írja, hogy no such file or directory. Már többen is írták a fórumban, de ahogy láttam válasz nem jött rá. Mi a megoldás? Az SD kártyát egyébként nem external_sd-ként látja, hanem sdcard1-ként.

(#2778) Orionhilles válasza krisi047 (#2777) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Ezt a parancsot CWM alól kell kiadni.
CWM elindít, adb shell nyit, és pötyög :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2779) Keeperv85 válasza Orionhilles (#2778) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A rendszer alatt másképp van a csatolási pont neve? :B

Én kérek elnézést... azt hittem megegyezik a CWM alatt használt elérési úttal...

(#2780) Aryes válasza krisi047 (#2777) üzenetére


Aryes
nagyúr

dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0

helyett próbáld meg ezzel:

dd if=/storage/sdcard1/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0

és a másik sort is ennek az analógiájára.
Vagy cwm alól próbáld az eredeti sort.

(#2781) krisi047 válasza Aryes (#2780) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi. Már csak egy fekete folt maradt, hogyan kerül fel a CWM, és legfőképp honnan? Lehet ez az alapműveltség része, mert a topikban egy gyors keresés alapján nem volt róla infó. :)

(#2782) Aryes válasza krisi047 (#2781) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát tényleg nem értem, hogy ilyen alap dolgok miért nincsenek a téma összefoglalóban, egy rakás érdektelen információ viszont ott van... A telepítést, használatot az eredeti topikban tárgyalták sokat, ott keress utána.
Innen töltsd le a zipet, a benne lévő bat fájlt futtasd úgy, hogy a tablet be van kapcsolva. Nem kell semmit csinálni, a tablet újraindul, molyol kicsit, majd elindul a cwm recovery. Nem marad rajta, kikapcsolás után visszaáll a gyári recovery! Ezután ne nyomj meg semmit, mert újrakezdő az egészet, hanem csak simán csukd be a dos-os ablakot. Ezután lépj be ADB shell-be, a többi le van írva.

(#2783) Keeperv85 válasza Aryes (#2782) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát mivel hogy nincs kész... :B

Ott is van a végén, hogy folyamatosan bővül... Csak azok vannak benne, amiket kértetek, ha valami felesleges, akkor valaki feleslegesen kérte...:U

Ezen felül úgy emlékszem a tervezett formát mindig megosztottam itt, de furcsamód, akkor senki nem panaszkodott... Sőt! Még írtam is, hogy a CWM telepítés is gondot fog okozni, tehát utaltam rá, hogy az a megoldás sem egyszerűbb... pont neked...

[ Szerkesztve ]

(#2784) Orionhilles válasza Keeperv85 (#2779) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Igen, másképp :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2785) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Új verziós összefoglaló... kéretik átnézni... ! :U

[link]

(#2786) Orionhilles válasza Keeperv85 (#2785) üzenetére


Orionhilles
senior tag

"a telefon" :B

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2787) Keeperv85 válasza Orionhilles (#2786) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Upsz... :B >> [link]

? :B

(#2788) Orionhilles válasza Keeperv85 (#2787) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Én szerintem perfekt. :K

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#2789) Aryes válasza Keeperv85 (#2787) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én szinte mindig telefonról vagyok itt, és nehéz végigolvasni a szöveget, ellenőrizni, melyik link mögött mi van, belenézni a 7z fájlokba (mert telefonról ezeket megnyitni se nagyon tudom) és kimerítő válaszokat írni főleg két gyerek mellett. De most rászántam magam. Ha átküldenéd nekem az egész összefoglaló szöveg forráskódját (formázások, linkek stb) akkor átírnám pár helyen!

Script csomag letöltése
Ebben már benne a CWM recovery launcher, amiről tegnap írtam, és beleírtad a CWM telepítése fejezetbe. A kettőt egymás mellé kéne hozni, mert úgy van értelme.

Második módszer, CWM (CWM indítása: lásd a recovery magyarázata mellett!)
Ez nem második módszer, hanem maga a harmadik. :)

Csak root:

1. Töltsd le a myKIT_BATCHv1.1.x.7z-et és csomagold ki!
2. Töltsd le a SDC_INTEL2_ROOTKIT.7z-et, a tartalmát mappástól csomagold ki...

Ezt minek? Ez nem is a rootolás menete, csak a CWM indítása az eredeti scripttel, ehelyett sokkal egyszerűbb, amiről tegnap beszéltünk és amit a végén a CWM telepítése fejezetben le is írtál.
Rootoláshoz kell pl a SuperSU zip, sdkártyára felmásolni, és CWM alól telepíteni, ha vki nem akar partícionálni meg romcserét, annak ez kelleni fog a rootoláshoz.

A terminál emulátoros sz.rakodás azért teljesen felesleges, mert akár az újraflasheléshez, akár az újrapartícionáláshoz gépre kell dugni a tabletet, vagyis
- nem úszod meg a drivertelepítést, akkor már kényelmesebb két klikkel cwm-et indítani és copy-paste
- nem csináltál semmit a tablettel, minek kéne a boot fájlokat másolgatni? :)

2.2 Mi az a bootloader, mit jelent hogy zárt vagy nyitott?
Ezt, és az ez után következő részt az összefoglaló végéig úgy, ahogy van, cakkpakk törölném. Minek?

(#2790) sinya123


sinya123
csendes tag

Lehetséges erre a tabra felrakni a telcastos romot? Mármint úgy h minden működik?

(#2791) NePee válasza sinya123 (#2790) üzenetére


NePee
csendes tag

Nem. Talán majd egyszer ha valaki összereszeli.

(#2792) Keeperv85 válasza Aryes (#2789) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt eredeti elképzelés, linkek, szöveg. Láthatod a linkeket. Nem próbálgattam én sem végig melyiken mi van... :B

"Második módszer, CWM (CWM indítása: lásd a recovery magyarázata mellett!)
Ez nem második módszer, hanem maga a harmadik. :)"

Ez nem igaz, a harmadikhoz ugyanis egyáltalán nem kell CWM. Ha CWM-el csinálod, akkor pedig nem biztos, hogy szükség lesz a teljes bootra. Bár ez csak feltételezés, még egy részben bootoló rendszeren nincs megpróbálva a CWM vajon még elindul-e. ;)

"Ezt minek? Ez nem is a rootolás menete, csak a CWM indítása az eredeti scripttel, ehelyett sokkal egyszerűbb, amiről tegnap beszéltünk és amit a végén a CWM telepítése fejezetben le is írtál."

Nézz bele az eredeti leírásba, én csak benne hagytam! ;)

"A terminál emulátoros sz.rakodás azért teljesen felesleges, mert akár az újraflasheléshez, akár az újrapartícionáláshoz gépre kell dugni a tabletet, vagyis
- nem úszod meg a drivertelepítést, akkor már kényelmesebb két klikkel cwm-et indítani és copy-paste
- nem csináltál semmit a tablettel, minek kéne a boot fájlokat másolgatni? :)"

Boot után nem megy az USB pl, és fogalmad nincs mi történt, előröl kezdeni nem akarod. A többit kitalálod... :K

Mondjuk ha a wifi sem megy,az nagyobb cumi...

"Ezt, és az ez után következő részt az összefoglaló végéig úgy, ahogy van, cakkpakk törölném. Minek?"

Azért, mert kérték, hogy minden ismeretlen fogalom legyen részletezve, hogy egyértelmű legyen, ha szóba kerül. Azért, hogy ha idetéved valaki és hatvanadszor is megkérdezi, mi az a droidbot és mi a fenét csináljon vele...

(#2793) Aryes válasza Keeperv85 (#2792) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ok.

(#2794) Keeperv85 válasza Aryes (#2793) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A forrás link lemaradt a végéről... :U

[link]

(#2795) Aryes válasza Keeperv85 (#2794) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ma már túl fáradt vagyok hozzá, de holnap csinálok belőle egy saját verziót, aztán összehasonlítjuk. :) Úgyse csináltam még ilyet soha...
Aztán ne érts félre, a jószándék és a befektetett munka előtt most is :R

(#2796) NePee válasza Keeperv85 (#2787) üzenetére


NePee
csendes tag

A "Visszaállító csomag"-ban található fájlokkal nekem se wifi se hang + orosz nyelven indul. (Néha random sípoló hangok és kattanások.)
Én a "Visszaállító csomag" alapján a gyári frissíthető romot vártam volna, de a hiba alapján ez gondolom a Teclast.

(#2797) Keeperv85 válasza NePee (#2796) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Még csak a a visszaállítás elején tartasz, azért van így. Jelenleg annak fontos része az a rom.. Bárcsak tudnám ki fogja megnézni a vágott binárist vajon felteszi (ifwi.bin) a flasher...

(#2798) NePee válasza Keeperv85 (#2797) üzenetére


NePee
csendes tag

Nem akarok visszaállítani igazából, kész a GUI-s particionáló progi, gondoltam letesztelem a gyári updatelhető rommal a feltöltés előtt.

Ezek szerint tévesen azt hittem, hogy a "Visszaállító csomag" a gyári updatelhető verziót tartalmazza.

(#2799) Keeperv85 válasza NePee (#2798) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ahhoz kéne pár lelkes próbálkozó... ;)

(#2800) Aryes válasza NePee (#2798) üzenetére


Aryes
nagyúr

A visszaállító csomag a teclastos rom, amivel a halott (usb ikonos) tabikat lehet visszaállítani.
Csináld végig a v3-as repartícionáló scriptet, és utána a boot0, boot1 partíciókat másold vissza a leírás alapján.
Volt linkelve teljesen gyári alap rom is, de most nem találom a linkjét. Keresem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.