Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) tiki válasza Keeperv85 (#2200) üzenetére


tiki
tag

Igen elírtam azt nem persze.Viszont akkor csak az a megoldás lesz , hogy a 8 as nandról át copyzni a 16 os ra utána már minden rendelkezésre fog állni a többi meg már tudott.Egyébként is ezt az utat választanám mivel jobb a nandot úgy feltenni , hogy van is rajta nem csak üresen , és hagyatkozni arra , hogy még ha üres is , hogy lenne e komunikésön .

(#2202) Keeperv85 válasza tiki (#2201) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát igen, csak ezzel visszajutottunk egy "apró" problémához. Kelleni fog egy biztosan jó szoftver és maga a kiolvasó/beíró egység is...

(#2203) RoundRobin válasza poczabence (#2194) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Semmi jelentősége nincs.
Nézd meg a flash tool forráskódját.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2204) tiki válasza Keeperv85 (#2202) üzenetére


tiki
tag

Ez nem gond a kelléket is is vannak illetve úton még.

(#2205) RoundRobin válasza tiki (#2199) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

A teljes valóság az, hogy a proci mindenképpen eljut downloader módba, még akkor is, ha nem nyomogatod a gombot, elég ha nem tud normál módban bebootolni.
Váltogat az üzemmódok között, újra ás újra megkisérli a bootot, majd a DL módot is.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2206) tiki válasza RoundRobin (#2203) üzenetére


tiki
tag

Én értem , hogy a fash tool stb , de lehet kell neki a nand nem tudom.Csak saccolok most.

(#2207) RoundRobin válasza poczabence (#2194) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Egy részlet a forrásból:

enum DeviceTransportType {
XFSTK_USB20 = 1,
XFSTK_WD_USB20 = 2,
XFSTK_SERIAL = 3,
XFSTK_SOCKET = 4,
XFSTK_ITP = 5,
XFSTK_USB30 = 6,
XFSTK_WD_USB30 = 7,
XFSTK_DEDI_PROG = 8,
XFSTK_NOT_SPECIFIED = 666
};

Ebből kiderül, hogy USB 3.0 kompatibilis a cucc, viszont nem kompatibilis az 1.1-es USB portokkal.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2208) róland válasza Keeperv85 (#2202) üzenetére


róland
veterán

Nem kellene egy Moderátorral összefoglaltatni a lényeges dolgokat egy #1 hozzászólásba?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2209) tiki válasza RoundRobin (#2207) üzenetére


tiki
tag

De a 2.0 ással igen .Egyébként a nandos gép a teszt gép , viszont a másik az hozta azt amit leírtál azelőtt , de az nincs bontva.

(#2210) philips20


philips20
aktív tag

Olyan elképzelhető, hogy valamikor össze dob valaki egy lollit a tab ra?

(#2211) tiki válasza philips20 (#2210) üzenetére


tiki
tag

Igen én szeretném majd feltenni .A remélhetőleg 16 os gépre..

(#2212) RoundRobin válasza tiki (#2209) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Hát a 2.0-ással default. Ez nem vitás.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2213) GyureX


GyureX
tag

[link]

Ebben tudna valaki segíteni?
Flash tool látja a gépet, csak nincs mit betöltenem, mert a hülye fejemmel nem csináltam mentést.

[ Szerkesztve ]

(#2214) tiki válasza RoundRobin (#2212) üzenetére


tiki
tag

Keresgetek egy olyat , hogy az intel soc kiépítésnél lehet az amit mondasz, de arra jutok , hogy igen .Mivel a soc ban van boot rom ebből az következik , hogy lehet az , amit írtál .Viszont a nandot nem tudom hová tenni akkor működésileg.Mert az usb UART módot csak akkor tudná kapcsolni , ha a nandtól kapna visszajelzést , hogy van benne , mert egyébként hová is írna akkor ?És mivel nincs nand így nem adja az usb kimenetet.

(#2215) Keeperv85 válasza róland (#2208) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ahhoz előbb meg kéne írni. Én most ezzel sajnos nem érek rá egyelőre foglalkozni... :B

@tiki:

"ha a nandtól kapna visszajelzést , hogy van benne , mert egyébként hová is írna akkor ?És mivel nincs nand így nem adja az usb kimenetet."

...és mivel az új chip nem írható még, mert nincs rajta a fájlrendszer... és így tovább... kezded érezni látom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2216) Buvana


Buvana
aktív tag

Nekem már teljesen OK a TAB, már ígyis túlteljesít a vártakon a szakemberek segítségével, megdöbbentő pozitív csalódás! Viszont az emberi kapzsiság miatt valaki ráfeküdhetne a wifi sleep problémára, azaz hogy ne alukáljon a net. Tudom hogy hogy lehet ébren tartani terminal emulatorral, de elegánsabb lenne ha a wifi nem aludna el alapból!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2217) tiki válasza Keeperv85 (#2215) üzenetére


tiki
tag

Tudom , de ez csak abban az esetben van , ha a tabletben lenne a nand.De én kint akarom tab nélkül rá másolni a 8 as ról .Ugy véleményem szerint jó lesz .Utána akarom majd csak bele tenni.Mindenféleképpen így lesz nem akarom 2x sütni.

[ Szerkesztve ]

(#2218) RoundRobin válasza tiki (#2214) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Nem csak az intelnél.
A DPS-nél vettem észre először ugyanezt, de az usb 1.1-en is flashelhető volt, méghozzá sokkal könnyebben mint ez, pedig abban szutyok RK proci van.
De talán ennél is izgalmasabb, hogy már a WonderMedia procik is tudták ezt, csak azok úgy, hogy nem USB portról, hanem SD-ről voltak éleszthetőek, romolhatóak.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2219) VMatteo


VMatteo
őstag

Srácok, lesz valamikor összefoglaló első hozzászólás? Mert annyi mindent olvastam már, hogy ha akarnám se tudnám visszakeresni, viszont összegyűjtve sztem rengeteg ember használná :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#2220) tiki válasza VMatteo (#2219) üzenetére


tiki
tag

Melyikről szeretnél a Lollipop ról ?

Szállok hasítok hungaryen Lalipop :DD :DD :DD :DD :C

(#2221) Abel válasza GyureX (#2213) üzenetére


Abel
tag

Itt van egy mentés a sajátomról, ennyinek elégnek kéne lennie: mmcblk0boot.7z

(#2222) Abel válasza philips20 (#2210) üzenetére


Abel
tag

Nem.

(#2223) VMatteo


VMatteo
őstag

Itt is megkérdezem, hátha tudja valaki:
Milyen jack elosztót (2en tudjunk filmezni) érdemes venni? Számít itt hogy nokia kiosztású a jack? Szerintem nem számít, csak ha mikrofonos fejest csatlakoztatnék, de erősítsetek vagy cáfoljatok meg :C

Tisztelet a Gépésznek!

(#2224) Keeperv85 válasza tiki (#2220) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Olyan erre az eszközre nem lesz. Erre nyugodtan mérget vehetsz... ;)

(#2225) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2215) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

és mivel az új chip nem írható még, mert nincs rajta a fájlrendszer.

Sőt, partíció sincs rajta,
de attól függetlenül írható.

A blank gépeket mind így programozzák fel.
Ott tévedsz, hogy ez nem egy kopasz CPU, hanem a perifériák fele össze van tokozva a CPU-val, sőt, mikrokódolva is van az egész. Ezért SOC (System ON Chip).

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2226) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2224) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Szerintem lesz.
Ha nem erre, akkor egy későbbi, ki tudja ki által brandelt 2 GB-osra, de lesz.
Utánanéztem, ez a teclast elég menő tablet fronton, egy sor készüléküket brand-elik. Ez is egy olyan. Meg a Goclever Insignia 785-ös is, meg a többi.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2227) GyureX válasza Abel (#2221) üzenetére


GyureX
tag

Bocs ha hülyeséget kérdezek, de flash tool alatt ezt hova töltöm be? Mert leírás alapján xml-t kéne megnyitnom.

(#2228) róland válasza Keeperv85 (#2215) üzenetére


róland
veterán

Nem csak hozzád intézve!

Melyek a lényeges hozzászólások linkjei?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2229) Keeperv85 válasza RoundRobin (#2226) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha lenne Inteles eszközre, akkor lenne a RazrI-re is (SMI), ami a referenciamodell Intel esetében. Esély sincs rá... :U Még Intel lemezkép sem létezik 5.0-ából sajnos..

@róland:

Én nem hsz-ek alapján írnék ide összefoglalót...

[ Szerkesztve ]

(#2230) philips20 válasza Keeperv85 (#2229) üzenetére


philips20
aktív tag

Akkor csak az intel soc miatt nem lesz rá 5.0?

(#2231) Abel válasza róland (#2228) üzenetére


Abel
tag

(#2232) Keeperv85 válasza philips20 (#2230) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Természetesen! Mi más miatt? ...ja hogy kéne egy új kernel hozzá? Igen: pont az Intel SoC miatt nem lesz soha sem...

(#2233) Abel válasza GyureX (#2227) üzenetére


Abel
tag

Innen tudod letölteni ami még kell. Szerk: már nem, úgy látszik törölte Soma. Mindjárt feltöltöm újra.

@róland: Ez a link is mehetne az összefoglalóba, mert fontos, ha az én megoldásom nem jön össze valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#2234) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2229) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Igy is úgy is valós idejű code morphing van (elvégre nem arm), akkor meg?
Egy nyomorult linux kernelt meg csak le tudnak forditani x86-ra, nem?

Ja, kihagytam a viva i8-at, az is a teclast p89 mini rebrandeltje.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2235) GyureX válasza Abel (#2233) üzenetére


GyureX
tag

Köszönöm, ez volt a bajom, hogy már egyik megosztása sem volt elérhető.

(#2236) tiki


tiki
tag

No csak Nokia N1 megnézné valaki. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2237) Keeperv85 válasza RoundRobin (#2234) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Miből szeretnél kernelt fordítani? Megírod? Nincsen forrásod hozzá! Én is le tudom forgatni az Intel alap kernelt, csak éppen implementálni kéne bele vagy 40-50 drivert ehhez az eszközhöz... ki fogja őket megírni? Senki? Persze hogy senki! De ha erre bevállalja valaki, akkor minden további nélkül megcsinálhatjuk GXi-re is. Intel SoC, forrás nuku, egy vonalban vagyunk erősen... Arra még KitKat sincs... sőt... még JB sem. Lehetetlennel vetekszik a megvalósítása...

Ja és azt már el is felejtettem mondani, hogy nem csak forrás nincs, de config sem, anélkül meg nem forgatsz Android kernelt....

[ Szerkesztve ]

(#2238) philips20


philips20
aktív tag

Cseh fórumon is ezt a topicot likelgetik :)

(#2239) ZS3NI válasza philips20 (#2238) üzenetére


ZS3NI
őstag

Akkor kezdjük el linkelgetni a cseh fórumot. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2240) róland válasza Abel (#2231) üzenetére


róland
veterán

Naná, a legfontosabb.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2241) philips20 válasza ZS3NI (#2239) üzenetére


philips20
aktív tag

Nekik nincs ilyen megoldásuk :)
Ezt használják.

(#2242) Abel válasza Abel (#2233) üzenetére


Abel
tag

(#2243) Abel válasza róland (#2240) üzenetére


Abel
tag

:F

(#2244) RoundRobin válasza Keeperv85 (#2237) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Miből szeretnél kernelt fordítani? Megírod? Nincsen forrásod hozzá! Én is le tudom forgatni az Intel alap kernelt, csak éppen implementálni kéne bele vagy 40-50 drivert ehhez az eszközhöz... ki fogja őket megírni? Senki? Persze hogy senki!

A forrás ott van a gyártónál, a perifériák egy része mikrokódolt és ott van a SOC-ba ágyazva, másik része pedig ott rohad a teclast raktáraiban, a forrás meg a mérnökeinél. Nem kell megirni, csak update-elni a már meglévő kódot.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2245) Keeperv85 válasza RoundRobin (#2244) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A forrás ott van a gyártónál"

Az. Csak az életben nem fogják neked oda adni... Egyébként nem a gyártónál van, hanem egy bér fejlesztőnél, akinek kizárólagos joga van hozzá. Az össze Intel eszköz kernele digitális aláírással védett, kivéve a Grand X In-t. Hogy is szeretnéd tehát lefordítani és aláírni is a soha elő nem kerülő kódsort? Ne legyenek hiú ábrándjaid: hiába fenyegeted a gyártót a GPL-re hivatkozva... semmi értelme...

(#2246) GyureX válasza Abel (#2242) üzenetére


GyureX
tag

Még egyszer köszönöm a segítséget. Igaz, hogy a flash tool 68%-nál elakadt, de lett droidboot, onnan meg másodjára futtatva az 5.58-as cmd simán végigment. Köszönöm!

Az elején dobott egy hibát: FAILED (remote: GPT command failed).
Ennek van jelentősége? Mert a többi mind ok volt.

Szerk: A tárhely rendben, wifi ok, de az akkut 0%-nak írja. Mit nem csináltam meg?

[ Szerkesztve ]

(#2247) tiki válasza Keeperv85 (#2245) üzenetére


tiki
tag

Kérdés az , hogy a soc mennyire védett ez ügyben.

(#2248) Keeperv85 válasza tiki (#2247) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csupán annyira, hogy az Inteles referencia modellekre sincs custom kernel... Kivéve a Motorolát, de náluk forrás is volt....

(#2249) RoundRobin válasza GyureX (#2246) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Az elején dobott egy hibát: FAILED (remote: GPT command failed).
Ennek van jelentősége? Mert a többi mind ok volt.

Sajnos van.
A GPT a particiós tábla.

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#2250) tiki válasza Keeperv85 (#2248) üzenetére


tiki
tag

Még , de mivel a kernel is le van mentve elvileg járható lenne az az út , hogy kinyerni belőle ami kell.mondjuk egy Nokia N1 re ültetett intel soc os Lollipop hoz.Elvileg jelzem..Van itt azért aki szeret warezolni+hack vagy még sem ?? :DD A régi szép idők.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.