Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14501) bolondember válasza tildy (#14499) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

akkor Esmi most nagyon jól érzi magát, nem? ;] :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14502) tildy válasza Racecam (#14500) üzenetére


tildy
nagyúr

Én tegnap láttam őt egy teázóban :P

Bolond: gonosz vagy :P Torokfájósan sok jótól meg lehet a másikat fosztani :( Egyébként ja szuperül érzi magát.

Más: Tegnap felhívtam a kékvirág() ügyfélszolgálatát, mert jött telefonszámla. mondom höh, kártyás vagyok. A számlán -1400 ft körüli összeg szerepelt, d eén azt hittem nekem kell befizetni, erre kiderül, ők fizetnek :Y :C Maximális respect a volt munkahelyemnek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14503) kételkedem válasza NoLF (#14496) üzenetére


kételkedem
addikt

Majd légyszíves képekkel dokumentálni, és színes prezentációban elénk tárni a hétvége eseményeit! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14504) bolondember válasza tildy (#14502) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

tudod, addig is csendben vagy... ;] :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14505) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Úgy érzem sikerült megfázni, ma reggel annyit tüsszentettem, mint máskor egy hónap alatt. legalább letudom a "kötelező" évenkénti néhány nap betegséget az év elején. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14506) zolynet válasza bolondember (#14495) üzenetére


zolynet
addikt

hajnaltájt elüvöltök egy 'jóóóónapooooooooooot'-ot :DDD

NoLF: adjátok meg Dezsőnek ami jár

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#14507) tildy válasza bolondember (#14504) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hinném, hogy Esmnek ilyen téren gondjai lennének :P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14508) zolynet


zolynet
addikt

a mai büntetés: cejetlek :)) omg

Life is too short to stay stock!

(#14509) kételkedem válasza zolynet (#14508) üzenetére


kételkedem
addikt

A kommentek között is lehet mazsolázni :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14510) bolondember válasza tildy (#14507) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

de attól még a csend jóleshet nekije... :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14511) bnss


bnss
veterán

Ilyen hővezető pasztával sem találkoztam még, pedig szedtem már szét pár PC-t, amit megvétele óta nem pasztáztak újra, de a notebookom processzoráról egyszerűen nem akar lejönni a paszta. Köszi Asus! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14512) ngabor2 válasza bnss (#14511) üzenetére


ngabor2
nagyúr

próbáld meg szúrólánggal melegíteni. szokott segíteni ;]

(#14513) bnss válasza ngabor2 (#14512) üzenetére


bnss
veterán

Jó ötlet, bár csak ez van kéznél. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14514) tope válasza bnss (#14511) üzenetére


tope
addikt

Tudok szolgálni kénsavval, talán az levenné. :D

(#14515) ngabor2 válasza bnss (#14513) üzenetére


ngabor2
nagyúr

határeset...

(#14516) Pisztillus válasza bnss (#14511) üzenetére


Pisztillus
senior tag

70-es alkohol esetleg? Persze ha nincs fémkupak a procin, akkor csak óvatosan.

Tope: De az csak akkor jó, ha óleum! :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#14517) tope válasza Pisztillus (#14516) üzenetére


tope
addikt

Akad az is, de mondom mik vannak:
Klórszulfonsav, kénsav monohidrát, akkumulátor kénsav (50, 30 %), OLEUM 20-AS 104,5%, OLEUM 60-AS 113,5%, analitikai kénsav ... ;]

Na előre is jó étvágyat.

(#14518) Tim82 válasza bnss (#14511) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak nem zöld színű az a paszta? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14519) Pisztillus válasza tope (#14517) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Az a klórszulfonsav és az Óleum 60-as jól hangzik... Lehet, a kettő keveréke kellene Bon-nak? ;]
Anno az egyetemen én is dolgoztam velük, elég is volt annyi... :N

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#14520) bnss válasza tope (#14514) üzenetére


bnss
veterán

Szép lassan sikerült leszedni, a bordáról még nehezebben jött le. :D

ngabor2: bő gázzal sem lenne jobb? :)

Pisztillus: 70%-os alkohol nincs itthon, ha lenne, akkor... ;] Amúgy édesanyám alkoholos fertőtlenítőjét szoktam használni - sajnos már nem kapni ebben a formában, valami mást használnak már injekciók előtt. :) (Gyógyszertári alkoholt be kell szereznem...)

Az MX-2 megtette a hatását, alig dolgozik a ventilátor, eddig úgy ment, mint a kávédaráló.

Tim: nem, szürke volt, mint a legtöbb paszta, de olyan volt az állaga, mint amikor a cementet berakod műanyag zsákba - mondjuk nyáron - és bepárásodik. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14521) Pisztillus válasza bnss (#14520) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor itt az ideje meglátogatni egy patikát... :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#14522) tope válasza Pisztillus (#14519) üzenetére


tope
addikt

Szerencsére én sem dolgozok velük, nem vegyész a végzettségem.
Régebben volt itt foszforsav is, de leálltak a gyártásával vagy 3 éve. (annak láttam a hatását egy autón, na az nem egy kellemes dolog)

(#14523) tildy válasza bolondember (#14510) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha ezzel arra akarsz célozni, hogy sokat jár a szám, akkor gonosz vagy :P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14524) bnss válasza Pisztillus (#14521) üzenetére


bnss
veterán

Tervbe van véve! :) Mint mondtam, ilyen szívós pasztával még nem találkoztam, pedig volt már a kezeim között olyan PC - nem is egy -, ami nem látott 3-4-5 éve új pasztát. Ez a notebook pedig 2,5 év körüli.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14525) kételkedem válasza tope (#14517) üzenetére


kételkedem
addikt

Teához melyiket ajánlanád?
Nálam csak királyvíz van, igaz abbol 14-18-20-22 karátos aranyhoz való is akad. A szerves anyaggal még a leggyengébb is érdekes dolgot művel. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14526) bnss


bnss
veterán

Jó étvágyat mindenkinek!

kételkedem: akkor Te teljesen jogosan használhatod ezt a szállóigét: "Na ki a király?!" :D (én kérek elnézést)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14527) pohár


pohár
félisten

Szép napot emberek! :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14528) Tim82 válasza bnss (#14520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pont tegnap pasztáztam újra egy P3-as Asus lapos processzorát, azon zöld volt, egyébként meg éppúgy leszedhetetlen... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14529) rarri


rarri
senior tag

Szép délutánt ! Nemsokára itt a tavasz !

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#14530) bnss válasza Tim82 (#14528) üzenetére


bnss
veterán

Mivel szedted le? Nekem nagy nehezen 15 perc alatt lejött alkoholszármazékkal.

Szia rarri! :) Meglátjuk, de ha lehet, akkor még ebben a hónapban tombolja ki magát a tél, aztán tavasztól jöhet a jó idő.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14531) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Fog itt még Április közepén szakadni hó én azt mondom :U

(#14532) rarri válasza bnss (#14530) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem is. :)

ToBeY : Csak optimistán . :D

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#14533) Tim82 válasza bnss (#14530) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmivel. Pont ott nem maradt pasztanyom, ahol kellett volna lennie pasztának. Erősen ledörzsöltem ronggyal, ami nem jött le, azt hagytam, kapott egy kis Thermaltake pasztát, de csak cseppnyit, majd vissza. Azóta valahogy nem melegszik. Megy a ventije bekapcsoláskor egy kicsit és kész. Ja igen, Celeron 900 Mhz-es processzor van benne, de elkezdtem ugyanilyen órajelű PIII-M-et keresni.

A végén az lesz, hogy fel lesz bővítve:
- 128 -> 384 MB RAM (ez megvan)
- 20 GB/4200rpm HDD -> 40+/5400
- Cerka 900 MHz -> PIII-M 850/900/1000 MHz (dupla akkora L2 cache)
- ja és a külső ODD dobozában is cserélem majd a DVD-ROM-ot íróra.

Ja és hozzácsaptam egy Linksys picimaci wlan-kártyát is. :K

Még mielőtt megkérdezi valaki, barátnőm gépe -> minél jobban tudja használni, annál kevésbé akar majd a sajátom elől kitúrni. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14534) ToBeY válasza rarri (#14532) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tavaly is hasonló volt a helyzet,azzal megspékelve hogy 1hét alatt 20 fok ingadozás is volt.

(#14535) kételkedem válasza ToBeY (#14531) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem kellene!

rarri itt is tavasz van :)

Tűzvédelmi oktatás (videó) :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14536) bnss válasza Tim82 (#14533) üzenetére


bnss
veterán

Akkor én szerencsésebb voltam pasztával, mert sikerült teljesen leszedni. Megéri ez a "generál" felújítás (kis spórolás után valami jó képességű használt Thinkpad nem lenne jobb megoldás)? Tudom, hogy válság van, de a sok lúd disznót győz. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14537) zolynet válasza ToBeY (#14531) üzenetére


zolynet
addikt

fesd falra, kis Nostradamus ;] ... megeshet

Life is too short to stay stock!

(#14538) <NewL>


<NewL>
addikt

az isten ver ezzel a rúterrel :F
nem jó a wireless része.
megyek veszek egy újat! idegességembe...

There's an app for that

(#14539) Tim82 válasza bnss (#14536) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg, az összköltség talán hét-nyolcezer forint volna. Egy használt PIII-as Thinkpad meg mondjuk 25 ezer. :U (Vennék én neki, de ez az Asus (T9400) a saját gépe, és hallani sem akar arról, hogy erre költsek. Netezésre, Skype-ra, szakdolgozat-írásra meg így is jó lesz. Azonkívül ez is masszív, magnézium-alumínium házas darab, a kialakítása nem sokkal rosszabb szerintem egy Thinkpad T2x-nél, egy számottevő negatívumot tudok mondani, hogy 14" méretnél miért nem tudták belső optikai meghajtóval megoldani...)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14540) pohár válasza <NewL> (#14538) üzenetére


pohár
félisten

Ha már ennyi pénzed van, hozz már nekem egy-két farmert Debrecenből :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14541) bnss válasza Tim82 (#14539) üzenetére


bnss
veterán

Így már világos. A processzor és merevlemez cserét úgy sem látná... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14542) Tim82 válasza bnss (#14541) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt igen, azt mondtam is neki, hogy ki fogom cserélni, inkább a sebesség miatt, semmint a nagyobb tárhelyért. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14543) bnss válasza Tim82 (#14542) üzenetére


bnss
veterán

Megfordult a fejemben, hogy majd egy SSD-t rakok a notebookba, mert elég szűk az a bizonyos keresztmetszet, de mivel IDE HDD van benne... :DDD

Inkább majd (amíg ez a notebook kiszolgál biztos nem cserélek) valami pofás Lenovo 13,3"-os méretben. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14544) NoLF


NoLF
addikt

frankón esik a hó? erős :U
na indulunk dezsőfalvára, adjaiste'!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14545) Tim82 válasza bnss (#14543) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van IDE csatis SSD is, de kb. annyit kérnek érte, mint egy centrino-s használt notiért. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14546) BlacKSouL válasza Racecam (#14485) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Semmi gond, Anya adott mindenféle jótanácsokat. :) Igaz időközben kissé felpörögtek a dolgok, ha lesz nekem is majd időm hogy összefoglaljam zanzásítva akkor megírom. De készülj, mert regény-hosszúságú szösszenetek is várhatók. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#14547) bnss válasza NoLF (#14544) üzenetére


bnss
veterán

Jó szórakozást!


Tim: nem láttam még IDE csatolós SSD-t, tegyük hozzá elég mazochista megoldás. :DDD

szerk.: gugli segített, 32GiB ~72k :Y

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14548) Tim82 válasza bnss (#14547) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kiválthatod 2.5 IDE to CF adapterrel és nagysebességű CF-kártyával is. :K Ilyen átalakítót árulnak a PH!-n is, CF-ből pedig azt hiszem, a SanDisk Extreme IV-et szokták ajánlani. Még így is 30-40k költség... :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14549) Bubu79 válasza Tim82 (#14548) üzenetére


Bubu79
addikt

Atom kockák :DDD

Ahoy :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#14550) bnss válasza Tim82 (#14548) üzenetére


bnss
veterán

Nem hiszem, hogy gazdaságos lenne ez a megoldás, ennyire nem létszükséglet a sebesség. :K

Szia Bubu!

Nem kocka, paralelepipedon. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.