Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ordogboc válasza Stitch (#400) üzenetére


ordogboc
tag

Értem Stitch és nagyon köszönöm a válaszod!
Még egy kérdésem lenne, ha ilyen analóg (vagy nem tudom hogy illik mondani) objektívet nézek akkor a tartomány (pl:75-210) ugyan az marad mint a digitálisnál? maga a felírás meg aa mértékegység megegyezik?
köszi

(#402) Szten Márs válasza ordogboc (#401) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, mindig a valós mm-ben mért gyújtótávolságot írják az objektívre, legyen az digitális vázra tervezett, vagy épp analógra. Ha rendes Zuiko Digitalból vennél 75-210-eset, akkor ugyanúgy 150-420 ekvivalenset kapnál Oly vázon, mintha analógra tervezettből veszel 75-210-eset.

(#403) ordogboc válasza Szten Márs (#402) üzenetére


ordogboc
tag

köszönöm a választ.
bocsánat ha láma kérdéseim vannak.
de meddtől számít egy objektív nagylátószögűnek, ez most furcsán hangzik gondolom...
ha nagyon hétköznapi akarok lenne akkor a kérdés így szól:

Milyen számtól nézegessem az objektíveket?!
pl egy 35/2,8-as annak számít már?
üdv

(#404) Stitch válasza ordogboc (#403) üzenetére


Stitch
őstag

Nekem ebből az jön le, hogy nem is tudod milyen gyújtótávolságú objektívre van szükséged. :) Így elég nehéz lesz választani, pláne fixet. :D

Dupla-kited van?

[ Szerkesztve ]

(#405) Szten Márs válasza ordogboc (#403) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szigorúan nézve nagylátószögű objektívnek adott gépen azt nevezzük, amelyiknek a gyújtótávolsága kisebb, mint a gép szenzorának átmérője. Kissé szabadabban véve a dolgot azt lehet mondani, hogy Olympus gépen a (gyenge) nagylátószög 20mm-től lefelé kezdődik, 20 és 30 között van egy normál tartomány, 30-tól fölfele a gyenge tele, olyan 75-től fölfele középtele, 150-től fölfele nagytele. Minnél kisebb a szám, annál nagyobb a látószöged. Igazán korrekt, combos nagylátószöget 14mm-től lefelé kaphatsz, de a legtöbb helyzetben már a 14mm is megfelelő.

(#406) ordogboc válasza Szten Márs (#405) üzenetére


ordogboc
tag

Stitch: Nincs dupla kitem. egy árva 17,5-45-öm van.
Köszi a választ.
de ezek a "combos látószögű" objektívek ritkák és drágák, vagy tévedek?
nem tudom miért de annyira vonzanak a nagyon nagylátószögű képek, nagyon tetszenek!
egy 14-42es objektív még ezek szerint akkor nem ad "nyúlós" képet?

És egy percig se higyjétek, hogy hiába beszéltek, mert szívom be a tudást!
:)

(#407) ROBOTER


ROBOTER
addikt

off a köbön:

Valószínűleg láttátok a hírt a főlapon, de ha esetleg valaki még nem:

Boldogkőváralján megtekinthető a kiállításom, az új várgalériában a vár felső szintjén. Aki esetleg a közelben jár, túrázik stb. és kíváncsi, mit lehet kihozni A3+ méretben az E-System-ből, annak érdemes megnéznie a képeket. Majdnem minden fotó makró, 1:1, 1,4:1 sőt akár 2:1 nagyítással, nagyobb részben ISO400-ISO500 érzékenységgel.

Ja, a helyszín nagyon szép! A galéria bejáratából fényképezve a táj:

http://nagykrisztian.com/store/bkpano.jpg

on

[ Szerkesztve ]

(#408) Stitch válasza ordogboc (#406) üzenetére


Stitch
őstag

Hááát gyári Olympus objektívvel igazán nyúlós képhez mélyen zsebbe kell nyúlni (200e felett)...

14-42 egy teljesen általános zoom, 28mm ekv. kezdővel ami a mindennapokban elég.

Nyúúlós kép M42-es objektívvel; Peleng 8mm/f3,5, a 4/3-os képkört szerintem teljesen kirajzolja (nem lesznek sötét sarkaid). Egy ilyen Pelenghez 60e forint környékén jutsz hozzá.

(#409) ordogboc válasza Stitch (#408) üzenetére


ordogboc
tag

azért nem fish-eye-ra gondoltam.:)
valami 10mm-es környéki megfelelne nekem, esetleg a nikonnak elérhető áron nincseek ilyen régi objektívei? mert még nem vettem adaptert, és nikon, om vagy m42esben gondolkozom.
üdv.

(#410) Szten Márs válasza ordogboc (#409) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Régi objektívek közül nem nagyon fogsz találni olyat, ami Olyn ütős nagylátósöget adna, tekintve, hgoy a régi objektívek döntő többsége kisfilmes formátumra lett tervezve, aminél egy 50mm-es objektív adott olyan látószöget, mint egy Olynál egy 25mm-es, és egy 28mm-es már azt a nagylátószöget nyújtotta, mint Olynál a 14mm-es. Sajna a nagylátószög pont nem a régi objektívekről szól, avagy fordítva: a régi obik nem a nagylátószögről szólnak, főleg nem 4/3-os vázon.

(#411) ordogboc válasza Szten Márs (#410) üzenetére


ordogboc
tag

hát ez elszomorít, de köszönöm a választ. zsákutca.
más ötlet?

(#412) Stitch válasza ordogboc (#411) üzenetére


Stitch
őstag

Mi a baj a Pelenggel? Nyúlós képet akartál nem? :D

100e felett Sigma 10-20...

100e alatt beéred a 14-42-vel. :D

(#413) ordogboc válasza Stitch (#412) üzenetére


ordogboc
tag

60 rózsa használtan? a peleng. nem a képeivel van a bajom. sajnos az árával:(

(#414) A_corp


A_corp
csendes tag

Sziasztok!

Van egy E-420-as gépem, rajta egy sigma, olcsóbb féle objektív. Az a gondom, hogy nemrég fedeztem fel, hogy a hosszú expós fényképeknél 100-as nál bármilyen más érzékenységet állítva a képeken nagyon erős zaj jelenik meg. Ez feltételezem, hogy az a bizonyos "hosszú-expós" zaj, amiről olvastam, de az lehetséges, hogy minden képen pont ugyanott vannak a pixelhibák? :F

Itt van két kép, amin jól látható, hogy teljesen ugyanott van zaj mindkét képen. (persze az összesen így van)

[link]
[link]

rövid expónál nem tapasztalok hasonlót. Lehet ezzel kezdeni valamit?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Never existed." (Chrono legionaire)

(#415) Dare2Live válasza A_corp (#414) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igen, gariztatni kell ki "mappoljáj" a készülékből.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#416) emre33


emre33
addikt

Sziasztok!

E-620 gyári aksija a BLS-1 [link] 1150mAh kapacitás

Csak ezt az egy aksit lehet ebbe a gépbe beletenni? Valami nagyobb kapacitású aksi nincs?

Ha vennék hozzá egy portré markolatot, akkor a portré markolatba bele megy 2 aksi.
Ez oké, de ez esetbe a gépbve tehető aksit elvesztem? Tehát nem 3 aksi lesz egyszerre a gépbe, hanem csak kettő?

köszi

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#417) Parci válasza emre33 (#416) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, 2 aksid lesz úgy. amúgy nem variálnék a helyedben, vegyél egy pótaksit és vidd magaddal. bőven elég lesz. de leginkább ne vegyél semmit pluszban egyelőre, hanem használd, és tapasztald ki, hogy mennyit bír egy töltéssel. elég sokat fog, nem kompakt gép ez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#418) adnoctum18 válasza A_corp (#414) üzenetére


adnoctum18
senior tag

A régebbi Olykban (E500) van pixel mapping a menüben, gondolom ebben is, nem muszáj ezért szervizbe vinni.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#419) Mr.Lucas


Mr.Lucas
csendes tag

Hello, kozepkategorias gepet szeretnek vasarolni egy kis segitsegre lenne szuksegem. Nehany gep amiket kiszemeltem:

Olympus E-520 EZ-14-42 & EZ-70-300 Kit
Nikon D5000 18-55mm VR Kit
Nikon D3000 DOUBLE ZOOM KIT 18-55mm VR + 55-200mm VR

Velemenyeket varok es erveket ;) koszi!

(#420) Mr.Lucas


Mr.Lucas
csendes tag

Hello, kozepkategorias gepet szeretnek vasarolni egy kis segitsegre lenne szuksegem. Nehany gep amiket kiszemeltem:

Olympus E-520 EZ-14-42 & EZ-70-300 Kit
Nikon D5000 18-55mm VR Kit
Nikon D3000 DOUBLE ZOOM KIT 18-55mm VR + 55-200mm VR

Velemenyeket varok es erveket ;) koszi!

(#421) Szten Márs válasza Mr.Lucas (#419) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon különböző ez a három variáció. A legszembetűnőbb és legmarkánsabb különbség ezen kitek gyújtótáv-lefedésében van. Kisfilm-ekvivalensben nézve a gyújtótáv-lefedések ezekkel az objektívekel:
Oly: 28-600mm
D5000: 27-83mm
D3000: 27-300mm

Azt hiszem ennyi elég is kell(ene), hogy legyen ahhoz, hogy kiválaszd melyik kit kell neked, hiszen teljesen más igényket elégít ki mindegyik. Kérdés, hogy mennyire kell neked tele, illetve ha kell, akkor a nagytele mennyire kell. Mit fotóznál elsősorban?
Ja igen, még egy kérdés: a kisfilm-ekvivalens gyújtótávolságok jelentésével tisztában vagy? Amennyiben nem, itt egy link, főleg alul a szemléltető képeken látszik mi is a jelentősége a gyújtótávoknak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#422) bigsee


bigsee
addikt

Megkérdezem itt is. Ha nincs benn a gépben (E-410) a CF kártya, akkor bekapcsolás után egy animáció jelenik meg a szenzortisztításról. Ez normáááális... ???

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#423) Parci válasza bigsee (#422) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#424) bigsee válasza Parci (#423) üzenetére


bigsee
addikt

Kösz. Csak megijedtem, hogy fw-t frissített a masina, amíg nem volt benne delej... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#425) ordogboc


ordogboc
tag

Beiratkoztam a práter utcai fotósiskolába!
Ha valaki tudna ajánlani nekem egy fotóst aki hivatásos és szüksége van egy segédre jövő évben, az kérem szóljon.
Ha valakinek van ötlete, hogy ezt melyik topikba írjam, akkor kérem szóljon.
Köszönöm:
Botond

(#426) 1010


1010
őstag

sziasztok

tudnek venni egy refurbished E450 gepet ZUIKO DIGITAL
14-42mm F3.5-5.6 obival.Elvileg aaz olympus csinalta refurbished dolgot.

kb 77ezer lenne jar hozza minden.Nem tudom ez vagy canon 350D
vagy sony a 200,abban van szenzor tisztitas,canon az canon
es elvielg az a200 a legmodernebb
lencsekenel msot nezzuk a kit lencsket

[ Szerkesztve ]

(#427) Szten Márs válasza 1010 (#426) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Biztos E-450-t akartál írni? :F Mert ez a refurbished dolog nagyon nem stimmel(ne) az E-450-el, tekintve, hogy alig pár hónapja van forgalomban, gyakorlatilag tökúj modell.

(#428) 1010 válasza Szten Márs (#427) üzenetére


1010
őstag

akkor lehet hogy csalas?
kint van jo par darab,en is neztem hogy E450......mi ez?
amugy nem tudom ez a refurbished dolog mar kezd egy tag fogalom lenni,most
letisztitom a gepet mar lassan az is refurbished.

(#429) Szten Márs válasza 1010 (#428) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem is átvillant az agyamon, hogy bizony akár csalás is lehet. Ha tudsz adni egy linket, hogy hol olvastad, lehet többet tudunk mondani. Mindenesetre az E-450-eket még nagyon porolgatni sem kellene...

(#430) ordogboc


ordogboc
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy melyik gyártó csinált markolatot az e szériához, ami rámegy (az olympus által nem támogatott) e-410, e-510-re?

http://hardverapro.hu/apro/olympus_e410_akku_portremarkolat/hsz_1-50.html

(#431) Latissimus Dorsi válasza ordogboc (#430) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Ilyet találtam hirtelen.
Meg ilyet

[ Szerkesztve ]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#432) ordogboc válasza Latissimus Dorsi (#431) üzenetére


ordogboc
tag

köszi

(#433) nesa


nesa
veterán

Oly E510 hez magyar hasznalatit hol talalok,esetleg ha valaki tudna 1 linket azt megkoszonom.

(#434) nesa válasza nesa (#433) üzenetére


nesa
veterán

Kozben talaltam edigtal arul hasznalatikat eleg sok masinahoz 690FT

(#435) BEE


BEE
addikt

Sziasztok !
Mi a véleményetek egy Oly 410 + ZUIKO DIGITAL 17.5-45mm 1:3.5-5.6 párosról ?
Nem venni akarok, csak a véleményetek, tapasztalatok érdekelnének.
Hogy hová is lehet sorolni ezeket ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#436) Szten Márs válasza BEE (#435) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amennyire én tudom, tulajok beszámolói alapján, a 17,5-45mm-es obi igencsak kilóg az Oly objektívkínálatából, és közel sincs olyan jó, mint a legtöbbször kitobinak használt 14-42. Az E-410 meg az abszolút belépőszint, gyakorlatilag markolat nélkül, kis lyuknyi keresővel és képstabi nélkül.

(#437) ROBOTER válasza BEE (#435) üzenetére


ROBOTER
addikt

Karácsonyra gyereknek, hogy elmondhassa, dSLR van nála, de nem baj, ha összetöri az obit.

410 egészen kulturált, meg kell tanulni használni. Kis érzékenységen kihasználható a 10MP, nagyobbnál a régebbi 6 megás dSLR-ek szintjét el lehet vele érni.

Az obi valójában az E-500-hoz készült először egy ultraolcsó, akksi és töltő nélküli, elemtartós csomagban. Önállóan hivatalosan nem árusítják.

(#438) BEE válasza ROBOTER (#437) üzenetére


BEE
addikt

:))
Sejtettem hogy valami ilyesmi, de nem ismerem a márkát.

Szten, neked is köszi !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#439) ROBOTER válasza BEE (#438) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szívesen. Azért a 410-zel lehet nagyon komolyat is durrantani. Az obi már gázabb.

(#440) BEE válasza ROBOTER (#439) üzenetére


BEE
addikt

Attól tartok, hogy palira vették a tulajt, mikor rásózták. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#441) BEE válasza ROBOTER (#437) üzenetére


BEE
addikt

Nézegetem a képeket amiket küldtek, hát elég féloldalas az az ojjektív. :(
A bal széle a képeknek jól láthatóan életlen.
De inkább nem rontom el a tulaj kedvét... :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#442) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek E-420-asa van és szeretne bele magyar nyelvű menürendszert. Ő az IT részéhez tök hülye (nem ért a számítógépekhez, internethez, letöltések, stb.), én a fotózáshoz és a fényképezőgépekhez. :D
Azt az olympus.hu-n már kiderítettem, hogy le lehet plusz egy menü-nyelvet tölteni és rátölteni a gépre ("További 15 nyelv közül, egy letölthető az internetről, a szabad memóriaterületre."), de hogy a magyart is le lehet-e, honnan, ingyen van-e, na ezeket nem sikerült kideríteni. :(((
Tudnátok segíteni? :F
Köszi előre is!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#443) nesa válasza SKyle (#442) üzenetére


nesa
veterán

Ez tok egyszeru olympus master 2 progit felkell telepiteni es fent talan a 9. nagyobb ikon frissites/nyelv, utanna ertelemszeruen katintgatni vegig ha regi a firm akkor egybol feltolja a legujabb verziot sot itt lehet az obit is frissiteni.

(#444) SKyle válasza nesa (#443) üzenetére


SKyle
tag

@nesa: Ez tényleg tök egyszerű, :DD hétvégén meg is csináljuk neki!
Köszi szépen, :R szép napot!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#445) nesa válasza SKyle (#444) üzenetére


nesa
veterán

Annyi hogy amig nem irja ki a gep hogy kapcsold ki addig ne basztasatok kb 1 perc.

(#446) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Mit gondoltok, megéri az E520 és az E620 közti külömbség az árát?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#447) Szten Márs válasza Fryskitt (#446) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nem tudom. Az E-520-nak klassz markolata van, jó fogással, jó érzés kézbe venni. Az E-620-ról ez konkrétan visszafelé fejlődött - de ez az én maximálisan szubjektív véleményem. Ettől még az E-620 is lehet kényelmes sok embernek, neked is, de nekem már csak a jobb fogás miatt (nagyon fontos számomra ez a szempont) is jobban megérné az E-520.

[ Szerkesztve ]

(#448) Fryskitt válasza Szten Márs (#447) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ebben van valami. Az számomra két érdemleges külünbség a kihajtható LCD (persze, csak ha LiveView-t használom, pl. földhöz közeli makró), és a több pontos autófókusz. De még így is nagy az árkülönbség.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#449) SKyle válasza nesa (#445) üzenetére


SKyle
tag

@nesa A kamerához adott gyári CD sajnos sérült volt, le kellett tölteni a legújabb verziót az olympus.hu-ról. Feltelepítettem, elindítottam, összekapcsoltam a PC-t és a kamerát, a Master 2 szépen felismerte, hogy a neten frissebb fw van, mint a gépen, leszedte, feltolta a 420-ra, egy idő után a 420 ki is írta, hogy OK.
Most jött - volna - az a rész, amiről írtál, hogy kb 1 percig ne nyúljunk a progihoz, és majd ki fogja írni, hogy húzzuk ki a kábelt és kapcsoljuk ki a kamerát. Ehelyett amikor a Tovább-ra kattintottam, a Master 2 elkezdett homokórázni, és ha hagyjuk, akkor valószínűleg örökké így is maradt volna. :W Mi viszont kb. 1 óra után meguntuk, kihúztuk a kébelt, kikapcsoltuk a kamerát és újraindítottuk a PC-t. A kamerát bekapcsolva pár alapvető funkciót kipróbálva kiderítettük, hogy az új fw rendben feltelepült :C , nem okoztunk kárt azzal, hogy nem vártuk meg míg a Master 2 azt mondja, hogy _most_ lehet kikapcsolni.
A magyar nyelvi menü feltelepítésekor szintén ez a scenarió játszódott le :O , csak most már nem vártunk plusz 1 órát, hanem a Master 2 lefagyásakor rögtön leválasztottuk és kikapcsoltuk a 420-at, és az újbóli visszakapcsoláskor már eleve magyar nyelven indult a kamera szoftvere. :DD
Elnézést, hogy ilyen hosszú hozzászólással fárasztottalak titeket, de gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat, hogy ha valaki legközelebb hasonló helyzetbe kerül, akkor ne vesztegesse az idejét, mint mi.
Szép napot!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#450) current


current
tag

Sziasztok!

Amatőr vagyok. Kérdésem, hogy fel tudná-e sorolni valaki, hogy az E-520-hoz milyen márkájú objektívek használhatók? Zuiko-t tudom, de van-e más? Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.