Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Szten Márs válasza current (#450) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Minden, amit 4/3-as csatlakozással árulnak.
Sigma objektívek vannak 4/3-os rendszerre, Panasonic objektívek, meg még fene tudja. (Ugyanakkor az, hogy vannak Sigma objektívek, amik jók Olympusra, még korántsem azt jelenti, hogy minden Sigma objektív jó rá) De bemész egy boltba, vagy csak felmész egy bolt honlapjára, kapásból látod bajonett szerint csoportosítva az objektíveket, ott neked a 4/3 kell. De az is lehet, hogy simán Olympusra való objektívek csoportosítást is találsz.

(#452) turisandor


turisandor
csendes tag

Tépelődöm.
Új gép beszerzése előtt állok. A régi Pana FZ50-t nagyon szerettem, de a filmes időkben a Practicát valahogy jobban szerettem. Mivel nem akarok vagyonokat költeni. Három gép között ingázok. Panasonic G1, Olympus E-620, Canon 450D.
Rengeteg tesztet végignéztem (dpreview, pixinfo, stb.)
Ahogy én látom (meglehet rosszul, ezért is kérdem):
A G1 technikáé a távoli jövő, de még nem kiforrott, bár nagyon szimpatikus és elég jó is. Obi választék nem túl széles, bár adapterrel más obik is alkalmazhatók. (A stabilizálás fontosságát szerintem ma kicsit eltúlozzák, persze jó, ha van). Ha adapter is kel, akkor már nem is olyan olcsó az obi park bővítése. Vakum (Oly FL36 ehhez jó.)
Az E-620 nagyon tetszik, de nem tudom a kicsi kereső mekkora problémát jelent. Nagyító feltéttel lehet ezen javítani? Kiegészítők és Obi park kiváló és használtan nem drága. A gép a három közül a legdrágább. Oly vakut nem kell cserélni.
A 450D árban az előző kettő között van, de új vaku kell hozzá. Minden kapható használtan is hozzá, de a kiegészítők, az obik drágábbak mint az 620-hoz. Képminősége talán ennek a legjobb.

A szívem az E-620-hoz húz (vaku csere sem fájna), de egyesek szerint a kis keresőméret miatt manuális fókusz állításra keresőn keresztül alkalmatlan. Hát nem tudom.
Ti mit gondoltok?

(#453) philoxenia válasza turisandor (#452) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

E520 ? Annak állítólag nagyobb a keresője,mint a 620-nak....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#454) Szten Márs válasza philoxenia (#453) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dehogyis. Pont hogy az E-620 keresője nagyobb. Ellenben a markolata kisebb.

(#455) turisandor válasza Szten Márs (#454) üzenetére


turisandor
csendes tag

Értem, de most akkor jól használható manuális élességállításhoz vagy inkább csak, ha nagyon muszáj?

(#456) Szten Márs válasza turisandor (#455) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából kényelmes manuális fókuszhoz az EOS 450D keresője is igen halovány, az E-620-é meg pláne... úgy általában a croppos vázakon nem annyira jó manuálisan fókuszt állítani, de a jobb, pentaprizmás keresővel rendelkező APS-C-s gépeken azért már megfelelő a keresőméret ehhez: ez a Canon EOS 40D meg 50D, Pentax K20D meg K7, Sony A-700, Nikon D90-D300 kategóriája. Oly-ból meg az E-3, aminél már igen korrekt méretű a kereső. Ezeknél is nehezebb, mint a filmes gépeknél volt, de azért megoldható, pár ezer képet azért csak-csak én is ellőttem manuális fókusszal a K10D-men. De a pentatükrös keresővel rendelkező vázakon azért kemény... nem lehetetlen, de keményen gúvasztani kell a szemet hozzá.

(#457) ordogboc


ordogboc
tag

hello
hogy tudom megnézni hogy hány expo készült a gépemmel? e-410.
üdv.: Botond

(#458) tzimash


tzimash
őstag

Hi!

Használ valaki Canon FD adaptert Olympushoz?
vajon mennyire használható egy ilyen rendszer?
E-bay-ről kb. 10-12k (postával) egy ilyen adapter, + itthon vennék hozzá valami obit, leginkább makrót.
tudom egy pár kényelmes és praktikus funkcióról lemondhatok, de vajon lenne-e értelme?
ezek a 20-30 éves lencsék megfelelően dolgoznak együtt egy mai technikával is? képminőség, felbontás?

[ Szerkesztve ]

(#459) ordogboc válasza tzimash (#458) üzenetére


ordogboc
tag

hello
én m42-oly adaptert használok, oly e-410-en és elégedett vagyok a képminőséggel. bár az obijaim tiszták és pormentesek... az átalakítóban meg nincsen lencse.auto fokusz nincs, fénymárás jó bár néha picit sötétre méri..
50-est(1.8) meg egy 135-öst(2.0) használok vele. elégedett vagyok. makrora biztosan jo lesz ha jo obit választassz.
üdv.

(#460) tzimash válasza ordogboc (#459) üzenetére


tzimash
őstag

köszi az infót, megnyugodtam, hogy lesz fénymérés :) az AF hiánya kevésbé zavar, makrónál úgy sem használom.

(#461) supercow


supercow
őstag

Üdv. makrózni szeretnék (E-620 DZK van most), és nem tudom eldönteni hogy a ZD 35mm-t szeressem vagy M42 adapterrel valamilyen régebbi obit keressek. Van valakinek ezzel tapasztalata?
M42 mellett szólna az is hogy szeretnék majd egy f1.8, 1.7 körülit, pl ilyesmit

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#462) johnjohn válasza supercow (#461) üzenetére


johnjohn
addikt

Ennél egy Helios, vagy MIR jobb képet ad, vagy inkább keress Zeiss Jena obikat. :K

[ Szerkesztve ]

(#463) supercow válasza johnjohn (#462) üzenetére


supercow
őstag

erről mi a vélemény?
M42 menetes makró obira van esetleg valakinek javaslata?
thx

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#464) johnjohn válasza supercow (#463) üzenetére


johnjohn
addikt

(#465) ordogboc válasza supercow (#463) üzenetére


ordogboc
tag

nagyon fogsz szenvedni. marha kicsi a keresője a 620-nak is.
én 1.7-es 50-est m42-s menetet használok az e-410-en, lcd-ra kirakom nagyításban akkor prímán tudok fukoszálni de a keresőben vért izzadok
és az átalakító miatt valamelyest mellé is fókuszálsz. ezt nem tudom mi okozza, azt hiszem én valahol olvastam, de valóban, tapasztaltam én is ilyet.
de amugy jó én az 50-es mellett használok egy ugyan igy m42-es telét 135mm f2.8... igy ugye 270 2.8-ként szerepel, és igen meg vagyok vele elégedve.:)
üdv

(#466) supercow válasza ordogboc (#465) üzenetére


supercow
őstag

Szomorú vagyok, köszi az infót. Azt gondoltam a ZD 35mm árából kijönne egy M42 adapter és egy makró obi, és akár maradna pénz egy 1.7, 1.8 körüli 50mm-esre :(
Még kezdő vagyok a témában, ezek szerint jobb lesz nekem a ZD.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#467) olli válasza supercow (#466) üzenetére


olli
tag

A mattüveg törőékesre cserélése sokat javít az élesre állításnál.

By cool !

(#468) supercow válasza olli (#467) üzenetére


supercow
őstag

Én ugyan szét nem szedem az E620-ast :) Szervizesnek se adom a kezébe, feleségemnek is csak fájó szívvel :D Marad a ZD 35mm.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#469) salesman válasza nesa (#433) üzenetére


salesman
őstag

Nekem van egy nyomtatott (gyári), ha kell, odaadom egy fénymásolás erejéig.

Türűűűdrááá!

(#470) ordogboc


ordogboc
tag

sajnálattal jelentem be, hogy kiszálltam az OLY ZD-s brigádból...
hajrámindenkinek!

(#471) Isi345


Isi345
csendes tag

Sziasztok, egy kezdő E-520 tulajdonosa vagyok, régebben volt Zenith gépem aztán már csak kompakt, de most vettem egy új E-520 at. Csináltam már vele kb 800 képet, főképpen bent vakuval, de nekem valahogy az auto vaku funkcióval nagyon sötét képek jönnek ki. Szabadban történő fényképezésnél nem sötétek a képek, csak bent. A vaku erősségén állitva és fényérzékenységen is már jobb képek lettek. Ez szerintetek normális, hogy alapból sötétek a benti képek?

(#472) nesa válasza Isi345 (#471) üzenetére


nesa
veterán

Lehet a vaku szinkronido nemjol van bealitva.
De meg mindig jobb 1 picit sotetebb kep mint amikor szeteg minden.

(#473) levy1983


levy1983
aktív tag

Kérdezném a kedves Olympus felhasználókat, hogy a Zuiko objektíveknél a por- és fröccsenésállóság mit takar? Azt, hogy 10 év használat után sem kerül por az objektív belsejébe? Vagy csak marketingszöveg? Valamint még kérdezném, hogy a Zuiko telekonverterek is legendásan jók, vagy azért ezek is rontják rendesen a képminőséget? Válaszaitokat előre is köszönöm.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#474) supercow


supercow
őstag

Hi, Sigma 30mm f1.4 van valakinek? Ha igen, mi a vélemény? Nagyon kéne egy obi alacsony fényviszonyokhoz, pl beltérre ahol nem akarok vakuzni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#475) sebgutkopf válasza levy1983 (#473) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A por és cseppállóság nagyjából annak felel meg, hogy monszun szerű esőben és vágható porfelhőben is használtam már ezeket a pro obikat és ilyen mostoha körülmények között is teszik a dolgukat.
TC-m nincs, abban max más véleményét tudom tolmácsolni. Természetesen ez is ront a képminőségen, de TC létükre jók.

(#476) supercow


supercow
őstag

Sikerült ebayen kifognom egy ZD 35mm macro obit 149 dollárért. Ha megjött majd jól kipróbálom.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#477) sebgutkopf válasza supercow (#476) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az ára szimpatikus. A $-ból ítélve valahonnan eu-n kívülről jön? Meg tudod úszni a vámot, áfa-t (feladó gondolt rá)?
Amúgy jó obi, éles képet produkál.

(#478) supercow válasza sebgutkopf (#477) üzenetére


supercow
őstag

ebay.com, vagyis USA. ismerősöm megrendeli és feladja nekem postán. Nem szokott lenni gond a vámmal és áfával, csak oda kell figyelni hogy ha új, akkor ne maradjon benne az eredeti számla. Általában használt cuccokat kapok, tehát a csomag "használt" megjelölése nem hazugság, a bevallott értéket sem illik 1 Euróra jelölni, mert feltűnő és valószínűleg kinyitják.
Karácsony környékén szoktam kapni ajándékként jelölt csomagokat is, soha nem hiányzott belőle semmi, pedig néha belenéztek.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#479) supercow


supercow
őstag

Úgy látom egyre kevesebb az Oly emberke a környéken. Vagy mindenki megfagyott?
Az egyik őszi képem:

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#480) nesa válasza supercow (#479) üzenetére


nesa
veterán

Szep nagyon jo a szinvilaga ,szerintem sokaknak van Oly gep csak Kicsit lapos a forum ,ez kb csak rajtunk al vagy bukik ha van elet lehet tobben leszunk.

Dobok enis 1 kepet:)

Kep

(#481) supercow válasza nesa (#480) üzenetére


supercow
őstag

gyönyörű a képed, nagyon tetszik :)

az én képem E-620 "Pop Art" filterrel készült, de azon a sétán csináltam filter nélkül is, így néz ki ugyanaz a táj nélküle:

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#482) supercow


supercow
őstag

Naplemente - Pálköve, 2009 július

kicsit fel kell éleszteni a topikot :) még néhány nap és megjön a 35mm makró obim, remélem jó lesz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#483) nesa válasza supercow (#482) üzenetére


nesa
veterán

Nekem meg nincs ilyen muveszi szuro efekt az E-510 be es erdekes a Az oly master se engedi peddig ott van:)

Itt 1 digit illusztracio .

link

(#484) supercow


supercow
őstag

Megérkezett az Oly ZD 35mm macro obim, mielőtt felteszem csináltam róla képet :) A front lencse ijesztően mélyen van, de azért majd veszek rá egy UV szűrőt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#485) supercow


supercow
őstag

Gyors próba, asszony orchideái voltak az áldozatok :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#486) nesa válasza supercow (#484) üzenetére


nesa
veterán

Grat az obihoz ,en 30mm F1,4 amivel szemeztem ,csak kicsit soknak erzem az arat,igaz az nemis makro.
Es tajkepekhez milyen ez az obi :F hasznalhato?

Ui

Szerintem ere az obira ne tegyel UV szurot.

[ Szerkesztve ]

(#487) supercow válasza nesa (#486) üzenetére


supercow
őstag

A Sigma 30mm f1.4-t én is nézegetem, illetve a kívánságlistámon van a 12-60mm SWD és a 70-300mm is :)
Tájat nem próbáltam, csak a konyháig jutottam vele, az ablakpárkányon sorakoznak az asszony növényei, most várom a tavaszt és megyek lepkét meg bogarakat vadászni.

Itt egy golyóstoll hegye, sajnos kicsit homályos lett. Crop nélkül, 1024-re átméretezve.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#488) nesa válasza supercow (#487) üzenetére


nesa
veterán

12-60 eleg jo cucc csak icipicit lehetne olcsobb ,nekem 300k baromi sok 1 obier ,meg a 100k is .

A kep valoban nem tul eles.

(#489) supercow válasza nesa (#488) üzenetére


supercow
őstag

A 12-60mm valóban drága, ebayen 750-850 dollár között mozog, az kb 170e mostani árfolyamon, de így is nagyon sok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#490) nesa válasza supercow (#489) üzenetére


nesa
veterán

Sigma 30 f1,4 -et menyiert lehet legolcsobban beszerezni kint, itthon 100k korul mozog :O

(#491) supercow válasza nesa (#490) üzenetére


supercow
őstag

nekem is kéne egy nagy fényerejű obi beltéri képekhez és épp ezt a Sigmát néztem ki, vakuzni nagyon nem szeretek. Lehet hogy az 50mm-es jobb lenne?

30mm-est ebayen is 400-450 dollárért adják, ha mondjuk szállítással együtt 500 dollárból kijönne az mai árfolyamon 98-99k. Edigital-nál 125k a Sigma 30/1.4, te hol láttad 100k-ért?

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#492) nesa válasza supercow (#491) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom lakasban azt mar nemigen lehet hasznalni volt nekem atfaragott Canon 50 / f1,8 talan 4-5 napig volt meg egyszeruen nem felelt meg a celnak tul hosszu volt.

kep

Persze ez manualis volt de ennek nincs jelentosege, a 30mm jobban tudnam hasznalni ,de ez csak az en velemenyem.

[ Szerkesztve ]

(#493) supercow


supercow
őstag

Kéne szervezni 4/3 találkozót, megnézegetni egymás gépét, obikat kipróbálni, fotósétálni, miegymás. Én szívesen megtapogatnék egy E-30 és/vagy E-3-ast, kipróbálnék pl egy 70-300mm obit. Akit érdekel az E-620, az enyémet ki lehetne próbálni, vagy 35mm macro-t stb.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#494) nesa válasza supercow (#493) üzenetére


nesa
veterán

Az index forumon eleg sokan vannak Oly tulajok :K de itt is van jopar csak epp anyira elegedettek hogy nem irnak.

De itt PH! is szokott lenni fotos tali ,itt szoktak megbeszelni csek altalaban nekem messze van.

(#495) supercow válasza nesa (#494) üzenetére


supercow
őstag

köszi majd benézek, lehet nekem is messze van, Vác mellett vagyok. Szerencsére sok a munkám és a szabadidőt inkább a családdal töltöm, szóval fotózni kevés marad.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#496) nesa válasza supercow (#495) üzenetére


nesa
veterán

Most enis ritkan fotozok nincs ido de mar varom a tavaszt, marc 31 utan mar szabadabb leszek :) minusz 1 munkahely:)

(#497) supercow


supercow
őstag

Tetszik a 18-180mm obi, van valakinek tapasztalata vele? Azt sejtem hogy nem csúcs, de egész nagy az átfogása, nem kéne cserélgetni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#498) nesa válasza supercow (#497) üzenetére


nesa
veterán

Tudok neked 18-180 as obit , aztmondjak jobb mint a nikon hasonlo megoldasa.

(#499) supercow válasza nesa (#498) üzenetére


supercow
őstag

köszi ez jó áron van de most nincs rá zseton, egyelőre a képminőségre lennék kíváncsi, ha valakinek van.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#500) nesa válasza supercow (#499) üzenetére


nesa
veterán

Parcit kerd meg hogy mutasson mar kepet neked ezzel az obival .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.