Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) KillHates válasza Parci (#248) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szép képe van ahogy mondtad, de tényleg rettenetesen gagyi. Alig van súlya.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#252) adnoctum18 válasza KillHates (#250) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Annyiért tényleg nagyon jó vétel... :C :Y
Asszem ma benézek az MM-ba hátha lesz valami finomság.
Csak fotós cuccokat szórnak ki?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#253) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Jól látom, hogy másfél éve (!) elhalt a topik?
Ez azért is érdekes, mert az index.hu fotó-topikjaiban folyamatosan nagy a pörgettyűzés az Olympus E-topikban! (Némely profik is vannak!)
Furcsa!

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#254) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Bocs: nem jól láttam.
:DD

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#255) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek az E-500-ról? Ez vagy inkább Nikon D40/D40X gépet lenne érdemes venni? Kezdő amatőr fotós lennék, de a kompaktokról tovább szeretnék lépni és egy kényelmesen egyszerűen használható gép kellene.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#256) pilóta válasza aginor (#255) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jó kis gép az E-500, de már csak használtan fogsz olyat kapni. Ha jó áron van, és kapsz vele két kitobit, akkor jó lehet, egyébként inkább az 520.
Nikonban nem vagyok otthon, de a D40 se mai darab...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#257) aginor válasza pilóta (#256) üzenetére


aginor
addikt

Csak gépváz 35K, az szerintem jó ár.. Milyen obit érdemes hozzá venni? Ez esetleg?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#258) johnjohn válasza aginor (#257) üzenetére


johnjohn
addikt

Inkább ezt Az a Sigma nem túl jó.Teszt
14-42 teszt

[ Szerkesztve ]

(#259) adnoctum18 válasza aginor (#255) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Szerintem inkább Nikon D40 az AF miatt, meg a keresője is jobb.

Tudom, mert használtam mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#260) atyuska válasza adnoctum18 (#259) üzenetére


atyuska
tag

Az oly-t sem könnyű olcsón obival táplálni, de ez a D40-re is határozottan igaz.

----atyuska----

(#261) aginor válasza adnoctum18 (#259) üzenetére


aginor
addikt

Oly E-400-at próbáltál? Mennyire gázos a fogása a markolat hiánya miatt?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#262) Szten Márs válasza aginor (#261) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez teljesen szubjektív. Van akinek abszolút megfelel és jó, van akinek meg borzasztó, szóval ezt ne más mondja meg neked. Menj be egy boltba, fogj meg egy E-420-at: hasonló az érzés, bár az E-420-nál már valami markolatszerűt próbáltak kialakítani, így valamivel jobb, de legalább nagyjából képben leszel. Nikon D40-et meg találsz még boltokban. Vagy ha azt nem D40X-et vagy D60-at, azoknak tökugyanolyan vázuk van.

(#263) Athanáz9 válasza pilóta (#256) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Üdv. Hol tudsz E-520-at duplakittel?
Thx.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#264) adnoctum18 válasza aginor (#261) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha kisebb a markolata az E-500-nál akkor szerintem már kényelmetlen.
Nekem az E-500 is picit kicsi. (410,420,510,520 pedig miniatűrök sajna...)

Sőt tovább megyek, még a Nikon D90 is lehetne hajszálnyival szélesebb de azért nem mindenkinek van elefántkeze gondolom... :D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#265) atyuska válasza Athanáz9 (#263) üzenetére


atyuska
tag

http://www.edigital.hu/Fenykepezogep/Gyartok_szerint/Olympus_digitalis_fenykepezogep-c266.html

----atyuska----

(#266) Athanáz9 válasza atyuska (#265) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Bevallom, edigitalnál nem látok duplakittel, de a www-digitcom.hu - ott látom, 173-e Ft-ért.
Talán kivárásra játszom...
:U

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#267) philoxenia válasza Athanáz9 (#266) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt van..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#268) Athanáz9 válasza philoxenia (#267) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kösz, vizslatom.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#269) KillHates


KillHates
nagyúr

Tudtam, hogy valamit elfelejtettem... Aztán beugrott! Belinkelni ide néhány képet amit a 35mm-essel lőttem.

Nagyon ott van a toppon az obi! :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#270) Ciróka úr válasza KillHates (#269) üzenetére


Ciróka úr
csendes tag

Eszeveszettül finom cucc, előbb-utóbb kénytelen leszek én is beszerezni egy ilyet. :C Köszönjük a képeket!

(#271) OPiiPO válasza KillHates (#247) üzenetére


OPiiPO
addikt

jól néz ki :-)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#272) alien_


alien_
őstag

Sziasztok,

A tegnapi nap folyamán valaki a kezembe nyomott egy Olympus E-10 -et, ha-megcsinálod-a-tiéd alapon.
Valószínűleg shutter rossz benne, mert exponál, halott pixeleket is látok (szóval a ccd működik), viszont a függöny nem mozdul. Valakinek van ötlete, honnan szerezhetnék hozzá shutter-t? Szívesen megcsinlnám, 8 éves csúcstechnológia rlz :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#273) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Olympus E-510-ről mi a véleményetek?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#274) johnjohn válasza alien_ (#272) üzenetére


johnjohn
addikt

A legnehezebben javítható-cserélhető dolgot szeretnéd megcsinálni. Azt hiszem, nem kapsz hozzá alkatrészt, legfeljebb szerviz tud rendelni. :O

(#275) johnjohn válasza aginor (#273) üzenetére


johnjohn
addikt

Olvasd el a teszteket, annál többet nehéz róla írni.A szokásos Oly-nyűgöket leszámítva jó.

(#276) aginor válasza johnjohn (#275) üzenetére


aginor
addikt

Mik ezek a nyűgök? Használt vásárlásnál mire kell figyelni? Tesztet már olvastam róla, de nem tudom, hogy ez, vagy pentax k100d lenne a jobb.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#277) johnjohn válasza aginor (#276) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem Pentax. Én nem nagyon tudnám használni az Olyt, mert szemüveges vagyok, és a kereső nagyon kicsi.A másik a fogás, Nekem a váz túl alacsony.Cserébe nagyon jók az Oly objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#278) alien_ válasza johnjohn (#274) üzenetére


alien_
őstag

Fényképezőgépjavítással foglalkoztam régebben, a kicserélést megoldom, csak a beszerzés problémás. Nem ismer valaki Oly szervízest? ValószÍnűleg nem éri meg a fáradtságot az ügy, de valamiért nagyon szimpi ez a gép =)

Swarm is coming.

(#279) adnoctum18 válasza aginor (#273) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Miért tettél le a D40-ről? :F

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#280) aginor


aginor
addikt

Vajon mennyiért lehet elpasszolni egy új Oly 40-150 kitobit?

adnoctum18: mag a gép sem olcsó, az obik meg még drágábbak.. igazából még keresem a lehetőségeket, oly-nak állítólag nagyon jó a kezelhetősége és ez egy kezdőnek (mint én) fontos.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#281) adnoctum18 válasza aginor (#280) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Olyan 30k körül menne el a kitobi, nekem is van egy, de annyiért inkább megtartom.

Oly-ra is nagyon drágák az obik és kevesebb is van használtban. Nikonra nagyobb a használt választék bár tény, hogy a d40-nél figyelni kell arra, hogy legyen fókuszmotor az obiban!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#282) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Új E-3 szoftver:

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#283) máyköl válasza aginor (#261) üzenetére


máyköl
veterán

Hello! Nekem itt a fórumon nagyon panaszolták az E-400 fogását, Elmentem a MediaMarkt-ba ott megnéztem, és engem egy kicsit sem zavart, sőt a kezemre állt. :)

(#284) KrAt


KrAt
veterán

Nincs valakinek kölcsönbe tele obija 1 napra? :B Szívesen kipróbálnám magam, megbízhattok bennem (adok akár személyit is, ha esetleg azt hiszed, meg akarnék lógni vele) meg ha arról van szó, "bérleti díjat" is megbeszélhetünk :)

(#285) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Egy E500-as gépbe vettem egy 2GB Olympus xD kártyát. A fórumban említett kék keret nem jelenik meg mégsem. Mit csinálok rosszul? :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#286) Fryskitt


Fryskitt
addikt

No ezt itt nem sokan olvassák...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#287) Degeczi válasza Fryskitt (#286) üzenetére


Degeczi
nagyúr

olvasni olvassák - csak nyilván nincs olyan gépük
(mindenesetre kutya legyek, ha értem, miféle "panoráma mód" lenne lehetséges egy Live-view nélküli, azaz kizárólag optikai keresőképet adó gépen ilyen kártyával... :F )

(#288) Fryskitt válasza Degeczi (#287) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ez a Canonnál úgy működött, hogy egy kisebb keret jelent meg, amin látszott az előző kép vége....de egyebekben igazad van, én sem tudom, hogy működne...csak hát, ha már írták.....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#289) Degeczi válasza Fryskitt (#288) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de az kizárólag olyan gépnél működhet, ami ad elektronikus keresőképet, azaz LiveView-t!
az E500-ad nem ilyen, így ahhoz nincs értelme ilyen kártyát venni
(mondjuk másikhoz sem, mert csak nyűg van az xD-vel, az Oly féle "panoráma funkció" pedig vakítás, csak egy olyan marketing árukapcsolás, h a saját márkás, drágább kártyát vegye meg a felhasználó. Egy tisztességes világban ezért perelni lehetne az Olympust...)

(#290) Fryskitt válasza Degeczi (#289) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia,

kezdem belátni......Fene egye, majd megpróbálom eladni azt a kártyát.... :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#291) Gucunja


Gucunja
aktív tag

szaisztok, Olympus E-420 gépen a memórai kártya fedeléne letört a pöcke ami benyomta azt a kis gombot, így most azt jelzi ki a gép hogy nincs becsukva a fedél és nem indul el. Van ötletetek esetleg tud valaki egy olympus szervizt?

(#292) Stitch válasza Gucunja (#291) üzenetére


Stitch
őstag

Szia! Ragaszd le azt a kis gombot. :D

(#293) Ijk


Ijk
nagyúr

Sziasztok, nagyon úgy fest, hogy végre a küszöbön az oly m4/3-asa:
EP-1
Ilyen nekem kell:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#294) Ijk válasza Ijk (#293) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#295) ordogboc


ordogboc
tag

Üdv Mindenkinek!

Valakinek van tapasztalata OM gyűrű használatával kapcsolatban ezeknél az olympus e-**0
gépeknél? Ha igen megosztaná velem és mindenki mással akit érdekel még...:)

Minőségromlás várható, ha OM objektívet használok?
Olympus E-410-et használok, kicsit kicsinek érzem a keresőt, nem lesz probléma az autofokusz beállításánál? (nem látom eléggé, stb.)
Korlát nélkül bámi rámegy az adapterre ami om szabványos és műkődni is fog rendeltetésszerűen?

Válaszotok köszönöm előre is, egyenlőre ennyi lenne.
üdv.

(#296) supercow2


supercow2
csendes tag

E-620-ról vannak vélemények, esetleg használók?

Olympus E-620, 14-42mm, 40-150mm kit

(#297) Stitch válasza ordogboc (#295) üzenetére


Stitch
őstag

Hello!

Mihez képesti minőségromlásra gondolsz? :) Szerintem csak fix objektívekkel érdemes próbálkozni, zoomra ott vannak a kit-objektívek. Élességállítás elég pontatlan lesz a váz visszajelzése nélkül. Milyen OM objektívjeid vannak?

(#298) ordogboc válasza Stitch (#297) üzenetére


ordogboc
tag

nincsenek, csak gondolkozom, hogy egy konvertert veszek... mert az om objektívek negyed annyiba kerülnek... szóval akkor fix-t érdemes venni, értem.
mondjuk a konverter sem olcsó.
és a minőségromlást a zuiko digitálisokhoz képest kérdezem/gondoltam...
üdv.

(#299) Stitch válasza ordogboc (#298) üzenetére


Stitch
őstag

Ha jól tudom, nem lesz AF visszajelzésed, anélkül meg pontatlanul tudsz majd fókuszálni. Én Zuiko 50/1,8-at, meg Zuiko 24/2,8-at próbáltam digitálison (EF emulátoros adapterrel Canonon van visszajelzés), az utóbbi kicsit kontrasztszegény, de szépen rajzolnak (itt találsz képeket is). Mi a baj a kit objektívekkel?

(#300) ordogboc válasza Stitch (#299) üzenetére


ordogboc
tag

Amit ebben a hozzászólásban írtál emulátor az rámenne az én e-410-re? oder nicht? lehetetlen, hogy AF visszajelzést csikarjak ki?
Nekem nincs bajom a kitobjektívekkel, csak nincs elég pénzem, és szeretnék egy normális telét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.