Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) supercow válasza SpongyaBob (#650) üzenetére


supercow
őstag

köszi, igyekszem. Lustáknak itt a másik 3.


In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#652) SpongyaBob válasza supercow (#651) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Már alig várom én is, hogy meglegyen az E-620 :D Rögtön megyünk is ki barátommal Lillafüredre lövöldözni :) Ha megkérdezhetem, te milyen sebességű karival használod a gépet?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#653) supercow válasza SpongyaBob (#652) üzenetére


supercow
őstag

Van egy 4GB Sandisk Ultra II, ez 15MB/s. Vettem egy 256MB Olympus xD kártyát is vészhelyzetekre illetve a panorámát próbálgatni, de még nem volt időm rá. Benne van a gépben.
Tegnap lőttünk a gyerekekről sorozatokat a kertben focizás közben 4-5 képet szépen mentett. Szerintem normál felhasználáshoz nem kell utrabrutál UDMA, persze legyen minőségi de nem kell elszállni. Pl én biztos nem leszek sport tudósító, szóval nem kell 20fps és csúcs memkari.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#654) nesa válasza supercow (#651) üzenetére


nesa
veterán

Jo ez a makro obi :K

(#655) aldebaran


aldebaran
őstag

Megvettem életem első dslr gépét ami egy Oly E-520 lett (inspired by nesa :K ), dzk-ban. :D
Majd itt zavarkodok, ha valamit nem tudok. ;] Egyelőre a gyerkőc clone katonái az áldozatok... :))

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#656) supercow válasza aldebaran (#655) üzenetére


supercow
őstag

grat a géphez, üdv a klubban!

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#657) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

ÜDV! erről az obiról van valakinek valami vélemény? :) Néztem tesztképeket is, elég jónak bizonyul, viszont szeretném a véleményeteket kérni, hogy ér-e 60 ezret ez a kis objektív. Bár igaz, hogy a Sigma f1,4 100 körül van, szerintetek ár-érték arányban melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#658) sebgutkopf válasza SpongyaBob (#657) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mi úgy általánosságban haragszunk az Olyra ezen obi miatt.
1. Egy fix obitól nem ilyen fényerőt várunk el.
2. Fix obitól jobb képminőséget várunk el (nem rossz, de ennyit egy jó zoom is tud)
3. 2,8-as fényerőt és ilyen képminőséget, ilyen egyszerű felépítéssel nem ilyen áron kéne.

Mondhatni változatlan paraméterekkel fele áron, vagy ugyanennyiért 1,8-as fényerővel lenne értelme.
Így a mérete az egyedüli poén benne.
Ott van vele azonos áron a 35mm-es macro. Műanyag az is 2/3 FÉ-vel sötétebb, de egyrészt macro, ráadásul képminőségben agyonveri.

(#659) supercow válasza SpongyaBob (#657) üzenetére


supercow
őstag

Kollégának igaza van. 25mm-est akkor vegyél, ha mondjuk E-420-ra akarod hogy a lehető legkisebb legyen, utazáshoz, városnézéshez. Mivel neked E-620 lesz, nem hiszem hogy annyit számít majd az obi tömege vagy mérete. Inkább gyűjts 12-60 SWD-re :K
A Sigma 30mm-ben van HSM motor és tényleg gyors, a sokat szidott fókuszálási gondok nálad nem lesznek, mert a menüben objektívenként tudsz korrigálni (E3,E30,E620)! Ha van rá vedd meg, én is azt tervezem beltéri és éjszakai képekhez, sok helyen azt írják hogy f1,8 körül ajánlott használni, de nem értettem miért.

http://www.youtube.com/watch?v=NZi-jtLgdHs
http://www.youtube.com/watch?v=PyRpIRZ75Sc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#660) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Hálás köszönet az infoért, megerősítettetek abban, hogy ne vegyem meg :D Gyűjtök az 1,4-re ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#661) supercow


supercow
őstag

E-620, 35mm macro, ma reggel. Kikelő tulipánok és néhány harmatcsepp, az éjszakai köd maradéka.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#662) nesa válasza supercow (#661) üzenetére


nesa
veterán

Jok de minek szeded ki mindig az exifet?

(#663) supercow válasza nesa (#662) üzenetére


supercow
őstag

Gondolom átméretezésnél elvész, RAW készül és abból mentek jpg-t IrfanView-val. 12MB képet csak nem tolok fel :) ha kell valamelyik eredeti méretben akkor felteszem valahova.
Érdekes mert be van jelölve hogy tartsa meg az EXIF infót, mégis a jpg-ből eltűnik. :(

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#664) supercow válasza nesa (#662) üzenetére


supercow
őstag

Nesze :)

ImageWidth - 4100
ImageLength - 3084
BitsPerSample -
Compression - 1 (None)
PhotometricInterpretation - 1
ImageDescription - OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Make - OLYMPUS IMAGING CORP.
Model - E-620
StripOffset - 1455616
Orientation - Top left
SamplesPerPixel - 1
RowsPerStrip - 3084
StripByteCount - 10191666
XResolution - 314
YResolution - 314
PlanarConfiguration - 1
ResolutionUnit - Inch
Software - Version 1.0
DateTime - 2010:03:24 07:37:22
ExifOffset - 266
ExposureTime - 1/500 seconds
FNumber - 3.50
ExposureProgram - Aperture priority
ISOSpeedRatings - 200
ExifVersion - 0221
DateTimeOriginal - 2010:03:24 07:37:22
DateTimeDigitized - 2010:03:24 07:37:22
ExposureBiasValue - 0.00
MaxApertureValue - F 3.50
MeteringMode - Multi-segment
LightSource - Auto
Flash - Flash not fired, auto mode
FocalLength - 35 mm
UserComment -
FlashPixVersion - 0100
ColorSpace - sRGB
FileSource - DSC - Digital still camera
CustomRendered - Normal process
ExposureMode - Auto
White Balance - Auto
DigitalZoomRatio - 1.00 x
SceneCaptureType - Standard
GainControl - Low gain up
Contrast - Normal
Saturation - Normal
Sharpness - Normal

Maker Note (Vendor): -

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#665) supercow válasza nesa (#662) üzenetére


supercow
őstag

2048-ra méretezve és Grainy Film art filterrel. Copyright én.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#666) nesa válasza supercow (#665) üzenetére


nesa
veterán

Irigyellek hogy neked minden kepnel van idod/turelmed raw kepekel baszkolni nemmondom nekem is bevan kapcsolva a raw+JPG de eddig csak par alkalom volt hogy rawhoz kelet nyulnom a WB miatt amugy egyszeruen nemtudok rawbol se tobbet kihozni mint a gep maga igaz csak az oly studiot hasznaltam.

(#667) supercow válasza nesa (#666) üzenetére


supercow
őstag

Nekem sincs időm, de az IrfanView megnyitja a RAW képeket, abból tudok gyorsan átméretezni és jpg-t menteni, az nem sok idő. És ingyenes.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#668) nesa válasza supercow (#667) üzenetére


nesa
veterán

Es hogy erzed igy jobb eredmenyt ersz el mintha a jpg hasznalnad ,azert ez nem canon hogy a jpg szar :)

Ezt a progit majd ha lesz idom kiprobalom.

(#669) máyköl válasza supercow (#661) üzenetére


máyköl
veterán

Az első nagyon jó!
Mi ez, textil?

(#670) supercow válasza máyköl (#669) üzenetére


supercow
őstag

Igen egy kint felejtett zuhanyfüggöny :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#671) supercow válasza nesa (#668) üzenetére


supercow
őstag

Talán annyiban jobb hogy a RAW-val még lehet később játszani Oly Studioban, ha szükséges. Egyébként nem sok különbség van, nálam valahogy így alakult és így maradt. A RAW+JPG csak a helyet foglalja, használtam úgy is és csak JPG-t is. Úgy gondoltam hogy jobb lesz a RAW, pl ha egy nagyon jól sikerült kompozíciót az ember egy rossz WB beállítással elront (többször előfordult hogy egy előző napi WB bent maradt, elfelejtettem visszarakni auto-ra), még mindig ki lehet hozni belőle valamit. Ha csak JPG van, akkor már csak veszteségesen és nehezebb lehet változtatni rajta.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#672) máyköl válasza supercow (#670) üzenetére


máyköl
veterán

Jaaa. :DDD

(#673) nesa válasza supercow (#671) üzenetére


nesa
veterán

Ertem :K

Kis reszlet az uj obimbol:) 200/ f4 ,meg nemvolt alkalmam nagyon kiprobalni de priman mukodik .

(#674) supercow válasza nesa (#673) üzenetére


supercow
őstag

Kérünk linket, mintaképeket!

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#675) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Megrendeltem a cumót, kedden Én is belépek az Oly klubba :C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#676) supercow válasza SpongyaBob (#675) üzenetére


supercow
őstag

Siker, pénz, csillogás! :)) Grat a cucchoz, dupla zoomot rendeltél?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#677) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Használtan szeretnék venni egy Oly E-500 körüli gépet.
- Az kitobik mennyire használhatóak makrózásra?
Más:
- Tuti nem lesz pénzem gyári kiegészítőkre, úgyhogy valszeg SufniFoto bt. módjára m42 obikkal és házibarkáccsal fogok fényképezni, ha nincs jobb. :B
Ha bármi ötlet, vagy tippetek van a témában, akkor ne kíméljetek. :N
Jöhet bármi; régi vakuk, obik, lámpák beizzítása -1 forintból Oly gépekre. :D
Persze, guglizok ezerrel.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#678) SpongyaBob válasza supercow (#676) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm, igen, a duplakitet markolattal és ajándék akksival :)) Még szerdán rendeltem, de keddre tudtam szabit intézni. Már alig várom :D Sose lesz kedd :DD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#679) supercow válasza Bici (#677) üzenetére


supercow
őstag

A kit obik erősen korlátozottan alkalmasak makrózásra, inkább nevezzük "közelinek". Nem rosszak, de nem tudnak olyan közelre fókuszálni és a nagyításuk sem olyan, mint egy makróra tervezett objektívnek.
Régi obik téma: ha nem riadsz vissza a kézi fókusztól, akkor oké, de az E-500 keresője kicsi lesz. Nagyon jók a régi Olympus OM obik, és jóval olcsóbbak, mint a ZD.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#680) aldebaran


aldebaran
őstag

Szerintetek az E-520 hoz kapott kitobikból (14-42; 40-150) melyiket érdemes vinni állatkertbe, meg vadasparkba? Családi nézelődés közepette nem akarok obicserélgetéssel foglalkozni...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#681) Degeczi válasza aldebaran (#680) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de, mindkettőt: hiszen nyilván a családtagokról is készülnének képek, amihez az alapzoom jobb, viszont egy-egy távolabbi állathoz a tele fog kelleni (talán ritkábban - de kár lenne otthon hagyni)

(#682) nesa válasza supercow (#674) üzenetére


nesa
veterán

Ez volna az , igazabol az obira nemvolt szuksegem mert van 40-150 em de M42 adapterel kedvezoen jutottam hozza ,valoszinuleg eladasra kerul, es valami fenyeros darabot akarok f1,4-1,8 :K

A kepen nem az en obim van:)

Itt 1 kep semmi tartalom csak teszt.

[ Szerkesztve ]

(#683) supercow válasza nesa (#682) üzenetére


supercow
őstag

szép darab az obi, a cica aranyos :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#684) supercow válasza aldebaran (#680) üzenetére


supercow
őstag

Emiatt szemezek a 18-180mm obival. Kicsit veszít a nagylátószögből, cserébe 10x zoomot ad, ami utazáshoz jó, nem kell cserélgetni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#685) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Én is mindenképpen akarok majd a meglévő két obi mellé egy fix fényerőset. A Sigma 30 f1,4-el szemezek, de sajna elég soké' adják :(((

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#686) nesa válasza supercow (#683) üzenetére


nesa
veterán

6-8 meter kell portrehoz minimum, egeszalakos kephez kb 30-40 meter:)

Nem erdekel csak az obi,jo olcson?

Amugy faja az M42 adapter :K tok sima egyszeru a fokuszalas :K felvillan a zold kor es csippan is, de szemre is frankon hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

(#687) supercow válasza nesa (#686) üzenetére


supercow
őstag

mennyiért adnád? Hol vetted az adaptert?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#688) nesa válasza supercow (#687) üzenetére


nesa
veterán

Hat ezaz, arukapcsolas reven az obit+adaptert egybe vettem ezert kellene eladni.

Ha kell adapter adok 1 cimet kinel erdeklodj, erdemes megvenni a legfejletteb adaptert amin a fokusztavolsagot bebirod alitani mert akkor megy frankon a stabilizator.

(#689) nesa válasza supercow (#687) üzenetére


nesa
veterán

Rakok par kepet amit csak proba kepp lotem ma,sajnos csak delutanra lett joido :(

kep1

kep2

kep3

Az elso es az utolso kep csak atmeretzve lett , a madaras viszont meglett vagva mert tul messze volt.

[ Szerkesztve ]

(#690) máyköl válasza nesa (#689) üzenetére


máyköl
veterán

nem ide akartam. :(

[ Szerkesztve ]

(#691) supercow válasza nesa (#689) üzenetére


supercow
őstag

Köszi, nagyon tetszik, szép élesek a képek. Közben átgondoltam, inkább gyúrok 70-300mm obira, nem bajlódok manuális fókusszal.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#692) sebgutkopf válasza nesa (#668) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Oly jpg ügynen én inkább a raw-al voltam sokáig bajban. Vagy jpg-et vagy raw+jpg-et lövök, és nagyon sokszor előfordul, hogy ami kiesik a gépből jobban tetszik mint amit rawból jön elő, pedig ACR-el lehet bőven állítgatni. Persze, ha nagyon nehéz fényviszonyok között készül a kép ott már egyértelmű a raw előnye és ott azt favorizálom.

Szóval egyetértünk az Oly jpg-eket alap raw feldolgozási ismerettel nem lehet csak úgy felülmúlni.

(#693) aldebaran


aldebaran
őstag

Nem tudjátok miért lehet az, hogy a 14-42-es obim átváltott halszemoptikára? Annyit csináltam, hogy bekapcsolt állapotban kicseréltem a két obit. Ettől lehet? És mit tudok tenni? Már oda-vissza cserélgettem, de semmi változás. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#694) Degeczi válasza aldebaran (#693) üzenetére


Degeczi
nagyúr

?
képet tudnál fölrakni?

(#695) aldebaran válasza Degeczi (#694) üzenetére


aldebaran
őstag

14-42:
14-42
40-150:
40-150

Vagy írd meg lécci, hogy hol lehetne jobban látni és olyat fényképezek. De a szoba sarkában mikor belenézek a keresőbe, a másik sarka jóval messzebb került, meg elnyújtott lett. :Y

Előre is köszönöm a segítséget. :R :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#696) adnoctum18 válasza aldebaran (#695) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nem lehet, hogy csak visszatekerted nagylátóra, és most szembesültél azzal, hogy milyen széles látószöget takar ez?

Egyáltalán fogalmam sincs, milyen hiba lehet ez, ha az egyáltalán. :Y

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#697) Degeczi válasza aldebaran (#695) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos most sem értem, mi a gond...

ez természetes perspektíva különbség - ettől nagylátó-normál obi a 14-42, és ettől tele a 40-150: másként nem lehetne egy adott nézőpontból a kért látószöget megkapni, ez optikai törvényszerűség

ezért téves az a nézet, h a "tele pótolható lábzoommal: közelebb megyek" - mert egy rövidebb obi nem ugyanazt a perspektívát adja a közelebbi nézőpontból, mint ugyanolyan képtartalommal egy tele, távolabbról

(#698) Flashback válasza aldebaran (#695) üzenetére


Flashback
addikt

Szia
Én is 520-ast néztem ki, (DZK), nekem is kb ugyanannyi fotós tapasztalatom van mint neked. Tudnál felrakni valahova pár fotót? HDR van a gépben? Művészi szűrők?
Üdv!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#699) aldebaran válasza Flashback (#698) üzenetére


aldebaran
őstag

HDR nincs benne, Itt meg tudod nézni, mik vannak benne.
Még nagyjából csak a családról csinálgattam képeket, de teljesen jó és gyors a gép. Bár nem sok tapasztalatom van. Nesa vagy itt a tapasztaltabbak többet tudnak neked mondani, mert én még csak tanulgatom.

szerk: Itt vannak a vele készült képek.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#700) nesa válasza aldebaran (#695) üzenetére


nesa
veterán

Nincs itt semmi gond nemertem a problemadat :F amugy a oly gyari progi tud torzitast korigalni ha zavar de ez 1 tok termeszetes jelenseg .

(#698) Flashback

A gep maga nemrakja ossze a kepeket ha ere gondolsz, de van expokorekcios sorozat ami kell a HDR kepekhez.

Amugy se lenne ertelme hogy a gep fuzze ossze.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.