Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dare2Live válasza levy1983 (#147) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát 10mpel bőven elég sokmindenre...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#152) surci81


surci81
csendes tag

Hello szia mindenkinek én egy kezdőcske lennék.olyannyira hogy csak most akarok venni gépet. Nem tudom igazán melyiket válasszam DMC-FZ50 vagy olympus E-410 ?????? :W

(#153) Dare2Live válasza surci81 (#152) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mire kell? mennyi ami amblokk rászánsz mondjuk a köv 1évet is figyelembe véve?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#154) surci81


surci81
csendes tag

Hello végülis nekem az lenne a célom hogy hobbi fotózásra használnám .Igazábol mind épületek mind természet mind beltéri használatra .A gépek árának uttánna néztem és kitudom valameiket fizetni. Igaz a E-410 fejlesztése zsebbenyulós de ha beleszeretek az egészbe akkor majd lessz valahogy. Igazából a minőség és a kezelhetőség érdekelne.Előre is köszönöm a szakmai tanácsot. :)

(#155) Fryskitt válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egy nagyítólencsével is olyan vészes a helyzet?

http://www.dpreview.com/news/0511/05112301oly_eyecupmag.asp

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#156) olli válasza surci81 (#154) üzenetére


olli
tag

Inkább a 410-es. Kb. 6-szor nagyobb érzékelőn zajtalanabb a kép, kezelhetősége jobb, és ki tudja, milyen elvárásaid jönnek obi téren. DSLR-nél válthatsz. Video viszont nincs. Teljesen más érzés, mint a kompakt.

By cool !

(#157) blattida válasza olli (#156) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ejróparki szaturnuszban 90000 peták a normál 410-es kit...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#158) surci81


surci81
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeket! Megvettem az E-410 et tuti gép 89990 Szentendrei úti auchan . :DD

(#159) blattida válasza surci81 (#158) üzenetére


blattida
nagyúr

Mé nem a saturnban...? Ott nem az SE kitet kaptad vóna ennyié...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#160) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok,

Olympus e-410-es gépem van és egy (számomra) különös jelenségre figyeltem föl: Ahogy telik a gépemben lévő 1 GB-os 'XD' kártya (fogy rajta a szabad hely) összemennek a képeim méretei (HQ minőségben rögzített képek). Szóval a 2 hete készített képeim, amelyeknek darabja kb 4 MB-os a merevlemezemen, ugyanazok a képek a fényképező kártyáján (nem töröltem őket a pc-re mentés után) alig 2 MB-osak (!). Először azthittem, hogy elállítottam valamit a tömörítés mértétéknél, de mint mondom nem, mivel ugyanaz a kép 2-szer akkora a számítógépen mint a fényképezőn.(Ami 2 hete nyilván a fényképezőn is 4MB volt, mivel onnan másoltam fel). Megjegyzem az 'XD' kártya full teli van, ezért gondoltam, hogy letömörítette a rajta lévő képeket helymegtakarítás céljából. Ennek természetesen nem örülök, mert így pl. egy hosszabb nyaralás során a képekkel teli kártyán a képek feléle "tömörülnek"?, ezáltal a minőségük romlik!!?
Ha ennek kiiktatására, van mód, vagy valami magyarázat a jelenségre, és megosztanátok velem, akkor azt megköszönném!

Üdv!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#161) zso79


zso79
őstag

E-510-zel van valakinek tapasztalata?

Köszi!

(#162) zsity válasza zso79 (#161) üzenetére


zsity
tag

Milyen jellegű tapasztalatra van szükséged? ;)

(#163) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Az egyik kedves kereskedő ismerősnél rendeltek egy Olympus E-420 + 25mm / 2.8 Pancake kitet, de a vevő nem vitte el, ezért kedvező áron odaadná.

Az ára 120e bruttó, amely ár fix. Olympus Hungary garancia, tehát nem kéretik hasonlítani a szürke (pixmania) árakhoz. (kb. 1 hónapja ha ketyeghet a gari, vagy talán még annyi sem). A gépet még ki sem bontották, az obit talán megnézték, hogy milyen pici, de ez a max., tehát érintetlen a cucc. Az eladóért kezeskedem.

Aki ismer, tudja, hogy én is régen E-system-et használok, és talán komolyan veszi, ha azt mondom, ennyiért egy nagyon ütős kis cucc ez.

Akit érdekel (csak) ezen az áron, az keressen meg, és összehozom az eladóval. A honlapomon van mail cím.

[link]

Köszi.

(#164) somé


somé
őstag

Hoppá,az objektív viszont gané,ahogy a kit árán is látszik.A jó minőségű 14-42-vel mindjárt egy 30-assal több. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#165) jeni


jeni
félisten

Hello

Az edigitálban már olcsón bevezető áron kinálják a Oly E-520-t KIT obival

[link]

Az 510-es volt tavaly 210e.Ft körüli áron

(#166) somé válasza jeni (#165) üzenetére


somé
őstag

Biztos hogy ezt akartad linkelni? (#164?)

A bevezető ár az nem most volt,ezzel az obival is (17,5-45-tel) adják most,a másikkal már jóideje lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#167) zso79


zso79
őstag

Sziasztok,

A 14-42-es és 40-150-es kitobikkal makrózni is lehet?

köszi

(#168) biggamer


biggamer
veterán

:Y :Y :Y FIGYELEM !!! :Y :Y :Y

PHotóstalálkozó időpontja a Vasúttörténeti Parkban [link]
megrendezésre kerülő VIII. Közép-Európai Mozdonyfesztivál és IV. Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozóra 2008. szeptember 14.-e ( vasárnap ).

" A gőzmozdony tökéletesítésében élenjáró, Stephenson-ra emlékezve idén szeptember 13-14-én nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Közép-európai Mozdonyfesztivált a budapesti Vasúttörténeti Parkban.
A magyar mozdonyvezetők legjobbjai mellett Ausztria, Csehország, Szlovákia, Németország, Lengyelország és Szerbia legnagyobb gőzmozdonyait látjuk vendégül.
A mozdonytalálkozó során a méltóságteljes masinák felvonulásakor idén is megválasztja a több ezres közönség a felvonulás „Mozdonyszépét”, melyet tavaly a 424.009-es pályaszámú gőzmozdonyunk nyert el.
A gőzmozdonyfesztivált egy nagyszabású gasztronómiai eseménnyel kötjük össze: a IV. Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozóval. A találkozóra eddig ismét több környező ország jelezte részvételi szándékát, mely szerint a nemzetek konyhái előreláthatólag 5 étkezőkocsival mutatkoznak be.
A Közép-Európai Mozdonyfesztivál és a Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozó a Park életében minden évben a legrangosabb és a legtöbb látogatót számláló saját esemény.
Tavaly több, mint 8000 ember volt kíváncsi erre a különleges eseményre. Biztosak vagyunk abban, hogy ebben az évben még több látogató érkezik az egész ország területéről, minden korosztály képviseletében.
A történelmi gőzmozdonyok versenye az elmúlt évek tapasztalatai alapján egyedi és különleges szabadtéri programot jelent Budapest kulturális életében."

Belépőjegy árak:
Gyermek, nyugdíjas: 600 Ft
Felnőtt: 1 200 Ft
Családi (2 gyermek+2 felnőtt): 2 400 Ft

Belépőjegyeket elővételben a MÁV Nosztalgia Jegyirodában (Budapest, Nyugati pályaudvar 10-es vágánya mellett) lehet váltani, vagy a Vasúttörténeti Parkban (1142 Budapest, Tatai út 95). "

Eddigi jelentkezők :
BEE
Terapeuta
biggamer

Jelentkezni lehet itt : [link] vagy Privátban.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk. :K

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#169) brumesz


brumesz
aktív tag

lenne egy kérdésem...ez így mennyit érhet,mennyi lenne a reális ára,amiért meg is veszik?

Eladó egy kiváló állapotban lévő olympus e400, sigma 18-50 obival.
Amit adok hozzá: minden gyári tartozék,dobozok,kis zacsik,leírások.,akkutöltő,cd, dvd,kábel
-2Gb kingston cf kari+128mb vmi márkátlan CF
-fotós táska
-állvány
-tisztító szett
-egy erősebb plusz akku,a gyárin felül(gyári: 1080mah,7.2v; a másik 1880mah)
-napellenző
-cirkuláris polárszűrő
-nyakpánt
! 2009 JÚLIUSIG GARIS!
esetleg nem érdekelne valakit innen?:)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#170) zso79 válasza brumesz (#169) üzenetére


zso79
őstag

Azt meg lehet kérdezni miért adod el?

(#171) brumesz90 válasza zso79 (#170) üzenetére


brumesz90
csendes tag

szia,én vagyok brumesz,az előző nickemmel nem tudok belépni :O
nagyon egyszerű: kinőttem:)
olyan gépet szeretnék venni, amiben van élőkép, illetve kicsit nagyobb felbontás, aps-c szenzormérettel, és a képstabi se lenne rossz.valszeg eos 450d lesz belőle(vagy 1000d)
üdv

(#172) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mekkora ráció van benne mindenesetre eléggé "kategóriát teremt"

Panasonic G1

jön a speciális micro 4/3hoz jópár obi is

de
"Autofocus only available with:
- Olympus Zuiko 25 F2.8 'Pancake'
- Olympus Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6
- Olympus Zuiko Digital ED 40-150mm F4-5.6
- Panasonic Leica D Summilux 25mm F1.4 ASPH
- Panasonic Leica D Vario-Elmar 14-50mm F3.8-5.6 ASPH. Mega OIS
- Panasonic Leica D Vario-Elmar 14-150mm F3.5-5.6 ASPH. Mega OIS"
erre érdemes figyelni....
A 14-140 OIS (28-280) különösen szimpi.
Külön kiemelendő az is, hogy ezek a micro obik jóval kissebbek mint a szokványos 4/3ak! ld ezt a képet a nem nagy Nikon igazi oriás... [link]

Méret összehasonlítás:
[link]
Az L10 se volt nagy de ahoz képest eltünik..... nem sokkal nagyobb mint egy FZ28... és ennek a gépnek ez az a tulajdonsága ami a fő "selling point" ja. Persze kérdés kinek nagy egy e420....

Ami engem nagyon érdekel az az AF sebesség pontosság lesz, 4/3 az nem 1/1.8" pontosnak kell lenni és gyorsnak :) is és ahogy sejtem csak kontrasztos van benne.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#173) Dare2Live válasza Dare2Live (#172) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

AF sebesség alul videon. Elég jónak tünik. [link]
"Panasonic's engineers have kept true to their word; the focus is not only astonishingly fast for a contrast detect system; it's easily as fast as any conventional SLR in this class. And unlike even most mid-range SLRs you get 23 area auto AF and the ability to place a single AF point almost anywhere in the frame - and that's before you throw in Panasonic's remarkable subject tracking AF and Face Detection. I'm not convinced it's quite as good in continuous focus as it is in single shot, but until we've got a final production model I'll just say that Panasonic seems to have overcome the main problem currently associated with using live view on an SLR; focus speed."

mondjuk video felvétel közben gondolom ez se müködik....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#174) zso79


zso79
őstag

Kíváncsian várjuk az árát :D

(#175) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

akit érdekel, eladom pro olympus cuccaim nagyrészét:
- E-3 váz (dobozos)
- 11-22 f2.8-3.5 nagylátó (dobozos)
- 50-200 f2.8-3.5 tele (fél év garis)
- 50 f2.0 makró

privátban elértek, magát a fórumot sajnos ritkán olvasom :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#176) Vézna


Vézna
csendes tag

Sziasztok!
E-520-assal fotózom, és érdekes hibára lettem figyelmes, lehet már találkozott vele valaki.
[link]

Mindegyik képen, fekvőnél jobb felső sarok, állónál bal felső, ez a hiba jelentkezik. Minden kb. 8. képen. Nem tudom mi okozza, a képek között összefüggés nincs. Cseréltem objektívet, (lsd. mélységéllesség teszkép) de ott is ott van. 1 hónapos a gép. Kösz a segítséget!

(#177) Szten Márs válasza Vézna (#176) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát itt nagyon nincs mese, ezt vissza kell dobni garanciális ügyintézésre a boltba, ahonnan vetted.

(#178) werttzui


werttzui
őstag

új masina Csak nem részt követel a piacból?

PENTAX

(#179) Stitch válasza Parci (#175) üzenetére


Stitch
őstag

Szia, engem csak az érdekel, hogy miért válsz meg egy ilyen nagyszerű 4/3-as szettől?

(#180) philoxenia válasza Stitch (#179) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Priviben kérdezd inkább, mint írta itt ritkán olvas. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#181) Stitch válasza philoxenia (#180) üzenetére


Stitch
őstag

Azt akartam, amikor leOKéztam, akkor vettem észre, hogy ide ment..:)

(#182) bigsee válasza Vézna (#176) üzenetére


bigsee
addikt

Mit kell nézni? Esetleg csak én nem látom (kezdődő vakság, ilyesmi...)?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#183) Szten Márs válasza bigsee (#182) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem azóta lecserélte a linkelt oldalon szereplő képeket :) Legalábbis feltünően hibás képre vagy képekre vezetett a link, amennyire emlékszem.

(#184) bigsee válasza Szten Márs (#183) üzenetére


bigsee
addikt

Igen, köszi, akkor is megnéztem, csak akkor mintha kevesebb kép lett volna...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#185) OPiiPO válasza Parci (#99) üzenetére


OPiiPO
addikt

gratula :-)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#186) Parci válasza OPiiPO (#185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

üdv itt is! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#187) atyuska


atyuska
tag

Üdv

Nincs valakinek eladó plusz utángyártott akksija 410-eshez?

----atyuska----

(#188) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok

itt is megy a 4/3 buhera :) Nagyon helyes!

(#189) OPiiPO válasza Dare2Live (#96) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az üvegek jók. De nem büdösek :-)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#190) johnjohn válasza OPiiPO (#185) üzenetére


johnjohn
addikt

Hehe..Néha nézd a dátumot is, ha valahová válaszolsz! ;] Ezek egy éves HSZ.-ek.

[ Szerkesztve ]

(#191) philoxenia válasza johnjohn (#190) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolod azóta már megbüdösödtek? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#192) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Úgy döntöttem, potom pénzért nem kótyavetyélem el az E-500-at, megmarad másodgépnek, hátha egyszer valami jobb zuiko is akad a kitobik mellé majd:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#193) sebgutkopf válasza adnoctum18 (#192) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valóban elég nehéz eladni a régebbi vázakat. Az újabb típusok még elmennek, de az öregebbek már nem vagy nagyon nyomott áron.
Ár/érték arányban meg nevetséges, hogy mondjuk egy E500 egy olcsóbb kompakt áráért adható csak el, amivel azért... na!

Mondjuk mostanra elérte a digifotó penetráció azt a telítettséget, hogy más gyártóknál is az aktuálisnál 2-3 generációval régebbi modelleket nagyon nehéz eladni és akkor is iszonyú nyomott áron.

(#194) OPiiPO válasza johnjohn (#190) üzenetére


OPiiPO
addikt

fel sem merült hogy esetleg tisztában vagyok a Gergely naptárral? :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#195) OPiiPO válasza sebgutkopf (#193) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez pontosan így van, sajnos :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#196) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Jó kis Oly promóció az E-3-hoz! :C

Itt a többi dslr-hez is vannak akciók.

...más kérdés, hogy szerintem az UK-ra vonatkozik, de hátha valaki kinn él vagy utazik ki és beszerez valami jó gépet!:)

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#197) KrAt


KrAt
veterán

No beszállok én is a táborba egy E300 + 18-45 zuiko obival :) Most vettem 46-ért 1 gigás CF-el, és uv szűrővel.

Első blikkre nagyon nagyon bejön. Jó a fogása, meg kényelmes is a nagy markomnak :)

Anyumnak dolgozni kell egy picit (szkennelés..) de utána jövök, meg lövök pár tesztképet :)

(kicsit fel fogom rázni a topicot, szorry :) )

[ Szerkesztve ]

(#198) johnjohn válasza KrAt (#197) üzenetére


johnjohn
addikt

Gratula ! Szimpatikus téglatestet vettél, jó üveggel. :C

(#199) philoxenia válasza KrAt (#197) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem 14-45-ös ? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#200) KrAt válasza philoxenia (#199) üzenetére


KrAt
veterán

Őőőhm de :D Jogos :)

johnjohn: igen, az :) Vagy ezt most negatív értelemben mondtad? ;] :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.