Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) supercow válasza SpongyaBob (#598) üzenetére


supercow
őstag

Ha a közelemben laknál felajánlanám hogy nézd meg az enyémet, de inkább olyan helyre menj, ahol kint van több is (E4X0, E5X0, E620). Az E620 keresője nagyobb többinél, engem nem zavar, pedig láthatóan kisebb, mint a Praktica vázé, amit apámtól örököltem (ezzel készültek a gyerekkori képeim) :R

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#602) #20844032 válasza SpongyaBob (#598) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nézd, miután lassan meg tudom fogni a 410-et úgy, hogy ne akarjam eldobni ugyanazzal a lendülettel, szerintem meg fogod szokni :D
Ebben a kategóriában (pontosabban méretben) nincs férfikéznek igazán megfelelő gép. Vannak különbségek persze, de tonképp ugyanilyen szerencsétlenül fogok egy 1000D-t, sőt, még az 500D sem kényelmes méret. Fogni. Viszont ha cipelni kell, kezdem egyre jobban szeretni a kicsikét :)

(#603) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Köszönöm a válaszokat srácok és a felajánlást is...:) Szinte az összes E620-as tesztet elolvastam már, amely itt szerepel. Ezen az oldalon szoktam nézelődni már egy jópár éve, szinte kivétel nélkül az összes tipus megtalálható, mindig innen tájékozódom. Ami számomra érdekes az az, hogy az Oly-nak lényegesen kisebb az érzékelője, mint pl. a Canon vagy a Nikon gépein. Viszont a képek minőségén nem látok különbséget.(ISO 1600 fölött igen) Ez hogy lehet :F Ennyire jók lennének a tükrös Olympusok? :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#604) Parci válasza SpongyaBob (#603) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kb. ugyanolyan magas a 4:3 szenzor, mint a a 3:2 aps-c szenzor, de kevésbé széles. nagyobb valamennyivel az aps-c, de azért a "sokkal nagyobb" erős túlzás, nincs érdemi különbség. ez - szerintem - ne legyen fő szempont a választásnál, bármelyik mai szenzor elég jó már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#605) SpongyaBob válasza Parci (#604) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi a kielégítő választ, valahogy éreztem, hogy a képarány miatt van a kisebb méret.:)Természetesen nem ez alapján fogok választani, ahogy említettem is a képek minőségével nincsen bajom. Egyenlőre az E-620 a befutó :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#606) supercow válasza SpongyaBob (#605) üzenetére


supercow
őstag

Szenzor méretek összehasonlítva:

Nagyobb méreben itt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#607) supercow


supercow
őstag

Friss Panasonic G2 és G10, mindkettő mFT, 720p videó, egyiken kihajtós érintős LCD. Fincsi.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#608) #20844032


#20844032
törölt tag

Ujabb problémám van... :U
Eddig csak kártyáztam, de épp nem volt nálam olvasó, ezért usb-n szerettem volna átvinni az anyagot. Az eredmény változatos: ha bekapcsolva dugom rá, storage-ben működik, bár mind1 hogyan távolítom el, utána card errorozik a gép. Ha kikapcsolva dugom rá, akkor bekapcsnál a mac dob rá hibát (storage-ben), inicializálni szeretné, de 0byte capacitású a kártya. MTP-ben "viszonylag" jó, hosszas tökölés után a lightroom és az aperture felismeri a gépet, de más nem. Mindez annyira egyelőre nem akaszt meg, mert csak lightroomot használok (miután az aperture3-ra megsértődtem :) ), nade mégis...WTF???
Natív windózon nem tudtam még kipróbálni, nekem csak virtualizált van, azon nem meglepő módon ugyanezt csinálja.

(E-410)

[ Szerkesztve ]

(#609) nesa válasza #20844032 (#608) üzenetére


nesa
veterán

Erdekes bar MAChez meg nemvolt szerencsem ,masik kartyat probaltal?

Valami ismerosnek csak van wines gepe hogy kiprobald :F

(#610) #20844032 válasza nesa (#609) üzenetére


#20844032
törölt tag

Próbáltam, ugyanaz. Holnap beviszem melóba, megnézem winen, bár sokkal előrébb nem leszek a tudattól, hogy winen -esetleg- megy. :U
Azért köszönöm :)

(#611) nesa válasza #20844032 (#610) üzenetére


nesa
veterán

Ha ez nyugtat 1x volt egy masinam amire allig birtam a lementeni a kepeket dog lassu volt eloszor a foto-masinat hibaztattam aztan kiderult az alaplap nemkomalta masik gepen mint a taltos ugy hasitottak a kepek lefele...

Jah es nem usb 1 es alaplap volt de meg azt a sebbeseget se karcolta:(

(#612) nesa válasza supercow (#607) üzenetére


nesa
veterán

joez de erre leszek kivancsi :K

kep

[ Szerkesztve ]

(#613) Messer22 válasza nesa (#612) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Ez mi akar lenni???!

Komoly vagy csak vicc? :((

forrás?

[ Szerkesztve ]

Messer

(#614) nesa válasza Messer22 (#613) üzenetére


nesa
veterán

Nem viccnek szantam ,de jopofa dolognak tartom es baromi kivancsi vagyok, remelem lesz MFT-be valami hasonlo szenzoru de DSLR kinezetu es nem EVF el hanem mint a DZLR gepek voltak tukor nelkuli tukros.

Es ugyszeretnem hogy a dobozba majd dobjanak 1 MFT -FT atalkitot is

[ Szerkesztve ]

(#615) Messer22 válasza nesa (#614) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Közben utána néztem, hát eléggé elfeledkezett róla a fuji :(
jó dolognak néz ki,pedig..

Messer

(#616) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Tudnátok nekem olyan magyar oldalt ajánlani, ahol 4/3-as gépekhez objektíveket tesztelnek?:) (Olympushoz kellene ugyebár :D )Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#617) nesa válasza SpongyaBob (#616) üzenetére


nesa
veterán

Mire vagy kivancsi?

(#618) supercow


supercow
őstag

Egy videó az új Noktor f0.95 obival.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#619) Degeczi válasza nesa (#614) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha a prizmás megoldásra gondolsz, nem véletlenül halt ki 2 típus után: helyből felezi az érzékelőre jutó fény mennyiségét, ami érthető módon nem tesz jót

(m4/3-ban különben egyébként sem valószínű, hiszen a formátum lényege, h kicsi az obi és az érzékelő közti távolság: hogy most tükörmechanika vagy prizma furakodna oda be, az már nem sokat számít)

(#620) SpongyaBob válasza nesa (#617) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Arra, hogy milyen képminőséget nyújt pl. egy f1.4 illetve f1.8 egy f2,8-hoz képest. Szóval gyakorlatilag a fényerőre:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#621) SpongyaBob válasza supercow (#618) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nagyon durva ez az obi :K És elég jó áron is lesz.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#622) nesa válasza Degeczi (#619) üzenetére


nesa
veterán

De nekem nemtetszik ez az EVF-es jovokep :(

(#623) supercow válasza nesa (#622) üzenetére


supercow
őstag

Nekem tetszik, lehet hogy a feleségemnek majd karácsony környékén szerzek egy mFT gépet, csak még nem tudom hogy Olympus EP vagy Panasonic G sorozatból legyen.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#624) nesa válasza supercow (#623) üzenetére


nesa
veterán

A GH1-G2 az eleg ertelmes tipusnak nez ki, csak mintha kicsit draga lenne.

(#625) Degeczi válasza nesa (#624) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az, sajnos

és ha mondjuk jövő év elejére talán már kedvezőbb lesz a G2 ára, akkor az a keserű érzés, h ha nincsenek marketing miatti korlátozások, a G1 már 2 évvel korábban tudta volna ugyanazt...

(#626) Messer22 válasza nesa (#622) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

a filmem szocializálódottaknak meg a ccd volt maga a gonosz :DDD

Asszem ha lesz lehetőségem, EPL1-lesz a következő..

Messer

(#627) nesa válasza Degeczi (#625) üzenetére


nesa
veterán

Akkor hamar mindenkepp ezvar rank almodok 1 kicsit DSLR szeru vaz (PL mint G2) minimum full HD video de QHD is jo lenne:) mindez auto fokuszal kitbe extra fenyereju fix obival PL, ajandek teljeserteku Mft-ft atalakitoval, villam AF, egyszerre 2db mem kartyat egyen ,hatalmas EVF,soha nemlatott minimum 20-as kulcsszamu bepitett vaku forgathato es dontheto fejjel, es mindez 100-120k er,igy lehet konyebben eltudnam fogadni a tukor hianyat.

[ Szerkesztve ]

(#628) Mercutio_ válasza Messer22 (#626) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lassú/bizonytalan annak az AF-je a G(F/H)1-hez képest?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#629) Messer22 válasza Mercutio_ (#628) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nem hinném,hogy a táj elszaladna.. ha hozza az fz10 szintjét nem érdekel, mennyivel lassabb más modellekhez képest! és akkor még a telefonhuszárokat nem is említettem.. :DDD
Nekem a gyári jpg minősége kell!! :))
még azért a G2 részletes tesztjére kíváncsi leszek..

Messer

(#630) Mercutio_ válasza Messer22 (#629) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, hát oda tökéletes, de mindenes gépnek családi/koncert/kirándulós dolgokhozúgy néz ki muszáj lesz a Panát nézni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#631) Messer22 válasza Mercutio_ (#630) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Pana L1 és E510 mellé jó lesz az :)

Messer

(#632) supercow válasza nesa (#612) üzenetére


supercow
őstag

Itt egy másik kép, ezen az obik is látszanak. ;)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#633) nesa válasza supercow (#632) üzenetére


nesa
veterán

Mas infot is talaltal rola?

(#634) supercow válasza nesa (#633) üzenetére


supercow
őstag

Sajnos nem, szerintem kamu az egész, legalábbis egyelőre. Az általam linkelt fehér hátteres kép viszont tuti fake. A te képeden a jobb oldalon "normálisan" van a gomb a bajonett mellett, a másikon a bal oldalon, sőt a leghátsó vázon nincs is :)
Azt tudom hogy a Fujifilm a FT konzorcium tagja, tehát elméletileg tudnának egy mFT vázat építeni, de a pletykán kívül erre semmi nem mutat.

Másik pletyka: a Sony-nál is készül valami hasonló, de ez biztos nem mFT. A kép is kamu vagy csak 3D design mockup, pl. a jobb oldali vázon nincsenek bajonett csatlakozók.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#635) Messer22 válasza supercow (#634) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Nem azért ,de ezek a szotyi mocup-ok,elég randák.. :D

Messer

(#636) nesa válasza supercow (#634) üzenetére


nesa
veterán

Ja jobban megnezve amit linkeltel nemis hasonlit :N mivel az 1 regebbi fuji gep a filmes idokbol+PS :D

(#637) adnoctum18 válasza supercow (#632) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ez de szép gép! :Y :D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#638) Degeczi válasza supercow (#632) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a leghátsóra még az obicsere gombot is elfelejtették rárajzolni... :D

(pedig egyébként tényleg nem lenne rossz egy Fuji SCCD-s m43 váz)

(#639) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Tudnátok nekem linkelni egy oldalt vagy mutatni egy képet ami felvázolja, hogy egy E-620-as keresője mégis kb. mekkora?:) Nem volt még tükrös gépem, de a jómúltkor volt alkalmam kipróbálni barátom Nikon D80-as gépét. Abban határozottan kellemes volt a kereső, gondolom az E-620-nak lényegesen kisebb...Köszi

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#640) nesa válasza SpongyaBob (#639) üzenetére


nesa
veterán

D80 nincs de ezis jo kiindulo pont Kb olyan magas csak kevesbe szeles ,ez az oldalaranyok miatt van,szoval azert nem olyan kicsi, vannak ennel kisebb keresok is APSC be is,meg nyilvan nagyobbak is.

kep

(#641) SpongyaBob válasza nesa (#640) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm, tényleg nem olyan kicsi mint amilyennek gondoltam..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#642) Degeczi válasza nesa (#640) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a D5000 az egyik legkisebb keresőjű Nikon, a D60-nál is kisebb keresőt kapott, a D80-é lényegesen nagyobb! (0,94x nagyítás a D5000 0,78-ával szemben)

így a 620 keresője sokkal kisebb, még kisebb talán csak az Oly 4xx, 5xx szériában akad: kézi fókuszáláshoz reménytelen (míg a D80-on már használható arra is - ha közel nem is úgy, mint teljes képkockás váznál)

persze képkomponálásra ugyanolyan jó az is (semmi gondom nem volt a D70-el, pedig az is kb. olyan kicsi keresőt kapott, mint a D5000), tehát a tervezett fölhasználástól függ, gond-e

(#643) nesa válasza Degeczi (#642) üzenetére


nesa
veterán

Irtam is hogy D80 at nemtalaltam de viszonyitasnak ezis jo.

Szerintem nemolyan gaz :N az E510 em keresoje is magasabb mint PL nepszeru canon 400D.

De en ugygondolom ha valaki komolyan gondolja a manualis obik es fokusz hasznalatat az vegyen bele toroekes mattuveget.

(#644) supercow válasza SpongyaBob (#639) üzenetére


supercow
őstag

mindegy, benéztem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#645) Messer22 válasza nesa (#643) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

vagy átváltani LV-re, ha engedik a körülmények..
gondolom nem sok elvetemült akad,aki eseményt szeretne manuálissal fotózni,,
A tárgyak meg a legtöbb (éppen pihenő)állat megvár... :DD

D80 350/400D E510 kereső: a nikondé a legjobb, utána én az oly-t raknám és a végére a C-t.

2. a végeredmény meg a vázra csavart obitól fog függeni nagyban..
belépőszinten (100-120e) még mindig az oly adja a legtöbbet.. :R

Messer

(#646) sebgutkopf válasza nesa (#643) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egy kicsit talán viccesen fogalmaznám meg az anomáliát:

Aki MF- el akar dolgozni, annak olyan nagy keresővel ellátott drága gépet kell venni, hogy ha már arra van pénze, akkor nem fog régi MF obikat venni, hanem megveszi a gyors ultrahang motoros AF obikat.

Teljesen biztos eredményt MF-ben a mai gépeket szerintem csak LV használatával lehet megvalósítani. Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy a mai keresők nem MF használatra vannak optimalizálva. Ha valaki belenéz egy egy OM1 + 50/1.4-be akkor rögtön megérti mi mire való. Ez nem visszafejlődés, egyszerűen más a cél és a funkció.

Viszont egy LV + 5-10x belenagyítással elképesztő pontossággal és finoman lehet az élességet állítani. Ebben ráadásul az Oly obik virtuális MF gyűrűje még jó is, mert egy ujjal tekerhető ezzel nem rázod be az állványra tett gépet.

(#647) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!:) Ha minden igaz kb. egy hét múlva rendelem az E-620-ast :D Pechemre pont most ment fel egy 20k-t. Dupla kitben szeretném rendelni markolattal. Szerintetek érdemes várni hogy lejjebb megy? Nézegettem továbbá a CF kártyákat hozzá. Ahogy így olvasgattam, már egy 133x-os (Ez olyan 20 MB/s ha minden igaz) elég kell, hogy legyen a kihasználás végett? Köszi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#648) Messer22 válasza SpongyaBob (#647) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ez a kivárás kétélű dolog :(
le és fel is mehet az ára..

A CF kártya jó lesz, 4gb-t vegyél legalább, vag 2x2gb. ha kártyahiba esetén van féltenivaló..

Messer

(#649) supercow


supercow
őstag

E-620 + ZD 35mm Macro, áldozat egy frisen nyílt hibiszkusz.

További képek itt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#650) SpongyaBob válasza supercow (#649) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Gyönyörű, le a kalappal :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.