Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Stitch válasza ordogboc (#300) üzenetére


Stitch
őstag

EF-emulátorról írtam, az Canonhoz jó. Létezik chipes adapter 4/3-hoz is, árat nem tudok. Normális tele alatt mit értesz?

(#302) ordogboc válasza Stitch (#301) üzenetére


ordogboc
tag

70-300, ami szép képet ad.

(#303) supercow2


supercow2
csendes tag

Ebayen vannak Olympushoz AF visszajelzéses adapterek
[link]

Olympus E-620, 14-42mm, 40-150mm kit

(#304) Stitch válasza ordogboc (#302) üzenetére


Stitch
őstag

Ez a 70-300 még az "olcsóbb" kategória (pl. 50-200-hoz képest), ennek ellenére nagyszerű darab. Kiváltani nem fogod tudni OM objektívvel. A szóban forgó tartományt valamelyest le tudod fedni, van OM 135/3,5, 200/4, 300/4,5, de ezek fixek így macerásak. Ráadásul a hárommal árban nagyjából ugyanott lennél, mint a 70-300-al. Szerintem ha már most nagyon kell a tele, akkor vegyél egy 40-150-et, ami használtan, még garanciával kb. a 4/3-OM adapter ára. Van eladó itt a PH-n is.

(#305) Stitch válasza supercow2 (#303) üzenetére


Stitch
őstag

Na, M42-4/3 chipes adapter olyan 8 ezerből megvan. Az OM végű objektívekhez képest, az M42-esek azért gyakoribbak, így könnyebben beszerezhetőek, bár 300mm-es tele (ami szépen is rajzol) még így sem gyakori...

(#306) ordogboc válasza Stitch (#305) üzenetére


ordogboc
tag

a 70-300 illetve a 40-150 között mi a különbség? vagyis melyik mire alkalmasabb?
köszönöm a válaszaitokat.

(#307) Szten Márs válasza ordogboc (#306) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 70-300 4/3-os rendszeren, tehát Olyn is már nagytele, 140-600mm ekvivalens átfogással, a 40-150 pedig egy középtele, 80-300mm ekvivalens átfogással. Ha madárfotózni, vadfotózni akarsz, vagy mármi olyan felhasználásra kell az objektív, aho igazán messzelévő dolgokat akarsz közel hozni, akkor a 70-300 a nyerőbb.

(#308) philoxenia válasza Szten Márs (#307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 300-as végét ebben az esetben leginkább állvánnyal használva......

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#309) ordogboc válasza Szten Márs (#307) üzenetére


ordogboc
tag

értem, köszönöm.
egy ilyen és egy ilyenbeszerzésével bármilyen om objektívet fel tudok rakni, úgy hogy lesz af visszajeltzésem?? ez a két kis "köz-játék" eredményezne minőségromlást a képeimen?

Más:e-410-emhez egy 17.5-45kitobit kaptam. E mellé jobb volna egy 70-300-as mint egy 40-150?
Tájat leginkább állványról szoktam fényképezni.

üdv.

(#310) Gucunja


Gucunja
aktív tag

szaisztok, Olympus E-420 gépen a memórai kártya fedeléne letört a pöcke ami benyomta azt a kis gombot, így most azt jelzi ki a gép hogy nincs becsukva a fedél és nem indul el. Van ötletetek esetleg tud valaki egy olympus szervizt?

(#311) Stitch válasza Gucunja (#310) üzenetére


Stitch
őstag

Nagyon egyszerű, ragaszd be a gombot. :D

(#312) Tim82 válasza Gucunja (#310) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint Budapesten, a szentendrei/békásmegyeri HÉV csilaghegyi megállójánál van Olympus-szervíz, de Neked, mint zalaegerszeginek ez nem sokat segít.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#313) supercow2


supercow2
csendes tag

Megkaptam az E-620 dupla kitet, első DSLR, remélem jól döntöttem, az alternatíva egy Canon 450D lett volna.
Tanácsokat kérek, CPL filter, táska, utángyártott pótakku terén vásárlási tippeket stb.
Köszöntem,sc.

Olympus E-620, 14-42mm, 40-150mm kit

(#314) Stitch válasza ordogboc (#309) üzenetére


Stitch
őstag

OM bajonettes objektív használatához csak az első linkelt adapter jó, de mivel az nem chipes, nem lesz AF visszajelzésed. A második chipes (a képen látni is az érintkezőket), viszont az M42-4/3 adapter, amivel M42-es végű manuális objektíveket tudsz használni. Ezek lencse nélküli adapterek, így az objektív rajzolatát nem rontják.

(#315) Szten Márs válasza ordogboc (#309) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A két obi (40-150 és 70-300) teljesen más tartományt fed le és ennek megfelelően teljesen másra való. Konkrétan mihez akarod használni, mit fotóznál vele?

Tájfotóhoz meg egy 14-42-őt ajánlanék leginkább a 17,5-45 helyett :K Nagyon nem mindegy, hogy 14mm a kezdő gyújtótáv, vagy 17,5 - ez utóbbival gyakorlatilag nincs is valódi nagylátószöged.

(#316) philoxenia válasza supercow2 (#313) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkut a K10D-hez innen vettem, nem tudom a 620-nak változott-e az akkuja a régiekhez képest? :F
Javaslat táskára.[link]
CPL

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#317) Gucunja válasza Tim82 (#312) üzenetére


Gucunja
aktív tag

köszi, valami elérhetőséget nem tudsz a szervizhez? köszi

(#318) supercow2 válasza philoxenia (#316) üzenetére


supercow2
csendes tag

Köszi az akku tippet, BLS-1 akku kell E-620ba, a kisebbik téglatest alakú, ugyanaz, mint az E-410, E-420.
Az a táska biztos jó de nekem 2 gyerek mellett durva az ára, erről az Olympus gyári táskáról mi a véleményed?
Esetleg ez [link]
Thx!

[ Szerkesztve ]

Olympus E-620, 14-42mm, 40-150mm kit

(#319) bigsee válasza supercow2 (#318) üzenetére


bigsee
addikt

Ebbe a két táskába nagyon nem pakolsz sok mindent, a Hama táskám (26304 : Syscase táska dfv 90) is lassan szűk lesz, duplaobi, napellenző, töltő, vicikvacakok. Tudom, az ár nagy úr, de gondold meg!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#320) ordogboc válasza Szten Márs (#315) üzenetére


ordogboc
tag

Köszi a választ, és akkor ez az objektív ami nekem van (17,5-45) akkor mire ideális?
üdv.
Tájfotozás miatt keresek leginkább telét.

(#321) tzimash


tzimash
őstag

Üdv!

az Oly E-520 megbirkózik egy 4 gigás 66x-os sebességű sony CF karival?

ordogboc:
tájfotóhoz jobb egy nagylátószögű obi, mint egy tele szerintem.

(#322) Szten Márs válasza ordogboc (#320) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tájfotóhoz telét? :F
Nagyon kevesen tájfotóznak telével, és bár lehet és bizonyos helyzetekben kifejezetten jó, tájképre tipikusan pont, hogy nagylátó kell, nem tele. Biztos vagy benne, hogy telével akarsz tájképezni?

(#323) johnjohn válasza Szten Márs (#322) üzenetére


johnjohn
addikt

;]
Azért elvétve lehet ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#324) ordogboc válasza johnjohn (#323) üzenetére


ordogboc
tag

lehet.
nem csak tájfotózásre, ra.
Mire még?

[ Szerkesztve ]

(#325) Szten Márs válasza johnjohn (#323) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy írtam:
"és bár lehet és bizonyos helyzetekben kifejezetten jó"

;)

(#326) Mercutio_ válasza ordogboc (#324) üzenetére


Mercutio_
félisten

Portrézni se rossz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#327) -Shadow- válasza tzimash (#321) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Négy gigával simán, gondolom, mert Sony még nem fogja kiköpni :)

(#328) -Shadow- válasza supercow2 (#318) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Az Oly E-System hátizsákot nem nézted?
Jó, tudom nem 5 papír, viszont elég jó és van benne hely bőven. Átalakítható vállpántosra is, nem csak háton hordható. Ilyen van nekem is, eddig bejött. 11 ropi Edigital-nál, így áfaemelés után.................
Itt egy kép (sajnos nem az én cuccaimról) :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#329) tzimash válasza -Shadow- (#327) üzenetére


tzimash
őstag

végül egy 2 gigás lett belőle, igaz gyorsabb 133x-os sebességű, remélem nem lesz vele gond.

táskához: még jó, hogy abból is olympust vettem :D a swing bag-et, egyelőre még félig sincs, de majd apránként megtöltöm. élesben kipróbálva valszeg a hétvégén lesz.

(#330) -Shadow- válasza tzimash (#329) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Én egy 4 gigás SanDisk Ultra II-vel használom az E-520-at, gond nélkül megy vele.
Na, a tatyó az elég szellős nekem is... gép, két obi, meg az apróságok. Ha minden jól megy ebben a hónapban talán sikerül beruháznom egy jó kis vakura [link] akkor már kevesebb lesz a hely :DD

(#331) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Egy képsorozat e-system-mel:

ITT

[ Szerkesztve ]

(#332) pilóta válasza ROBOTER (#331) üzenetére


pilóta
nagyúr

:R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#333) Parci válasza ROBOTER (#331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látszik, hogy kicsi a szenzor, zajosak a képek, az af is szemmel láthatóan sokszor tévedett. le van maradva az oly, nem kétséges.

(qrva jó az anyag! :K)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#334) ROBOTER válasza Parci (#333) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi! :)

(#335) ROBOTER válasza Parci (#333) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amúgy tényleg, tavaly szar volt az AF ezen a témán, de ez az 1.4-es FW végre azzá tette a gépet, aminek eleve kellett volna lennie.

(#336) Parci válasza ROBOTER (#335) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-p1-nél még a szenzort kezdték el picit jobban használni, és javultak a jpg-k. a végén még egész jó dolog lesz ez az e-5 (és e-p2)... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#337) Stitch válasza ROBOTER (#331) üzenetére


Stitch
őstag

:Y 90-250/2,8 :Y

(#338) Mercutio_ válasza ROBOTER (#331) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyon jó összeállítás, átjön a hely hangulata :C
F4U mekkora már :Y Simán el tudnám képzelni egy transformers filmen, amint átalakul és a talajon megy tovább:K és basszus a gugli által kidobott képek hangulatban sehol nincsenek a tiédhez képest :N

Parci:Mennyi ez a váz+obi? ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#339) ROBOTER válasza Mercutio_ (#338) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi!

Az obi+váz: ennek az obinak nincs élességben előnye mondjuk egy 50-200SWD-hez képest, csak fényerőben és gyújtótávolságban, de ez nem a rendszer tulajdonsága, hanem a téma igénye. Az AF-je pedig jóval lassabb.

Az E-3-tól azóta pedig van olcsóbb váz korszerűbb szenzorral, rugalmasabb AF-szal.

(#340) Parci válasza Mercutio_ (#338) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, Roboter jól mondja, az 50-200 swd iszonyat alázós, és azért a 200/3,5 sem az a vacak fényerőben. én kézből (!) 2 km-ről (!) lőttem delfineket vele, és nem mondom, h szívesen nagyítanék a fotóból, de már az is csoda, h bármi látszott a képen. ez a sirály közelebb volt, de nem sokkal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#341) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(sokat beszélek róla, megindul a birtoklási vágy, és kénytelen leszek eladni az asszonyt és szerezni majd egy e-5-öst egy 12-60-nal (micsoda üveg volt az!) és egy 50-200-zal. két kitobim úgy is megmaradt, ha könnyű és kicsi kell.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#342) ROBOTER válasza Parci (#341) üzenetére


ROBOTER
addikt

ha egyszer eljutsz idáig, az 50-200-ból szerintem régit vegyél, mert az újnál ez zoom szorulás típushiba...

De tényleg: egy E-30/E-3 az E-P1 szenzorával és egy 12-60-nal ki tudná elégíteni akár egy fotós minden igényét.

[ Szerkesztve ]

(#343) Parci válasza ROBOTER (#342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

12-60 ugye élt, él és élni fog, az e-5-be pedig az e-p1 szenzoránál rosszabb biztos nem kerül. jó idők elé nézünk! :) (teléből igazából egy 150/2-t kéne kukázni :D)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#344) tzimash válasza ROBOTER (#331) üzenetére


tzimash
őstag

baromi jók! :C

(#345) Mercutio_ válasza Parci (#340) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem félreértel :U

Én csak arra próbáltam utalni, hogy a belépőszintű Olykkal kapcsolatos vásárlói vélemények/kifogások és a felsőkategóriás váz + obi az két külön dolog.

Az 5DMark III vagy a 70-200/2.8 IS USM megléte nem cáfolja azt, hogy pl. a 400D-nek vacak a fogása és műanyagérzetű az egész gép.
Ugyanígy lehet valaki számára gond, hogy az E-420 keresője kicsi, míg másnak semmi problémája vele, mivel megfelel számára a hátsó LCD képe.

Fogadjuk el, hogy másnak mások a preferenciái és annak esetleg az általunk szeretett márka adott modellje kevésbé felel meg.
Attól még - szerintem - a legtöbben nagyon jól tudjuk, hogy manapság már bármely márka ki tudja szolgálni az extra igényeket is, csak pénz és szimpátia kérdése, hogy ki melyiket választja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#346) Parci válasza Mercutio_ (#345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, az e-620 ellen például az egyetlen kifogásom a keresője. viszont a fórumokon fikázni nem csak a belépő oly-kat szokták, sőt, leginkább az e-3-at szokták. hogy kiégnek a világos részek, zajos a kép, vacak az af stb. biztos jobb a d90 technikailag amúgy (d300 pláne), és tény, hogy a zajt jobban bírja, de nincs egetverő különbség, és mondjuk személy szerint képtelen vagyok megszeretni a nikont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#347) Szten Márs válasza Parci (#346) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor én is azt mondom, amit már mondott valaki itt a forumon: vesd le ezt a Nikonos köpenyt és használd azt a rendszert, amelyiket szereted :K
Szerintem legalább annyira fontos, hogy szeressük a rendszert, amit használunk, sőt, fontosabb, mint az, hogy milyen nüasznyi különbségek vannak a puszta technikai részletekben... Nem is értem hogy kerültél te át a Nikonhoz :N

Az E-620 fogása állítólag roszabb lett, mint az E-520-é, pedig az igen jól eltalált gép volt ilyen téren. Nekem az Olyk közül az E-30 az, ami igazán, minden részletében tetszik, sajnos nagyon is :)

(#348) Stitch válasza Szten Márs (#347) üzenetére


Stitch
őstag

Az állítólagot meg tudom erősíteni, e-620-nak szinte nulla a markolata. Meg az e-520 egy kicsit alacsony nekem. E-30 lenne az igazi, csak hát az ára.

Régóta gondolkozom egy E-system kitben, az e-520 jó árban van, de kicsit tartok a 3 fókuszponttól. Egyelőre még nem jutottam elhatározásra.

(#349) Szten Márs válasza Stitch (#348) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én azért döntően a középső fókuszpontot használom, szóval a 3 pontos AF engem nem riasztana el. A kis keresője annál inkább, ebben is az E-30 ami már teljesen korrektnek mondható. Fene jó gép lett az, legalábbis így tesztek és speckók alapján... és valóban, meg is kérik az árát rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#350) Parci válasza Szten Márs (#347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyagi faktor is van a dologban, egyrészt, ez is érv volt a nikon mellett (16-85 fele annyi volt, mint a 12-60, a d90 jóval olcsóbb volt, mint az e-3 stb.).

az e-30 amúgy nekem nem tetszik, volt a kezemben, de 100x inkább az e-3. ami viszont már "régi" (látván, h mennyit javított a szenzoron most az oly). ráadásul jpg-re még mindig az e-1 a szent. nagyon kíváncsi leszek az e-3 utódjára, ha jól elkapja az oly, és ügyesen újít 1-2 nem várt dolgot, arra lehet, h benevezek. vagy e-p1 / e-p2. :)

a nikon 50/1,4 + 85/1,8 + 180/2,8 sort viszont tutira megtartom 4ever. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.